„Fanfare"en acht andere Bert Haanstra-films op NCR V-tv 4 Engeland I Satelliet-TV Ier DIO/TELEVISIE £&idóe Sou/tont MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 PAGINA 9 x deze Top 10 is gemeten ge- inde de periode van donder- 30 juli tot en met donderdag 6 uatus. De selectie vindt plaats grond van het kijkdichtheids- rjwtage; èén procent is gelijk 131.000 Nederlanders, ouder S jaar. De gegevens zijn af- iiig van het onderzoekbureau ,pSmart. dat een continu kijkon- •oek houdt in opdracht van de en Luisterdienst van de NOS. wagj, "1 ?stui iapp ntite rs Konsumentenbus 8-uur journaal Achter het Nieuws gelo. in d- Sterrenslag i Holland The Master Flying Doctors Aktua Nieuwslijn Dummy Drinsdag Maandag Maandag Vrijdag Maandag Woensdag Maandag Vrijdag Woensdag Woensdag 30.5% 24,0% 22,2% 21,9% 19,3% 7.7 6.6 6.7 7.2 7.3 6.6 NIEUW STAAT HET AVRO-programma 'Sterrenslag' op de tste plaats. De reden ligt voor de hand: een groot aantal van - kan er maar geen genoeg van krijgen om 'bekendheden' I V de modder te zien kruipen of hulpeloos aan touwtjes te zien "£|en. Als er dan ook nog een cabaretier op een scootertje (hobbelt die de spelleider adresseert op de wijze waarop een uter z'n juffrouw nog niet zou durven aan te spreken, dan •dinsdag de lijst ar niet (zoals in de periode tijdens 'North and South') domi- >rt. Televizier, dat op Sterrenslag volgde, erfde nauwelijks ;ers, terwijl het voorafgaande 8-uur journaal ook geen extra ingstelling kreeg. Dat laatste heeft te maken met het kinder- igramma 'Johan en Pierewiet' tussen zeven en acht, maar dat ste heeft te maken met geld. Want de actualiteitenrubriek een herhaling van een eerder uitgezonden interview, ige Mensen op het Concertpodium', AVRO's "paradepaardje" heel Europa moet gaan bekijken via AVRO's Europa TV. s ook al zo'n goedkope herhaling. Of Europa daar interesse or heeft, kan Intomart nog niet meten, maar in Nederland be nd voor de herhaling van dit programma nauwelijks interes- 4,2% keek en gaf het een magere zeven. VARA DOMINEERT de lijst deze week wèl. Frits Bom, The hg Doctors, Achter het Nieuws én de maandag-editie van 1-uur journaal geven duidelijk aan dat de VARA-avond deze ik het meeste kijkplezier wist te leveren. Omdat een Top 10 ii nummer 11 kent, staan The Golden Girls er deze week ir niet in, maar ook dat VAR A-programma scoorde dus qua idichtheid hoog. ER HOGE SCORES gesproken: de hoogste waardering was ze week voor de EO. Die omroep kreeg van 1.200.000 Neder- iders een mooie 8,0 voor het natuurprogramma 'Europese rken'. 'g- idu Verhulst overleden rQr LVERSUM - Drs. E.M. (Edu) Verhulst, chef van de afdeling uziek NOS-radio en plaatsvervangend hoofd van de dienst ra- n (programma is vrijdag in het AMC in Amsterdam op 46-jarige pr; ftijd overleden na een niertransplantatie. Verhulst studeerde faziekwetenschap in Utrecht en kwam in 1967 in dienst van de aaiÖS. Hij zette er de nieuwe hoofdafdeling muziek op. Verhulst atjdacht onder meer de formule voor het zondagochtendpro- ketramma „Für Elise" en ontwikkelde het programma „Prome- een maandelijkse uitzending van een muziekevenement «ds samen met een buitenlandse omroeporganisatie werd luceerd. Ook in de moderne sector heeft Verhulst veel ini- ?n ontplooid. OMROEP LEGT TERECHT HET ACCENT BU DOCUMENTAIR WERK VAN CINEAST: HILVERSUM - Dertig jaar ge leden maakte de Nederlandse cineast Bert Haanstra zijn film "Fanfare", gebaseerd op een verbeten ruzie tussen leden van het plaatselijke muziek korps, die het klompendorp „Lagerwiede' in twee stukken scheurde. De échte locatie was Giethoorn, waar 2500 autoch tonen met overtuiging meede den aan de opnamen. Vanaf het moment dat de film in 1958 werd uitgebracht zagen ruim 2.8 miljoen Nederlanders hem in de bioscoop, een waar kassucces, dat in de afgelopen drie decennia alleen werd ver beterd door Turks Fruit (in 1971) en Flodder (1986). De NCRV zendt de amusante zwart-wit film, die onder meer door schitterend camerawerk van Eddie van der Enden nog steeds boeiend blijft, uit op 27 september als vlaggeschip van een reeks van negen Bert Haanstra-films. Op vijf zonda gen in september