Debuut Arie Haan succesvol Merendeel clubs Serie A met nieuwe buitenlanders VOETBAL 87188 II Senatoren eisen onderzoek oorzaak grote nederlaag Ajax verslaat mogelijke Europa Cup-opponent illl 2] BU N E Transfersom van McClair „slechts" 2,8 miljoen American football ten strijde tegen aids MET VFB STUTTGAKT IN BUNDESLIGA Koerstips Sportwereld Gullit blijft langs de kant Sportwereld Ccklóc Soura/nt ftudóeSouACWit MAANDAG 3 AUGUSTUS 1987 PAGINA H Verder onderzoek naar gebreken tribune PSV EINDHOVEN Er zal een verder gaand onderzoek worden ingesteld naar d« oorzaak van scheurtjes in de beton constructie van de hoofdtribune van PSV Er is inmiddels een ondersteu- nings-constructie geplaatst, die vrijwel alle optredende krachten van het dak van de tribune overneemt. Mede daar door kan PSV zondag 16 augustus de competitie in ..eigen huis tegen FC Den Bosch beginnen. Inmiddels heeft de landskampioen voor haar internationale toernooi van 1988 (vanwege de proble men met de tribune kan het toernooi dit jaar niet doorgaan) als eerste club AC Milan, de vereniging van Ruud Gullit en Marco van Basten gecontracteerd. MANCHESTER De Engelse eerste-divisieclub Manchester United moet 850.000 pond sterling (ongeveer 2,8 miljoen gulden) betalen aan Celtic als transfersom voor de Schotse international Brian McClair. Dat heeft een tribunaal belast met de vaststelling van vergoedingsbedragen voor voetballers, bepaald. Celtic vroeg meer dan het dubbele voor de 23-jarige aanvaller, die een clausule in zijn contract had laten opnemen dat hij kon vertrekken als zich een betere werkgever aandiende. Celtic-ma nager Billy McNeill had aan McClair een prijskaartje gehangen van 6.4 miljoen gulden en tegen zijn collega van Manchester United. Alex Ferguson, gezegd dat hij daarmee het „koopje van de eeuw" had. Ferguson reclameerde, dat hij nog nooit zoveel voor een speler had betaald. Vier jaar geleden verhuisde McClair voor ruim drie ton van Motherwell naar Celtic Glas gow. Daar maakte hij in 177 wedstrijden 122 doelpunten. Olympique Marseille klopt Bayern ANTWERPEN Olympique Marseille, winnaar van de Franse voetbalbeker, heeft gis teravond in Antwerpen het vriendschappelijke duel tegen Bayern München met 3-2 ge wonnen. De Franse international Papin maakte twee minuten voor net einde de winnende treffer. Gi- resse en Diallo (strafschop) schoten raak voor Marseille. Lunde en Wolfarth (strafschop) verzorgden de produktie van de Westduitse kampioen. De wedstrijd in België werd ge speeld ter nagedachtenis van de voormalige Belgische inter national Ludo Coeck. THOUSAND OAKS Het American-Football- team Dallas Cowboys heeft zich aangesloten bij de campagne ter bestrijding van aids. Om een voor beeld te stellen voor de overige cliibs in de profliga, onderging de ploeg vrijwillig een aids-test. De dok ter kon de sportlieden geruststellen; geen van hen bleek de dodelijke virusziekte onder de leden te hebben. De opwinding omtrent de snelle versprei ding van aids in de Verenigde Staten is aan de spe lers van Dallas Cowboys niet voorbijgegaan. Alle teamleden waren enthousiast de proef te onder gaan. Verschillende clubs zullen het voorbeeld van Dallas Cowboys volgen. Bij de Houston Oilers is een vrijwillige aids-test in voorbereiding. Eerder dit jaar werden in Houston studiedagen over de geva ren van de ziekte gehouden. BONN Het eerste op treden van Arie Haan als trainer in de Bundesliga is een succes geworden. De oud-Ajacied coachte zater dag Vfb Stuttgart naar een overwinning op FC Homburg. De cijfers wa ren niet overtuigend: 2-1. Fritz Walter, de nieuwe spits, en de IJslander