„Parachutespringen is door video verbeterd" K)S herhaalt komisch tstapje van de paus Jeugd kijkt en luistert dagelijks 52 minuten gin) .dio/televisie QeidMQowumt VRIJDAG 24 JUU 1987 PAGINA 13 ^1 kani docl opi iden fêKSUM Alweer een jaar of tien geleden trok de vrije aan iktie ,.De dag waarop de paus gekidnapt werd" van Jao Be- vens ourt door het hele land volle zalen. Door regisseur Joes sp{ ré werd daarvan in opdracht van de TROS-tv een theater- olor ratie gemaakt in het Scheveningse Circustheater. Morgen j zijn 2 om 20.00 uur) zal dit komische stuk opnieuw worden uit- »ens iden. De zaalregie was van Carl Guttmann, die nadien in urfde and met meer werk naam heeft gemaakt, eet. pel zal mede aanspreken, omdat drie van de acteurs, die grijke rollen spelen in deze produktie, niet meer in leven -gerK Het zijn Lo van Hensbergen als paus Paulus Albert IV, gortij de Leeuwe als moeder Sara Leibowitz en Bert v.d. Linden w0 jbbi Meyer. In de andere rollen ziet de kijker Lex Goud* word Jan Apon, Frans Mulder en Hertje Peeck. brach g) d; York .kj» rerhaal speelt in New York, waar paus Albert een groots 1 i: om wordt bereid. De Heilige Vader is echter fel tegen per- verheerlijking. Om die reden onttrekt hij zich herhaalde- an het voor hem opgestelde protocol. Hij verdwijnt heime- |oor de achterdeur van een kwaliteitshotel en kiest eigen ir Ko: n door New York. Daarbij stuit hij op belagers, die hem narne gen zjjn toevlucht te zoeken tot het eerste het beste huis. Vo'S{ n komt hij terecht temidden van de joodse familie Leibo- r a'k'c ^eze mensen bekomen zijn van hun verbazing ontstaan n hartelijk contact en indringende kout over het te ver- ven aanschijn van de wereld. seur Joes Odufré vertelde destijds over de opname van dit 13.30, „Het is voor de zaal gemaakt en dat deel van het werk van (al); alregisseur moet je accepteren en respecteren. Maar je wil )L|i dit stuk vol humor ook naar de huiskamer toe. Daar heb je j3 IJ edewerking van de spelers voor nodig. Die dienen hun spel TR& of meer op de camera te richten. Daarbij moet ik zorgen 14.00, zodanige beeldwisselingen, dat het de moeite waard wordt arte kijken. Watje als regisseur met een televisie-registra- j163- oet, is eigenlijk hetzelfde als wat een toeschouwer met een 13.15, Ikijker uithaalt; het spel naar zich toehalen. Dat noem ik lm ijk een eerlijk en een geraffineerd gebeuren". I4.O0, MU£ ore 3. vr nny de Leeuwe, die destijds furore maakte in de cabarets- zo, (if)e juffrouw van de toiletten" („legt u dat kwartje daar 1 neer, geld stinkt niet") vertelde in haar laatste interview: ch,is een ongelooflijk gezellig stuk en er zit geen onvertogen urpi« rd in. Ik had al lang met spelen willen ophouden. Ik zie me- i); zo als een leeftijdloze AOW-ster. In dit spel speel ik een vrouw <121 vijftig. Daar heb ik eigenlijk al te veel rimpels voor, maar j ^2 chmink ik weg. Ze vragen mii steeds weer voor bepaalde da-l n. En deze rol vond ik erg leuk om te doen". 8.45, TON OLIEMULLER HILVERSUM De tijd dat kinderen ach ter de televisie zitten toont, voor het eerst sinds 1980, een lichte stijging. Die groei is echter ten koste gegaan van de luisterdicht heid. Kinderen luisteren minder naar de radio en daarvan is vooral de Hilversumse popzender de dupe geworden. Dat zijn de belangrijkste conclusies uit het rapport „Jeugd, Radio en Televisie", dat de NOS- afdeling Kijk- en Luisteronderzoek heeft opgesteld. De Nederlandse televisie zond in 1986 on geveer 85 uur per week uit. Hiervan was vijftien procent gewijd aan jeugdprogram ma's. De zendtijd van de Nederlandse radiostations bedroeg zo'n zeshonderd uur per week. Het aandeel van kinderprogram ma's hierin bedroeg twee