„Niet te geloven!": lachen om de kerk iGii DIO/TELEVISIE QeidwQowuvnt mponist Labi Siffre: rslaafd aan schrijven Nederlandstalig nieuws op Catalaanse TV-3 „Top Of The Pops" op Amerikaanse tv DONDERDAG 23IUU 1987 PAGINA 13 Labi Siffre: „Het voordeel van het wer ken in de auto is, dat je geen instru ment bij de hand hebt...". foto: ariola jfcRDAM apartheid is icel goede ge- roept Jan in tijdens de fi- iran het Los Vast ektakel (van- Ned. 2 om en hij kon- rvolgens de muzikant en „c. Labi Siffre ÉL (Als de eerste to rn van een emotio- itgevoerde „So het stadion zingt het pu- zachtjes mee. ritme van de j wiegen ze ran links naar terwijl sommi- isen in de hek- klimmen die bet veld staan, i beter zicht op iium te krijgen, ind april had dat deze single zo'n succes zou worden, was waarschijn- jelachen. De Hilversumse disc-jockeys wilden er in ieder niet aan. De mannen (en vrouwen) die de hits zouden i ruiken, lieten de 45-toeren-plaat in eerste instantie links Bij de Nederlandse televisie zitten blijkbaar meer hitge- vaklieden en Labi Siffre werd dan ook meerdere keren 1, onder meer voor het VARA tv-programma „Gast iel". Ook de pluggers van zijn platenmaatschappij Ariola de moed niet op. Ze werken zich uit de naad en hadden iaar delijk succes. Labi Siffre, in het verleden verantwoordelijk r 01 inmiddels klassieke singles zoals „It must be love", is even e"i asd als anderen over zijn terugkeer in de hitlijsten. Labi: zie Kn dag schreef ik „So Strong". Het was om half een iati jgens in mijn muziekkamer van waaruit ik over de heu- en' n Wales kan uitkijken. Ik was verschrikkelijk kwaad, ging ord r de piano zitten en het nummer rolde eruit. Hoewel het ummer over Zuid-Afrika gaat, is het een song voor ieder- 'tv< ie wordt gediscrimineerd. In eerste instantie wilde ik het e James Ingram laten zingen. Ik was in elk geval op zoek ?v«i een kleurling en iemand met een zekere waardigheid. Het aab [geen persoon zijn uit de amusementswereld. Dat bedoel ik :he iegatief hoor, maar de strekking van de song vraagt om °n id zoals Ingram. Uiteindelijk ben ik het zelf geworden om- Sef rian Goode, mijn oude manager, en de mensen van de pla- •s tatschappijen, waar hij met de compositie langs trok, von- v at ik het moest opnemen", abi rond 1980 de muziekindustrie liet voor wat hij was, net het gedwongen produceren van hits te maken. Boven- had hij twaalf jaar achter de rug waarin hij van de ene de andere concertzaal was getrokken, meestal in z'n eentje. \f „Ik voelde mij op een gegeven moment zo moe en een dat stoppen de enige verstandige zet leek. Daar heb ik mijt van gehad. Het enig echte creatieve proces is trouwens chrijven; uit het niets iets laten ontstaan... en daar ben ik mee gestopt Ik ben verslaafd aan schrijven, als ik een ner heb afgemaakt, móét ik aan een volgende beginnen", et verleden heb ik mij vooral beziggehouden met liefdes- J s, maar de laatste jaren doe ik dat steeds minder. Er zijn r\ andere onderwerpen die ik onder de aandacht wil bren gt k ben overigens een vreselijk ongedisciplineerde schrijver. M wonder mensen die 's morgens achter hun bureau kunnen 17 ótten om tot een uur of twaalf te schrijven, dan te lun- om vervolgens weer verder te werken tot 'smiddags een vier. Ik werk altijd en nooit, waarbii ik moet opmerken een aantal fantastische nummers in de auto heb geschre- let voordeel van het werken in de auto is, dat ie geen in- sit bij de hand hebt. De melodie moet dus heel sterk zijn overleven anders ben ik hem weer vergeten voor ik uit de ip". HANS PIËT BARCELONA - Nederlandse vakantie gangers in Catalonië en op de Balea ren-eilanden Ibiza, Menorca en Majorca kunnen van 3 tot en met 28 augustus dagelijks in hun eigen taal nieuwsbe richten