Feyenoord stelt teleur Zes profs naar wereldtitelstrijd Eveline Hamers stiekum naar de eindstrijd sportuitslagen SPORT OP TV Volleyballers iluiten af met lederlaag icols ingeslagen ^Sportwereld Eén reserve-elftal in KNVB-beker Waterpoloërs ondanks nederlaag tevreden ■ginKPORT ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1987 PAGINA VANDAAG Nederland 2: 22.40 uur: Studio Sport. Sky Channel: 14.35 uur NHL Ushockey; 15.35 uur: Internatio naal motorsport; 21.10 uur: Wor stelen superstars. Belgie 1: 21.55 uur: Sport op za terdag. Duitsland 1: 18.05 uur: Sport- echau Duitsland 2: .22.15 uur: Nieuws en Sport. Duitsland 3: (NDR en WDF) 13.55 uur: Sport Ill-extra met motorsport GP Zweden en open Westduitse golfkampioenschap- pen voor dames. Duitsland 3: (WDF) 19.00: Ak- tuelie Stunde met onder meer sport. MORGEN Nederland 1: 23.40 uur: Studio Sport met voetbal (AD-toernooi en Amsterdam-712). Nederland 2: 19.00 uur: Studio Sport. Sky Channel: 14.35 uur US Col lege Football; 22.25 uur: Tennis Davisbeker 23.25 uur: Australisch voetbal. België 1: 20.05 uur: Sportweek end. Duitsland 1: 18.10 uur Sport- schau. Duitsland 2: 17.02 uur: Die Sport-Reportage, 21.20 uur Sport am Sonntag; 23.10 uur: Die Sport-Reportage. [aren van Lith score an honderd procent 1INSK Karen van Lith toomt door in het wereldkam- lioenschap dammen voor da les in Minsk. Ook in de derde onde bleef zij op een score an honderd procent. Titel- rdedigster Zoja Sadovskaja haalde eveneens drie over- inningen. Sadovskaja liet r derde zege aantekenen oor de Israëlische Karmi te rerslaan. De Nederlandse tampioene Karen van Lith ersloeg zeer overtuigend de 5 'oolse Debska. Oud-wereld- ampioene Olga Lewina moest 3 ïaar eerste punt afstaan aan laar landgenote Jelena Rad- 1 tovitsj en kwam naast Leun J )tten op de derde plaats te i taan. 1THENE Het Nederlandse IQ rolleybalteam heeft zijn trai- lingsstage in Griekenland af- »esloten met een nederlaag. In J e vijfde en laatste wedstrijd n Athene verloor formatie van bondscoach Arie Selnger in vier sets van de beste Griekse volleyballers: 4-15, 15- :7, 8-15, 6-15. jNa terugkeer in Nederland I wordt de voorbereiding op het rnooi om het Europees impioenschap via centrale iningen voortgezet. Daar- ast resten in de komende reken nog drie landenwed- [rijden tegen België, en toer nooien in Frankrijk en Italië, e titelstrijd, in België, begint 5 september. landler naast Van der Wiel MSTERDAM De Engels- man Chandler heeft gisteren afgebroken partij uit de iërde ronde in de kroongroep n het internationale schaak- mooi van Amsterdam tegen Colombiaan Zapata gewon nen. Door dit resultaat kwam hij naast Van der Wiel op de eerste plaats te staan met drieeneenhalf punt uit vijf lartijen. Uitslag afgebroken partij vierde ron de: Chandler - Zapata 1 -0. De stand is na vijf volledige ronden: 1. Chandler en Van der Wiel 3 1/2, 3. Timman 3, 4. Tsjernin 2 1/2, 5. Goelko 2, 6. Za- l»»ta 0. HAARLEM Haarlem Nicols heeft gisteravond de wedstrijd »or de kampioenspoule van honkbalcompetiie met 10-3 (ewonnen van Giants. Uit vijf intmoetingen behaalde de for- j matie van de teruggekeerde I coach Jan Dick Leurs de volle winst. De wedstrijd werd ge- Speeld in het Pim-Muliersta- dion te Haarlem. De