procent. Van de verschillende zendgemachtigden besteedde de VPRO relatief de meeste tijd aan jeugdprogramma's (31% van haar zend tijd). Ongeveer de helft van de kinderpro gramma's wordt uit het buitenland geïm porteerd. De programma's die specifiek voor de (wat oudere) jongeren ziin bedoeld, worden daarentegen vrijwel allemaal in Nederland geproduceerd. De gemiddelde kijkdichtheid van drie tot en met elf-jarigen was in 1986 vijf procent per dag. Dit komt neer op een dagelijkse kijkdichtheid van gemiddeld 52 minuten. In de vooravond (18.30 - 20.00 uur) is de kijkdichtheid het hoogst (13%). Jongere kinderen kijken vaker s middags televisie dan oudere kinderen. Het meest wordt ge keken op de woensdag- en de zaterdagmid dag (beide 14%). Als gekeken wordt naar de ontwikkeling in de kijkdichtheid van de jeugd van 1980 tot 1986 valt op dat er een daling in kijktijd was te constateren rond 1982. De tijd die kinderen voor de buis doorbrengen is vorig jaar echter weer gestegen tot iets boven die van 1980. De gemiddelde luisterdichtheid van 07.00 tot 20.00 uur was voor het jonge volkje 6,6 procent. Omgerekend komt dit neer op 52 minuten per dag. Het meest werd geluisterd naar Radio 3 (4,2%). Oudere kinderen bleken iets meer naar de radio te luisteren dan de kleintjes. De ontwikkeling van de jeugdluistertijd is minder positief verlopen dan die van de te levisie. In 1980 bedroeg de luistertijd 10,7 procent, vorig jaar was daar nog maar 6,6 procent van over. Deze daling ging vooral ten koste van Radio 3. PARACHUTIST HENNY WIGGERS FILMT VOOR TROS DEVENTER - De filmopna men die parachutespringer Henny Wiggers heeft gemaakt voor het TROS-programma „De eerste de beste" (morgen avond: Ned. 2 om 19.12 uur), waren voor de Deventenaar geen extra krachttoer. Al en kele jaren is hij in het lucht ruim actief als cameraman, met zowel een fototoestel als een videocamera. „Het para chutespringen is door video opnamen enorm verbeterd," zegt Wiggers over het gebruik van camera's in de lucht. „Je kunt achteraf je fouten bekij ken en dat is, met name bij de vrije val, erg belangrijk. Voor al als je erg ervaren bent, dreigt dat je fouten niet goed meer ziet. De video-opnamen laten dan geen twijfel: Die beelden liegen niet". Wiggers, die in september met zeven andere Nederlandse pa ra's naar de WK in Brazilië gaat, is zelf erg benieuwd naar de TROS-uitzending waarin zijn opnamen zijn te zien. Over de kwaliteit maakt Wig gers zich geen zorgen. Vanaf enkele meters filmde hij zijn collega-springer. Ondanks de zware last die hij bovenop zijn valhelm torst, kan hij betrek kelijk makkelijk ziin 'doel' in het oog houden: „Dat kan al leen als je een ervaren sprin ger bent. Je moet je geen zor gen hoeven te maken over de sprong. Je moet je helemaal op het filmen kunnen concentre ren". Interview De filmer komt trouwens van avond zelf ook nog in beeld. De TROS maakte vorige week een interview met Wiggers. „Ik weet niet precies in welke vorm ze het gieten, maar ze hebben mij verteld dat ze eerst een film over de ballon-mani festatie in Joure laten zien. Tijdens die manifestatie wil den ze een record vestigen door ruim honderd ballonnen te laten opstijgen. Maar vol gens mij is dat mislukt, want het was slecht weer". X Wiggers was, samen met een tweede parachutist, passagier in een van de ballonnen. Hij sprong als eerste (achter waarts) uit het mandje om ver volgens de sprong van zijn col lega te filmen. Die collega moest nadien op een rijdende boerenkar landen. „Dat is ook gelukt," zegt Wiggers. „Maar het scheelde niet veel". Het interview met Wiggers wordt gebruikt om de over gang te maken naar andere para-beelden. Die beelden to nen de