Sh SaidóaOowumt Indo's zoeken balans tussen twee culturen t' i 4 L DIO/TELEVISIE luzikale ruitmand n ochtend- ow van EO Pop-eye neemt kijkje in kazerne Overleg over sport-zendtijd duurt voort BLAUW BLOED" OVER HANG NAAR HET ONBEKENDE: Ijjjederlaru^ ie uiisiand Satetliet-TV ^V-Morcjer^ j Radio ïna|aê WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 PAGINA 9 eide i ko llege we- deze JLV [LVERSUM De Evangeli se Omroep gaat met ingang eiaer- n 1 oktober beginnen met he li- htend-tv, terwijl Veronica '8 30. n pian is om het komende S nterseizoen bij daartoe ge- my iv likte gebeurtenissen met URO- n ontbijt-tv-programma's te mdes men. plannen van de Evangeli- he Omroep zijn inmiddels ïsweg heel in het uitzendschema We». »or de komende winter opge- LiDO men. Het is de bedoeling dat op de donderdagochtend - vaste uitzenddag van de EO vanaf 10.15 tot 11.10 uur och- ndtelevisie wordt uitgezon- n. Woordvoerder Ter Velde: Iet eerste deel bestaat uit het agazine 'Vrouw Zijn', dat et alleen een nieuwe opzet, straat aar ook een nieuwe presen- >"d*f trice zal krijgen. De huidige esentatrice, Noor van Haaf- n, blijft wel deel uitmaken in de redactie van het pro- 1719. amma, dat na de opfrissing ma irgelijkbaar zal zijn met opez VRO's 'Service Salon' et tweede deel van de och- nd-uitzending betreft een tv- l >rsie van de nog altijd popu- ire 'Muzikale Fruitmand'. 4 45. jaar zal dus enig koorwerk aldus de (al): te zien zijn oordvoerder. t>k Veronica wil 's ochtends lan uitzenden, maar dat wel dens de allervroegste uren. leen ochtend-tv, maar écht tijdens het ontbijt". Pro- •ammaleider Tijmen Koele- ijn verzekert dat het alleen >g maar om plannen gaat. Vij spelen met het idee om ekelijks een uur middaguit- inding op te offeren aan een tcidentele ontbijtprogramme- ng. Ons plan voorziet zeker et in een wekelijkse uitzen- ng", aldus Koelewijn, die on- nwonden zegt liever ontbijt te maken dan middag-tv. jn ochtendprogramma zal er verigens minder sportief uit lan zien dan het experiment m een aantal maanden gele- ;n. „De onderwerpen worden renrediger verdeeld tussen euws, sport, show, entertain- ent en muziek", ndere omroepen lijken geen •30.$aast te maken om met ont- jt-tv te starten. Wie dat wil, an echter nu al tijdens het irtjijntbijt naar tv kijken. De BBC ft elke ochtend vanaf 08.00 een volledig ochtendmaga- ine en Sky- en Super Chan- NE.ael bedienen vooral de jeugd dens de ontbijt-uren met de DJ-Kat Show' en 'Hippo'. HILVERSUM Een sfeerbeeld van de eerste twee dagen in militaire dienst. Dat biedt „Pop-eye", KRO's jongerenprogram ma op Radio 3 op de zondagen 9 en 16 augustus. Voor deze pro gramma's heeft net Ministerie van Defensie voor de eerste keer toestemming verleend voor het maken van dergelijke opnamen. Deze uitzendingen maken deel uit van een vierdelige zomerserie van „Pop-eye". Op 23 en 30 augustus bevinden de twee programmamakers, Ste fan Stasse en Peter Blom, zich respectievelijk in het toeriste noord Valkenburg en de vakantie-trein Amsterdam-Parijs (19.02-20.00 uur, Radio 3). Voorzien van speciale opnameappa ratuur hebben de twee KRO-programmamakers Stefan Stasse en Peter Blom door het land gereisd; ze hebben niet alleen de waarnemer gespeeld maar ook actief meegedaan. Zo maken ze deel uit van een nieuwe lichting dienstplichtinge militairen die zich onlangs heeft moeten melden bij de „kazerne der Intendan ce" in Bussum. De doodse stilte tijdens de lessen, de onderlinge solidariteit tussen de recruten, de excercitie-oefeningen; het is allemaal te horen. (Vervolg van de voorpagina) Het overleg over de ruil van sport-zendtijd op 6 september duurt voort. De redactie van Studio Sport zit evenwel zeer verlegen met deze situatie. Zeker ook omdat de Feduco, die