Paul Haarhuis meest 1 succesvolle musketier sportuitslagen -4PQRT EcicbcSouoant Greg Lemond weer van start Regenboogtitel voor Holland Alphons Groenendijk scoort tweemaal tegen Beerschot W5-tips ZEVENDE PLAATS VOOR BRIDGERS TIJDENS NATIONAAL TENNISKAMPIOENSCHAP «Gisbers ^ploegleider Ijbij WK in fVillach Waterpoloteam I verliest oefeninterland Sportwereld Herstel Van der Wiel na inzinking Hockeyers weer te sterk voor Frankrijk Zwemmer Gross uit protest niet op individuele nummers Libregts tekent binnen een week WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 nap" Iwcmster doet dutje fender hoogtezon ^BrEIBURG De Westduitse trai- IHer Niels Bouws, die zich met de na- \nale damesselectie van twaalf <msters in Freiburg heeft terug- 'trokken om de laatste voorberei- >n te treffen op de Europese 'ipioenschappen in Straatsburg, is mfronteerd met de vreemdste fessure uit zijn loopbaan. De zeven- mjarige Keulse zwemster Alexan- Russ, Westduits kampioene en trdhoudster op de 800 meter, ram zich de eerste dag van het 148 trainingskamp met een hoogrode 665(pleur afmelden. Ze was onder de 8tmjogtezon in slaap gevallen en be- '20Moorlijk verbrand. Wegens het infec- ]f^iegevaar moest ze afzien van trai- 59'ijzing in het water. BRUSSEL Na een blessure- periode van vijf maanden zal de Amerikaanse profwielren ner Greg Lemond op 29 augus tus weer aan de start van een koers verschijnen. De Tour winnaar van 1986 heeft zich aangemeld voor een wedstrijd in Wielsbeke in België. Le mond wil op die manier nog enige competitie opdoen voor hij de wereldtitelstrijd in Vil lach rijdt. In Oostenrijk start de Amerikaan zonder enige hoop op een goed resultaat. In de najaarsklassiekers wil hij weer de aandacht op zich ves tigen. SNEEK Het zeilteam van Holland is gisteren bij de Sneekweek winnaar ge worden van de traditionele wedstrijd tegen Friesland in de Regenboog-klas se. Met nog één race te varen, kunnen de Friezen de achterstand op Holland niet meer ongedaan maken. De Hollanders wonnen gisteren de der de wedstrijd. Zondag en maandag wa ren de bezoekers ook al oppermachtig op het Sneekermeer. De tweede race leverde zoveel protesten op, dat het protestcomité van de Koninklijke Wa tersportvereniging Sneek pas gisteren de uitslag bekend kon maken. Na drie wedstrijden heeft Holland 68,50 en Friesland 118,75 punten. DEN HAAG Roda JC heeft gister avond een sterke indruk gemaakt in de oefenwedstrijd tegen de Belgische eerste klasser Beerschot. Nadat de Limburgers al vroeg in de wedstrijd op achterstand wa ren gezet, wonnen ze het duel voor eigen publiek toch vrij gemakkelijk met 3-1. Groenendijk, deze zomer overgenomen van FC Den Haag, scoorde twee keer voor de ploeg van Rob Baan. Tahamata, de nieuwe aanwinst van Beerschot, speelde één helft. Op een fraaie actie na kwam hij in het stuk nauwelijks voor. Real Madrid maakt een trip door Neder land. Gisteren won de club van Leo Been hakker met 5-2 in Dordrecht van DS'79. DEN HAAG Onze W5- tips voor komende zondag op