Kas van Iersel weer terug op radio '5DIO/TELEVÏSÏË" v, Jrinkman stuurt omroepen jpnieuw een waarschuwing raël boycot Lmerikaanse omroep NA VIJF MAANDEN ZWERVEN DOOR AFRIKA ^ederlancT ^Engelanc |TvjMÖrgeir Radio ÊGidócSouocmt MAANDAG 27 JULI 1987 PAGINA 7 ?den snia )EN HAAG Minister Brinkman vindt dat het de laatste -pui ijd weer de spuigaten uitloopt met sluikreclame en sponso- 0 mg op de Nederlandse televisie. Daarom heeft hij opnieuw ge a en waarschuwende brief aan de omroepen gestuurd. Wan- r d» ieer zij de namen van bedrijven op de titelrol van televisie- ha» irogramma's blijven zetten, riskeren ze een boete van 50.000 iere jt 200.000 gulden. imit irinkman is vooral verbolgen over de manier waarop met nw» nerknamen wordt omgegaan in spelprogramma's. Volgens san ie"1 beschrijven de presentatoren de prijzen op zo'n manier m» lat de merknamen nog steeds herkenbaar zijn. Ook vindt eda ij het onaanvaardbaar dat de naam van het kledingsbedrijf eite at de smoking levert voor de presentator wordt genoemd 87 a up de titelrol. Brinkman kan dit niet als een bijzondere pre- •ntatie zien, waarvoor uitzonderingsregels gelden. Die regel ervalt overigens per 1 januari wanneer de nieuwe media- R-et van kracht wordt. icheid Frans Henrichs van „Veronica Sport" VERSUM Frans Henrichs neemt vanavond afscheid als fentator van „Veronica Sport" (Radio 1 en 2 om 19.02 uur), vertrek betekent niet dat Henrichs volledig uit de ether zal Jjvijnen. Incidenteel zal hij nog sportonderwerpen voor zo- |Veronica radio als televisie begeleiden en van commentaar RUZALEM Premier Itzhak Shamir, minister van buiten- dse zaken Shimon Peres en minister van defensie Itzhak Ra- willen voorlopig geen vraaggesprekken meer toestaan aan slaggevers van de Amerikaanse omroep NBC. Dit heeft Ra- Jeruzalem dit weekeinde gemeld. Volgens de radiozender iben de bewindslieden daartoe besloten wegens de „kwetsen- anti-Israëlische berichtgeving" van NBC. t name de op 1 juli uitgezonden documentaire over de al intig jaar durende Israëlische bezetting van de Westoever van Jordaan en de Gazastrook zou de regering in Jeruzalem in verkeerde keelgat zijn geschoten. In de uitzending kwamen Israëlische zijde vooral radikale kolonisten en de racistische dt htse parlementariër rabbijn Meir Kahane aan het woord. Van lestijnse kant mochten daarentegen gematigde krachten hun ning geven, zo stelt men in Jeruzalem. ndat NBC-president Mawrence Grossman daarenboven wei de in te gaan op bezwaren van de Israëlische ambassade en e'r ashington en protesten van joodse organisaties in de Verenig- Staten, besloot de Israëlische regering de Amerikaanse om- p geen medewerking meer te verlenen. antal kijkers satelliet-tv neemt toe NDON Het pan-Europese Televisie Kijkers Onderzoek, ÏTAR), waarvan de definitieve resultaten pas op 3 augustus ;end worden gemaakt, laat een verandering zien in het kijk- Irag naar commerciële satelliet-zenders, is het eerste complete onderzoek naar het effect van satel- televisie in twaalf verschillende Europese landen. Het on- zoek is geïnitieerd door de volgende satelliet televisie-sta ns: de Italiaanse RAI, het Duitstalige, Luxemburgse RTL+, eveneens Duitstalige SAT 1, de Britse zenders ScreenSport, 'tm estyle, Sky Channel en Super Channel. Het onderzoek toont dat in de periode van 16 maart tot 12 april ongeveer 14.3 oen mensen naar commerciële tv-stations keken. Gebleken at gemiddeld 2,6 uur per week wordt besteed aan het satel- l-kijken, wat neerkomt op 16 procent van de totale tijd, die jker aan televisie besteedt. Tijdens eerdere onderzoeken was it nog geen zes procent. In West-Duitsland nemen commercie- stations 30 procent van alle 'kijktijd' voor hun rekening. HILVERSUM Nadat hij een jaar geleden voor het laatst op de radio was te ho ren, kruipt Kas van Iersel vanavond weer achter de mi crofoon. De 31-jarige Haagse discjockey, die in september 1986 plotseling ontslag nam bij de AVRO na