en oktober zijn achtereenvolgens bij de NCRV te zien: De stem van het water. Bij de beesten af, Alleman, Rembrandt, schilder van de mens, Chimps onder elkaar, Zoo, Glas en de meest recente film, die Haanstra vo rig jaar maakte: Monument voor een gorilla. Documentair Het zwaartepunt in de reeks ligt op documentair werk en dat is een gelukkige keuze, omdat daarmee recht wordt gedaan aan de ware documen- tarist, die het in Haanstra uit eindelijk wint van de speel film-maker. En misschien heeft bij die keuze bij de NCRV wellicht ook het besef wel meegespeeld, dat de laat ste speelfilms van Haanstra uit de jaren zeventig (Dokter Pul der zaait papavers, Een Pak Slaag en Vroeger kon je la chen (over Simon Carmiggelt) nauwelijks bij een groot pu bliek zijn aangeslagen. Zijn documentaires zijn ju weeltjes, en dat is niet alleen een waarde-oordeel dat in Ne derland werd geveld. In 1960 ontving Haanstra voor zijn korte film „Glas' een Oscar voor de beste documentaire. Het was de eerste Oscar, die ooit aan een Nederlander was toegekend. Bovendien werd zijn film Al- Hans Kaart en Ineke Brinkman in een scene in de film „Fanfare". leman (uit 1963) wereldwijd uitgebracht onder de titel „The Human Dutch', met een behoorlijk succes. De toeken ning van de Gouden Beer bij het filmfestival van Berlijn was daar een klinkend bewijs van. In eigen land vonden ve len de film een beetje oubollig en dat gevoel is na het ver strijken van al die jaren zeker niet minder geworden, maar dat nadeel wordt verre over vleugeld door de briljante montage en de voortreffelijke beelden, die bijna allemaal werden opgetekend met de verborgen camera. De film geeft in ieder geval een gron dig tijdsbeeld van Nederland aan het begin van de jaren zes tig en dat alleen al geeft de film nu weer extra toegevoeg de waarde. De Stem van hit Water is een logisch vervolg op het beeld dat Haanstra in Alleman al van Nederland gaf, maar meer toegespitst op de strijd tegen de zee. Hoogtepun ten in de film zijn onder meer een briljant gefilmde redding op de Noordzee en een impres sie van het jaarlijkse Skusjesi- len in Friesland. Net als „Zoo" (over de dieren tuin en het publiek dat er komt) en „Glas' is ook de film over Rembrandt uiterst kort. Haanstra maakte „Rembrandt, schilder van de mens' in op dracht van de regering, ter ge legenheid van het 350ste ge boortejaar van Nederlands' be roemdste schilder. Bert Haan stra reisde de hele wereld af, om zestig zelfportretten van Rembrandt te filmen. In een knappe montage, gebruikma kend van de 'overflow'-tech- niek, vangt Haanstra het ver ouderingsproces van Rem brandt in beeld: binnen twee minuten wordt de schilder van een jonge man een rimpelige grijsaard. De film „Bij de Beesten Af', uit 1972 betekende een draai punt in de belangstellingswe reld van Haanstra. Hij laat FOTO: PR daarin zien, hoe nonchalant de mens met dieren omspringt. Eigenlijk was de belangstelling voor het onderwerp tien jaar eerder al begonnen in „Zoo', maar in zijn lange film, met een uiterst cynische onder toon, diept Haanstra het on derwerp verder uit. Met name het leven van de chimpansees, waarvoor hij in het oerwoud filmde, krijgt veel aandacht in „Bij de Bees ten Af' en blijkbaar werd Haanstra de afgelopen jaren nog meer gegrepen door het onderwerp. Het resulteerde in twee verde re films, beide bij de NCRV te zien: „Chimps onder elkaar' en „Monument voor een Gorilla', die de 71-jarige Haanstra vorig jaar in het Burgers Dierenpark maakte. De films zijn door het specialistische onderwerp een stuk beperkter dan de vroege re Haanstra-films. Niet meer zijn sterkste werk, maar fil misch gezien blijven ze geluk kig nog boeiend. NEDERLAND 1 VARA 15.00 Op weg (Auf Achse), Duit se tv-serie met Manfred Krug, Rüdiger Kirschstein, Karl Walter Dies, e.a. Afl.2: Zo'n dag dat het geluk je toelacht. Willers laat zich door zijn collega verleiden tot een spelletje poker en wint. Wanneer hij met de winst wil vertrekken be tichten andere spelers hem ervan dat hij vals speelt 15.50 Film van Ome Willem, kin derprogramma mat Edwin Rutten als Ome Willem en Pieke Dassen als August. Afl.: Ome