TUD IS GELD OP DUINDIGT Michael van den Berg de sterkste op Zee en Duin CciddcSouocmt Quick Boys in slotfase overklast TENNIS CIRCUIT Marco Vermei j komt tekort in Kamerik sportuitslagen Sportwereld MARGOT VAN OVERLOOP KLOPT HELEEN VAN DER BERG Ccidóc Soiwcwt LEIDEN Marco Vermeij reed zaterdag een goede koers ji Kamerik, maar kwam in de sprint tekort om voor de overwin ning mee te strijden. Erwin Kistemaker werd nu eerste van d vier man sterke kopgroep. Jan-Hendrik Lagerweij pakte in d pelotonsprint de tiende plaats. Op het snelle rondje in Kamerik leek de koers, ondanks de con stant vallende regen, op een massasprint uit te draaien, omda geen der renners genoeg afstand kon nemen op het peloton. Uit eindelijk maakten Vermeij en de kersverse Nederlands kanl pioen achter de grote motoren, Jan de Nijs, de slag. De twee Onl slopen het peloton in de laatste vijf ronden en kregen hierbij eei andere renner mee, waarna Kistemaker een ronde later aan sloot. Hoewel de vier leiders elkaar goed aflosten verkregen z nooit een grote voor-sprong en voelden zij de hete adem van d jagende groep voortdurend in de nek. In de eindsprint kwam Kistemaker als eerste over de meet, ge volgd door de Nijs en Vermeij. In het peloton, dat in de ultiem sprint nèt niet aansloot bij de leiders, eindigde Jan-Hendrik Ls gerweij nog op de tiende plaats. Woubruggenaar Lagerweij b< wees hiermee in ieder geval in vorm te zijn voor de driedaags van de Mijnstreek, waarin de Casba-renner, evenals de Bollen strekers Vermeij, van Reek en Stroombergen, vrijdag aan d< start zal staan. Nieuwelinge-dame Petra Grimbergen legde in Assen beslag o de tweede plaats in de eindrangschikking van een zesdaags wedstrijd. Hoewel de Rijnsburgse het laatste criterium wón. koi zij hiermee L^ontien van Moorsel de eindzege niet meer afne men. Zm en Duin Invitatie HEA: Poule: Ivar de Jong - Jacco Eltingh 6-3, 3-6, 6-1; Jan Sie- merink - Remco Heethuis 6-3, 4-6, 6- 2: Ivar de Jong - Remco Heethuis 6-3, 1-6. 6-3; Jan Siemerink - Jacco El tingh 6-2. 6-1; finale: Ivar de Jong - Jan Siemerink 7-6, 7-5; 3e/4e plaats: Remco Heethuis - Jacco Eltingh 7-5, 6-1. HDA: Jacco Eltingh/Jan Sieme rink - Remco Heethuis/lvar de Jong 7-6, 6-3. HEB: halve finales: Michael van den Berg - Marco van Trigt 7-6, 6-1; Stephan Faas - Mare Nagelker- ken 6-2. 6-0; finale: Van den Berg - Faas 6-1, 6-2. DEB: halve finales: Li- tania Vrijland - Madeion Verdegaal 6- 1. 6-2; Annemarie Smalt - Marijke Guyt 6-2, 6-3; finale: Vrijland - Smalt 6-2, 1-6, 6-4. HDB: halve finales: Faas/Lugthart - Luyckx/v.d.Poel 7-5, 3-6, 6-3; Van den Berg/Van der Ca- pellen - Damen/VInk 3-6, 6-3, 7-5; fi nale: Lugthart/Faas - Van den Berg- /Van der Capellen 6-4, 3-6, 7-5. DDB: halve finales: Rutten/Van Rossum - Karin van Bijsterveldt/Vrijland 7-5, 6- 0; Kyra van Bijsterveldt/Smalt - 2 x Iwema 6-4, 6-4; finale: Rutten/Van Rossum - Kyra van Bijsterveldt/Smalt 4-6, 6-3, 6-1. GDB: halve finales: Rut- ten/Damen - Verdegaal/Van Trigt 6- 4, 7-5; Smalt/Van der Capellen - Van Seeters/R.lwema 6-4, 6-3; finale: Rut- ten/Damen - Smalt/Van der Capellen 4-6, 6-4, 7-6. HEC1: halve finales: Mark Fleischeuer - Michael van Maaren 6-1, 6-2; Onno Wempe - Pieter Guyt 6-0, 6-1; finale: Fleischeuer - Wempe 6-3, 7-5. HEC2: halve finales: Eric Brummer - Pieter Guyt 6-2, 6-2; M. Vlieland - Arjan On nes 6-4, 6-4; finale: Brummer - Vlie land 5-7, 6-0, 7-5. DEC: halve finales: Jeanine Junger - Margot van den Haak 6-4, 6-2; Marja Kuipers - Lies- beth Iwema 6-4, 3-6. 