Ajax verdient winst Lars Elstrup helpt Feyenoord aan zege League sterker dan de wereld Gat Willaarts nog niet dicht bij FC Utrecht Arie Haan leert Vfb Stuttgart de buitenspelval £eUUc Soutont MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 PACINI Willem II schakelt studenten in bij onderzoek fansgedrag TILBURG De Tilburgse eredivisieclub Willem II heeft de Katholieke Univer siteit Brabant (KUB) op dracht gegeven'voor het ver richten van een wetenschap pelijk marketing-onderzoek en een onderzoek naar sup portersgedrag. Aan de hand van de resultaten van dit on derzoek, dat de club vijfdui zend gulden kost, wil Willem II het beleid voor de komen de jaren uitstippelen. MUNCHEN Hamburger SV heeft zaterdag voor de eerste maal het ontslag van doelman Stein bezuurd. De topontmoe ting van de bekerwinnaar te gen kampioen Bayern werd in München een regelrechte af gang. De nederlaag met 6-0 kon vooral worden toegeschre ven aan de nieuwe doelman Mladen Praliia. Deze Joegoslaaf stond zo te klungelen tussen de palen, dat de gehele Hamburgse achter lijn evenzeer een zwakke beurt maakte. Bayern hoefde bepaald niet in grootse vorm te zijn om voortdurend vrije doorgang te hebben. MatthSus (25e minuut), Wegmann (45e) Rummennigge (54e), Wohl- farth (79e), Wegmann (84e) en Matthëus (87e) hielden het bij zes treffers. De 63.000 toe schouwers in het Olympisch stadion hadden een plezierige middag. Arie Haan koos voor de eerste uitwedstrijd van Vfb Stuttgart voor de dubbele 0-optie. De enige Nederlandse trainer in de Bundesliga heeft in de voorbereiding zijn spelers de buitenspelval leren hanteren. De aanvallers van 1FC Nürn- berg werden er gek mee ge speeld. Toch kreeg de thuis club drie kansen, die hopeloos werden gemist. De beste was voor Dusend. De spits ontweek de buitenspelval en verscheen alleen voor Immel. De doel man had kennelijk een schri- keffect op Dusend, want hij miste jammerlijk. Aan de an dere kant werd een afstands schot van Klinsmann door doelman Köpke tegen de paal getikt. Arie Haan was in ziin nopjes met de 0-0. „Uit is elk punt meegenomen. We zijn nog niet zo ver dat we elke wedstrijd het spel kunnen ma ken", aldus Arie Haan. Eric Willaarts speelde zaterdag 85 minuten in de tweede thuis wedstrijd van Borussia Mön- chengladbach. Zijn club won, tegen Bayer Uerdingen, op nieuw met 2-1. De ex-Utrech ter kwam andermaal niet tot scoren. Dat deden Criens en Frontzeck wel. Dit gebeurde na een achterstand door Mat- hy. Bij het verdedigen van de voorsprong werd Willaarts ge wisseld voor verdediger Bud- de. Borussia Mönchengladbach schaarde zich naast Bayern München en Werder Bremen aan de top van de ranglijst met vier punten uit twee wedstrij den. Werder Bremen versloeg op eigen veld nieuwkomer Karlsruher SC met 2-0. In een matige wedstrijd maakten Or- denewitz en Meier de doelpun ten. Toni Schumacher heeft Schal- ke '04 niet veel goede impul sen kunnen geven. Na de ne derlaag met 5-2 vorige week bij Hamburger SV werd de eerste thuiswedstrijd, tegen het gepromoveerde Hannover '96, met 2-0 verloren. Drews en Dierben passeerden de uit de nationale ploeg verbannen doelman/schrijver. Schalke's aanhang begon na een half uurtje reeds „aufhöreh" te