3! Perby zonder chte favorieten MELKHUISJE HAALT VERKEERD BAKZEIL J ORT Ecidae Gomant reukink wint cht van Chaam Ploeg Roche topverdiener in Tour HAMBURGER SV STELT STEIN OP NON-ACTIEF Tennisdames VS missen Navratilova niet Snelle tijden tweejarigen op Duindigt Luxe probleem voor wielereoaeh Verboom Feyenoord contracteert Australiër sportuitslagen agini DONDERDAG 30IUU 1987 PAGINA 7 g gem tandac 1 opsf rt AAM De Ronde van Frankrijk is dan voorbij, de kopstukken blijken nog steeds eid het publiek tijdens de diverse profron- spektakel te bieden. De traditionele Acht Chaam werd gisteren door Eric Breu- k uit de ploeg van Peter Post gewonnen, debutant in de Tour toonde zich in de dsprint de sterkste van een kopgroep van en renners. De Ier Stephen Roche, dins- in Stiphout derde, eindigde op de tweede ats. De winnaar van de Ronde van Frank- werd gevolgd door Pedro Delgado en Paul van Poppel. De kopgroep, die ver- bestond uit Adri van der Poel, Teun van en Gerrit Solleveld, had een voorsprong veertig seconden op het peloton. Alcoholverbod op renbanen in Engeland LONDEN Op de paardenrenbanen in Engeland is binnenkort een gedeeltelijk alcoholverbod van kracht. De Jockey Club heeft besloten tot het nemen van deze maatregel, omdat de koersen in toe nemende mate worden verstoord door dronken relschoppers. Dronken toeschouwers worden in de toe komst niet meer toegelaten tot de 59 ren banen. Op grote gedeelten van de accom modaties mag geen alcohol meer worden geschonken. De handhaving van de orde wam tot dusver vooral neer op bejaar den. Zij krijgen nadrukkelijke assistentie van de politie. De agenten krijgen ook meer bevoegdheden. In het nabije verleden deden zich ernstige rellen voor op de renbanen. PARIJS Behalve de gele trui heeft de Italiaan se ploegleider Boifava ook het meeste geld mee naar huis genomen. Uit de eindrekening van de Tour blijkt dat de Italianen 1.141.730 Franse francs hebben verdiend in de ruim drie weken. Dat be tekent dat de negen cou reurs een bedrag van 376.770 gulden mogen verdelen. Van de drie Nederlandse ploe gen verdiende de équipe van Jan Gisbers het meest: 517.880 francs, ruim 170.000 gulden. De ploeg Raas deed daar nau welijks voor onder met 514.630 francs. De verdiensten van de ploeg van Peter Post steken schril af bij deze bedragen. Na ruim drie weken fietsen kun nen de negen renners 238.300 francs verdelen. Met de minste centen gaat de ploeg van Echevarri naar huis. In de 74e Ronde van Frankrijk werd 7813 gulden verdiend. De lijst van verdiensten in guldens is: 1. Boifava 376.770 gulden, 2. Guimard 214.366, 3. Gisbers 172.626, 4. Raas 171.543, 5. Köchli 166.940, 6 Neel 159.750, 7. Minguez 117.793, 8. Gonzalez 111.100, 9. Nino 100.183, 10. Post 79.433, 11. Godefroot 57.986, 12. Le- geay 52.233, 13. Swerts 49.070, 14. Bazzo 36.116, 15. Stanga 35.016, 16. Ruperez 33.670, 17. Perurena 31.963, 18. Thevenet 28.953, 19. Capper 25.136, 20. Algeri 24.233, 21. De Kimpe 24.803, 22. Meza 13.863, 23. Echevarri 7.813. HAMBURG Uli Stein heeft zich buitenspel gezet bij Hamburger SV. De voormalig doelman van het Westduitse