Met de rechten van het kind is het nog niet best gesteld ^ADIO/TELEVISIE Commerciële media groepen domineren Straks Europese tv Nog meer commerciële or stations melden zich 4 Duitsland 4 Satelliet-TV 4 Radio CcidoeSouoont MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 PAGINA 7 >or A1-0NDEN Commerciële media-groepen die zowel program- "T(a's maken als de uitzendingen verzorgen, zullen in de jaren '90 huidige rol van de zendgemachtigden grotendeels gaan over- '"men. Dit is de belangrijkste conclusie uit het rapport „Televi- ,in Broadcasting In Europe Towards The 1990's". Dit rapport is t eerste onderzoek sinds tien jaar naar alle aspecten van de 'üidige en toekomstige structuur van de Europese televisie. Het lerzoek is uitgevoerd door het Engelse bureau Logica. de '90-er jaren zullen deze commerciële organisaties alle as- over.^tpn van televisie gaan omvatten, van produktie van televisie- ramma's tot en met de distributie. Deze lijn zal de radicale ikkeling zijn in de Europese televisie, in plaats van de ver- jhte doorbraak van het gebruik van kabel en satellieten, m belangrijke kern uit de studie is de snelle verandering van Europese televisie door de dringende behoefte aan nieuwe te- „isie-kanalen. Dit wordt vooral gestimuleerd door de vergaan de deregulatie. In bepaalde landen gaat de toekomst van nieuwe iculiere televisie-kanalen gepaard met de opkomst van be- ;rijke televisie-organisaties die zowel televisie-programma's luceren als distribueren. Vooral Amerikaanse televisie-orga- jties hebben plannen om de Europese televisie-markt te gaan lamineren en dan vooral door middel van syndicaatvorming. Jogica's rapport benadrukt dat de belangrijkste factor in de ont- ji J/ikkeling van nieuwe kanalen de voldoende levering en pro- 'uktie van televisie-programma's is. Logica voorspelt dat maar nkele televisie-stations in staat zullen zijn zelf de programma's produceren die aantrekkelijk zijn voor het grote publiek en V voor de adverteerders. Media-groepen zoals die van Rupert turdoch, Robert Maxwell en Silvio Berlusconi investeren nu en jirmen allianties zodat zij zijn verzekerd van de benodigde fi- jianciële middelen om maatwerkprogramma's te kunnen maken or de verschillende markten om daarmee advertentietijd te „„nrten verkopen. n het begin van de jaren '90 zal meer dan de helft van alle iropese televisie-kanalen worden gefinancierd door adverten- inkomsten. De studie integreert ook een gedetailleerde ana- van veranderingen die op aarde plaatsvinden met een on- irzoek naar de groei van satellietontvangst per kabel, via iIATV (Satellite Master Antenne TV) en privé satelliet-ont- «angers. AMSTERDAM Het aantal commerciële satelliet-tv-sta- f lions dat in ons land met een schotel te ontvangen is, blijft groeien. Na MTV, die in tegenstelling tot eerdere anderslui dende berichten zich in niets onderscheidt van Sky en Super, kondigen alweer nieuwe stations zich aan. De Amerikaanse zender „Anglovision" zoekt momenteel toe- gang tot Europa. Deze zender lijkt op CNN: behandelt voor- 1 namelijk nieuws, actualiteiten en achtergronden. De pro- gramma's van 'Anglovision' zijn afkomstig van het meest Succesvolle commerciële Amerikaanse netwerk, NBC, en het j publieke netwerk PBS. AngloVision voert momenteel drie keer in de week testuitzendingen uit via de Intelsat. j:, Een derde station dat binnenkort haar signalen door de stra- tosfeer naar onze huiskamers zal stralen is 'TV Monde'. Dit Franse kanaal wil zich specialiseren in documentaires over "'•allerlei onderwerpen, waarvoor brede belangstelling bestaat, tJ~'zoals derde-wereld-landen en natuurprogramma's. Deze op- zet heeft TV-Monde afgekeken van het Amerikaanse 'Disco- very Channel'. Het Franse initiatief is genomen door zes la ikleine ondernemers. Er zit geen grote mediagigant achter. ;n -Een definitieve lanceer-datum is nog niet bekend gemaakt. en In.' idC HILVERSUM Het Engelse