onenigheid over de werkomstandigheden, neemt tot 4 augustus de pre sentatie van „De Vakanties- pits' op zich (Radio 3 om 18.03 uur). De eens populaire presentator van AVROs „Toppop" op ra dio en televisie heeft een be langrijke levenservaring ach ter de rug: „De mensen verge ten heel snel. Dat is erg goed om mee te maken. Je leert heel erg te relativeren. Ik liep op het einde van het jaar dat ik „Toppop" presenteerde met een bril op door Hilversum, omdat ik het vervelend vond dat mensen zo keken. Nu, een paar maanden later, kan ik desnoods naakt door Hilver sum lopen. Er zal geen hond kijken". Over wat hij sindsdien heeft gedaan, vertelt Van Iersel, die op 19-jarige leeftijd zijn radio carrière begon bij zeezender The Voice of Peace voor de kust van Israël: „Het vertrek bij de AVRO kwam op een vervelend punt. 't Was sep tember vorig jaar en dan zijn alle kruisjes al gezet in de open hokjes voor het nieuwe seizoen. Dus ik kon geen kant meer op. Ik heb op een gege ven moment niet meer gepro beerd bij andere omroepen aan de slag te komen en ben voor vijf maanden naar Afri ka gegaan. Het was de kans om eens te ontsnappen en om echt te leren relativeren. Dat werd een expeditie die mij wel met de beide pootjes op de grond heeft gesmakt. Dat was heel goed voor mij. Ik wilde een continent zien. Het was een expeditie met tien andere mensen in een hele oude brandweerwagen. Het was fascinerend". Gefrustreerd „Ik liep bij de AVRO gefrus treerd rond, omdat ik constant ideeën aandroeg, van kleine dingetjes als 'Waarom nemen we geen 06-nummer?' tot gro tere projecten, en daar werd niet naar geluisterd. Het is een vergrijst zooitje. Om dan tel kens andere omroepen met diezelfde ideeën met succes aan de slag te zien gaan, is heel frustrerend. Breekpunt was dat ze van mij eisten dat ik naast „Toppop"-tv en Radio 3 ook de zaaloptredens bleef verzorgen voor de Discolym- pics. Nou hun zaaloptredens vinden allemaal plaats in heel kleine kroegen door heel Ne derland en ik vind dat niet zo leuk. Kom je midden in de nacht thuis en ik ben hele maal geen kroegenmens. Ik vind dat een heel ander vak. Ik wilde dat niet meer. Toen hebben ze mij voor de keuze gesteld of radio, televisie en de zalen, veertig avonden per jaar, of helemaal niks. Toen heb ik voor het laatste geko zen". Kas: „Ik heb er wel spijt van gehad, want ik mis het best. Het liefst ging ik zo weer er gens radio maken. Ik heb ech ter wel gegrinnikt toen ik zag wat er gebeurde met de luis tercijfers na m'n vertrek. Het is natuurlijk een beetje 'n Pyr rusoverwinning, maar het is beter dan wanneer ze omhoog waren gegaan. Dat zijn ze niet". Tevreden Kas: „Nu verdien ik m'n brood met dingen als de Fiat show, waarmee ik door heel Nederland kom. Ik spreek re clamespotjes in en bij Center- parks ben ik het gezicht van het huisnet. Daarmee betaal ik m'n flatje en m'n auto en ben ik heel tevreden. Verder ben ik bezig met een radiostation in België, Radio Antigoon, het grootste commerciële station daar. Consultant ben ik, zo heet dat. Ik begeleid ze. Ze waren nummer één, ze wilden weten waarom. Dat heb ik voor ze uitgezocht door mid del van een marktonderzoek. En ik heb ze geautomatiseerd; met de computer radiopro gramma's leren samenstellen. Ze weten nu waarom ze zo goed zijn en hoe ze het nog be ter kunnen doen". Op de vraag of hij nog ambi- De 31-jarige Haagse disc- jockey Kas van Iersel: „Ik wil heel graag een televisie- kwis presenteren. Dat vind ik een mooi vak. Willem Ruis was wat dat betreft mijn grote idool". FOTO: AVRO ties heeft zegt hij: „Ik ben m'n doel eigenlijk een beetje kwijt. Ik wilde vanaf m'n dertiende heel graag discjockey worden en een eigen programma heb ben op de radio. Dat heb ik gehad en nu weet ik het ei genlijk niet zo goed meer. Dus ik doe een beetje wat zich aandient. En er dient zich ge lukkig nog heel wat aan. Ik moet een auditie doen voor een nieuwe serie van Jim Henson; een animatieserie. Ik