Schapers opnieuw onderuit René Stam: „Ik verwacht een veel drukker seizoen sportuitslagen Bayern München wint Supercup Australiër op proef bij Feyenoord 3ORT CeidacSoirtcwt )elgado: revanche in Stiphout Hockeyers moeizaam )OSTING EN NIJSSEN RONDE VERDER OP MELKHUISJE WOENSDAG 29 JULI 1987 PAGINA 7 rlPHOUT Pedro Delgado heeft zijn revanche op Tour-win- aar Stephen Roche. In de profronde van Stiphout was de taanse kopman uit de ploeg van Jan Gisbers de snelste sprin- r uit een kopgroep van vier renners, die verder bestond uit kop Zoetemelk (2e), Stephen Roche (3e) en Peter Winnen (4e). 'et viertal had een voorsprong van vijftien van seconden op het floton. jor Stephen Roche was het de eerste wedstrijd na zijn over- jnning in de Ronde van Frankrijk. De komende weken komt jiche nog vijf keer aan de start in Nederland. De 27-jarige ren- jr ontvangt ongeveer 10.000 gulden voor zijn optredens. Ruim },000 toeschouwers volgden het duel tussen de nummer één en vee uit de Ronde van Frankrijk. jan-Paul van Poppel bewees in Steenwijk niet zomaar de groe- trui als beste sprinter uit de Ronde van Frankrijk te hebben (genomen. De renner uit Bilthoven versloeg in de eindsprint net Spektakel van Steenijk zijn voorganger als beste spurter de Tour, de Belg Eric Vanderaerden, met opvallend gemak, fe Nederlandse kampioen Jos Lammertink eindigde als derde. Bernard blijft bij ploeg Tapie PARIJS Jean-Fran^ois Bernard heeft zijn contract met de wielerploeg van Ber nard Tapie met een jaar ver lengd. De 25-jarige nummer drie uit de Ronde van Frankrijk verklaarde tijdens de Tour, dat hij naar een an dere werkgever zou over stappen. Bernard stelde als voorwaarde voor zijn con tractverlenging onder meer dat de plaats van ploegleider Paul Köchli volgend seizoen door een ander wordt inge nomen. Oudste zwemrecord aan flarden CLOVIS De Amerikaanse Janet Evans heeft in Clovis in de staat Californië het wereldrecord 800 meter vrije slag gebracht op 8 mi nuten 22,44 seconden. De vijftien jarige Evans leverde die prestatie tijdens de Amerikaanse kampioen schappen op de lange afstand. Door deze verrichting werd het oudste wereldrecord bij de dames uit de boeken geschrapt. De mon diale topper dateerde van 1978 (Edmonton) en was met 8.24,62 in het bezit van de Australische Tra- cey Wickham, die het record tij dens de Gemenebestspelen vestig de. Nederlaag in Federatiebeker VANCOUVER Nederland is het toernooi om de Federatiebeker in Vancouver gestart met een neder laag. De Nederlandse tennisdames verloren met 3-0 van gastland Ca nada. Alleen Marcella Mesker bracht tegen Carling Bassett een set op haar naam. Behalve Canada wonnen ook Tsje- cho-Slowakije, West-Duitsland, Ar gentinië en de Sovjet-Unie hun eerste ontmoeting met maximaal verschil. De Westduitse Steffi Graf zegevierde met 6-7, 6-2, 6-4 over de voor Hong Kong uitkomende Patri cia Hy, die verklaarde de beste par tij uit haar loopbaan te hebben ge speeld. AMSTELVEEN De paar honderd extra toeschouwers, die door de eclatante zege van de Nederlandse hockeyers van maandag (12- 3) naar het Wagenaar-stadion in Amstelveen werden gelokt om te zien hoe Oranje de Po len in het tweede duel met nog groter ver schil zou verslaan, hebben die senstatiezucht lelijk moeten bekopen. Weliswaar kon een overwinning worden begroet, maar het bleef bij een schamele vertoning en 3-2. Nederland-Polen 