Eveline Hamers en Maarten Koopman TENNIS CIRCUIT A-titels naar TT Rl BU N E 0 Uitslagen 2 Roomburg Zesde plaats Veenendaal in Wallonië Peter van Noort blij met fouten in ïr d s STEENVOORDEN TOONT VORM Opening accommodatie hockeyers Catwijck £eidóC SoUAOtU MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 Ivar de Jong presteerde uitstekend op Roomburg. De Jong reikte zowel in de single- als in de dubbelstrijd tot de finale. LEIDEN In het twee ëndertigste jaar van haar bestaan kende de Open Leidse Tennis Kampioen schappen een sober doch stijlvol slot. De nog aan wezige belangstellenden en prijswinnaars stemden gepast in met de door wedstrijdleider Ton van Aelst gekozen lijn, de prijsuitreiking niet in een jubelstemming te laten verlopen. Het in juni op zo jonge leeftijd heengaan van Roomburgs toer- nooiorganisator van het eerste uur, Cees Koole, stond centraal. Veel waar dering was er voor Anne- lies Koole-Heymans, die in haar tweeëntwintigtse toernooijaar, toch het werk van haar echtgenoot wilde voortzetten, en dit met verve volbracht. Zij was het ook die de, door de familie Heymans ter nagedachtenis aan schoon zoon Cees beschikbaar ge stelde, wisseltrofee een in zilver vervaardigd ten nisracket op voet mocht en wilde overhan digen aan een diep ge roerde medeorganisator Ton van Aelst. De A-finales waren van een hoog gehalte, Eveline Hamers en Maarten Koopman werden titelhouder. Bij de B-heren werd Pjotr van Dalfsen een onverwachte, maar terechte winnaar. De vrouwentitel ging naar Leidse Heieen van der Berg. In de C-afdeling werden de enkelspeltitels veroverd door, hoe kan het anders, Jea- nine Jtlnger en Kees-Jan Schuilenburg. Bij de Vetera nen ging de hoofdprijs naar Joan Zonnevylle, bij de dames en Dinand Haslinghuis bij de heren. Ook op Sikkens en Voorhout koesterden spelers en toe schouwers zich in het onge dacht mooie weer. Bij SV Voorhout ging de enkel titel in het HEC nipt naar Onno Wempe en was Cindy Berk hout Dij de C-dames ongenaak- baar. Pamela Meys nam de D- j titel mee naar Hillegom, Erik Warmerdam won bij de heren - D. Michael Schermer bleek de beste „gezellige B-heer". Bij Sikkens leek het 18+-toernooi door de scheidsrechters, de zon en de gemoedelijke sfeer op de „tribune" op Wimbledon; in het klein dan. De finalepartij in A, op Room- Eveline Hamers: oppermachtig in A. burg, tussen Maarten Koop man en Ivar de Jong werd in de eerste set bepaald door de slicebackhand van Ivar. De vroegere Unicummer kon con stateren, dat Maarten te wei nig onder de bal kwam, om de bal binnen de lijnen te hou den, via 3-2 was het met 6-2 gedaan met (de) Koopman. Vanaf de eerste bal van de tweede set ging het tempo om laag en werden de ballen steeds zo'n 30 centimeter bin nen de liinen gespeeld. De Jong kon doen, wat hij wilde, de games werden door Koop man binnengehaald, 6-1 en 6- 0. Eveline Hamers „wilde deze week wel weer wat presteren, ik had het Satellitecircuit ma tig gespeeld". De concurrentie heeft het gemerkt. Heieen van der Berg moest na 6-3 en 6-1 in de halve finale het veld rui men, de verrassende finaliste Ming Yu Tjiong kreeg nog 1 game minder toebedeeld. Geen wonder, want „Schone Jade" Tjiong had zich op zaterdag in drie langdurige