de Wassenaarse Duin- digt luiden. W5-1: Zivago Odilia (11), Zoon van d'Aster (12), Zorro A (3). W5-2: Atomic Power (6), Antoinet Victrix (11), Ze- bode (12). W5-3: Zeddertranss R (8), Yonker Ulandia (3), Zaffra Voltary (9). W5-4: Amazone Cede (9), Wieneke K (8), Zyca More Bluff (5). W5-5: Ygor Peterhof (6), Woensdag (9), Youri Prin ce (4). Turnster Wilmink loopt blessure op PARIJS Turnster Thé- rèse Wilmink, een van de belangrijkste Nederlandse troeven bij de wereldkam pioenschappen in oktober in Rotterdam, is deze week geblesseerd geraakt. De 19-jarige Wilmink is pas hersteld van de ziekte van Pfeiffer. Zij liep haar blessure op tijdens een trainingsstage in Parijs. Het is de vraag of Wil mink nog kan deelnemen aan de wereldtitelstrijd. BRIGHTON Nederland is tijdens de Europe se titelstrijd bridge in Brighton gezakt naar de zevende plaats. In de ochtendsessie verloor Ne derland met 16-14 van IJsland, daarna volgde een overwinning van 18-12 op Hongarije. Na vijf ronden wordt het klassement aangevoerd door Polen, voor West-Duitsland en Denemar ken. Voor de Nederlandse bridgers duren de wed strijden kennelijk net iets te lang. In de eerste helft wordt steeds een riante voorsprong opge bouwd, die na de hervatting prompt verloren gaat. Kon tegen West-Duitsland nog gesproken worden van domme pech, tegen IJsland was dat beslist niet het geval. Erik Kirchhoff en Kees Tammens, die in een formidabele eerste helft de basis hadden gelegd voor een forse zege, zakten in de tweede helft volledig in. 194.00: 65 JO 95.40' 76 50 SON EN BREUGEL ?6Üi Voor sporters die wat JJ willen bereiken, blijven S9 70 de Verenigde Staten het land van de onbegrensde ■^mogelijkheden. Aan de tientallen universiteiten I kan sport ideaal met een studie worden gecombi neerd. Toch maken maar zeer weinig talenten uit de Nederlandse sportwe reld gebruik van die kans. Basketballers en atleten wil len nog wel eens de oceaan ïjj oversteken. Het beste voor beeld op dat gebied is Rik Smits, die in Nederland niet echt opviel, maar na de har de Amerikaanse opleiding opeens tot een van de grote talenten is uitgegroeid. Sinds een paar jaar heeft ook de vaderlandse tenniswereld de mogelijkheden ontdekt. Vo rig jaar combineerden vijf Nederlandse spielers studie en sport aan een universiteit. Van die vijf „musketiers" werd het verblijf voor Simo- ne Schilder en Mare van Eekeren geen doorslaand succes. Zij zijn weer terug. Vincent van Gelderen en In- gelise Driehuis hebben het aan de Clemson University beter naar hun zin. Voordat zij vertrokken, had echter al een andere sub-topper uit Noord-Brabant de oversteek naar Amerika gewaagd; Paul Haarhuis. In Nederland bleef hij steeds wat minder dan de beteren. Verder dan fase-3, toen onder Janice van Hulst, bracht hij het niet. In het onder de rook van Eindhoven liggende Son en Breugel geldtbij de Neder landse titelstrijd Haarhuis sinds de laatste maand als een van de kanshebbers. Na winst op het vroegere talent Eric Wilborts, wacht nu titel