ÊeidóeSoma/nt I Smeding laat niets aan 't toeval over X Slimme EHBO-kit Beneluxtitel voor waterskiploeg BURGERS UIT BESTUUR NTTB Ben Johnson: 100 meter in 9,98 seconde Pijnlijk verlies van Boris Becker Einde aan zegereeks van Action Skoatter ONDANKS LEKKE BAND NAAR EERSTE ZEGE IN DERBY Partizan Belgrado nu officiële titel Ccidóë Soiwa/nt 37 MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 PAGINA 9 'Ujpest Dosza wordt laatste DEN HAAG Ujpest Dosza, de tegenstander van FC Den "Haag in het Europacup II- oernooi, heeft de laatste wed- trijd van het Intertoto-toer- looi verloren. Halmstadt BK ^gevierde na een ruststand ran 0-0 met 2-0. Ujpest werd laardoor voorlaatste in groep I. Wismut Ause bleef met acht iunten uit zes wedstrijden on tslagen AMSTERDAM Twee maanden nadat Bert van Santen is op gestapt als functionaris externe betrekkingen is het hoofdbe stuur van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) geconfron teerd met het vertrek van Jan Burgers, die in het bondsbestuur de sector pers en propaganda behartigde. In verband met pri- vé-omstandigheden was het Jan Burgers niet mogelijk vol doende tijd vrij te maken voor een adequate vervulling van zijn bestuurswerkzaamheden. Het hoofdbestuur heeft hierop besloten de beiden vacante functies samen te voegen tot de nieuwe portefeuille marketing. Secretaris Ton van Happen zal in deze sector voor de NTTB gaan werken. In de daardoor vrij gekomen secretariaatsfunctie is ad-interim benoemd Ad Bou- man uit Nijmegen. EKCC organiseert cricket-marathon DEN HAAG Dat cricket een sport is die lang duurt, mag als bekend worden verondersteld. Maar wat de Rijswijkse Eerste Kunstgras Cricket Club aanstaande saterdag en zondag aan de Lange Kleiweg organiseert, slaat alles. Tijdens een cricket-marathon, die begint om elf uur zaterdagoch tend en een etmaal lang duurt, komen dertien cricketelftallen uiit West-Nederland tegen elkaar in actie, 's Nachts is er voor zo'n 200 bezoekers en spelers een lunch, barbecue, nachtelijk souper, een ontbijt en natuurlijk een feest. Tijdens deze cricketnacht staat er een stand van EKCC om de onwetende maar desalnietttemin gein- tereseerde bezoeker meer over cricket duidelijk te maken. OTTAWA De Canadees Ben Johnson heeft zater- jagavond in Ottawa de 100 meter gewonnen in 9,98 jeconde, dat is de op drie na beste wereldprestatie op jit nummer. De winnaar van het olympisch brons op je 100 meter tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles verrichtte zijn prestatie tijdens de Canadese itletiekkampioenschappen. Ondanks een matige start hij gleed bij de start enigszins uit - had Johnson reen tegenstand te duchten. Zijn landgenoot Desai Williams werd tweede in 10,25 sec. Johnson behaalde voor de vierde maal achtereen de nationale titel op de 100 meter. De Amerikaan Calvin Smith is sedert 3 juli 1983 (Co- orado Springs) met 9,93 sec. houder van het wereld record. Johnson kwam tot de beste tijd op zeeniveau: 1,95 sec. Boris Becker maakt een mismoedige indruk vlak voor zijn uitschakeling in Washington. WASHINGTON Boris Becker heeft zaterdagavond in Washington een uiterst pijnlijke nederlaag te slikken gekregen. De Westduitser slaagde er namelijk niet in de eind strijd te bereiken van het met 232.000 dollar gedoteerde tennis toernooi van Washington. De twee voudige winnaar van het toernooi van Wimbledon verloor in de halve finales van de Amerikaan Brad Gilbert, vierde op de plaatsings ranglijst. De Duitser bracht de eer ste set met 6-3 betrekkelijk gemak kelijk op zijn naam, doch was daar na geen schaduw van zichzelf meer: 3-6,1 6-3, 6-0. Slingerkogel raakt een toeschouwster WAIBLINGEN Kogelslingeren blijft gevaarlijk. Dat bleek tijdens een wedstrijd in Waiblingen. Daar werd een vrouwe lijke toeschouwer geraakt door een uit de koers ge zwaaide slingerko gel. Met een hoofdwond en een lichte hersen schudding kwam de vrouw nog re delijk goed weg. De kogel was ge slingerd door de Westduitse kam pioen Jorg Scha- fer. Onmiddellijk na het incident staakte Schafer de wedstrijd. Win naar werd Chris- toph Sahner. PARIJS Op de draf- baan in Enghein, nabij Parijs, is zaterdag een einde gekomen aan de zegereeks van de vier jarige merrie Action Skoatter. Met pikeur Ab Bosscha in de sulky ein digde de „Vliegende Friezin" na zeventien achtereenvolgende over winningen in de Prijs van