As- geir Sigurvinsson scoor den voor Stuttgart vlak voor en vlak na de rust. Het tegendoelpunt werd in de 61e minuut door Westerbeck gemaakt. „We zijn de competitie goed begonnen", was het commen taar van de Nederlandse trai ner. „Er sloop angst in onze ploeg toen het tegendoelpunt A^an Homburg zomaar uit de lucht kwam vallen. De laatste twintig minuten hebben we louter op behoud van de voor sprong gespeeld". De onbetwiste topper op de «eerste speeldag in de 25e Bunndesliga-competitie was Borussia Dortmund - Bayern München. De titelverdediger, sinds 1985 ongeslagen in uit wedstrijden, speelde ook onder Jupp HeynckeS op en top pro fessioneel. Bayern bleef koel bloedig de kansen afwachten. Bij de eerste de beste was het raak. Rummenigge scoorde op een lange crosspass van Matt- hëus. Bayern zegevierde uit eindelijk met 3-1 door doel punten van Wohlfahrt en Lunde. Het tegendoelpunt van Mill viel in het 54e minuut toen het al 0-2 was. Niets nieuws Op de eerste stand viel niets nieuws af te lezen. Hamburger SV en Bayern München, de eeuwige rivalen, nestelden zich gelijk aan de kop. HSV behaalde de grootste zege: 5-2 tegen Schalke '04. Schumacher moest vijf treffers incasseren, drie van Kastl, één van Hinz en een van Labbadia. Bistram en Thon scoorden tegen, in verloren positie. Bij HSV viel niets te merken van de strub belingen bij de Super Cupwed strijd van vorige week tegen Bayern toen niet alleen werd verloren maar bovendien doelman Stein de rode kaart Kreeg voor een vechtpartij. Het nieuwe voetbalseizoen in West-Duitsland ging van start Arie Haan, wiens gelaatsomvang al aardig Duitse trekjes heeft aangenomen, over legt met assistent-trainer Willi Entenmann over de weinig indrukwekkende presta tie van Vfb Stuttgart, dat met slechts 2-1 zegevierde over FC Homburg. FOTO: AP met 26 doelpunten en 225.000 toeschouwers. Vrijdag reeds had Borussia Mönchenglad- bach met 2-1 van Vfl Bochum gewonnen. Woudenberger Eric Willaarts maakte een on opvallend debuut in de Bun- desliga. Hij werd aan banden gelegd door zijn landgenoot Reekers. Van de twee nieuwe lingen behaalde Karlsruher SC een punt: 1-1 tegen 1. FC Köln. Harforth tekende voor 1-0 uit een strafschop, Geilen- kirchen maakte gelijk. Hanno ver '96, de tweede promoven dus, verloor op eigen veld met 1-0 van Werder Bremen. Het enige doelpunt was van Schaaf. Engeland De traditionele opening van het Engelse voetbalseizoen, het duel om het „Charity Shield" tussen de landskampioen en bekerwinnaar, heeft zaterdag in Londen een overwinning opgeleverd voor Everton. De landskampioen versloeg in het Wembley-stadion bekerhouder Coventry City met 1-0. Twee minuten voor de rust zorgde Wayne Clarke voor de beslis- sing. Het duel werd bijge woond door 88.000 toeschou wers. De opbrengst, ongeveer 4,5 miljoen gulden, gaat naar een goed doel. Beide teams toonden twee we- Wayne Clarke scoort de winnende treffer in de traditionele openingswedstrijd van het Engelse voetbalseizoen voor Everton in het duel om het Charity Shield tegen Coventry. FOTO: AP ken voor de start van de com- eerst onder leiding van de petitie nog niet het ware ge- nieuwe manager Colin Har- zicht. Bij Everton, voor het vey, ontbraken drie basisspe lers. Doelman Southall, verde diger Steven en middenvelder Snodin bleven door blessures Harald Schu macher maak te afgelopen zaterdag zijn rentree op de Westduitse voetbalvelden. De vorig sei zoen in op spraak ge raakte doel- verdediger van FC Köln speelt nu voor Schal ke '04, maar moest in zijn eerste wed strijd vijfmaal capituleren te gen HSV. Links Manfred Kastl, die drie maal scoorde voor