recordpoging die 126 parachutisten (waaronder para-springers Jan Beumer, Auke van Agteren, Arnold Collenteur en Henny Wig gers), op elf juli ondernamen in het Belgische Koksyde. De sportlieden vormden een for matie die 4,68 seconden stand hield: genoeg voor een nieuw wereldrecord. Van die recordsprong maakte Wiggers de opnamen niet. „Dat deden vier andere sprin gers die niet aan de recordpo ging meededen". Die beelden werden overigens niet alleen geschoten om via de buis aan de kijker te tonen, maar dien den ook als jury-materiaal. Wiggers: „Toevallig was het heel helder weer en kon de Henny Wiggers kan, ondanks de zware last die hij bovenop zijn valhelm torst (een videocamera én fototoestel), betrekkelijk makkelijk zijn 'doel' in het oog houden. FOTO: RON NAGTZAAM jury ook vanaf de grond de formatie volgen, maar voor de nauwkeurige controle zijn die video-beelden onmisbaar". Zijn collega Beumer spreekt in dat opzicht van The Eye in The Sky'. Tour de France Wiggers en zijn collega-sprin ger Jan Beumer zien beiden een grote toekomst voor de para-videobeelden. Beumer trekt zelfs al een vergelijking met de Tour de France: „De beelden die je daarvan nu op televisie ziet, kun je ook van para-wedstrijden maken. Met een straalverbinding vanuit de lucht, rechtstreeks te zien op het scherm. Vooral bij forma- tiespringen zie ik daar een toe komst". Die beelden kunnen volgens Beumer en Wiggers bijdragen aan extra populariteit van de para-sport. „Die populariteit groeit toch al", vindt Beumer. „Je ziet dat doordat parachute springen steeds vaker in films en bijvoorbeeld in reclame voorkomt". Wiggers vindt dat ook: „Vroeger zaggen mensen het nog als waaghalzerij, maar het is gewoon een sport; een veilige sport. Het risico dat je op een autoweg tegen een te genligger botst, is groter dan dat er iets gebeurt bij het para chutespringen". ELZO SPRINGER 15.30 17.30 17.40 20.00 20.28 21.25 21.30 00.05 00.10 RVU Ruziel (1), tweedelige Amerikaanse documentai re die van dichtbij regis treert hoe echtparen ruzie maken TROS D TROS Vrijdagmatinee: Fort Algiers, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Les lie Selander. Met o.a. Yvonne de Carlo, Carlos Thompson en Raymond Burr. De Franse militaire spionagedienst zet de mooie Yvette LeCompte in Algiers in om de man ach ter de Arabische opstand op te sporen NOS Vz6-Journaal TROS De olifanten van Azië (Last roundup), aflevering uit de Engelse natuurfilm serie 'The world of survi val', over de laaatste 40.000 Aziatische olifanten TROS Vakantiekompas, vakantiem^gazine vanaf de Broekerveiling in Broek op Langendijk. Presenta tie: Jaap Jongbloed, Han Tonnon en Marlot Bloem- hard Knight Rider, Amerikaan se tv-serie met o.a. David Hasselhoff en Edward Mul- hare. Afl.: Zorgen om Coy. Michael Knight moet on- rdekken waarom Suki Ta- nika, een machtig indus trieel, Nich O'Brien pro beert te ruïneren NOS m Journaal en weerover- zicht TROS Te land, ter zee en in de lucht, serie zomerse wed strijdprogramma's. Afl. 4: Fiets 'm d'r in, vanuit de Efteling in Kaatsheuvel. Presentatie: Tom Blom en Jack van Gelder. Gasten: Mei en Kim STER-reclame TROS Aktua, actualitei tenrubriek Euro Country Music Mas ters 1987, finale van de muziekwedstrijd 'Euro Country Music Masters 1987', vanuit America in Limburg. Eregasten zijn de winnaars van vorig jaar: Country Green uit Duits land Derrick, Duitse politieserie met o.a. Horst Tappert, Fritz Wepper en Reinhild Solf. Afl.: Gezond ver klaard. De geleerde Dr. Kroll wordt uit de psychia trische kliniek ontslagen. Zijn ex-vrouw, Dr. Anna Kerwien, is bang dat haar ex-echtgenoot een wraak actie zal ondernemen NOS Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 