Génève midden in het vijftien paarden tel lende deelnemersveld. Voor eigenaar Eelke -Kruis uit Heerenveen kwam de nederlaag van de snelste merrie van Nederland niet onver wacht. „De reis duurde bijna veertien uur. Bij de Franse grens heeft het paard meer dan vier uur moeten wachten. Bij aankomst op de draf- baan wilde de merrie nauwelijks eten. Ze had er gewoon geen zin in." WASSENAAR Zeven voudig pikeurskampioen Tjitse Smeding had nog nooit eerder in zijn koers- loopbaan een Derby ge wonnen. Gisteren in de 45e editie was het dan zo ver. Met de favoriet Bea di Tricia, die dit jaar nog ongeslagen is, won de lijstaanvoerder bij de pi keurs voor Bastien d'Al- mere met de Westlander Gerard van Eykelenborg en Brenda Ludwig met Jos van Koolwijk. Smeding had voor deze koers niets aan het toeval over gela ten. Hij had via videobanden uitvoerig de afgelopen weken de koersen van zijn vijftien te genstanders de revue laten passeren. „Op papier mag Bea di Tricia niet verliezen, maar het is koers en in de drafsport is niets zeker", was zijn com mentaar vooraf. Na de start was Bea di Tricia over de 2600 meter matig weg. Even had Beauty Pitt de lei der, maar voor de tribune had Beystone Master met Arnold Mollema het commando op zich genomen voor Balequina K, Bennie Confianza en de mede-favorieten Bastien d'Al- mere en Brahms Melodie. Via een geweldige tussensprint had Bea di Tricia met nog een volle ronde voor de boeg de leiding overgenomen en stond deze niet meer af. In de laatste bocht was Bianca S verrassend doorgedrongen tot de tweede plaats en ook Brahms Melodie diende zich sterk aan. Maar eerst sprong Bianca S en later met de finish in zicht deed Bram Melodie tot grote teleur stelling van trainer en rijder Jan van Dooyeweerd hetzelf de. Niet kapot Na afloop natuurlijk vreugde bij Smeding en diepe teleur stelling bij Jan van Dooye weerd. Smeding: „Een uitste kende prestatie. Het kon met een ronde te gaan niet meer kapot. Bovendien was dit een overwinning met een lekke bank. Brandy Boszorg met Hennie Grift trapte in mijn sulky-wiel. Daarom ben ik met de tijd van 1.20 rond best tevreden. Van Bea di Tricia horen ze nog wel meer. Het is een hele goede merrie". Jan van Dooyeweerd: „Als Brahms Melodie niet die fout maakt in de eindstrijd, dan win ik het. Smeding denkt wel van niet, maar ik ben dan ze ker van mijn eerste Derby- winst als pikeur. Jammer met zo'n koers dat je het nooit over kan doen". Na het „springen" van Brahms Melodie werd Gerard van Ey kelenborg tweede met Bastien d'Almere. Aan het begin van het seizoen is dit paard aange kocht door stal Westland In ternationaal. Hoewel het paard echt niet goedkoop is geweest zal eigenaar André van Mierlo er zeker zijn spijt van hebben gehad. Trainer en rijder Gerard van Eykelenborg: „Voor de koers was ik blij geweest met een plaatsje bij de eerste vijf. Ik dacht vooraf dat Bea di Tricia moeilijk te kloppen zou zijn in Tjitse Smeding (links vooraan) is ondanks een lekke band op weg naar zijn eerste zege in een Derby. FOTO: ANP deze Derby. Met de tweede plaats ben ik tevreden". Door de overwinning van Bea di Tricia, goed voor honderddui zend gulden, verdiende de merrie uit 22 starts met negen tien overwinningen nu al de aardige som van ruim 180.000 gulden. Voor eigenaar Jan Veld, die ook de fokker van het paard is, komt er nog eens IN SNEEKWEEK Holland leidt bij Regenbogen De Hollandse Re genboog-zeilers hebben gisteren de eerste wedstrijd van de traditionele con frontatie met Fries land tijdens de Sneekweek met overmacht gewon nen. De Hollanders Martin Heineke, Luut de Groot en Peter Frech eindigden res pectievelijk als eer ste, tweede en der de. De Fries Harry Amsterdam werd vierde. Friesland won vorige maand tijdens de Kaagweek vrij ge makkelijk de ont moeting tussen de zeilprovincies. Bij de eerste van vier races op het Snekermeer waren de rollen om gedraaid. Bij de har de wind voerde Hol land het veld aan. Het verschil tussen de ploegen werd nog groter, doordat de jury een protest van de Hollander Pe ter Hoogendam te gen Ulbe de Vries geldig verklaarde. Holland vergaarde in de eerste race 20,75 en Friesland 38 strafpunten. BELGRADO De Joegoslavische voetbalbond heeft Partizan Belgrado uitgeroepen tot landskampioen 1986/87. De bond, die zaterdag daags voor opening van het nieuwe seizoen in Zagreb vergaderde, volgde