elftal is gisteren door de clubleiding voor onbepaalde tijd met vakantie gestuurd. De maatre gel volgt op de rode kaart, die Stein kreeg in het duel om de Westduit se Supercup tegen Bayern München. Stein sloeg aanvaller Wegmann van Bayern München na diens tweede doelpunt in het gezicht en moest van scheidsrechter Pauly vertrekken. Tevens kreeg Stein te ho ren, dat hij naar een nieuwe club mag uitzien. Reserve-doelman Ri chard Golz neemt voorlopig de plaats van Stein in. Drie dagen voor de start van de competitie heeft hij het vertrouwen gekregen van trainer Josip Skoblar en manager Felix Magath. De negentienjarige Golz de buteert zaterdag tegen Schalke'04. De club gaat wel op zoek naar een vervanger voor Stein. Voor Stein was het de tweede rode kaart in zijn loopbaan. Vorig seizoen werd de doelman van het veld gestuurd in het bekerduel tegen Augsburg wegens beledigen van de scheidsrechter. Hij werd destijds voor vier weken geschorst. Daarnaast kreeg de doel man ook nog een boete van 2500 gulden. gf ASSENAAR Zestien arden komen zondag op rAindigt aan de start in 2* jaarlijkse Derby voor mi avers. En dat de drieja- onm !e viervoeters niet al- grijsr in strijden om de eer in di ze klassieker der klas- e spoi «kers wordt wel duide- rjS "J uit het te winnen prij- 1 on<7geld. Er is een totaal prijzengeld van liefst ee ton waarvan de helft od or de winnaar is. moto m uitgesproken favoriet L LL er in het deelnemers- van de koers over meter niet. hebbf teki mg 0% s-ink gj venvoudig landskampioen ne de pikeurs Tjitse Smeding rijde at er om bekend altijd veel cnemi materiaal op stal te heb- i staan. Vorig jaar maakte grote indruk met de twee- ige Best of All. Alle klassie- alogu werd door dit paard ge- V2 nnen. Zij verdiende hier- r meer dan 50.000 gulden, publiek had aan het begin het seizoen daardoor al zj; n keuze gemaakt. Best of All vèrti 1 favoriet zijn voor de eerste (nagj «is in de Derby. Echter, in- "«irs zeggen: goede resultaten alen als tweejarige houdt niet in dat er als driejarige navenant zal worden ge- steerd. Dat is wat betreft iviseu st of All uitgekomen. Vier er achtereen werd Best of uitgeschakeld, zij kreeg fs een startverbod. Met de rT errie werd geen piek meer rdiend. f ikman Smeding heeft er al- aan gedaan om Best of All »ar te krijgen voor de Der- De pupil van eigenaar ruik eld MES ng kos ylal Jan van Dooyeweerd: aan de start met Brahms Melodie. Scheffer blijft echter op stal. Smeding: „Ik weet niet wat het is. Misschien heeft het paard last van stress". De Ne derlandse kampioen komt nu in de baan met Bea di Tricia, een goed prestatie-paard dat hem ook de overwinning in de Derby kan brengen. Er zijn overigens meer kans hebbers. Zoals Berta Buiten zorg. Jarenlang was de Lim burgse familie Snetselaar eige naar van Stoeterij Buitenzorg. Zij trok zich echter plotseling terug uit de paardesport. De stoeterij werd verkocht aan de familie Nas. De naam van de FOTO: ANP stoeterij, die toppers als Henri, Jojo en Manza Buitenzorg voortbracht, bleef bestaan. Twee jaar geleden kocht de fa milie Snetselaar voor de aar digheid bij