6-4; finale: Jün- ger - Kuipers 6-4, 6-1; HDC: halve fi nales: Giberius/Van Paridon - Her mans/Van der üppe 4-6, 6-1, 6-0; Guyt/Paauw - Fleischeuer/Jangati 2- 6, 6-1, 6-1; finale: Giberius/Van Pari don - Guyt/Paauw 6-1, 6-2. DDC: fi nale: Van den Haak/Voskuil - Guyt- /Van der Kolk 6-3, 7-6. GDC: halve fi nales: Iwema/Monshouwer - Van den Plas/Olivier geen uitslag; Guyt/Vlie- land - Voskuil/Guyt 6-4, 7-5; finale: Iwema/Monshouwer - Guyt/Vlieland 7-6, 4-6, 6-4. HED: halve finales: Patftk Kieboom - Erik Warmerdam 6-4, 6=3; Guus Stig- ter - S. Moussavi 3-6, 6-4, 6-2; finale: Kieboom - Stigter 6-1, 6-0. HED35+: halve finales: Gesta Fernandez - Wim Siemerink 6-0, 6-3; Wesseling - Me lissen 6-2, 6-0; finale: Gesta Fernadez - Wesseling 6-3, 3-6, 7-5. DED: Sie- vers - Krul 6-2, 6-4; Zeilmaker - Van de Bent geen uitslag; finale: Sievers Zeilmaker 6-3, 7-6. HDD: de finale is niet verspeeld. DDD: finale: Broers- /Haket - Jongerius/Kralt 6-3, 6-3. GDD: halve finales: Van Burg/Bouw meester - Lempers 2x 6-1, 6-2; Lem- pers/Van der Ven - Lechte/Durieux 6- 4. 6-2; finale: Van Burg/Bouwmeester - Lempers/ Van der Ven 6-3, 3-6, 6-2. Meerburg HEC1: halve finales: Bart Krans - Har ry Wermer 6-1, 6-3; Alexander van der Berg - Gerard Kroese 6-0, 6-4; fi nale: Krann - Van der Berg 6-3, 7-5. HEC2: halve finales: Alexander van der Berg - R. Kramer 6-3, 6-2; Gerard Kroese - R. Lammens 6-3, 7-5; finale: Kroese - Van der Berg 6-2, 1-6, 6-1. HDC1: poulewinnaars: Gerard Kroe- se/Sijmen Moerman; HDC2: poule winnaars: Alexander van der Berg/J. Brekelmans HED1: halve finales:lan Parsons wint van F van Meteren; T. Michielsen wint van R. Kramer; finale: Parsons - Mi chielsen 6-0, 6-4; HED2: halve finales: E van Weeren - J. Wenderhold 6-4, 6- 7. 6-4; W. Jansen - F. van Duyn 7-5, 6-0; finale: Van Weeren - Jansen 6-i 6-2. DED1: halve finales: M. Kri|gè man - M. Kollan 6-1, 6-3; A. Bos-Bo* men - H. Mertens 6-0, 6-4; finaM Krijgsman - Bos 6-4, 6-1; DED2: hah finales: T. Scholten - l.v.d.Zwet 7-! 6-4; E. Breure - R. van Santen 6-2,1 6; finale: Scholten - Breure 6-2, HDD1: finale: Kuiper/Penning Ma* e/Smit 7-6, 7-5; HDD2: finale: Buiki ma/Goedbloed - Van Duyn/Versfj 7-6, 6-0. DDD: finale: Van der Ber /Groenewoud - Bennis/Bek kering 2, 6-2. GDD1: finale: Krijgsman/Pa sons - Pieterse/Prins 6-2, 7-S. GDO; finale: K N. Maase - F A. va Grol 7-6, 7-5. Dekker (30 HEC: G. Lucassen - N. Dofferhof 6- 6-3. DEC: J. Zonnevylle - D. Knott j 0, 6-2. HDC: Dekker/Van der Kwast Van der Meer/Heringa 6-4, 6-4. DDC Van Santen/Van der Voort - Endemi /Koenders 6-2, 6-7, 6-0. HED1: N Dofferhof - F. Stierum 6-4, 6-3. DEDI M. Klein - G. Davelaar 1-6, 6-2, 6-3 HDD1: Poots/Van Tongeren - Palm /DuPrie 6-2, 7-6. DDD1: Dessing /Kroon - Diehl/Rijnders 6-2, 74 GDD1: Beijen/Kulk - Brand/Van San ten 6-1, 3-6, 7-6. HED2: P. Siere - J van Veen 7-5, 6-4; H. Broeren - VI Verhei) 6-2, 6-4. DED2: H. Diehl - Y Holkeboer 6-2, 6-4. HDD2: Van de Poel/Altenburg - Vermont/Jongbloe 6-3, 6-1. DDD2: Teljeur/Jonker - Kw tekaas/Van Engelen 7-6, 7-6. GD02 Holkeboer/Hassink - Chrispijn/Va der Voort w.o. Boekoop (jeugd) JE 10: Ruben de Klein - Ralph va der Velde 6-2, 6-1; ME 10: Marit Bw man - Marielle Patiwael 6-0, 6-4; J 11: 1. Ruben de Klein. 