hg van het Paarddag an Lester MeGarrity Haring middelpunt van Katwijkse Visserijdagen Jeugdevenementen in Voorschoten ""TOEN OMGEVING fozidae Somant EL /jmerbazar van INI jrouwenverenigmg Dure tuinmannen Fietsers botsen KLOOSTER IN DE ENGEL VERKOCHT Illegaal kamperen appanners op bloemschikcursus Fietsend kind gebeten door hond VROUW AANGERAND Fietsers vallen door overstekende hond DONDERDAG 23 JULI 1987 PAGINA 11 irkirij )etcn )ORDWIJK De afdelingen Rot- ur va dam, Haarlem en Leiden van de Al- r- H« meen Nederlandse Vrouwenvereni- in hejr.g Tesselschade-Arbeid Adelt houden >llege woensdag 5 augustus in hotel Huis De Duin aan de Koningin Astrid Bou- ont vard 5, hun traditionele zomerbazar. e en] bazaars van Tesselschade-Arbeid de 1 lelt zijn bekend om hun grote ver- icheo ieidenheid van handwerken, baby- Dost kinderkleding en tal van andere lanvj ederen. Wat op deze verkoopdagen ;r uii ngeboden wordt, is vaak zo uniek, kozei t men zeker ideeën kan opdoen voor sti en handwerk of andere creatieve e me tiviteiten. Men kan terecht van 10.00 allati 16.00 uur. OEGSTGEEST Een 71-jarige vrouw uit de Haaswijk kreeg gistermiddag om half twee een rekening gepresenteerd van 1500 gulden voor het opknappen van haar tuin. De vrouw was ingegaan op een aanbod aan de deur om haar tuin een goede beurt te geven. Vantevoren werd geen prijs afgesproken. De mannen werkten een half uur in de tuin waarbij ze wat spitwerk verrichtten en wat turf molm strooiden. De bejaarde vrouw wei gerde de gepresenteerde rekening te be talen. Na Tang onderhandelen kon ze het bedrag terugbrengen tot 425 gulden. Ook dit betaalde ze niet omdat ze onvoldoen de geld in huis had. De mannen beloof den terug te komen om het geld te in nen. De politie vermoedt dat meerdere bejaarden slachtoffer zijn van deze onbe taalbare tuinkrachten. SASSENHEIM Een 50-jarige vrouw uit Roelofarendsveen is gisteravond gewond geraakt bij een botsing op het fietspad langs de rijksweg A44. In de bocht bij de oprit naar de rijksweg botste de vrouw op een tege moetkomende fietser waarbij ze op de grond belandde. Ze moest met lichte verwondin gen door een te hulp geroepen arts worden behandeld. LISSE Het voormalige zusterkloos ter, dat bij bij de Engelbewaarderskerk aan de Heereweg in Lisse ligt, zal wor den verbouwd tot twee particuliere wo ningen. Bij de gemeente Lisse is hier voor een bouwplan ingediend door de nieuwe eigenaren. Het zusterklooster stamt uit 1930 en werd gebruikt door de orde Onder den Boge uit Maastricht. Twintig jaar geleden verliet de laatste religieuse het pand om te gaan wonen in het inmiddels verlaten broederhuis dat ook bij de kerk ligt. Sinds die tijd is het pand verhuurd onder andere aan de vroegere koster. Twee weken gele den kwam het klooster leeg. Het paro chiebestuur van de H.H. Engelbewaar ders heeft het pand nu verkocht. SASSENHEIM De Sassenheimse politie heeft gisteravond om acht uur twee jongens weggestuurd die bezig waren hun tent op te zetten op de voormali ge vuilnisbelt. De jon gens waren met een bootje vanuit de Kaag komen overvaren en wilden de nacht gratis doorbrengen op het terrein achter de Men- neweg. De politie heeft het tweetal naar een echte camping ge stuurd. Kanotocht tot 100 kilometer gevorderd ZOETERWOUDE/BOLSWARD De Zoeterwoud- se kanoërs zijn voor de helft geslaagd in hun opzet de Elfstedentocht per kano af te leggen. Gisteren werd het trajekt Stavoren-Bolsward afgelegd. Op nieuw was