Iric Clapton toont ijn meesterhand Peter Adrichem: „Jong en oud kan terecht bij Muziekdag" DON JOHNSON BLIJFT EEN STOERE BINK P RT 1/BRT 2 ;in/ adio/televisie EeidócSoinmit WOENSDAG 22IUU 1987 PAGINA 9 LVERSUM Aan 140 vooravond van zijn Burgh ropese en Noord- ast lerikaanse tournee 19.0( gitarist Eric Clap- kelc* gen tweetal con- 5 len in de NEC in tail (a Engelse Birming- 2: 0> m. Beide optredens, 21 (in recordtijd waren 5# verkocht, werden H«j stgelegd en versne- Cine n tot een uur du- i4.oc nd concert, dat Ve- ci mca vanavond (Ned. S70« 0,11 2315 uur) uit* 13 3j ndt als onderdeel 213c n de „Muziekdag". Ma, is een spectaculair *2beuren waarin de et (if asse van Clapton als DPOu arist nog eens wordt (16 restigd. Begeleid Phil Collins op (die alleen tij- ï&3n$ deze twee concer- h i meespeelde, de M ha t van de tournee zat eve Ferrone achter trommels), Greg Eric Clapton uitzonderlijke gitaarklas se... FOTO: AP ODf illingames op toet- en Nathau East op [itaar laat Clapton gitaar klinken als ij» sopraan in volle Run orie. Slowhand' beweegt zijn soepele vingers met alle gemak 16.30 in de wereld over de snaren, terwijl hij zijn stem, voorzien van n rauw randje, heel ontspannen door de microfoon stuurt. - apton, die tijdens het Live Aid-concert in 1985 voor een van de ogtepunten zorgde, speelt heel subtiel, neemt op de juiste mo- snten gas terug, maar schittert, stevig solerend, als geen ander Bl anneer de lichten op hem worden gericht. De uit Ripley afkom- nu,K ige muzikant speelt tijdens het concert vooral nummers van zijn itst verschenen elpee „August". „Miss You" krijgt een funky uit ering en „Tearing Us Apart" wordt veel krachtiger gespeeld >p de plaat. Wat dat betreft is Clapton op het podium veel ^■namer dan Clapton in de studio. Eenmaal onder de schijn- erpers verliest het materiaal alle gladde produktiesnufjes en oeit het uit tot onvergetelijke hoogstandjes. „Holy Mother" is ar ook een mooi voorbeeld van. Heel even geeft de gitaar-gigant it roer over aan Phil Collins, verantwoordelijk als producer van Clapton-elpees „Behind The Sun" en „August". Er volgt een wogen „In The Air Tonight". »t concert wordt zonder al te veel technische foefjes in beeld ge acht, hoewel er wel wat beeldgrappen in de produktie zijn ver- irkt. Een van de hoogtepunten tijdens het concert vormt het uit 17 Derek The Dominos-periode afkomstige „Layla". Het instru- vi entale deel van die song was niet zo lang geleden het titelnum- er van de Engelse tv-serie „Edge Of Darkness". Clapton over n periode met Derek The Dominos: „Derek zijn was voor mij dekmantel voor het feit dat ik probeerde de vrouw van ie- and anders af te pakken. Layla was eigenlijk Patti Boyd, de ga ouw van mijn beste vriend George Harrison". In 1979 trouwde met haar in het Amerikaanse Tucson. in Jtaar spelen is het belangrijkste element in Claptons leven. Eric: tjj Dat gitaar spelen heeft mij gered uit alle ellende die ik in de afge- si i twintië ïaar met heroïne en drank heb meegemaakt. Ik ben gal gesloten en onzeker en word als een waanzinnige gedreven or de drang indruk te maken of op bepaalde gebieden de beste zijn. Pas de laatste vijf jaar heb ik mij daarmee verzoend en is ijn leven in een wat rustiger vaarwater terecht gekomen", weerslag hiervan is zijn creativiteit ten goede gekomen. Clap- toont zich tijdens het concert in Birmingham dan ook de vir- oos, die de fans in zijn glorietijd deed roepen: „Clapton Is God", d is Clapton niet, maar „Slowhand" beschikt wel over uitzon- 'ijke gitaarklasse. HANS PIËT HILVERSUM -- De „Muziek dag", het jaarlijks terugkerend