2 Jerry Buff geen uitslag bekend. ME 11: Ingri Boere - Barbara Kieboom 6-3, 6- JE 12: Jurgen Igesz - Casper de Roo 6-1, 6-1; ME 12: Wendy Terwiin Wendy van der Velde 6-3, 4-6. 6* JE 14: Bartel Swart - Otto Hettingal 2. 6-2; ME 14: Nathalie van Romor* - Petra Wille 1-6, 6-2, 6-1; JE 1 Taco de Vries - Remco Canter Vit scher 6-4, 6-1; ME 16: Petra Wille Lisa Arends 6-0. 6-3. JD 10/11/1 Van Weel/Kop - Buijs/Van de Wat ring 4-6, 6-3, 6-4. JD 14/16: I Brand/Vermeulen - W. Brand /Va Hiel 6-2, 6-1. MD 10/11/12: A.Ta wijn/Van Woerden - Froma/Slotboó 6-3, 6-0. MD 14/16: Van Romart t/Wille - Brem/A.Terwijn. GD alle lea tijden: Warmerdam/Swart - A.Ta wijn/P.Brand 7-5, 1-6, 6-4. Voetbal Karl-Heinz RurJ menigge verlaat Italië. Dj zwaar geblesseerde aanvall* van Inter Milan heeft latet weten niet voor Cesena of Pesj cara te willen uitkomen. Ajl de Westduitser herstelt vJ zijn blessure, dan wil hij alled nog terugkeren bij Bayeg München. Andere clubs zi« niet interessant voor de ex-ifl ternational, die een aanbiedii* van Adidas heeft voor een pij functie. Wielrennen Tourwinna Stephen Roche heeft zich vrij) dag bij een wedstrijd in Bel» (Geraardsbergen) geblesseerd De Ier'scheurde een spier moest opgeven. Roche ga*) woensdag ook niet van start ii een etappekoers in Groot-Bni tannië. MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 PAGINA 14 Programma loopt grote vertraging op door materiaalpech WASSENAAR Toen Ymond Boekelte gistermiddag op Duindigt het internationaal hoofdnummer in de fraaie ki- lometertijd van 1.15.5 over de mijl op Duindigt won waren al veel drafsportliefhebbers naar huis en hadden velen het in de wedkantoren ook voor gezien gehouden. Begrijpelijk, want het programma verliep giste ren op Duindigt met gróte ver traging en met bijna een uur achterstand op het tijdschema werd aan de laatste draverij, de Amsterdam-prijs, begon nen. Het was overigens toch al een onbegrijpelijke zaak dat een meeting besloten moest worden met zo'n mooi num mer. Ook al zou het program ma op schema zijn verlopen, en een uitloop als gisteren ge beurt op de zondag maar zel den. dan nog zou een deel van het publiek deze koers niet hebben afgewacht. Langzaam maar zeker gaat het er in de Nederlandse drafcport op lijken dat de rijders de tijd bepalen dat er kan worden ge start. Natuurlijk, materiaal pech is mogelijk, maar op Duindigt ging het gisteren wel erg lang duren allemaal. En wachten kost nu eenmaal geld in de paardesport. Want min der publiek bij de laatste twee koersen en in de wedkantoren betekent verlies. Naast de W5 sprongen er giste ren twee onderdelen boven de meeting uit. Dat was het Lad- broke Duindigt's kampioen schap der 4-jarigen en de slot- draverij om de Amsterdam- prijs met daarin Ymond Boe kelte als grote favoriet. Vóór de start van het kampi oenschap der 4-jarigen kwam de torenhoge favoriet