winnaar van de kampioenspoule speelt rin een play-offreeks om het Bandskampioenschap tegen ïNeptunus, de winnaar van het Jeerste gedeelte van de hoofd- (fklassecompetitie. Reservedoelman 'Johan Tukker van FC Gro ningen heeft aan een botsing lens de training met Jurrie ilhof twee gekneusde rib- in en een ingeklapte long Iovergehouden. Hij is in het 'ziekenhuis opgenomen en zal [vermoedelijk zes tot acht we ken niet in actie kunnen ko men. Wielrennen Door een fOverwinning in het criterium jte Walsrode heeft Didi Thurau jzijn leidende positie in de j Westduitse bekerwedstrijden iversterkt. Reimund Dietzen en j Peter Hilse werden tweede en in derde. In het algemeen klasse- kwam Thurau op 68 tegen Rolf Gölz 51. f Voetbal Nico Runderkamp het uitbaten een café in bVolendam toch met voetballen jn Leewarden te kunnen com- Dineren. Runderkamp meldde zich bij Cambuur, waar hij Voorlopig deel uitmaakt van de B-selectie. Aanvankelijk had Runderkamp, vorig jaar .A-speler, full-time voor het cafe gekozen. Weer verlies bridgeploegen BRIGHTON Het Neder- lands heren-bridgeteam heeft gisteren bij de Euro pese titelstrijd in Brighton opnieuw een nederlaag ge leden. De ploeg verloor in de tiende ronde met 20-10 van Denemarken en zakte daardoor in de algemene rangschikking van de twaalfde naar de dertiende plaats. De Nederlandse da mes werden verslagen door Groot-Brittannië met 24-6. Zij nemen in de algemene rangschikking na vijf ron den de zeventiende positie Druppers via hoogte stage naar Rome UTRECHT Drie weken voor de wereld titelstrijd in Rome vertrekt Rob Druppers morgen voor de eerste hoogtestage in zijn atletiekcarrière naar Sankt Moritz. Drup pers zal het verblijf op 19 augustus onder breken voor deelneming aan de sterk be zette internationale wedstrijden in Zürich. Naast Druppers start daar ook Robin van Helden op de 800 meter. Aanvankelijk was Druppers van plan ook deze week in de Noordspaanse stad La Co- runa een 800 meter te lopen. „Toen ik het ingewikkelde reisschema zag, heb ik ervan afgezien", aldus de Utrechter. Van Helden, derde, was nu beste Nederlander in 1.46,72. Han Kulker, die snelheid moet opdoen voor de 1500 meter, werd zevende in 1.48,47. DEN HAAG Aan het toernooi om de KNVB-beker doen 26 vertegenwoordigers van het amateurvoetbal en één reserve-elftal van Ajax mee. De tweede keus van de Europa- Cupwinnaar plaatste zich door de districtsbe ker van West 1 te winnen. De eerste ronde wordt in het weekeinde van 10 en 11 oktober afgewerkt. De amateurs spelen in de eerste ronde, evenals de nummers vijftien tot en met negentien van de eerste divisie, thuis. Eerste klasse zaterdag (12 clubs): NSW, Spakenburg, ACV, Rijnsburgse Boys, Heerjansdam, Quick Boys, VaT- leivogels, IJsselmeervogels, SC Genemuiden, DOSK, DOVO en VVOG. Hoofdklasse zondag (11): DWV, Rhe- den, Geldrop, Venray, EDO, De Treffers, Achilles'29, RCH, ROHDA, TOP en Wilhelmina'08. Tweede klasse zaterdag: Drachtster Boys en Serooskerke. Derde klasse zondag: Germania. Tweede elftallen BVO: Ajax 2. BOEDAPEST Het Nederlands waterpoloteam heeft ook de tweede officiële interlandwedstrijd van deze week tegen Hongarije net verloren: 10- 9. De periodestanden waren 2-1, 2-3, 2-3, 3-3. Het verschil met de