Gekleed tot en met een pet 'Brussels lof' voor Curver Met de mode op weg naar de jaren tachtig Op weg naar de jaren tachtig en tegelijk terug naar de vijftiger jaren? Tegen het eerste deel van deze zin valt niets in te brengen. Wat die jaren vijftig betreft, ze hebben ongetwijfeld model ge staan bij het kreëren van de nieuwe herfst- en wintermode. Waren de schouders al enige tijd breed ze hebben er nu nog een flinke dot vulling of extra plooien bijgekregen door middel van epauletten, pofmouwen en stukken glimmend materiaal. Aangezien de rokken veelal nauw of recht vallen en de bandplooienbroeken smal naar, onderen toelopen, wordt het silhouet recht tot V-vormig. De taille wordt bijna altijd gemar keerd. Naast de modellen die sterk tegen de vijf- i tiger jaren aanleunen, zijn er ook nog steeds futuristische, ruimtevaartachtige jacks en broe ken te koop van glimmaterialen als lak, leer en glanzende poplin. De roklengte blijft kniebedekt, behalve voor pittige sweatérjurken. De kleuren zijn voor winterse begrippen uitbundig. Intensief toegepast worden alle nuances tussen fuchsia, i cyclaam, bordeaux en aubergine; tussen 'lila, j paars en violet; tussen pauwblauw, turqoise en olijfgroen. Ook okergeel en kerrie, zilvergrijs en I zwart kunnen niet over het hoofd worden ge- I zien. Na de tamel'jk nonchalante stijl van de laat- I ste jaren, kon het gewoon niet uitblijven dat de j mode een fikse ommezwaai naar de damesachti ge elegance zou maken. De pakjes, kostuums en I japonnen zijn dan ook meestal heel vrouwelijk en j in-beschaafd met hun slanke silhouet, brede i schouders en taille-accent. Als stoffen lopen i voorop: bouclé, tweed, ratiné, flannel en natuur- I lijk het niet-te-verslane jersey. Vooral in de vrou- welijke versies lopen de pantalons naar onderen smal toe. Rib, flannel en tweed zijn troef voon groot en klein. Het aanbod in gebreide mode isj overweldigend en zit boordevol fantasieën. Voor' de jongeren van beider geslacht zijn er rechte Western-pantalons, werkmans- en bretelbroe ken, veel spencers en vrolijk geruite blouses. Bruin, militair-groen, camel, rood en marine zijn favoriete kleuren voor deze „beregoeie" kleding. U ziet wel uit deze (korte) opsomming dat er geen gebrek is aan fantasie in ,,de mode op weg naar de tachtiger jaren". Zij draagt een tweed jasje met rechte schouders. De mouwen zijn onder de schouderplooi ingezet voor een extra vierkant silhouet. Opgestikte zakken, de leren ceintuur en de voetbalknopen zorgen voor een sportief geheel. Te verkrijgen in groen of beige in de maten 38-46. Voor hem een kombi- natie-set van visgraat kolbert, flannel pantalon en wollen pullover. Verkrijgbaar in de maten 46 t/m 54 in roestbruine tint. Een ribgebreide sweater jurk uit de idool-kollektie, met schouder pas en -stiksels verbreed boven- si/houet. Verkrijgbaar in koraalrood, maten 152 t/m 170. Hier nog wat breedgeschouderd nieuws voorde 'vlotte jonge garde'. Voor de man een stoere lange jas met wollen voering. Kwaliteit 100 procent polyes ter. Verkrijgbaar in groen en beige. Voor haar een jas in aubergine of blauw met epauletten. De damesjassen zijn van glanzend katoen in de maten 36 t/m 42. fModellen nieuwe kollektie C&A.I Het hoofddeksel voor de man is al tien tallen jaren geleden in diskrediet geraakt. Vóór de Tweede Wereldoorlog luidde een veelgehoorde slagzin: 'Een heer draagt een hoed'. Maar nauwelijks was de oorlog een paar jaar aan de gang, of er was in de herenmodezaken geen hoed meer te koop. Bovendien, wie kon 'op z'n tijd' een nieuw kostuum of/en jas kopen? Voor geld noch goede woorden werd je uit de brand geholpen door de textielhandelaren. Ze konden je ook niet helpen, want voor kledingstukken moest je textielbonnen inleveren, en bonnen had je niet. Zelfs al had de man hier of daar een hoed kunnen kopen, wie draagt er een hoed als een vlag op een modder schuit bij een halfversleten pak? Boven dien dachten mannen en vrouwen er al leen maar aan hoe ze aan wat extra eten konden komen. Want wat je op de bon kfeeg was te veel om dood te gaan en te weinig om te blijven leven. En na de oor log waren er wel andere dingen om je druk over te maken dan over een hoofd deksel. Toen men weer kleren kon kopen deed de