Extraatje voor de één ten koste van een ander? Plan voor herbouw Nijmeegse Valkhof dagjes mens In het 5 Eis 10 mille boete tegen ex-kamerlid Centrumpartij Inderdaad, de wieken gaan draaien BINNENLAND Caissière verduistert f 141.000 Zestien storingen in kerncentrales TIP 1: Hi TIP 2: Hi TIP 3: spoor van de CcidócSoirtanl WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 PAGINA, ALMELO Een accountant heeft berekend dat de 23-jarige hoofd caissière A. H. uit Haaksbergen zich in ongeveer een jaar tijd ruim 141.000 gulden aan kasgeld heeft toegeëigend. Dit bedrag vordert het gedupeerde bedrijf in een civiele procedure terug van de vrouw. De verdachte hield de schade gisteren iegenover de Almelose rechtbank oveigens op 80.000 gulden. De offi cier van justitie eiste een gevange nisstraf van zeven maanden, waar van drie maanden voorwaardelijk. DEN HAAG In de kerncentrales van Borssele en Dodewaard hebben zich vorig jaar elk acht storingen voorgedaan. Ze hadden geen nadelige gevolgen voor de omgeving en gaven geen aanleiding tot extra veiligheidsmaatregelen. Dat schrijft minister De Koning van sociale zaken naar aanleiding van het jaarlijkse onder zoek van de Kernfysische Dienst van zijn ministerie, belast met het toezicht op de veiligheid in de centrales. Uit het onder hoek blijkt dat gedurende alle zestien sto ringen de reactorbeveiliging goed werkte. De Kernfysische Dienst vond één storing belangrijk genoeg om bij het atoomener gie-agentschap in Wenen te melden. Pornosterretje in defensiecommissie e parit en pornosterretje Ilona Staller, beter be kend onder haar troetelnaampje „Cic- ciolina", is gisteren benoemd tot lid van de commissie voor defensie van het Ita liaanse parlement. De aanwezigheid van Cicciolina in een zo belangrijke parle mentscommissie heeft aanleiding gege ven tot een stortvloed van kritiek uit de Italiaanse politieke wereld. Cicciolina, die voor de Radicale Partij in het parle ment werd gekozen, ontblootte tijdens haar campagne geregeld het bovenlijf en riep dan: „make love, not war". Het pacifisme was, naast sexuele vrijheid het hoofdthema van haar verkiezings strijd. Condooms voor Amsterdamse gevangenen AMSTERDAM Gedetineerden in Amsterdam kunnen in hun cel con dooms krijgen. Dat is één van de maatregelen om de gevaren van voor al aids in de inrichtingen te beperken. In overleg tussen de Amsterdamse ge vangenisdirecteuren en de Amster damse GG en GD is een „aids-proto- col" opgesteld, waarin maatregelen staan die zowel de gevangenen als het personeel moeten beschermen. Daarin spelen voorlichting, beschermende kledij en het verstrekken van con dooms een belangrijke rol. Volgens de Amsterdamse gevangenisdirecteur Scheffelaar Klotz zullen deze maatre gelen landelijke navolging krijgen. AMBTENAREN EN PRESTATIELOON ZOETERMEER De ambtenarenbond Abva Kabo komt binnenkort met een rapport over de invoering van flexibele beloning van ambtenaren. In dat rapport worden de voorwaarden opgesomd, waaraan volgens de bond moet worden voldaan. Die zijn niet gering, zegt Ab- vaKabo-bestuurder Frans van Elk. „Wij zijn altijd erg argwanend, vooral in tijden van bezuiniging en inkrimpen". De discussie over flexibele be loning in het bedrijfsleven en bij de overheid is in Nederland niet nieuw. Op gezette tijden wordt een ballonnetje opgela ten om te kijken of de tijdgeest rijp is voor het principe van „loon naar werken". Door de vakbonden wordt doorgaans afwijzend gereageerd. Dat was bijvoorbeeld het geval in maart dit jaar. Toen kwam minister Van Dijk van binnen landse zaken met een voorstel tot het introduceren van flexi bele beloning bij de rijksover heid. De bonden wezen het voorstel, dat de bewindsman deed in het kader van het ar beidsvoorwaardenbeleid 1987, verontwaardigd van de hand. Ze