Nas weer een paardje om er in het paarde- sportwereld weer bij te horen. Dat paardje, Berta Buitenzorg, kwam in training bij Jan Hoe- jenbos in Hoofddorp. Deze man staat bekend als iemand die goed met jonge paarden kan omgaan. Een andere kanshebber zon dag is Brahms Melodie met Jan van Dooyeweerd. De hengst moet Jan van Dooye weerd zijn eerste winst in de Derby kunnen bezorgen. Als trainer - zijn paard Ybe van Papen hoef werd door Egbert de Visser gereden - had Van Dooyeweerd ruim een kwart eeuw geleden, in 1960, al suc ces. Van Dooyeweerd Ondanks het feit dat hij een liefhebber is van de drafsport heeft Van Dooyeweerd het za kelijke aspect nooit uit het oog verloren. In het begin van de jaren zeventig kwam zijn en- trainement tot bloei. Alles kon. De bouw van vijftien ex tra boxen leek een logisch ge volg van Van Dooyeweerds expansiedrift. „Die boxen wer den mijn ondergang", luidt de pijnlijke herinnering. „Toen heb ik zwarte sneeuw gezien. In 1979 kreeg ik last van mijn rug, een hernia-ope ratie was noodzakelijk. Ik kwam acht maanden niet op de kar. Hoewel ik altijd trou we eigenaren heb gehad, raak te ik langzaam maar zeker paarden kwijt. De rente op mijn hypotheek voor de uit breiding steeg. Ik liep op krukken. Ik ben er extra hard tegenaan gegaan en er boven op gekomen". Tot de acht paarden die in het eerste gelid achter de startauto vertrekken behoort ook Bas- tien d'Almere van trainer en rijder Gerard van Eykelen- borg. Dit jaar werd het paard door eigenaar André van Mierlo aangekocht in de hoop in de Derby te kunnen starten. Gerard van Eykelenborg: „Bastien d'Almere is natuur lijk een goed paard maar ik denk dat Bea di Tricia de meeste kans heeft". ARTHUR VAN RIJSWIJK OERSTIPS HAAG Vanavond koerst iten onze tips voor deze baan koers: Celerita Medo (3), Cenia Jinawerd (7), Camil Buitenzorg (8). de C koers: Bianca Pitt (5), Alexis Loui- altet (1). Birmania B (6). 3e koers: Bo- l0k n D (1), Bariolaine (9), Akka Ton- werd (5). 4e koers: Baxter Pitt (3), any Jeanet (1), Beauty L (6). 5e irs: Ariscocat (6), Zep Star Last (1), (7). 6e koers: Zarenco (2), Zetor o Amerlyon (4). 7e koers: Zodiac issen 5,lc>eve (5). Zita Morgan (9), Ansas- ,2) 8e koers: Vit0 del 001 <5>- Wio n de Lente (6), Widi Buitenzorg (1). irs: Yorki Ulandia (6) Zelda Vo- (1), Vilmar (8). 10e koers: waftogan Veha (7). Appie Buitenzorg Alexia Arlo (5). 11e koers: Yan- Postille (5), War ter Lune (4), i Teb (6). ihaesberg vrijdag 19.00 uur. Afkoers: Bravo Nora (6), Bonny Mar- (4), Always Nebit (8). 2e koers: ka Sigero (1), Yvonne Dakota (8), aio ,besk C (5 3e koers: Atletico (6). ppnL art Look (2), Basco (1). 4e koers: Boslust (6). Zetzlar Hazelaar Alphons N (4). 5e koers: Attila Weert (7), Ybert Eik (1). Yline 6e koers: Zabara Raaphorst (16), Fleur (12), Boxberger Jewel (9). toers: Amber Enzelens (3), Ymir J Zeester Ulandia (6). 8e koers: 'y Volann (1), Warhorse B (6), >alm du Bois (3). 9e koers: Ank oomerd (4). Zip Cartouche (8). idrea (3). 15 oningen zaterdag 17.30 uur. lasti koers: Bravo (5), Brown Beauty Bravour G (13). 2e koers: Brenda öra «land (6). Angeliek Supreme (9). irt as de la Vesta (7). 