Hambur ger SV. FOTO: ANP aan de kant. Coventry moest het zonder aanvaller Cyrille Regis stellen. Sportprijsvragen DEN HAAG De cijfers in de ver schillende sportprijsvragen in het weekeinde zijn als volgt: Nederlandse lotto De winnende getallen no 31 zijn: 2-4 - 17- 19-24-34. Reservegetal: 18. Deelnemers: 517.383. inleg: f. 2.224.414, prijzenbedrag: f. 1.173.464. Cijferspel Uitslag van het 31e cijferspel is: 625435. Deelnemers: 239.276, inleg: f. 358.914, vaste prijzen. Westduitse lotto De winnende getallen zijn: 1 -33 - 43 - 46 - 48 - 49. Reservege tal: 4. „Spiel 77": 8964278. Belgische lotto De winnende getallen zijn: 1 -4-22-23-27-39. Reservegetal: 3. Het „jokernummer" Is: 1133135. W5-spel Het 31e W5-spel werd gespeeld op Dulndlgt te Wassenaar. De winnaars van de vijf betreffende koersen zijn in volgorde: Boyke Hollandia (no. 9, C. de Leeuw). Ascot Hanover (no. 9, R. van Stam). Alewyn Bush (no. 7. A. de Wrede), Amor de Bloomerd (no. 3. J. v.d. Pijl). Zamajo Star (no. 5. G. v. Ey- kelenborg). De winnende serie is: 9-9- 7-3-5. De omzet is: f. 100.553,50. Uit betaling: f. 3770,70. DEN HAAG Morgenavond koerst Hilversum met een eerste start om 18.00 uur. Onze tips voor deze mee ting luiden. 1e koers: Astrid Marian (2). Baldi Montana (6), Bink Uithuizen (3). 2e koers: Blizzard Pitt (4), Arrogant G (7). Zamber Leone (9). 3e koers: Atomic Power (8), Alfred M (5). Zoon van Freule (3). 4e koers: Yankee Staaweide (8). Zon Lentrod (2). Zarina Gregor (5). 5e koers Attica (3). Ybelle Duke (4). Zooro Blaricum (2). 6e koers: Blib the Thortle (2)), Baro net O (5). Brandaris (11). 7e koers: Zingaro Last (5), Way Jewel Laren (10). Yvonne V (7). 8e koers: Zamzam Fortuna (5), Yersin (4). Woodcock (7). 9e koers Best of All .(1). Banco Solo (7). Beauty Boszorg (9). 10e koers: Wilka Axklt (4). Volant Princess (6). Worthy Hollandia (2). 11e koers. Agamble Again (10). Zeb van de Lente (7). Zeppelin King (8). Duindigt woensdag 14.00 uur. 1e koers: Channa Hanover (10), Carla Quick (5), Carma Buitenlust (9). 2e koers: Annabell Hanover (8)). Bru no Marco (9), Brenda Uithuizen (10) 3e koers: Bo Bo Batavus (5), A6tro Uithuizen (10), Breeze (2). 4e koers: Beauty Mountain (3), Jinks (5). Moon Boy (7). 5e koers: Aty van de Lente (4), Alleen (6). Arend (9). 6e koers: Ariba (5), Zarragona (6). Zentertold Jacky (3). 7e koers: Ototo (1), Slbora (2), Oscar (7) 8e koers: Yankee Postille (14), Zombi Vitesse (5), Yonkers (16). 9e koers: Yoboko du Bols (7), War Glory (5), Valentin Melodie (6). 10e koers: Sobrina Grande (8), Reef Raaphorst (5), Game Off (2). 11e koers: Anno Buitenzorg (2). Ano ther Express (5), Züvermaid (10). Wielrennen De Sovjet-renner Nikola Kovsj heeft op de Mos- kouse wielerbaan Krilatsjkoje het wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd en gebracht op 10,123 seconden. Het oude record stond sinds een jaar met 10,224 op naam van de Oostduitser Michael Hübner. Waterpolo De Westduitse dames het toernooi in Messina ge wonnen. West-Duitsland, dat sinds vier jaar aan internationale damespolowedstrijden meedoet, versloeg Frankrijk in de laatste ronde met 12-8. De Westduitsen stonden alleen een punt af aan Italië: 8-8. Autosport Gerald van Uitert is op het circuit van Brands Hatch zesde geworden in de twaalfde race om het open Engels kampioenschap in de klasse Formule Ford 2000. Winnaar werd de Brit James Elliot. In het tussenklassement neemt Van Uitert de vijfde positie in. ROME De hoogste klasse van het Italiaans voetbal, de Serie A, telt komend seizoen ten min ste dertig buitenlanders. Vijftien van de zestien clubs hebben het maxi maal