verzetten zich fel tegen het plan van de minister om hoge re ambtenaren („topmana gers") aanmerkelijk meer loon te geven om te voorkomen dat ze de overstap naar de beter betalende particuliere sector zouden maken. Die loonsver hoging zou bovendien ten kos te gaan van ambtenaren in de lagere echelons. Het ministerie van onderwijs opperde onlangs om de auto matische jaarlijkse periodieken voor onderwijzers af te schaf fen en alleen die docenten ho ger in te schalen, die dat „ver dienen". Opnieuw reageerden de vakbonden furieus. Het wekte danook verbazing dat de Nederlandse Bond voor Gemeente-Ambtenaren on langs liet weten wel iets te zien in flexibele beloning. En getuige de inhoud van het aanstaande rapport staat ook de AbvaKabo er niet afwij zend tegenover, evenmin als de CNV-bond CFO. Het Amb- tenarencentrum handhaaft daarentegen het standpunt van maart dit jaar: „Dat leidt tot vriendjespolitiek en wille keur", zegt woordvoerder A. Reuser. „We zijn nog lang niet zover, dat we daarover willen praten". Bom duiten Maar daaraan laten de NBvGA, de CFO en de Abva Kabo zich niet afschrikken. Die gaan dit najaar met de ge meenten in vergadering „om te stoeien met de flexibele be loning", zoals secretaris B.J.P. Kokx van de NBvGA het uit drukt. Ook hij ziet wel dege lijk goede kanten aan de in voering. Kokx: „In elk geval op gemeentelijk niveau. Dat ligt toch heel anders dan op landelijk niveau". Eén ding stellen ze vooraf heel duidelijk. De invoering van flexibele beloning voor ge meente-ambtenaren mag geen verkapte bezuinigingsmaatre gel zijn. Sterker nog, er zal ex tra geld voor beschikbaar moeten komen. Of zoals Var Elk het zegt: „De overheic moet een bom duiten meene men. Het mag namelijk niet zt zijn dat het extraatje voor de éen ten koste gaat van de belo ning van een ander". Dat is echter niet de enige voorwaarde die de bonden stellen. Zo eisen ze een beoor delingssysteem, aan de hand waarvan objectief het functio neren van een ambtenaar ge toetst kan worden. Daaruit volgt weer dat precies op pa pier vastgelegd moet worden wat de taak van die ambtenaar is. En om dat te kunnen vast stellen is het zaak het werkge bied van een gemeentelijk dienst nauw te omlijnen en daarbij een begroting te ma ken van de jaarproduktie. Kortom, het hele gemeentelijk apparaat moet gereorganiseerd worden. Van Elk schets een situatie waarin de diverse gemeentelij ke diensten een grote mate van zelfbeheer hebben. Ze gaan werkcontracten aan met burgemeester en wethouders, die slechts nog een toezicht houdende taak hebben. De ge meenteraad zou zich nog slechts moeten bezighouden met hoofdlijnen. Enkele ge meenten hebben al plannen in die richting. Volgens de AbvaKabo-be- stuurder zou dat het functio neren van het bestuurlijk ap paraat ten goede komen. Ook de ambtenaren zelf hebben volgens hem baat bij een beter functionerend overheidsbeleid. Vooral in deze periode dat „het privatiseringsspook als een zwaard van Damocles bo ven de diensten hangt." Doordat de kwaliteit van de arbeid toeneemt en doordat de ambtenaren geprikkeld wor den hun werk goed te verrich ten, verwacht hij dat op de langere termijn de flexibele beloning voor de gemeenten besparend kan werken. „De invoering kost geld, maar door inverdieneffecten wordt de balans in latere jaren weer rechtgetrokken." Willekeur Overigens moet volgens Van Elk, als het systeem van flexi bele beloning eenmaal inge burgerd is, wél de mogelijk heid bestaan om mensen die niet goed functioneren terug te zetten op de loonschaal. Hij: „Vroeger, toen de bomen nog de hemel ingroeiden, werd zo iemand in een apart hoekje ge zet om een nota te schrijven over de verwachtingen voor het jaar 2000. Dat kan tegen woordig niet meer. Maar ie mand die niet goed functio neert, kan ook