onder de para- pluie van de NOS valt, bij uitstellen van haar uit zending in de problemen komt. Op die dag nl. gaat een Friestalige serie van start. Voor de sa menstelling van dit programma moesten nogal wat barrières geslecht worden, ook in politieke kringen. De programmamakers hebben hemel en aarde moeten bewegen om de serie tot een goed einde te brengen. Ook werd hiervoor een pro grammering opgesteld, waarin recht kan worden gedaan aan de Friese kijkers. Uitstel zou dit alles weer op losse schroeven zetten. Binnen de KNWU heeft het de laatste maanden gespannen over de vraag of Joop Zoetemelk, de Kampioen van vorig jaar, afgevaardigd moest worden. Men heeft tenslotte de knoop doorge hakt en deze oude coryfee de eer gegund zijn ti tel evt. te verlengen. Min of meer hetzelfde geldt voor de WK atletiek in Rome met Gerard Nijboer in de marathon en Nelli Cooman in haar specialiteit Nijboer heeft naast successen nogal eens tegenslagen moeten incasseren op dit nummer. Hij liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en bereidt zich momenteel serieus voor op deze wedstrijd. In de week voor 6 september zal Studio Sport al aandacht besteden aan beide sportevenementen. In de afronding op zondag zou zij dan falen. In Hilversum wordt met de gedachte gespeeld, dat NCRV noch TROS dit de kijkers kunnen aan doen. Mogelijk kunnen beide een deel van hun zendtijd afstaan met overschakeling halverwege van I naar II. HILVERSUM „Ik denk niet dat de Indo's zullen uitsterven, maar de bin ding zal minder worden. Het is heel belangrijk dat de Indo's hun cultuur en achtergrond blijven er kennen". Frank Krom meent ongetwijfeld wat hij zegt, maar er klinkt toch de nodige scepsis in zijn stem. Krom is de hoofdrolspeler in de gespeelde documentaire „Blauw Bloed" die morgen door de Vara, Ned II 21.32, wordt uitgezonden. Het han delt over de balans die Indo's, kinderen van Indonesisch en Europese ouders, moeten zien te vinden om niet verstrikt te raken in de mengeling van culturen. Regisseur Hans Ken- ma drukte zich onlangs in een interview krachtiger uit: „De Indo's sterven uit. Ook daarom heb ik deze film willen ma ken. Zo meteen hebben we al leen nog maar de nasibal en de rijsttafel, en dat mag niet". In Blauw Bloed reist Frank Krom voor de eerste keer naar Indonesië. Hij wil voorberei dingen treffen voor een film, maar tegelijkertijd iets van zichzelf ontdekken. Iets ont dekken van de ambivalente gevoelens die hem sinds zijn jeugd bezighouden. „Ik werd aangekeken op de Zuidmoluk- se gijzelingsacties (in 1977); toen vond ik het erg een ande re huidskleur te hebben. Maar ik vond het ook koket staan. Ik zei tegen vriendjes dat ik in Indonesië was geboren, dat klonk interessant". Als voorbereiding voor zijn Frank Krom ontmoet zijn bet-overgrootmoeder op Indonesië. reis, praat Frank Krom onder anderen met Ernst Jansz, toet senist van het opgeheven Doe Maar. Het was Ernst „zelf een produkt van twee culturen", die Frank min of meer naar Indonesië stuurde, omdat hij vond dat Krom geen film over Indo's kon maken zonder zelf op de archipel geweest te zijn. Ernst: „Indonesië is zó com pleet anders.." en heft vervol gens een lied in het Maleisisch aan. Krom ontmoet in Indonesië zijn bet-overgrootmoeder, tan tes, neven en nichten en maakt snel contacten in de filmwereld. Hij voelt zich „thuis" op de archipel, hoewel de ervaringen hem overweldi gen: Jakarta, de westerse stad omzoomd met krottenwijken, de magistrale schoonheid van de natuur, het eten (dat niet altijd goed valt in ziin „ver wende Hollandse buik en de vier-baans snelweg, waarlangs gemotoriseerde riskja's scheu ren. Hij zal ontdekken, zoals Ernst Jansz hem had voor spelt, dat de magie van de groene archipel „niet als