3-2 (2-1) 16. Hensier 0-1, 17. Van 't Hek 1-1 (strafbal), 25. Schlatmann 2-1, 38. Podzorski 2-2, 46. Van 't Hek 3- 2. Scheidsrechters: Van Beneden en Speleers (Bel). Toeschou wer;: 500. Opstelling Nederland: Leistra; Kooijman, Klaassen, Crucq (Brinkman) en Bovelander, Marc Delissen, Van 't Hek en Doyer; Parlevliet, Robbert Delissen (Van den Honert) en Schlatmann. Nederlanders vooraan bij WK Vaurien MEDEMBLIK Sipke Schuurmans uit Sneek heeft gisteren op het IJsselmeer bij Medemblik de derde wedstrijd in de strijd om de wereldtitel zeilen in de Vaurien-klasse ge wonnen. Net als in de eerste race werd de strijd beheerst door de Nederlandse deelne mers. Ron Sepers werd twee de, Michiel Rutgers derde, Reindert-Jan van der Meulen vierde en Eddie van Dalen vijfde. In het klassement staat titelverdediger Van der Meu len eerste. i I VERSUM De toe- iouwers op het Melk- >je wreven zich gister- Idag de ogen uit: widen zij, was sprake een déja-vu verschijn- of werd voor hun ogen tv-herhaling uitgezon- Drie jaar geleden ig Nederlands beste misser Michiel Schapers dens de Open NK in lversum in de eerste nde neer op het gravel n het centre-court, larbij gilde de 1.97 me- r lange reus het uit van pijn. Kramp dwong >m toen op te geven in t zicht van winst op de estduitser Keretic. stermiddag stond Schapers de eerste ronde weer tegen 0 Westduitser, aan dezelfde nt op dezelfde baan, toen hij (derom plotseling ging lig- n en nu met beheerst ge rm naar één van zijn dij- nen greep en vervolgens ar zijn hoofd. Dat was in het gin van de derde set. Na 1-2 t de lange Rotterdammer h behandelen, maar toen 1-3 was geworden wenkte zijn tegenstander Hans- rg Schwaier dat deze naar t net kon komen. Schapers, nummer zeventig van de ireld, gaf op ten gunste van nummer 212. „Een ge leurde spier, meer valt er •t te vertellen", hield de .50 fessure-gevoelige speler na de .00 rtij alle belangstellenden n zich af. Schapers restte h bedrag van 2600 gulden verliezer in plaats van de óó'pgelijke ruim 60.000 gulden een niet-waarschijnlijke toernooizege hem zou heb- n opgeleverd. halve de pech van Schapers leefde het droge Melkhuisje wederopstanding na een cht rust van Menno Oosting. Michiel Schapers letterlijk onderuit vanwege een gescheurde spier. Het Melkhuisje is voor hem afgelopen. De 23-jarige Brabander was maandagavond verregend naar bed gegaan bij een ach terstand van 4-6, 4-5 en 30-15 tegen de Spanjaard David de Miguel. Gisteren speelde hij iets sneller, iets gedurfder, ter wijl De Miguel minder ser veerde dan maandag. Oosting, in 1985 en 1986 goed voor een halve-finaleplaats, overleefde zowaar nog vijf matchpoints en bereikte via 7-6 (10-8) en 6- 2 de tweede ronde, waarin hij de sterke Oostenrijker Skoff ontmoet. Tom Nijssen Ook Tom Nijssen, net als Oost ing via een wild-card tot het hoofdtoernooi toegelaten, sloeg zich gisteren door de openings ronde heen, nota bene op een bijbaan. Die plek inspireerde de 22-jarige Sittardenaar dui delijk meer dan zijn opponent Brod Dyke. Deze van de rang lijst afglijdende Australiër leek met 6-2, 2-0 goed op weg. Maar Nijssen gebruikte zijn zwie pende backhand en goede op slag om het vertragende spel van Dyke via 6-3 en 6-1 te verwijzen naar het dossier „mislukte tactieken". Hoe komt een Nederlander die begin dit jaar nog vierhon derdste op de ranglijst van proftennissers stond