singles finaal kapotgespeeld. Evelines trai ner, Flip van Betuw, had een hoog tempo en scherpe cross- slagen voorgeschreven. De trainer kon constateren, dat de taktiek werkte, het was voor Ming niet te belopen. De he- rendubbeltitel werd veroverd door de in Amerika studeren de en tennissende Robert-Jan Bierens en Vincent van Gelde ren, 6-2, 7-6, na setpoint tegen. Opponenten Ivar de Jong en Marcel Lasonder konden dit punt niet benutten. In het vrouwendubbel ging de over winning naar Eveline Hamers en Annemarie Radstake. In het mixeddubbel A lieten Jac queline van Wijk en Frans Grimbergen een 5-1 voor sprong glippen. Annemarie Radstake en Jacco van Duyn stootten meteen door naar 7-5 derde set. In de B-afdeling werden twee winnaars met vreugde begroet. Leidse Heieen van der Berg koos op zaterdag voor eerst de halve finale in B. Eva Hasling huis was en is de leeftijdsgeno- te, die verslagen moest wor den. Na 5-4 achter derde set, lukte dat met 7-5. De finale te gen de dubbele finaliste Ming Yu Tjiong werd voor Heieen een partij, die gewonnen kon worden. In Bilthoven was het 6-4, 6-1, in Roomburg 6-4, 6-4 voor de Leidse hoop. Pjotr van Dalfsen liet zich deze week door TTO-trainer Henk Jans sen begeleiden. Hij werd de schrik van de ERTS-trainers, want eerst moest Erwin Lems er met 6-4, 6-4 aan geloven, terwijl ook de als één geplaat ste Eddy Scholl met 5-7, 3-6 te kort kwam. De ERTS-groep mocht echter niet mopperen met eerste plaatsen in de DDB, HDB en GDB. Winnaars wer den achtereenvolgens de duo's Wietske de Ruiter/Marie-José Rutten tegen van de Districts Top Selectie Groningen: Jea- nine Robbe/Trudy Torringa, Mark Bolier/Eddy Scholl te gen ploeggenoten Erwin Lems/Huib Troost, en Anne- CeifLc Souocwit marie Smalt/Huib Troost te gen ploeggenoten Marie-José Rutten/Eddy Scholl. In de C-klasse waren Jeanine Jünger en Kees-Jan Schuilen burg oppermachtig, slechts 1, resp. 2 games werden in de fi nales verspeeld aan Jacqueline Paauw en John van Overloop. De laatste kan echter met overwinningen op de geplaat ste Mark Fleischeuer, Marco Smit en Mark Nije terugzien op een zeer geslaagd toernooi. Bij de Veteranen was Joan Zonnevylle de gelukkigste speelster, 6-7, 7-5, 7-6 tegen Doris Knott. Ook Dinand Has linghuis had een verlenging nodig, 6-7, 6-2, 6-4 tegen Piet van Duyvenvoorden. Bij de dubbelspelen was naast de winnaars ook nog vermeldens waard, dat Ineke Pufkus en de heren Koppelle en Bruininga alle 31 Cees Koole-jaren had den mogen meebeleven. Het gaf hun mixed- en herendub- beltitel een speciale glans, al was de gang naar de prijzenta- fel toch een andere dan voor gaande jaren. Voorhout Cindy Berkhout maakte on dubbelzinnig duidelijk de beste C-dame in Voorhout te zijn. D- topper Henrike Engel onder vond in de halve dat er met de Hillegomse niet te spotte valt: 6-2, 6-0. In de finale gaf Cindy Berkhout geen spel af tegen Met Pam Meys pakte hij de mixed-titel en geholpen door Anne Ooms bond hij Cees Warmerdam en Claus Schout- sen aan de HDD-zegekar: 6-1, 7-5. Bij de (o[ teerde B-spelers toonde Mi chael Schermer zich qua ten nis iets beter dan Anne Jan van der Meer. Schermer liet Van der Meer de eerste set met 3-6, om daarna het „kar wei" in snel