Hartverwarmende pianolessen in masterclass van Gyorgy Sebok L Voorzitter Wallis de Vries: „AVRO wordt nooit puur commercieel" "4 onder kilt ^uitsJancT Radio NA8 --ftDIO/TELEVISIE EcicbcSouiont WOENSDAG 29 JULI 1987 PAGINA 9 (Vervolg van voorpagina) .VERSUM „Met de discussie-nota „Van lüeke omroep naar private omroep", die gis- ,n is verschenen, geeft het bestuur van de RO te kennen voorstander te zijn van een rivatiseerde omroepvorm, die geheel onaf- ikelijk is van de overheid. Volgens voorzitter Hls de Vries zouden TROS en VOO zich hier aan moeten sluiten. De overige zendgemach- en zouden dan kunnen doorgaan binnen het omroepbijdragen betaalde publieke bestel, deze wijze onstaat een „duaal" stelsel waar- swegfcrivate en publiek omroep naast elkaar func- eren". verandering heeft vooral te maken met het dat de huidige wetgeving te veel een keurs- is, die te weinig beantwoord aan het doel van AVRO. „Wij zijn groot geworden door parti- ier initiatief en hebben nooit zelf om de fi- icjële bescherming van de overhied gevraagd. jAVRO zou dan ook liever zelf het geld wil- verdienen om omroep te bedrijven", zendgemachtigde streeft echter niet naar commerciële televisie. Wallis de Vries: „De AVRO wordt nooit puur commercieel. Wat bo vendien meespeelt, is dat we ons eigen karakter willen behouden en dat wordt moeilijk als kijk cijfers of commercieel gewin de belangrijkste be zigheid worden. In een duaal omroepbestel zou den wij onze verenigingsstructuur willen behou den". Volgens De Vries kan de vernieuwing van het omroepbestel niet veel langer worden uitgesteld omdat anders verdere verschraling van het pro gramma-aanbod onontkoombaar is. De AVRO heeft zijn eigen produktie al moeten terug schroeven van tachtig naar zeventig procent. „Het huidige bestel biedt financieel te weinig ruimte om zich in de nabije toekomst met inter nationale commerciële concurrenten te kunnen meten". De mediawet die op 1 januari van kracht wordt, biedt volgens Wallis geen moge lijkheden om het huidige bestel te verbeteren. Brinkman zelf heeft dat al toegegeven door zijn wet als een „noodzakelijk intermezzo" te be stempelen. Met deze discussie-nota hoopt de AVRO de vicieuze cirkel tussen omroep en kabi net te doorbreken. In de programmering laat de nota het behoud van identiteitsgebonden pro gramma's zwaar wegen. „Het geld dat wordt verdiend met een populaire programmering zal moeten worden gebruikt om kwaliteitsprogram ma's te maken en te plaatsen". De AVRO wil dan ook niet twee maar drie dagen per week uit zenden waarbij de zondag, toch een oninteres sante dag voor reclame, wordt gebruikt voor kwalitatief goede indentiteitsprogramma's als „Jonge mensen op het concertpodium". Op de radio verlangt de AVRO eveneens meer zend tijd. Voor de geprivatiseerde omroepen zou, naast de in het regeerakkoord in het vooruit- zichtgestelde FM-zender, ook een AM-zender moeten worden vrijgemaakt. In een eerste reac tie toonde de TRÓS-directeur Cees den Daas zich positief „Ik ben blij dat de AVRO nu einde lijk een duidelijke uitspraak ten gunste van een duaal bestel heeft gedaan". Veronica reageerde negatief omdat het plan van de AVRO geen wij ziging brengt in de mogelijkheden voor een commerciële omroep zoals de VOO die voorstaat. Ster-directeur Smeekes zei „niet onplezierig" te genover de nota te staan. „Nu de sjieke AVRO een duidelijk standpunt ten gunste van een duaal bestel heeft ingenomen, is er wellicht kans op een doorbraak". HANS PIET (tel NDEN De Schotse ac- r Michael Ross MacKenzie, in het vierdelige mini-epos •tér the Great" (zondag: C 1 om 20.15 uur) de rol elt van Alexander Menshi- broer Nikita, nam het besluit tijdens de opna- n in Rusland zijn schotse niet aan te trekken. De irweging om zijn kilt thuis aten, had overigens niets te ken met het feit dat de iperaturen ver beneden het espunt lagen. Op het mo- nt dat duidelijk werd dat er Moskou zou worden ge lid, herinnerde hij zich de aringen van een oom, die k na de oorlog een bezoek icht aan het Rode Plein, ij werd gearresteerd omdat zich als vrouw had ver- ed", aldus een lachende Mi- iel. <OE et alleen voor Michael was '79- Russische reis een tocht vol J]!