16.00-17.15 CC! Studio Sport ex tra. Rechtstreeks verslag van de te rijden etappe St Julien-en-Genevoix - Dijon (224 km.) in de Ronde van Frankrijk. Commen taar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio Sport extra. Sa menvatting van de van daag verreden etappe in de Tour de France 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal KRO 19.12 KRO's Tekenfilmfesttval 19.30 Lotto-trekking. Vandaag de trekking van de Midlot- to van de maand Juli 19.40 Time after time, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van Nicholas Meyer. Met o.a. Malcolm McDowell. David Warner en Mary Steenburgen. 1893: De schrijver/uitvinder H.G. Wells kondigt een aantal vrienden aan een reis in de toekomst te gaan maken met zijn zojuist gereedge komen tijdmachine. Eén van zijn vrienden ontpopt zich als Jack de Ripper 21.30 CE De Amerikaanse eeuw, Canadese documentaire serie die verschillende as pecten van de Amerikaan se samenleving belicht. Afl. 4: Streven naar gelijk heid, waarin portretten van de immigrant, de zwarte, het vakbondslid, de wer kende vrouw en de Newy- orker NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 m Snuiters extra (slot). Cees Grimbergen praat vanavond met jongeren over geloven 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 23.35-01.10 Rit door de nacht (Night chase), Amerikaan se speelfilm uit 1970 van Jack Starrett, naar een verhaal van Collier Young. Met o.a. David Janssen, Yaphet Kotto en Victoria Vetri. Een rijke zakenman laat zich in een taxi van Los Angeles naar de Mexi caanse grens rijden. Voor de chauffeur wordt dit een angstaanjagende rit als hij ontdekt dat de man gewa pend is en op de vlucht voor de politie lijns 'U4 T 1/BRT 2 anga ■17.15 Ronds van Frankrijk, rechtstreekse reportage van Stief de rit St. Julien-en-Genevoix - Dijon. Commentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek Nieuw» in teletekst (ma Tik T*k. kinderserie (herh.) 4 OOi i De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz). Japanse tekenfilm- iLEF serie. Afl.: Een toffe vent in de 15.3 tent is Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag P Onbekende werald (Explore). L documentaireserie over nage- t/ff noeg verdwenen beschavenin- gen. Afl. 16: Ontdekkingsreizi gers en primitieve volkeren (2, 12.0; •h.) Ge i Uitzending door derden pret I Programma-overzicht Sf5 moe IJssalon, Nederlandse speelfilm uit 1985 van Dimitri Frenkel Frank. Met Gerard Thoolen, Bruno Ganz, Renèe Soutendijk e.a. Begin 1941: De uit Duitsland geëmigreerde jood Otto heeft nu een ijssalon in Amsterdam. Het lijkt voorlo pig niet zo'n vaart te lopen met de jodenvervolging in Neder land. Otto geniet zelfs van het gezelschap van zijn jeugd vriend Gustav, nu majoor in het Duitse leger SpfS Hulde aan Barbara Stanwyck, bekroning van de filmcarrière van Barbara Stanwyck met de Life Achievement Award tij dens een plechtige viering, met huldebetuigingen en fragmen- ten uit haar films 3.01 L23.05 Nieuws an Coda 45. SCI BF 1 M7 5 Tour da Franca Vacaturebank L'Ecran das vacances, kinder magazine Journaal Ca soir, regionaal journaal Journaal. Aansluitend: samen vatting van de vandaag verre den etappe in de Tour de France Au plaisir de Dieu, tv-serie van Robert Mazoyer, naar de roman van Jean d'Ormesson. Met Jacques Dumesnil, Pine Colizzi, Francoise Lambiotte a. Afl. 2: La Curée. Sosthène de Plessis Vaudreuil ziet met •ede ogen aan dat zijn oudste zoon Paul trouwt met de doch ter van een rijke Industrieël. Voor de hertog is het indus- trieele kapitalisme verantwoor delijk voor de verioedring Victoires, zesdelige serie por tretten van uitzonderlijke atle ten. Afl.: Jacky Brichant. Pre