verdediger Christian Feen- stra. Angst voor de Hilver summer heeft Haarhuis niet. „Ik heb een keer tegen hem gespeeld en gewonnen. Ik weet na het spelen in het sa telliet-circuit ook, dat ik voor niemand in Nederland bang hoef te zijn". Verdeling In 1984 voltooide Haarhuis de HAVO. Toen uit Tellahas- se het bericht kwam dat zijn vriend Remco Jansen een ge deeltelijke beurs had gere geld voor een studie aan de Florida State University, hield weinig hem meer in Nederland. De toelatingsexa mens legde hij met succes af. Van een evenwichtige verde ling tussen studie en tennis kwam in de eerste twee jaar niets. „Ik moest in het begin veel tijd stoppen in mijn stu die, multinational business oftewel internationale be drijfskunde. Het tennis bleef beperkt tot zo'n vier uur per week. Ik oefende meestal om de dag. En dan meestal nog alleen als ik er echt zin in had", stelde Haarhuis in Son en Breugel. „Ik speelde al wel competitie. Eigenlijk van het eerste moment dat ik in Tellahasse aankwam, trainde ik mee met de toppers van de universiteit. Toen in april de competitie begon, werd ik in het college-team opgesteld. We speelden voornamelijk tegen universiteiten uit de zuidelijke staten". Na ruim veertien maanden waarin aan de studieresulta ten weinig ontbrak maar aan de tennisprestaties iets meer, vond de 21-jarige Eindhove- naar de tijd gekomen tennis wat meer aandacht te schen ken. „Het eerste jaar be schouwde ik als een proef. Ik had geen idee of Amerika mij zou bevallen. Dat deed het uitstekend. Ik kan mij goed vinden in de mentaliteit en had ook weinig tot geen last van heimwee". In zijn tweede jaar in Tellahasse bleef de wens terug te keren naar Eindhoven ook weg. Zijn studie vlotte nog steeds uitstekend en de tennis-re- sultaten bleven dusdanig dat hij zijn plaats in het college Eric Wilborts, gisteren in Son uitgeschakeld door Paul Haarhuis. team behield. In het derde jaar dat Tella hasse in Florida zijn huis was, werden de onregelmati ge trainingen vervangen door een strak schema. On der leiding van zijn coach Ri chard McGee verhoogde hij het aantal uren oefening tot tien. En omdat het Amerika was, werden het lange uren van drillen. Honderden ma len een fore-hand slaan in een bepaalde hoek. Twintig minuten een backhand. Het motto „oefening baart kunst" is in de Verenigde Staten op sportgebied een religie. Snel ondervond Haarhuis dat deze wijze van trainen voor hem een goede was. „Het schijnt dat ik nu rond de 350e plaats op de ATP-lijst sta. Het probleem is echter dat ik na de nationale kampi oenschappen en de de com petitie, waarin ik voor ELTCV uitkom, terug ga naar Florida. Ik heb nog een jaar te gaan voordat ik mijn FOTO: ANP bachelors-degree binnen heb. Dat betekent veel en hard studeren waarbij de moge lijkheden te tennissen be perkt zijn. Maar het zou zon de zijn als ik die ATP-punten niet zou gebruiken. Daarom denk ik er over in de week einden mee te spelen in de kwalificaties van grote toer nooien. Een of twee dagen per week