Mussolini en ik" onderhoudend gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE Eetdoe Goutant DAGBOEKEN GEVEN ANDER BEELD TWEEDE WERELDOORLOG j Duitsland Radio DINSDAG 4 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 Goede televisie blijkt te kunnen, ook in de zomer Of een zomer nu verregent of nietduidelijk wordt ook dit seizoen dat de ideële of religieuze zuilen die het beeld van ons omroepbestel nu een maal bepalen, jaar na jaar een haast onvoorstelba re minachting aan de dag leggen voor de kijkers die niet hun toevlucht zoeken in het buitenland (en wie kan van mei tot oktober naar het buiten land? - dat kunnen alleen omroepmedewerkers). gul De eigen archieven en die van filmverhuurkanto ren worden leeggehaald om toch maar de zendtijd te kunnen vullen, en de tussenliggende minuten worden voornamelijk besteed aan onbenullighe den. Wat is er de diepere zin van om een pro- £ammaserie als 'Kunst en Kitsch' te herhalen, halve dat de mensen die erin voorkomen het leuk vinden? De verrassing is er na de eerste uit- ?e<l zending natuurlijk al lang af. Is dat schilderijtje m» een oude meester of een klungelwerkje? Dat is nu IU dus al bekend. De vondst van een ets van Rem brandt heeft destijds in alle kranten gestaan, dus de opwinding in de uitzending hoeft niet meer. De enige omroepcomponenten die gewoon hun werk blijven doen zijn uitgerekend die 'zuilen' die niet gebonden zijn aan ledentallen en omroep bladen (en die dus eigenlijk juist minder geroepen zouden zijn hun best te doen dan juist de lede nomroepen...). De IKON en vooral de NOS zor gen ervoor dat het nu en dan zin kan hebben het toestel nog eens aan te zetten. Zoals vorige week woensdagavond, toen de NOS het eerste deel uit zond van een serietje waarin de pianist Gyorgy Sybok leerlingen van het Haags Conservatorium in de vorm van 'master-classes' wijst op onvolko menheden in hun spel of hun benadering van muziek. Dat is reuze aardig om te zien: Sybok toont zich een wijze 'meester', die met een mild soort humor zijn pupillen benadert Op haast ach teloze wijze toont hij met de handen op het kla vier aan het zelf allemaal veel beter te kunnen, maar hij laat de leerling in kwestie steeds volle dig in zijn of haar waarde; nergens is ook maar iets te bespeuren van arrogantie. Mooie muziek, mooie televisie ook. De avond kreeg een extra lading van kwaliteit door de vertoning van het spel 'Onder de leden een produktie van de Theaterunie over aids, waarvan een aantal weken geleden al een frag ment te zien was in de thema-avond over deze ziekte die (alweer) de NOS uitzond. Nu dus de complete versie, die liet zien dat thea ter best van de planken kan worden overge plaatst naar de beeldbuis, als dat maar gebeurt door mensen die zich realiseren dat dat een totaal ander medium is, dat een andere aanpak vereist. Dat was hier het geval: Shireen Strooker en Guus van Wa veren maakten van het verhaal over de aids-patiënt een serie gestileerde momentopna men, die door de sobere registratie een navrant beeld opleverden van de dubbelhartige moraal waarmee vooral de omgeving van aids-patiënten omgaat met de problematiek. Zo zie je maar, dames en heren programmama kers in Hilversum en omstreken: ook als het zo mer is, kun je best iets goeds uitzenden. En dan moetje je er niet afmaken zoals de KRO dat doet door gewoon elke zomermaand tot 'Italië-maand' of 'Amerika-maand' uit te roepen en dan de tv- avonden vol te stoppen met aangekocht amuse ment en documentaires uit en over het desbetref fende land. Liefst nog van dubieuze kwaliteit ook. De VPRO doet overigens iets soortgelijks, maar maakt er iets meer 'eigen werk' van. Hoewel? De humor-maand augustus werd door de VPRO in gezet met een irritant, egotripperig filmpje van Thijs Ockersen waarin hij vooral zelf leuk wilde zijn (en alleen gesprekspartner Bob Gale iets zin nigs had mee te delen) en de vertoning van een film die voornamelijk melige lach-of-ik-schiet- komedies waarmee Mel Brooks zo beroemd ge worden is. In de loop van de maand moet