sentatie: Paul Fraikin (herh.) les fils d'Abraham, documen taireserie. Afl. 4: Les Nesto- riens et les Syrlaques, égllses primitives Ondertiteling vla TeieTekst. Tweetalige of stereo-uitzen- dlng. Zwart/wit-uitzending. BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeieTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. I Bij niet-Nederlandstalioe zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagettchau 16.00 Pappi, was machst Du eigent- lich den ganzen Tag? Infor matieve serie voor de jeugd. Afl. 3: Japanse reisleidster in Duitsland en een Beierse boer 16.15 Schwierig »ich zu verloben, Oostduitse speelfilm uit 1982 van Karl-Heinz Heymann. Met Werner Trizschler, Ulrike Krumbiegel, Monika Lennartz e.a. 17.40 Julia und der Rentenkavalier, tv-serie. Afl. 7: Schröder hat ein Kind gekriegt 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und haute, regionaal ma gazine 18.14 Achtung Zoll, tv-serie. Afl.: Vanloo und die Rohlinge 18.40 Zug-Vögel, tv-serie. Afl.: Wer zuletzt lacht... 19.00 So ein Theater, tv-serie. Afl.: Typisch Schauspieler 19.57 Programma-overzicht 20.00 CXTagesschau 20.15 Cl Spiona und Agantan: Be- riichtigt (Notorious), Ameri kaanse speelfilm uit 1946 van Alfred Hitchcock. Met Ingrid Bergman, Cary Grant, Claude Rains e.a. Alicia's vader werd aan het einde van de oorlog berecht voor spionage voor de nazi's. Dat zit haar erg dwars, ze is aan de alcohol geraakt. Op een feestje wordt ze ver liefd op een Amerikaan van de spionagedienst. Hij Is gefasci neerd door Alicia, maar ziet in haar ook een mogelijkheid om een schuilplaats van de nazi's in Zuid-Amerika te ontdekken 21.55 Die Kriminalpolizei rat, tips ter voorkoming van misdrijven 22.00 Tagesthemen, met o.a. Bericht aus Bonn, actualiteiten 22.30 ARD-Sport extra. Tennis om de Davis-Cup in Hartford/Con necticut: Amerika - West- Duitsland, enkelspel. Commen taar: Volker Kottkamp (vervolg van de uitzending van 19.30 uur op Duitsland 2) ca.00.30 ARD-Sommerkommödie: Feuer und Flamme (Tout feu, tout flamme), Franse speelfilm uit 1981 van Jean-Paul Rappe- nau. Met Yves Montand, Isa bella Adjani, Alain Souchon e.a. Pauline, een knappe jonge vrouw, heeft het al ver ge bracht. Sinds de dood van haar moeder zorgt ze voor haar twee jongere zusjes en oma. Na jaren duikt de vader op en weet met charme de lief de en de erfsom van de vrou wen terug te winnen. Hij wil een casino In Zwitserland be ginnen. Pauline achtervolgt hem ca.02 15 Tagesschau ca.02.20 Nachtgedanken, beschou wingen door Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 16.10 16.30 17.00 17.15 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Sabine en Gustav Sommer Freizeit... und wa» mann da- raus machen kann, magazine voor senioren Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Robin Hood, tv-serie met Ja son Connery, Judi Trott. Cltve Mantle e.a. Afl.: Der Nachfoi- Ingrid Bergman speelt de hoofdrol in de film 'Notorious'. Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: UPI 19.00 Heute 19.30 Die Sport-Reportage. Tennis om de Daviscup. rechtstreeks vanuit Hartford/Connecticut: Amerika - West-Duitsland, en kelspel. Commentaar: Rainer Deike. N.B.: De verliezer de gradeert naar de tweede klas se (vervolg: Duitsland 1 om 22.30 uur) ca.22.15 Heute-Journal ca.22.40 Aspekte, cultureel magazi ne ca.23.20 Macho Callahan, Ameri kaanse speelfilm uit 1969 van Bernard L. Kowalski. Met Da vid Janssen, Jean Seberg, Lee J. Cobb e.a. Amerika 1864: In de militaire gevangenis komt na dertig jaar eenzame opslui ting Macho Callahan vrij. Aan gezien hij als een beest behan deld is. zint hij maar op één ding: wraak. En dus gaat hij op zoek naar de man met de gele