kan ik wel wegblij ven op de universiteit. Meer echt niet. Dan krijg ik ook problemen met mijn beurs". .00 .80 .00 J tl 2 WOERDEN Jan Gis- sobers zal fungeren als lei- Jder van de Nederlandse ploeg bij de wereldtitel strijd wielrennen op de -weg in Villach. Dit heeft "e Koninklijke Neder landse Wielren Unie KNWU) gisteren beslo- ;en, nadat Peter Post te ;ennen had gegeven geen (langstelling te hebben oor deze functie. wielerbond had Post ge- 3 ^vraagd 6 september in Oosten- —ijk op te treden als ploeglei- er van Nederland. Mede van- ege de door de KNWU ge laakte selectie, zegde de Am- itelvener af. Op grond van het 'toerbeurt-systeem kwam Gis- bers in aanmerking. Deze zeg ode dinsdag zijn medewerking 36fltoe. Post is volgend jaar weer aan de beurt. pDe Ronde van Denemarken heeft gisteren het tweede suc- 3 ces voor de ploeg van Jan iRaas opgeleverd. Nadat Jelle Nijdam maandag de proloog JJhad gewonnen, ging zijn i/j ploeggenoot Gert Jakobs in de eerste etappe als eerste over de finish. De wielrenner-schaat- 'J\ ser won de sprint van het pe rt loton voor de Denen Kim An dersen, die de leiderstrui over nam, en Sören Lilholt. Jan van Wijk, in dienst van Peter /4 Post, eindigde als vierde. BOEDAPEST Het Neder- n lands waterpoloteam heeft gis- 11 teren in Boedapest de eerste van twee oefenduels tegen e Hongarije verloren met 13-10. De nederlaag werd door de ploeg ervaren als een over ig winning, omdat Oranje zijn beste wedstrijd sinds lange tijd speelde. i- Met name van situaties waarin het team over één man meer r beschikte, wist Nederland te n profiteren. Stan van Belkum (1 en John Jansen scoorden drie keer, Marc van Belkum maak- te twee treffers en Eric Noor- dergraaf en Hans Nieuwen- s burg waren één keer produk- t tief. De periodestanden:5-3, 4- 1. 1-4, 3-2). Gehavend FC Den Haag klopt PAOK Salloniki DEN HAAG Met een vere deld jeugdelftal heeft FC Den Haag gisteravond een vervolg gegeven aan het succes van de laatste oefenwedstrijd in Oost- Duitsland Ook gisteren in ei gen huis wonnen de Haagse eredivisie-voetballers (voor slechts 1500 kijkers) met 2-1, ditmaal van het Griekse PAOK Salloniki, dat met aan staand bondscoach Thijs Li- bregts dezer dagen door Ne derland toert. Voor FC Den Haag scoorde Bram Rontberg tweemaal. Atletiek Said Aouita heeft zijn voorgenomen testwed strijd op de tien kilometer, vandaag in het Noordspaanse La Coruna, afgezegd wegens een kuitbeenblessure. Voetbal Sporting Lissabon, werkgever van Peter Hout man, heeft een nieuwe aanval ler gekocht. Van Vitoria Gui- maraes werd de Braziliaan Paulinho Cascavel overgeno men. Cascavel tekende een vierjarig contract. Voetbal Hamburger SV is er in geslaagd onder het ver bintenis met de Amerikaanse voetballer Paul Caligiuri uit te komen. Daardoor heeft de club de weg vrij gemaakt voor de komst van de Joegoslavi sche doelman Mladen Pralija als opvolger van de ontslagen Uli Stein. John van der Wiel (rechts) won van Goelko. FOTO: Persunie AMSTERDAM John van der Wiel heeft