plotseling op een honderdste plek? De gemakkelijk pratende lichtge wicht meldde dat hij voor een groot deel door puur toeval is geholpen. „Ik had me onlangs ingeschreven voor het toer nooi in Gstaad, maar merkte dat ik niet op de deelnemers lijst voorkwam. Toen ik infor meerde waarom dat was, ver telde men mij dat ik in Boston moest spelen, waar ik tot mijn verrassing direct tot het hoog gedoteerde hoofdtoernooi was toegelaten. En een hoger toer nooi gaat voor". Nijssen vloog dus prompt naar de Verenigde Staten en daar in Boston beleefde hij eindelijk weer eens de luxe de eerste ronde van een groot toernooi door te komen. Pas in de kwartfinales kreeg Mats Wi- lander de kleine Nijssen nog kleiner. Maar daarvoor had de Limburgr onder anderen ge wonnen van Benhabiles en Tulasne, twee gerenommeerde spielers die op dat moment in de buurt van rangplaats dertig bivakkeerden. Nijssen: „Daar door en dank zij bondscoach Stanley Franker heb ik veel zelfvertrouwen gekregen, ben ik mentaal veel sterker gewor den. Ik weet nu dat ik spelers uit de top-100 kan verslaan. Fysiek kan ik nog wel wat verbeteren. Daar is trouwens al een hoop aan gedaan door Karei Muys, die conditietrai ner van de KNLTB is. Mo menteel kan hij even niet veel doen door een oogkwaal. Die man is al over de vijftig, maar toen wij in oktober bij hem be gonnen te trainen met de na tionale ploeg liep hij ons er al lemaal uit. Toen dacht ik: dat kan toch niet, verliezen van zo'n ouwe man. Ik ben toch een prof sporter!" Het gaat dus weer goed met Tom Nijssen, die niet opnieuw een terugval verwacht, behal ve dan vanmiddag wanneer hij in de als tweede geplaatste Argentijn Jaite ontmoet. Nijs sen zoekt overigens nog een nieuwe shirt-sponsor. Want reizen blijft duur en als je een keer in een ver land niet op de eerste toernooidag wint... „Finale '86" Het Melkhuisje, dat de toppers Mecir en Jaite gistermiddag succesvol zag aantreden in de eerste ronde, verloor in Jacob Hlasek (3) en Karei Novacek (4) toch twee hoog geplaatste spelers. Hlasek, een tot Zwitser gena turaliseerde Tsjechoslowaak, beleefde in de openingsronde de herhaling van de finale van vorig jaar. Ook toen won de Oostenrijker Thomas Muster, zij het gemakkelijker dan nu. Het duel tussen de nummers 25 en 44 op de wereldranglijst was door een ongelukkige lo ting (Muster was ongeplaatst) tot stand gekomen. Wat het talrijke publiek zag was op nieuw een eindstrijd waardig geweest. Muster haalde Hlasek na een verloren eerste set (1-6) in de tweede reeks volkomen uit zijn ritme en concentratie door de vaart in het spel steeds te veranderen: 6-0. Er volgde een gelijkopgaande slotset met bijzonder goed tennis. Na 6-6 was Muster de kalmste in de tie-break, die hij met 9-7 in palmde. HERMAN JANSEN portwereld etbal Go Ahead Eagles M rcea Petescu aange- >kken als jeugdtrainer. De 'Jj lormalige trainer van DS'79 -Sparta gaat samenwerken 3'jJet Nico van Zoghei, Jan -"{bloed en Hennie Spijker- Een Hongaarse iter heeft achttien voetbal- veroordeeld tot voor- jaardelijke gevangenistraffen 550 n vijf tot achttien maanden. 