internationaal hoog aangeschre ven Hongaren was echter zo klein, dat het resul taat opnieuw als een overwinning werd begroet. Bondscoach Rob Schouten toonde zich na afloop tevreden, maar had één bedenking. „In het der de part hebben we teveel onnodige fouten ge maakt. Over het geheel genomen had de verhou ding echter een gelijkspel gerechtvaardigd." Zijn Hongaarse collega Zoltan Kasas kon daarin mee gaan, maar verweet zijn spelers een te lakse in stelling. „Ook in oefenwedstrijden moeten ze zich houden aan de taktische aanwijzingen. Nu ontbrak te vaak de discipline", aldus Kasas. Nol De Ruiter tekent bij KNVB ZEIST Oefenmeester Nol de Ruiter, die vorig seizoen bij FC Utrecht geen nieuw contract kreeg aangeboden, heeft zich voor twee jaar aan de KNVB verbonden als assistent-bondscoach. De Ruiter krijgt bij de bond een tweeledige taak. Hij zal behalve bij het verte genwoordigend voetbal ook worden ingezet bij de sectie opleidingen als docent en voor het ver zorgen van demonstratie- lessen. Harings etappewinnaar in Denemarken AARHUS Peter Harings uit Sibbe heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Denemar ken gewonnen. De Limburger finishte na 208 kilometer in Aarhus voor zijn Bel gische ploeggenoot Eric Vanderaerden en Michel Cornelisse. De Deen Kim An dersen bleef leider in de algemene rang schikking. AJAX IN FINALE AMSTERDAM-TOERNOOI ROTTERDAM De be slissing van het Feye- noord-bestuur de jeugd voorrang te verlenen mag financieel gezien verstan dig zijn, het houdt wel in dat de Rotterdammers ko mend seizoen niet in staat zullen zijn de strijd met Ajax en PSV nieuw leven in te blazen. De eerste se rieuze confrontatie in de bijna afgesloten voorbe reiding op de competitie eindigde voor de club te leurstellend. AS Roma had in het tweede duel van het Rotterdam-toer nooi voldoende aan een treffer om de winst veilig te stellen. Middenvelder Giannini zorgde in de eer ste helft voor de beslis sing. Of de nieuwe Feyenoord-spits Mitchell werkelijk een ver sterking is voor de Rotterdam se formatie, bleef onduidelijk. De bij Eintracht Frankfurt overbodig geworden Austra liër (voor vier ton naar Rotter dam gekomen) vocht alleen in de eerste helft enkele enerver ende duels uit met verdediger Signorini, die handen en voe ten nodig had om zijn tegen stander uit te schakelen. De 28-jarige aanvaller kreeg na bijna een half uur spelen de mogelijkheid zijn club op voor sprong te zetten. Hofman pas seerde op rechts voor het eerst zijn tegenstander Collovati. Zijn voorzet bereikte het hoofd van Mitchell, die de bal op de voeten van doelman Tancredi knikte. Die actie vormde de inleiding voor de treffer van Roma. De tegenaanval bracht Giannini vrij voor het Feyenoord-doel. De Italiaanse international verschalkte Hiele met een har de schuiver. Binnen vijf minu ten had Roma de mogelijkhe den de score verder te vergro ten. Boniek passeerde met een lob Hiele, maar de bal ver dween over het lege doel. Vol ler leek op weg naar de twee de treffer, toen Monkou de aanvaller neerlegde. Scheids rechter Blankenstein deed het Rotterdamse publiek een ple zier door de actie door de vin gers te zien. Atletico Mineiro en Standard Luik gingen het toernooi van start voor 25.000 toeschouwers