Abrogan Veha even in de sloot terecht. De dit jaar nog ongeslagen pu pil van trainer en rijder Apie Bosscha Abrogan Veha was er weer snel uit, maar had tuig- breuk opgelopen en het nam natuurlijk aardig wat-tijd in beslag om het een en ander te herstellen. Niet uitgekomen De grote strijd tussen Alexan der S, Derbywinnaar All or Nothing en tweevoudig Paard van het Jaar Alexander S is er niet uitgekomen, omdat Alexander S bij zijn aanloop naar de start wegsprong en daardoor niet op tijd achter de startauto verscheen. Even had Alexia Arlo de leiding, maar in de bocht nam Abrogan Veha de kop over en stond deze niet meer af. Hij zege vierde in de toch behoorlijke kilometertiid van 1.17.4. Het zou natuurlijk veel harder zijn gegaan als Abrogan Veha in de laatste rechte lijn strijd had moeten geven. Aan de totalisator kreeg de koers nog een verrassende ontwikkeling door de tweede en derde aankomende. Amor O met Hennie Grift ^cwam voor de tweede plaats in aan merking vóór All or Nothing, die Alexander S nog net van het derde geld kom afhouden. Een trio in een veld van zeven paarden met zo'n grote favo riet voorop van ƒ235 gulden was voor een aantal mensen een fijne meevaller. Ontknoping Maar ook in de slotdraverij was er een verrassende ont knoping voor het trio. Meteen na de start nam Ymond Boe kelte met Harry van Oijen de leiding. Zozo Nevele (John van Exter) sprong vlak na de start weg en verspeelde op deze manier zijn kansen. De eerste plaats en daardoor ook de overwinning van Ymond Boekelte is niet in ge vaar geweest. In een kilome- tertijd van 1.15.4 won de oud winnaar van de Derby. De omstandigheden waren er naar dat het baanrecord van Rainier Gallant van 11 juli 1982 van 1.15.3 zou sneuvelen. Maar dan had Ymond Boekel te in de laatste rechte lijn meer strijd moeten geven dan gisteren het geval was. Achter Ymond Boekelte werd Roper Dan met Arnold Molle- ma verrassend tweede voor Yogi Bear en de terugkomen de Zozo Nevele. Ook hier ont stond in een veld van zes paar den een hoge trio-uitbetaling voor een koers met een toren hoge favoriet voorop: ƒ192,00. Voor het publiek dat nog op Duindigt aanwezig was en daaronder waren aardig wat fans van Ymond Boekelte, moet het een lust voor het oog geweest zijn om de draf machi ne in actie te zien na zijn Amerikaanse avontuur en de vier starts in Belgie. Zondag komt de pupil van eigenaar Piet Groot en trainer/rijder Harry van Ooyen aan de start in het Westduitse Dinslaken en doet dat met een drië'drie- tal andere Nederlandse paar den, Yogi Bear, Zvetlana Ha nover en Ulaan, tijdens een soort interland ontmoeting tussen dravers van West- Duitsland, België en Neder land. ARTHUR VAN RIJSWIJK KOERSTIPS Morgen koerst Hilversum met een eerste start om 18.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. Ie koers: Crack Buitenzorg (9), Cere al (6), Crebas Bas (10). 2e koers: Lucy Meidgard (8), Best of Unidek (7), Barbara Rider (5). 3e koers Bakker B (6), August (2)), Afra Shoeing (4). 4e koers: Bella Crown (4), Bianca Pitt (2), Annebelle Baker (7). 5e koers: Zoon van Freule (2), Zo ito Blaricum (3), Arnold uit Best (8). 6e koers: Zefier Best (9)), Albatros O (3), Zarol Duke (2). 