een berg slangen op je hoofd valt" maar tot uiting komt in heel subtiele, dagelijkse gebeurte nissen. In Blauw Bloed durft Frank Krom geen beslissing te ne men of hij defintief in Indone sië zal blijven. Maar regisseur Hans Kenma wilde met zijn film geen keuze uitlokken. De Indo's hangen tussen twee cul turen: dat is erfelijk bepaald. Volgens Kenma bestaat het Indonesië waar de ouders van Indo's elkaar vonden niet meer en dus is ook een keuze niet meer te maken. Indo's blijven hun leven behept met een merkwaardige hang óf naar het „moederland Hol land" óf naar de mysterieuze eilanden. NEDERLAND 1 VOO 15.35 Club Veronica Clips, mu ziekprogramma met o.a. de Clip van de Maand 16.20 S Rambo, tekenfilmserie. Afl.Piratengevaar 16.45 Het kleine paradijs, serie waarin bekende Nederlan ders hun tuin laten zien. Afl. 1: De tuinen van de schilder Ton ter Linden 17.10 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Hulp ge vraagd. Elyse kan het huis houden alleen niet meer aan. Dus zorgt de familie voor een hulp, een schat van een meid. Alleen Ste ven vraagt zich af of ze weet wat een poetsdoek is NOS 17.30 V26-Journaal VOO 17.40 De heilige koe, auto-ma gazine 18.15 Starsky and Hutch, Ame rikaanse politieserie met o.a. David Soul en Paul Mi chael Glaser. Afl.: Eenza me dame. De mooie Helen is het slachtoffer van een brute moord. Er is duide lijk een psychopaat aan het werk. Starsky en Hutch ontdekken dat ze een ge heim agent was 19.00 Countdown, popprogram ma gepresenteerd door Adam Curry NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Asha wordt weer beter, film van de Nederlandse Stichting voor Leprabe strijding VOO 20.33 The Master, Amerikaanse tv-serie met o.a. Lee Van Cleef en Timothy Van Pat ten. Afl.: Het grote geld. The Master en Max gaan naar Las Vegas om lekker uit te rusten. Voor ze het weten raken ze verwikkeld in een oplichtingszaak. Su- zie, de dochter van een ex- vriend wordt gekidnapt 21.22 STER-reclame 21.27 Nieuwslijn, actualiteiten magazine 22.02 Dummy, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Frank Perry. Met o.a. Paul Sorvino, LeVar Burton en Brian Dennehy. Donald, een doofstomme jongen, gaat iedere avond uit. In de Romeo-bar ontmoet hij CD Ondertiteling via TeleTekst. El Tweetalige of stereo-uitzen ding D Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. een prostitué waarmee hij de bar verlaat. Ze wordt la ter dood aangetroffen 23.35 Erotische verhalen: Turk se nachten. Een provinci aals echtpaar bezoekt een neef die een Parijs bordeel bezit. Hij maakt het echt paar wijs dat het een ex clusief Turks etablisse ment is NOS 00.00 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 E Laurel Hardy: Sons on the desert, slapstick- film uit 1933. Stan en Ollie hebben hun mannenclub beloofd mee te gaan met het uitstapje naar Chicago. Zij krijgen echter geen toe stemming van hun bazige vrouwen 16.35 De gebroeders Leeuwen hart (1), kinderserie naar het boek van Astrid Lind- gren. Met Staffan Götes- tam, Lars Söderdahl e.a. (herh.) 17.00-17.30 De Charlie Brown Snoopy Show, tekenfilm serie. Afl.: Snoopy heeft een nachtmerrie NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. 1. Met oude schepen naar Berlijn. 2. E Uit het Polygoon-ar chief: Wereldjamboree 1937. 