* rinneringen. Ook Vanessa p£ dgrave, die in de reeks de ïla. speelt van de ambitieuze Mn phia, heeft een emotionele iding met Rusland. Ze arri- erde daar precies vijfen- intig jaar nadat haar vader, inmiddels overleden sir Mi- 30. ael Redgrave, met zijn rol Hamlet triomfen vierde in theaters van Moskou. Op de dat hij het Shakespeare- icjÉakter voor de laatste keer 0x- talte gaf, maakte Vanessa 0®; ar debuut in een Londens ater. Mn 45^ nessa Redgrave is overigens hoi it de enige ster in deze serie. »n talya Andreichenko, de ac- die de eerste vrouw van ter de Grote speelt, is een Ruslands top-actrices. Zij tel telde de vrouwelijk hoofdrol de voor de Oscar als beste itenlandse film genomineer- „Wartime Romance" en ndt de kinderen om haar tr met haar rol als Mary ^fopins, in de gelijknamige "Tssische televisie-versie van Amerikaanse speelfilm. HILVERSUM „Je moet erop kunnen dansen. Wil jij met me dansen?" De Ameri kaans-Hongaarse pianist en pedagoog Gyorgy Sebok strekt aarzelend, maar met een won dermooie glimlach en zo oud als hij is, een stuk in de zestig, zijn handen uit naar de prille pianiste Ellen Corver. Het meisje, toch al hikkend van de zenuwen achter de vleugel in het Haags Conservatorium, grijpt deze unieke kans niet aan, maar begrijpt wel perfect wat Sebok bedoelt. Want als zij later die danspassage in Haydns pianosonate in C moet overdoen, danst de muziek dan ook zoals de meester dat wilde. Waarmee deze grandio ze pedagoog opnieuw bereikte wat hij wilde bereiken: een groeiend muzikaal begrip. De NOS-televisie was bij de masterclass die Gyorgy Sebok in februari van dit jaar gaf in het Koninklijk Conservatori um. Hij werkte met vergevor derde studenten temidden van een talrijk publiek, dat even goed veel moet hebben opge stoken van de ronduit wijze lessen van deze pedagoog. Re gisseur Henk de By maakte drie programma's van veertig minuten die vanaf vanavond (Ned. 2 om 21.25 uur) op drie achtereenvolgende woensdag avonden worden uitgezonden. In elke uitzending staat steeds één pianostudent centraal. In de uitzending van van avond is dat Ellen Corver, in die van 5 augustus (Ned. 2 om 21.15) Hans Eijsackers en in die van 12 augustus (Ned. 2 om 21.40) Johan Cnossen. Wat Gyorgy Sebok met zijn studenten doet, is bijna on voorstelbaar; zijn beminnelijke aanpak, zijn intelligente ogen en zijn uitstraling van belang stelling, steeds begeleid door warme muzikaliteit wordt door de studenten, hoe zenuw achtig ze ook zijn, opgepakt en in muziek omgezet. Vrijwel onmiddellijk. Sebok geeft lessen in muzika liteit aan de piano; technisch zijn de studenten al wel zo ver, dat hij zich daar niet over hoeft te bekommeren. En de manier waarop hij dat doet, brengt wondertjes tot stand. Romantische Hay dn Ellen Corver bijvoorbeeld heeft haar bekwame tanden gezet in een sonate van Haydn; als zij dat speelt, klinkt er een mooie, nogal romanti sche Haydn, maar op zo'n ma nier dat een gemiddelde luiste raar er vrede mee kan hebben. Het is wel goed zo, maar kan het beter? Sebok vindt van wel, al begint hij zijn aan- en opmerkingen met een positie ve beoordeling. Als hij heeft uitgelegd, dat sommige