en toeristische tips horen en zien op het Catalaanse tv-station TV-3. Het programma start om zeven uur 's avonds en duurt een half uur. De uit zending wordt verzorgd in het Neder lands, Duits, Engels en Italiaans. Het Nederlandstalig deel van het pro gramma staat onder leiding van de 30- jarige Boxtelse Annemiek van de Pas. „Wij schenken natuurlijk aandacht aan de belangrijkste nieuwsberichten in Nederland. Verder geven we vele actu ele tips over toeristische attracties in de streek", aldus de Brabantse. Het kantoor van de ANWB in Barcelo na is eveneens nauw betrokken bij de organisatie van het vakantieprogram ma. „Wij geven uiteraard informatie over de situatie op de internationale wegen", zo verzekert Anneke van Gastel, de directrice van de drie ANWB-vestigingen in Spanie. „Maar we willen ons daartoe niet beperken. We zullen ook aparte en leuke gebeur tenissen belichten". Het initiatief van de Catalaanse TV-3 wordt door een stevige reclamecampag ne ondersteund. Vanaf begin augustus krijgen alle toeristen bij de Spaans- Franse grensovergang een folder in de hand gedrukt. Daarin staan precies vermeld op welk kanaal en op welk tijdstip de toeristenzender' is te zien. PAUL VAN DER VOORT LONDEN Het populaire muziekprogramma „Top Of The Popsde Engelse equivalent van AVkO's „Toppop" is verkocht aan CBS. Het Amerikaanse tv-station zendt de half uur du rende show vanaf 25 september wekelijks in heel Amerika uit „Top Of The Pops", dat inmiddels 23 jaar is te zien op de BBC-televisie, maakt in Amerika on derdeel uit van „CBS Late Night" en zal een overzicht geven van zowel de Engelse als Ame rikaanse hitsuccessen. Het programma wordt gepresenteerd door Mike Smith en Gary Davies en wordt rechtstreeks vanuit Londen via de sa telliet naar Los Angeles gestraald. Daar zal een aantal Amerikaanse groepen aan de show wor den toegevoegd. HILVERSUM Wie de vloed aan komische series, die we de afgelopen jaren over ons heen hebben gekregen, bekijkt op het gevoelige punt van huids kleur, ontdekt dat de meeste televisie-bonzen nog altijd denken dat blanken de meeste lachers op hun hand krijgen. Althans, die conclusie lijkt ge rechtvaardigd wanneer je uit die tientallen Amerikaanse reeksen slechts vijf titels kunt halen met een duidelijke zwarte bezetting. De nooit in Nederland uitgezonden serie „The Jeffersons", een serie die is ontstaan uit „All in the Fa mily", is het beste voorbeeld van succesvolle 'zwarte' hu mor (de reeks heeft 11 seizoe nen gedraaid!), waarmee een dergelijk vooroordeel kan worden ontzenuwd. Andere voorbeelden zijn „Benson", „Gimme a Break!", „Sanford and Son" en uiteraard „The Cosby-Show". Het ligt voor de hand dat er onder druk van het immense succes van Bill Cosby gedu rende de afgelopen twee sei zoenen iets meer ruimte is ge komen voor zwarte acteurs in de belangrijkste uren van de netwerk-programmering. Wie de uitzendschema's van de grote Amerikaanse televisie stations en de aankooplijsten van de Nederlandse omroepen doorneemt, komt echter tot de teleurstellende ontdekking dat Hollywood het blijkbaar hele maal niet logisch vindt om voort te borduren op Bill Cos- by's succes. En als het gebeurt, dan draait het om de hoek steen van Cosby: het gezin. De lijst blanke kopieën van Cosby lijkt eindeloos. Goed be schouwd, leverde Hollywood dit seizoen maar één nieuwe komische reeks af met ge kleurde acteurs in de hoofdrol: de door de zelfstandige produ cent MCA gemaakte 'Amen!', dat in Nederland door de NCRV wordt uitgezonden on der de titel „Niet Te Geloven!" (vanavond Ned. 1 om 21.05 uur). Deze serie draait om de leiding van een kerkgemeenschap in Philadelphia. Die leiding drukt - heel Amerikaans - voornamelijk op de schouders van één