ga een radioprogramma doen voor een bedrijf; d'r lopen al lerlei hele leuke dingen. Ik zat met het idee te spelen dit na jaar weer voor een tijdje naar het buitenland te gaan, maar het zijn allemaal zulke leuke ontwikkelingen, dat ik beslo ten heb te blijven. Ik wil heel graag een tv-kwis presente ren. Dat wil ik heel graag le ren. Dat vind ik een mooi vak. Ruis was m'n grote idool". SANDER LINDENBURG NEDERLAND 1 VARA 15.23 HlDe bende van hier naast, Nederlande kinder film uit 1980 van Karst van der Meulen. Met o.a. Lex Goudsmit en Gerard Cox. Het begon allemaal met een ongeluk. Een ongeluk met een auto en een brom mer. Maar de brommer is doorgereden. Alle mensen in de keurige flat praten er over. Omdat niemand weet wie er op de brommer reed wordt er al gauw gezegd dat het iemand van het woonwagenkamp is. Maar de ware schuldigen durven niets te zeggen 17.08 Scoobie en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Dubbele afl.: De schrik van de school/De terugkeer van de gemaskerde kat NOS 17.30 Vi6-Journaal VARA 17.41 De hand van de meester (Magical meastro), teken film 17.48 De tovenaar van O* (The wizard of Oz), tekenfilmse rie. Afl.: Met Blikken Bas naar prins Nagelbed 18.12 Zomerpop, muziekpro gramma. Presentatie:Jan Douwe Kroeske 19.00 De baas is huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Stand ophouden. Het wordt Tony pijnlijk duidelijk dat de buurt waar je woont in vloed heeft op de wijze waarop je een kind op voedt 19.24 Labyrinth, spelprogram- ma met Peter Jan Rens NOS 20.00 CO Journaal en weerover- zicht VARA 20.28 De vliegende dokters (The flying doctors), Australi sche doktersserie. Afl. 8: Dokter Chris Randall, de nieuwe arts in Cooper's Crossing is beslist een kundige arts. Maar in dat afgelegen gebied, waar ie dereen iedereen kent, kost het nieuwelingen enige tijd voor ze geaccepteerd wor den 21.27 De Konsumentenbus. In een tocht van enkele tien duizenden kilometers ont moet konsumentenman Frits Bom in midden- en zuideuropese landen Ne derlanders op vakantie 22.12 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek 22.37 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: De eeuwige driehoek. Dokter Clayton heeft zich nog maar kortgeleden in de buurt gevestigd als hij een visite aflegt bij de vier da mes wanneer Sophia's bloeddruk te hoog is. Do rothy ziet hem het eerste en ziet onmiddelijk kans een afspraakje te maken. Blanche ziet groen van af gunst 23.02 Bergerac. Engelse politie serie die op het Kanaalei land Jersey speelt. Afl.4: Een oude bekende keert terug. De politie heeft niet zoveel succes in het onder zoek naar de criminele gang van Mary Lou Cos- tain. Wanneer er een twee de dame op het eiland ver schijnt om er de buit van een juwelendiefstal op te halen, bedenkt Jim een in genieus plan om beide da mes tegelijk tegen de lamp te laten lopen 23.52 Simon Carmiggelt, vertelt een Onthaal uit de bundel de Vrolijke Jaren NOS 00.07 Journaal 00.12 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Dat kun je niet maken op de televisiel In formatieve serie voor de jeugd. Afl. 3: Identiteitscri sis TROS 19.27 Wild rovers, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Bla ke Edwards. Met o.a. Willi am Holden, Ryan O'Neill en Rachel Roberts. Cow boy Ross Bodine heeft twintig lange jaren in het zadel doorgebracht. Hij is het met zijn jonge vriend Frank eens dat zijn arbeid hem weinig heeft opgele verd. Samen beroven zij een bank. Tijdens hun vlucht beleven zij de meest dolle avonturen 21.15 Marco Bakker in Italië, ge filmde impressie van een muzikale reis van Marco Bakker door Venetië, Flo rence en Siena. Muzikale begeleiding: Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden (herh.) 21.50 Crime de la crime, korte Nederlandse film uit 1986 van Hans Walther. Met o.a. Sylvia Holstijn en Liz Snoy- ink. Twee totaal verschil lende vrouwen, de 31-jari ge call-girl Katja en het ne gentienjarige