Thames Television vervaardig de in 1986 naar aanleiding van het veertig-jarig bestaan van Unicef de honderdtien minuten durende documentaire „Kinde ren van ons allen". Daarin blijkt vooral dat het met de rechten van het kind in ont wikkelingslanden nog niet best is gesteld. In Engeland werd het vakkundig gemaakte, soms ontroerende beeldverslag in twee keer op de buis gebracht. De KRO kiest er vanavond (Ned. 2 om 20.40 uur) voor om het in een keer te vertonen. De documentaire, die op het eerste Festival voor Jeugd- en Kinderfilms in Algiers werd onderscheiden, is een hele zit. De KRO had er daarom beter aan gedaan de documentaire, waarin onder meer de geschie denis van Unicef wordt verteld, ook voor de Nederlandse kijker in tweeën te knippen. Zelfs de meest geroutineerde buisfanaat zal er moeite mee hebben „Kin deren van ons allen" helemaal uit te kijken. Belangrijkste re den daarvoor is dat hij wordt overspoeld met informatie, waarvan een groot deel in de tweede helft van de aaneen schakeling van portretten steeds vaker wordt herhaald. Bovendien vertoont het leven van de kinderen, hoewel ze in verschillende delen van de we reld wonen, grote overeenkom sten, waardoor de aandacht van de kijker na zo'n driekwartier verslapt. De positieve kant van „Kinde ren van ons allen" is dat de kij ker met zijn neus op de soms gruwelijke feiten wordt ge drukt. Kind zijn in een ontwik kelingsland zou ik niemand willen aanraden. De beelden van de negenjarige Raoul uit Colombia spreken boekdelen. Net als tachtigduizend andere kinderen uit zijn land werkt hij om zijn familie te onderhouden. Hij is een van de honderdmil joen straatkinderen, die er in de wereld rondlopen. De enige scholing die ze krijgen, is wat ze zichzelf op straat aanleren. Het grootste deel van die kin deren blijkt aan drugs verslaafd of heeft een crimineel verleden nog voor ze veertien jaar zijn. Bovendien zijn kinderen heel eenvoudige prooien voor uit buiting. Er wordt dan ook druk gebruik gemaakt van de jeugd waarbij de meeste kinderarbeid aan slavernij doet denken. De luciferfabrieken in China zijn Unicef ambassadeur Harry Belafonte met een meisje uit Senegal. daar het beste voorbeeld van. Portretten De documentaire is, zoals ge zegd, een aaneenschakeling van portretten, waarin niet alleen de angst maar ook de hoop van deze sloebers wordt verwoord. In beeld komen o.a. de dertien jarige Marlo uit Nicaragua, die als soldaat bereid is voor zijn land te vechten, de elfjarige Ta- mam uit Jordanië, die een menswaardig bestaan probeert op te bouwen in een vluchtelin genkamp en de achtjarige Syn- tayo uit Ethiopië, die de hon gersnood in haar land heeft overleefd. Spreekbuizen van de Uncicef-organisatie in die ver schillende landen leggen vin gers op wonden, geven de soms eenvoudige oplossingen aan en vertellen wat er door Unicef wordt ondernomen om de jeugd een kindwaardig bestaan te bie den. Zo proberen in Colombia maatschappelijk-werkers de kinderen in de gaten te houden zodat ze niet verder afglijden, in Vietnam ontwikkelt de Uni cef in samenwerking met de re gering plannen voor verbete ring van de omstandigheden, terwijl in de Afrikaanse landen hard wordt gewerkt aan bij voorbeeld inentingsprogram ma's om de kindersterfte tot een minimuum te beperken. Veel tijd om kind te zijn, heeft de jeugd in ontwikkelingslan den niet. De belangrijkste pe riode uit het leven, die Wester se kinderen gebruiken om te spelen en te leren, wordt daar meestal overgeslagen. Een man uit Nicaragua vertelt: „Wij heb ben oorlogshelden van tien jaar. Het is ongelooflijk maar waar". In India is een kind volwassen als hij zeven of acht is. Voor enige (algemene) ontwikkeling is geen tijd, wat betekent dat zo'n kind altijd op de laagste sport van de economisch ladder zal blijven staan. De dertienjari ge Shoba uit India bijvoorbeeld was al moeder voor ze zelf kin deren op de wereld kon zetten. Oorlog