einde lijk weer eens iets van zijn schaak-brille laten zien. De Leidse grootmeester haalde in de derde ronde van de kroongroep van het internationale schaak toernooi in Amsterdam fors uit. Met wit liep hij koploper Goelko in 22 zet ten rigoureus onder de voet. De derde speeldag kreeg een sensationeel karakter door de nederlaag van Timman tegen ziin mede-koploper, de Brit Chandler. Timman hield met zwart de strijd 53 zetten vol, voordat hij de hand van zijn tegenstander drukte. Door deze resultaten onderging de kroongroep aan de kop een ge daantewisseling. Van der Wiel en Chandler namen de leiding met twee uit drie, op een half je gevolgd door Timman, Goelko en Tsjernin, die tegen Zapata zijn derde remise bij schreef. AMSTELVEEN De twee interlandwedstrijden van komend weekeinde in en tegen West-Duitsland moe ten uitsluitsel geven waar het Nederlands heren-hoc keyteam zich momenteel op Europees niveau bevindt. Frankrijk, zo bleek gisteren, is niet meer dan een irri tante opponent, in elk geval geen tegenstander om het moeilijk tegen te krijgen. Eindigde het eerste duel maandag in 5-0, een dag later werd er ondanks een ge miste strafbal nog een keer vaker gescoord: 6-0. Even wezenlijk als de doelpuntenhonger was daarbij de afkeer van tegentreffers. De Oranje-defensie, voortreffelijk geregis seerd door Klaassen, die in het centrum werd bijgestaan door Kooijman en later Diepeveen, speelde in tegenstelling tot de duels tegen Polen geconcentreerd en sober. Doelman Leistra verhief slechts eén keer de stem om tot oplettendheid te manen. Dat die aandacht even verslapte, was overigens grotendeels te wijten aan de Belgische scheidsrechters. Het Nederlands elftal raakte niet onder de indruk van de aan vankelijk agressieve en later gefrustreerde strijdwijze van de Fransen en evenmin van het bedenkelijk peil van de arbitrage. Wel werd de verleiding soms te groot het ruwe spel van de be zoekers niet met hockey, maar met overtredingen te beantwoor den. Dit leidde de aandacht niet af van het sportieve doel, tref fers maken en voorkomen. Het laatste gebeurde secuur, al maakte Faber als linksachter de eerste helft geen zelfverzekerde indruk. Wat het eerste aanging, volgde de score goeddeels het patroon van de eerste wedstrijd. Bovelander ramde de eerste de beste strafhoekslag tegen de plank, de fysiek ijzersterke Parle- vliet verdubbelde de score op aangeven van Doyer, die een helft lang als centrumspits was geposteerd. Ook tegen tien Nederlanders had Frankrijk na de pauze weinig in te brengen. Aanvoerder Van 't Hek kreeg pal voor het rust- signaal de gele kaart, toen hij ten onrechte verbolgen over het onderbreken van een fraaie aanval, voor de tweede keer de bal wegmepte. De Belgische arbiter nam hem dat zo kwalijk, dat hij Van 't Hek liefst tien minuten aan de kant over zijn zonde liet piekeren. De overmacht was aan de Fransen niet besteed. Het team van de Nederlandse coach Ton van Gils werd in de tweede helft compleet verrast door de nieuwe aanvalslinie