Willem is verliefd (herh.) 16.14 Scooby en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: De ge haaide haai 16.26 De uitbraak (Break out), Engelse jeugdfilm van Frank Godwin. Met: David Jackson, Simon Nash, John Hasler, e.a. David en Stephen zijn dol op het be kijken van vogels. Zo ont dekken ze ook de ontsnap pingsauto van twee boe ven NOS 17.30 V>6-Journaal VARA 17.41 Aladin en zijn wonder lamp (Aladdin and his wonderful lamp), tekenfilm 17.49 De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), tekenfilmse rie. Afl.: Blikken Bas heeft het druk met zijn werk. In de woestijn komen ze een heel raar beest tegen. Een soort kip die kraait als een haan en kan praten 18.12 Zomerpop, muziekpro gramma. Presentatie: Jan Douwe Kroeske 19.00 De baas is huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie met Tony Danza, Alyssa Milano, Ju dith Light, e.a. Afl.: Tony, de reclamejongen. Als je dochter naar een andere school gaat en om er een beetje in te komen overal aan mee wil doen, dan kan je dat een aardig kapitaal tje kosten 19.24 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 0 De vliegende dokters (The flying doctors), Au stralische doktersserie met Andrew McFarlane, Liz Burch, Bruce Barry, e.a. Hurtle, de eigenaar van de plaatselijke garage laat zijn vakantiedia's zien. Alleen bij de laatste, die van een aantrekkelijke vrouw, draait hij snel het licht aan en de projector uit 21.22 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek 21.52 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie met Bea Arthur, Rue McClanahan. Estelle Getty, e.a. Afl.: Blanche en de jongere man. Blanche wil jong blij ven en gaat daarom naar aerobic. Wat een verras sing als de jeugdige in structeur haar mee uit wil nemen 22.17 Bergerac. Engelse politie serie, gesitueerd op het kanaaleiland Jersey. Met John Nettles, Terence Alexander, Sean Arnold, e.a. Afl. 6: O wraak, zo zoet. Een vooraanstaand Engels politicus bezoekt Jersey. Hij wil de werkwijze van de politie onderzoeken en neemt Bergerac daar om mee. Die voelt daar weinig voor 23.07 Een wereld van verschil, discussieprogramma tus sen twee opponenten. Thema: Kiezen voor het biologisch-dynamische of het traditionele boerenbe drijf? Presentatie: Hans Emans(herh.) NOS 23.52 Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven slechthorenden 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Dat kun je niet maken op televisiel Cana dese jeugdserie. Afl. 5: Re geltjes VOO 19.27 CD Klasgenoten, serie pro gramma's waarin een be kende Nederlander terug keert naar de schoolban ken. Presentatie: Koos Postema 20.15 Shakespeare-cyclus: De getemde feeks (The ta ming of the shrew). Engel se tv-bewerking van deze komedie van William Sha kespeare. Regie: Jonathan Miller. Met o.a. John Clee- se, Sarah Badel, Simon Chandler en Frank Thorn ton. Petruchio is vastbe sloten de mooie maar vin nige Katharina voor zich te winnen. Hij krijgt daarbij de steun van Katherina's jongere zuster Bianca, die niet met haar minnaar Lu- centio mag trouwen voor dat haar zus in de echt is verbonden NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 22.50-23.15 Gute Reise, voor lichtingsprogramma over de cursus Duits voor be ginners harina Böhm als Nane in erfenis van de Gulden- rgs'. BRT 1/2 om 20.10 uur. FOTO: ANP RT 1/BRT 2 DO-17.35 Isaura, da alavin (Escra- va Isaura, 1), tiendelige Brazili aanse tv-serie van Gilberto Braga met Lucélia Santos in de hoofdrol (herh.) >5 Nieuws in teletekst DO Tik Tak, peuterprogramma (herh.) >05 Dikkie's Clippies 07 Avonturenbaai (Danger bay), Canadese jeugdserie met Don- nety Rhodes, Deborah Wake ham en Christopher Crabb. Afl.: Grace onder druk 35 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Pop penhuizen (1). Presentatie: Danny Verbiest .00 Uitzending door Derden. Pro- s gramma van het Vrije Woord .40 Belgische paardenkoersen, mededelingen en program- i ma-overzicht -45 Nieuws ■10 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs), veertiendelige Duitse tv-serie van Jürgen Goslar en Gero Erhardt. Met Brigitte Horney, Christiane Hörbiger e.a. Afl. 12: Kruis zonder munt De planeet Aarde, zevendelig wetenschappelijke serie over de geheimen van onze planeet. Afl.4: Verhalen van andere we relden. Werden de dinosaurus sen door kometen gedood? Bestaat de dodenster Nemesis - werkelijk? 