het regenachtig en werd het gezelschap af en toe „getrakteerd" op een onweersbui. Desal niettemin verliep de etappe over 34 kilometer vrij vlot zodat na drie dagen de kanoërs precies de helft van het trajekt hebben afgelegd. De stemming is nog steeds uitstekend want voor de nog resterende 100 kilometers heeft men 4 dagen beschikbaar. Voor vandaag stond het trajekt Bolsward-Dongjum op het programma, een tocht over de Friese wateren van zo'n 35 kilometer. Morgen zullen de kanoërs de meest beroemde brug van Noord-Nederland passe ren want dan komt men in Bartlehiem. Even voorbij Bartlehiem worden de tenten opgeslagen in afwach ting van de „Koninginnetocht" op zaterdag namelijk over de Dokkummer Ee. Programma Heisa LEIDSCHENDAM Het jeugdvakantiefestival Heisa wordt dit jaar gehouden van maandag 3 tot en met 14 au gustus. Kinderen kunnen tij dens deze zeventiende Heisa creatief bezig zijn in Amstel- hoeve, wijkgebouw Ons Tol huis en in het jongerencen trum Sater. Sporten kan in en rond sportcomplex De Fluit. Paardrijden staat op het pro gramma bij recreatiecentrum De Vliet. Kinderen kunnen zien vanaf vandaag inschrij ven voor de jeugdtriathlon bij het sportcentrum en bij de af deling welzijn in het Leid- schendamse raadhuis. Hier kan men ook met vragen te recht (tel. 070-209350 tst 413). rervolg van voorpagina) ""EN AAR Voor iter MeGarrity was het ren de dag van zijn in. Wat is nu mooier een ren op de Dag het Paard te winnen? zich zal men zeggen lts anders dan op een lere meeting op Duin- rL Uiteindelijk waren er [e rennen op Duindigt dat moet even zoveel iars brengen, maar Lester MeGarrity zit verhaal vast. ENQfeo'n veertien jaar geleden ng Lester aan de hand van n moeder Inja McGarrity- ikkers mee naar Duindigt et zijn vriendjes speelde Les- r paardje op de Wassenaarse aan. Een touw onder de ar en en dan maar rennen voor vriendje die de touwtjes in inden heeft. De Dag van het Sard was voor Lester en zijn riendjes natuurlijk een jaar- ks hoogtepunt. tien jaar geleden vertrok Haags-Engelse familie ïarrity naar Brussel. Vader i-jockey en trainer van •den op Duindigt maar Links: Eén van de deelnemende koetsen. Rechts: De start van een ren. FOTO'S: MILAN KONVALINKA was de mening toegedaan dat er bij de zuiderburen voor hem meer te verdienen was. Lester moest afscheid nemen van zijn vriendjes. Toen Lester een jaar of tien was hielp hij zijn vader al in de stal en en kele jaren later reed hij al paarden voor zijn oude heer in de koers. Een kleine drie jaar geleden was het dan zover voor Lester MeGarrity. Als jongen van nauwelijks veer tien jaar mocht hij als leerling- iposante trekpaarden waren gisteren ook in Duindigt, jockey in echte rennen uitko men. Insiders hadden het al snel gezien. Lester MeGarrity had het in zich om een hele grote jockey te worden. Op de Brusselse baan van Sterrebeek kreeg de lichtgewicht al snel de bijnaam van de tweede Lester Pigott. Daar moet vader Tom MeGarrity nog steeds om lachen. „Hij doet zijn best maar moet natuurlijk nog heel veel leren". Trainer Henk van der Kraats had juist op de Dag van het Paard Lester MeGarrity naar Duindigt laten komen om en kele paarden voor hem te rij den. In de laatste ren van de middag was het dan raak. Met de grote outsider Ma Fleur won Lester MeGarrity zeer verrassend. Het was de eerste overwinning van de oud-Ha genaar op Nederlandse bodem. Maar winnen is voor hem geen onbekend iets. Hij boekte op Duindigt zijn 