compo nisten vanuit het eigen ik moeten worden benaderd, sommigen van buiten af, dan daagt begrip. Bij de pianiste aan de vleugel en bij het pu bliek. „Ik denk dat het de be doeling van Mozart was, dat de pianist zich met hem vereen zelvigde". En als Sebok een fragment uit een sonate van Beethoven heeft voorgespeeld, zegt hij heel nadrukkelijk: „Dat ben ik". Maar Haydn be nadert hij van buiten af, als een hij, een toehoorder. Na een poosje is Ellen Corver zo ver en houdt zij haar hoofd naar een andere kant scheef. En uit haar vingers komt een andere Haydn, minder roman tisch, maar meer Haydn. Al rijst door deze verandering ook de vraag, waarom Ellen van aanpak moest veranderen. Na de aanwijzingen van Sebok speelt zij inderdaad meer Haydn, feestelijker, meer pia nistisch. Maar ook een stuk minder Corver. Zo oud is El len ook weer niet en als zij op haar manier bezig is, is een jong meisje bezig, lekker ro mantisch. Haydn verschafte haar de nootjes, zij maakte er van, wat haar muzikaal plezier gaf, op haar leeftijd toegesne den. Sebok maakte haar in de kortst mogelijke tijd weer wat rijper voor het podium. Heel goed, natuurlijk, al had de El len-zelf ook heel wat Koud Gyorgy Sebok legt uit: „Mij werd vroeger verweten, dat ik zo koud speelde. Er gebeurde niks". Daar vond hij trucjes op en die trucjes geeft hij feilloos aan zijn studenten door. Hij graaft heel diep en veel van wat hij tijdens de masterclass heeft te vertellen, zal mis schien pas weken later in alle duidelijkheid bij de studenten weer boven komen. Wat de betekenis is van elke noot, hoe de noten onderling elkaar be ïnvloeden. Hoe de Marche fu- nèbre van Chopin, die Hans Eijsackers in uitvoering heeft nog wat begrafenisachtiger kan worden, hoe de verschil lende onderdelen een eigen karakter moeten krijgen en toch in de eenheid van het werk blijven passen. Gyorgy Sebok legt uit, rolt met een aangereikte sinaasap pel over de toetsen om perfec te toonladders te krijgen, ver zint aansprekende voorbeel den en maakt op deze manier duidelijk waarom hij zo'n gro te naam heeft als pedagoog. En begrip krijgt hij terstond, als hij uitlegt dat iedereen wel zo ongeveer aanvoelt wat een componist met een bepaald werk heeft bedoeld. „Maar", zegt hij, „hoe krijg je dét nou voor elkaar..." Het lijkt hei dens moeilijk. Maar Sebok doet voor en speelt mee, legt uit en graaft. Tot de student met wie hij werkt, doet wat opeens zo volkomen logisch is geworden. Toch is Sebok geen tovenaar; wel héél knap en muzikaal en begiftigd met het vermogen dat over te brengen. Niet alleen aan pianisten, maar aan iedere musicus. Hij zegt: „Iedereen heeft wel eens behoefte aan een ander, die zegt hoe het moet". Sebok doet dat Op een verbluffend be minnelijke manier, die jaren blijft plakken. FRITS BROMBERG ^ederlaric^ NEDERLAND 1 VOO 15.35 Club Veronica Clips, mu ziekprogramma met o.a. de Clip van de Maand 16.15 0 Rambo, tekenfilmserie. Afl.: Memphisto's Magie 16.40 Only one to Earth, elfdeli ge documentaireserie over milieu en ecologische ont wikkeling. Afl. 8: Organi sche boerderij 17.05 Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Kus mij nou niet. Skippy is ontzet tend verliefd op Jane, maar hij weet zich met zijn houding geen raad. Alex doet zijn verlegen vriend wel even voor hoe hij Jane in moet palmen. Jane heeft daar absoluut geen be zwaar tegen 17.30 V26-Joumaal VOO 17.40 Veronica Sport, sportma- gazine gepresenteerd door Simone Wiegel 18.15 Starsky and Hutch, Ame rikaanse politieserie met David Soul en Paul Mi chael Glaser. Afl.: De Gij zelaars. Gangsters ontvoe ren de zwangere vrouw van Tom Cole om hem te dwingen mee te helpen bij