toegestane aantal van twee „vreemde" spe lers. Alleen het gepromo veerde Cesena heeft nog geen talent van over de grens. Hoewel de meeste clubs niet in een rooskleurige financiële si tuatie verkeren, zijn zij er in geslaagd hun buitenlanders- bestand geheel of gedeeltelijk te vernieuwen. Sampdoria hield het vertrouwen in de Westduitser Briegel en de Bra ziliaan Cerezo. De overige vijf tien clubs besteedden honder den miljoenen lires aan de versterking van de selecties. De spelers uit de hoogste sala risklasse verdienen komend voetbaljaar ieder omgerekend ten minste een miljoen gulden. Een aantal clubbesturen kijkt verlangend uit naar het mo ment, waarop de clubs drie buitenlanders mogen opstel len. Onder het motto „Drie is te veel" zijn bijvoorbeeld de Argentijnen Borghi (van AC Milan naar Como) en Hugo Maradona (van landskampioen Napoli naar Ascoli) elders on dergebracht. Tot de spelers die naar Italië trokken, behoren behalve de Nederlanders Ruud Gullit en Marco van Basten (AC Milan), Borghi en Diego Maradona's broertje Hugo: de Welshman Ian Rush (Juventus), de Belg van Italiaanse afkomst Enzo Scifo (Inter) en de Westduit sers Rudi Völler (AS Roma) en Thomas Berthold (Verona). Tot de vertrekkers kunnen onder anderen worden gere kend Wim Kieft (van Torino naar PSV) en waarschijnlijk de geblesseerde Westduitser Karl-Heinz Rummenigge, die bij Inter noch bij een andere club een contract heeft. De clubs hebben de volgende buitenlanders in dienst: Ascoli: Hugo Maradona (Arg) en Walter Casagrande (Bra). Avellino: Walter Schachner (Oos) en Nikos Anastopoulos (Gri). Como: Claudio Borghi (Arg) en Dan Corneliusson (Zwe). Empoli: Johnny Ekström (Zwe) en Davor Cop (Joe). Fiorentina: Glenn Hysen (Zwe) en Ramon Diaz (Arg). Inter: Enzo Scifo (Bel) en Da niël Passarella (Arg). Juventus: Ian Rush (GBr) en Michael Laudrup (Den). AC Milan: Ruud Gullit en Marco van Basten (beiden Ned). Napoli: Diego Maradona (Arg) en Careca (Bra). Pescara: Junior (Bra) en Blaz Sliskovic (Joe). Pisa: Dunga (Bra) en Paul El liott (GBr). AS Roma: Rudi Völler (WD1) en Zbigniew Boniek (Pol). Rudi Völler: de Westduitse spits op wie AS Roma haar hoop heeft ge vestigd. FOTO: AP Sampdoria: Toninho Cerezo (Bra) en Hans-Peter Briegel (WD1). Torino: Tony Polster (Oos) en Klaus Berggreen (Den). Verona: Thomas Berthold (WD1) en Preben Elkjaer-Lar- sen (Den). Cesena: (nog) geen buitenlan ders in dienst. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME In zijn eerste optreden voor AC Milan heeft Marco van Basten goed gespeeld en twee keer gescoord. In het oefen- partijtje tegen de onbeduidende amateurs van Solbiatese moest Ruud Gullit tot verdriet van de 6 000 supporters aan de kant blijven, 's Ochtends bij de training had hij een spier verrekt. De blessure van Ruud Gullit is niet van ernstige aard. Hij bleef aan de kant omdat trainer Arrigo Zacchi in de voorbereidingsfa se van de competitie geen risico wilde nemen. Gullit, nu al ui terst populair bij de Milan-supporters, maakte wel een triomfan telijke ronde om het veld. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA - Een groep Peruaanse senatoren eist een parlementair onderzoek naar de omstandigheden van de ne derlaag van 6-0 van Peru tegen Argentinië tijdens het WK'78. Dit meldde de Madrileense ochtendkrant El Pais die doorgaans uitstekend geïnformeerd is over de gebeurtenis sen in Latijns-Amerika. Argentinië moest de partij tegen Peru met minimaal vijf doelpunten verschil winnen om zich ten koste van Brazilië te plaatsen voor de eindronde van het toernooi. Argentinië bereikte (en won) de finale. De Peruaanse