zomerfenomeen van Veronica, is niet alleen voor muzieklief hebbers. Peter Adrichem (27) tekent voor de productie van het gebeuren, dat door Erik de Zwart, Simone Walraven en' Adam Curry wordt gepresen teerd vanuit de Countdown-stu dio: „We hebben een zo breed mogelijk programma proberen samen te stellen. Hoewel wij ons vooral op jongeren richten zijn er genoeg onderwerpen die ook oudere mensen zal aanspreken". De reden dat de „Muziekdag" dit iaar voor de derde keer te rugkeert, heeft de maken met de wens van de kijker. Peter „Er komen bij ons heel veel verzoeken binnen om meer mu ziekprogramma's uit te zenden. Met de „Muziekdag" komen we enigszins aan die wens tege moet. Het is overigens niet zo dat we alleen maar videoclips op het scherm brengen. Uit on derzoeken blijkt dat die slecht worden bekeken. Wat we wel hebben gehandhaafd is de „Keuze Clip Top 3". Daar zijn echt duizenden inzendingen op binnengekomen. Verder willen we zoveel mogelijk onderwer pen de revue laten passeren. Zo zijn er interviews met U2 en Genesis, is er een film als „Footloose", hebben we een concert van Eric Clapton, een programma rond Don Johnson, een mode-onderwerp waarin we kijken naar de invloed van pop muziek op de mode en een Pop- kwis, die wordt gepresenteerd door Bart Peeters. De winnaar daarvan gaat naar huis met een audio-video-installatie". „Voor de broodnodige afwisse ling halen we een aantal arties ten naar de studio zoals The Petshop Boys, Frizzle Sizzle, Sa- mantha Fox, Johnny Logan en Boy George. Laatstgenoemde zingt drie nummers van zijn nieuwe elpee „Sold" en praat met Adam Curry". „Waar we heel blij mee zijn, is het interview van Adam met Bono en Adam Clayton. Het aardigste fragment vind ik zelf' wanneer Bono op zijn gitaar een nummer speelt dat hij die mor gen heeft gecomponeerd. Het is uniek materiaal, waarvoor we al heel veel aanvragen vanuit het buitenland hebben gekre gen. Het portret van Genesis be staat uit materiaal dat tijdens hun recente concert op het vi deoscherm was te zien. We heb ben de nummers „Land Of Con fusion" en „Throwing It AU Away" mogen gebruiken. De nummers worden afgewisseld door een interview, dat in Ame rika is opgenomen. Het stelt in houdelijk niet zo veel voor, maar wat het leuk maakt zijn de fopneuzen en briUen die ze dragen. Ze hadden namelijk vlak voor het interview begon hun driehonderd-een-en-dertig- ste foto-sessie van die dag ach ter de rug en wilden die spuUen niet afleggen". „Wat je zal opvallen als je de programmering bekijkt, is dat er nauwelijks Nederlandstalige groepen een rol spelen. Dat heeft te maken met het Kuip Spektakel van Jan Rietman, dat donderdag op televisie is te zien. De presentatoren van de „Muziekdag" v.l.n.r. Erik de Zwart, Si mone Walraven en Adam Curry. foto: voo We hebben geprobeerd om niet te dubbelen en het dus over een andere boeg gegooid. De enige Nederlandstalige liedjes die.er inzitten, zijn de nummers uit „Een Avontuur Met Een Staar tje" de nieuwe animatiefilm van Steven Spielberg. Die drie num mers worden gezongen door Jo die Pijper en Bill van Dijk". „Wat dat betreft wijkt de „Mu ziekdag" behoorlijk af van de normale „Countdown"-uitzen- dingen waarin we altijd een ba lans proberen te vinden tussen Nederlandse en buitenlandse ar tiesten. „Countdown", dat te genwoordig ook in Japan, Por tugal, Spanje en Italië wordt uitgezonden, is overigens het populairste muziekprogramma van Super Channel. De redenen daarvoor zijn gemakkelijk aan te geven. De presentator is beter dan de anderen en het program ma heeft een betere vormge ving en een betere