tempo (6-1, 6-3) te klaren. Voor de poulezege bij de B-heren tekenden Marco Visser en Ruud Warmerdam. Sikkens Na het in de loop van de week met horten en stoten in de grondlak zetten van het 18+- toernooi, werd het festiin gis teren vanaf negen uur keurig afgelakt met heuse scheids- Sabine Berkhout. Egbert Vonk maakte het Onno Wempe in de finale erg lastig. Wempe was bepaald niet in goeden doen („Ik sloeg geen bal joh"), maar sleepte via 7-5 en 6-2 wel de titel binnen. Met Peter Grimbergen trad hij aan in de HDC-finale en maakte daar zijn plaatsing waar door in drie* sets te winnen van Jan Willem Vreeswijk en Paul Da- men. Voor Grimbergen, die in het enkelspel vroegtijdig strui kelde, was er nog een tweede titel. Aan de zijde van Elly van Reeuwijk versloeg hij Paul Damen, die gesecundeerd werd door Corine Jansen, an dermaal. Erik Warmerdam hield de D- titel in Voorhout, door als pa- gieren favoriet te winnen van ruus Stigter, al kostte het heel veel moeite. In de beslissende derde set, nadat ieder een set met 6-3 had gewonnen, ver speelde Erik op 6-5 twee match-points, om daarna in de tiebreak echter alsnog toe te slaan: 7-6. Aijette van Noort, die in de halve finale de als vierde geplaatste Frederique Lempers elimineerde, kon het Pamela Meys in de dames D- finale niet echt moeilijk ma ken. Meys won met tweemaal 6-3. Bij de dubbels was er dub bel succes voor Willem Visser. rechters en een ontspannen in het zonnetje toekijkend ereter- ras. De enerverende HED-fi- nale deed het oergezellige ge beuren bij Sikkens slagen met hoogglans. Haarlemmer Jan Willemsen leek in in de sing- le-D een gemakkelijke prooi te worden van de in de vooraf gaande dagen sterk spelende Theo van Ham. De als num mer één getipte Gesta Fernan dez had Van Ham's kracht in de in halve eindstrijd al met 6- 3, 6-0 ervaren. De eerste set ging met 6-2 rap naar Van Ham, die daarna in de tweede een 5-2 voorsprong nam. Op 5- 3 en 40-0 voor Van Ham be dacht Willemsen nog niet naar de kleedkamer te willen. Hij mepte de drie matchpoints weg om er via 5-7 een derde set uit te slepen. Van Ham, die zich weer enigszins hervonden had, was daarin met 6-4 nipt de betere. Wil van der Meer was de sterkste dame. In de halve eindstrijd zette ze A. Bruschke al met 6-2, 6-2 opzij, om in de eindstrijd een regel matige twee-sets overwinning te behalen: 6-3, 7-6. Het DDD werd in een tamme partij ge wonnen door Wilma Beijen en Thera du Croix. Ze gunden het Boekhorst-duo Ditte Vo gel/Karin Kleiverna slechts 'vier games. Wim de Klerk Wolters en Kees de Boer leken bij de dubbelende heren een ongenadig pak slaag te krijgen van het veel iongere tweetal Hans Olivier/Nico Verdoes. Het MVKV/Zee en Duin-duo startte overdonderend (3-0), maar zag de „oudjes" via 3-2 en 4-4 terugkrabbelen. De set ging echter toch naar Olivier- Verdoes, die in de tweede set alsnog korte metten maakten: 6-1. PETER KLEIN ERIK HUISMAN - HEA: halve finale: Ivar de Jong - Frank Bitter 6-3, 6-4; Maar- ten Koopman - Mark van Eek- r eren 6-4, 6-3; finale: Koopman - De Jong 2-6, 6-1, 6-0; DEA: 1 i halve finale: Ming Yu Tjiong - Mariëtte Verbruggen 7-6, 7-6; Eveline Hamers - Heieen van 1 der Berg 6-3, 6-1; finale: Ha- I mers - Tjiong 6-0, 6-3; HDA: halve finale: Bierens/Van Gel- deren - Burger/Van der Reis 7- - 6, 6-0; De Jong/Lasonder - Van Duyn/Van Eekeren 6-3, 7- 6; finale: Bierens/Van Gelderen t - De Jong/Lasonder 6-2, 7-6; DDA: halve finale: Eveline Buermann/Margot van Over- loop - Maroesjka van Dijk/Mi- I t moushka Kion 7-5, 6-4; Ha- mers/Radstake - De Rulter- /Rutten 7-5, 3-6, 6-1; finale: Hamers/Radstake - Buer- mann/Van Overloop 7-5, 6-2; GDA: halve finale: Jacqueline J van Wijk/Frans Grimbergen - Mariëtte Verbruggen/lvar de Jong 6-1, 7-5; Annemarie Rad- stake/Jacco van Duyn - Celle- ke Tolhoek/Jeroen Schuur 6-3, 6-4; finale: Radstake/Van Duyn - Van Wijk/Grimbergen 5-7, 7- 6, 7-5. HEB: halve finale: Eddy Scholl - Huib Troost 7-5, 6-1; Pjotr van Dalfsen - Erwin Lems 6-4, 6-4; finale: Van Dalfsen - Scholl 7-5, 6-3; DEB: halve fi nale: Ming Yu Tjiong - Anne marie Smalt 6-1, 6-3; Heieen van der Berg - Eva Haslinghuis 7-5, 3-6, 7-5; finale: Van der Berg - Tjiong 6-4, 6-4; HDB: Bolier/Scholl - Van den Berg- /Faas 3-6, 6-3, 7-6; Lem- s/Troost - Van Dalfsen/Van der Sande 6-2, 6-3; finale: Bo lier/Scholl - Lems/Troost 1-6, 6-3, 6-3; DDB: halve finale: Robbe/Torringa - Hasling- huis/Tjiong 6-2, 5-7, 7-5; De 1 Ruiter/Rutten - Smalt/Vrijland 6-4, 6-4; finale: De Ruiter/Rut ten - Robbe/Torringa 6-3, 6-3; GDB: Rutten/ Scholl - De Rui- ter/Bolier 4-6, 6-1, 6-4; Smalt- /Troost - Van Seeters/Van der Sande 4-6, 6-1, 6-4; finale: Smalt/Troost - Rutten/Scholl 6-1, 6-3. HEC: halve finale: Kees-Jan Schuilenburg - Tom Giberius 6-3, 6-3; John van Overloop - Mark Nije 6-2, 6-3; finale: Schuilenburg - Van Overloop 6-1, 6-1; DEC: halve finale: Jeanine Jünger - Annet te Karl 6-2, 6-0; Jacqueline Paauw - Petra Velzel 6-0, 7-6; finale: Jünger - Paauw 6-0, 6- 1; HDC: halve finale: Bakker- /Fleischeuer - Giberius/P.van Paridon 6-4, 6-1; Bolten/Royen - B.Krans/Lucassen 7-5, 3-6, 6-3; finale: Bakker/Fleischeuer - Bolten/Royen 2-6, 6-1, 6-3; GDC: halve finale: Jünger- /Krans - Litjens/Brebde 6-2, 6- 1; Van Aalderen/Van Paridon - Van Riet/Van Tongeren 6-4, 6- 4; finale: Jünger/Krans - Van Aalderen/Van Paridon 6-4, 6- 2. HEV: halve finale: D.Hasling- huis - Rodenburg 6-3, 7-6; Van Duyvenvoorde - Beugelsdijk w.o.; finale: Haslinghuis - Van Duyvenvoorde 6-7, 6-2, 6-4; DEV: Joan Zonnevylle - Joly Drok 6-2, 6-3; Doris Knott - Sietske Huiskamp 6-4, 6-3; fi nale: Zonnevylle - Knott 6-7, 7- 5, 7-6; HDV: halve finale: Boer- /Heeremans - Haslinghuis- /Gravenhorst 7-5, 6-2; Bruinin- ga/Koppelle - Grimbergen- /Lief broer 7-5, 6-1; finale: Boer/Heeremans - Bruininga- /Koppelle 6-7, 6-4, 6-4; DDV fi nale: Drok/Van Zuuren - Tön- jann/Zonnevylle 6-4, 6-2; GDV: finale: Pufkus/Bruininga - La- court/Rodenburg 6-2, 6-1. Voorhout Invitatie HEB: Finale: Michael Schermer - Anne Jan van der Meer 3-6, 6-1, 6-3. Invitatie HDB: poulewinnaars: Marco Visser/Ruud Warmerdam. ,HEC: halve finales: Egbert Vonk - Dick van der Meer 6-0, 6-0; Onno Wempe - Nicolas Sagna 6-3, 6-2. Finale: Wempe - Vonk 7-5, 6-2. DEC: halve fi nales: Cindy Berkhout - Henri ke Engel 6-2, 6-0; Sabine Berkhout - Liesbeth van Berkei 3-6, 6-2, 6-3. Finale: C. Berk hout - S. Berkhout 6-0, 6-0. HDC: halve finales: Peter Grimbergen/Onno Wempe - Johan van der Lippe/Arnoud van