dat maar worden goedgemaakt door een paar van die interviews, zoals die met Dreesmann. RENÉ DE COCQ Oostenrijkse tv onthoudt kijkers film met kritiek op Waldheim (Van onze correspondent Rink Drost) BONN - De Oostenrijkse televi sie (ORF) heeft het afgelopen weekeinde de kijkers de film The Prize', die in mei in Mon- treux met de Gouden Roos is bekroond, onthouden. In plaats daarvan werd de film uitgezon den die de tweede prijs, de Zil veren Roos, behaalde Dat is de Nederlandse inzending 'Mini en Maxi in concert'. In The Prize', een opname van een cabaret- programma, wordt felle kritiek geuit aan het adres van de Oos tenrijkse president Kurt Wald heim. Omdat hij begin vorig Ctr,- voor en kort na zijn ver- ezing tot president, een deel van zijn verleden in de nazitijd had verzwegen, wordt Wald heim 'president van Amnesie International' genoemd. Amne sie betekent geheugenverlies. Volgens internationale afspra ken was de ORF verplicht de film The Prize' uit te zenden. De Oostenrijkse tv zou de cas sette te laat ontvangen hebben. Herman Emmink stopt met 'Te gast bij...' HILVERSUM 'Te Gast bij Herman Emmink", het TROS- programma dat elke maandag ochtend via Radio 2 te beluiste ren is, gaat met ingang van het komend seizoen verdwijnen. „Het programma loopt al enke le jaren en af en toe heb je als programmamaker de behoefte om te vernieuwen", zo lichtte een TROS-woordvoerster toe. Emmink blijft voor de TROS wel "Oud Plaatwerk" maken. Het gerucht over het opstappen van Willy Walden, die samen met zijn echtgenote Aase en de hond Tuschka het al jaren po pulaire „Raad een Lied... of niet" presenteert, kon de woordvoerster bevestigen noch ontkennen. „De geruchten zijn bekend, maar officieel weet ik nog niets". HILVERSUM De door de Italiaanse regisseur Alberto Negrin gemaakte vierdelige reeks „Mussolini en ik" is geen historische levensschets van de Italiaanse fascistenleider Benito Mussolini. Het is eerder een knap verfilmde en uiterst onderhoudende keukenmei denroman waarin de familie Mussolini de hoofdrol speelt. De serie is voornamelijk geba seerd op de dagboeken van graaf Galetanno Ciano en de herinneringen van zijn vrouw Edda, de lievelingsdochter van de dictator, die aan het eind van de oorlog met haar kinde ren en dagboeken naar Zwit serland wist te vluchten. De NOS brengt het kwartet vanaf vanavond (Ned. 2 om 20.00 uur) op het scherm. „Mussolini en ik" werd ge maakt door de Italiaanse staatszender RAI, maar de se rie werd gefinancieerd door een aantal internationale tele visie-stations. Dat betekent on der meer dat de voertaal En gels is en dat regisseur Alberto Negrin gebruik kon maken van internationaal beroemde filmsterren zoals Anthony Hopkins (Ciano), Bob Hoskins (Mussolini) en Susan Sarandon (Edda). De reeks is geen ideo logische analyse van het fas cisme, maar een reconstructie van de meeslepende geschie denis van een aantal mensen die in het hart van deze trage die leefden. Volgens Alberto Negrin was het niet de bedoe ling een conventionele weer gave van hun politieke imago te maken, maar hun houding en karakter te schetsen waar van hun fascistische ideologie een gevolg was en niet de oor zaak. Door deze benadering leert de kijker een andere Mussolini kennen. De man die door de Italianen werd gezien als de redder van hun vaderland, was een man zonder humor. Kon hij tijdens publieke bij eenkomsten ongenadig uitha- 99 Bob Hoskins als de fascistenleider Benito Mussolini len en zijn onderdanen laten trillen, in de liefde was hij een twijfelaar. Ondergang „Mussolini en ik" gaat vooral over de ondergang van de Duce die in 1943 werd ingezet. In het eerste deel wordt op heel vakkundige wijze de voorgeschiedenis in woord en beeld gebracht. De kijker hoort hoe de Duce al acht jaar met strakke hand leidt en ziet hoe Galetanno Ciano en Edda in het huwelijk treden. Het is 1930 en Galetanno en Edda zijn het ideale paar van Italië. Al snel wordt duidelijk welke invloeden de oorlog heeft en wat de gevolgen daarvan zijn op het familie-leven en