3. Poldermuseum (herh.) 20.00 De weide, natuurfilmserie. Afl. 2: De weide en de houtwal 20.20 Avondvoorstelling: De eeuwige Faust (Vecny Faust), Tsjechische tv- opera van Lubos Fiser en Eva Bezdekova. Uitvoe renden Film-Symfonieor kest Fisyo o.l.v. Frantisek Belfin m.m.v. Kühns Ge- mengs Koor en het ballet van het Nationale Tsjechi sche Theater. Met o.a. Jin- drich Jindrak, Petr Cepek en Karei Berman 21.15 Avondvoorstelling: Piano - Masterclass Gyorgy Se- bok (2), driedelige serie over de Amerikaans-Hon gaarse pianist en peda goog Gyorgy Sebok die in februari van dit jaar een masterclass leidde in het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Vanavond staat de pianist Hans Eij- sackers centraal. Uitge voerd wordt de Sonate in Bes (met de Treurmars) van Frédéric Chopin 21.55 Studio Sport 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden .00-17.40 S.P.Y.S., Engelse speel film uit 1974 van Irwin Kers- hner. Met Elliott Gould. Donald Sutherland, e.a. Door de schuld van twee ClA-agenten sterven twee KGB-agenten. De CIA-baas belooft nu aan de KGB twee van haar eigen men sen te offeren .55 Nieuws in teletekst .00 Tik tak, kinderserie (herh.) .05 Plons. Afl.: Plons en de slang, (herh.) 1.10 Nils Holgersson, Duitse ani matieserie naar het boek van Selma Lagerlöff. Afl.: Een gro te teleurstelling 1.35 De terugkeer van de antilope (The return of the antelope), dertiendelige Engelse serie van Eugene Ferguson. Met: John Brandwell, Gail Harrison, John Quentin e a. Afl.9: De pagode van de doem .00 C Comedy Capers, serie slap sticks. Afl.: De houtwerf (Woo den head), met Stan Laurel 15 The Muppets, poppenserie met als gast: Sally Duncan, (herh.) I.40 Mededelingen en een pro gramma-overzicht .45 Nieuws D.10 Fawlty Towers (8), twaalfdelige Engelse comedyserie van Bob Spiers. Met John Cleese, Pru nella Scales, Andrew Sachs e.a. Basil Fawlty speelt de mo raalridder. Hij vermoedt dat één van zijn gasten een meisje heeft uitgenodigd op zijn ka mer (herh.) 10.40 Rock Montreux *87, muziek programma met o.a. The Jets, Thompson Twins. Erasure, Vesta Williams. Nick Kamen, metals as Anything en Eighth Wonder |1.10 Thomas Bernhard, portret van een grimmige Oostenrijkse au teur. enfant terrible van de Oostenrijkse literatuur 11.55 Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep |2.55-23.15 Nieuws en Coda: 'Van alle reis tergg' van Karei van de Woestijne - RTBF 1 18.00 18.15 19.00 19.03 19.30 20.55 if ier tff21 55 mf: J"2!.45 <^22.55 stf 23.25- or ONEM, vacaturebank L'écran des vacances, vakan tiemagazine met o.a. 'De Smurfen'. 'Dokter Snuggles', 'Gil en Julie' en 'Snorky' Journaal Ce eoir, regionaal journaal Journaal Le Christ s'est arrèté a Eboli (slot), vierdelige serie van Francesco Rosi naar de roman van Carlo Levi. Met: Gian Ma ria Volonte, Paolo Bonacelli. Alain Cuny e.a. Carlo Levi ziet in een bioscoop in Turijn een film over de triomfen van Mus solini. Zijn gedachten keren steeds terug naar het zuiden L'oeil des autres, serie buiten landse reportages. Vandaag: Le coeur d'un autre. Presenta tie: Jacques Vierendeels. Een Canadees team volgde zeven maanden lang hartchirurgen en twee van hun patiënten Symfonie orkest van de RTBF o.l.v. Robert Janssens, m.m.v. Vèronique Bogaert. viool Lotto Journaal -23.35 Le coer et resprit, ka tholieke uitzending DUITSLAND 1 Sandrine Bonnaire als de excentrieke Mona en Stephane Freiss als Jean-Pierre in de Franse speelfilm „Sans Toit Ni Loi". Duits land 2 om 22.10 uur. FOTO: SP si, Veronica Logan. Alessandro Haber. e.a. Afl.7: Tosende Wasser 16.30 Morgen schon, jeugdserie. Afl.: Der rote Sessel (herh.) 17 00 Heute 17.15 Tele-illustrierte, actualiteiten. sport en amusement 17.45 Ich heirate eine Familie..., tv- serie met Peter Weck, Thekla Carola Wied. Julia Bieder- mann, e.a. Afl.: Krach lm Haus 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der Ritt auf dem Drachen, vierdelige documentaire over de politiek en strategie in Zuid- oost-Azië. Afl.2: De US-Inter- ventie in Vietnam 20.15 ZDF Magazin 21.00 XDie Schwarzwaldklinik, se rie met Klausjürgen Wussow, Gaby Dohm, Sascha Hehn, e.a. Afl.: Die falsche Diagnose 21.45 Heute-Journal 22.10 Sommerfeatival im ZDF: Filme von heute - preisge- krönt: Vogelfrei (Sans toit ni lol), Franse speelfilm uit 1985 van Agnes Varda. Met: Sandrl- ni Bonnaire, Macha Meril, Stephane Friess e.a. Een Ma rokkaanse landarbeider vindt In een greppel het lijk van een vrouw, die vermoedelijk ter plekke doodgevroren is 23.50 Zeugen des Jahrhunderts, Hans Mohl In gesprek met Ernst Jokl, sportarts 00.50 Heute 15.50 16.00 17.45 17.55 18.14 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 22.05 22.30 23.00 23.45 23.50 Von Datford Sangern und Zie- genmelkern, een ontdekkings reis door het Engelse heide land Tagesschau Junge Spinner alte Knacker. Zwei Generationen zwei Wei ten? Beispiel: Berlin, reportage over het leven van oude en jonge generaties in grote ste den Die Spielbude, kinderpro gramma met Frank Zander, Sina Miesling en Mario Step- han Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Ruhe im Saaie, tv-serie. Afl.: Sanger, Lauscher. alte Mër- sche Indonesien, ein Paradies für Tiere, natuurserie. Vandaag: Der Gesang der Affen Nur keine Hemmungen: Scha- raden mit Michael Schanze, spelprogramma Programma-overzicht mTagesschau [EKrimi-Sommertheater: Dia zwei Geaichter des Januar, tv-film naar de roman van Pa tricia Highsmith. Regie: Wolf gang Storch. Met: Thomas Schücke, Charles Brauer, Yo- lande Gilot e.a. Op een och tend denkt Rydal, een jonge Amerikaan, een spookverschij ning te zien. Chester, de man tegenover hem, lijkt sprekend op zijn overleden nader. Ches ter raakt In paniek als Rydal die altijd een liefde-haat ver houding met zijn vader had hem gaat achtervolgen. Hij doodt in angst een politieagent Brennpunkt, actualiteitenru briek Tagesthemen, actualiteiten Show-Bühne, amusements programma met Alfred Biolek. Vandaag: Kalifi, Mad Dodo, Le thèatre nu. Michael Quast, e.a. Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Anke en Gustav Sommer 16.05 Die Höhlenkinder, jeugdserie naar de roman van Alois Th.Sonnleitner. Met: Kim Ros- DUITSLAND 3 18.05 Jeletekstoverzicht 18.30 Uberraschende Tage, Ferien auf der grünen Insel, tv-serie. Afl.: S.O.S - 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van da re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Mittwocha in... 21.45 Eff-Eff, vrije tijd en fitness 22.30 E In weisten Gamaschen (Pattes blanches), Franse speelfilm uit 1948 van Jean Grèmillon. Met: Suzy Delair. Fernand Ledoux, Paul Bernard e a De onechte zoon van de graaf van Kériadec wil zich op zijn vader wreken vanwege de oneerlijke behandeling die hij heeft ondergaan. Hij haalt zijn frivole vriendin over om zijn vader te verleiden en vervol gens aan de kant te doen 00.10 Laatste nieuws BBC 1 14.50 Finian's rainbow, Amerikaan se speelfilm uit 1968 van Fran cis Ford Coppola. Met Fred Astaire, Petula Clark. Tommy 17.10 Children's BBC, kindermaga zine met Philip Schofield 18.00 John Craven's Nawsround 18.10 Colour in the craak (3) 18.35 The muppet babies, teken filmserie van Jim Henson 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazlne 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 Music match, muzikaal spel programma met Lisa Goddard en Willy Rushton 21.10 EThe Colby's, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston, Stephanie Beacham, John Ja mes. e.a. Afl.: Devil's advocate 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 CCThe living islaa, tiendelige documentaireserie over het ontstaan van de Britse eilan den. gepresenteerd door Juli an Pettifer. Afl. 6: Out of the flames (herh.) 23.10 Screenstory: Fatal vision (slot), tweedelige Amerikaanse miniserie uit 1984 van David Greene, naar het boek van Joe Guinness. Met Karl Malden, Eva Marie Saint, Gary Cole e.a. 00.40 Weerbericht BBC 2 16.03 Gardener's worid (herh.) 16.30 Just another day 