schoenen: die ronselde hem ooit voor het leger. ca.00.55 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 20.00 20.15 Teletekatoverzicht Die Geheimni»»e der Severin- •traeee, tv-serie. Afl. 2: Ein un- mögllcher Auftrag Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Geheimnisse des Meers», se rie natuurfilms van Jacques Cousteau. Afl.: Zwiscben Feuer und Eis Television, dertiendelige En gelse documentaireserie van Norman Swallow over de ge schiedenis van de televisie. Afl. 2: Der Kasten, der die Welt verandert hat omstreden plastieken 23.05 00.05 reportage over kunstwerken en (herh.) Agatha Christie: Miss Merple, tiendelige Engelse misdaadse rie. Afl.: Die Schattenhand (1), met Joan Hick son. Andrew Bicknell, Sabina Franklyn e.a. De piloot Gerry Burton, die een ongeluk gehad heeft,, huurt sa men met zijn zuster Joanna het huis van de oude Miss Barton in Lymston. Ze komen snei tot de conclusie dat de vreedzame atmosfeer In het dorop slechts schijn is Sommer-Jazz. Stadtmusik: Die Jazz-Gewinner '87 (1) BBC 1 14.50 17.10 17.55 18.05 18.35 19.00 19.35 20.00 20.40 21.15 22.00 22.30 Cricket Vierde testmatch En geland - Pakistan Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Heathcliff and Marmeduke' en 'Record breakers' John Craven's Newsround Gentle Ben, tv-serie Hard Hat and Hadlay, informa tieve serie over paardrijden Journaal en weerbericht Londen Plua, regionaal nieuwsmagazine Wogan, prsaatprogramma met Terry Wogan Every second counts, speipro- gramma met Paul Daniels (X Dynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans, John Forsythe, Joan Collins e.a. Afl.: The surgery Journaal an weerbericht The live and lovaa of a aha davil (1), vierdelige dramaserie naar een verhaal van Fay Wel don. Met o.a. Dennis Water man, Patricia Hodge en Julie T. Wallace. Ruth, getrouwd met accountant Bobbo en moeder van twee kinderen, is niet zo ruim voorzien van vrou welijke schoonheid. Dat valt haar man pas goed op als hij de knappe dichteres Mary ais cliënte krijgt. Ze worden ver liefd op elkaar en tenslotte be sluit Bobbo Ruth te verlaten. Het laatste dat hij tegen Ruth zegt is dat ze geen vrouw is maar een duivelin. Ruth zint op wraak (herh.) Omnibus: Eudora Wolty - A writer's beginnings, filmpor tret van de 78-jarige schrijfster Eudora Welty uit Mississipi, onderscheiden met de Pulitzer Prize en met haar recentste boek 'One writer's beginnings' elf maanden lang nummer één in de New York Times Bestsel ler List Burt Reynolds in: Lucky Ledy, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Stanley Donen. Met Gene Hackman, Liza Minelli, Burt Reynolds e.a. Weerbericht BBC 2 17.00 Peardenrecee en cricket 19.10 Tarzen-cyclus: Tarzen the Ape Man, Amerikaanse speel film uit 1959 van Norman M. Newman. Met Dennis Miller, Joanna Barnes, Cesare Dano- va, e.a. 20.30 Our Street 21.00 Face the mueic 21.30 Gardeners world, tuinmagazi- ne 22.00 City Lights (1). zesdelige Schotse comedyserie met Ge rard Kelly, Elaine Collins, Jan Wilson e.a. (herh.) 22.30 Tales from Hollywood - The RKO Story, documentaireserie over de RKO-filmstudio's. Afl. 4: It's all true, over de carrière van Orson Welles, die begon met de aanvankelijk verguisde en later bejubelde film 'Citizen Kane' 23.35 Newenight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Cricket, samenvatting 00.55-02.10 C RKO Filmcyclus - Best of the B's: The set up, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Robert Wise. Met Robert Ryan. Audrey Totter, George Tobias e.a. SKY CHANNEL 16.00 SI Canada Celling, poppro gramma 16.30 SI American Show, met Gary Davies 17.00 The DJ Kst Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: The Horseless