tegenwoordig al aangepakt worden. Dus wat dat betreft is het terugzetten niet een geheel nieuw geluid." Bestuurslid Reuser van het Ambtenarencentrum denkt er heel anders over. Volgens hem is het niet mogelijk objectieve maatstaven voor het functio neren van ambtenaren vast te stellen Hij vreest dat „presta tiebeloning" hoe dan ook uit mondt in „vriendjespolitiek en willekeur". Hij is bang voor onrust op de werkvloer. „Stel, ik moet mijn paspoort verlengen. Ik kom op het gemeentehuis. Er zijn ze ven loketten. Ze zijn allemaal gesloten, maar er zitten wel ambtenaren achter. Moet dan degene, die het eerst opspringt om mij te helpen, een extra beloning krijgen? En wat ge beurt er als de produktie van een hele dienst te wensen overlaat omdat één ambtenaar, die wat ouder begint te wor den, het werk niet meer kan bijbenen?" JAN SMITS NIJMEGEN - Als de overheid en het bedrijfs leven gezamenlijk 27 tot 36 miljoen op tafel leggen, kan in Nijmegen de be kende Valkhofburcht uit de tijd van Karei de Grote worden herbouwd. De burcht, die in het begin van de jaren negentig klaar kan zijn, komt dan te staan op de plaats waar het paleis van Keizer Ka- rel oorspronkelijk ook stond. Op het Valkhof in Nijmegen zijn nu nog slechts de resten van die burcht over: de St. Nico- laaskapel en de Barbaros- saruïne. Nijmegen dankt haar bijnaam „Keizer Karelstad" aan de vroegere Valkhofburcht. Al in de tijd van de Romeinen was "het Valkhof een geliefde wijk plaats, omdat van daaruit het omliggende gebied naar alle kanten kon worden verdedigd. Op het Valkhof stonden dus al gebouwen waarvan Karei de Grote een keizerlijk paleis liet maken, waar hij regelmatig verbleef. Na Karei de Grote woonden nog vele koninklijke personen op het Valkhof, onder wie ko ning Frederik I, bijgenaamd Barbarossa ('Rode baard'). Aan hem dankt de huidige ruïne zijn naam. Barbarossa gaf na melijk drie eeuwen na Karei de burcht nog meer pracht en praal. In later eeuwen woon den onder andere Filips II, Alva en prins Maurits op het Valkhof. De laatste koninklij ke bewoner was Willem V. Hij verliet de Valkhofburcht in 1787. In 1796 gaven de Staten van Gelderland opdracht de burcht te slopen. Merkwaardig genoeg zijn de St. Nicolaaska- pel en de Barbarossaruïne steeds bewaard gebleven, zij het dat beide slecht zijn onder houden. Om de schamele resten van wat eens een gigantische burcht was te behoeden voor verder verval, werd in 1978 in Nijmegen de Valkhofvereni- De oorspronkelijke Valkhofburcht was in de middeleeuwen eédi geduchte sterkte in Nijmegen. 'u FOTO: A»_ ging opgericht. De vereniging heeft de duizend jaar oude ka pel, die tot vijf jaar geleden als opslagplaats van de gemeente lijke plantsoenendienst werd gebruikt, nu in gebruik als ex positieruimte. Herbouwplan Van de Valkhofvereniging stamt ook het idee om de burcht te herbouwen. „Als dat niet kan moeten we er in ieder geval voor zorgen dat de kapel en de ruïne behoorlijk geres taureerd worden en dat de contouren van het oude kas teel zichtbaar worden. De ge meente Nijmegen is tot nu toe schandalig nonchalant omge sprongen met cultureel erf goed," zegt drs. J. Nooy, voor zitter van de Valkhofvereni ging. De Valkhofvereniging was al in bezit van gedetailleerde te keningen van de Valkhof burcht, zoals die er ooit uitge zien moet hebben. De bekende architect Charles Estourgie maakte die al in 1936 op basis van pentekeningen uit 1600 en 1700. Kunstschilder Hubert Estourgie, de inmiddels over leden zoon van Charles, werk te de tekeningen verder uit. Met name op basis van die te- •keningen heeft de Valkhol» vereniging nauwkeurig berty; kend hoe groot de burcht zo,vi moeten worden en hoeveel dfti gaat kosten. Hoogtepunt van de herboui moet de zogenaamde donjd worden, een toren van 9 metd breed, 18 meter diep en ciro| 50 meter hoog. In de toren kc Jj men, zoals dat vroeger ook he geval was, zeven verdiepiif. gen. „Een uitkijkpunt var* klasse dus en daarmee zeko- een grote toeristische trei(( pleister. Bovendien wordt donjon gezichtsbepalend voor.