man: kerkvoogd, ad ministrateur en voorzitter van de Kerkeraad, Ernest Frye (Sherman Helmsly). De NCRV zond vorig jaar de Britse ko mische reeks „Ever Decrea sing Circles" uit Daarin draai de het om de super-regelaar van de buurt. Eigenlijk is Frye exact hetzelfde karakter, al leen heeft deze regelneef niet de beschikking over een paar domme buurtbewoners, maar over een hele kerkgemeente. Frye's omgeving moet zich heel wat van hem laten welge vallen, maar zijn bezitterige en bedillerige gedrag wordt hem telkens weer vergeven, omdat hij het beste voor heeft met 'zijn' kerk. De kerkgemeenschap van The First Community Church of Philadelphia wordt gedurende elke nieuwe aflevering van „Niet Te Geloven!" op z n kop gezet door komische botsingen en misverstanden tussen domi nee Reuben Gregory (Clifton Davis) en het manus-van-al- lesje Frye. Hoewel de acteurs uit „Niet te Geloven!" in ons land nauwelijks bekend zijn, wil dat niet zeggen dat het on bekende nieuwkomers zijn. Clifton Davis, vader van twee Clifton Davis (m) speelt als dominee Reuben Gregory de hoofdrol in 'Niet Te Geloven!'. foto: ncrv kinderen, speelde op televisie in programma's die het Euro pese continent nooit hebben bereikt zoals „Murder at the Superdome". Hij is ook geen onverdienstelijk componist. „Never can say Goodbye', hits voor Gloria Gaynor en Jack son 5, is bijvoorbeeld van zijn hand. Na een achtjarige ver slaving aan cocaïne is Davis sinds een aantal jaren óók in het dagelijks leven hulppredi kant in de kerk van de Zeven de Dags Adventisten aan de universiteit van Lorna Linda in Californië. Volgens zijn zeg gen zijn de twee beroepen heel goed te combineren. Davis: „Het predikantschap is mijn roeping, acteren mijn beroep". Hoewel de grappen soms ge waagd zijn, schoppen de schrij vers en acteurs nooit tegen godsdienst voor het effect. Door zijn dagelijkse status als hulpdominee wordt Clifton Davis overigens regelmatig door de schrijvers en door pro ducer Weinberger om raad ge vraagd als de situatie heel ge voelig ligt Tot nu toe werden, de problemen tot ieders tevre denheid opgelost. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 EO 15.30 Westbrook hospital, tv- serie. Afl. 5: Toekomst in duigen. Een jonge concert pianiste heeft een veelbe lovende carrière voor ogen. Ze krijgt echter een auto-ongeluk 15.55 Gestrand in het zand, ze vendelige Israëlische kin derserie. Afl. 5: Alles kaal. Vader gaat meehelpen met het scheren van de scha pen 16.20 Portretten van Amerika, documentaireserie. Afl. 4: South Dakota 17.10 EO-Zomerkrant NOS 17.30-17.40 'AB-Joumaal IOS 18.15-18.30 Bedevaart naar Mekka EO 19.00 Vancouver Diepzee Aquarium (Danger Bay), Canadese tv-serie met o.a. Donnelly Rhodes. Chris topher Crabb en Ocean Hellman. Afl. 4: De gijze ling. Dr. Roberts wordt vastgehouden als hij ille gale mijnbouw ontdekt 19.25 Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bijbelstudie over het evangelie naar Johannes, gepresenteerd door Henk Binnendijk. Afl. 5: Hem zag Jezus liggen (herh.) NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 mHet valt niet mee om een pinquYn te zijn (It's hard to be a penquin), Oostenrijkse natuurdocu- mentaire (herh.) 21.20 Vrije gevangenen, pro gramma waarin aandacht besteed wordt aan een persoon die om zijn of haar geloofsovertuiging gevan gen zit 21.25 Zingen met Arie Pronk in de zomer, muziekpro gramma m.m.v. het Groot Veluws Koor o.l.v. Evert van de Kamp, Femmy van der Weg, sopraan en Arie Pronk, orgel. Presentatie: Heieen van Dijk 22.00 STER-reclame 22.05 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een portret van „Le Communauté de l'Ar- che" in Frankrijk: een unie ke gemeenschap, waar ge handicapten en niet-ge- handicapten