politici zijn negen jaar na het omstreden WKr toernooi gealarmeerd door enkele recente verklaringen van de toenmalige Peruaanse bondscoach Lluis Zacarias. De trai* ner verzekerde vorige week in de Peruaanse krant La Voz dat zijn team enkele minuten vóór de beslissende partij in de kleedkamer werd opgezocht door de toenmalige Argentijnse dictator Jorge Videla. Generaal Videla werd vergezeld door Henry Kissinger, toen nog een van de eigenaren van dé Noordamerikaanse voetbalclub Cosmos. Videla vroeg volgens Zacarias de „medewerking" van hét Peruaanse team. Zacarias verzekert nu in La Voz dat hij het schandaal al ne gen jaar geleden aan de kaak heeft gesteld. „Ik heb al deze gegevens aan de journalisten doorgegeven", zo verzekert hij. „Maar als zij het niet publiceren, dan kan ik er ook niets aan doen". Eén van de meest bekende Peruaanse voetballers, Juan Car los Oblitas, lid van de selectie van de WK'78, ontkent de versie van trainer Zacarias. Oblitas erkent wel het bezoek van generaal Videla aan de kleedkamer. Maar volgens hem was dat niet voor, maar na afloop van de partij. „Om ons moreel op te peppen en nergens anders voor", zo verzekert hij. GLASGOW Ajax is bij het internationale voet baltoernooi van Glasgow Rangers derde geworden. De Amsterdammers won nen gisteren met 2-1 van de Spaanse bekerwinnaar Real Sociedad, mogelijk ook tegenstander in het Europa Cup-toernooi. Ajax kwam na 19 minuten op achterstand door een doelpunt van Iturrino. Cruijffs Engelse aankoop Frank Stapleton maakte echter nog voor rust gelijk. De winnende treffer kwam in de tweede helft op naam van John Bosman. Eer der had Ajax de finale gemist door zaterdag met 2-1 van Porto Alegre te verliezen. De Brazilianen namen in 25e mi nuut een voorsprong via Mat- tos. Nadat Heider de stand op 2-0 had gebracht, scoorde Rijk aard tegen. Het evenement werd gewonnen door de Brazi liaanse vertegenwoordiger Porto Allegre, die zaterdag met enig geluk Ajax had ver slagen (2-1). Porto Alegre speelde in de finale tegen gast heer Glasgow Rangers gelijk (1-1) en nam vervolgens de strafschoppen beter: 5-4. De karakteristieken zijn: om de der de plaats: Ajax - Real Sociedad 2-1 (1- 1) 19. Luciano Iturrino 0-1, 35. Frank Stapleton 1-1, 49. John Bosman 2-1. Finale: Porto Alegre - Glasgow Ran gen 1-1 (0-1) 33. Ally McCoist 0-1, 63. Norberto 1-1. Strafschoppen: 5-4. Real Madrid heeft gisteravond zijn eerste oefenduel tijdens de trainings stage in Nederland gewonnen. De Spaanse kampioen versloeg Vitesse in Arnhem met 3-2. Bij rust stond de ploeg van Leo Beenhakker voor met Ruim 12.000 toeschouwers zagen Mi chel, Santillana en Vazuez scoren voor de bezoekers. In de tweede helft verkleinde de Arnhemse eerste-divi sieclub de marge tot één treffer via Lamers en Tal an. De karakteristieken van overige oe fenwedstrijden van Nederlandse be taald voetbalclubs zijn: Lommerl: SK Lommei - Excelsior 1- 3 (0-0). Gootz 1-0. Rode kaart Snoei [Excelsior). Den Helder: FC Utrecht - VVV 3-0 ,1-0). 20. Plomp 1-0 (strafschop), 61. Adelaar 2-0, 62. Van Loen 3-0. Scheidsrechter De Munnik. Toe schouwers: 2500. Schiedam: SVV - Pees Munkas 1-3 (0-3). Doelpuntenmakers Pees: Lo- vasz 2 en Tury. SVV: Van der Hoe ven. Toeschouwers: 1.000. Rotterdam: VDL (4e klasse zo) - Sparta 0-7 (0-4). Doelpuntenmakers: Lengkeek 3, Van der Stee 2, Böc- kling en Ellerman. Toeschouwers: 1000. Venray: Venray (hoofdklasse) - SC Veendam 0-5 (0-3). Doelpuntenma kers: Steenge, Van Buuren, Ten Caat, Huizingh en Klompstra Nieuwaorp: Helmond Sport - RBC 2 4-0 (0-0). Doelpuntenmakers: Kraay 2, Van der Horst en Van Tilburg 1 Toeschouwers: 