Staat het ene kind bloot aan kinderarbeid, de ander zijn le ven wordt getekend door oor log. De geestelijke schade die kinderen in Libanon treft, is veel moeilijker te herstellen dan de ondervoeding in andere delen van de wereld. Het is dan ook niet zo vreemd dat school kinderen tijdens de tekenles al leen die oorlog in beeld bren gen. De schooljuf van de Ta- mam uit Jordanië zegt: „Ze te kenen alleen iets anders als ik het zeg". FOTO: KRO Dat in veel armen landen heel kroostrijke gezinnen wonen, zal duidelijk zijn. Elk kind dient als compensatie voor zijn zusje of broertje die de vijf jaar mis schien niet haalt. Aangezien die mensen niet naar de sociale dienst kunnen lopen wanneer ze niet meer kunnen werken en geen pensioen krijgen als ze daar oud genoeg voor zijn, maar aangewezen zijn op hun kinde ren, zetten ze er zoveel moge lijk op de wereld. Unicef pleit dan ook voor een betere ge zondheidszorg, een groei in de levensstandaard en beter on derwijs. De documentaire geeft ook aan dat het niet direct veel geld hoeft te kosten om de om standigheden te verbeteren. Voor een paar gulden per kind is het mogelijk om dodelijke ziekten zoals mazzelen, kink hoest en tuberculose (door inen ting) te bestrijden. Met dat geld kan ook het gevecht tegen uit droging worden voortgezet. Wie de moeite neemt de lange zit aan te gaan, zal tot de conclusie komen dat het met de „rechten van het kind" in ontwikke lingslanden niet best is gesteid. Daar moet dan ook zo snel mo gelijk verandering in komen. Het lijkt een kleine moeite daar aan mee te helpen. Unicef laat zien hoe. HANS PIËT ^ederlanc^ NEDERLAND 1 VARA 15.50 Film van Ome Willem, kin derprogramma mat Edwin Rutten als Ome Willem en Pieke Dassen als August. Afl.: Ome Willem vangt de boeven (herh.) 16.13 Lukas, Tsjechische film voor de jeugd uit 1982. Lu- kas woont met zijn ouders in een bos. Zijn vader is houthakker, maar verdient niet genoeg. Lukas loopt al drie jaar met dezelfde broek NOS 17.30 W6-Journaal VARA 17.41 Jerky Turkey, tekenfilm 17.48 De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), tekenfilmse rie. Afl.: De ark van Kukel 18.12 Zomerpop, muziekpro gramma. Presentatie: Jan Douwe Kroeske 19.00 De baas ia huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het eer ste kusje. Tony en Angela zijn genoodzaakt samen Angela's verjaardag te vie ren. Hierdoor raakt de ver houding baas en bediende wat verward 19.24 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 0 De vliegende dokters (The flying doctors, 9), Au stralische doktersserie. Bij de benzinepomp stopt een auto. De chauffeur tankt en vraagt de weg. Hij maakt een nerveuse in druk en verlaat gehaast het stadje, voortdurend schichtig omkijkend 21.22 De Kon8umentenbus (slot). In een tocht van en kele tienduizenden kilome ters ontmoet konsumen- tenman Frits Bom in mid den- en zuideuropese lan den Nederlanders op va kantie 22.07 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek 22.32 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl. 9: De competitie. Onverwacht staat Augustine Bagateili voor de deur, het eerste vriendje van Sophia. Ze is in de wolken. Alras komt Sicilië ter sprake, en het heimwee borrelt op 22.57 Bergerac, Engelse politie serie die op het Kanaalei land Jersey speelt. Met o.a. John Nettles, Terence Alexander eb Veronica Smart. Afl. 5: Chrissie. De mode-ontwerpers Paul en Simone werken hard aan hun eerste Parijse mode show. Voor hun dochtertje hebben ze zolang een op pas. Net voor de show worden alle ontwerpen ge stolen NOS 23.52 Journaal 23.57 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 18.15 18.30- 19.00 19.27 19.50 22.30 22.45 NOS Nieuws voordoven -18.45 Sesamstraat Journaal HV Kwartslag: Dat kun je niet maken op de televisie! In formatieve serie voor de jeugd. Afl. 4: In je broek doen KRO KRO's tekenfilmfestival RAI-Concert 1986 (1). tweedelige registratie van het 26e RAI-concert, dat op 20 juni 1986 werd gege ven. Presentatie: Tineke de Groot. Het Concert gebouworkest o.l.v. Ric- cardo Chailly, het Concert gebouwkoor o.l.v. Arthur Oldham en solisten Susan Dunn, sopraan en Luis Lima, tenor voeren werken uit van Verdi (stereo-geluid via Radio 4) Kinderen van ons allen (To us a child). Engelse do cumentaire uit 1986 over het werk van Unicef, aan de hand van een aantal filmpjes over kinderen in verschillende landen. 