samen wonen Hl Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■I Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. BI Bij niet-Nederlandstaiige zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. en werken. Verder aan dacht voor de VS, die de laatste jaren steeds kriti scher worden ten aanzien van de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek Over de positie van de negers in eigen land lijkt men zich echter minder zorgen te maken. Tenslotte aan dacht voor Belgische art sen die Nederlandse colle ga's beschuldigen van nazi-achtige praktijken op het gebied van de eutha nasie. De KNMG is woe dend en wil stappen on dernemen 22.35 Het wonder van Taxila (The miracle of Taxila), En gelse documentaire over een klein zendingszieken huis in Pakistan 23.25 Tenslotte NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 15.30-16.45 m Studio Sport ex tra. Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de te rijden etappe Aime - Morzine (186 km.). Com mentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio sport extra. Sa menvatting van de van daag verreden etappe Aime - Morzine in de Ron de van Frankrijk 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosta- 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal NCRV 19.12 E Los Vast Kuipspekte- kel *87, hoogtepunten uit dit derde Kuipspektakei dat afgelopen zaterdag in het Feyenoord Stadion te Rotterdam plaatsvond. Presentatie: Jan Rietman. Met optredens van o.a. Manke Nelis, Anita Meyer, Nick Kamen en Richenel (zie elders op deze pagina) 21.05 Niet ta geloven, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: The courtship of Bess Ri chards. Kerkvoogd Freye probeert een vrouw met een prachtige stem over te halen in het kerkkoor te komen zingen. Als zij ten slotte toestemt, heeft de kerkvoogd niets in de ga ten van haar bijbedoelin gen 21.30 Hillstreet Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Dogbread afternoon 22.15 Meditatief moment. 'Kind van elke tijd', van Ds. René van de Belt. Piano: Kees Ruissen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden 1/BRT 2 ST 16.45 Ronde ven Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Aime - Morzine. Com mentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek Ij* Nieuws in teleteket Tik Tak, kinderserie (herh.) Hone. Afl.: Plons en de mel kweg (herh.) Rasmus en de vagebond (slot), vierdelige Zweedse jeugdserie naar het boek van C Astrid Lindgren. Met Erik Lind- Cen Allan Edwall *87, samenvatting van de rit van vandaag Juks Box, videoclips Karizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Zeevruchten- schelp met halfharde kaas. Presentatie: Etienne Cocquyt Zonen en dochters, Australi sche tv-serie met Rowena Wal- lace, Peter Phelps, Pat McDo- Tl nald e.a. Wayne ontsnapt weer li uit de gevangenis )li Mededelingen en program- II me-overzicht 11 Nieuws n Kunst-zaken Matlock, dertiendelige Ameri kaanse tv-serie met Andy Grlf- 'W) flth, Linda Purl, Steve Inwood «.a. Afl. 7: De stripdanseres. De striptease-danseres Carla Evans wordt door haar ex- echtgenoot Jason Hardiman voor het gerecht gedaagd: hij wil de voogdij over hun vijfjarig kind omdat zij een onwaardige moeder zou zijn. Carla is woe dend en zoekt Jason thuis op. Kort nadien wordt Jason in zijn woonkamer doodgeschoten f Panorama: Het peper-clip complot, reportage over hoe Duitse en soms ook Oosten rijkse Nazi's in de Verenigde Staten terechtgekomen zijn en waarom zij in de eerste jaren na de oorlog niet aan de tand werden gevoeld Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man. Linda Gray. Victoria Prin cipal e.a. Afl.: Het zwaard van Damocles 23.15 Nieuwe en Coda: De waterlelie, van R. Veremans, uitgevoerd door