I Honkbalteam lerstelt zich op tijd inde- Gold Cup voor Jules Favre Degenploeg niet bij laatste acht ni ricketteam verslaat Denemarken twee keer Olympische fakkelloop van 18.000 kilometer Bartels vijfde bij dressuur [JROPESE TITEL NA UITZONDERLIJKE SCORE Details- j, lex Blanchard erde uitdager leumer mee laar Wenen KOERSTIPS WERELDTITEL VOOR SOVJET-UNIE 'Waar we deze zomer ook heengaan, het is overal lekker bewolkt...' W'j 11 r/uyc \h mm •ENHAGEN Het lerlands cricketteam •ft opnieuw een bewijs Zevfeverd van zijn kracht hj ,r een dubbele zege op nemarken, dat op eigen ind in twee eendaagse dstrijden werd versla- i. Was er zaterdag nog ake van enige spanning n de Denen kans zagen Kjj anje in het nauw te lv« »ngen, daags daarna i. i eelden de Nederlanders een overheersende rol en wonnen royaal met een verschil van zeven wic kets. Denemarken ging gisteren eerst batten en bracht het in de maximum toegestane vijftig overs tot een totaal van 134 runs voor 7 wickets. Stoustrup werd met 35 runs topscorer. Opnieuw was Elferink met de bowlingcijfers 3 voor 19 in 19 overs succesvol voor Oranje. Lubbers, Visee, Lefebvre en Jansen namen elk één wicket. Nederland verloor in het be gin van de strijd de wickets van Roskamp en Vierling (21) doch na de val van het wicket van Lubbers, die vijftien runs maakte, kregen de Deense bowlers geen kans meer. Met Lifmann (40 niet uit) en Le febvre (44 niet uit) aan bat, ging oranje trefzeker op de zege af: 137 voor 3, terwijl nog zeven overs achter de hand waren. In het zaterdag gespeelde duel, door de herhaalde regen inge kort tot 52 overs, maakte De nemarken 102 runs voor het verlies van zes wickets. Jensen was met een bijdrage van 52 de eenzame topscorer. Elfe rink maakte met de bal drie slachtoffers, Dulfer, Visee en Lefebvre eisten één wicket op. De Deense bowlers deden zich daarna gelden, op een stand van 73 was oranje al zes man kwijt. Niet zonder moeite luk te het Lefebvre en Visee met produkties van respectievelijk 29 en 26 niet uit de zege veilig te stellen: 104 voor 6 in 36 overs. OTTAWA Het vervoer van de olympische vlam naar Calga ry, waar volgend jaar de Olympische Winterspelen plaats heb ben, wordt de grootste klus uit de geschiedenis van de Olympi sche fakkelloop. Alleen al in Canada beslaat het traject een af stand van niet minder dan 18.000 kilometer. Daarvan zal 7.065 km per vliegtuig 2756 km per sneeuwmobiel en een kleine tweeduizend kilometer per pontveer worden afgelegd, zodat er 6.025 km te lopen overblijven. Dat parkoers wordt opgedeeld in partjes van één kilometer. De belang stelling om mee te doen is overweldigend. Bijna zeven miljoen mensen hebben zich aangemeld voor de tocht, die op 17 november in Nieuw- Foundland begint en op 13 februari in Calgary eindigt en derhalve het hele Amerikaanse continent omspant. Rond Kerstmis is de fakkel in de buurt-van de Niagara-vallen. Begin januari wordt de reis per sneeuwmo biel voortgezet door het ruige, onherbergzame gebied van Noord-Ontario. De Canadese staatsoliemaatschappij Petro Canada sponsort de tocht met 5,5 miljoen Canadese dollar (8.25 miljoen gulden) en voorziet elke deelne mer van een trainingspak. KOPENHAGEN Tineke Bartels-De Vries is giste ren bij de wereldbekerwedstrijd dressuur in Kopen hagen vijfde geworden. Met het paard Olympic Duco haalde ze een score van 65,6. De Westduitse Karin Rehbein won op Nektar de eerste prijs (68,2). De Ne derlandse combinatie Patricia Callaghan Philip ein digde als negende. De Nederlandse dressuurploeg bij de Europese kam pioenschappen voor Young Riders veroverde in de Italiaanse plaats Cervia de