van huis weggelopen punkmeisje Psycha, ontmoeten elkaar bij toeval en bewijzen el kaar wederzijds een dienst. Hun verse vriend schap duurt niet lang want daarvoor verschillen zij te veel. Wanneer Psycha haar vriendin zwaar mis handeld aantreft besluit zij haar vriendin een laatste keer te helpen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven RT 1/BRT 2 90-17.45 Butch Cassidy en da Kid (Butch cassidy and the Sundance Kid). Amerikaanse speelfilm uit 1969 van George Roy Hill. Met Paul Newman. Robert redford, Katharine Ross. e.a. Butch en Sundance willen twee keer een trein aan vallen. in de hoop dat de ba zen van de spoorwegen geen tweede overval, zo kort na de eerste, verwachten. Dat pakt echter anders uit dan verwacht 'ël( 55 Nieuws in taletekst do 90 Tik Tak, kinderserie re< 05 Plons. Afl.: Flip en Annabel. (herh.) 10 Avonturenbaai (Danger bay), dertiendelige Canadese jeugd serie met Donnelly Rhodes. Deborah Wakeham. Christop her Crabb e.a. Afl.11: De vlucht van de valk .40 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Druk technieken. Presentatie: Danny Verbiest 105 Konijntje Druiloor Da hond uitlaten, korte tekenfilm .10 Flamenco om kwart over vijf (Flamenco at 5.15), Canadese documentaire van Cynthia Scott over flamenco dansen I40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Nieuws 10 De erfenis van da Gulden- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs), veertiendelige Duitse serie van Jurgen Goslar en Gero Erhardt. Met: Brigitte Horney, Christiane Hörbiger. Jürgen Goslar e.a. Afl. 10: Nacht zonder einde I.55 De planeet Aarde, zevendelig wetenschappelijke serie over de geheimen van onze planeet. Afl.2: De blauwe planeet. De uitgestrekte oceanen zijn de laatste onverkende gebieden 1.50 Extra time 1.20-22.40 Nieuws en Coda: Graaf van Timon, de mensenhater, van Hegsippos fTBF 1 I0O ONEM, vacaturebank 1.15 L'acran des vacances, teken filmmagazine 00 Journaal -03 Ce soir, regionaal journaal 1.30 Journaal 10O Grand ècran: Ces messieurs da la familie, Franse speelfilm uit 1968 van Raoul André. Met Francis Blanche, Darry Cowl. Michel Serrault, e.a. Gabriel Pelletier krijgt van de directie van zijn firma de opdracht een belangrijke AMerikaans Indus trieel onderdak te verlenen: paniekl Hoe zal hij reageren op zijn aparte familie? si 1-25 La Louvre, dertiendelige docu mentaire serie over dit mu- suem in Parijs. Afl.4: La Médl- terranèe romaine 220 Laatste nieuws Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. .0 Zwart/wit-ultzending. BZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. 19 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 16.00 16.30 17.20 17.45 17.55 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 21.05 21.45 22.30 23.00 00.35 00.40 Untemehmon Arche Noah, natuurserie. Afl.6: Tod durch Saubermacher Tagesschau Dia Trickfilmschau. Vandaag met Tom Jerry Zu Lande, zu Wasser und in dar Luft, spelprogramma Die geheime Welt der Polly Flint (2), kinderserie naar het gelijknamige boek van Helen Cressell Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Das Jubilaum Hauptrolle wider Willen Auf die sanfte Tour (The gen tle touch). Engelse politieserie met Jill Gascoine in de hoofd rol. Afl.: Porno 1st kein Zeitver- treib Programma-overzicht CDTagesschau LU Monaco Franze - Der ewige Stenz, 10-delige Duitse serie met Helmut Fischer, Ruth Ma ria Kubitschek, Karl Obermayr, e.a. Afl.6: Mehr seelisch, ver- stehn's? Ailtag in Aaien, verslag van een reis met de Urumqi-Ex- press naar en In China La Banda, Untarwegsge- schichte aus Apulien. docu mentaire Tagesthemen, actualiteiten E Das Nacht-Studio: Rück- kehr zur Geliebtan (Retour la bien-aimée), Franse speel film uit 1979 van Jean-Fran- gofs Adam. Met Issabelle Hup- pert. Jacques Dutronc. Bruno Ganz, e.a. De pianist Julien is gescheiden van zijn vrouw Je anne, maar houdt nog steeds van haar. Sinds ze voor de tweede maal getrouwd is. doet hij