K. Crucke, zang en M. Mathijs, piano IF 1 ■16.45 Tour de France Vacaturebank PEcran dee vscencee, kinder- magazine met o.a. "Un bateau pour I'aventure' en 'Hello Moi- neau' Journaal Ce.eoir, regionaal journaal Journaal. Aansluitend: samen vatting van de vandaag verre den etappe in de Tour de France 1 Autant sa voir, Informatief pro- pranima. Afl.: La bière Le général de l'armée morte 01 general dell'arma morta), Frans/Italiaanse speelfilm uit 1983 van Luciano Tovoll, naar de roman van Ismail Kadarè. Met Marcello Mastroianni, Mi chel Piccoll, Anouk Aimée e.a. Courts métreges beiges, kor te films: 1. 'Manneken-pis, su per kid', van Marc Levi; 2. 'Je parte francais comme Tarzan', van Mtel van Hoggenbemps Laatste nieuws Cliff Richard is te gast In 'ARD Wunschkonzert'. Duitsland 1 om 21.03 uur. FOTO: EO DUITSLAND 1 17.45 17.55 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 01.05 01.10 Komische Geechichten mit Georg Thomalla, serie toneel stukjes met Georg Thomalla, Andrea rau, Gretl Schörg, e.a. Afl.: Der Boxeraufstand (herh.) Jim Knopf und Lukas, der lo- komotivführer, poppenspelse rie. Afl. 1: Von Lummerland nach China CS Super Drumming (6), serie over de grootste slagwerkers ter wereld en hun muziek. Met Ian Paice, Louie Bellson, Cozy Powell, e.v.a. Presentatie: Pete York ARD-Sport extra: Tour de France, samenvatting van de 22e etappe: Aime Morzine. Commentaar: Jürgen Emig en Herbert Waterott Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Tiere und Menechen. Afl.: Sauer verdiente Hundesteuer Garten der Phantasie Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Mordstheater Programma-overzicht mTageeschau Zwiechen Last und Lust, do cumentaire over vrouwen van politici Der 7. Sinn, verkeerstips CS ARD-Wunschkonzert, mu ziekprogramma gepresenteerd door Dagmar Berghoff en Max Schautzer. M.m.v. Cliff Ri chard. Harald Juhnke, Albert Hammond e.v.a. Tagesthemen ARD-Sport extra. Wereldkam pioenschappen schermen: fi nale degen. Commentaar: Ste fan lazar Die Eltern, Duitse horrorfilm van Hans W. Geissendorfer, Klaus Bedekerl en Bernd Eichinger. Met Heinz Bennent, Diane Bennent, David Bennent e.a. (herh.) Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Presentatie: Sabine en Gustav Sommer 16.05 lm Reich der wilden Tiere, na tuurfilmserie. Afl.: Die Wieder- kehr des Fichtenmarders 16.30 Maine Mutter, deine Mutter, tv-serie met Eileen Brennan, Rob Lowe, Laurl Hendler, e.a. Afl.: Glück gesucht 17.15 Tele-llluetrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Abenteuer einer Lady, tv-serie met Mathieu Carrière, Mei Martin, Daniel Ceccaldi e.a. Afl.: Gefahrliche Mission 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Circus, amusement met clowns, dieren en artiesten. Presentatie: Freddy Qulnn 21.45 Aus Forachung und Technik, informatieve serie. Afl.: Het ge heim van de baai van Montery, aan de westkust van Amerika 21.45 Heute-Joumal 22.10 Mekong, beelden uil Laos, Cambodja en Vietnam 22.55 D Der Versager, tv-film van Eberhard Fechner. Met Horst Bollmann, Günter Strack, Ur sula Schuit e.a. De 45-jarige Bach Is getrouwd en werkt bij een verzekeringsbedrijf. Alles gaat al jaren zijn gangetje, maar plotseling krijgt hij een nieuwe chef, Dr. Sauerwein, die onmiddelijk over rationali seren begint: Bach komt onder zware druk te staan en lijkt te gaan verliezen 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.05 Teletekstoverzlcht 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramme van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau en weerbericht 20.15 E Film am Donneretag: lm vt- sier (The walking target). Ame rikaanse speelfilm uit i960 van Edward L Cahn. Met Joan Evans, Ronald Foster, Merry Anders e.a. Na zijn gevange