zilveren medaille. West- Duitsland werd Europees kampioen en het brons ging naar de Zwitserse afvaardiging. Voor het Ne derlandse succes zorgden Wilco Bouwmans (Veghel) met Thomas, Ankie van Grunsven (En>) met Prisco en Rianne Laarakkers (Gennep) met Talis. Het re sultaat van Roswitha van de Velde (Hoogerheide) met Chevallier telde in de eindrangschikking niet u Twee dagen later dan ge dacht kan het Neder lands honk balteam jui chen. De Eu ropese titel is behouden. FOTÓ: AP 'W «en iRCELONA Over- -7, nningen met dubbele lkJ fers komen tijdens een iropese titelstrijd honk- 1 vrij regelmatig op de rden. Het gebeurt ech- zeer sporadisch wan- er de continentale ootmachten Nederland Italië elkaar ontmoe- Nederland maakte ren een uitzondering die regel door de alou- JgJ rivaal met 16-1 uit Bar- ona weg te slaan. lof or die veelzeggende triomf 11 ilongeerde Nederland zijn '«I ee jaar geleden in Haarlem toverde kampioenschap. N< »r Italië, dat na twee neder- av en in de best-of-five terug ram, was het treffen in Sant een heuvel te ver. 1972 moet worden terug gaan voordat een marge van d punten in Nederlands rdeel (10-0) werd geregi- Td. Veel vaker verloor erland met fors verschil, i" vrijdagnacht in de derde (4-13), toen de Az- rri na twee bescheiden ne- rlagen (6-7 en 4-7) counter- ia. Zaterdag verzuimde Ne- foo rland het toernooi voortijdig beslissen (4-5). Met een jw en vanzelfsprekend "•fcrtuigend behaald kampi oenschap werden fouten van spelers en coach uitgewist. Het is de dertiende keer dat Nederland de titel verovert. Maar na 1973 was een Neder lands negental niet meer tot prolongatie van de titel geko men. Sedert 1975 (Barcelona), toen Nederland de honkbal- kroon voor het eerst aan Italië verspeelde, zegevierden beide landen ieder drie keer. Het kampioenschap verzekert Ne derland van deelneming aan het olympische demonstratie- toernooi van Seoel. De zege kwam laat. Tot twee keer toe was de champagne al vergeefs koud gezet. De neder lagen leken het zelfvertrou wen te hebben aangetast. Waar Silvano Ambrosioni voor vreesde gebeurde echter. De Italiaanse bondscoach weet zijn werpersstaf te smal voor een serie van vijf duels. „Ie dereen gaat desnoods de heu vel op", had hij zich voorgeno men. Vijf pitchers incasseer den een „Italiaans" aantal van zestien honkslagen, terwijl de winnaar Harry Koster ver baasd moeten hebben gestaan van het povere verweer van Roberto Bianchi's squaddra. Naast zuivere honkbalkwali teit telt in deze tweestrijd het prestige. Dat van de Italianen kreeg gisteren een danige knauw toen Giuseppe Carelli bij een intimidatie-sliding naar catcher Gerlach Halderman door de Spaanse hoofdscheids- rechter werd uitgegeven. Italië was aangeslagen. Met zes runs in de vierde en zes in de vijf inning sloeg Nederland toe. Homeruns waren daarvoor op het kleine veld niet nodig, meer dan een handvol Itali aanse veldfouten hadden het zelfde effect. Een etmaal tevoren had Ne derland door een fout de ont moeting uit handen gegeven. Vergeten was echter de mis greep van Robert Knol die zich op de slotdag knap her stelde vergeten ook de ver keerde taxatie van derde- honkcoach Harry van der Vaart. Enige honderden va kantie vierende toeschouwers zorgden voor een „Haarlems sfeertje", waarop de Spaanse belangstellenden met verba zing reageerden. Pat Murphy, de manager die donderdag weer naar de Vere nigde Staten terugkeert, besef te nauwelijks dat het verschil van vijftien runs in drie slag beurten tot stand was geko men. „Dit was als een aardver schuiving. Iedereen verwacht te een wedstrijd waarin elke fout fataal kon zijn". Een wer kelijke