roe pen. Linzer ASK, de tegenstander van FC Utrecht in de strijd om de UEFA-beker, heeft voor ei gen publiek met 1-1 gelijk ge speeld tegen promovendus VFB Mödling. Bij rust was de stand 0-0. AMSTERDAM Ajax moest gisteren diep in de krachten putten om colle ga Europa-Cupwinnaar, de sterkste landskampioen Porto, tot één verliespunt (1-1) te dwingen. Invaller John Bosman was elf mi nuten voor het eind de doelpuntendief, die voor de verlossende gelijkma ker zorgde. De vierde eindzege in dertien Am sterdam-toernooien kwam Ajax, als meest energieke en gedurfde ploeg in het goed gevulde Olympisch stadion, rechtmatig toe. Eerder wonnen de Am sterdammers de edities van 1975, 1980 en 1985. De taaiheid van Porto, ge traind door de defensief inge stelde Tomislav Ivic, had bijna weer voor onoplosbare proble men gezorgd bij Ajax, dat zijn vooraf als gevaarlijkst ge taxeerde concurrent, Dinamo Kiev, eerder door Torino met 1-0 voor de eindwinst zag uit geschakeld. Porto, vrijdag ver liezer tegen Kiev, gaf echter niets weg tegen een voortdu rend stormend Ajax. Net als in het Europa Cuptoernooi van 1985/1986 viel Ajax aan en verdedigde Porto, lange tijd met succes. De 2-0 en 0-0 van twee jaar geleden, toen Ajax onder de technische directie van Johan Cruijff zijn leerpro ces startte, leek lange tijd ver volgd te worden met weer een Portugees succes. De countert reffer van Rui Barros uit de eerste helft werd tot de 79e minuut kundig verdedigd, waarbij de hoofdrol voor de Poolse doelman Mlynarczyk van Porto was. Toen pas moest de goalie na een inzet van Meijer in tweede instantie bui gen voor de toegesnelde Bos man, die van korte afstand simpel intikte. Gas Vanaf de eerste minuut gaf Ajax gas. Jan Sórensen, de linksbenige middenvelder, deed zijn zieke collega Arnold Mühren vergeten als stuur man. De Deen passte, dribbel de. schoot en hakte alsof hij al jaren in Amsterdam het mid delpunt van het spel was. De inbreng van -Sörensen viel vooral op, omdat Frank Rijk aard na een uitblinkersrol op vrijdag nu voetbalde alsof hij net zijn contract bij de Am sterdammers op zak had. De 24-jarige voetballer van het jaar kreeg aan de rechterzijde van het middenveld geen ruimte en kon zich nauwelijks met de spelopbouw bemoeien. Die positie kreeg hij pas in de laatste twintig minuten, toen hij ruilde met Wouters. De Utrechter, in de rol van Rijk aard van vorig jaar, was tot dan voortdurend in schietposi tie gekomen, maar miste de juiste scherpte. Dat heeft te maken met, zoals Wouters rui terlijk toegeeft, zijn minste kwaliteit: schieten. De mindere dag van Rijkaard betekende, dat de rest van Ajax, drie dagen voor de voor uitgeschoven competitiestart tegen Roda JC, veel moest ge ven om de begeerde bokaal en de daaraan verbonden cheque van dik 40.000 gulden te vero veren. Stapleton werkte in de spits als een paard, gesteund door de meest diep acterende middenvelder Winter. De vleugels, bezet door Witschge en de matige Van 't Schip, zorgden echter voor een niet altijd even gestroomlijnde aan voer. De totaalindruk van Ajax gaf echter vertrouwen dat de Amsterdammers rede lijk optimistisch kunnen gaan werken aan de aanval op de titel van PSV. Ajax (Ned) - Porto (Por) 1-1 (0-1), 29. Rui Barros 0-1, 79. Bosman 1-1. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toe schouwers. 40.000. Gele kaarten: Joao Pinto en Sousa (beiden Porto). Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Wouters en Silooy; Rijkaard, Winter (Bosman) en Sörensen (Meijer); Van 't Schip (Bergkamp), Stapleton en Witschge. Porto: Mlynarczyk; Joao Pinto, An- dré, Eurico en Inacio; Magalhaes, Pa- checo, Sousa en Rui Barros; Madjer en Semedo. Frank Stapleton in een stevig duel gewikkeld met de Portu gees Andre. FOTO: ANP ROTTERDAM Rinus Israel hoeft nog niet te wanhopen. De trainer van Feyenoord zag zijn team na de zwakke verto ning tegen AS Roma gisteren revanche nemen via een over winning op Atletico Mineiro (2-1). De Deen Elstrup, vorig seizoen nauwelijks succesvol als spits, hielp zijn ploeg via twee treffers aan de zege op de Braziliaanse ploejL die de taak als smaakmaker TOn het toer nooi niet kon waarmaken. Na de winst met 3-1 van Standard Luik op AS Roma was de Rot terdamse formatie kansloos voor de hoofdprijs. Feyenoord begon enigszins ge- Lars Elstrup. havend aan het duel met de Brazilianen. Doelman Hiele (liesblessure) en verdediger Heus moesten vrijdag het duel tegen Roma door blessures vroegtijdig verlaten. Hiele werd gisteren met het oog op de competitie-ouverture tegen Willem II gespaard. Voor Heus lijkt het seizoen al weer ten einde. Vorig jaar kwam de van AZ afkomstige speler door een spierblessure nauwelijks in het veld. Na een voorzichtige voorbereiding gaf de medische begeleidingststaf vrijdag groen licht voor en complete wed strijd. Na tien minuten kon de verdediger het veld weer ver laten. De verwachting is, dat hij opnieuw enkele weken aan de kant moet blijven. Door het wegvallen van Troost (gebroken neus) moest Israel tegen Atletico Mineiro terugvallen op zijn tweede keus. Die stelde hem niet te leur. De Jongh bleek een uit stekende vervanger van Hiele en Barendse deed het op de voor hem ongebruikelijke plaats als linker verdediger ook niet slecht. Agressie Agressie toonde Feyenooord volop. Door de Rotterdamse aanpak kwamen de Brazilia nen nauwelijks aan hun gelief de korte combineerwerk toe. Ook zonder de felle tegen stand van de Feyenoorders zou de ploeg uit Belo Horizon- te daarin niet zijn geslaagd. De grasmat van de Kuip was door de vele popconcerten zo aan getast, dat technische hoog standjes geen kans van slagen hadden. De Feyenoorders lieten die dus achterwege. Al in de derde minuut had ploeg van Israel moeten scoren. Mitchell stuur de Elstrup weg, die echter doelman Joao Leite op zijn weg vond. Het openingsoffen sief kreeg pas in de slotfase van de eerste helft een ver volg. Luizinho kon zeven mi nuten voor de pauze Elstrup slechts via een smerige over treding van scoren afhouden. De Deen nam sportief revan che door de bal uit de vrije trap ineens in de kruising te draaien. Door de zege van 2-1 van Fey enoord won Standard Luik, dat AS Roma gisteren met 3-1 versloeg, het Rotterdam-toer nooi. De Belgische ploeg, ein digde op tien punten. Feye noord werd tweede. Feyenoord -Atletico Mineiro 2-1 (1- 0), 40. Elstrup 1-0, 77. Araujo 1-1, 80. Elstrup 2-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 