3e koers: Zsa Zsa t. Hi 'tavus (4), Barones Laren (3), Arie alcO Krswal (10). 4e koers: Zetor D (3), llow Crown (8), Zorro Buitenzorg I 5e koers: Antje ter Lune (3). Ylius u (5), Willem Bonheur (8). 6e koers: n iriana A (10), Zierit Kandia (9), bed »gy Frank (7). 7e koers: Zazou Su- Da me (2), Zilverstar^ G (6), Zie die :oali a 1 e it) rpa ;n gi istof: rbra ndt jen: (30 Wa mal ekti o lit lus (1). 8e koers: Zisja M (9). Wel- Terraise (10), Yet Star Last (5). koers: Vriend (7), Worthy Boy La- (6) en Walko B (2). rolffederatie "fi verspoeld met S rnmeldingen oevi lat ILVERSUM De open Ne at i iflandse titelstrijd golf, die de orige week in Hilversum ntw erd gehouden, heeft zijn uit- ik 1 erking niet gemist. De Ne- i m erlandse Golf Federatie is de lijve) (gelopen dagen overspoeld len'i «t enkele honderden tele- isi »ntjes van mensen die zich leri üden aanmelden als lid. n sn rijwel aUe golfers-in-spé zul- chet n geduld moeten betrachten, jk v Ie NGF wees de belangstel- te I inden door naar golf-accom- lodaties in hun omgeving. De KK 9 officiële clubs hebben bijna Uemaal een wachtlijst VANCOUVER Het dames-tennisteam van de Verenigde Staten, verzwakt door de afzeg ging van de geblesseerde Martina Navratilova, heeft zich met gemak geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Federatiebeker. Met overwinningen in de enkelspelen van aan voerster Chris Evert en Pam Shriver en de zege in het dubbelspel door Evert en Zina Gar rison versloegen de titelverdedigsters Japan met 3-0. De onervaren Japanse speelsters waren in Van couver geen partij voor Evert en haar landge- haar enkel notes. Geen van de Amerikaanse dames hoefde een set af te staan. Pam Shriver had wel een tie-break nodig om de eerste set van haar partij tegen Akiko Kijimuta te winnen. Geconcen treerder spelend in de tweede set, gunde ze haar tegenstandster slechts één game. Het zal vermoedelijk nog enkele ronden duren, voordat het team van de Verenigde Staten het ;emis van Navratilova gaat merken. De Wim- •ledon-winnares moest verstek laten gaan, na dat ze vorige week bij een partijtje basketbal id verstuikt. De hoofdbaan van Het Melkhuisje staat onder water omdat het afdekzeil niet bestand bleek tegen het overvloedige regenwater. FOTO: ANP HILVERSUM Het le ven in de regen is minder ergerlijk blootshoofds dan met een paraplu die te langzaam opengaat en vervolgens nog blijkt te lekken ook. De organisa tie van de internationale tenniskampioenschappen in Hilversum kregen gis teren terecht veel vragen over hun eerste zeil, dat als een scherm over het centre-court kan worden uitgerold om deze te be hoeden voor regenplassen. Een wolkbreuk gistermid dag boven het Melkhuisje bleek voor de wedstrijd leiding niet voldoende aanleiding het scherm, dat 's nachts wel als een de ken over het gravel had gewaakt, razendsnel uit te laten rollen. Referee/wedstrijdleider Henk Korvinus legde uit wat de gok was geweest: „Na gewone buit jes was ons gebleken dat je op banen zonder zeil een kwar tier eerder weer kon gaan spe len dan op het beschermde