slagzin 'Een heer draagt een hoed' het niet meer. De prins en de ministers verschenen immers ook alle maal zonder hoofddeksel in de openbaar heid? En de vrouw wilde de hoed niet meer omdat je je kapsel ermee ruïijeerde, naar men zei. HET BLAD KEERT Toen er al veel specifieke hoedenzaken failliet waren gegaan of om andere rede nen waren opgeheven, kwam de baret (en voor jonge vrouwen de geestige pet) weer op het tapijt. Wild was de verkoop - niet, maar kon het als een aarzelende op- 'eving worden beschouwd? Wat de heren betreft kan worden gezegd, dat de pet langzaamaan steeds meer terrein won als hoofddeksel. Wel moest er een barrière worden genomen, want een man is nu eenmaal gauw bang dat hij zich er gens belachelijk mee zal maken. Maar we zijn nu toch wel zó ver, dat zeker auto mobilisten een pet prefereren, ook al heb ben ze nooit van pioniers als Ettore Bugatti gehoord of is zijn naam voor hen niet meer dan een vage herinnering. De pet is mede weer mode geworden omdat het hoofd er tussen huis en auto en tus sen parkeerplaats en kantoor mee bedekt is. De voorkeur van de heren gaat uit naar de tweed petten met bijpassende sjaal in een fijn ruitje. En dan natuurlijk naar de pet van corduroy, die een spe ciaal accent geeft aan een sportief ge klede heer. Pas mèt pet is de heer ge kleed tot en met. Woorden zijn eigenlijk overbodig als u deze foto hebt bekeken. Deze heer draagt een. pet van corduroy, een sportieve en interessante hoofdbedekking. Verkrijgbaar in drie kleuren, nl. camel, donkerbruin en groen. Voor iets meer dan drie tientjes. Zo'n pet mag uw man niet late lopen. Die moet hij opzetten I fFotoMeddens heren- en damesmode. I Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Brusselse handelscentrum Trade Mart - een modern glaspaleis naast het Ato- mium - is op maandag 8 oktober jl. aan de direktie van Curver-België de 'speciale vermelding' uitgereikt, behorende bij de Kreativiteitsprijs '79. Dit nieuwtje op huishoudgebied wilden we u niet ont houden. Curver is een van de bekendste kunststofverwerkende industrieën. Ze munt uit door produkten die opvallen door hun vindingrijkheid, vooral op het gebied van kwaliteit, funktionele en prak tische waarde. De fabrikatie bestaat uit huishoudelijke artikelen, tuinattributen en nuttige voorwerpen bruikbaar bij het tuinieren, het kamperen en het op andere manieren bedrijven van vrijetijdsevene- menten. De aktiviteiten van de fabriek beperken zich niet tot ons land, maar hebben ook naam in andere Europese landen, zoals België, Duitsland en Oos tenrijk. Do Belgische onderscheiding be hoort bij de Kreativiteitsprijs '79. Deze prijs en de twee daarbij behorende 'spe ciale vermeldingen' worden elk jaar door een jury toegekend aan die produkten voor woninginrichting (meubelen, huis houdelijke artikelen en geschenken) die uitmunten in vindingrijkheid, vooral op het gebied van kwaliteit, funktionele en praktische waarde, vernieuwing en smaak. De volgende-Curver-produkten werden bekroond: verrijdbare afvalbak 57,95); de limonadekan met koelelement (Cool Can, f 6,95); de Rodar(/14,95); de opvouwbare jerrycan (6 liter f 7,95/ 15 liter/9,95). Sinds 1975, toen de Brusselse Trade Mart haar deuren van het zeer moderne gebouw van 150.000 m1, dat in de on middellijke nabijheid van het Atomium is gelegen, voor de vakhandel opende, is dit handelscentrum een soortgelijke funktie gaan vervullen als bij ons de per manente expositie in het Beatrixgebouw van de Utrechtse Jaarbeurs. Op 3 sep tember jl. werd in deze Brusselse Trade Mart een nieuw centrum geopend voor woninginrichting. Samen met o.a. Bra- bantia, Tornado en andere bekende mer ken is Curver daar nu ook permanent ver tegenwoordigd. Curver-produkten heb ben trouwens bij de Utrechtse Voorjaars beurzen ook reeds verschillende malen prijzen behaald, o.a. met de aardappel- schilbak, de drinkbeker met deksel en de diepvriestrechter. V.l.n.r. de produkten waarvoor Curver op de Belgische Trade Mart, te vergelijken met het Beatrixgebouw van de Utrechtse Jaarbeurs, een onderscheiding kreeg: de verrijd bare afvalbak, de limonadekan met koelelement f Cool Can), de Rodar en de opvouwbare jerrycan.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 100