1. Tsjaad. De baby van een nomadenmoeder heeft de grootste kans ter wereld om te overlijden. Unicef distribueert medicijnen per kameel, hetgeen niet eenvoudig is. 2. China. Sinds 1979 actief in China, levert Unicef een belangrij ke bijdrage aan 's werelds meest revolutionaire ge- boortepolitiek. 3. Enge land. In de grote steden vallen tal van kinderen ten prooi aan kindermishan deling. Unicef vangt ze op. 4. India. Kinderarbeid is nog aan de orde van de dag. Unicef stelt onderwij sprogramma's op en helpt de overheid de kinderar beid aan te pakken. 5. Jor danië. Unicef probeert kin deren in Palestijnse vluch telingenkampen toe komstkansen te bieden. 6. Colombia. Om de talloze straatkinderen in Bogota onderdak te bieden, heeft Unicef een kamp opgezet waar de kinderen zelf de boel runnen. 7. Oeganda en Nicaragua. Kinderen worden als soldaat aan het front ingezet. 8. Cambodja en Vietnam. Nadat een groot deel van de bevol king is uitgeroeid zorgt Unicef voor de honderd duizenden ouderloze kin deren (zie elders op deze pag.) NOS Journaal Nieuws voor doven ^België ir.BRT 1/BRT 2 n-*la '15.45 Rude Boy, speelfilm uit 1980 van Jack Hazan en David Min- gay. Met The Clash, Ray Gran ge. John Greene, Caroline Coon e.a. De jonge werkloze Ray Gange krijgt de kans zich als roadie bij de popgroep The Clash waar te maken. Maar wanneer hij in alles behalve werken geïnteresseerd is, gaat het mis 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderserie (herh.) 18.05 Plons. Afl.: Plons en de raven (herh.) 18.10 Avonturenbaai (Danger bay), dertiendelige Canadese jeugd serie met Donnelly Rhodes, Deborah Wakeham, Christop her Crabb e.a. Afl. 12: Het masker 18.35 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Vis sen. Presentatie: Danny Ver biest (herh.) 19.00 Juke Box, non-stop videoclips 19.10 Uitzending door derden: Pro gramma van Het Vrije Woord ld.40 Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs). veertiendelige Duitse serie van Jürgen Goslar en Gero Erhardt. Met: Brigitte Horney. Christiane Hörbiger, Jürgen Goslar e.a. Afl.11: Klei ne broer 2Ö.55 De planeet Aarde, zevendelig wetenschappelijke serie over de geheimen van onze planeet. Afl.3: De klimaatpuzzle 21.50 Extra time, sportmagazine met hoogtepunten uit het afgelo- pen weekeinde 22.20-22.40 Nieuws en Coda: 'De stille weg' van Herman Gorter RTBF 1 18.00 lp. 15 19.00 19.03 19.30 2f).00 22.25 ONEM, vacaturebank L'ecran des vacances, kinder magazine met tekenfilms. Met o.a. 'Tao Tao', 'Le docteur Snuggles', 'Snorky' en 'Gil et Julie' Journaal Ce aoir, regionaal journaal Journaal Grand ócran: Vous ne l'em- porterez paz au paradis, Fran se speelfilm van Franpois Du- pont-Midy uit 1975. Met Ber nard le Coq, Charles Denner. Pierre Mondy e.a. Een degelij ke huisvader maakt een uit stapje naar Frankrijk en raakt verstrikt in de netten van een lieftallige dame. Helaas laat hij er het leven bij en zijn vrienden doen alle mogelijke moeite de overlevende keurig en wel thuis te krijgen Lo Louvre, dertiendelige docu mentaireserie over dit museum in Parijs. Afl.5: Le temps des cathódrales Laatste niauws li Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.20 Unternehman Arche Noah, natuurfilmserie. Afl. 10: Für 1 Pfund Schmetterlinge 15.50 Tagesschsu 16.00 Dia Trickfilmschau, tekenfilm magazine met Tom Jerry 16.30 Zu Lande, zu Wasser und in der Luft, spelprogramma 17.20 Die geheime Welt der Polly Flint (3), kinderserie naar het gelijknamige