met een 2-2 gelijkspel. Bij de rust was de stand 1-1. Ajax te sterk Eén swingende helft van Ajax en twee doelpunten van de voor Italiaanse ogen sollicite rende Frank Rijkaard hebben Ajax gisteren langs het condi tioneel zwakke Torino ge bracht. De Europa-Cupwin- naar uit Amsterdam was vijf dagen voor de vooruitgescho ven competitiestart bereid tot stevige inspanningen in de dertiende editie van het inter nationale Amsterdam-toer nooi. Het zweet en de scherpte aan Ajax-kant, voor de dwin gende ogen van het thuispu bliek en de veeleisende coach Cruijff, was teveel voor het pas twee weken in training zijnde Torino. De Italianen kwamen slechts door een ge lukkige start - een benutte strafschop van Polster in de zesde minuut - behoorlijk in de wedstrijd. Die tegenslag overwon Ajax vooral door de inbreng van de in een nieuwe rol fungerende Rijkaard. De 24-jarige interna tional is ontheven van zijn dubbele taak als centrale mid denvelder en corrigende cen trumverdediger. Die functie is nu voor Jan Wouters. Rijkaard heeft de rechterkant van het middenveld tot zijn beschik king gekregen. Technisch di recteur Cruijff wil meer stoot kracht aan die kant. De schot- loze Wouters kon daar in het vorige succesvolle seizoen niet voor zorgen. Rijkaard moet dat VOETBAL Bundesliga Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 0-1, FC Köln - FC Kaiserslautern 2-1 Stand aan kop: 1. FC Köln 2-3, 2. Hamburger SV. Bayern Munchen. FC Nürnberg, Borussia Mönchenglad- bach, VfB Stuttgart, Leverkusen en Bremen 1-2 Oefenwedstrijden ADO (1e klasse) - SW 2-9, Madese Boys - Real Madrid 0-12 Veendam - FC Groningen 1-3 BRIDGE Internationaal toernooi in Brighton. Heren, tiende ronde: Nederland - Denemarken 10-20, Frankrijk - Bulgarije 23-7, Israel - Portugal 21-9, Italië - IJsland 4-25, Polen - Oostenrijk 13-17, Turkije - Luxemburg 18-12. Noorwegen - Ier land 25- 3. Finland - België 6-24, Groot-Brittannië - West-Duitsland 19- 11. Griekenland - Hongarije 15-15, Zweden - Spanje 18-12, Zwitserland bye (18) Stand: 1. Zweden 184,5 punten, 2. Polen/IJsland 179, 4. Israel 178.5. 5. Denemarken 176,5, 13. Nederland 155. Dames, vijfde ronde: Oostenrijk - Italië 12-18. Denemarken - Hongarije 17-13, Polen - West- Duitsland 18-12, Israel - Frankrijk 13- 17, Groot-Brittannië 24- 6. Bulgarije - IJsland 12-18, Spanje - Zweden 22- 8, Ierland - Finland 20-10, Zwitserland bye (18) Stand: 1. Frankrijk 91. 2. Italië 89. 3. Israel 88, 4. Denemarken. Noorwegen en Spanje 81. 17. Nederland 64. PAARDESPORT CSIO in Geesteren Nationaal springconcours tabel A (hoogte 1,50 meter, 600 meter, 10 hindernissen, 11 sprongen, maximaal 90 seconden), na barrage: 1. Hendrix, Optiebeurs Texas 0 - 39,21, 2. Tops. Gladness 0 - 49,00. 3. Romp. Opsta- lans Pasquino 0 - 50,61. Springconcours tabel A internationaal (550 m, 12 hindernissen, 15 spron gen, maximaal 90 seconden) is: 1. Hendrix (Ned), Optiebeurs Decision 0 - 70.44. 2. Fuchs (Zwi). Diners 0 - 71,11, 3. Van Geenberghe (Bel). Gol den Wonder 0 - 71,57. Internationaal springconcours, tabel A. 1.40 meter, na barrage: 1 Van der Vleuten (Ned) Fiorello 0-36,27. 2. Raymakers (Ned) Royalty 0-38,93, 3. McNaught (GBr) Le Troopier 0-39,57. WIELRENNEN Coors Classic Tweede etappe van van Hilo naar Wi- amea over 190 kilometer 1. Bombini (Ita) 5.37.00. 