verwoede pogingen om haar terug te winnen. Hij pro beert haar huidige man zelfs een moord in de schoenen te schuiven Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 Ferianexprees, tips. amuse ment en spaaning. Presentatie: Monica. Benny en Gustav Sommer Olivers grosser Traum, teken film Heute Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse serie. Met: Lee Majors, Douglas Barr, Heather Tho mas. e.a. Afl.: Ozzie lasst sich nichts getallen Programma-overzicht Heute Sommerfestival im ZDF: Der Trauschein, komedie van Eph- ralm Kishon. Met: Wolfgang Kieling. Maria Schell, Simone Rethel, e.a. Tv-regie: Hans W.Reichel. Eindelijk stemt Da niel in met de keuze van zijn dochter. Ze wil trouwen met de ambtenaar Robert. Roberts moeder is een erg degelijk en ouderwetse vrouw. Ze wil be slist het trouwboekje van de ouders van het meisje zien. Maar het trouwboekje is zoek. En nog eens trouwen? Nee. dat nooit Count Basie is te gast in „Das waren Hits". Duitsland 2 om 22.50 uur. FOTO: PR 21.15 W1SO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.10 Programma-ovsrzicht 22.20 Null Bock in der Kunst? Film portret van de Elsasser Da daïst Jean Hans Arp t.g.v. zijn geboortedag 100 jaar geleden 22.50 E Das waren Hits: die inter national» Swingparade, au thentieke opnamen gepresen teerd door Paul Kuhn. Met o.a.: Benny Goodman, Duke Ellington, Tommy Dorsey e.a. 23.20 Zeugen des Jahrhunderts. Vandaag: Dolf Sternberger 00.05 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 20.00 20.15 Teletekatoverzicht Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van da re gionale studio's Tagesschau Lindenstrasse, tv-serie met Raimund Gensel, Selma Bal- dursson, e.a. Afl.: Das Zólibat. Sinds Philo Bennarsch haar doodgewaande zoon op televi sie heeft gezien leeft zij weer helemaal op. Zij zet alles In be weging om hem op te sporen. Daarbij ondervindt ze steun van Hans Beimer Spaceflight - Geschichta der Raumfahrt: Von Penenemün- de bis zum Krieg der Sterne, 4-delige documentaireserie over de verovering van de ruimte. Afl. 1: Himmelsdonner Die Frau an deiner Seite, film portret van Elke Warnke, de vrouw van de West-Duitse mi nister van verkeer Gast-Spiele aus Österreich: Motivsuche, tv-spel van Ernst Josef Lauscher. Met Helmut Rühl, Pavel Landovsky, Frlts Fleischhacker, e.a. Joe Is fil mer. Hij maakt een reportage over begrafenisondernemingen in Wenen, maar het werk geeft hem geen bevrediging. Hij zoekt de spanning van het avontuur. Wanneer hij weggaat van een vervelend feestje ge beurt het. Een meisje springt In zijn auto. Ze is op de vlucht en de kerel die haar achterna zit maakt bepaald geen be trouwbare indruk Laatste nieuws BBC 1 14.45 17.10 17.55 18.00 18.35 19.00 19.35 20.00 20.35 22.00 22.30 Cricket te Edgbaston. Vierde testmatch Engeland - Pakis tan, vierde dag Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met Las sie, Amerikaanse serie en Dr. Doolittle, jeugdserie. Afl.5: To save 10.000 monkeys John Craven's newsround, jeugdjournaal Treasure houses. Afl.: The boaties The Flintstones, tekenfilmserie Nieuws en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Head of the class, comedyse rie met Howard Hesseman, William G. Schilling, Jeanette Arnette, e.a. Rock 'n Roll Years, serie pro gramma's met popmuziek uit de jaren zeventig. Afl.: 1975, met o.a. Queen, Bad Compa ny, Steve Harley Cockney Rebel en Labelle Terry and June (2). comedy serie met Terry Scott en June Whitfield Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht CC Survival team, driedelige documentaireserie over zes doorsnee vrijwilligers die een training in overlevingstechnie ken krijgen mScreenstory: For the term of his natural life, driedelige tv-film over de massale depor taties naar Australië in de 19e eeuw, naar de roman van Mar cus Clarke. Met Anthony Per kins. Patrick McNee, Samatha Eggar, e.a. Weerbericht BBC 2 16.00 Nieus en weerbericht 16.03 Sign extral 16.25 Home