afwerking. Bovendien is „Countdown" het enige echte muziekprogramma". Peter Adrichem, die voor hij anderhalf jaar geleden met de rest van het „Countdown"-team van Veronica naar Rob de Boer Produkties overstapte, is teleur gesteld over het Madonna-por tret. „We hebben geen gebruik kunnen maken van het inter view dat NBC-talkshow-prater Johnny Carson in juni met Ma donna had omdat het Ameri kaanse tv-station het later dit jaar nog een keer wil herhalen. Het zou heel leuk zijn geweest omdat het een andere Madonna laat zien". HANS PIËT HILVERSUM Het verschil-* nen van Don Johnsons solo-el pee „Heartbeat" ging vorig jaar gepaard met het uitbrengen van een videoclip-film waarin de nummers van de plaat vi sueel gestalte kregen. Veronica zendt deze superclip vanavond uit als onderdeel van zijn „Mu ziekdag". (Ned. 1 om 22.22 uur). De ster uit de politieserie „Mia mi Vice", die soms klinkt als Elton John, blijft ook in deze video de rol spelen, die hem wereldberoemd maakte, name lijk die van stoere bink. De vi suele vormgeving heeft overi gens heel veel weg van de ma nier waarop „Miami Vice" in beeld wordt gebracht. Dat is niet zo vreemd natuurlijk want de reeks werd al eens eerder - mede door het veelvuldig ge bruik van popmuziek - om schreven als een superclip. Voor de serie bleek het een gouden formule te zijn, die tel kens weer garant staat voor een enorme kijkdichtheid. Waarom zou het deze keer dan niet het zelfde effect hebben! Don Johnsons „Heartbeat" werd onder leiding van regis seur Michael Rubin heel knap verfilmd. Naar mate het ver haal echter vordert, gaat het steeds minder boeien. Wie dus even wil genieten zou alleen naar het eerste kwartier moe ten kijken. Het gaat mis wan neer Johnson zich als popster gaat manifesteren en zingend in beeld komt. Het begin staat echter garant voor een hoop spektakel. Op de indringende muziek van het titelnummer baant Johnson zich een weg door wat omschreven zou kun nen worden als een strijdend Vietnam of Zuid-Amerika. Hij speelt op overtuigende wijze de rol van een cameraman, die met gevaar voor eigen leven de gebeurtenissen probeert vast te leggen. Helicopters vliegen af en aan terwijl Johnson, de ex ploderende bommen ontwij kend, de gruwelijkheden vast legt. Als hij net op tijd een jon getje onder een militaire jeep heeft weggetrokken en in vei ligheid heeft gebracht, wordt hij geraakt. Hij belandt uitein delijk op de operatie-tafel van een futuristisch ziekenhuis. Daar trekt zijn leven in snel op elkaar volgende terugblikken aan hem voorbij. Het is een combinatie van dromen, hallu cinaties en door zijn gedachten flitsende herinneringen aan zijn jeugd. Dat is ook het startsein om de televisie op een ander kanaal te schakelen, want wat volgt, verzandt steeds vaker in beeldherhalingen. Bovendien krijgt de film dan steeds meer het uiterlijk van een reeks opeenvolgende videoclips en dat is jammer. Behalve voor Johnson zelf zijn in „Heartbe at" belangrijke rollén wegge legd voor Lori Singer, die eer der in „Fame" wereldfaam ver gaarde en de country wester nzanger Willie Nelson. Zij kun nen „Heartbeat" echter niet uit tillen boven een redelijk gemid delde. Daarvoor is het verhaal, ondanks de acteerprestaties, uiteindelijk te zwak. HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.40 20.00 20.28 VOO SI Live vanuit de Count down Studio, gevarieerd popprogramma. Simone Walraven, Adam Curry en Erik de Zwart presenteren live artiesten en clips. Ver der aandacht voor het concert dat Genesis on langs in de Rotterdamse Kuip gaf, de Keuze-Clip- Top 3 en muziek van de