verklaring voor de overmacht moest Murphy schuldig blijven. Ook Ambrosioni zweeg. De voltallige Nederlandse honk- balploeg, van wie Rikkert Fa- neyte werd uitgeroepen tot waardevolste speler, vond ver koeling in het zwembad. Italië zocht maar vond geen woor den om het teleurstelling uit te drukken. Carelli was al ver dwenen toen de prijzen wer den uitgereikt. Het moet pijnlijk zijn geweest voor de hitter Bianchi, dat de onderscheiding van beste slag man nu ging naar Marcel Kruijt. Met drie uit vier pas seerde de linksvelder zondag rechtsvelder Marcel Joost (twee uit vier) en Bianchi (nul uit twee). Wel werd Bianchi gehuldigd als homerun-king vanwege acht voor de velders ongrijp bare tikken. Het was een schrale troost voor de man, die zaterdag was gehoond wegens zijn zwakke optreden als ach tervanger. „Boter in de hand schoen", vermoedde de liedjes zanger van het derde honk. Waar bestuurders zich de her sens pijnigden over een nieu we formule voor de Europese titelstrijd, droegen de honkbal lers van Nederland en Italië een probaat middel aan. Een periodieke serie wedstrijden tussen beide honkbalgiganten al dan niet met de Europese titel als inzet lijkt eindelijk een kans te maken. Zowel de Nederlandse als de Italiaanse bond zijn bereid daarvoor ruimte op hun agenda te ma ken. Ondanks de uitschieter van gisteren is er door de jaren een aardig evenwicht ontstaan tus sen beide landen. Het door de „nieuwe KNBSB-voorzitter Pe ter Laanen gelanceerde voor stel om een regelmatige „Eu ropa Series" in het leven te roepen, kan echter het ver schil doen toenemen. Ambro sioni twijfelt over een best-of- seven, omdat het aantal vaar dige werpers in zijn land ui terst gering is. „De vijfde wedstrijd is al een gok", stelt hij, hetgeen voor en na afloop door Murphy werd bevestigd. Ambrosioni: „Onze toppen zijn hoger, onze dalen dieper. Dat is het probleem met Latijnse sportlieden. Ik ben jaloers op de consistentie van het Nederlandse honkbal. Zonder sterke emoties te to nen, gaan jullie honkballers hun gang". Bij het zien van de feesttaferelen in San Boi nam de Italiaanse manager die laat ste uitspraak terug. Nu af en toe om onverklaarbare rede nen ook hun gevreesde slag kracht achter blijft, maken de Italianen zich zorgen voor het toernooi om het wereldkampi oenschap, dat volgend jaar in eigen land wordt gehouden. Na de zeer verdienstelijke zes de plaats (Nederland werd in eigen land negende) dreigt een debacle. De eerste kans op te krabbelen is het toernooi om de Intercontinentale Cup, dat dit najaar op Cuba wordt ge houden. Nederland doet daar niet mee, omdat daarvoor de financiën ontbreken. Prolon gatie van de titel is het eerste sportieve succes sinds de KNBSB vorig jaar de grootste geldelijke nederlaag in zijn be staan boekte. ZATERDAG Nederland-ltalië 4-5 Nederland 1-0-0-0-2-0-1-0-0 4 Italië 1-1-0-0-0-0-1-2-x 5 Werpcijfers Nederland: Bart Volkerijk (6 2/3 1): 4-0-8-1; Eric de Vries (1 1/3): 1-0-3-1. Italië: Roberto Radaelli (6 1): 4-2-7- 3; Roberto Mari (3): 2-1-1-0. Homerun Italië: Roberto Bianchi: 1e innings (solo). Tijdsduur: 2 uur 41 minuten; toe schouwers: 700. ZONDAG Nederland-ltalië 16-1. Italië 1-0-0-0-0-0-0 1 Nederland 1-0-0-6-6-3-x 16 werpcijfers: Italië: Rolando Cretis (3 innings 4): 2-2-5-2; Claudio Taglienti (3 man): 0- 0-3-0; Paolo Ceccaroli (1): 0-0-2-0; Allio Boscarol (6 man): 0-3-2-2; Mau- ro Marazzi (2): 0-1-4-2. Nederland: Harry Koster (7): 5-1-4-0. Geen homeruns. Tijdsduur: 2 uur 55 minuten; toe schouwers: 1000. ««STERDAM Euro- 00 ies kampioen Alex Blan- jjj iard staat derde op door e World Boxing Coucil £VBC) uitgegeven