centre-court. Daarom roUen we dat scherm niet zo snel uit. Bovendien zijn de twee helf ten niet groot genoeg, zodat er plassen komen bij het net. Bij de achterlijnen onstonden plassen omdat het ding lekt". Had men voor een eerste-jaar- sexperiment dan toch maar een beter zeil gekocht, is dan een logische gedachte. Maar daar hing referee Korvinius direct weer een hoger prijs kaartje aan. „Bovendien kan hier het opgevangen water niet aan de zijkanten van de baan worden afgevoerd, omdat daar geen afvoer is". Logisch, want ook dat kost geld. Dat geld is dan wel uitgespaard, maar voor publiek en spelers is een verloren middag en avond een kostbare zaak. De profs mopperen ook al dat ze nergens kunnen trainen. Ook alle oefenbanen bij ingescha kelde clubs in Hogerheide en Kortenhoef staan onder water. Het toernooi kende gisteren alleen de late afronding van de eerste ronde door zeges van winnaar '85 Osterthun op Binder en van Arrese op Lo- pez-Maeso. In de tweede ronde klopte titelverdediger Muster (Oos) zijn Duitse taalgenoot Schwaier, de man voor wie Michiel Schapers dinsdag let terlijk een knieval had moeten maken. Als vandaag de tweede ronde niet kan worden afgewerkt komt het wedstrijdschema ernstig in gevaar. „Dat van daag veel verregend is, stemt ons met gemengde gevoelens, maar als dat morgen (donder dag, red.) ook gebeurt, zitten we in de problemen". Korvi nus speelde hardop met de ge dachte de bouw van de extra tribune plus „hospitality"-tent voor de laatste vier dagen een dag uit te stellen. Vanmorgen stond dit bouwwerk er echter toch, liefst twee brodnodige banen in beslag nemend. „Wij halen onze weerinforma- tie bij de metereologische diensten van de luchthavens en er is zeventig procent kans op regen", aldus de referee. Bij droog weer zouden de spelers, met name Menno Oosting te gen Skoff, vanmorgen vroeg al •om negen uur zijn begonnen in plaats van gewoon rond het middaguur. Maar ook toen re gende het. Korvinus weer: „Spelers zo vroeg laten begin nen is riskant, want dan zie je ze volgend jaar misschien niet meer terug". Ongelukkige bij komstigheid bij het vroege op staan was de traditionele „Players' night", de feesta vond voor spelers die gister avond op het programma stond in de „Jan Tabak" te Bussum. Aan Tom Niissen was die avond al helemaal niet be steed. Uitgerekend hii was een van de enkelspelers die gister middag voortijdig de baan moest verlaten. Bij de stand van 1-1 in de eerste set kon den de Argentijn Jaite en Nijs- sen in het volgestroomde feestdorp op het Melkhuisje verder dromen van een plaats in de derde ronde. De West duitser Maurer was nog maar een game verwijderd van winst tegen de Argentijn Pe- rez-Roldan toen de hemelslui zen opengingen. Mocht de hele week zodanig verregenen dat het toernooi niet voltooid kan worden, dan verdienen de spe lers wat hen op dit moment toekomt. De Panda-hal in Loosdrecht, waar Osterthun in 1985 op een maandag zijn fina lepartij tegen de Zweed Kent Carlsson mocht afmaken, zal zonodig opnieuw als redmiddel worden gekozen als tijdig blijkt dat de spelers twee en kelspelen per dag moet