Dam 6-0, 6-1; Jan Willem Vreeswijk/Paul Damen - Mi chael van Maaren/Jeróme Pauwels 6-4, 6-3. Finale: Grim- bergen/Wempe - Vreeswijk- /Damen 3-6, 6-3, 6-2. GDC: halve finales: Elly van Reeu- wijk/Peter Grimbergen - Dori- ne Drejer/Jan Baan 7-5, 6-1; Corine Jansen/Paul Damen - Renate van der Bent/Arnoud van Dam 6-3, 7-6. Finale: Reeuwijk/Grimbergen - Jan- sen/Damen 6-2, 6-1. HED: hal ve finales: Erik Warmerdam - Dennis Versteeg 6-4, 7-5; Guus Stigter - Johan Draulans jr. 6- 3, 6-3. Finale: Warmerdam - Stigter 3-6, 6-3, 7-6. DED: hal ve finales: Arjette van Noort - Frederique Lempers 6-1, 6-4; Pamela Meys - Kitty van der Zon 6-2, 6-4. Finale: Meys - Van Noort 6-3, 6-3. HDD: halve finales: Wim Visser/Anne Ooms - Dennis Versteeg/Erik Warmerdam 7-5, 7-5; Cees Warmerdam/Claus Schoutsen - Johan Draulans Sr. en Jr. 6- 3, 6-4. Finale: Visser/Ooms - Warmerdam/Schoutsen 6-1, 7- 5. DDD: halve finales: Tineke en Arjette van Noort - Pascalle en Nicole Krikhaar 6-0, 6-1; Renate van der Bent/Kitty van der Zon - Annet Zimmerman- /Pamela Meys 3-6, 7-6, 6-2. Fi nale: T. en A. van Noort - Van der Bent/Van Zon 6-2, 6-2. GDD: halve finales: Pamela Meys/Wim Visser - F. Lem- pers/Guus Stigter 6-4, 6-4; Van Noort/Smlt - Van Noort- /Van Overschot 6-2, 6-1. Fina le: Meijs/Visser - Van Noort/S- mit 6-2, 6-1. Sikkens HED18+: halve finales: Theo van Ham - Javier Gesta Fer nandez 6-3, 6-0; Jan Willem sen - Filip Janssen 6-4, 6-1. Fi nale: Van Ham - Janssen 6-2, 5-7, 6-4. DED18+: halve fina les: Wendy van de Wereld - Helga Voskuil 6-2, 3-6, 6-2; Wil van der Meer - A. Bruschke 6- 2, 6-2. Finale: Van der Meer - Van de Wereld 6-3, 7-6. HDD18+: halve finales: Hans Olivier/Nico Verdoes - Ton Se- lier/Leo van Tongeren 6-4, 6-2; Wim de Klerk Wolters/Kees de Boer - Gerko Gravenkamp- /Harrie van Veen 6-2, 6-4. Fi nale: Olivier/Verdoes - De Klerk Wolters/De Boer 6-4, 6- 1. DDD18+: halve finales: Wil ma Beijen/Thera du Croix - Wil van der Meer/Vermin 6-3,6-4; Ditte Vogel/Karin Kleiverna - Adrie Hoogervorst/Door de Ruyter 6-4, 6-4. Finale: Beijen- /Du Croix - Vogel/Kleiverna 6- 2. 6-2. GDD18+: halve finales: Wim Hendriksen/Marjan Jon- gerius - Kees de Boer/Henriët- te Schepers 3-6, 6-3, 6-3; J. Kulk/Wilma Beijen - Wim de Klerk Wolters/O. Klein 6-0, 6- 0. Finale: Hendriksen/Jongeri- us - Kulk/Beijen 6-1, 5-7, 6-1. Rijnkanters JE10: Finale: Rudi Wellner - Willem Jan van Galen Last 7-5, 6-0. ME10: 1. Julia Knott, 2. Jolanda Mens (poule). JE 12: Fi nale: Arjan Broekhof - Martijn Sterkenburg 7-6, 7-5. ME12: Finale: Lijsa Colson - Ingrid Kruit 7-5, 6-1. JE14: Finale: Martin van Leeuwen - Alexan der Balk 6-3, 6-2. ME14: Fina le: Annemarije van Overschot - Petra Wille 2-6, 6-1, 7-6. JE16: Finale: Arnoud van Sterken burg - Rob Broekhof 6-3, 2-6, 6-2. ME 16: Finale: Erika Wijs man - Petra Wille 6-4, 6-1. JD12: Finale: Dennis Noppen- /Martijn Sterkenburg - Rudi en Mathijs Wellner 6-0, 6-1. JD14: Finale: Patrick Pracht/Martin van Leeuwen - Niels Binnedij- k/Alexander Balk 6-4, 6-2. MD14: 1. Annemarije van Over- schot/Linda Broekhof; 2. Nan cy Fras/Sandra Faas. JD16: 1. Frederic de Leur/Diederik de Leur; 2. Dick Meijer/Arnoud van Sterkenburg. MD16: 1. Eri ka Wijsman/Liselotte Koksma; 2. Christine