99e overwin ning. Vader Tom MeGarrity, die waarschijnlijk in zijn jockey loopbaan zelf niet zoveel heeft gewonnen,: „Over zo'n aantal overwinningen doet een door snee jockey meer dan tien jaar. Ik geloof dat er in heel Euro pa, buiten dan misschien En geland om, geen jockey van die leeftijd is die al zoveel heeft gewonnen. Hij heeft al les voor zijn sport over en kan gelukkig zijn brood er goed in verdienen". Lester MeGarrity: „Ja, winnen op Duindigt dat moest natuur lijk nog gebeuren. En dat op de Dag van het Paard voor zo'n kleine tienduizend men sen. Misschien hebben er wel wat schoolvriendjes van vroe ger langs de baan staan kijken. Jongens waarmee ik vroeger paardje speelde. Jammer dat ik ze niet heb ontmoet". Het zit er echter niet in dat de lichtgewicht jockey Lester MeGarrity terug naar Neder land komt. „Voor een goede rit zal ik zo nu en dan, als het werk het in Belgie toe laat, wel naar Duindigt komen. Maar voor de rest blijf ik Bel gië trouw. Daar zijn meer mo gelijkheden voor jockeys. Als ik ooit van land verander dan wil ik graag het geboorteland van mijn vader opzoeken het Mekka van de rensport, Enge land. Maar zover is het nog niet". Op Duindigt was goed com mentaar op de Dag van het Paard van speaker Jaap Wer ners. Het was alleen jammer dat hij niets rond de persoon van Lester MeGarrity bekend maakte. Waarschijnlijk is hij er niet van op de hoogte ge weest. Want de story van de Dag van het Paard, de 21e al weer, was dit keer zeker niet het veel te lang durende ras- sendefilé maar de vlotte over winning van Lester MeGarri ty. Een ander hoogtepunt op deze dag was het vierspanrijden met aan het hoofd de uit Schipluiden afkomstige Ys- brand Chardon die met zijn paarden Paledo, Ferno, Ulrik en Variant VT een aardig staaltje van mennen ten besten bracht voor het publiek. Ys- brand Chardon maakt een goede kans om het volgend jaar bij de wereldkampioen schappen vierspannen in Apeldoorn wereldkampioen te worden. De 21e Dag van het Paard had voor de rest niet veel nieuws onder de zon. Ja, de zon want na een flinke partij regen klaarde het weer rond één uur gelukkig nog op. Toen waren de verschillende paardenras sen al enige tijd in de weer met de uiteindelijk tot rond de klok van half acht durende paardenshow. ARTHUR VAN RIJSWIJK dai KATWIJK Voor de derde maal in successie organiseert de Commis sie Visserijdagen Katwijk in de maand augustus de „Visserijdagen". Een week lang staat de ge meente Katwijk geheel in het teken van vis, vis serij en visverwerking. De opening op 15 augus- i tus wordt verricht door u burgemeester Mr. C. A. dö Bos van Katwijk en de ve heer C. Haasnoot, voor zitter van de Nederland se vereniging van ha ringhandelaars. Net als bet vorig jaar zal op dez^ openingsdag één produkt - gepromoot en geproefd Z, worden. Voor Katwijk, -fdat het Europees cen trum van de haringver werking is, is het logisch dat dit jaar dit zilver uit de zee centraal staat bij de openingsplechtigheid. De Visserijdagen waren vorig jaar in Katwijk een dende rend succes. Ongeveer hon derdvijftigduizend mensen genoten van de diverse on derdelen, die gezamenlijk een week lang in Katwijk de relatie met de visserij onder streepten. Dit jaar leek het de Commissie Visserijdagen niet erg mee te zitten. Volgens A. van Duijn, lid van de com missie, was het programma voor dit jaar net rond, toen, inmiddels een ruime week geleden door het produkt- schap van vis- en visproduk- ten