afwer- ken' HERMAN JANSEN Zilveren Bal Ondanks de gestaag val lende regen was Fries land weer uitgelopen voor de „Grote Kaat- spartij" van "Ti het Sternse Slotland. De Koningspartij om de „Zil veren Bal" werd ge speeld voor overvolle tri bunes. FOTO: ANP WASSENAAR Onder slechte weersomstandig heden deden de baby's uit de drafsport, de tweejari gen gisteren op Duindigt toch van zich spreken. De eerste twee draverijen wa ren voor de tweejarigen en werden beide gewon nen in dezelfde, gezien de omstandigheden goede ki- lometertijd van 1.21.6. In de eerste koers bleef Clan Vrijenesse - bij zijn eerste op treden goed voor een winnen- de tijd van 1.18.9 en daarmee momenteel de snelste tweejari ge - op stal. Daardoor was de strijd meer open. Smeding won nu met Calista Cunera die daarmee ook ongeslagen bleef. Met de tweede aanko mende Cetted Jacky en de derde aankomende Clark Pitt ging dit drietal ver voor de an dere paarden uit en zorgde op de finish afgaand nog voor een spannende slotfase. Berijder Gerard HuUeman won voor trainer Hugo Lange- weg en eigenaar Land de tweede koers met Captain Morgan, dat ook een paard met mogelijkheden is. Sme ding moest in deze koers rij dend met Clasy Dirt genoegen nemen met een tweede plaats vóór Carouche Hanover. KOLLUM De internationale ploegentijdrit in KoUum, de laatste voorbereiding voor de Nederlandse ploegen op de striid om de wereldtitels in Oostenrijk volgende maand, heeft de coach bij het dames-wielrennen Rinus Verboom met een luxe probleem opgezadeld. Niet het favoriete viertal Mieke Havik, Petra de Bruin, Moniqie Knol en Monica de Waal won de rit over vijftig kilometer, maar de zogenaamde B-ploeg bestaande uit Thea van Rijnsoever, Connie Meyer, Heieen Hage en Els Koolloos. Het verschil tussen de twee formaties was aanzienlijk. Thea van Rijnsoever c.s had voor de vijftig kilometer 1 uur, 9 minuten en 57,90 seconden nodig. De A-formatie volgde op meer dan een minuut. De Belgische equipe, die in KoUum er voor de dames een internationaal tintje aangaf, volgde op ruim twee minuten. Bij de heren kent bondscoach Andre Boskamp geen problemen over de samenstelling van zijn ploeg voor de 100-kilometertiidrit in Villach. Van het viertal dat in Colorado Springs de wereldti tel veroverde, zijn Tom Cordes, Gerrit de Vries en Rob Harme- ling overgebleven. De oud-wereldkampioen bij de junioren Mi chel Zanoli neemt in de ploeg de plaats in van John Talen die de stap naar de profs maakte. In KoHum bleek het viertal goed sa men te kunnen werken. Ook de moeilijkheden die Zanoli te verwerken kreeg, een lekke band in de eerste ronde en daarna ook nog eens wisseling van fiets, hield de équipe niet van de winst in Kollum af. De tijd van het viertal was zelfs goed te noemen: 2 uur, 3 minuten en 34 seconden. Van de buitenlandse concurrentie zorgden alleen de verrassend sterke Joegoslaven voor weerwerk van formaat. ROTTERDAM De Au stralische spits Dave Mit chell heeft woensdag een contract voor drie jaar ge tekend bij Feyenoord. Met het aantrekken van de 25- jarige midvoor is de selec tie van de Rotterdamse club voor