16.461. Feyenoord: De Jongh; Wijnstekers, Monkou, Van Herpen. Barendse; Mo lenaar (Simons), Been, Elstrup; Hof man, Mitchell (Roos). Blinker. Atletico Mineiro: Joao Leite; Joao Pedro, Paolo Roberto, Luizinho, Van- dinho, Araujo, Chiquinho, Van der Luiz; Lopes, Tita (Joao Paulo), Rena- to. Aanhangers HS misdragen zich MUNCHEN Aanharj van Hamburger SV het zich na de nederlaag (6-0) gen Bayern München mi* gen. In de binnenstad München arresteerde de tie elf supporters van 1 terwijl de politie van Ober ern de achtervolging int op een bus met HSV-sup ters, die het interieur van benzine-station hadden i nield. Eén supporter v, daar door de kassier op h« daad betrapt toen hij een che beest probeerde te stel De groep ontzette met geti de dief, sloopte de winkel vervolgde zingend de ter reis. Niet voor lang, enkelf lometers verder werd de aangehouden en zes pei in hechtenis genomen. Programma betaald voel Ajax-Roda JC Vrijdag PEC-WV Zatardag H aarlem - Volend am PSV-FC Den Bosch DS '79-FC Twente Sparta-FC Utrecht Willem ll-Feyenoord FC Groningen-Fortuna S. AZ-Ajax Eerste divisie Zatardag SC Cambuur-Teistar Graafschap-Veendam NEC-RBC NAC-RBC Emmen-Heerenveen MW-Helmond Sport Zondag RKC-GA Eagles Wageningen-Vitesse Heracles-Eindhoven Sportprijsvragen De cijfers in de verschillende prijsvragen in het weekeinde zijrt Nederlandse lotte 32 Winnende getallen: 12-13-19? 39-41. Reservegetal: 7. Deelnemers; 518.452. prijzentai f. 2.228.698, prijzenbedrag: I.058.631. Cijfarapal 32 469425. Deelnemers: 238.882. inleg; 358.323, vaste prijzen. Belgische lotto Winnende getallen: 3 - 4 - 14 25 - 35. Reservegetal: 40. Het jokernummer is: 2347938. Westduitee lotto Winnende getallen: 9 - 19 - 23 45 - 49. Reservegetal: 31. Spiel 77 6277295. W5-apel Het 32e W5-spel werd gespeeM Duindigt te Wassenaar. De wlnn van de vijf betreffende koersen, Zaladin Melodie (no. 3, W. van Ot Brandy Boszorg (no. 3, H. Grift), ker Ulandia (no. 3, E. van der Zijs Zyca More Bluff (no. 5, J. Herv Zorro Hollyrood (no. 11, A. Blonk). De winnende serie is; 3-9 II. Omzet: 96.071,50. UitbeU 2882,10. Michel Platini bedankt het publiek, dat hem tot man van de wed strijd uitriep, waarbij de schaal in zijn linkerhand hoort Platini zou op Wem bley afscheid nemen, maar traint inmid dels bij Olym- pique Marseil- le. LONDEN De selectie van de Engelse eerste di visie heeft de wedstrijd te gen de Rest van de We reld ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de League met 3-0 gewon nen. De doelpunten op de grasmat van Wembley, met 61.000 toeschouwers voor twee derde gevuld, kwamen op naam van spelers van Manchester United. Brian Robson scoorde twee keer, in de 23e en 88e minuut, en Norman Whiteside in de 60e. In de selectie van de Rest van de Wereld ontbraken Marco van Basten en Ruud Gullit Wel aanwezig was Diego Ma- radona, die volgens de Engelse kranten 1600 dollar per mi nuut ontving. De gezette Ar gentijn speelde de wedstrijd uit en verdiende dus bijna driehonderdduizend gulden. De toeschouwers hadden het absoluut niet op hem begre pen. Elke actie van hem werd luidruchtig uitgefloten. De En gelsen waren kennelijk zijn met de hand gemaakte doel punt tegen Engeland in de halve finales