de on derlinge relaties van de Mus solini's. Zij worden in de eerste delen vooral belicht vanuit Ci- ano's gezichtspunt. Zijn ont moetingen als minister van buitenlandse zaken met zijn Duitse collega Von Ribbentrop en zijn tanend enthousiasme voor Duitsland geven een beeld van wat zich in die jaren FOTO: NOS afspeelde. De manier waarop deze observaties in de reeks zijn verwerkt, hebben veel weg van dagboek-fragmenten, een idee dat nog wordt ver sterkt door het begeleidende commentaar en de opmerkin gen. Het is alsof Ciano uit zijn eigen dagboeken voorleest. De graaf blijkt een scherp waar nemer en over een behoorlijk politiek inzicht te beschikken. Geallieerden De dagboeken blijven een be langrijke rol spelen. Wanneer Ciano heeft geholpen om Mus solini af te zetten, moet hij naar het buitenland vluchten omdat hij door de nieuwe re gering wordt aangeklaagd we gens verduistering. Ciano wordt niet veel later door de Duitsers gevangen genomen, nadat ze eerst Mussolini uit de fevangenis hebben bevrijd, (et liefst had Hitier de ex-mi nister van buitenlandse zaken direct laten executeren, maar ook hij wist van de dagboeken af. Aangezien de Duitse dicta tor vond dat de aantekeningen in elk geval niet in handen mochten vallen van de geal lieerden, bedacht hij een plan om ze los te krijgen. Daarvoor werd de SS-spionne Beetz in gezet, maar haar opdracht faalde omdat ze verliefd werd op Ciano. „Mussolini en ik" is knap ver filmd. De producenten lijken kosten noch moeite te hebben gespaard de historie geen ge weld aan te doen. Er werd niet alleen gefilmd op de plaatsen waar de gebeurtenissen zich afspeelden, maar ook aan inte rieurs en uiterlijkheden werd veel zorg besteed. Dat geldt ook voor dè keuze van acteurs. Mussolini en Ciano zijn knap gekozen. Wat acteerprestaties betreft echter overtreft Antho ny Hopkins als Ciano met ge mak Bob Hoskins als de fascis tenleider. Hopkins zet veelal krachtige acteerprestaties neer, terwijl Hoskins de uit straling van de Mussoloni uit de geschiedenisboekjes mist. Hij komt vooral in het eerste deel over als een zacht eitje zonder een echte visie. HANS PIËT ^ederlaru^ NEDERLAND 1 AVRO 15.25 D Pride of the Yankees, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Sam Wood. Met o.a. Gary Cooper en Tere sa Wright. Lou wordt als het aan zijn ouders ligt in genieur. Maar Lou heeft zijn hart aan baseball ver pand en is zo goed dat hij de ster wordt van de New York Yankees NOS 17.30 ViS-Journaal AVRO 17.40 CD AVRO tv-cursus: Om gaan met paard en pony, achtdelige informatieve serie over paardrijden. Afl. 1: Opgezadeld met een 18.05 18.45 19.00 20.00 20.28 22.12 22.17 mMinjon-magazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond staat het amu sement centraal The red coat, vierde afle vering van de cursus En gels voor de basisschool Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Dubbele aft.: De nepko- ning/De raventovenaar NOS Journaal en weerover- zicht AVRO Sterrenslag (5), serie van zeven zomerse sport- en spelprogramma's met be kende Nederlanders van uit het Sterrenslag stadion in de Efteling. Presentatie: Sandra Remer. Interviews: Paul de Leeuw. Commen taar: Ruud ter Weijden. De drie teams van vanavond zijn de medewerkers van de NCRV, de sterren uit de Soundmix-show en de po litici. De medewerkers van de NCRV staan onder lei ding van captain Dick Pas- schier. De overige leden van het team zijn: Sjors Frolich, Henk Mouwe, Jan Rietman, Frank Masmeij- er, Lisette Hordijk, Ina Metselaar en Lisette Ste vens. In de ploeg van de Soundmixers, onder lei ding van Henny Huisman, doen mee Jacques d'An- cona, Andrè Sharon, Pie- ter Douglas, Barrie Ste vens, Petra Burger, Glen- da Peters en Gina de Boer. De politici staan onder aanvoering van captain Erica Terpstra (WD). Ver der in dit Maarten Engwir- da (D'66), Willem Ver meend (PvdA), Robin Lin- schoten (WD), Pieter Jan Biesheuvel (CDA), Marian Soutendijk (CDA), Ria Oo- men (CDA) en Ad Nijhuis (VVD) STER-reclame AVRO's Televizier, infor matieve rubriek. Ditmaal