het komende seizoen rond. Mitchell speelde de afgelopen anderhalf jaar voor de Bun- desligaclub Eintracht Frank furt. Hij behoorde niet tot de vaste keus. In 34 competitie wedstrijden scoorde hij vijf keer. Nadat Mitchell overbo dig was geworden bij Frank furt doordat de club de Hon gaarse international Lajos De- tari aantrok, meldde Feye noord zich. MitcheU kwam dinsdagavond in actie voor zijn nieuwe werkgever in de oefenwedstrijd tegen Vitesse (4-2) en maakte één treffer. De aanwinst heeft vandaag een medische keuring onder gaan. Secretaris Fred Blanke- meijer zei te verwachten dat de Stichting Arbeidszaken toe stemming zal geven, te meer omdat de drievoudig Australi sche international ook over een Brits paspoort beschikt. Voordat hij naar West-Duits- land kwam, speelde MitcheU onder meer bij Glasgow Ran gers, Seiko Hong Kong en Sydney City. PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS. 1600 meter: 1. Ca lista Cunera (T. Smeding) 2.10,6 - 1.21.6; 2. Cetted Jacky; 3. Clark Pitt. Niet gestart: Classy Girl en Clan Vrije nesse. Toto: winnend 2,10, plaats 1,60 3,10. koppel 3,40, trio 11,10. TWEEDE KOERS. 1600 meter: 1. Captain Morgan (G. Huieman) 2.10,6 - 1.21.6; 2. Clay Dirt 3. Carocbe Ha nover. Toto: winnend 2,70. plaats 1,50 1,50 1,40, koppel 8,10, trio 51,70. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Billy Vredebest (J. Westgeest) 2.47.5 - 1.23.8; 2. Bonna Dear; 3. Annabell Hanover. Toto: winnend 2,90, plaats 1.40 2.40 1,10. koppel 26.70, trio 91.30. VIERDE KOERS. 1200 meter. 1. Box berger Atleet (K. Davies) 1.20.8; 2. Boxberger Caesar; 3. Watermill Hill. Niet gestart: Noble Game. Toto: win nend 9,90. plaats 4,60 1,60. koppel 7,20, trio 63,40. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Ato mic Power (M. Poort) 2.40.7 - 1.20,4; 2. Zarol Duke; 3. Antrapid Aldorp. Toto: winnend 1,80, plaats 1.50 2.20 3,60. koppel 6.70. trio 154,40 ZESDE KOERS, 2000 meter 1. Ziva- go Odilia (G. van Eykelenborg) 2.43.1 - 1.21.6; 2. Anja B; 3. Zeb Zuidhoom. Toto: winnend 19,30. plaats 2.20 1,30 2.80. koppel 23,50, trio 541,60. ZEVENDE KOERS. 1300 meter: 1. Hollow Dance (A. Manuel) 1.26,8; 2. Hugo Z Hackenbush; 3. Spansyke. Niet gestart: Halcyon Cove, Pedome ter en Rapid Miss. Toto: winnend 10,50, plaats 5,80 8,10, koppel 15.80. trio 252.10. ACHTSTE KOERS. 1609 meter 1. Alex di Tricia (T. Smeding) 2.07,1 - 1.19.0; 2. Viola Marijke; 3. Zarlino Ha nover. Toto: winnend 2,20, plaats 1.00 1,00 1,00, koppel 11,70, trio 66.20. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Afrodite W (J. Dragt) 2.39,3 - 1.19.7; 2. Yranda; 3. Yko Gold. Toto: win nend 1,70, plaats 1.00 1.20 1,30, kop pel 15.40, trio 101.00. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Ypco ^Dostland (W. van Dalen) 2.39,9 - 1.20,0; 2. Ydeltuit B; 3. Youri Prince. Toto: winnend 3,50, plaats 2,30 1,20 120, koppel 10,50, trio 65,10. Omzet totalisator 346.928,00. SCHAKEN Open NK in Dieren (echtste ronde): Cifuentes (Chi)-Zapata (Col) 1/2-1/2; Riemersma-Rodriguez (Cub) 1-0; Peelen-Westerinen (Rn) 0-1; Belkhod- ja (Fra>-Pieterse 1/2-1/2; Blees-Berg (Den) afg.; Ostojlc (Joe)-Winants (Bel) afg.; Hartoch-Pliester 1/2-1/2; Bren- ninkmeijer-Bohm 0-1; Nieuwenhuis-Peek 0-1; Hoeksema- Van Mil 1/2-1/2; Timmerman-Van de Oudeweetering 0-1; Vogel-Welling 1/2-1/2; Vanheste-Du Chattel 1-0; Grooten-Schwartz 1-0; Faase-Knop- pert 0-1; Bottema-Noetzel (WDI) afg.; Jongsma-Hofman 1/2-1/2; Schlenga (WDI)-Perez Garcia 1/2-1/2. Stand: 1/2. Cifuentes en Riemersma 6 pun ten; 3/4. Zapata en Westerinen 5 1/2; 5/8. Bohm, Belkodja, Pieterse en Ro driguez 5. TENNIS Open NK (Melkhuisje) in Hilversum Enkelspel, eerste ronde: Arrese (Spa) - Lopez-Maeso (Spa) 6-2, 5-7, 6-3; Osterthun (WDI)-Birner (Tsj) 6-3, 6-4. Tweede ronde: Muster (Oos)-Schwal- er (WDI) 7-6 (7-3), 6-3. Stand afgebroken partijen: Nijssen (Ned)-Jaite (Arg) 1-1. Maurer (WDI) - Perez-Roldan (Arg) 7-6 (7-5), 6-5. Federation Cup in Vancouver (Ca nada) Eerste ronde: Verenigde Staten-Ja- pan 3-0, Bulgarije-Griekenland 2-1. Australië-Denemarken 3-0, Italië-Bel gië 2-1, Frankrijk-Oostenrijk 3-0, In- donesië-lerland 3-0, Spanje-Jamaica 3-0. Groot-Brittannië - Chili 3-0. VOETBAL Oefenwedstrijden Veendam: Veendam-FC Den Bosch 2-1. Doelpunten Veendam: Gall 2 (1 uit strafschop). FC Den Bosch: Grim. Oene: Oene (4e klasse zaterdag)- RKC 1-8. Doelpunten RKC: Schapen donk 2. Rebesch. Brands. De Kok. Van Ruhl. Van der Kaay. De Graaf (edj Velsen: Telstar-AZ 0-7. Doelpunten: Tol 2. Norton 2. Jaling 2 en Van der Hengst (strafschop). Lierse: Lierse SK (2e klasse)-Haar- lem 1-1. Doelpunt Haarlem: Atteveld. Nijmegen: NEC Pees Munkas (Hon) 1-2. Doelpunten Pees: Marton en Lovasz. NEC: Peters. Roosendaal: RBC-Ajax 1-3. Doelpunt RBC: Molenaar. Ajax: Rijkaard 2. Wouters. WIELRENNEN Derny-koers In Noordwljk: 1. Van der Poel/Smits (Hoogerheide), 2. Zoetemelk/Raats (Germigny l'Eve- que), 3. Van Poppel/Debacker (Bilt- hoven), 4. Knetemann/Koel (Huyber- gen), 5. Pijnen/Van Doorn (Hooger heide), 6. Winnen/Van de Torre (Ven- ray), 7. Rooks/Roels (Castricum), 8. Lubberdfng/Zijtaard (Voorst), 9. Ja- kobs/Boelens (Helmond), 10. Nljdam- /Boer (Zundert). Acht van Chaam: 1. Breuklnk (Ber gen op Zoom) 120 km in 2 uur. 20 mi nuten en 13 seconden, 2. Roche (Ier), 3. Delgado (Spa), 4. Van Poppel (Bilt- hoven), 5. Van Vliet (Baarle-Hertog), 6. Van der Poel (Hoogerheide), 7. Sol leveld (De Lier) z.t., 8. Lammerts (Put te) op 40 seconden. 9. Kools (Baarle- Nassau) z.L. 10. Frits Pirard (Breda) Z-L tijdritten in Kollum Amateurs: 1. Ne derland (Rob Harmellng, Tom Cor des. Gerrit de Vries en Michel Zanoli) 100 km in 2 uur, 3 minuten en 34 se conden, 2. Joegoslavië op 1 minuut en 17 seconden. 3. Groot-Brittannië op 3.28, 4. België op 4.03, 5. Frank rijk op 5.19, 6. Ploeg Kqersen op 5.32, 7. Spanje op 5.33, 8. Noordelij ke Wielervereniging op 10.54, 9. Alc- marla Victrfx op 13.32, 10. WSV Em- men op 14.33. Dames: 1. Nederland B (Thea van Rijnsoever, Connie Meijer, Heieen Hage en Els Koolloos) 1 uur, 9 minu ten en 57,90 seconden, 2. Nederland A (Mieke Havik, Monique de Waal, Monique Knol en Petra de Bruin) op 1 minuut en 3 seconden, 3. België op 2.29.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7