een overval. Starsky en Hutch leveren een gevecht tegen de klok om haar le ven veilig te stellen 19.00 Countdown Classics, se rie programma's met her halingen van optredens van popgroepen in de Countdown-studio. Met o.a. Earth Fire, Tears for Fears. Europe, Culture Club en Depeche Mode NOS 20.00 Qj Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Managers voor de Derde Wereld, een film van PUM VOO 20.33 The Master, tv-serie. Afl.: Gijzelaars. De Master en Max werken nauwgezet samen met een geheime agent in hun poging het le ven van de dochter van de senator te redden die ont voerd is door een terroris tenorganisatie 21.27 Nieuwslijn, actualiteiten magazine met uitgebreid aandacht voor het 750-ja- rig bestaan van de stad Berlijn. Nieuwslijn toont het alledaagse leven van 'gewone mensen' in het westelijke deel zowel als in het oostelijke deel van de stad. Hoe het is om aan de Oostzijde te leven, hoe het voelt om in het door de DDR omgeven West-Ber- lijn te wonen? 22.02 The world according to Garp, Amerikaanse speel film uit 1982 van George Roy Hill. Met o.a. Robin Williams, Mary Beth Hurt en Jessica Tandy. De zelf bewuste verpleegster Jen ny Fields, die niets van mannen en wellust wil we ten, krijgt op zeer onge bruikelijke wijze een zoon. die zij T.S. Garp noemt. Als Garp volwassen is wordt hij schrijver. Zijn eerste ro man heeft geen succes, maar hij wint er wel het meisje Helen mee. Ze trou wen en krijgen twee kinde ren. Zijn moeder is inmid dels woordvoerster van een fanatieke vrouwen groepering NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 O Laurel Hardy: Pack up your troubles, slap stickfilm uit 1932 16.30 De ontembare feeks, Rus sische film van V. Alenikov. Petrov en Vasechkin zijn verliefd op hetzelfde meis je, de mooiste van de klas. Wat ze moeten doen om haar hart te veroveren zoe ken ze op in beroemde lief desromans 17.00-17.30 De Charlie Brown A Snoopy Show, tekenfilm serie. Afl.: Peppermint Patty op glad ijs NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18 30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal 19.12 Van gewest tot gewest, regionaal magazine 20.00 De weide, vierdelige na tuurfilmserie. Afl. 1: Plan ten en dieren 20.20 m Avondvoorstelling: On der de leden, tv-registratie van dit toneelstuk van Shi- reen Strooker en Guus van Waveren. Met o.a. Bram Vermeulen, Renske van der Zee en Wiek Ederveen. 'Onder de leden' gaat over mensen die in aanraking komen met AIDS. Niet het ziektebeeld is het thema, maar de reacties van fami lie, vrienden, hulpverleners en artsen op het feit dat ie mand in hun directe nabij heid die ziekte heeft 21.20 Piano-masterclass Gyor gy Sebok (1). driedelige documentaireserie over de masterclass van de Ameri kaans-Hongaarse pianist en pedagoog Gyorgy Se bok, waarvan vanavond Ellen Corver centraal staat. 1. Sonate in C gr.t., no.60, Haydn., 2. L'lsle joyeuse, Debussy 22.00 Studio Sport, met o.a. aandacht voor wielrennen (onder meer de ploegen tijdrit in het Friese Kollem) en voetballen (Gullit en Van Basten in Milaan) 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden XT 1/BRT 2 00-17.35 E Min of meer, Belgi sche speelfilm uit 1955 van Edith Kiel. Met Charles Jans- 1 sens, Co Flower, Jan Cam- L mans, e.a. De Burgemeester R| en de pastoor van het dorp Kontraregem zitten elkaar voortdurend in de haren. De schoenmaker Frans Nagel wordt de dupe van hu geruzie 20 55 Nieuws in teletekst 1. Tik tak, kinderserie (herh.) 05 Plons. Afl.: Plons en de wiel renner (herh.) 10 Nils Holgersson, Duitse ani matieserie naar het boek van Selma Lagerlöff. Afl.: De boze zusters aT1 .35 De terugkeer van de antilope (The return