-i Nijmegen", aldus Nooy J oude prenten zie je hoe fra^j het vroeger was. Aan de enr^ kant de Stevenstoren en aarn de andere kant de donjon", g d De kosten van herbouw wo f den geraamd op 20 miljoePjj Voor een deel zijn die kost»;* al gedekt door toezegging»' van het bedrijfsleven, aldifrj Nooy. Ook heeft de Nede landse Vereniging van Metse steenfabrikanten aangebode^ (een deel van) de herbouw a leerlingwerkplaats ter hand tr j nemen, wat in de materiaa1 en arbeidsloonkosten schee) Nooy: „Sinds we naar buit» gekomen zijn met onze plai nen stromen de aanbiedingej- j binnen". WEGENS DISCRIMINERENDE UITLATINGEN DEN HAAG Het voormali ge kamerlid voor de Centrum partij, de 53-jarige J.G. Jan maat, heeft gisteren voor de Haagse rechtbank een boete van tienduizend gulden tegen zich horen eisen wegens dis criminerende uitlatingen tij dens de zendtijd voor politieke partijen. De gewraakte televisietoe spraak van Janmaat dateert alweer van ruim vier jaar ge leden. Grote vertraging is op getreden doordat het voorma lige kamerlid tot bij de Hoge Raad bezwaar aantekende te gen de dagvaarding. Toen hij gisteren dan toch voor de rechtbank stond, nam de ver dachte geen woord terug van de door velen als kwetsend er varen toespraak. Tijdens de zendtijd voor poli tieke partijen had hij namens de Centrumpartij grote zorg uitgesproken over „vreemde lingen die het Nederlander schap willen verkrijgen". Vol gens hem bleek „steeds weer dat onder de mensen die voor naturalisatie in aanmerking komen zich misdadigers be vinden. aanranders en ver krachters, drugssmokkelaars, een enkele moordenaar en soms een terrorist". En hij ver volgde: „We hebben in Delft ook gezien waar een genatura liseerde Turk met een misda dig verleden toe in staat is. De Centrumpartij vindt het waan zin, dat Nederlanders als onge wapende frontsoldaten dienst moeten doen op het slagveld van de multiculturele samen leving". Janmaat verklaarde gisteren dat zijn betoog sloeg op de na- turalisatievoorstellen, die des tijds op het punt stonden de Kamer te passeren. Er waren volgens hem onverantwoorde voordrachten bij, die zelfs in strijd waren met de wettelijke voorschriften. Mr. S.F. Kootte, vice-president van de Haags rechtbank: „Maar vindt u dat alles niet opruiend? De Delftse zesvoudige moord had er wei nig mee te maken. Het ging daar om een reeds genaturali- serde man. Volgens u had hij een misdadig verleden. Ik kan u vertellen dat zijn verleden zo misdadig niet was. Ik heb de zaak destijds zelf behan deld". Stemmingsmakerij Officier van justitie mr. R.A. Schimmel verweet Janmaat „stemmingmakerij". „Van een multi-culturele samenleving is hij een groot tegenstander. De heer Janmaat heeft er nooit een geheim van gemaakt te gen andere culturen te zijn. De verdachte zegt dat het waar is dat mensen met een misdadig verleden genaturaliseerd wer den. Dat kan ziin. Het waren echter niet alleen Turken, maar bijvoorbeeld ook Denen of Amerikanen. Janmaat legt een verband tussen Turken en misdaad. Het was kennelijk zijn bedoeling de boodschap uit te dragen dat Turken maar weg moeten, al zegt hij zelf van niet". De officier van jus titie achtte bewezen, dat de verdachte zich opzettelijk dis criminerend heeft uitgelaten en mensen heeft proberen aan te zetten tot haatgevoelens je gens een ander ras. Volgens raadsman mr. L. van Heijningen vormen Turken geen ras. De officier van justi tie zou daardoor niet ontvan kelijk zijn in zijn eis. Voorts deed hij namens zijn cliënt een beroep op overmacht. De pers zou