uitda- ^irslijst. De halfzwaarge- wiicht moet alleen de Ca nadees Don Lalonde en de J merikaan Eddie Davis wr zich dulden. Wereld- 5 unpioen in de WBC-ver- iu e is de Amerikaan Tho- *Jias Hearns. Zuidkoreaanse bokser iwhrk Chong-Pal heeft zater- 2 ig in Seoel zijn wereldtitel in 7»rt half zwaargewicht (IBF) k houden. Hij versloeg uitda- r Emmanuel Otti uit Oegan- 1 i door knock-out in de vierde pt S Italiaanse bokser Valerio ri iti behield in Silva Marina ijn Europese titel in het ve rt tgewicht. Uitdager Vincenzo 5 imatola, eveneens uit Italië, erd gediswalificeerd wegens tan nadat de gong was geluid r afsluiting van de zevende inde. i» EN HAAG Marcel Beu- «r, die in Italië bij de we- Idkampioenschappen wiel- innen voor junioren een gou- 4 in (klassementswedstrijd) en m zilveren medaille (achter- nlging) veroverde, zal wor- tn ingeschreven voor de we- Üdkampioenschappen ama- op de baan. wielrensportcommissie eeft die beslissing genomen r at de achttienjarige renner jSde als kandidaat wordt Kien voor de Olympische pelen van Seoel en eind au- astus in Wenen ervaring kan idoen. eumer zal zich niet behoeven kwalificeren via de nationa- baankampioenschappen, die in 5 tot 7 augustus in Alk- laar worden gehouden. In verleg met baancoach Eric eserick zal worden beslist of turner bij de baan kampioen- thappen met de amateurs leedoet, of met de junioren. WASSENAAR De grote blikvanger op Duindigt was dit weekeinde na tuurlijk de ren om de Gold Cup. Voor de draf- sport was het stilte voor de storm op Duindigt. En kele paarden kwamen voor hun generale voor de derby komende zondag nog in actie. Voor de rest stonden er voor de draf- sport geen grote zaken op het programma van de Wassenaarse baan. Niette min was er een aardige publieke belangstelling met een toto-omzet van bijna 530.000 gulden, niet slecht voor elf koersen. Betram Rodney, die ook voor het klassieke werk staat inge schreven, won in handen van Luut Dooper nogal verrassend het eerste onderdeel van het W5 om vlak voor de streep fa voriet Amigo Buitenzorg te verslaan die waarschijnlijk met eigenaar Jaap van Exter meer dan genoeg had aan de 2600 meter. Achter Amigo Buitenzorg werd Zaladin Me lodie, steeds voorin, derde. Na het eerste onderdeel natuurlijk al de nodige slachtoffers bij het W5. Nog 812 formulieren waren er over. In het tweede onderdeel ken den Balequina K en Bellinda White beide een goede genera le voor de komende klassie kers. Al moet men echter niet vergeten dat het hier over de mijl ging. De hengst Balequina K won in een nieuwe persoon lijke recordtijd van 1.18 van de merrie Bellinda White in een gevecht tot de finishpaal. Au- rore Flight kwam in aanmer king voor het derde geld. Nog 435 mensen deden vanaf dat moment mee in het W5. Bastien d'Almere en Berta Buitenzorg komen zondagmid dag in de Derby aan de start. In het derde onderdeel van het W5 stonden beide paarden gisteren ook tegenover elkaar. Bastien d'Almere sprong als eerste door het stek. Berta Buitenzorg greep nu de over winning. Een leuk succes voor het goede duo Jan Hoejenbos- Cees de Leeuw. Cees de Leeuw: „De merrie is er goed aan toe. Het is natuurlijk af wachten zondag". Gerard van Eykelenborg: „Normaal springt Bastien d'Almere echt niet door het stek maar ik moest het gewicht wat verde len omdat de sulky lek was ge trapt. Zondag zal de hengst goed mee gaan doen, maar winnen is moeilijk". Always Rider pakte in het derde W5-onderdeel het derde geld voor Anja Compaen. Nog precies honderd goede formu lieren waren er vanaf dat mo ment in de strijd. Het vierde onderdeel, de ren om de Gold Cup, werd gewonnen door