een herhaling van het in terview met Miep Gies over haar herinneringen aan Anne Frank, dat op, 5 mei j.l. werd uitgezonden 23.05 0 Jonge mensen op het concertpodium, muziek programma m.m.v. het Ra dio Kamerorkest o.l.v. Jan Stulen. Presentatie: Cees van Drongelen. Vandaag: 1. Concert voor 2 piano's en orkest in Es gr.t. KV 365, deel 2 van Mozart, uit gevoerd door Jill Lawson en Heidi Hendrikx; 2a. Ele gie opus 24 voor cello en orkest van Fauré, uitge voerd door Jacopo Scalfi; 2b. Allegro apassionato opus 43 voor cello en or kest van Saint Saëns. Uit voerende: idem. 3. Con certo Aranjuez voor gitaar en orkest (1939), Rodrigo. Soliste: Susanne Mebes, gitaar 23.55 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl- Hoorn NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Leugen om bestwil, Cana dese jeugdfilm over twee vriendinnen. Met Stepha nie Morganstern, Virginia Thomas e.a. IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek NOS 20.00 Mussolini en ik (1), vierde lige gedramatiseerde do cumentaireserie over het leven van de Italiaanse fas cistenleider Benito Musso lini. Met Bob Hoskins, Su san Sarandon, Anthony Hopkins e.a. (zie elders op deze pagina) 21.00 Wat zeggen die oude films? Documentaireserie over de geschiedenis van de film. Afl. 1: Groot Brt- tannië (1900-1912) - 'Langs de grote scheids lijn' 21.30 Television, dertiendelige Engelse documentairese rie over de geschiedenis van het medium televisie. Afl. 6: De verhalenfabriek, met o.a. een rondleiding langs de decors van de veelal dichtbekeken en zeer winstgevende televi sieseries, die werden en worden vervaardigd in En geland en Amerika 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden I^Belgit^ BRT 1/BRT2 DUITSLAND 1 16.00-17.25 E Vuur, liefde en vita minen, Belgische speelfilm uit 1956 van Jef Bruyninckx. Met o.a. Charles Janssens en Co Flower. Frederik Sestig is al ja renlang weduwnaar, maar wordt nog altijd vertroeteld door zijn dochter Martje. Wan neer zij het plan heeft te gaan trouwen, moet hij echter ie mand anders vinden 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderserie (herh.) 18.05 Plons. Afl.: Plons en de vlieger (herh.) 18.10 Jacobus en Corneal, kinderse rie met J. kennis en J.P. Claes. Afl.: Jacobus en Corneel gaan kamperen 18.25 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Engelse serie van Caron Wilks. Met: Gerald Sunquist en Richard Willis. Afl.7: Opgejaagd 18.50 dOnbekende wereld (Explo re). documentaireserie. Afl.: Djengis Khan en nomaden in Afghanistan (herh.) 19.15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met o.a. Rowena Wallace, Pe ter Phelps en Pat McDonald. Barbara is geschokt wanneer ze Stephend oude geheim ont dekt. David krijgt het moeilijk door zijn vriendschap met Tony en Alice 19.40 Mededelingen me-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zeken 20.20 Mike, praatschow met Mike Vendrengh rechtstreeks vanuit Bredene 21.40 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging 22.00 De koele k.ijoer (Cold Warrior, slot), achtdelige cngelse spio nageserie van Andrè.. Morgan en Pennant Roberts. Mev Mi- chaël Denison. Dean Ham... Lucy Reming e.a. Afl.8: Lokaas (herh.) 22.35-22.55 Nieuws en Code: Large e doce' uit sonate in b kl.t. van Bach door Frank Theuns, tra verso en J. van klavecimbel en program- 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.24 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 23.40 23.45 Von Graureihem und Grasfrö- schen, een ontdekkingsreis door de moerasgebieden van Zuid-Engeland Tageaschau Das gekaufte Kind - Adoptiert aus der Dritten Welt, reporta ge over adoptie van en handel in kinderen uit de Derde We reld Spass am Dienstag, kinder magazine met Mickey Mouse Tageaschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst. Vandaag: Ca che Cache, clownsduo en Dreiklang, jazz Moselbrück, tv-serie. Afl.: Der Weinskandal Turf, tv-serie. Afl.: Alexander der Grosse Prog ram ma-overzicht □DTagesachau Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: Wasser- drachen und Peitschenschlan- gen. wonderlijke dieren in Au stralië Report, feiten, beelden en ana lyses Dallas, Jallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Die Bombe platzt Tagesthemen Kulturwelt: Kinderseele, een Vertelling van Herman Hesse. Met: Dieter Borsche, Gerd Bockmann. Barbara Ostern en Hanno Schafer Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kuien- kampff DUITSLAND 2 RTBF 1 18.00 ONEM, vacaturebank 18.15 L'écran das vacances, kinder- magazine met o.a. 