Beatles. Om 15.45 Muziek dag Mode, special over popmusici als trendsetters van de mode. Om 16.35 Popquiz, halve finales van de competitie, gepresen teerd door Bart Peeters (zie elders op deze pagina) NOS V^-Journaal VOO Veronica Sport, sportma- gazine waarin o.a. aan dacht voor een in meerde re opzichten bijzondere Nederland - België wed strijd: een samenvatting van de voetbalwedstrijd PSV - Club Brugge met als commentatoren Harry Vermeegen en Rik de Sae- deleer. Presentatie: Simo ne Wiegel E Madonna. Programma rond deze zangeres, met o.a. clips en beelden van haar 'Who's that girl?'- toernee E Live vanuit de Count down Studio, vervolg van de uitzending van 15.00 met o.a: een portret van U2 en om 19.05 Popquiz-fi nale met Bart Peeters NOS EJournaal en weerover- zicht SOCUTERA Psoriasis, een verborgen ziekte, film van de Neder landse Bond van Psoria- sispatiënten Verenigingen te Arnhem VOO Footloose, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Her- bert Ross. Met o.a. Kevin Bacon, Frances Lee McCain en Lori Singer. Muziek van o.a. Kenny Loggins, Deniece Williams, Ann Wilson (Heart), Bonnie Don Johnson zingt nummers van zijn album 'Heartbeat'. Ned. 1 om 22.22 uur. foto: voo Tyler en Sammy Hagar. De middelbare scholier Ren McCormack komt vanuit de grote stad in het kleine provinciestadje Bomont wonen. In het stadje be staat sinds vijf jaar een lo kale wet die moderne pop muziek en dansen ver biedt. De dochter van de dominee en Ren proberen het danstaboe te doorbre ken 22.17 STER-reclame 22.22 E Don Johnson special: Heartbeat, muziekvideo van de lp 'Heartbeat' van zanger/acteur Don John son 23.15 The Eric Clapton Con cert, registratie van de concerten die Eric Clapton met Phil Collins, Greg Phil- liganes en Nathau East gaf in het NEC te Birmingham NOS 00.20 Journaal 00.25 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.10 18.15 18.30- 19.00 19.12 20.00 20.20 22.30 22.45 NOS CD Studio Sport extra. Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de te rijden etappe Bourg d'Oisans - La Plagne (Col de la Madeleine). Com mentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen Studio Sport extra. Sa menvatting van de van daag verreden etappe in de Ronde van Frankrijk Staatsloterij, derde trek king Nieuws voor doven en slechthorenden 18.45 Sesamstraat Journaal Van gewest tot gewest, regionaal magazine De kust (slot), natuurfilm serie. Afl. 4: De zilver meeuw en de zeehond Avondvoorstelling: Naar de vuurtoren (To the ligh thouse), Engelse tv-film van Colin Cregg naar de gelijknamige roman van Virginia Woolf. Met o.a. Rosemary Harris, Michael Cough en Suzanne Ber- tish. In een vakantiehuis in Cornwall, in de nabijheid van een vuurtoren, geniet een Engelse familie met verschillende gasten van een lange zomer rond 1912. Maar onder de op pervlakte broeit een toe nemend ongenoegen van de kinderen met de 'rollen' die zij geacht worden te spelen Liszt-finalist. Gregorio Nardi, finalist van het Liszt-concours 1986, speelt Etudes en Fuga Transcendante 'Chasse- neige' van Franz Liszt Journaal Nieuws voor doven en slechthorenden 2 6.00-17.45 Ronds van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Bourg d'Oisans - La Plagne. Commentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek .55 Nieuws in teletekst B.00 Tik tak, kinderserie (herh.) r 1.05 Plons. Afl.: Plons en de gram- mofoon (herh.) Nils Holgersson, Duitse ani matieserie naar het boek van Selma Lagerlöff. Afl.: De wed strijd van de smeden )p: 18.35 Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag De terugkeer van de antilope (The return of the antelope), dertiendelige Engelse serie van Eugene Ferguson. Met John Brandwell. Gail Harrison, John Quentin e.a. Afl. 8: De ballon vaart. Gerald is jarig en krijgt een luchtballon in miniatuur. De lilliputters willen meteen een proefvlucht maken .15 Leven.