boek van Helen Cressell 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18 14 Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Feh- ler im System 18 40 Hauptrolle wider Willen 19.00 Auf die sanfte Tour (The gen tle touch), Engelse politieserie met Jill Gascoine in de hoofd rol. Afl.: Lockvogel. Maggie Forbes staat achter de tap in een pub in Soho, in de hoop een verkrachter op te sporen 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 m Monaco Franze - Der ewige Stenz, tiendelige Duitse serie met Helmut Fischer, Ruth Ma ria Kubitschek, Karl Obermayr, e.a. Afl.7: Ein ernsthafter ëlte- rer Herr 21.05 Arme Welt Reiche Welt. 'Der Alltag eines Priesters', reporta ge over het leven en werk van een priester in een Colombi- aans dorp 21.50 Bitt umblattern, gevarieerd magazine 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 O Das Nacht-Studio: Liberty Bell, Franse speelfilm uit 1982 van Pascal Kane. Met: Jerome Zucca, Dominique Laffln, An- dré Dussollier e.a. Parijs, okto ber 1959. Op Juliens schhol worden pamfletjes over de Al gerijnse oorlog uitgedeeld. Ju- lien bewondert zijn leraar Vi- dal, een linkse Sartre-aanhan- ger. Wanneer Julien in het le ger moet wil hij deserteren met hulp van Vidal. Zonder dit te willen brengt hij een groep rechtse radicalen op Vidals spoor 00.50 Tagesschau 00.55 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 16.15 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Anke en Gustav Sommer Olivers grosser Traum, teken filmserie naar de roman 'Oliver Twist' van Charles Dickens Haute Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse tv-serie. Met: Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas, e.a. Afl.: Luftkamp Programma-overzicht Heute Sommerfestival im ZDF: Das Hintertürl zum Paradies, ko medie van Reinhard Donga. Met: Elmar Wepper, Michaela May, Max Griesser, e.a. Op een dag hoort Georg Limmer. kok in een kantine van een grote onderneming, dat hij een boerderij op het platteland heeft geërfd. Tegen alle advie zen van zijn vrienden en ken nissen in besluit hij de boerde rij te gaan bewonen (herh.) Dominique Laffin is te zien in de film 'Liberty belle'. Duits land 1 om 23.00 uur. FOTO: SP 21.12 Mach mit - der Umwelt zulie- be 21.15 WlSO, wetenschappelijk en so ciaal magazine 21.45 Heute-Journal 22.10 VerrUckte Weiten, die Karrie- ren des Stefan Wewerka. Por tret van de veelzijdige archi tect. kunstenaar, designer, modekoning en beeldhouwer Stefan Wewerka 22.40 0 Die stillen Stars, portret van de nobelprijswinnaar Prof. Briand Josephson, natuurkun dige. Presentatie: Frank Els- tner 23.10 Das waren Hits: die interna tionale Swingparade, authen tieke muziekopnamen, gepre senteerd door Paul Kuhn. Met o.a.: Het Max Greger orkest, de HR-Bigband o.l.v. Heinz Schön berger 23.40 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 20.00 20.15 21.45 22.15 T eletekstoverzicht Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau Lindenstrasse, tv-serie met Raimund Gensel, Selma Bal- dursson, e.a. Afl.: Erinnerun- gen Spaceflight - Geschichte der Raumfahrt: Von Peenenemün- de bis zum Krieg der Sterne, vierdelige documentaireserie over de verovering van de ruimte. Afl. 2: Merkurflügel Hans Steiger dreht efn Rie- aenrad, reportage over het ri sico, een toneelspeler te zijn Gast-Spiele aus Österreich: Der Lcbemann, tv-spel van Axel Corti. Met Monika Fuchs, Karl Brischek e.a. Klaus Sand- ner is manager bij een bank. Voor zijn vriendin Monika heeft hij een etage boven een recla mebureau gehuurd. Haar vriendschappelijke contacten met de reclamelui wekken zijn jalouzie. Hij installeert afluiste rapparatuur en ontdekt zo per toeval dat ze betrokken zijn bij een overval. Hij besluit hen voor zijn eigen karretje te spannen Laatste nieuws BBC 1 16.25 16.45 18.00 18.05 18.3J> 19.00 19.35 20.00 20.35 21.30 22.00 One of the family. Afl.: Butter flies and tortoises Swim, informatieve