590 groep werd schuldig be ulden aan het uitlokken van htpartijen tijdens en na Va- ■Honved in Boedapest, (meen Bij de Stoke tdeville Games voor ge- idicapten, heeft Jeffrey van uit Vlaardingen in de 4 op de 100 meter rug- _.de gouden medaille vero- i/26rd. Yvonne van de Hoeven Honselersdijk werd in de 3 tweede op de 50 meter _>lag. Wilco van Stroet uit (rvershoof, eveneens in 3, kreeg brons op de 50 5/8jeter rugslag. De Westduitser [olfgang Krebs heeft op het rasemermeer de open Neder- hdse titel in de Olympia ill-klasse gewonnen. De Ne- irlanders Wouter Hagoort en )lf Peet eindigden respectie- lijk als tweede en derde. 'fa- tips ASSENAAR - De W5 draverijen i zondag op Duindigt. Onze W5 s luiden. 5-1: Boyke Hollandia (9)), Bodine nrise (8). Adonis V (10). ^-2: Annemiek d'Aster (4)), Ashton (7), Zanne (3). 5-3: Zeeboy Z (5)), Ariba (1), Alba- O (4). 5-4: Zorro Ricardo (9), Zjimtny Boy Amor de Bloomerd (3). ,l;5-5: Zmanza Princess (7), Amor O Zamajo Star (5). Italiaanse politie «ekt gewonden i leizei-drama ti rjjOME Een onderzoeks- efchter in Rome heeft de Itali- ginse politie verzocht de bij a it Heizel-drama gewond ge bakte voetbalsupporters op te oren, zodat de Italiaanse jus- II ie 26 Britse fans kan vervol len voor de aangerichte scha- René Stam: „Het loopt nog voor geen meter". FOTO: MILAN KONVALINKA OOST-BERLIJN Het elite-gezelschap van FC Den Haag-spelers die mo gen bogen op een succes volle oefentrip, bestaat eigenlijk slechts uit één man. Alleen doelman René Stam scoorde twee ruime voldoendes bij zijn optredens tegen SV Hamm en Eintracht Braunschweig. „Het ging redelijk", oordeelt de deeltijdstudent zelf. Een krappe week voor het vertrek naar (oost)-Duitsland, waar FC Den Haag vandaag tegen Stahl Brandenburg de derde van vijf oefenwedstrij den speelt, keerde René Stam terug uit Joegoslavië. Geen zonovergoten vakantie, maar een vrij intensief programma met het Nederlands studen tenteam bij de Universiade bepaalde in en om Zagreb het dagschema van de 22-jarige doelman. „Ik ben eigenlijk niet met vakantie geweest, hoewel het er in Joegoslavië meer ontspannen aan toe ging dan hier in Oost-Duitsland", aldus Stam, die aan de voora vond staat van zijn zevende jaar in het betaald voetbal staat. Stam begon zijn carrière, na West Frisia en KGB, bij het Alkmaarse AZ'67. Als derde doelman achter Eddy Treytel en Hans de Koning zette Stam de eerste schreden in het profwereldje. Inmiddels be hoort hij tot het - te smalle - groepje gelouterden bij FC Den Haag, en heeft hij zich ontfermd over reservedoel man Leo de Boer, die als ama teur bij RKAVV werd wegge plukt. Crisis Of De Boer in de hoofdmacht vaak in actie zal komen, valt Verzoenend gesprek tussen Otto en Jol OOST-BESLIJN De twee- de wedstrijdloze dag tijdens het trainingskamp van FC Den Haag is gisteren onder meer benut voor een verzoe nend gesprek tussen de routi niers Martin Jol en Heini Otto. De twee leefden sinds de eerste oefenwedstrijd in West-Duitsland in onmin over de taakverdeling in het veld. Het duo sprak gisteravond met trainer Van de Meent en bestuurslid/elftalleider Loek van Driel. Intussen hield ver zorger Ton van der Tuyn zich bezig met een legertje (licht- )geblesseerden. Naast Cor Lems en Karei Bouwens meldden zich gisteren ook weer Edwin Purvis (voet) en Onno Sterk scheenin de zie kenboeg. Verder kwam ook Pablo Plak langs. Hij stootte tijdens een loopoefening op het veld zijn tenen aan een steen. vooralsnog te betwijfelen. Concurrent Stam, met wie hij in Oost-Berlijn een kamer deelt in het sobere sporthotel, barst nog van de plannen. Hii miste vorig jaar - als enige -al geen wedstrijd. Stam heeft