150 Extra tima, sportmagazine met L hoogtepunten uit het afgelo- j pen weekeinde 20-22.40 Nieuws en Coda; Invul len van T. van Deel rrBF 1 I.55 ONEM, vacaturebank L'ecran des vacances, kinder magazine met o.a. 'Tao Tao', 'Le docteur Snuggles', 'Snor- ky' en 'Gil et Julie' Journaal Ce soir, regionaal journaal Journaal Grand ócran - Jean Gabin: Maigret tend un pióge, Franse speelfilm uit 1957 van Jean Delannoy. Met Jean Gabin, Annie Girardot, Jean Desailly e.a. Op de Place de Vosges wordt een aantal moorden ge pleegd, Maigret is van mening dat de moordenaar hem per soonlijk wenst te spreken en vat post op een bankje Le Louvra, dertiendelige docu mentaireserie over dit museum in Parijs. Afl.6: Quattrocento et Léonard Laatste nieuws ^Duhsland^ DUITSLAND 1 15.20 Mecki und Reineke Fuchs, een ontdekkingsreis door En gelse tuinen en parken 15.50 Tages8chau 16.00 Die Trickfilmschau. Vandaag met Tom Jerry 16.30 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, spelprogramma met Hollandse en Duitse kandida ten 17.20 Die geheime Welt der Polly Flint (4), kinderserie naar het gelijknamige boek van Helen Cressell 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Ganz in Weiss 18.40 Hauptrolle wider Willen 19.00 Auf die sanfte Tour (The gen tle touch). Engelse politieserie met Jill Gascoine in de rol van Maggie Forbes. Afl.: Safeknac- ker 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 lT) Monaco Franze - Der ewige Stenz, tiendelige Duitse tv-se rie met Helmut Fischer, Ruth Maria Kubitschek, Karl Ober- mayr, e.a. Afl. 8: Macht's nur so weiterl Ook de Münchinger- Soettingers gaat het slecht af. Des te meer is Anette ver heugd dat haar man, die nu renteniert, een tolkcursus En gels volgt. Maar het blijkt hem om iets anders te doen te zijn. Er zitten op de cursus veel jon ge en knappe meisjes 21.05 Gloriabamba - ein Indianer- dorf, eine Urwaldstrasse un der sogenannte Fortschritt, documentaire over de Asha- ninca-indianen in Peru 21.50 Treffpunkt Kino, filmrubriek. Presentatie: Werner Baecker 23.00 Krimi-Sommertheater: Zwei- kampf, toneelstuk van Gert Steinhelmer. Met Joachim Wichmann, Adolf Laimböck, Heiner Kollhoff e.a. De rente nier Thomas Wunsche, een eerlijke man, stoot per ongeluk zijn door een poetsmanie be zeten vrouw van het balkon. Niemand verdenkt hem ergens van totdat de pas gepensio neerde buurman, een gewezen commisaris van politie, zich op het spoor van de dader stort. Het lukt de buurman niet de politie achter zich te krijgen 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Anke, Wolfgang en Gustav Sommer 16.10 Die Insel Nimmerwo, Australi sche tekenfilm 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.50 Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse tv-serie. Met: Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas, e.a. Afl.: Wüstenjagd 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 CC Die Schwarzwaldkltnik, tv- serie met Klausjürgen Wus- sow, Gaby Dohm, Sascha Hehn, e.a. Afl.: De mislukkeling 21.00 Tierportrat: Der Spfrber, na tuurfilm over de sperwer 21.15 WISO, wetenschappelijk en so ciaal magazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Zu Besuch bei Arnaldo Pomo- doro, portret van deze wereld beroemde beeldhouwer in Mi laan 22.40 E ZDF Jazzclub. First Class New York: Gerry Mulligan Quartet en Betty Carter und Trio 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.05 Toletekstoverzicht 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 mLindenstrasse, serie met Krista Stadler, Silke Wülfing e.a. Afl.: Die Verganenheit kommt zurück (herhaling van gisteren) 20.45 Spaceflight - Geschichte der Raumfahrt: Von Peenenemün- de bis zum Krieg der Steme, vierdelige documentaireserie over de verovering van de ruimte. Afl.3: Riesenschritt 21.45 Die Frau an seiner Seite: Hil- trud Schroder, filmportret 22.15 Gast-Spiele aus Ósterreich: Der Aufstand, tv-spel van Pe