of the antelope), dertiendelige Engelse serie van Eugene Ferguson. Met: John Brandwell. Gail Harrison, John Quentin e.a. Afl.8: Een moedi ge daad 100 Dikkie'a Clippies 05 E Comedy Capers, serie slap sticks. Afl.: Spreek zelf, John (Speak for yourself, John), met Snub Pollard .15 d Leven», en laten leven: Marjolein Bastin, bekende te- kenares van natuurtaferelen. Presentatie: Gil Claes iel .40 Mededelingen en een pro grammaoverzicht 45 Nieuws 115 Fawlty Towers (7). twaalfdelige Engelse comedyserie met John Cleese, Prunella Scales, An drew Sachs e.a. Basil speelt weer eens de moraalridder. Hij vermoedt dat èén van zijn gas ten een meisje heeft uitgeno digd op zijn kamer (herh.) .40 Goede Zaken (Gute Geschaf te). tv-spel van Herbert Fuchs naar een toneelstuk van Hans Schubert. Met Johannes Schauer, Rudolf Strobl, Ulli Fessl, e.a. Gottfried Huber, een kleine bediende bij de boekhouding van een groot zoetwaren bed rijf, is hopeloos verliefd op de rijke Gaby. Hij reist haar overal achterna om maar in haar nabijheid te zijn en bekostigt die reisjes met geld dat hij via een sluw ver duisteringssysteem van zijn fir ma steelt 25 jaar Oponbaar Kunstbezit Vlaanderen, overzicht aan de hand van fragmenten en getui genissen met ter afronding een toekomstgerichte evaluatie ■05 Loterijtrekking -10-23.30 Nieuwe on Coda: Jonge sla, van Rutger Kopland TBF 1 •00 Vacaturebank 15 L'écran das vacances, teken filmmagazine 00 Journaal >03 Co aoir, regionaal journaal -30 Journaal 14» La Chriat s'est arrété Eboii (3), vierdelige tv-serie van Francesco Rosi naar de roman van Carlo Levi L'oeil dos autres, serie buiten landse reportages. Afl. 1: Ja pan: Khun Sa, Ie roi de l'oplum '•55 King's Sisters, serie reporta ges over de toernee van deze Engelse zanggroep. Afl. 5: Ita- ?-25 Laatste nieuws i-55-23.05 Informations, réfloxiona ot interrogations laïques DUITSLAND 1 15.20 Unternehmen Arche Noah, natuurfilmserie. Afl.: Von Jë- gern und Raubern 15.50 Tagesschau 16.00 Auf der Suche nach der Welt von Morgen: Datensicherheit, reportage 16.45 Moskito, magazine voor scho lieren 17.30 Die Trickfilmschau, teken films. 1. Floh ohne Heimat. 2. Sancho und Pancho 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Ruhe im Saaie, tv-serie. Afl.: Schwindel, Schweine, starke Manner 18.40 Indonesien, ein Paradies für Tiere, natuurfilmserie. Van daag: Die Drachen von Komo- do 19.00 Nur keine Hemmungen: Scha- raden mit Michael Schanze, spelprogramma 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Krimi-Sommertheater: Indras Rache, tv-film van Roger Boussinot, Jean Delannoy en Gilbert Prouteau. Met: Michael Duschaussoy, Michel Creton, Fiona Gelin, e.a. Er ontploft een bom in het Parijse hoofd bureau van politie, waarbij commissaris Cabaille omkomt. Zijn collega Gaborit komt via een famaceutische industrie in Monaco een excentrieke kun stenaar, Indra, op het spoor. Deze laat hem een brief bezor gen. die leidt tot de ontdek king van een massagraf 22.10 Tagesthemen, actualiteiten 22.40 Heut'abend..., talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Dr. Dieter Kronzucker 23.25 Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson, e.a. Afl.: Die Ver- suchung (herh.) 00.10 Tagesschau 00.15 Nachtgedankèn, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.55 18.58 19.00 19.