tijdens de verslaggeving van de naturalisatiedebatten alleen gemeld hebben dat de Centrumpartij tegen stemde. Janmaat voelde zich genood zaakt voor de televisie verder op de zaak in te gaan. In zijn toespraak zou hij gedoeld heb ben op Turken met een misda dig verleden. „De Turken als groep hoeven zich hiervan niets aan te trekken", meent de raadsman. De Haagse rechtbank wijst vonnis op 18 augustus. £Oi hieuw êvomvvn van SUSKEenWISKE DE WOESTE WESPEN narm ran gebeurep hei wmano 'het uimm' is het tmmt nmEn- GEutncn 613/10 na we a eld uaaa caoE/mn En BLoenEn uonoin gekweekt eh uimm zich in HEOEninno Tiiuin oe hedeh ozn H3H6. DEirr En aoTTEHoan, mi zvioen. de Euaonoar En in het wimn. de nooaozEE (c) Standaard Uitgeverij. Antwerpen-Weesp. Het menselijk ras wordt deze weken weer uitge breid met een tijdelijke va riant. Her en der duikt hij op, altijd nieuwsgierig, maar ook altijd een beetje gehaast. De dagjesmens. In zijn voetspoor trekken ook onze verslaggevers het land in om persoonlijk ver slag te doen van zomerse gebeurtenissen. Stevo Ak kerman betrapte in Kloos terhaar meer libellen dan muggen en kreeg van een molenaar een eigen gema len zakje pannekoekmeel. Het zijn zware dagen voor de dagjesmens. Treurig roer ik de koffie in een Hardenbergs café, in het gezelschap van depressieve soortgenoten. „Wat 'n regen ja", klaagt er één, „het komt van alle kan ten". Ik kan het alleen maar beamen. Bij de kanoverhuur, onder de Vechtbrug, was het een half uur geleden ook al één en al nattigheid. Andere gegadig den waren er niet, eenzaam stond ik op de steiger, twijfe lend of het wel zo'n goed idee was naar Diffelen te willen varen. „Tien kilome ter tot de stuw; voor onerva ren kanovaarders" luidde de wervende tekst van de ver huurder, maar het leek me opeens veel leuker onervaren te blijven dan te water gela ten te worden. Het is dat ik geen verraad wilde, plegen aan de oorspronkelijke plan nen, anders had ik nooit ge vraagd of ik een kano huren kon. Gelukkig kon het niet. „Nee, we hebben geen ka jaks", zei de man. „Alleen maar Canadese kano's, voor minimaal twee personen". Opgelucht ben ik het café binnen gevlucht. Maar wat moet ik nu? Naar de VVV. Daar beveelt de „balie-dame" een wandel tocht aan door het natuurre servaat „Engbertsdijkvenen". Weliswaar is er uitsluitend op donderdag deskundige be geleiding, maar ach, meneer Hakkers zal vandaag wel een uitzondering willen maken, veronderstelt ze. En opgeto gen wijst ze de weg naar... Kloosterhaar. „Ja, dat was onlangs nog in het nieuws", zegt ze, als ik iets mompel over muggen. Met gemengde gevoelens klop ik even later aan bij de boerderij van Staatsbosbeheer in dit be schermde veen- en broedge bied. „Meneer Hakkers?", vraag ik. „Nee, die is op va kantie", antwoorden de man nen. „En de opzichter is van middag vrij en wij hebben ook geen tijd". Dan maar al Kanovaren op de Vecht. Elke dag (behalve dinsdag) kan vanaf de Vechtbrug in Hardenberg gevaren worden in kano's, zolang het maar met meer dan één persoon is. Er zijn tochten uitgezet naar Diffelen (10 kilometer) en Ommen (21 kilometer). Inlichtingen: 05232 - 61703. In Hardenberg staat het landhuis Nijenstede, waarin tot en met de maand september onder meer klederdracht uit de streek tentoongesteld wordt. Bovendien is de kruiden- en rozentuin te bezichtigen. Het landhuis is van dinsdag tot en met zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en is gevestigd aan de Hessenweg 51. De omgeving van Hardenberg is zeer bosrijk. De staatsboswachterij bijvoorbeeld omvat duizend hectare naald-en loofbomen. Het is mogelijk onder deskundige leiding van de heer Zwaagman het bos te verkennen.