met Van den Honert en Robbert Delissen voor Schlatmann en Faber. Door die omzetting liet Doyer zich weer naar het middenveld zakken, Diepeveen werd voorstopper en verdediger Kooijman schoof op naar de rechtervleugel. Scoreverloop: 23. Bovelander 1-0 (strafcorner), 31. Parlevliet 2-0, 40. Robbert Delissen 3-0, 52. Bovelander 4-0 (s.c.), 64. Robbert Delissen 5-0, 70. Bovelander 6-0 (s.c FREIBURG Uit protest te gen het beleid van de West duitse zwembond zal Michael Gross deze maand bij de Euro pese titelstrijd zwemmen in Straatsburg niet in actie ko men op de individuele num mers. De Olympisch- en we reldkampioen wilde deelne men aan de 200 meter vrije slag en de 100 en 200 vlinder slag, maar besloot zijn inbreng tot de estafette te beperken, nadat was gebleken dat de bond hem niet voor de 200 meter vlinderslag had inge schreven. De Westduitse kampioen schappen in Sindelfingen, van 30 juni tot 5 juli, golden als enige kwalificatie voor de Eu ropese titelstrijd. Wegens een blessure aan de rechterschou der trok Gross zich op de laat ste dag van dat toernooi terug voor de 200 meter vlinderslag. Bij diens afwezigheid eindig den René Schaffgans en Car- sten Hoffmann respectievelijk als eerste en tweede. De zwembond schreef dit tweetal in voor de Europese titelstrijd en passeerde wereldrecord houder Gross. Het Europese toernooi wordt van 16 tot 23 augustus in Straatsburg gehou den. «P Thijs Ubregts. FOTO: ANP DEN HAAG Trainer Thijs Libregts tekent vóór 12 augus tus zijn contract bij de KNVB. De voetbaltrainer, nu nog in dienst bij het Griekse PAOK Saloniki, voerde gisteren in Den Haag besprekingen met de heren Van Marie, Van der Louw en Kastermans. „Een gesprek over beleidszaken, vooral voor de periode van overlapping met Rinus Mi- chels", aldus Libregts gisteren. De voormalig trainer van on der meer Feyenoord en PSV verblijft momenteel met zijn club in Nederland voor een trainingsweek. „Voor ik terug ga zal het geregeld zijn", voor spelt Libregts, die bij de KNVB een tweejarige verbin tenis wil aangaan. VOETBAL Roda JC-Beerschot (Bel) 3-1 (2-1), MVC (2e klasse zondag)-Elndhoven 0-8 (0-1), FC Den Haag-PAOK (Gri) 2- 1 (2-1), Cambuur-Heerenveen 6-4 (2- 1), TOG Berkel (3e klasse zondag)- Sparta 1-9 (0-6), Telstar-Haarlem 2-2 (1-0), AGOVV (2e klasse zondag)-Vi- tesse 0-5 (0-4), Heracles-LWFC (Ame rikaans collegeteam) 3-0 (1-0), DHC (hoofdklasse)-Feyenoord 1-4 (0-2), Nieuwenhoorn (1e klasse zondag)- SVV 1-3 (0-1), Quick'20 (1e klasse zondag)-FC Twente 2-4 (0-2), Ajax- Mazda (Japan) 5-2, PSV-Atletico Mi- neiro (Spa) 3-1. HONKBAL Hoofdklasse kampioenspoule: Spar- ta-Giants 5-7. 2e klasse D: Botlek- Braves 4-2. PAARDESPORT Eerste koers, 2000 m: 1. Baroline K (A. Mollema) 2.49.5-1.24.8, 2. Bright Star, 3. Barry Shoeing. Toto: winnend 14,00. plaats 3,10 5.00 4.50. koppel 110,40, trio 1.787.60. Barbara de Noot winnaar buiten weddenschap. Tweede koers. 