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Monica, Benny en Gustav Sommer Die Höhlenkinder, jeugdserie naar de roman van Alois Th.Sonnleitner. Met: Kim Ros si. Veronica Logan. Alessandro Haber, e.a. Afl.6: Lapadu i Morgen schon, jeugdserie. Afl.: Wut im Bauch. (herh.) Heute Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ich heirate eine Familie..., tv- serie met Peter Week, Thekla Carola Wied, Julia Bieder- mann, e.a. Afl.: Heimlichkeiten Lottotrekking Programma-overzicht Heute (3 Salzburger Festspiele 1987: Don Giovanni, opera in twee actes van Wolfgang Ama dous Mozart, uitgevoerd door de Wiener Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karajan. Met: Samuel Ramey, Anna To- mowa-Sintow, Gösta Win- bergh, e.a. Tv-regie Michael Hame en Claus Viller. In de pauze, om ca.21XO-21.40 Heu- te-journal Paolo Stoppa als paus Pius VII in de film 'II marchese des Gril- lo'. Duitsland 2 om 23.20 uur. FOTO: UPI 23.20 Sommerfestival im ZDF: Filme von heute preisge- krönt: Die tolldreisten Strei- che des Marchese del Grillo (II Marchese del Grillo), Itali aanse speelfilm uit 1981 van Mario Monicelli. Met: Alberto Sordi, Caroline Berg, Elenea Daskowa Valenzano, e.a. On- ofrio, een markies is tot de adelstand verheven. Daar ge draagt hij zich niet naar, hij heeft het meer op plezier voor zien. Op kroegentocht ontmoet hij de kolenhandelaar Gasperi- no die zijn evenbeeld is. De posities worden geruild. De paus heeft ondertussen bevel gegeven Onofrio op te hangen 01.30 Heute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzicht 18.30 Überraschende Tage, Ferien auf der grünen Insel, tv-serie. Afl.: Unglaubliche Geschichte 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van do re- ionaio studio's agesschau 20.15 Ich stelle mich... Afl.: Hans- Jürgen Wischnewski, ex-minis ter 21.45 Freizeit und Fitness, vrijetijds- magazine 22.30 Die Liebe einer Frau (L'amour d'une femme), Franse speelfilm uit 1954 van Jean Grémillon. Met: Micheline Presle, Massi mo Girottl, Gaby Morley. e.a. De jonge arts Marie Prieur neemt een huisartenpraktijk op een klein Bretons eiland over. Het leven daar is haar vreemd en de bewoners zien in haar aanvankelijk geen waardige opvolger van haar voorganger, een man. Maar dankzij haar bekwaamheid en vriendelijk heid wint zij hun vertrouwen. Ze laat zelfs een potentiële echtgenoot voor haar werk schieten 00.20 Laatste nieuws □3 Ondertiteling via TeleTekst. SI Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nedertandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. ^ngelanc^ BBC 1 16.00 17.10 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.10 22.40 Cricket. Kwartfinale om de Natwest Bank Trophy Nieuws en weerbericht Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Puppy's new adventures' en 'Really wild show John Craven's Newsround, jeugdjournaal Colour of the creek The muppet babies, teken filmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Music match, muzikaal spel programma. Presentatie: Lisa Goddard en Willy Rushton (EThe Colby's, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston, Stephanie Beacham, John Ja mes, e.a. All.: Return engage ment Uitzending van de politieke partijen: The Liberal Party Journaal, regionaal nieuws en weerbericht EThe living isles - A natural history of Britain and Irëland, tiendelige documentaireserie over het ontstaan van de britse eilanden. Afl. 5: Time and tide (herh.) EFor the term of his natural life (2), driedelige Australische miniserie over de massale de portaties naar Australië in de 19e eeuw. Met Anthony Per kins. Patrick McNee, Samasn- tha Eggar e.a. Weerbericht BBC 2 15.15 Paardenraces vanuit Good wood, rechtstreekse reportage met om 17.00 Nieuws en weer bericht 20.30 Open space, documentairese rie. Afl.: The world ill divided 21.00 tUQ.E.D., documentaireserie. Afl.: The meaning of dreams. Bill Oddie, bekend van de co medyserie 'The Goodies', be zoekt een slaaplaboratorium, waar psycho-analisten en slaaponderzoekers zich bezig houden met het verklaren van dromen. Bills droom wordt be keken vanuit de Freudiaanse en Jungiaanse theorie en leert hoe hij zelf zijn dromen kan verklaren. Tevens wordt ge toond boe veranderingen in het menselijk lichaam tijdens de slaap van invloed zijn op de inhoud van dromen (herh.) 21.30 XWildlife showcase, serie na tuurfilms. Afl.: Living with cro codiles, over het vangen van krokodillen en het verzamelen van de eieren, om uitsterving te voorkomen 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. 