serie voor zwemmers en niet-zwemmers. Afl.: Backstroke Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Lassie' en 'Dr. Doolittle' John Craven's newsround, jeugdjournaal Treasure houses, documentai reserie over Engelse landhui zen en paleizen The Flintstones, tekenfilmserie London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Head of the class, comedyse rie met Howard Hesseman, William G. Schilling, Jeanette Arnette, e.a.Afl.: A problem like Maria Rock 'n Roll Years, serie pro gramma's over de popmuziek uit de jaren zeventig. Afl.: 1976, met o.a. David Bowie, The Sex Pistols, Billy Ocean en Thin Lizzy m Terry and June (3), zeven delige comedyserie met Terry Scott en June Whitfield Nieuws, regionaal nieuws en 22.30 CD Survival team (2), zes door snee vrijwilligers krijgen een training in overlevingstechnie ken 23.10 Screenstory: Fatal vision (1), tweedelige Amerikaanse speel film uit 1984 van David Gree ne, naar het boek van Joe McGInness. Met Karl Malden, Eva Marie Saint, Gary Cole e.a. (herh., slot: woensdag) 00.40 Waerbaricht BBC 2 16.00 Niauws en weerbericht 16.03 See hear 16.25 Home on Sunday. Afl.: De bis schop van Durham 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Home International Invitation Bowls, kampioenschappen te Worthing 19.00 Up in the World, Engelse speelfilm uit 1956 van John Paddy Carstairs. Met Norman Wisdom, Maureen Swanson, Jerry Desmonde e.a. 20.30 [3 Live from the Proms: Schoenbergs Gurrelieder, rechtstreekse uitzending vanuit de Royal Albert Hall. Uitge voerd door het National Youth Orchestra of Great Britain o.l.v. Pierre Boulez, BBC Sin gers. BBC Symphony Chorus, Royal Choral Society, Philhar- monia Chorus en solisten (21.30-21.55 Pauze) 22.55 mstar cops, negendellge science-fictionserie met David Calder, Erick Ray Evans e.a. Afl. 5: This case to be opened In one million years. Een shutt le met radio-actief afval aan boord verongelukt bij de start en veroorzaakt een nucleair alarm op de maanbasis. Star Cop Nathan Spring onderzoekt de zaak en vermoedt een infil tratie van de Mafia 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.35 Weerbericht 00.40 Bowls, samenvatting 01.05-01.30 Open University, tv-cur- sussen SKY CHANNEL 16.00 0 The Pat Sharp Show, pop programma 16.30 0 First run, nieuwe videoclips gepresenteerd door Gary Da- vies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 D Dennis, comedyserie. Afl.: John Wilson's cushion 18.30 A hole lot of trouble, comedy- show met o.a. Arthur Lowe, Tim Barrett en Bill Maynard 19.00 Nanny and the Professor, co- medyshow 19.30 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: A good example for Harold 20.25 Police Story, avonturenserie. Afl.: Odyssey of death (1) 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 World Road Race Challenge, atletiekprogramma 23.00 0 Soul in the City, poppro gramma 00.00-01.00 0 Engelse top 40 (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Now get out of that, avontuur lijk spelprogramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The brain of Morblus (3) 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: The flight of the snow geese 20.30 Three of a kind, comedyserie met Tracey Ullman, Lenny Henry en David Copperfield 21.00 The Onedin Line, dramaserie met o.a. Peter Gilmore en Anne Stallybrass. Afl.: Passage to Pernambuco 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport, met Braziliaans voetbal 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline, actualiteitenrubriek 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 17.25 18.00 18.40 19.00 20.00 20.25 21.00 21.30 22.00 22.30 23.00 Station Soleil, zomers amuse mentsprogramma Paul, Maire et les enfants, tv- serie Logiclel, educatieve jeugdserie Récréation, kinderprogramma Des chiffres et des lettres, spelprogramma Station Soleil, amusements programma Paul, Marie et les enfants Musique plus, variété