7e koers: Ambar (10), Amor Bo6hoe- ve (9), Zissy Okeja (7). 8e koers: Zipper Spencer (5), Amber Enzelens (8), Zeb Wolfrath (6). 9e koers: Zania (8), William Weber (10), Wander Oostland (7). 10e koers: Winston Jac (2), Yme K (1). War Glory (5). lie koers: Aida Oostland (5), Zipper Mac (3), Aliannwe Lochtens (9). KATWIJK/LEIDEN Michael van den Berg heeft het B-toernooi van Zee en Duin op zijn naam gebracht. De Koudeker- ker, die niet eens bij de beste vier was geplaatst, ondervond weinig weer stand van Stephan Faas. Van de laatste is het al knap, dat hij zover kwam, hersteld van zijn ziekte lijkt hij nog niet. Met een tweede plek in het dub belspel is Van den Berg de sterkste heer in het Katwijkse toernooi. Het invitatie A-toernooi werd de grootste trekpleister in het finale-weekeinde. Al- phenaar Ivar de Jong ver keerde in blakende vorm en versloeg zijn drie oppo nenten in de A-poule. De dames B-titel ging in een Rotterdams onderonsje naar Litania Vrijland. In het dames A-toernooi van Domburg werd de finale door twee Leidse meisjes bereikt. Margot van Over loop veroverde na drie sets haar eerste A-enkel- speltitel ten koste van He- leen van der Berg. Zonder aan de prestatie van Michael van den Berg iets te willen afdoen, bleek in de fi nale tegen Stephan Faas dui delijk, dat de laatste de gevol gen van zijn ziekte nog niet te boven is. Bij Stephan wisselen goede en slechte dagen zich af, een aantal weken zonder ten nis lijkt volledig herstel te kunnen leveren Michael stond zijn opponent slechts drie games toe. In de halve fi nales had Michael een moeilij ke eerste set tegen Marco van Trigt. De Hillegommer had de als eerste geplaatste Robert Veldt met beter tennis in de kwart uit het toernooi verwij derd Faas, op zaterdag in goe den doen, verloor slechts twee games aan Mare Nagelkerken In het dubbelspel speelde Stephan Faas met de licht ge blesseerde Jan-Willem Lugt- hart Hoewel beiden niet fit, werd dit onderdeel wel ge wonnen. De koppels Ton Luycks/Jan-Rienk van der Poel en Michael van den Berg- Freek van der Capellen dwongen Faas en Lugthart tot drie lange sets. De Rotterdam se ERTS-groep speelde weer een hoofdrol in een Leids toer nooi. Litania Vrijland bleef met 6-4 derde set ploeggenote Annemarie Smalt voor. De laatste bereikte ook nog twee dubbelfinales. En, ook deze werden niet tot winst ge- Erik van der Maas stelt teleur bij EK MARSEILLE Erik van der Maas, de Leidse waterskier, treft het niet met zijn grote toernooien. Nadat hij de laatste jaren tot twee maal toe bij de Europese Jeugdkampioen schappen met toch wel teleur stellende resultaten naar huis was teruggekeerd, was dit weekeinde zijn eerste senioren EK ook niet echt geweldig. In het Zuid Franse Marseille kwam hij mede door een zeer matige slalomrace niet verder dan een 22e plaats in het eind klassement. Op het beste on derdeel van Van der Maas, de slalom, kwam hij ruimschoots door het parkours .met een lijnlengte van 14 meter en zelfs door de 13 meter. Toen werd hem echter meegedeeld dat hij bij het „aanvaren" bui ten de eerste poort om het par kours op kwam en dus gedis- kwalificeert werd. Een zwaar tegenvallende 27e plaats was zijn deel. Bij het onderdeel fi