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 S3 Payment in kind, Tsjechi sche speelfilm uit 1979 van Ja- romil Jires. Met o.a. Milos Kopecky en Arena Hahnova 18.30 Talking Heads - talking video 19.00 Devil-ship pirataa, Engelse speelfilm uit 1964 van Don Sharp. Met Christopher Lee, John Cairney, Michael Ripper e.a. 20.20 Tekenfilm 20.30 Open space: Bad meaning good - a history of hip hop, documentaire over de straat cultuur van zwarte mensen in de Londense wijken Brixton en Notting Hill 21.00 XQ.E.D., documentaireserie. Afl.: Sight for Sara, documen taire over de behandeling van een blindgeboren baby. In ja nuari 1985 werd. Sara Bryce blind geboren. Drie maanden later kwam ze onder behande ling van specialist David Taylor in het Great Ormond Street Hospital, die twee riskante operaties bij haar uitvoerde. Daarbij werden de lenzen van haar ogen vervangen door ui terst dunne contactlenzen 21.30 Wildlife showcase, serie na tuurfilms. Afl.: Wildscats 22.00 M.A.S.K, Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. Afl.: Bulletin board 22.25 Screen play: Cariani and the courtesans, toneelstuk van Leslie Megahey over een jonge kunstenaar in het 17e eeuwse Venetië, die door zijn belang stelling voor een kanp meisje verstrikt raakt in een web van mysteries en intriges. Met Paul McGann, Lycy Hancock, Mi chael Gough en Diana Quick 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.35 Opan University SKY CHANNEL 16.00 CD The Pat Sharp Show 16.30 3! Young, Free Single 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine 18.00 E Dennis, comedyserie 18.30 Spare Tyres, comedyshow 19.00 Nanny and the Protestor, co medyserie 19.30 Rush, dramaserie 20.25 Enola Gay, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van David Lowell Rich. Met o.a. Patrick Duffy, Kim Darby en Billy Crys tal 23.00 International Motor Sports 00.05 Roving Report, actualiteitenru briek 00.35-01.00 E Young, Free and Single (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Heidi, kinderserie 18.30 The Last Ride of the Dalton Gang, westernserie 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma gepresenteerd door Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Pushing the Limits, documen taireserie. Afl.: A breath of whte water 20.00 Curiosity Killed the Cat, mu- ziekspecial 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bankpresident 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Q.E.D., informatieve documen taireserie. Afl.: A handful of light, over medische hulp aan Derde Wereld-landen 00.00 Father Murphy, avonturense- rie 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 Th# Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Bla me. Verder concert-agenda (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den. een programma met de nieuwste videoclips. Wat de kijker momenteel krijgt voor geschoteld, is het vakantiepro gramma. Vanaf september wordt overgegaan op de offi ciële programmering TV 5 16.05 Suisse Insolite 17.35 La boïte a rëves 18.00 Rècrëation 18.40 Des chiffres et dea lettres 19.00 La boïte a rèves 19.25 Las troteaux de l'étó 19.40 Dernieres nouvellea de notre passé 20.30 Suisse insolite 21.30 Jazz Festival 22.00 Journaal 22.30 Continent Francophone NEDERLAND 1 EO 15.30 Westbrook hospital, tv-se rie. Afl.7: Lilian's geheim 15.55 Ge strand in hat zand, kinderserie 16.20 Portretten van Amerika, documen taireserie. Afl.6: Washington 17.10 EO-zomerkrant, kinderprogramma NOS 17.30-17.40 Vi6-Journaal BRT 1 16.00-17.40 De ploeg van vier (Brea king away), Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Peter Yates. Met Dennis Christopher, Dennis Quaid, Daniel Stern e.a. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Anstösse: Wenn Umwelt Schula macht (herh.) 10.55 Bitte um- blattern (herh.) 11.40 Ein Architek- turdenkmal ia gerettet (herh.) 12.10 ZDF-Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.55 E Fury, dia Abenteuer einaa Pferdes, kinderserie 15.20 Von Rotschenkeln und Alpenstrandlaufern, een ontdek kingsreis langs de Engelse Kanaal- kust 15.50 Tagesschau 16.00 Komi sche Geschichten mit Georg Tho- malla, serie toneelstukken (herh.) 16.45 Jim Knopf und Lukas, der Lo- komotivführer, poppenspelserie 17.15 Achtung Klappa 17.45 Tages schau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 14.25 Programma-overzicht 15.00 Der Va gabond, kinderserie 15.30 Ferienex press 16.05 lm Reich der Tiere 16.30 Maine Mutter, deine Mutter, tv-serie 17.00 Haute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Abenteuer einer Lady, tv-serie BBC 1 07.35 Edgar kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther, tekenfilm 10.00 Nieuws 10.05 Children's BBC 11.00 Nisuws 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket, vanuit The Oval 14.25 Neighbours, tv-serie 14.45 Cricket, vanuit The Oval 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax. Popmuziek 12.55 Mazda Athle tics 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15.30 The Deputy 16.00 S The Smash Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu'a World 10.30 The lone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Pot- tar 12.30 Who pays the Ferryman 13.30 Some Mothers do 'ave 'am 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Start Here 16.00 The Pepai Live Show 17.00 Countdown ■fa RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 EO: Tijdsein 18.45 Vader in het strafkamp. 19.02 NCRV: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Pat Boone in concert. 21.02 Gospelrock Special. 22.02 NOS: NOS-Podium van de Ne derlandse lichte muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog eens wat...! 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Octaaf. 22.00-24.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20^0-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie* 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur en sport BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Het BRT-combo. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23^0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (23). 19.30 Vokaal intermezzo met Spohr. 19.45 Criss cross: Ellingtonia. 20.30-23.45 Musica Antique. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgermeester is jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 15.05 KRO Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.02 Ter herinnering. 11.30 In de zon met Marion. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 Kletsmajoor. 13.30 Coup soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15J0 Noten en notities de natuur in eeuwen gevangen. 16.00 VPRO: Het portret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het jaar van... 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Bidden, gewoon doen. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Kruispunt. 12.20 Boekenwijsheid. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Uittocht der bevrijding. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden in zomerkleed je. 12.00 Nieuws 13.15 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Vrij parkeren. 11.55 Mediatips. 12.00 Regiopr. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hltS. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Capricci. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Piano-intermezzo. 13.30 Instrumentale virtuozen aan de schrijftafel. 15.15 Kamermuziek. 16.25 Kondon Brass Music met Philip Jones.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9