2. Kiefel (VSt) op 29 se conden, 3. McCormack (Ier) z.t., 4. Smith (VSt) op 3.58, 5. Hampsten (Vst) op 4.37. 6. Pierce (VSt). 7. Alca- la (Mex), 8. Phinney (VSt) allen dezelf de tijd als Hampsten. 9. Knickman (VSt) op 5.39. 10. Grewal (VSt) z.t. Algemeen klassement: 1. Alcala 10.35.30, 2. Hampsten op 0.22. 3. Pierce op 0.40. 4. Knickman op 1.19. 5. Lars Wahlqvist (Zwe) op 8.29, 6. Bombini op 9.45. 7. Kietel op 9.45. 8. McCormack op 10.09, 9. Smith 14.09, 10. Phinney op 14.12. Baankampioenschappen Alkmaar Professionals, klassementswedstrijd (10 km. geen titel): 1. Knetemann 13 minuten 2 seconden 23 punten. 2. Van Vliet 19; 3. Rooks 15, 4. Ducrot 13. 5. Smit 12, 6. Priem. 7. Nijboer 7. 8. Meijer 5. 9. Kos 3. 10. Rasenberg 2. Professionals, achtervolging, test wedstrijd (5000 meter): 1. Nijdam (Ned) 6 minuten 1.84 seconden, 2. Vandenbroucke (Bel) 6.05,83. Professionals, dernies (25 km): 1. Ste ven Rooks (Zijlaard) 28 minuten 20.39 seconden, 2. Gerrie Knetemann (Ver doorn), 3. Teun van Vliet (Bergman), 4. Maarten Ducrot (Stam). 5. Erwin Nijboer (Top), 6. Kees Priem (Ruiter). 7. René Kos (Huizinga), 8. Wim Meijer (Jonker), 9. op een ronde Theo Smit (Simon), 10. op twee ronden Bob Ra senberg (Raats). Amateurs, dernies (30 km): 1. Le Grand (Zijlaard) 32 minuten 5,72 se conden. 2. Buis (Ruiter). 3. Post (Ver doorn). 4. op twee ronden Post (Berg man), 5. op drie ronden Paardekoper (Suiker), 6. Kops (Huizinga), 7. op zes ronden Adegeest (Jonker). Amateurs, klassementswedstrijd (30 km): 1. Moorman (Amsterdam) 60 punten, 2. Imming (Alkmaar) 29 pun ten; 3. op een ronde Rijkenberg (Am sterdam) 31 punten. 4. Peeien (Elden) 24 punten. 5. Huveneers (Berkel) 16 punten, 6. Bol (Purmerend) 12 pun ten; 7. op twee ronden Harren (Haar lem) 16 punten, 8. Le Grand (Huizen) 15 punten, 9. Kops (Heiloo) 0 punten, 10. Moone (Edam) 0 punten. Ronde van Denemarken Vierde etappe; 1. Harings (Ned) 208.5 km in 5.58.19. 2. Vanderaerden (Bel) op 40 sec.. 3. Cornelisse (Ned), 4 SO- rensen (Den). 5. Lauritzen (Noo), 6. Van der Poel (Ned). 7. Lilholt (Den), 8. Andersen (Den). 9. Capiot (Bel). 10. Bafcop (Bel) allen zelfde tijd als Van deraerden. Het algemeen klassement is: 1. An dersen (Den) 20.37.07. 2 Sörensen (Den) op 14 sec., 3. Lilholt (Den) op 21 sec., 4. Maassen (Ned) op 39 sec.. 5. Lauritzen (Noo) op 47 sec.. 6. Ja- kobs (Ned) op 51 sec, 7. Marcussen (Den) op 58 sec.. 8. Vanderaerden (Bel) op 1.15, 9. Sörensen (Den) op 1.18, 10. Oosterbosch (Ned) op 1.20. TENNIS Nederlandse kampioenschappen in Son en Breugel. Herenenkel, kwartfinale Nijssen (Sit- tard) - Kok (Poortugaal) 7-5, 3-6, 7-6 (7-3), 6-4. Halve finales: Oostlng (Eindhoven) - Vekemans (Goirle) 7-6 (8-6), 2-6, 6-4. 