2000 m: 1. Blizzard Pitt (M. Lukje) 2.45.7-1.22.9, 2. Arro gant G. 3. Zamna Casindra. Niet ge start: Zippora Dale, Zamber Leone. Toto: winnend 2.40, plaats 1,20 1,30 2,70. koppel 3,60. trio 121,40. Derde koers, 1609 m: 1. Zoon van Freule ((L. Dooper) 2.06,4-1.18,6, 2. Yvanhoe Fortuna. 3. Anjo Vreden- burch. Niet gestart: Ank Westfrisla. Toto: winnend 2,70, plaats 1,60 2,40 2,10. koppel 24,30, trio 98.30. Vierde koers. 2000 m: 1. Yankee Staaweide (F. Handelaar) 2.43,1- 1.21,6. 2. Yardstick. 3. Zanara. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20 1,80 1,70, koppel 16.90, trio 190,90. Vijfde koers, 1609 m: 1. Attica (J. Oorthuljsen) 2.06,5-1.18,6, 2. Zorro Blaricum, 3. Yve Ronckenstein. Toto: winnend 2,80, plaats 1,50 1,40 2,00, koppel 5,10, trio 52,80. Zesde koers. 2000 m: 1. Betram Rodney (L. Dooper) 2.37,5-1.18,8. 2. Blitz Uithuizen, 3. Brandarls. Toto: winnend 3,70, plaats 1,50 2,00 1,90, koppel 36,20. trio 215,70. Zevende koers. 1609 m: 1. Zingaro Last (P. Sikking) 2.04.0-1.17,1, 2. Amy David, 3. Ypie Maple Leaf. Niet gestart: Udonos V. Toto: winnend 2,30, plaats 2,10 3,40 2,00, koppel 12.10. trio 122,70 Achtste koers. 2900 m: 1. Zamzam Fortuna (H. Grift) 3.55,9-1.21.3, 2. Woodcock, 3. Yersin. Toto: winnend 1,70, plaats 1.40 1,60 1,50, koppel 8.80. trio 37,10. Negende koers, 2000 m: 1. Bianca Oostland (H. Grift) 2.38,2-1.19,1, 2. Bariolaine, 3. Bianatranss R. Toto: winnend 4,20, plaats 1,90 6.50 1.60, koppel 40,50, trio 152,90. Tiende koers, 2000 m: 1 Volant Prin cess ((C. Imming) 2.36.2-1.18.1, 2. Useful Prince, 3. Wendy Compaen. Niet gestart: Wilka Axkit. Toto. win nend 3,00, plaats 1,20 1,30, koppel 6,10, trio 40,50. Elfde koers, 2900 m: 1. Agamble Again (A. de Wrede) 3.55,0-1.21,0, 2. Ablackey Casidra, 3. Zappa Flight. Toto: winnend 1.40, plaats 1,20, 2,20, 1,40, koppel 3,50, trio 24.40. Omzet totalisator: f. 472.888,00. SCHAKEN Internationaal toernooi van Amster dam Kroongroep, 3e ronde: Van der Wiel (Ned)-Goelko (VSt) 1-0, Chandler (GBr)-Timman (Ned) 1-0, Zapata (Col)-Tsjernin (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Van der Wiel, Chandler 2, 3 Timman, Goelko. Tsjernin 1 1/2, 6. Zapata 1/2. Grootmeestergroep, 2e ronde: Hort (WDI)-Rodriguez (Cub) 1-0, Geiler (Sov)-Campora (Arg) 1/2-1/2, Farago (Hon)-Lobron (WDI) 1-0, Gavrikov <Sov)-Mednis (VSt) 1-0, Llgterink (Ned)-Van der Sterren (Ned) 0-1, Rie- mersma (Ned)-Cifuentes (Chi) 0-1, Dlugy (VSt)-Peelen (Ned) 1-0, Murey (Isr)-Kuijf (Ned) 1-0. Belkhodja (Fra)- Gutman (Isr) 1-0, Heinbuch (WDI)-Ro- mero (Spa) 1/2-1/2, Winants (Bel)-De Boer (Ned) 0-1, Douven (Ned)-Carlier (Ned) 1-0, Dam (Ned)-Marinkovic (Joe) 0-1. Boersma (Ned)-Beulen (Ned) 0-1. Stand: 1. Farago, Van der Sterren. Hort, Gavrikov 2 punten, 5. Geiler, Campora, Cifuentes. Belkhod ja, Murey, Dlugy 1 1/2, 11. Mednis, Rodriguez, Lobron, Ligterink, Beulen, De Boer, Douven. Riemersma. Marin- kovic 1, 20. Kuijf, Peelen, Romero, Heinbuch 1/2, 24. Boersma, Gutman, Winants, Carlier, Dam 0. SOFTBAL Hoofdklasse Heiloo-DSC '74 0-3. ADO-EDO 2-4, O. Gezellen-Bloemendaal 2-0, Twins- HCAW 3-6, Terrasvogels-H HC 1-3 (10 innings). 