Carriage Club 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor. Afl.: The Human Element 19.30 Seven little Australians. Afl.: Coming Home 20.00 Ritter's cove. Afl.: Fight Fire with Fire 20.30 Big Valley, westernserie 21.30 Cimarron City. Afl.: Blind is the Killer 22.15 The Swiss triathlon 1987 22.45 SI New Music Special. Met Dr. and the Medics en Kate Bush 23.40 5] The American Show (herh.) 00.10-00.40 E Canada calling (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi live show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Your Sherlock, dramaserie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes. Afl.: The young master 18.30 The Legend of King Arthur (1), tv-serie met Andrew Burt, Felicity Dean en David Robb 19.00 Busman's Holiday, spelpro- gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 In at the deep end, serie re portages waarin een verslag gever een stoomcursus voor een ander beroep krijgt. Afl.: How to become a top ballroom dancer 20.30 Some mothers do 'ave 'em, comedyserie 21.00 Hot pursuit, avonturen serie. Afl.: Twilight home (herh.) 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: The landlady 00.00 Kolchak, misdaadserie. All.: Mr R.I.N.G. 01.00 Rockin' at the speed of light 02.00 Power hour, met Amanda Re- dlngton 03.00 Boogie Box 04.00 Chart attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Portrait: Jacques Lafitte, au tocoureur 17.00 Grande Premiere, amuse mentsprogramma 17.50 Memoirs des Pöiee, documen taireserie 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et dee lettres, spelprogramma 19.00 Millesimal, documentaireserie over de Franse wijngebieden 19.30 Madame Le Maire 20.25 Orchestra National Frsngais de Contrebasse 20.35 Portrait Paul Bocuse, restau- tareur 21.30 Thalessa, maritiem magazine 22.00 Journaal 22.30 Sports Loisirs DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men 10.23 Menkong (herh.) 11.10 m Alles aus Liebe (herh.) 12.15 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Programma-weekover zicht DUITSLAND 2 11.30 S) Programma-weekoverzicht 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, in formatief magazine voor bui tenlanders en Duitsers (12.00 Italië. 12.40 Turkije. 13.20 Por tugal) BBC 1 07.45 Open University, tv-cursussen 09.30 The Family Ness, tekenfilmse rie 09.35 Dogtanian and the Three Muskehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, speciale 'Disney 50th annlversary'-afleverlng van dit jeugdmagazine gepre senteerd door Carolyn Mars hall. Jake Abraham en David English. Met o.a. als gasten Paul King en Mei Kim 11.52 Weerbericht 11.55-18.05 Grandstand, sportmaga- zine met o.a. cricket (derde dag van de vierde testmatch Engeland - Pakistan vanuit Edgbaston), kanoën (WK wild water en slalom te Bourg St. Maurice in Frankrijk) en paar- deraces te Ascot SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, honderdste afle vering van dit kindermagazine, gepresenteerd door Andy Sheldon, Snoot en Crocker. Speciale gast is Mark Pillow, die de rol van 'Nuclear Man' speelt in de film 'Superman IV'. Tevens worden fragmenten vertoond van deze film, die nog niet in de bioscoop te zien Is. Verder o.a. 'Emilie', 'Po- peye', 'The Popples'. The Cis co Kid", 'Dennis'. 'Inspector Gadget', 'Jayce and the wheel ed warriors' en 'Transformers' 12.05 CD The Pat Sharp Show, pop- programma 12.35 The »ma»h great video- race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner (herh.) 13.35-14.05 E American Show (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek ge presenteerd door Martin Bu chanan 08.00 Funbus, kindermagazine ge presenteerd door Wayne Jack- man en Jospehine Buchan. Met o.a. 