7-6 (7-5). Damesenkel, halve finales Bakkum (Heemskerk) - Schultz (Heemstede) 6- 2, 7-6 (7-5); Hamers (Meerssen) - Rooimans (Eindhoven) 6-3, 6-3. herendubbel, halve finales: Kok/Koe vermans - Custers/van Grimbergen 6-1, 6-4. damesdubbel, halve finales: Jager man/Schilder - en Marielle Rooimans 6-3, 6-4. Coorengel/Vls - Der Kinde ren/Witvoet 6-4, 6-2. Gemengddubbel, halve finales: Ei|kenboom/Koch - Bakkum/Van Gel deren 6-4, 6-4. Schilder/Vekemans - Beltgens/Hoek 6-0, 6-4 Frank Rijkaard brengt Ajax op 1-0 in het duel met Torino. beter kunnen, vindt Cruijff. De gemiddeld best presterende Nederlandse voetballer van de vorige competitie bewees dat ook tegen Torino, toen hij in de eerste helft redelijk veel vrijheid kreeg. De twee Am sterdamse treffers kwamen niet voor niets op zijn naam. Eerst maakte hij, in de 36e mi nuut, uit een strafschop, na een handsbal van de in het nauw gebrachte Rossi, de ge lijkmaker. Op slag van rust schoot Rijkaard Ajax naar de winst na een doorloopbal van Wouters. In de tweede helft posteerden de Italianen een nieuwe bewa ker op de van zijn gastoptre den bij AC Milan bekende Rijkaard, die in zijn actieradi us vervolgens danig beperkt werd. Bovendien bleek hij ge mist te worden in het hart van de defensie, waarin Wouters en Spelbos elkaar wel eens on wennig aankeken. Doelman Menzo corrigeerde echter met zijn in Italië voor onmogelijk gehouden uitloopacties. Voor Ajax was het duel tegen Torino, dat met een magere tweede helft eindigde, ook de eerste wedstrijd voor eigen pu- FOTO: ANP ligt echter als oplossing voor de hand. Ajax komt in de finale uit te gen Dinamo Kiev. De ope ningswedstrijd tussen FC Por to en Dinamo Kiev was geen echt duel. Strijd ontbrak im mers. De zeer vervelende ver toning, die zelfs geen enkel showelement kende, eindigde in het voordeel van Kiev, de toernooi winnaar van het 711- evenement. Een gelukkig doelpunt van de versleten ster Oleg Blochin was goed voor de 1-0, die slechts een schril fluit concert van dertigduizend kij kers opleverde. ALKMAAR De sport- commissie van de KNWU heeft besloten zes Neder landse profs af te vaardi gen naar de wereldkampi oenschappen op de baan, die op 25 augustus in We nen beginnen. De professionals die naar We nen gaan, zijn Jelle Nijdam en Bert Oosterbosch voor de ach tervolging; Theo Smit en Peter Pieters voor keirin en klasse mentswedstrijd; Erwin Nijboer (gangmaker Zijlaard) en Mat- hieu Hermans (Stakenburg) voor het stayersnummer. Baancoach Eric Geserick heeft bij de aanwijzing voor de strijd om de wereldtitels de limieten niet strikt gehandhaafd. Even min hechtte hij aan de resulta ten bij de kampioenschappen doorslaggevend belang. Linda van de Berg, vorig jaar in Colorado Springs vierde, werd voor de achtervolging aangewezen, hoewel zij de li- miettijd (nog) niet in de benen had. Johan Imming, tweede in de klassementswedstrijd, werd niet met kampioen Ralph Moorman aangewezen. De partner voor Moorman in de wereld-puntenkoers is Leo Peelen. De amateurs, die werden aan gewezen zijn: Achtervolging; Marcel Beumer en Mario van Baarle; puntenwedstrijd: Ralph Moorman en Leo Peel en, tijdrit: Thierry Détant, stayers; Jan de Nijs (Walrave), Ronald Rol (Suiker) en Tom my Post (Zijlaard). Linda van de Berg rijdt de achtervolging van de dames, waarbij nog ruimte gelaten wordt voor eventueel Petra de Bruin, indien die zou wegval len uit de wegselectie. bljek zonder de naar Milaan vertrokken topscorer Van Bas ten. De nieuwe'spitsen, de Ier Stapleton en de in Amster dam-Oost teruggekeerde Meij er, mochten het beiden één helft proberen. Stapleton werd bij het goede, door Sörensen geleide „omsingelingsvoetbal" van Ajax uit de eerste helft niet