'Tom Sawy er", 'Hello Moineau', 'Gummi Bears' en 'Mimi Cracra' 19.00 Journaal 19.03 Co soir, regionaal journaal 19.26 Lotto 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeerstips 20.05 Las sentisrs du monde, docu mentaireserie. Afl.: Inde travers Ie Rajastan 21.20 Cine-Club de minuit - Cinéma Beige: Mama Dracula, Belgi sche speelfilm van Boris Szul- singer uit 1979. Met Louise Fletcher, Marc-Henri Wajn- berg, Maria Schneider e.a. Al drie eeuwen lang slaagt gravin Dracula erin haar schoonheid en dezelfde leeftijd te behou' den, dankzij het bloed van jon ge maagden. De gravin drijft met haar tweelingzonen een boutique voor jonge meisjes in een grote stad. Vandaaruit worden de besten naar haar kasteel gebracht. Intussen is de politie gealarmeerd 22.55 Laatst# nieuws 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.25 21.45 22.10 Ferienexpress, tips, amuse ment gepresenteerd door Anke Nesthakchen (3), zesdelige se rie naar de roman van Else Ury. Met: Kathrin Toboll, Christian Wolff. Doris Kunst- mann, e.a. (herh.) Heute Tele-lllustrierta. Actualiteiten, sport en amusement Tom Jerry, tekenfilmserie Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Baumler. Panel: Elke Kast, Carlo von Tiede- mann, Holde Heuer, Horst Pil- lau, e.a Programma-overzicht Heute Die Reportage: lm Viaier des 'Seefalken', reportage over de controle op de visquota XFIuss ohne Wiederkehr (Ri ver of no return), Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Otto Preminger. Met Robert Mit- chum, Marilyn Monroe, Rory Calhoun, e.a. Een barzange- resje en een avonturier komen nader tot elkaar wanneer zij door omstandigheden ge dwongen worden gezamelijk op een vlot een woeste rivier af te varen Goodbye Norma Jean, herin nering aan de 25 jaar geleden overleden Marilyn Monroe Heute-Journal Anstösse: Wenn Umwelt Schule macht, documentaire over het milieu-onderwijs op scholen Robert Mitchum speelt de hoofdrol in 'River of no return. Duitsland 2 om 20.00 uur. FOTO: MILAN KONVALINKA 22.40 Cargo, tv-spel van Michael Gutmann. Met: Stefan Wood. Pierre Thomé. Martha Appel, e.a. Benny, werkzaam op een vliegveld bij het bevrachten van vliegtuigen, helpt een vriend als verstekeling op een Jumbo naar Cairo te vliegen 23.40 Die Strassen von San Fran cisco, Amerikaanse politieserie met Karl Malden, Richard Hatch, Don Johnson e.a. Afl.: Der Draufganger 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Die Opodeldoks, poppenspel met de Augsburger Puppen- kiste. Afl.4: Alte Verwandt- schaft 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re- Ïionale studio's ageaschau 20.15 Auslandsreporter, reportage over het dagelijks leven in Li banon. door Marcel Pott 20.45 Rückblende. 'Vor 40 Jahren: Kon-Tiki', documentaire over de 40 jaar geleden gedane oversteek met een balsavlot over de Stille Oceaan door Thor Heyerdahl 21.00 MS Franziska, tv-serie van Heinz Oskar Wuttig. Met: Paul Dahlke, Femke Boersma, Bru no Dietrich, e.a. Afl.: Probe- fahrt 22.00 Wanderungen durch die DDR: Wo die Lunge aus Samt geht, documentaire over de stadt Buckow 22.40 Wiedersehen mit Kommissar Halerkampf Tatort, politiese rie met Hansjörg Felmy, Maria Schell. Irina Wanka, e.a. Afl.: Zwei Leben. Franz Scheller, die ooit in Amerika kroongetui ge was in een proces tehen de mafia, heeft een nieuw bestaan opgebouwd in Duitsland. 