'The Telebugs', 'He athcliff', 'Emu's world", 'Ghost- busters', 'Black Beauty' en 'Blake's seven' 11.30 Rockin' at the speed of Light, popprogramma gepresenteerd door een popartiest 12.30-13.30 Chert Attack, poppro gramma met een overzicht van de Music Box top 20. Presen tatie: Simon Potter RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.00 VOO: Stemband. 02.00 Oh, wat een nacht. 05.00-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspils. 19.02 VOO: Curry Van Inkoi. 22.02 Countdown café RADIO 4 18.02 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 23.00 NOS-Jazz RADIO 5 18.10 EO: Totaal zomers. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israël 2130 Sing unto the Lord REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijn mond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembies. 19.10 Actueel. 19.35 Entracte. 20.03 Imago. 22.10 Hangmat. 23.30-02.00 Twe* <ot twee. 174» Radio Twee. Een radloblok van wie jong en/of jong van hart Is. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Kroniek. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Berliner Philharmonlker m.m.v. Krystian Zimerman, piano. Diri gent: Seiji Ozawa. 1 Muziek voor snaren, slagwerk en Ce lesta, Bela Bartók. 2. Concerto nr. 1 in d. op. 15 voor plano en orkest, Johannes Brahms. 22.00 Serenade. 22.15 BRT-Jazz live-concerten. 23.00 Kaleidofoorv MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 14.05 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 09.03 Zomerkwartaai. 11.03 Spreekt u maar. 12.03 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Muziek uit eigen huis. 15.03 Mooi Holland? De woelige je- ren van de Ramblers. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Lost Vast special. 15.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met Reger. 06.00 Affiche-4. 10.00 Caroline. 1100 Kurhaus Concert: Het Rotter dams Philharm. Blazersensem ble. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.00 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse nieuwe, afl. 2. 09.45 Dag dokter. Deel 14. (herh.) 10.00 Taal, tekens en regels (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 De beste van orkesten. 12.05 Hallo Nederland. 12.25 EO...in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit praise. 13.30 O po doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 15.00 Het spoor. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10413 Een uur amusement met Hans van Vliet. 1100 Nieuws. 11.03 Thema-uit- zending. 12.00 Nieuws. 12.03 Wal nu weer? Radio West (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regionale uit- gaans- en activiteltenagenda voor het weekeinde. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de re gio. Gesprekjes, muziek (van koormu ziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06J20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 1103 Zomerzaterdag. 13.10 Radio Tour. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? -KL03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 144» Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.20 Ochtendconcert. 1. Asturiaa, voor gitaar en orkest, Isaac AL beniz. 2. Suite voor orkest, Hugo Altven. 104» Afrikaanse literatuur (3). 1100 Harmonies en fanfares. 1130 Het BRT-koor. 124» Tafelmuziek. 1. Concerto m D voor harp en orkest, Antonio Vivaldi. 2. Dansen, Josef Star- zer. 3. Sonate nr 4 in g voor viool en continuo. Johann Paul von Westhof. 4. Sinfonia nr 3 in G. Marcello Benedetto. 13.15 Jonge vertolkers. De Europese muziekwedstrijd voor jonge pi anisten: uittreksels uit de fina les gehouden op 6 en 7 lebr. '87 te Frankfurt.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13