in middels meer dan honderd duels voor de groengelen op zijn naam staan en hij is voor lopig niet van plan plaats te maken. „Het komend jaar wordt voor mij heel belang rijk", weet Stam. „Ik heb nu éen jaar eredivisie achter de rug. Ik kan en wil beter. Mijn top heb ik nog niet bereikt, dat weet ik". De ambities van Stam, gisteren in de Oostduit- se plensregen weer flink on der handen genomen door trainer Van de Meent, hebben hun invloed op de studie bio logie, die zijn toekomst moet verzekeren. „Ik zit momen teel een beetje in een crisis, wat die studie betreft. Ik heb twee jaar full time in Leiden gestudeerd en volg nu een deeltijdstudie in Utrecht. Offi cieel moet ik nog 2,5 jaar, maar misschien stop ik er wel een tijdje mee", aldus de in Leiden wonende doelwachter. De leergierigheid van Stam bezorgde hem dit jaar wel voor het eerst een plaats in het nationaal studententeam van Delftenaar Theo van Leeuwen, na in het verleden overigens al zo'n twintig in terlands voor vertegenwoor digende jeugdelftallen. „In Zagreb werden we uiteinde lijk vijfde. We speelden met vijf profs en ik kwam handen en voeten tekort om iedereen een beetje op zijn plaats te zet ten". Ook in de oefenduels van FC Den Haag heeft Stam totnutoe veel van zijn regulerende ca paciteiten moeten aanwenden. Meer nog dan zijn specialiteit: het „plukken" van hoge voor zetten. „Het loopt voor geen meter", heeft Stam ook vanuit zijn „hok" kunnen aanschou wen. „Het is wel goed dat je tegen zulke tegenstanders speelt, want dan komen de fouten er tenminste uit, en dat zijn er heel, heel wat. De verdediging zit het minst rot in elkaar. Met Joop Lankhaar in de mandekking gaat het goed en met Marco van Al phen op rechts ook. Hij is soms wat te gretig, maar ik vind hem een kanjer. Pablo Plak op links kan taktisch nog beter, en van mij mag Martin Jol weer ouderwets gaan spelen", vindt ook Stam. „Dat inschuiven van Jol loopt gewoon niet, maar op het middenveld en voorin ging het totnutoe nog minder. Het vertrek van Tony Morley en mijn maatje Groenendijk vind ik echter spijtig. Het is te ho pen dat Cor Lems snel weer fit is. Maar ik denk dat ik in het komende seizoen in ieder geval nog meer te doen krijg". Het contract van René Stam loopt aan het eind van de ko mende competitie af. „Ik moet me dit jaar in de picture spelen. Ook daarom hoop ik dat we door de eerste ronde van de Europa Cup komen, al vind ik wel dat we met Üjpest Dózsa een zware tegenstander hebben geloot", zegt de sym pathieke sluitpost. Een waarschijnlijk nog ster kere opponent staat FC Den Haag morgen te wachten. Voor de voorlaatste oefen wedstrijd in de DDR treden de Hagenaars aan tegen Dy namo Berlin, de landskampi oen. Het duel wordt overigens afgewerkt in een op 100 km afstand gelegen plaatsje en niet in hoofdstad Berlijn. Tus sen twee pittige trainingen door bezocht de spelersgroep gisteren deze grauwe wereld stad (ruim 1,1 miljoen inwo ners) en de bezienswaardighe den. „Ik vond het leuk om te zien hoe alles hier wordt op gebouwd. Ook dat behoort tot de aardige kant van het kee persvak", aldus Stam, die ove rigens evenals al zijn collega's moest constateren dat de sou- venirmarkt achter de Muur uiterst beperkt is. Familiele den, vrienden en kennissen hoeven wat dat betreft dus geen al te hoog gespannen verwachtingen te hebben bij de terugkeer van de groep, komende