-Inlichtingen: 05232 -62884. SBH De korenmolen „Windlust" in Radewijk leen, denk ik, en volg de blauwe bordjes: „Vier kilo meter, tachtig minuten". Het veen veert prettig onder mijn voeten, de zon begint zowaar te schijnen en de Engberts dijkvenen zijn echt prachtig. De watervogels in de sloot duiken verontwaardigd on der als ik ze passeer. Ik ver moed dat het meerkoeten zijn, of zit ik er weer naast? De zeldzaamste vogel die ik ken is de snip, die zie ik heel soms op bankpapier voorbij vliegen. Meestal is hij al ver dwenen voordat ik hem goed en wel in de gaten heb. Het ritselt in de bomen als ik er langs loop, een ekster waarschuwt schreeuwend: een mens, pas op! Maar ik ben in de minderheid en voer niets in mijn schild. Vanaf een dijkje kijk ik rechts naar het overstroomde land, waar bomen zomaar uit het water schieten en links naar de drassige grond, waar ontelbare libellen boven zwe ven. En geen mug te zien! Ook op de paarse hei die het zompige land afwisselt, is geen kwaadaardig beest te bekennen. Misschien dat ze gevangen zijn in de spinne- webben, die zich achter el kaar op mijn gezicht vast plakken. De stemming, net nog zo paradijselijk, wordt er niet beter op als ik vervol gens op allerlei verraderlijke watertjes stuit en haastig op zoek moet naar het gebaande pad. Pas bij de uitgang kom ik weer mensen tegen en ik weet niet zeker of ik daar blij mee ben. Hun aanwezigheid betekent echt het einde van de Engbertsdijkvenen en de dag is nog niet voorbij. Wat heeft Hardenberg nog méér in petto? De familie Joël, die het wufte Amster dam verliet om in Radewijk, een dorp van 700 inwoners bij Hardenberg, de schone kunsten te bedrijven. Tot en met de maand augustus heb ben de Joëls de wijde omge ving van hun boerderij om getoverd in een beelden landschap. Maar natuurlijk, hun expositie is alle dagen gratis te bewonderen, behal ve op maandag en dat is het vandaag. „Nee, mijn ouders zijn er niet", vertelt de doch ter des huizes telefonisch, „u kunt helaas niet komen". Nu maar hopen dat de ko renmolen „Windlust", ook in Radewijk, uitkomst biedt. Als het goed is kan molenaar Ter Voorde laten zien hoe tarwe via de wind vermalen wordt tot meel. En het is goed. „Uw molen staat open voor toeris ten?", vraag ik aan Ter Voor de en hoewel hij antwoordt „er niet zo op gesteld te zijn", gaat hij me gastvrij voor naar boven, de trap op. Hij draait de kap in de wind (met een wiel, net „kruiwerk") en in derdaad, de wieken gaan draaien. De molenaar, ge- kleed in een meelkleurige overal, gaat nog een trap op (welke zeventigjarige doet hem dat na?) en laat zien hoe de wieken het „spoorwiel" aandrijven, dat er op zijn beurt voor zorgt dat de maal stenen in de bakken draaien. „We malen vooral tarwe, rogge en boekweit", zegt Ter Voorde. „Gemiddeld zo'n 150 dagen per jaar". Zijn molen komt uit Drente en is in 1771 omgebouwd van olie- naar windmolen. „De oudste bal ken hier zijn 216 jaar oud", vertelt Ter Voorde. „Ze zijn eiken en door de turf die in de molen gestookt werd ge conserveerd". Als ik vraag of hij een opvol- ger voor zijn bedrijf heeft, wordt Ter Voorde stil. „Wacht even", zegt hij en houdt zich stevig vast aan een touw. „U hoeft het niet j te vertellen", zeg ik, maar de i molenaar schudt zijn hoofd, f Hij huilt. „Mijn zoon", zegt hij zacht. „Verongelukt". Ik staar in de meelbakken. I „Vandaag is het precies 13 I maanden geleden, 56 we- I ken". Zwijgend swan we in I de molen. Dan praten we nog wat over vroeger en over de j kwaliteit van het meel en j gaan naar beneden. „Hier", zegt Ter Voorde en drukt me j ten afscheid een zak eigen gemalen pannekoekmeel in handen. Als ik naar huis rijd, I slaat de regen hard tegen de voorruit. Het zijn zware da gen voor de dagjesmens, j denk ik. Maar dan zie ik de oude molenaar weer voor me j en schaam me diep. STEVO AKKERMAN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 4