guren bleef de lange student ver achter bij de Franse win naar door ook hier een magere score van 3.015 punten op te laten tekenen. Het schans springen gaf uiteindelijk nog enige voldoening door een de gelijk sprong van ruim 42 me ter. LEIDEN Quick Boys leed afgelopen weekeinde de meest opvallende oefennederlaag. De Iiatwijkers gingen met 3-7 ten onder tegen Stormvogels. Nadat opponent Stormvogels de leiding had genomen, scoorde Floor van Duyn nog voor rust de gelijkmaker. Na de thee miste de ploeg van trainer Hans van der Zee legio Kansen, Jaap van Duyn faalde zelfs vanaf elf meter. Toch brachten Gert Aandewiel en Arie van Duyn hun ploeg op een 3-1 voorsprong. Daarna Was de Katwijkse lamp uit en konden de Boys geen druk meer uitoefenen op het doel van de tegnstander. Het gehele team zakte als een pudding in elkaar en de laatste dertig mi nuten scoorden de Vogels er lustig op los hetgeen uiteinde lijk resulteerde in een 3-7 eindstand. Rijnsburgse Boys behaalde een 0-3 zege tegen viedeklas- ser DCVB. Ron Carli, Huug Aandewiel en Arie van Dijk waren de doelpuntenmakers. RCL en UVS deelden de pun- 'ten: 1-1. De ploeg van Lagen dijk kwam op voorsprong door een goal van Leon Meys maar voor rust trok Leo van de We- teringh de zaak weer gelijk. Blauw Zwart was goed op dreef en klopte Den Hoorn met 4-1. Voor rust scoorden Marcel 1' Ami en Wijnand Bakker. Peter van Leeuwen en Ruud Luiken maakten het kwartet na rust vol. Uitslagen enekel andere oe fenduels; SV' 35 - Ter Leede 2- 0; Scheveningen - De Sleutels 6-1; Wassenaar - Leiden 1-8, Randstad Sport - MVKV 2-4; Katwijk - FC Amstelland 12-1; Kagia - Oegstgeest 3-5; FC Lis- se (zon) - Roodenburg 3-0; RCH - Lugdunum 5-2; SJC - Telstar 2 4-0; VUC - LFC 5-2; Foreholte - UDO 1-3. SJC oefende succesvol tegen de reserves van Telstar: 4-0. Ook de B-finale van het Kat wijkse Zee en Duin-toeqpooi kon niet zonder paraplu wor den verspeeld. Stephan Paas (links) en latere winnaar (Mi chael van den Berg blijven er nog redelijk vrolijk onder. bracht. Het damesdubbel ging naar Marie-José Rutten met haar Gelderse partner Marie ke van Rossum voor Smalt en haar Rotterdamse partner Kyra van Bijsterveldt. Gekop peld aan Freek van der Capel len moest Annemarie Smalt in het gemengddubbel Rutten en Léon Damen met 7-6 derde set laten voorgaan. In de C I-categorie waren Mark FLeischeuer en Onno Wempe oppermachtig. Beiden verspeelden in de halve fina les slechts enkele games aan Michael van Maaren en Pieter Guyt. In de finale liet de in het LC-circuit derde staande Fleischeuer de lager gerang schikte Wempe zien, dat die volgorde ook terecht is, 6-3, 7- 5. De nummers 1 en 2 van het circuit bij de dames mochten het weer eens tegen elkaar doen. De huidige nummer één, Jeanine Junger, maakte stand en plaatsing met 6-4, 6-1 waar. In de halve finales trad Mar got van den Haak op na haar knieoperatie. Met 4-6, 2-6 werd een geslaagde come-back gemaakt, die met de C-dubbel- titel nog meer glans kreeg. In de C2-finale was het Eric Brummer, in de halve revan che op Pieter Guyt met 6-2, 6- 2, die de titel veroverde. Mar co Vlieland bleef tot 5-5 in het laatste deel bij; 5-7, 6-0, 7-5 voor Brummer. Tom Giberius en Marcel