nisstraf uitgezeten te hebben gaat Nick Harbin op zoek naar de 260.000 Dollar die hij bij de roofoverval buit gemaakt heeft. Hij is echter niet de eni ge 21.25 Kulturszene extra 22.10 Sport im Westen extra. Voet bal: samenvatting van de vriendschappelijke wedstrijd FC Bayern München - Liver pool, te München. Commen taar: Fritz von Thurn und Taxis 22.40 Geschichte: Das Schwert in meina Hand gelegt, documen taire uit de serie 'Spuren', van Edith Schoiz. Afl.: Cromwell en de Engelse revolutie 23.40 Tips für Laser. Brigitte Kro- nauer - Berittener Bogenschut- ze 23.50 Laatste nieuwe BBC 1 14.50 17.10 18.00 18.10 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 22.30 00.20 00.55 Cricket Vierde testmatch En geland - Pakistan te Adgbas- ton Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip SchoflekJ. Met o.a. 'Kwicky koala show' en 'Silas' John Craven's newsround, jeugdjournaal We are the champions, geva rieerd programma waarin Ron Pickering topsporters ont vangt. Afl. 4: Irvine Hard hat and Hedley, Informa tieve serie over paardrijden Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Top of the pope, muziekpro gramma met een overzicht van de Engelse hitparade CDEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tulty e.a. What a carry on, serie met clips van bekende 'Carry on...'- films In sickness and in health, co medyserie (herh.) Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht Blackadder II, comedyserie die In de Middeleeuwen speelt. Met Rowan Atkinson, Tony Ro binson, Tim Mclnnerny, Miran da Richardson e.a. Afl. 5: Beer The trouble with sex, informa tieve serie. Afl. 3: A case for treatment, over de behande ling van geslachtsziekten in het Royal Hallamshire Hospital Starsky and Hutch, Ameri kaanse politieserie met o.a. David Soul en Paul Michael Glaser. Afl.: Texas Long horn (herh.) Rock gospel show Weerbericht BBC 2 16.00 16.02 Voyage of the heroes (4) 17.00 Nieuwe en weerbericht 17.05 100 Great Sporting moments, documentaireserie over histori sche sportgebeurtenissen 17.15 Cricket. Vierde testmatch En geland - Pakistan 19.10 Road to Denver, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Joseph Kane. Met John Payne. Lee J. Cobb, Skip Homeier, e.a. 20.40 Ebony film: Eye to eye, zesde lige serie films gemaakt door zwarte regisseurs. Afl. 3: Mr. Magic feet, film over het leven van danser en politiek activist Enrico Stennett 21.10 Grand Junction, documentaire ter gelegenheid van het 150-ja- rig bestaan van de Grand Junction Railway te Crewe, Midden-Engeland 22.00 Travel Show, toeristisch ma gazine gepresenteerd door Paul Heiney. Met o.a. een toe ristisch portret van het eiland Jersey 22.30 CD Loving Memory, vierdelige Informatieve serie over de dood en gedenken. Afl. 2: Mimmo Perrella non e piu, over het begraven In Napels, hetgeen herhaaldelijk opgra ven van de o verled eden in houdt 23.10 Cricket, samenvatting 23.40, Newsnight, actuallteitenmagk- zine 00.25 Weerbericht 00.30-01.05 Open Unhrereity SKY CHANNEL 16.00 BI The smash graat video race, rechtstreeks poppro gramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering uit de serie 'Skippy'. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dannie, comedyserie. Afl.: Dennis's documentary film 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Profeeaor, co medyserie 19.30 My favorite martian, comedy serie. Afl.: When you get back home 20.00 Tom Jones, muzikale serie ge presenteerd door Tom Jones 20.30 A Country Practice, dramase rie. Afl.: Fruit of the vine 21.20 Championship Wrestling 22.15 Ferry Aid Charity Gala, gala- programma ten bate van de slachtoffers en nabestaanden van de veerbootramp bij Zee- brugge (herh.) 23.50-00.50 IS The smash great