ter Patzak. Met: Joachim Biss- meier, Monica Bleibtreu, Peter Strauss e.a. Dr. Bach is als po litiek redacteur van een krant verplicht over de verhandeling van Amerikaanse wapens naar Hongarije te schrijven. Dit rechtvaardigt Rusland genoeg om Hongarije binnen te vallen 23.45 Laatste nieuws De hoofdrolspelers uit de serie 'Die Schwarzwaldklinik'. Duitsland 2 om 19.30 uur. foto: avro BBC 1 14.50 Cricket. Vijfde testmatch En geland - Pakistan, vanuit The Oval 17.10 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Lassie' en 'Dr. Doolittle' 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.05 Treasure houses, documentai reserie over Engelse landhui zen en paleizen. Afl.: Albert, price of treasure houses 18.35 The Flintatones, tekenfilmserie 19.00 Nieuws en weerbericht 19.35 London Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Head of the class, comedyse rie met Howard Hesseman, William G. Schilling, Jeanette Arnette, e.a 21.00 Rock 'n Roll Years, serie pro- gramma's over de popmuziek uit de jaren zeventig. Afl.: 1977, met o.a. Queen, The Eagles, Elvis Costello en The Jam 21.30 ETerry and June (4), zeven delige comedyserie met Terry Scott en June Whitfield 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Survival team (slot), driedelige documentaireserie over zes doorsnee vrijwilligers die een training krijgen in overlevings technieken 23.10 mScreenstory: The Godfather saga (1), vijfdelige serie, sa mengesteld uit de twee Godfa- ther-films van Francis Ford Coppola en aangevuld met on gebruikt materiaal. Met o.a. Marlon Brando, Al Paclno, Ja mes Caan en Diane Keaton (deel 2: woensdag) 00.45 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 33 Sign extra 16.25 Home on Sunday 17.00 Nieuws 17.05 Cricket: Engeland - Pakistan, vanuit The Oval 19.10 E Norman Wisdom in: Man of the moment, Engelse speelfilm uit 1955 van John Paddy Car- stairs. Met Norman Wisdom, Lana Morris, Belinda Lee e.a 20.35 S.O.E., achtdelige documentai reserie over de Britse geheime militaire dienst S.O.E. (Secret Operations Executive) tijdens de Tweede Wereldoorlog. Afl. 5: The sword and the shield 21.35 EStar cops, negendelige science-fictionserie met David Calder, Erick Ray Evans e.a. Afl.6: In warm blood 22.30 The Two Ronnies, comedyse rie met Ronnie Corbett en Ronnie Barker 23.20 Cricket, samenvatting 23.50 Newanight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Open University VERKLARING tD=Teletekst-ondertiteling (Ned. 1 en BRT TV 1 pag. 199, Ned. 2 en BRT TV 2 pag. 299, Duitsland pag. 150, BBC pag. 888) E)«Stereo-uitzending B(talen)=Tweetalige uitzending SS «Originele versie met ondertitels E «Zwart-wit-uitzending SKY CHANNEL 16.00 E The Pat Sharp Show. Pop programma 16.30 E First run, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: The Chinese girl 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Hold that Tiger 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: Kid Stuff 19.30 The New Dick van Dyke Show, comedyserie. Afl.: I'll cry today 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: Ha zel's highland fling 20.25 Police Story, misdaadserie. Afl.: Odyssey of Death (2) 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 Cricket: The Perth Challenge 23.00 E Soul in the City, muziek- special (herh.) 00.00-01.00 E Engelse top 40 (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Now get out of that, avontuur lijk spelprogramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The brain of Morbius (4, slot) 19.00 Game for a laugh, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie 20.30 Three of a kind, comedyshow 21.00 The Onedin Line, tv-serie met Peter Gilmore in de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline: From the face of the earth, documentaireserie over medische ontwikkelingen. Afl.: Vaccine on trial (herh.) 