on Sunday: Eva Bur rows 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Cricket vanuit Edgbaston. En geland - Pakistan 19.10 Norman Wisdom in: Just my luck, Engelse filmkomedie uit 1957 van John Paddy Car- stairs. Met o.a. Norman Wis dom, Margareth Rutherford en Leslie Phillips 20.30 The story of S.O.E., achtdelige documentaireserie over de ge schiedenis van de Special Operations Executive tijdens WO II, veteld door Michael Bryant. Afl.: Englandspiel 21.30 mstar cops, negendellge science-flctionserie met David Calder, Erick Ray Evans e.a. Afl.4: Trivial games and para noid pursuits. Tijdens een be zoek aan het Amerikaanse ruimtestation ontdekt Nathan Spring dat men kwaad Is over het ontslaan van de Ameri kaanse Star Cop. Ook over de nieuwe administrateur van het Russische ruimtestation, Kri- venko, is men niet te spreken 22.30 The two Ronnies, humor en amusement met Ronnie Barker en Ronnie Corbett 23.20 Cricket, samenvatting van de vierde dag in de vierde test match Engeland - Pakistan 23.50 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Open University SKY CHANNEL 16.00 (2 The Pat Sharp Show. Pop muziek 16.30 IS First run, nieuwe videoclips gepresenteerd door Gary Da- vies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 The Biggest Catamaran Race in the World, hoogtepunten van de vorig jaar gehouden Texel Catamaran Race 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 The New Dick van Dyke Show 20.00 Hazel 20.25 Police Story. Afl.: Spanish class 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 Philips Football Cup 1987 Preview 22.15 International Indoor Fottball Tournament 23.15 CS Soul in the City, muziek- special 00.00-01.00 SI Engelse top 50 (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 Now get out of that, spelpro gramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse- rle met Tom Baker In de hoofdrol. Afl.: The brain of Morbius (2) 19.00 Busman's Holiday, spelpro gramma gepresenteerd door Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: The dusts of Kilimanjaro 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 The Onedin Line, tv-serle met o.a. Peter Gilmore en Anne Stalleybrass. Afl.: Salvage 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Piazza, magazine met Euro- pees nieuws op het gebied van politiek, milieu en cultuur 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 17.00 17.25 18.00 18.40 20.00 20.25 21.00 21.20 21.30 22.00 22 30 Station Soleil, zomers amuse mentsprogramma Paul, Maire et Les Enfants, tv- serie Logiciel, educatieve jeugdserie Récréation, kinderprogramma Des Chiffres et des lettres, spelprogramma Station-Soleil, zomers amuse mentsprogramma Paul, Marie et les Enfants Decibels, amusementspro gramma L'or du tempa, tv-serie Comme en California (1), do cumentaireserie Nouveau Mond» Journaal Comma en California (2) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven en slechthorenden AVRO 16.00 AVRO's Sportpanorama, reportage van het Open Nederlandse Tennis kampioenschappen op de banen van het Melkhuisje in Hilversum. Com mentaar: Jack van der Voorn NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.40 Country Camera, programma over de natuurfotograaf Simon King in zijn geboortestreek West Country DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 CC Monaco Franze - Der ewige Stenz, tiendelige Duitse serie. Afl. 6: Mehr seelisch. verstehn's? (herh.) 10.55 La Banda 11.40 Alltag in Asien 12.25 WISO 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, Engelse serie. Afl.: Tote Hühner 15.20 Unternehmen Arche Noah, natuurserie 15.50 Tagesschau 16 00 Sie - er - Es, magazine 16.45 Spass am Dienstag, kindermagazine 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.25 Programma-overzicht 14.35 Mein Name ist Hase, tekenfilmserie 15.00 Pippi Langstrumpf, kinderserie naar verhalen van Astrid Lindgren 15.30 Ferienexpress, gevarieerd kinderpro gramma 16.05 Nesihakchenn, kin derserie (herh.) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Tom Jerry, tekenfilmserie BBC 1 07 35 Leon Erroll 07 55 Weerbericht 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther, tekenfilm 10.00 Journaal 10.05 Children's BBC, kinderpro gramma 11.00 Journaal 11.05 Neigh bours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket te Edgbaston 14 00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.45 Cricket te Edgbaston 16.00 Nieuws 17.10 Children's BBC, geva rieerd kindermagazine met Philip Schofield SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 EI Sky Trax. Popprogramma's 13.10 Top end down under 14.00 Mobil Motor sport» News 14.30 City Lights 15.00 Orion's belt 15.30 The Deputy 16.00 El Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kinderma gazine met tekenfilms, gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat SUPER CHANNEL RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiegids. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Muziek voor een zomeravond. 23.02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken (2). 20.00 Nieuws. 20.02 De zaak Makropoulos, opera van Janacek. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Muziekprogramma. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 De Vrije Gedachte. 18.55 Bond zonder naam. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Muder Hotel, les 7. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoe- staans 18.30 Marokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. 21.30 Hafabra, blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee - Hitikatessen. 22.00 Nieuws. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (17). 19.32 Trio in F. voor piano, fluit en cello. Haydn. 19.45 Muziek van deze tijd. 20.30 Pianorecital Rita de Graeuwe. 21.55 Mozart: De Praagse symfonie. 22.30 What's my blues about. 23.15-23.45 Sonate in a Opus 36 voor cello en piano, Grieg. 07.00 Hippo, kindermagazine 08.00 Amanda Redington 09.00 Sons and Daughters, Australische tv-serie 09.30 Doctor Who. Afl.: The revenge of the Cybermen (3. herh.) 10.00 Emu's World 10.30 The Lone Ranger 11.00 BMX Beat International 11.30 Simon Potter 12.30 Piazza 13.30 Love stories 14.00 Europees weer bericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghost 16.00 The Pepsi Uve Show, met Nino Firet to 17.00 Countdown, met Adam Cur- MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan. 08.20 Uit studio en theater 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Kanaal 4. 11.03 Vrouw zijn zomers. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Herhalingen uit Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkert. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen met Daan Manneke. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Cultuur in de Zomer. 10.00 TELEAC: Murder hotel, les 8. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig 11.40 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Energie in de toekomst. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Speciale thema's in de bijbel. 14.30 Te Deum Laudamus. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met actualitei ten, land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de ult-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.30, 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de co lumn. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor. 14.03 78-toerentijd met Jo Leemans. 15.03 Muzikale herinneringen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone Schijn. 10.03 Met het oor op de zomer. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Music Motion: See-Dee's. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Robert Groslot, piano. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Mahlers Negende. 12.15 Tafelmuziek. 13.50 Uit de romantiek. 16.10 Het BRT-koor.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7