daarmee de beslissing van een hoofdstede lijke rechter. Wegéns vermeende competitievervalsing was Partizan en een aantal andere clubs door de competitieleiding zes punten in mindering gebracht. De rechter achtte de competitevervalsing niet bewezen. Op de nu officiële eindlijst van het vorige sei zoen neemt Velez Mostar de tweede plaats in. Rode Ster Bel grado is derde, Rijeka vierde. Dinamo Vinkovci en Spartak Su- botica degradeerden. Indiër wereldkampioen bij jeugdschakers BAGUIO De internationale meester Viswanathan Anand is in Baguio (Filipijnen) jeugd wereldkampioen schaken ge worden. De 17-jarige schaker uit India kwam in de laatste ronde van het toernooi om de wereldtitel van de jeugd na 49 zetten remise overeen met de Israëliër Gad Rechlis. Hij werd daardoor onbereikbaar voor de overige deelnemers. Anand vergaarde uit dertien partijen tien punten. ANTWERPEN Nederland heeft gisteren in Antwerpen de Benelux-titel waterski veroverd. In het eindklass- ment bleef Nederland België bijna duizend punten voor. Ard van Bergen, die het indi viduele kampioenschap be haalde, is aanvoerder van de Nederlandse ploeg, die vol gende week meedoet aan de Europese titelstrijd in Mar seille. Naast de skiër uit Pa- terswolde worden Erik van der Maas (Leiden) en Pieter Slot (Rotterdam) afgevaar digd. Van der Maas eindigde op de Schelde bij Antwerpen als tweede. Slot deelde met zijn broer Kors de derde po sitie. Een opmerkelijk optreden verzorgde de jeugdige Linda Vos uit Rotterdam. Temidden van de beste waterskiërs van de Benelux eindigde Vos als vijfde. Bij de figuren verbe terde de Rotterdamse met 3460 punten het elf jaar oude nationaal record (3240) van Fanny Meyer. Vos plaatste zich voor de Europese titel strijd voor junioren. tien procent bovenop als zijnde fokpremie. Goed kassa Voor Gerard van Eykelenborg en Stal Westland Internatio naal was het ook goed kassa. Niet alleen door de tweede plaats met Bastien d'Almere in de Derby, goed voor een halve ton, maar de rijder in topvorm won deze middag bovendien drie keer. Eerst in de ope ningskoers met Acajou K, en aan het eind van de middag met Zamajo Star en Amazone Cede. Bovendien was hij met Zimpuls P in de tweede koers nog tweede achter de moeilijk te kloppen Zenith Impulse. Een score naast de Derby van ruim elf duizend gulden. Eigenaar André van Mierlo kon dus tevreden zijn. „Ge rard van Eykelenborg doet het natuurlijk erg goed voor de stal. De tweede plaats in de Derby, daar ben ik erg blij mee. En als je op zo'n dag nog drie koersen mag winnen dan is er reden om trots op je trai ner-pikeur te zijn. Die jongen werkt er ook keihard voor". Drie paarden Trainer Smeding is weer aar dig op weg naar een nieuw kampioenschap. Hij had drie paarden in de Derby. Dat wa ren Bas Wielinga met de oud- Hagenaar Rob Verbaan en Ba- thilde G met Mariska Huel, die beiden niet in het geld kwamen. Smeding hoopt het succes van zijn driejarige paar den morgen in Hilversum voort te zetten. Daar staan dan de zogenaamde criteriums op het programma, de troost-der- by's voor de merries en heng sten. Bij de merries komt Smeding in de baan met Best of All, een paard dat op tweejarige leeftijd alle klassiekers won en een bedrag van ruim vijftig dui zend gulden vergaarde. Deze Best of All zou het paard zijn waarmee Smeding het dit sei zoen moest gaan maken. Maar uit vijf starts heeft de merrie nog niets verdiend en het werd bovendien drie keer uit geschakeld. In de koers was er geen goed garen met haar te spinnen. Maar volgens de kampioen is Best of All mor gen weer met het hoofd bij het werk en moet het criterium te winnen zijn bij de merries. Smeding heeft erg veel jong materiaal, want in de criteri ums brengt hij maar liefst ze ven paarden in actie. Met de drie uit de Derby van gisteren betekent dat tien paarden in het klassieke driejarigen- werk, hetgeen een record is. ARTHUR VAN RIJSWIJK Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. «s* ■Noteer als nieuwe abonnee ingaande- 'Naam: _Voorl: Adres_ i Postcode/plaatse •Telefoon(voor controle bezorging)1 Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,04 'O kwartaal per acceptgiro f 68,93 i Stuur als dank de fotocamera naar. Naam: [Adres: Postcode/plaatse. I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag I

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9