00.10 Laatste nieuws m Ondertiteling vla TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-ultzen- dlng. E Zwart/wlt-ultzending. KDZwart/wit-ultzending met on dertiteling vla TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. ^ngehand^ BBC 1 16.25 One of the family 16.45 Swim, informatieve serie voor zwemmers en niet-zwemmers. Afl.: Under five's 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a 'Kwicky Koala show' en 'Kids of Degrassi street' 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Think again. Afl.2: Bread 18.35 Rolf Harris's cartoon time, te kenfilmmagazine 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plua, regionaal nieuwsmagazine 20.00 CD No place like home, zeven- tiendelige comedyserie met William Gaunt, Marcia Warren e.a. Afl. 13: Silver wedding (herh.) 20.30 KEastEnders, familiefeuilleton 21.00 [EJuliet Bravo, negendelige politieserie met o.a. Anna Car teret, David Ellison en Robert Glenister. Afl.: Inspection (herh.) 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 A beast with two backs, tv- film uit 1968 naar het toneel stuk van Dennis Potter. Met o.a. Patrick Barr, Dennis Carey en Basil Henson. Eem Italiaan se circusartiest en zijn beer worden het slachtoffer van bij geloof In een negentiende- eeuwse mijngemeenschap in Wales (herh.) 23.45 Jasper Garrott Stand up America (5), zesdelige serie waarin Jasper Carrott jonge Amerikaanse komieken voor stelt 00.15 Ken Horn's Chinese cookery, culinaire rubriek. Afl.: Vlees 00.40-00.45 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Royal national eisteddfod of Wales, wedstrijd in zang en poëzie met vandaaag de kro ning van de bard 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Home International Invitation Bowls, kampioenschappen te Worthing 19.10 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 20.00 Tricks of the trade, tips ter verlichting van het huishouden 20.30 Animal squad, zesdelige serie waarin een inspecteur van de Engelse Dierenbescherming gevolgd wordt bij zijn werk. Afl. 4: Not conductive to their care 21.00 CC Food and Drink quiz 21.30 Brass tacks: Chopsticks, bull dozers and Newcastle brown (slot), driedelige documentaire serie over het eerste versti- gingsjaar van een Japanse bulldozerfabriek in Noord-Oost Engeland 22.00 KL R.K.O.-filmcyclus Thril lers and chillers: Crossfire, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Edward Dmylryk. Met Ro bert Young, Robert Mitchum, Robert Ryan, e.a. Drie solda ten worden verdacht van de moord op een joodse man in een hotel 23.25 Newsnight, actualiteiten 00 10 Weerbericht 00.15 Bowls, samenvatting 00.30-01.00 Open University SKY CHANNEL 16.00 IS The Pat Sharp Show, pop- programma 16.30 IS UK Despatch, popprogram- ma met Engelse hits 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: John Wilson wins a chicken 18.30 Gold is were you find it, co medyserie 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: The great broadcast of 1936 19.30 The Quest, westernserie. Afl.: Day of outrage 20.25 The Levkas Man, avonturense- rie over een verdwenen arche oloog in Griekenland 21.20 Chuck Connors - Great wes tern theatre, westernserie 22.15 US College Football 23.15 GD UK Despatch (herh.) 23.45-00.45 (3 The smash great vi deorace, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the run ner (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over zes jonge ren op expeditie in Afrika 18.30 The Legend of King Arthur, tv-serie met Andrew Burt in de hoofdrol 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma gepresenteerd door Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough Presents: The living planet, natuurfilm serie. Afl.: Oceans 20.30 Are you being served? Come dyserie met o.a. John Inman, Mollie Sugden en Frank Thorn ton 21.00 Silent Reach, Australische mi niserie met Robert Vaughn in de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tommorow's World at Large, wetenschappelijk magazine. Afl.: Before your very eyes (herh.) 00.00 Music special: Tears for Fears (herh.) 