zaterdagavond. ROB LANGEVELD Michael Rummenigge van Bayern München wordt hier letterlijk de voet dwars gezet door Ditmar Jakobs van Hamburger SV. Diens ploeggenoot Sacha Jusufi (rechts) houdt een oogje in het zeil. FOTO: ANP FRANKFORT Bayern München heeft zich vier dagen voor de start van de competitie in de Bundesliga in Frankfort verze kerd van de Westduitse Supercup. De ploeg van Jupp Heynckes versloeg bekerwinnaar Hamburger SV met 2-1. Hamburger SV beëindigde het duel met tien spelers. Doelman Stein kon zich na de tweede en beslissende treffer van Weg- mann niet inhouden en sloeg de aanvaller van de Westduitse landskampioen in het gezicht. Scheidsrechter Pauly stuurde Stein van het veld. De Hamburgers hadden in de eerste helft via een afstandsschot van de Pool Okonski de leiding genomen. Na de rust sloeg Weg- mann namens Bayern twee keer toe. De beslissende treffer viel drie minuten voor het einde. ARNHEM Feyenoord heeft opnieuw een spits op proef. Het is de Australiër Mitchell, die na de Britten West en By rne een kans krijgt bij de Rot terdamse club een contract te verdienen. Hij speelde gister avond mee in de oefenwed strijd bij Vitesse en scoorde bo vendien. Feyenoord won in Arnhem met 4-2. De karakteristieken van de gister avond door de Nederlandse profclubs gespeelde oefenduels zijn: Arnhem: Vitesse-Feyenoord 2-4. Doelpunten Vitesse: Schouwenaar 2. Feyenoord: Been, Wijnstekers. Blin ker en de Australiër Mitchell, die een testwedstrijd speelde. Ermelo: RKC-PEC Zwolle 3-3. Doel punten RKC: Van der Wiel 2. Brands. PEC Zwolle: Van der Waart 2, Alex Booy. Gieten: FC Twente-AEK Athene 4-2. Doelpunten FC Twente: Balm 2, Wil- lems en Keur. Heist aan Zee: Cercle Brugge-Spar- ta 2-2. Doelpunten: Ellerman en Leng- keek. Heerenveen: Heerenveen-VW 1-4. Doelpunten: Heerenveen: De Jonge. WV: Lammers 2. Reynierse en Valckx. Valkenswaard: Valkenswaard (2e klasse zondag) PSV 0-15 (0-3). Doelpunten: Koeman 5, Vanenburg 2, Gerets, Kieft, Lerby, Thoresen. Vis- caal. Van Kessel, Van de Kerkhof en Van Aerle. Weatkapelle: Zeeuws elftal-Roda JC 0-4. Doelpunten: Sanchez Torres, Huub Smeets 2 en Iwanir. Vlissingen: Walcheren (4e klasse zondag)-Willem II 1-4. Doelpunten Willem II: Copal, Kogeldans. Werdek- ker en Van Tilburg. Brussel: Union St. Gilles (3e klasse )- Eindhoven 1-0. Doelpunt: Jadoul. Lunteren: Lunteren (4e klas. zat.)- Wageningen 2-2. Doelpunten: Lunte ren Speelziek en Verstege. Wagenin gen: Van der Brink en Lok. Damwoude: De Walden (4e klasse zondag)-FC Den Bosch 0-8. Doel punten: Krüzen 3, Grim 2. Steinmann 2 en Beukers. pXardesport Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 1609 meter 1. Bella Crown (M. Eeken) 2.07.2 - 1.19,1, 2. Bingo Neyenrode, 3. Bakker B. Niet gestart: Anneke Zuidvelde. Toto: win nend 8,00, plaats 2.60 1,20 1,60, kop pel 14,80, trio 197.50. TWEEDE KOERS. 1609 meter: 1. Bliz zard Pitt (M. Lukje) 2.08,8 - 1.20.0. 2. Alice Tonka, 3. Aras de la Vesta. Toto: winnend 7,70, plaats 5.50 5,80 11,00. koppel 78,00, trio 3690,70. DERDE KOERS, 1609 meter: 1. BZN (T. Smeding) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Anna Hanover, 3. Bianatranss. Toto: win nend 1,30, plaats 1,00 1,10 1,20, kop pel 2,40, trio 8,40. VIERDE KOERS. 1609 meter 1. Ziga- nita A (H. Hennink) 2.06,0 - 1.18,3, 2. Bariolaine, 3. Zosma Corosa. Niet ge start: Ylona Princess. Toto: winnend 2,20, plaats 1,60 2,10 2,30, koppel 9,80, trio 218,00. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. Ann Marshall (J. van der Pijl) 2.04,6 - 1.17,4, 2. Allez Frans, 3. Zilvermaid. Toto: winnend 6,00, plaats 2,20 1,40 1,80, koppel 10,20, trio 62,90. ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Aida Oostland (A. Mollema) 2.05,7 - 1.18,1. 2. Anna Aldorp, 3. Aaron Buitenzorg. Toto: winnend 13.10, plaats 2,20 2,50 1.10. koppel 45,00. trio 474,70. ZEVENDE KOERS. 1609 meter: 1. Ambar (R. Heynen) 2.08,0 - 1.19,6. 2. Boris Buitenzorg, 3. Zorro Blaricum. Toto: winnend 2,20, plaats 1,30 1,50 1.50, koppel 3,40, trio 38,00. ACHTSTE KOERS. 1609 m: 1. Wish of Thijssen (R. Pools) 2.04,4 - 1.17,3, 2. Yankee Flight, 3. Vandy Volann. Toto: winnend 35,60, plaats 3,60 2,00 3,00, koppel 99.30, trio 2286,40. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Zipper Spencer (P. Petersen) 2.05,4 - 1.17,9, 2. Ank de Bloomerd. 3. Yorker W. Toto: winnend 2,80, plaats 1,30 3,10 2,60, koppel 14.20. trio 333.30. TIENDE KOERS. 1609 m: 1. Zeus Boekelte (A. Mollema) 2.01,6 - 1.15,6, 2. Zozo Nevele, 3. Zvetlana Hanover. Toto: winnend 2,70, plaats 1,20 1,00, koppel 2,00, trio 10.80. ELFDE KOERS. 1609 m: 1. Whippet Postille (C. Kamminga) 2.01,9 - 1.15,8, 2. Winston Jac, 3. Worthy Boy Laren. Toto: winnend 1,80, plaats 1,00 1.20 1,30, koppel 2,80, trio 23,80. TWAALFDE KOERS. 1609 m: 1. Ali- anne Lochties (G. de Jong) 2.07,0 1.18,9, 2. Zukasa Way, 3. Zonne maagd. Toto: winnend 2,90, plaats 3,30 4,30 2,30, koppel 21,10. trio 271.90. Omzet totalisator. 462.169,00. SCHAKEN Open NK in Dieren (zevende ronde): Rodriguez (Cub}-Cifuentes (Chi) 1/2- 1/2, Pieterse-Riemersma 1/2-1/2, Za pata (Col)-Hartoch 1-0, Berg (Den)- Peelen 1/2-1/2. Nieuwenhuis-Blees afg., Brenninkmeijer-Ostojic (Joe) afg.. Peek-Belkhodja (Fra) 0-1, Wes- terinen (Fin)-Timmerman 1-0, Wlnants (Bel>-Vogel 1-0, Pliester-Welling 1-0, Böhm-Vanheste 1-0, Van de Oude- weetering-Du Chattel 1-0. Van Mil- Faase 1-0. Knoppert-Hoeksema 0-1, Grooten-Bottema 1-0, Schwartz- Jongsma 1-0, Perez Garcia-Hofman 0-1, Noetzel (WDI)-Schlenga (WDI) 1/2-1/2. Stand: 1. Cifuentes 5 1/2, 2. Riemers- ma. Rodriguez en Zapata 5. 5. Wes- terinen, Berg, Peelen, Pieterse, BeL khodja 4 1/2. tennis Open NK (Melkhuisje) In Hilversum Herenenkelspel, eerste ronde: Oosting (Ned)-De Miguel (Spa) 4-6, 7- 6 (10-8), 6-2; Maurer (WDI)-Fleurian (Fra) 6-4, 6-2; Nijssen (Ned)-Dyke (Aus) 2-6. 6-3, 6-1; Muster (Oos)-Hla- sek (Zwi) 1-6, 6-0, 7-6 (9-7), Tous (Spa)-Arguello (Arg) 7-5, 6-2, Mezza- dri (Zwi)-Stadler (Zwi) 7-6 (7-3). 6-2; Schwaier (WDI>-Schapers (Ned) 2-6, 6-3, 3-1. Schapers geeft op; Skoff (Oos)-Pimek (Tsj) 6-2. 6-3; Tsjesno- kov (Sov)-Woodforde (Aus) 6-3. 6-3; Mecir (Tsj>-Davta (Arg); Steeb (WDI)- Novacek (Tsj) 6-1, 4-6. 6-1; Medr (TsjJ-Davin (Arg) 6-2, 4-6, 6-2; Jaite (Argj-McNarnee (Aus) 6-4, 6-0. Dubbelspel, eerste ronde: Mronz- /Saniter (WDI)-Hornung/Sauer (WDI/Ned) 6-7 (3-7), W. 7-5. Federatiebeker Canada-Nederland 3-0: Kelesi-Van der Torre 6-4, 6-2; Bassett-Mesker 4- 6, 7-5, 6-2; Bassett/Hetherington- Mesker/Van der Torre 6-4, 6-2. Tsjecho-Slowaklje - Zweden 3-0, West-Duitsland - Hong Kong 3-0, Ar- gentinië-Zwitserland 3-0, Zuid-Korea - Noorwegen 2-1, Joegoslavië-Polen 2-1, Sovjet-Unie - Israel 3-0, Nleuw- Zeeland-Brazilië 2-1.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7