750. Knokke: Beerschot - Feyenoord 1-0 (1-0). Doelpunt: Goossens. Toeschou wers: 1.000. Emmen: Emmen - PEC Zwolle 3-1 (0-0). Doelpuntenmakers Emmen Niemeyer, Spaans en Bos. PEC. Van der Waart Toeschouwers: 1.000. Tilburg- Willem II - PSV 1-2 (0-1) Doelpuntenmakers PSV: Kieft en Gillhaus. Willem II: Mallien. Toe- - chouwers: 4000 toeschouwers. Almelo: Heracles - Feyenoord 1-3 (1- 2). Doelpunten Feyenoord: Molenaar en Mitchell 2. Heracles: Poell. Hatert (3e klasse zondagamateurs) SC Veendam 4-6 (4-2). Doelpunten Hatert: Hilgers en Hermsen (beiden twee maal), Veendam: Gall (2x), Klompstra, Ten Caat, Huisingh (2x). Toeschouwers: 500 Breskens (2e klasse zaterdagama teurs) - Helmond Sport 1-5 (0-2). Doelpunten: Helmond Sport: Senkel- dam. Van Tilburg, Kraay (2) en Van de Kerkhof, Breskens. De Jaeger Toeschouwers: 400. Valthermond: FC Twente - Japan 0-2 (0-1). Doelpunten: Rutten (ed.) en Mizunuma FC Den Bosch - Racing Jet 4-0 (1-0). Doelpunten: Beukers (2) en Grim (2). Mechelen: FC Groningen - Vitosia Sofia 0-0 Limburg Coupe-toernooi Fortuna S. - Sampdoria (Ita) 1-0 (0-0). 63. Lens 1-0. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Boessen (Fortuna), Paganini. Pelle grini, Salsana en Vialli (allen Samp doria). Roda JC - FC Brugge 4-0 (4-0). 4. Groenendijk 1-0, 6 Van Geel 2-0, 29. Blattler 3-0, 32. Hanssen 4-0. Scheids rechter Van Ettekoven. Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Mamadou Tew (Brugge). Finale: Fortuna S. - Roda JC 2-1 (1-! 0). 13 Smeets 0-1, 76. Evers 1-1, 88. Duut (strafschop) 2-1. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 6000. Gele kaarten: Maessen en Eleveld (beiden Fortuna), Diliberto en Boerebach (beiden Roda). Om de derde plaats: Club Brugge - Sampdoria 6-2 (2-0). 20. en 38!ko- senthal 1-0 en 2-0, 49. Salsano 2-1, 55. en 65 Querter 3-1 en (strafschop) 4-1,1 75. Gooyvaerts 5-1, 76. Ganz 5-2, 87 Hou waart 6-2. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 6000. Berchem Sport (Belg) - Eindhoven VV 2-2 (0-1). Doelpunten Berchem Nauwelaerts en Rasker, Eindhoven: Aarts en Maas (strafschop). Toe schouwers: 500. Twello: V&K (derde klasse zondaga mateurs) - Go Ahead Eagles 0-4. Doelpuntenmakers: Small, Van der Brink, Woudsma en Hofstede Breda (Jubileum-toernooi NAC) Haarlem - Queen's Park Rangers 0-2 Doelpunten: Ferwick en Byrne, NAC - PAOK Thessaloniki 0-0, PAOK wint na strafschoppen Finale: Queen's Park Rangers - PAOK Thessaloniki 1-0. Doelpunt. Byrne. Rode kaart: Ferdinand (QPR). 3e plaats: NAC - Haarlem 0-0, Haar lem wint na strafschoppen. Leeuwarden: SC Cambuur - AZ 1-4 (0-2) Doelpuntenmakers AZ: Van Ham 3 en Van der Hengst Kooistra e.d. Golf Gordon Brand junior, vorige week winnaar van de open Nederlandse golf-titelstrijd in Hilversum, heeft in Stockholm het toernooi om de Scandinavische titel gewonnen. Waterpolo De Sovjet-Unie heeft het internationale toernooi van Athene gewonnen door in de laatste wedstrijd gelijk te spe len tegen grote rivaal Joegoslavië: 7-7. Frankrijk en Grieken land, in de Europese B-poule de concurrenten van Nederland, werden door respectievelijk West-Duitsland (5-12) en Spanje (4- 10) op de tekortkomingen gewezen. Tennis De 31-jarige Tsjechoslowaak Tomas Smid heeft het toernooi van Neu-Ulm gewonnen. Smid versloeg de tien jaar jongere Fransman Thierry Champion in de finale met 6-3 en 6- 4. Donderdag 27 augustus verschijnt bij deze krant de bijlage Voetbal 1987/1988. Informatie over de adverteermogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Anke van Heurn, bereikbaar onder nummer 071-122.244.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10