van Paridon bleken in Katwijk de beste C-dubbe- laars. In de Dl stond Patrick Kie boom zijn finaletegenstander, Guus Stigter, slecht één game toe. In de halve had Patrick een veel zwaarder strijd moe ten leveren tegen Erik War merdam, al waren ook hier niet meer dan twee sets nodig. overwinningen op Esther van der Graaf, 6-1, 6-2 en Sacha Basoski, 6-1, 6-4. De finale werd een partij van hoog ge halte. Heieen speelde in de eerste set weergaloos met on der meer twee stopvolley's, 6- 1. In de tweede en derde set dicteerde Margot met slice backhands, door het midden en op de forehand van Heieen het spel. Gescoord werd met 19 dropshots uit 23 pogingen. Op het derde matchpoint werd de score 1-6, 6-3, 6-4. Meerburg Het eerste toernooi van Meer burg te Zoeterwoude is door de deelnemers als zeer leuk ervaren. Bart Krans werd de eerste Cl winnaar na een 6-3, 7-5 tegen de plaatselijke favo riet Alexander van der Berg. In de C2 een tweede tweede plaats voor Alexander. In de Cl in 2 sets nog wel verslagen, moest hij in de C2 Gerard Kroese in 3 sets laten voor gaan. In de Dl werd Ian Par sons een sterke eerste win naar, hetzelfde gold voor E. van Weeren in de D2. Van de dames in Dl en D2 mocht het zelfde gezegd worden. M. Krijgsman in Dl en T. Schol ten in D2 deden het in de fina les in twee sets. Jeugdtoernooien In het internationale Viplex- jeugdtoernooi verraste Kees- Jan Schuilenburg in t/m 18 jaar met een overwinning in de finale op Utrechter Diede- rik Molier. Met vast spel en getimede versnellingen werd het ritme van Molier ver stoord, 6-4, 6-1. Bionda Zonde- rop redde het in de finale t/m 18 jaar niet. Friezin Helma Leeuwen, in de halve 3 sets winst op Marquérite Patiwael, was in 2 sets de meerdere. In Boskoop speelde de regionale jeugd. Ruben de Klein won zo wel jongens 10 als jongens 11. Twee prijzen waren er verder voor Petra Wille, tweede in 14, eerste in 16, Bartel Swart, eer ste in 14 en in de mixed, en de beide dochters van wedstrijd- leidster Winny Terwijn: Wen- dy en Alice. PETER KLEIN Bij de D35-plussers een lang durige finale. De Spaanse Hol lander Javier Gesta Fernandez bleef met 7-5 in de derde set Arie Wesseling voor. In de halve waren twee eenvoudige sets tegen resp. Wim Sieme rink en Melissen voor een fi naleplaats voldoende. In het damesenkelspel D weer twee bekende namen. Mariëlle Sie vers was met 6-3, 7-5 de betere voor Margreet Zeilmaker. Domburg A. Twee Leidse meisjes in een A- toernooi is een niet alledaagse gebeurtenis. In Domburg vond dit feit plaats, Margot van Overloop en Heieen van der Berg wonnen zaterdag hun kwart en halve finales. Tot de finale had Margot het zwaarste programma af te werken. Eerst werd de hoogste gerang schikte A-speelster in Dom burg, Joke Ritman na twee uur in 3 sets geklopt, 3-6, 6-4, 6-2. Vervolgens werd liefst drie uur en 40 minuten uitge trokken om thuis-speelster Emerence van Wingen te be dwingen. Voor een vol huis een thriller, want na 1 match point in de tweede set, 2 matchpoints op 5-2, en liefst 9 matchpoints op 5-4, werd pas op 6-3 in de tiebreak het 14e matchpoint benut: 7-5, 6-7, 7-6. Heieen boekte twee 2-sets

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14