opgemerkt. Henny Meijer deed het in het tweede deel, als geheel matiger van uitvoe ring, heel wat beter. Een pro- mintere rol van de lang aan de kant gehouden kopspecialist John Bosman, de gedoodverf de opvolger van Van Basten, SON EN BREUGEL Eigenlijk vond ze het alle maal maar overdreven. „Moet dat nou echt? Ik heb al met iemand ge sproken. Eigenlijk wil ik naar huis. Mijn ouders staan al enige tijd op mij te wachten". Voor Eveline Hamers had het bereiken van de eindstrijd bij de nationale tennistrijd in Son en Breugel lastige ge volgen. Velen wilden weten wie die dat meisje uit Meerssen is. Zij zette gisteren in Brabant haar opmars voort door in de halve finale Marielle Rooimans te verslaan. De Eindhovense ont futselde Hamers wel de meeste games tot nu toe: zes. In de eindstrijd treft de 18-ja- rige Limburgse Carin Bak kum. De Noordhollandse ont nam het toernooi een van haar favorieten: Brenda Schultz. De 16-jarige bleek na de winst op titelverdedigster Nicole Jager man niet meer de nodige men tale kracht en concentratie op te kunnen brengen. Terwijl de belangstelling in Son en Breugel bij het dames- toernooi zich toespitste op het treffen tussen eerst Schulz en Jagerman en later Schultz en Bakkum, kroop Eveline Ha mers bijna stiekum naar de eindstrijd. De Limburgse hoef de op haar weg naar de finale slechts een favoriete uit te schakelen. Dat was ook nog een vleugellamme want Ma- non Bollegraf was verre van hersteld van een voetoperatie. Daarna maakte zij uiterst hardhanig een einde aan de aspiraties van haar streekge- note Mara Eijkenboom. De voorspoedige gang van za ken zorgde bij de speelster uit Meerssen voor een flinke blos op de wangen. Zoveel belang stelling was zij niet gewend. Zij werd in 1986 nationaal kampioen bij de junioren en won dit jaar een A-toernooi in Roomburg. Dat was zo'n beetje haar ere-lijst. Logisch eigenlijk gezien de inspanningen die de VWO-scholiere zich veroor loofde. Zij behoorde wel tot de fase-training, maar veel oefe ning hield dat ook weer niet in. Zeker niet omdat zij nogal eens de neiging had een trai ning te laten schieten. „Ik oe fende misschien vier a zes uur. Ik speelde ook nog hockey dus veel tijd bleef er niet over want de meeste tijd had ik no dig voor mijn studie." Bij de heren maakte Tom Nijs sen met de nodige moeite zijn plaatsing waar. Hij versloeg de uit Poortugaal afkomstige Ralph Kok in vier sets. Het optreden van Nijssen was ech ter nauwelijks indrukwek kend te noemen. In de eerste set gaf zijn opponent een voor sprong van 5-3 en 30-0 prijs om de reeks alsnog met 7-5 te verliezen. De tweede benutte de 19-jarige Kok de kansen op Eveline Ha mers, die zich gisteren vrij wel ongemerkt heeft geplaatst voor de finale damesenkel spel, was ver baasd door de belangstelling van de media voor haar prestatie. FOTO: ANDRE VAN HAASTE REN setwinst wel. In de derde reeks moest de tie-break de beslissing brengen. De grotere routine van Nijssen bleek daarin doorslaggevend De vierde set gaf het eigenlijke krachtsverschil te zien tussen de prof en de beginner. Kok speelde zijn eerste duel over drie gewonnen sets en bleek daar meer problemen mee te hebben dan zijn opponent.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7