Binnendijk/Diane de Jong. GD14: Finale: Mariëlle van der Zande/Diederik de Leur - Llnda Broekhof/Arja Broekhof 6-0, 6-1. LEIDEN Frank van Vee nendaal reed afgelopen week een goede zesdaagse van Wal lonië. Mede dankzij zijn zesde plaats in het eindklassement werd de Sassenheimer boven dien uitgeroepen tot de beste jongere renner. Gisteren reed Veenendaal zich naar eenzelf de stek in de korte tijdrit over zeven kilometer. Veenendaal reed al vanaf de eerste etappe van voren in de koers mee en plaatste zich op die dag dan ook in de kop groep en bleef daarin tot de aankomst op de, uit de Waalse Pijl, beruchte Muur van Huy, waar hij als zeven-tiende, ruim een minuut achterstand opliep. De tweede etappe zat van Veenendaal wéér bij de eersten in een, ditmaal beslis send gebleken ontsnapping, waarbij de zeven koplopers vier minuten op het peloton pakten. In die etappe eigende de Sassenheimer, dankzij zijn zesde plaats, zich de rode trui voor de beste jongere toe, om deze niet meer af te staan voor het einde van de wedstrijd. Jan-Hendrik Lagerweij zocht het geluk ook buiten de lands grenzen en eindigde tijdens de zware klimkoers in het Duitse Henscheid als twaalfde. And ré van Reek, evenals Lagerweij volgend jaar in een Brabantse gastrenners-vereniging opge nomen, eindigde als veertien de, na eerst nog een tijd in een groepje vooruit gereden te hebben. AMSTERDAM „Er ging nogal wat mis met die worp en daarom kan er nog heel wat meer uitkomen. Daar ben ik blij om, verder is het maar niets", was het korte en bondi ge commentaar van Peter van Noort nadat hij zaterdag in' Amsterdam de kogelslinger- wedstrijd gewonnen had. De door hem bedoelde worp be landde precies op de 65 meter lijn en bleek uiteindelijk de enige in die richting. De overi ge elf worpen van Van Noort kwamen allemaal terecht tus sen de 60 en 63 meter, maar: „Technisch was het nog niet helemaal zoals het moet wor den, gelukkig maar. Als ik 63 meter haal met een perfekte worp dan kan ik beter stop pen, dan ga ik niets meer vooruit". Theo van der Veer kwam in Hoorn tijdens „Het Hoornse rondje" op het ruim 11 kilome ter lange parkours tot de alles zins redelijke tijd van 32.56 minuten. Dit betekende een vierde plaats niet ver achter winnaar Klaas Lok. Arjen Rijnsburger, de talent volle en sterke C junior van Holland, liep een meer dan op vallende 400 meter. Arjen Rijnsburger trok zich niets aan van het telkens maar weer opschorten van de 400 meterstart. De C junior mocht bij de B junioren meedoen en vertrok als een pijl uit een boog om ook zo aan de streep te komen. Zijn 52.1 seconden was de snelste tijd voor de B jongens, wat hem ook een plaats in de top van de natio nale ranglijst gaat geven bij die B jongens. Ook de 100 me ter van Rijnsburger (12.0 se conden) was van uitstekend gehalte. Naast Rijnsburger wa ren ook Bianca Vermond en Mark van Bel als C junioren opvallend actief. Op de 800 meter noteerde Vermond 2.30.5 minuten en Mark van Bel was met 2.19.4 minuten ook uiterst tevreden. Til* re ri Be 3jevi' enij- v» ■et A h uit Mi »n j| !osj« lit ii IVieli istig Degradatie voor Ajax in zicht LEIDEN De cricketers van Ajax (L) maken, na het gisteren geleden verlies tegen Victoria, nog slechts een