bekend werd gemaakt dat het niet kon plaatsvinden in de vorm zoals men ge pland had. Parallel aan de mosseldag van vorig jaar wil de de Commissie Visserijda gen dit jaar namelijk de ope ning geheel in het teken doen zijn van de garnaal en het garnalenpellen. Alle af spraken waren daarvoor al gemaakt, toen bekend werd dat het Ministerie het niet meer goedkeurt dat zo'n teer produkt als de garnaal in de openlucht gepeld wordt. Gelukkig kon, dankzij de medewerking van de Kat wijkse visverwerkende be drijven, in twee dagen tijd een ander openingsprogram ma rondgemaakt worden. „Het wordt een echt Kat wijkse zaak", aldus de coördi nator van de Visserijdagen, C. Verplancke. „Zaterdag 15 augustus staat nu helemaal in het teken van de haring. Voor Katwijk feitelijk een lo gische zaak, want met recht kan deze vissersplaats het Europees centrum van de ha ring genoemd worden. Maar liefst zeventig procent van de in Europa gegeten haring wordt namelijk in Katwijk verwerkt". Consumptie In het centrum van Katwijk is op zaterdag 15 augustus uitvoerig te zien, aldus Van Duijn, hoe haring verwerkt wordt tot de diverse con sumptie-mogelijkheden. Naast het kaken en zouten wordt er haring schoonge maakt en rondgedeeld en is er een demonstratie roken en gerookte haringprodukten. Interessant belooft ook de de monstratie haringsalade ma ken te worden. Naast de zure en gemarineerde haringpro dukten een smaakvolle aan kleding van dit minstens driehonderd meter lange ha ring proef- en promotiefestijn in de Katwijkse Princestraat. Andere belangrijke manifes taties tijdens de Visserijdagen zijn de Nationale Haring- schoonmaakwedstrijden op de School voor de Zeevis vaart op maandagmiddag en de haringloop op maandag avond, een hardloopwedstrijd over vijf mijl. Verder zijn er „denksportwedstrijden" in Tripodia op de woensdaga vond. Naast bridgen wordt hier geschaakt en gedamd door diverse deelnemers uit Nederland. De vrijdagavond staat in het teken van de vlootschouw voor de Boule vard van Katwijk. De spe ciaal voor deze avond ver keersvrije Boulevard is te vens het parcours voor een grote ringrijderij. Visvariamarkt Op de zaterdag 22 augustus loopt als een kilometers lang lint de visvariamarkt door Katwijk. Diverse bedrijven tonen daar hun visprodukten of produkten die verwant aan de visserij zijn. Uniek deze dag is de ruim veertig meter lange vistafel van de Gebroeders Hoek. Meer dan driehonderd verschillende vissoorten zullen op deze ta fel zichtbaar zijn waarmee een Europees record wordt gevestigd. Ook de visverwer kende bedrijven aan het Prins Hendrikkanaal zijn deze dag geopend, zodat de geïnteresseerden een kijkje kunnen nemen in de keuken van het visverwerkende bedrijfsleven. De hele maand augustus staat, als kenmerk voor de Katwijkse Visserijdagen, de ereboog in de Princestraat opgebouwd. De uit haring tonnen en visserijattributen opgebouwde ereboog over spant gemakkelijk de rijweg in dit drukke en gezellige winkelcentrum. 