1e klasse A. Zwijndrecht- Schiedam 2-4 1e klasse B, Spaarnwoude-Herons 9- 0. SHELL-Zuidvogels 2-1 WIELRENNEN Ronde van Tiel:1. Nico Verhoeven (Berkel-Enschot) 90 km in 2 uur 7 mi nuten 10 seconden. 2. Theo de Rooy (Spaubeek), 3. Gert-Jan Theunisse (Kerkdriel). 4. Erwin Nijboer (Heere waarden). 5. Joop Zoetemelk (Germi- ny-l'Evèque), 6. Adri van Houwellngen (Zaltbommel), allen in dezelfde tijd als Verhoeven, 7. Jan van Houwelingen (Zaltbommel) op 20 seconden. 8. Wim Arras (Bel). 9. Adri van der Poel (Hoogerheide), 10. Ron Mackay (De Meern). allen in dezelfde tijd als Jan van Houwelingen. Ronde van Denemarken 2e deel (over 22,8 kilometer in Kol- ding) van de 1e etappe: 1. Jesper Skibby (Dene), 28:50:92 .2 Rolf Soe- rensen (Dene), 29:03:76.3. Soeren Lil holt (Dene), 29:25:50. 4. Kim Andersen (Dene) 29:27:95.5. Joergen Marcussen (Dene), 29:30:22.6. Hans-Henrik Oersted (Dene),29:30:29. 7. Brian Holm Soerensen (Dene),29:43:82.8. Bert Oosterbosc- h.(Neder), 29:48:12. 9. Jesper Worre, (Dene). 29:51:93. 10. Dag-Otto Laurit- zen. (Noorw), 29:54:53. Stand in algemeen klassement: 1. An dersen, 4 uur, 19 minuten. 32 secon- den.2. Jesper Skibby, op 7 seconden. 3. Rolf Soerensen, 11. 4. Soeren Lil holt. 29. 5. Gert Jacobs, 47. 6 Hans- Henrik Oersted. 52. 7. Joergen Mar cussen, 61. 8. Dag-Otto Lauritzen. 70. 9. Jesper Worre, 70. 10.Brian Holm Soerensen, 74. TENNIS Nederland*» kampioenschappen in Son en Breugel. Herenenkelspel, 1e ronde: Eltingh (HeerdebSchoofs (Veenendaal) 6-1, 6-2; Siemerink (Rijnsburg)-Sauer (Amsterdam) 6-2, 2-6, 7-5. 2e rondo: Liewes (Groningen)-Van Grimbergen (Amsterdam) 6-4, 7-6; Vekemans (Goirle)-Groen (Eindhoven) 6-1. 6-4; Jan Davids (Deurne)-Lasonder (En schede) 6-0. 6-3, Lodder (Uithoorn)- Schaap (Uithoorn) 6-1, 6-0; Haarhuis (Eindhoven)-Wilborts (Tilburg) 6-1, 6- 4; Kok (Poortuga!)-Maris (Eindhoven) 7-6. 6-1; Stienen (Nuenen)-Koch (Her ten) 3-6, 6-2, 6-4; Groeneveld (Reeu- wijk)-Trumpi (Breda) 6-0, 6-0; Nijssen (Sittard)-Simon (Rijen) 6-7, 7-5, 6-4. Van Gelderen (Midden Beemster)-Van Duyn (Waddinxveen) 6-4. 6-3; Oost- ing (Eindhoven)-Vermeer (Ouden bosch) 6-1, 6-1; Siemerink-Sie (Zaan dam) 6-4, 6-4; Feenstra (Hilversum)- Bruin (Heiloo) 6-7, 6-0, 6-3; Eltingh (Heerde)-Koevermans (Bergschen- hoek) 7-6, 7-5; Panman (Wijk bij Duurstede)-Duncker (Vianen) 6-3, 6-1; Van Boeckel (Den Haag)-Heethuis (Veghel) 6-3, 6-4. Damesenkelspel, 1e ronde: Jager man (Amsterdam)-Warringa (Liemp- de) 6-3. 6-0; Bodegraf (Den Bosch)- Kion (Vaassen) 6-7, 6-4. 6-1. Schultz (HeemstedeKeyten (Rijen) 6-3, 6-2; Bakkum (Heemskerk)-Dolman (Hen drik Ido Ambacht) 6-1. 6-3; Rooimans (Eindhoven)-Vis (Vlaardingen) 6-4, 6- 2; Coorengel (Leiden)-Ketelaar (Am sterdam) 6-4. 6-2. 2e ronde: Ter Riet Apeldoorn)-Moos (Amsterdam) 1-6, 7-5. 6-4; Eijkenboom (Maasbracht)- Schilder (Heemskerk) 6-2, 1-6, 6-4; Jagerman (Amsterdam)-Radstake (Amsterdam) 6-1, 6-0; Hamers (Meerssen)-Bollegraf (Ermelo) 6-1, 6-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7