L'or du temps, tv-serie Nouveau Monde Journaal Magazine CTQC, wetenschap pelijk magazine Nord/Sud, informatief magazi- ^TS-Morger^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.25 E Pride of the Yan kees, speelfilm uit 1942 NOS 17.30 '^B-Journaal AVRO 17.40 CE AVRO tv-cursus: Omgaan met paard en pony, informatieve serie over paard rijden BRT 1 16.00-17.25 E Vuur, liefde en vita minen, Belgische speelfilm uit 1956 DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 CE Monaco Franze - Der ewige Stenz, tv-serie 12.00 Umschau 12.25 WlSO 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Tagesschau 14.55 E Fury 15.20 Von Graureihern und Grasfrö- achen 15.50 Tagesschau 16.00 Das gekaufte Kind - Adoptiert aus der Dritten Welt, reportage 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hase 15.00 Pip- pi Langstrumpf, kinderserie 15.30 Ferienexpress 16.05 NesthSkchen, kinderserie (herh.) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Tom Jerry BBC 1 07.35 Edgar kennedy 08.00 Break fast time 09.35 Pink Panther 10.00 Journaal 10.05 Children's BBC 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Children's BBC 12.30 World of wildlife 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 A woman called Golda (slot), tweedelige speelfilm uit 1982 met o.a. Ingrid Bergman 16.25 One of the family 16.45 Swim 17.10 Children's BBC BBC 2 12.00 Home internstional Invitations Bowls 14.20 Pigeon street 14.35 Bowlen 16.00 Nieuws 16.03 Royal national eisteddfod of Wales, wed strijd in zang en poëzie 17.00 Nieuws 17.05 Bowlen SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 0 Sky Trax 13.05 EK Atletiek 14.00 Motorsports News 14.35 City Lights 15.00 Trans formers 15.30 The Deputy 16.00 0 Sky Trax 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 The Lone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Pot ter 12.30 Frontline 13.30 Love sto ries 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiegids. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Muziek voor een zomeravond. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. (2) 19.00 De minder bekende Verdi. 19.50 Rai-concert. 20.04 Opera-ouvertures in bewerking voor piano. 21.00 VARA: Muziek voor twee pia nisten. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Bak-Lava. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Muder Hotel (herh.) REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Antracte. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (21). 19.26 Vioolsonate. Von Dohnanyi. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Recital Luc Devos, piano. 21.57 Serenade. 22.30 What's my blues about? 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO, met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 08.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Kanaal 4. 11.03 Vrouw zijn zomers. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa, live. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker!. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Abbie de Quant. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 13.30 Belcantorium. 16.00 In de schaduw van de mees ters. 17.00 Het grote werk in kleine bezet ting RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken in de toekomst. 10.00 TELEAC: Murder hotel. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 11.40 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Speciale thema's in de bijbel. 14.30 Te Deum Laudamus. 15.00 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Met het oor op de zomer. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Music motion: see-dee's. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Kamermuziek. 11.45 Ouverture „Gulllaume Teil". Gioacchino Rossini. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Opgepikt. 13.37 Namiddag bij BRT-3. 15.53 An8ichtkarten.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7