de eerste favoriet Jules Favre die na de trial stakes, de Draf- sport-prijs en het Criterium de vierde grote ren op rij won en daarom terecht het vertrou wen genoot van een groot aan tal W5-spelers. Want met het laatste onderdeel van het W5 voor de boeg waren er nog tachtig goede formulieren. Bathilde G ging met kampioen Smeding als favoriet van start in het laatste onderdeel van het W5. Zenith Darnley ging hier lang aan de leiding voor Anno Buitenzorg, Zilma Vre- debest en Bathilde G. In een hard gevecht kon Anno Bui tenzorg, die in deze mijl in het tweede gelid moest beginnen, Bathilde G voorblijven. Het paard zegevierde in de kilome- tertijd van 1.18.2. De strijd was gestreden. Twaalf gelukkigen waren er over in het W5 en die kwamen in aanmerking voor een uitbetaling van 4.483,10. ARTHUR VAN RIJSWIJK Morgenavond 18.00 uur koerst Hil versum. Onze tips voor deze meeting luiden. 1e koers: Bingo Neyenrose (9), Bright Speed (10), Briljant S (8). 2e koers: Bo Bo Batavus (5), Arno Oostland (2), Blizzard Pitt (9). 3e koers: BZN (7). Anna Hanover (4), Bianatranss R (10). 4e koers: Zevenklapper A (1), Ziganita A (9), Bariolaine (5). 5e koers: Zilvermaid (5), Ann Marshall (3). Antje ter Lune (7). 6e koers: Blitz Uithuizen (1), Zoito Rl- cardo (8), Aaron Buitenzorg (10). 7e koers: Boris Buitenzorg (1), Ambar (10). Anna V (6). 8e koers: Zenith Nora (9), Walram S (4). Wonder Boy (6). 9e koers: Zipper Spencer (5), Zimpul- se Alkestis (9). Volant D (2). 10e koers: Zozo Nevewle (7), Zeus Boeklelte (2), Zvetlana Hanover (1). 11e koers: Whippet Postille (6), Star of Goldstar (10). Worthy Boy Laren (9). LAUSANNE De Nederlandse degenploeg is er, in tegenstelling tot vorig jaar in Sofia, niet in geslaagd de eindstrijd van acht te bereiken bij de wereldkampioen schappen in Lausanne. In de beslissende wedstrijd ver loor Oranje met 9-6 van Polen. Michiel Driessen (3), Paul Besseling (2) en Stephane Ganeff zorgden voor de winstpartijen. De nederlaag betekende een fikse teleurstelling voor de ploeg van bondscoach Jean Vandervoodt, die vol goede moed de Polen als tegenstanders had uitgezocht. In de groepswedstrijden was de volgende ronde door de overwinning (9-5) op de Verenigde Sta ten zeker, toen de Amerikanen ook van Italië hadden verloren. Simpel rekenwerk leerde, dat winst op Italië overigens een droomwens het sterke Frankrijk als volgende opponent zou opleveren, een nederlaag daarentegen het minder hoog aange slagen Polen. Het duel met de Italianen telde derhalve slechts oefenpartijen (1-9). De theorie was mooi, maar ging niet op. Door tegenvallende verrichtingen van het Zoetermeerse trio Arwin Kardolus, die licht aan de voet geblesseerd van de Universiade terugkeerde, Stephane Ganeff en Olaf Kardolus werd het Nederlandse viertal al snel met een achterstand van 6-1 geconfronteerd. Vander voodt greep in door Olaf Kardolus te vervangen door Paul Bes seling. Door diens toedoen en door Driessen haalde Nederland bij tot 6-7. De beslissende prik kon echter niet worden uitge deeld. De ploeg lijkt desondanks sterk genoeg voor uitzending naar de Olympische Spelen in Seoel. De schermploeg van de Sovjet-Unie veroverde in Lausanne de wereldtitel op degen. De finale tegen West-Duitsland had een zinderend slot. De beslissing viel in de laatste partij tussen Ser- gej Kravtsjuk en Volker Fischer. De Westduitse wereldkam pioen verloor het onderlinge treffen met 5-4, waardoor de titel naar de Sovjet-Unie ging. Frankrijk versloeg Cuba in de strijd om de derde plaats. Completa.'t Lekkerste wolkje in je koffie. i t

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13