22.25 Screen play: Lily my love, to neelstuk van Elizabeth Bond over twee weglopers, een 13- jarlg meisje en een 39-jarige man. Met Bill Paterson en Cin dy Holden 23.10 The Western Star Domino Club 23.20 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.15 Weerbericht 00.20 Cricket. Kwartfinale Natwest Bank Trophy, samenvatting 00.40-01.35 Open University Satelliet-TV SKY CHANNEL 16.00 (S The Pat Sharp Show. Pop- programma 16.30 [S Young, Free Single, pop- programma met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 Rush, dramaserie. Afl.: Welco me back sergeant McKellar 20.25 E Wednesday Classic: Vo gues of 1938, Amerikaanse speelfilm uit 1937 van Irving Cummings. Met o.a. Warner baxter, Helen Vinson en Joan Bennett 22.15 Shell International Motor Sports 1987 23.20 Roving Report, actualiteitenru briek 23.50-00.50 IS Sky Trax: David Bo wie Special (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Heidi, tv-serie naar het verhaal van Johanna Spyri. Met o.a. Emma Blake en Dame Flora Robson 18.30 The Last Ride of the Dalton Gang, westernserie 19.00 Busman's Holiday, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 The Living Body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Design for living, over de evo lutie van het menselijk lichaam 20.00 UB40, muziekspecial 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bankpresident 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Q.E.D„ informatieve documen taireserie. Afl.: Wolf in dog's clothing 00.00 Father Murphy, tv-serie met Merlin Olsen in de hoofdrol 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 17.05 18.00 18.40 19.00 19.25 20.15 21.46 22.00 22.30 Dernières nouvelles de notre passé, documentaireserie Suisse Insolute: Rondo molto allegro, documentaire over een kleine Zwitserse platen maatschappij (herh.) Récréation, kinderprogramma Dos chiffres et des lettres, spelprogramma La boïte a rêves: Le papier, reportage Dernières nouvelles de notre passé, documentaireserie. Afl.: L'avènemnet du capitalisme Suisse insolute: L'animal a 1*1- mage Jazz Festival. Zwitserse jazz orkesten Journaal Continent Francophone j TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Westbrook hospital, tv-serie 15.55 Gestrand in het zand, kinderserie 16.20 Pablo 16.25 Por tretten van Amerika, documentaire serie. Afl.5: Texas 17.10 D'r kan nog meer bij, kinderprogramma NOS 17.30-17.40 W6-Journaal BRT 1 16.00-17.40 E De ooggetuige (The eyewitness), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Peter Yates DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und beruf 10.00 Heute 10.23 E Die beiden Seehunde, Duitse speelfilm uit 1934 van Fred Sauer (herh.) 11.35 Die Re portage. (herh.) 12.10 Kennzeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.25 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, Engelse tv-serle 15.20 Unternehmen Arche Noah, natuurse rie 15.50 Tagesschau 16.00 Komi sche Geschichten mit Georg Tho- malla, serie toneelstukken 16.45 Jim Knopf und Lukas, der lokomotivfüh- rer 17.15 Der Mann und der Adler, kinderfilm 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name