van het wereld kampioenschap in Mexico- Stad niet vergeten. Naast Maradona kwamen ook Paulo Futre, de voormalige ster van Europees bekerwin naar Porto en inmiddels ver kocht aan Atletico Madrid, Mi chel Platini, gestopt bij Juven- tus en inmiddels weer in trai ning bij Olympique Marseille, Glenn Hysen, afgedankt bij PSV en verkocht aan Fioren- tina, en Belanov en Zavarov van Dinamo Kiev (beiden slechts de laatste tien minuten ingezet) in actie op Wembley. Het duel had schoonheids- waarde door het uitblijven van tackles en vliegende scharen. Barcelona-spits Gary Lineker, die het rode shirt van de Rest van de Wereld droeg, wist to taal geen raad met zijn vrij heid. Hii kwam in de eerste helft vijf keer oog in oog met doelman Shilton en faalde evenzovele malen. Voor de se lectie van de Engelse eerste di visie opende Brian Robson in de 23e minuut de score met een fraaie kopbal. Norman Whiteside rondde een kwar tier na de rust een Ierse com binatie met Liam Brady af en twee minuten voor het einde maakte Robson het tr>o vol. veelvuldig uit gefloten door het Engelse publiek, dat zich nog goed de handsbal herinnerde waarmee Ma radona bij het WK in Mexico Argentinië aan de leiding bracht tegen Engeland. Ma radona trok zich er niets van aan; ster ker nog, hij zorgde bijna voor een her haling. FOTO: AP voor het duel tussen Enge land en de Rest van de Wereld niet. De liefhebbers die het toch de moeite waard vonden om naar Wem bley te komen, hadden daar dan ook alle ruimte. FOTO: A** RODE KAART VOOR JOHN VAN LOEN EXTRA ZORG BERGER UTRECHT Erik Wil laarts heeft FC Utrecht achtergelaten met een sluitende begroting, maar ook met een niet te vullen gat in het elftal. Het was voorspelbaar dat de top scorer moeilijk zou zijn te vervangen. Hoe krachte loos de „nieuwe" aanval van de UEFA Cupploeg (nog) is, werd zaterdaga vond pijnlijk duidelijk in het duel tegen Sampdoria. De Italiaanse nummer zes van vorig seizoen speelde in De Galgenwaard op halve kracht en won kin derlijk eenvoudig met 2-0. In de benefietwedstrijd voor Ton du Chatinier, die vanwege een liesblessure moet stoppen met betaald voetbal, waren de offensieve patronen van Utrecht te doorzichtig. De Koek (ex-FC Groningen) werkte hard, maar was ge makkelijk te stoppen, Crüden (afkomstig van AZ) maakte veel kilometers maar raakte nauwelijks een bal. Van Loen werd veelvuldig door de lucht aangespeeld, maar vond voort durend twee trekkende en'du wende belagers op zijn pad. Van Loen liet zich vlak voor de rust intimideren, maakte een slaande beweging naar de maker van het doelpunt en be zorgde zich daarmee de rode kaart. De ereronde van Du Chatinier, waarvoor het spel even werd stilgelegd, was het hoogtepunt. FC Utrecht (Ned) - Sampdona (Ned) 0-2 (0-1). 40. Vierchowod 0-1, 90. Mannini 0-2. Scheidsrechter Bannet. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: De Kruyk (FC Utrecht) en Mancini en Vialli (Sampdoria) Rode kaart Van Loen (FC Utrecht). PSV werkte afgelopen week einde zonder toernooivorm een tweetal duels af met Belgi sche clubs. De Ei ndhovenaars, die op eigen veld niet terecht kunnen omdat de hoofdtribu ne wordt gerestaureerd we gens betonrot, speelden zater dag op het terrein van Eindho ven 1-1 tegen kampioen An- derlecht. Een dag later werd bekerhouder KV Mechelen op eigen veld met 2-1 verslagen. Karakteristieken: PSV - Anderlecht 1-1 (1-0). Doelpunt PSV: Arnesen, Anderlecht Swinnen. Scheidsrech ter: Keizer. Toeschouwers: 8500. KV Mechelen-PSV 1-2. Doelpunten Mechelen: Theunis, PSV: Koeman en Arnesen. Sparta heeft in de finale van het toernooi van Beerschot met 3-1 verloren van Torpedo Moskou. Bij rust stonden de Rotterdammers gelijk (1-1) door een treffer van Éllerman. In de strijd om de derde plaats won de organiserende vereni ging met 2-1 van Be veren. Eerder won Sparta met 3-0 van Antwerpen dank zij doel punten van Böckling en Leng- keek. Sparta - Torpedo Moskou 1-3 (1-1). Doelpunt Sparta: Éllerman. 3500 toe schouwers Eindhoven - Fortuna Sittard 1-2 (0- 1). Scoreverloop' Janssen 0-1, Maas 1- 1, Reijners 1-2. 700 toeschouwers. Scheidsrechter: van der Niet Rode kaart: Liesdek (Fortuna). Houten (3e klasse zo) - FC Den Bosch 2-7 (0-3) Doelpuntenmakers Den •Bosch: Krüzen 3, Beukers 3 en Van der Linden. 500 toeschouwers. Overige karakteristieken oefenwed strijden' PEC Zwolle - Sporting Charleroi 3-1 (1-1). 2. Brogno 0-1, 29. Patrick 1-1, 58. Van de Waart 2-1, 75. Van de Waart 3-1. Scheidsrechter: Van der Leek. Toeschouwers: 2000. Geel: Abma (PEC). AZ - Queens Park Rangers 0-0 n.v.. Scheidsrechter: Van de Munnik. Geel: Jalink (AZ). Ironijl c Salo Emmen - FC Groningen 1-2 1 Volkerink maakte het doelpunt Emmen, Reussing en Brooke (i schop) scoorden voor Groc Toeschouwers: 3.000. Go Ahead Eagles - Paok (Grie) 0-0. Scheidsrechter: Van Niet. Toeschouwers: 2000. Heerenveen - Haarlem 3-1 i Doelpunten Heerenveen. Sehulu en Van den Wildenberg, Haa/ Holverda. Toeschouwers: 1800 I kaart: Sitek (Haarlem). jl SC Cambuur - Mazda (Japan) 34 3). Doelpunten Cambuur: La kroon, Anema en McNulty, Ml Shinto, Shin en Imagawa Toesd wers: 1000. Mussel (4e klasse) - SC Veenda» (1-6). Doelpunten Veendam: Koa 3, Van Buuren 2, Nienhuis jL Haan 2, Klompstra 2 en Berend* Mussel: Bults. TOGB (derde klasse zondag) - 1-4. Doelpunten SVV: Van derJ ven (2). Óosterlee en Dumee. 7ï Snels (strafschop). Scheidsrefl Tetteroo. Toeschouwers: 300 Rohda (hoofdklasse) - DS'79 3-44 Doelpunten DS: Van der Weel Waslander. Scheidsrechter: Mi Toeschouwers: 1300. Excelsior - Japan 1-1. Taeakedj) Steve Wasiman (strafschop) Scheidsrechter: Schuurmans."1 schouwers: 500. Willem II - Berchem Sport 4-fel Doelpunten Willem 2. Farrj*j Godee, Cuypers e.d.. Van TiB Berchem Sport: Ruyter. Scheids ter: Van Êttekoven. Toescheih 1700 2 RKC - FC Den Bosch 2-1 (2-ï Beukers 0-1. 26. De Kok l-l, de Wiel 2-1. Scheidsrechter,, Vliet. Toeschouwers: 1000. Bijzo* heid: Schapendonk wederofl* proef bij RICC. VVV-Real Madrid 2-5 (0-3) Dof( ten VVV: Valckx; Real: Solaria, tragueno, Sanchis (2), Vazquez, FC Twente - Sampdoria 2-01 Lipponen en Bleuming scêü Briegel speelde niet bij Samp( Scheidsrechter Mulder. To«t wers: 5700. Papendrecht (le klasse zo) - Ds 6 (0-3). Doelpuntenmakers: Van Wiel 4, Leydsman en Slagboofttl schouwers: 1200. SCE (3e klasse zo) - NEC 2-2l Doelpuntenmakers SCE: Koe6 Overdijk; NEC: Radstaad 2. schouwers: 800.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12