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Julien Fontanes Magistrat, tv- 17.35 La Maison de Tf1, knutselru- briek 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Grand Public, amusements programma 20.30 Julien Fontanes Magistrat, tv- serie 22.00 Journaal 22.30 E Cine Club de TV5: Goupi- mains rouges, Franse speet- film uit 1942 van Jacques Bec ker. met Fernand Ledoux in de hoofdrol ^TV^Morgen^ NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghostbus- ters 15.35 Club Veronica Clips 16.20 Rambo 16.45 Het kleine paradijs 17.10 Family Ties, comedyserie. Afl.: Hulp gevraagd NOS 17.30 'AB-Jour- naal VOO 17.40 De heilige koe NEDERLAND 2 VPRO 15.30 E Laurel Hardy: Sons on the desert, slapstickfilm uit 1933 16.35 De gebroeders Leeuwenhart, tv-serie 17.00-17.30 De Charlie Brown Snoopy Show BRT 1 16.00-17.40 S.P.Y.S., Engelse speel film uit 1974 van Irwin Kershner DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tagea schau und Tagesthemen 10.23 [SFIuss ohne Wiederkehr 11.50 Urn- schau 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Tageaschau 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, Engelse tv-serie 15.20 Von Datford Sangern und Ziegenmel- kern 15.50 Tageaschau 16.00 Junge Spinner - alte Knacker 16.45 Die Spielbude 17.45 Tageaschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hase 15.00 Der Vagabund, kinderserie 15.30 Ferie nexpress 16.05 Die Höhlenkinder, jeugdserie 16.30 Morgen schon 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ich heirate eine Familie... BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Nieuws 10.05 Children's BBC 10.30 Why don't you11.00 Nieuws 11.05 Neigh bours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Children's BBC 12.30 World of Wild Life 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, serie 14.50 Finian's rainbow, spe film uit 1968 17.10 Children's tv- SKY CHANNEL 07 30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08 35 E Sky Trax. Popmuziek 13.05 Mazda Athle tics 14.00 Ask Dr. Ruth 14.30 City Lights 15.00 Transformers 15 30 The Deputy 16.00 (S Sky Trax. Popmu ziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 The Goodies 11.30 Si mon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World at large 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons snd Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Vocaal. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-24.00 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00-21.00 Popwetenswaardigheden. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00- 1fL20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big-Band. 18.45 Beroeps belangen van de mid denstand. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Entracte. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Het BRT-jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio twee - Rockgotf. 22.05 Midzomernachtdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt. Mens en musicus (22). 19.37 Interludium. 19.45 Uit een verborgen kamer. Live opnamen van leonie Rysanek, uit de jaren 50. 20.30 Let us know the names: Symf Ork. Danmarks Radio. 22.20 Kamermuziek. 23.30-23.45 De avondmuziek van Die trich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klatenservice. 17.08 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Symfonische muziek uit Enge land (13). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.» Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Tetkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn op vakantie. KEGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend magazine. 12JXM3.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11-30 Het vermoeden in een zomer kleedje. 13.15 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 1645 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vakantie. 11.55 Mediatips. 12.00 Regiopro< 13.10 Made in L 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Hongaarse fantasie. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Matinee. 12.40 Tafelmuziek. 13.15 Sullivan. 14.00 Operette Musical. 16.15 Strijkkwartet in G, Carl 16.40 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13