iat Hase 15.00 Pip- pi Langstrumpf, kinderserie 15.30 Ferienexpress 16.05 lm Reich der wilden Tiere 16.30 Meine Mutter, deine Mutter, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Aben teuer einer Lady, tv-serie BBC 1 07.35 Leon Erroll 07.55 Nieuws 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Journaal 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Tekenfilms 12.35 Model world 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza, westernserie 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours, tv-serie 14.45 Concours hippique: Hickstead derby 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 H Sky Trax. Popmuziek 13.10 Top End Down Un der 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 The Blinkies 15.30 The Deputy 16.00 Smash Great Video Race 17.00 DJ Kat Show RADIO 1 ieder heel uur nieuws (NOS). 17.08 EO: Tijdsein. 18.45 Vader in het strafkamp. 19.02 NCRV: Summertime. 20.02 Summertime blues. 21.02 NOS: Akkoord. 22.02 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23X7 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog eens wat..! 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Octaaf: Het Residentie Orkest o.l.v. Carlo Rizzi m.m.v. Chris tian Zacharias, piano. 22X0-24.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, talk show. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Het BRT-Combo. 19.10 Actueel en weerbericht. 19X3 Entracte. 20.03 In de dub. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23X0-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee, popradio. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (19). 19.32 Intermezzo: Schumann. 19.45 Crlss Cross: Ellingtonia. 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 00.00 Amanda Rading- ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor who 10.00 Emu's World 10.30 The lone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Pot ter 12.30 Who pays the Ferryman 13.30 Some Mothers do 'ave 'em 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Start Here 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgermeester is jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16X5 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.02 Ter herinnering. 11.30 In de zon met Marlon. 12.40 Middagpauzedienst. 13.30 Coup soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren met Ad Ro land. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15.30 Noten en notities de natuur in eeuwen gevangen. 16.00 VPRO: Het portret RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10X0 Bidden, gewoon doen. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Boekenwijsheid. 12X0 Da Capo. 13.00 Nieuws 13.10 Echo buitenland. 13X0 De Derde Wereld. 15.00 Zin in muziek op 5. 15X0 Uittocht der bevrijding. 15.40 O Kwadraat. 18.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, de ult-tlp van de dag en 'Hebbes'. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnland: Om 07X0, 08X0 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 07.30 Nieuws 08.15 Uit de Band. 11X0 Het Vermoeden in zomerkleed je. 13.15 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Muzikale Herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De Eerste Ronde. 09.00 -ziek boetiek. 10.0' j parkeren. 12.0*. .d: Antwerpen apart. 13.10 Ue Middagpost. 14.00 Hitbox: hits en humor. 17X0 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 In een andere tijd. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Musique typique. 12.00 Tafelmuziek. 13 15 Relax 14^00 Musica Helvetica. 17.15 Festival van Vlaanderen. Brug ge

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9