'I I0ORDWIJK Zesentwintig Japanse bloemenarrangeurs ko- len op 26 juli aan in Noordwijk. Zij zullen tot en met vijf augus- is een cursus volgen in de Nederlandse bloemsierkunst. De or- ïnisatie van de cursus is in handen van Stichting Bloemen Taal iternal (BTI)-Japan, opgericht door de oud-Noordwijker Len -llkemade en de Japanner Kazuo Hamakwa. A joel van de stichting is het stimuleren van de Nederlandse loemsierkunst in Japan. De Japanners krijgen les van gere- animeerde vakmensen uit de bloemenwereld zoals Gerard °ogaards de Nederlands Kampioen Bloemschikken 1987 en oos Zuidgeest, tweevoudig Nederlands en eenmaal Europees atnpioen bloemschikken. Behalve het volgen van de cursussen allen de Japanners ook een aantal bezoeken afleggen onder an- aan de corsohal in Rijnsburg. VOORSCHOTEN Het comité jeugdvakantiebe- zigheden in Voorschoten organiseert deze zomer een aantal vakantieevene menten. Op 30 juli is er een spelletjesfestival in buurthuis Arsenaal in de wijk Noord-Hofland voor kinderen van zes tot veer tien iaar. Op maandag 3 augustus is er 's morgens midgetgolf voor 6 tot en met 9-jarigen en 's middags voor kinderen van 10 jaar en ouder. Dit ge beurt op de midgetgolfbaan bij Het Wedde. Een play- back-talentenshow vindt plaats op woensdag 5 augus tus om 19.00 uur in het Cul tureel Centrum. Kinderen tussen de 5 en 14 jaar kun nen gratis meedoen. Om te oefenen is het CC die dag om 14.00 uur open. Inschrijven moet vantevoren bij Els van der Peet, Bijdorpstraat 64 in Voorschoten. In de Lindehoeve is in au gustus vijf dagen vakantie land. Van 10 tot en met 14 augustus kan er in de Linde hoeve worden geknutseld, gespeeld, film gekeken, ge grimeerd en hutten worden gebouwd. Gereedschap en materiaal is aanwezig. In de hutten kan overnacht wor den als het goed weer is. Re gent het dan kan op de zol der van de Lindehoeve wor den geslapen. Vrijdag 14 au gustus wordt vakantieland afgesloten met een barbecue. Voor verdere inlichtingen kan men bellen naar Els van der Peet tel. 01717-5416 of Karin van Bilderbeek, tele foon 01717-6817. ROELOFARENDSVEEN Een 13-jarig meisje uit Den Haag is gistermiddag om twaalf uur gebeten door een hond. Het meisje fietste over de Floraweg. De hond van het vuil- nisbakkenras kwam uit een schuur aan de Floraweg. Hij beet het meisje dusdanig in haar been dat ze door een omstander naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden moest worden gebracht. De eigenaar van de hond was met vakantie. Een broer zorgde voor het beest dat normaal aan de ketting ligt. Gisteren was het beest opgesloten in een schuur maar door het heen en weer lopen van bezoekers was de deur open blij ven staan. Daardoor kon de hond ontsnappen en achter het fietsende meisje aan gaan. De politie maakt proces-verbaal op. Verder gaat er een rapport naar het gemeentebestuur dat een beslissing zal nemen of de hond een muilkorf moet gaan dragen. OEGSTGEEST Een 24-jarige vrouw uit Oegstgeest is van nacht om een uur aangerand op de Endegeesterlaan. De vrouw liep te wandelen toen ze plotseling van achteren werd gegrepen door een onbekende man. Ze wist zich los te ruk ken en naar huis te rennen. Daar waarschuwde ze de politie die de omgeving heeft doorzocht De man werd niet gevon den. LEIDSCHENDAM Een 35-jarige Noordwijker is gis teravond om zeven uur gewond geraakt door een val met de fiets. De man fietste over de Oostvlietweg richting Leiden in het gezelschap van een 33-jarige Noordwijker. Een loslopende hond die plotseling de weg overstak, deed de twee racefietsers dusdanig schrikken dat ze beiden op de grond belandden. De 35-jarige Noordwijker liep een gebroken sleutelbeen op en schaafwonden. Hij werd in het Diaconessenziekenhuis in Leiden behandeld. De 33- jarige fietser had meer geluk. Hij had alleen een aantal schaafwonden. De hond mankeerde niets. De fietsen wa ren flink beschadigd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11