vf- (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepei Live Show, rech- streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Blake'a 7, sclence-fictionserie met o.a. Garteh Thomas, Paul Darrow, Sally Knyvette en Mi chael Keating. Afl.: Pressure Point 19.00 Busman's holiday, spelpro- gramma gepresenteerd door Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie. Afl.: Dudh Kosi - Relentless river of Everest 20.30 The Kenney Everett Show, comedyshow 21.00 Shoestring, detectiveserie met Trevor Eve in de hoofdrol. Afl.: The partnership 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.00 Europees weerbericht 23.05 World Cinema 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepei Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Mireille dans la vie das au- tres, Belgische speelfilm uit 1979 van Jean-Marie Buchet. Met o.a. Véronique Speeckaert en Chantal Descampagnes 17.45 L'École des Fans 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffres et dat Lettres, spelprogramma 19.00 Lee 5 dernteres minute*, tv- serie 20.30 Aujourtfhui en France, Infro- matief magazine met o.a. een reportage over de z.g. kolom men van Buren in het konink lijk paleis te Parijs en aandacht voor een expositie over Yves Saint-Laurent 20.45 Apostrophe*, literair magazine 22.00 Journaal 22.30 Jazz Juan. Het jazzfestival In Antibes met o.a. Tito Puente, Célia Cruz en Trouble Funk NEDERLAND 1 RVU 15.30 Ruziel Amerikaanse docu mentaire TROS 16.00 E TROS Vrij dagmatinee: Fort Algiers, Ameri kaanse speelfilm uit 1953 van Leslie Selander NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.40-18.30 De olifanten van Azië (Last roundup), natuurfilm NEDERLAND 2 NOS 14.00-17.15 Studio Sport extra. 1: Vierdaagse in Nijmegen, recht streeks verslag van de finale. 2: OJWieirennen, Rechtstreeks verslag van de te rijden etappe St. Julien-en- Genevoix - Dijon in de Ronde van Frankrijk BRT 1/RTBF 1 16.00-17.15 Rond, «au Frankrijk DUITSLAND 1 10.00 Tageeechau und Tagesthemen 10.23 Circus 11.55 Umschau 12.10 Aus Forachung und Technik 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagee echau 14.50 Salto Mortal*, die Ge schichte einer Artistenfamilie, tv-se rie 15.50 Tagesschau 16.00 Pappi, was mschat Du eigentlich den gan zen Tag, informatieve serie 16.15 Schwierig slch zu verloben, Oost- duitse speelfilm uit 1982 van Karl- Heinz Heymann 17.40 Julia und der Rentenkavalier 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.45 Heute 14.50 Dae Spukhaus am Ke- sington-Park, Amerikaanse kinder film uit 1980 van Paul Annett 16.10 Ferienexpress 16.30 Freizeit... und was mann daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-llluetrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie BBC 1 07.35 Edgar Kennedy 07.55 Weerbe richt 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Children's BBC 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket Engeland - Pakistan te Edgebaston 14.25 Neighbour*, tv-serie 14.50 Cricket. Engeland - Pakistan te Edg- baston 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 Th* DJ Kat Wak*-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 13.10 The Bast of a Country Practica 14.00 Fashion TV 14.30 City Lights 15.00 Blockstar 15.30 Th* Deputy 16.00 Canada Cel ling 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amends Reding ton 09.00 Sons and daughters 09.30 Play golf 10.00 Adventure* of Lolli pop Dragon 10.30 Emmerdaie (arm 11.30 Simon Potter 12.30 Survival 13.30 Are you being served? 14.00 Europese weerbericht 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulysee* 31 16.00 The Pepei live show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 KRO: Echo-magazine. 18.25 Arie Kuiper 18.35 Pas op de plaat. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wiL 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True light RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS)l 18.03 NOS: De Vakantiegids. 19.02 TROS: Ferry Maat s Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 2342 Sesjun RADIO 4 18.00 VPRO: De beweging, met om 18.00 Nieuws (NOS). 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 2040 Het concert. 2140 Met Pierre op tokatie. 23.00 Het evenement. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 1940-20.10 NOS: Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio West: 1740-1840 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (on derwijsprogramma) 1940-2040 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 1640 Radio Rijnmond Getapt. 1740-1840 Cultuur, nieuws, sport en 'Quiz en Waarachtig'. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 Folk op donderdag. 2245 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Boem boem. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 1840 Liszt, mens en musicus (16). 1940 Intermezzo. 19.45 Home made. 2040 BRT-Fllharmonisch Orkest. Di rigent: Vladimir Delman m.m.v.: Zeger Vandersteene, tenor. Het koor "Cantores" uit 2140 Pianomuziek. 2240-2345 Nieuwe muziek. De nieu we muziekgroep (versterkt). Di rigent: Mark De Smet. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS) 0743 VPRO: Het Gebouw: Oosten- rijk/Tjechoslowakije. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13,35 Kerk Vandaag. 1445 Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow 08.50 Pater Adri Maat. 0943 Adres onbekend. 1043 In antwoord op uw schrijven. 1143 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 1243 De 100 minuten van Anne van Egmond. 1443 Als er een over de dam is. 1543 Pierement. 1540 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 1743 Nederlands Hitwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS) 0742 VOO: Ook goeiemorgen. 0942 Goud van oud. 1143 Adam Curry. 1243 Bart en de Zwart. 1543 De Top 40. RADIO 4 0740 Nieuws. - 0742 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 0940 Die Schöpfung, oratorium van Haydn. 1140 Kamermuziek van Smet ana en Brahms. 1240 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 1440 Klein bestek. 1540 Aan de oevers van de Dnjepr. 1740 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Economie. 1040 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Toppers van toen klassiek. 11.45 Overheidsvoorlichting. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 1340 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier 1440 't is een wonder. 1440 Drie speurtocht met. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 1840 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten. weer en verkeer. 1240-13.00 Lun ch uur met actualiteiten, land- en tuin bouw, ult-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 0740, 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 06.15 Quiz en Waarachtig. 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden in zomerkleed je. 13.15 Radio Tour. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 06.12 Zomerhappening. 0940 Op schrijversvoeten. 10.03 Platenpoets. 1145 Mediatips. 1240 Regioprogramma. 13.10 Hadiemicha. 1440 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien? 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Woordprogramma: Harry Torc- zyner over Rene Magritte. 1045 Voor strijkkwartet. 1145 Symfonische muziek. 12.05 Tafel muziek. 13.15 Namiddag bij BRT 3: Mompou. 1340 Oosters getint. 1540 Voor strijkers. 1545 Ernst Haeflieger zingt Mozart 1640 Muziek voor de vakantie.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13