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Bla me. Verder: concert-agenda (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den, een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 17.00 17.25 18.00 18.40 19.00 20.00 20.25 21.00 21.30 22.00 22.30 Station Soleil Paul, Maira et Les Enfants Animation Récrèation. Des Chiffrés et des lettres Station-Soleil Paul, Marie et les Enfants Decibels L'or du temps Nouveau Monde Journaal Miller Brittaln ^TJMjjorggn^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.55 E Come and get it, Amerikaanse speelfilm uit 1936 van Howard Hawks en William Wyler, naar het boek van Edna Ferber. Met Edward Arnold, Joel McCrea, Fran ces Farmer, e.a. NOS 17.30 W6-Jour- naal AVRO 17.40 EAVRO tv-cursus: Omgaan met paard en pony, infor matieve serie over paardrijden BRT 1 16.00-17.35 Isaura, de slavin (Escra- vla Isaura. 2), tiendelige Braziliaanse tv-serie met Lucélia Santos in de hoofdrol (herh.) DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Heute 10.03 CC Monaco Franze - Der ewige Stenz (8), tiendelige Duitse se rie (Herh.) 10.55 Die Bernsteinstras- se 11.40 Zu besuch bei Arnaldo Po- modoro 12.10 Gloriabamba - ein In- dianerdorf, eine Urwaldstrasse und der sogenannte Fortschritt (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, tv-serie 15.20 Von Ha- sen und Dachsen 15.50 Tagesschau 16.00 Chinas neue Kaiser, reportage 16.45 Spa8S am Dienstag 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.35 Heute 14.40 Mein Name iet Hase 15.05 Die Vagabund, tv-serie Afl.: Willy und Kate 15.30 Ferienexpress 16.05 Nesthiikchen (4), zesdelige tv- serie (herh.) 17.00 Heute 17.15 Tele- lllustrierte 17.55 Tom Jerry BBC 1 07.35 Leon Errot 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther, tekenfilmserie 10.00 Jour naal 10.05 Children's BBC 10.30 Re cord breakers 11.00 Nieuws 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.50 Cricket: Engeland - Pakistan, vijfde testmatch 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 Cricket: Engeland - Pakistan, vijfde testmatch 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax. Popmuziek 13.05 Atletiek 14.00 Motoraports News 14.35 City Lights 15.00 Transformers 15.30 The Depu ty 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.30 E UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The Lone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Pot ter 12.30 Frontline 13.30 Love sto ries: The Higgler 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Muziek voor een zomeravond. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA. Blazers magazine. 18.30 Klassieke pianomuziek. 18.40 Othello, opera van Rossini. 21.30 Klassieke pianomuziek. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Enige bladzijden uit het leven van Edward Lear, hoorspel RADIO 5 18.10 VARA: Bak-Lava. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Murder Hotel, (herh.) REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 18.30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 „Lekenmoraal en filosofie". 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (25). 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Het Demian-strijkkwintet. 22.00 Symfonie nr. 8, Ludwig van Beethoven. 22.30 What's my blues about? 23.15-23.45 pianomuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 08.20 Uit studio en theater 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Kanaal 4. 11.03 Vrouw zijn zomers. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Paul Biegel. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken in de toekomst. 10.00 TELEAC: Murder hotel. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 1140 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord 14.00 Woord in de middag. 14.35 Te Deum Laudamus. 15.00 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijn mond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Re gionaal nieuws, weer en verkeer. Te gen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Met het oor op de zomer. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 1345 Music Motion: See-Dee's. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma: Dubrovnik. 10.45 Strijkkwartetten. 12.05 Tafelmuziek. 13.15 Opgepikt. 14.20 Klassieke Chinese muziek. 14.20 Symfonische muziek. 16.28 Eigen opnamen. 17.15 De dames van het BRT-koor.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9