theoretische kans op het vermijden van degradatie. Ajax staat zes punten achter op naaste concurrent Victoria. Ajax speelde gisteren een redelijk goe de wedstrijd en boekte een nieuw seizoenrecord. De winst was ech ter voor Victoria dat metbatten begon en kwam tot 231 voor het verlies van zes wickets. Ajax kwam niet verder dan 188 voor 8. De Jongh (30 runs), Mahmoud (31 runs) en Jacobs (63 runs) wa ren voor Ajax het best op dreef. BREDENE Twee weken voor de hele triathlon van Al- mere heeft Thomas Steenvoor den zijn prima vorm getoond tijdens de halve triathlon van Bredene. De Noordwijker ein digde op een negende positie in een tijd van 4 uur en 24 mi nuten. Als winnaar ging, na 4 uur en 4 minuten, de kersver se Europees kampioen op de hele triathlon, Axel Koenders, over de meet. De wedstrijd in Bredene telde net als de eerder dit jaar ge houden kwart-triathlon van Essen en de halve triathlon van Stein mee voor de 'drie landen' trofee. De overwin ning in dit internationale cir cuit ging overtuigend naar de Amersfoorter Ben van Zeist. Van Zeist had onder meer de wedstrijd in Stein gewonnen en finishte afgelopen zaterdag op een tweede plek achter Koenders. Steenvoorden be legde de vierde plaats in het totaalklassement. Zijn achter stand op Van Zeist bedroeg desondanks 44 minuten. De grote verschillen tussen de eerste vier werden grotendeels veroorzaakt door het wegval len van enkele toppers. Zo ontbrak ondermeer de win naar van Essen, Frank Huls, op de eind-ranglijsten omdat deze niet in alle drie de wed strijden aanwezig was. „Het is echter een vereiste dat je re- felmatig presteert", lichtte teenvoorden toe. „Je moet er elke wedstrijd 'staan', dan ein dig je voorin". Dat laatste wil Steenvoorden zeker over twee weken, tii- dens het Open Nederlands Kampioenschap hele triathlon in Almere, waarmaken. „Een plaats bij de eerste tien is mijn uitgangspunt", aldus Steen- voorden. Verleden jaar greep de Noordwijker met een twaalfde plaats net naast een top-tien klassering. CEES KOOLE WISSELTROFEE VOOR TON VAN AELST Alternatieve minitriathlon NOORDWIJK De alternatieve minitri athlon die op 19 sep tember in Noord wijk gehouden wordt, be staat uit twee loopon derdelen, waartusen gefietst moet worden. De afstanden zij: 5,5 kilometer lopen, 35 kilometer fietsen en 7,5 kilometer lopen. Belangstellenden kunnen zich inschrij ven via sportschool Noordwijk, 01719- 17923. KATWIJK Met een groot aantal festiviteiten opent hockey club Catwijck vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus het nieuwe hockeycomplex aan De Krom in Katwiik. Een periode van acht jaar velden en onderdak zoeken, verbouwen, vergaderen en verhuizen wordt daarmee afgesloten. Immers, vanaf het mo ment dat er in 1978 voor het eerst met de hockeytraining werd begonnen, hielden accommodatieproblemen de sinds 1981 onder de naam Catwyck opererende club in haar macht. De officiële opening van het complex wordt op vrijdag 28 augustus om 17.00 uur verricht door wethouder sportzaken van de gemeente Kat wijk, Ing. Van der Plas. Eén dag later wordt de accommodatie om 9.20 uur, tijdens de Hockey Inn van Catwyck, officieel in gebruik genomen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13