- en laten leven-extra: De Eifel, documentaire over het Eifelgebied dat zich over drie landen uitstrekt: België, West-Duitsland en Luxemburg lef 19.40 Mededelingen en een pro gramma-overzicht 19.45 Nieuws 1.15 Fawlty Towers, twaalfdelige Engelse comedyserie met John Cleese. Prunella Scales. Con nie Booth e.a Afl. 6: Fijnproe- vers (herh.) ^>.45 Noel Coward's Collection (slot), zesdelige Engelse serie naar verhalen van de Britse auteur Noel Coward. Afl. 6: Mr. en Mrs. Edgehill, met Judi Dench, Jan Holm en Rachel Gurney. Meneer en Mevrouw Edgehill zijn de officiële verte genwoordigers van Groot-Brit- tannië op het eilandje Cowrie in de Stille Oceaao. Een groep Amerikanen, het personeel van de plaatselijke landingsbaan, vindt dat de Edgehills zich nogal zielig gedragen OA 2.05 Kathy Acker, portret van deze schrijfster uit de New-Yorkse avant-garde. Zij is een typisch fenomeen uit de punkscène ïee 2.55 Nationale Loterij ll WO-23.20 Nwtiwt «n Cod, Idt ITBF 1 VI 16.00-17.45 Tour do Franco, 21ste etappe: Bourg d'Oisans - La Plagne (Col de Madelaine) •00 Vacaturebank 15. L'écran dos vacances 9.00 Journaal 903 Ce soir, regionaal journaal "^•30 Journaal. Aansluitend: Tour de France, samenvatting 0.10 La Christ s'est arröté a Eboli (2), vierdelige tv-serie van Francesco Rosl naar de roman van Carlo Levi. Met Gian Maria Volonte. Paolo Bonacelll, Alain Cuny e.a. De seizoenen gaan voorbij, er worden voorberei dingen getroffen voor de oor log tegen Abessinië. Het lijkt voor de verbannen Don Luigi- no of Turijn steeds onbereik baarder wordt. De komst van zijn zus doet hem goed. Einde lijk akn hij van zijn ervaringen in Lucanlë vertellen (herh.) f.05 Au nom da la loi 05 Concert van de Kings' Sisters 35 Loterijtrekking 40 Laatste nieuws 10-23.20 La coeur et resprit, ka tholiek magazine j Duitslar DUITSLAND 1 15.30 Ins Herz dir gebrannt: Le- benswege aus Südwestafrika, documentaire over Namibië, waar de sporen van het Duitse Kolonialisme nog worden aan getroffen 16.15 Das geheime Tagebuch des Adrian Mole (2), zevendelige Engelse kinderserie naar de gelijknamige roman van Sue Townshend 16.45 Geschichten von Kindern aus aller Welt: So lange er die Kühe Zahlen kann, speelfilm voor de jeugd uit Nepal 17.15 ARD-Sport extra: Tour de France. Samenvatting van de 21e etappe: Bourg d'oisans - La Plagne. Commentaar: Jür- gen Emig en Herbert Watterott 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 fiuhe im Saai, tv-serie. Afl.: Saufer, Heuler. Jungverliebte 16.40 Indonesian, ein Paradies fiir Tiere, natuurfilmserie. Afl.: Ma- rabu und Ibis 19.00 Nur keine Hemmungen, spel- programma gepresenteerd door Michael Schanze 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Krimi-Sommertheaten Ein Sarg fiir zwei Leichen, Deense tv-film naar een roman van Fritz Remar. Met Buster Lar- sen. Jörgen Kiil, Agneta Ek- manner e.a. Allan is getrouwd met Frau Bentzen. Dat brengt financiële voordelen. Haar dochter Marie-Louise, een mooi meisje dat op een inter naat verblijft, is dolverliefd op Allan. Wanneer Allan zich een keer laat gaan zijn de gevolgen niet gering. Ze raakt zwanger en is van plan om het haar moeder te vertellen 21.40 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemengastsn 23.00 Si Ohne-Filter, muziekpro gramma gepresenteerd door Frank Laufenberg. Met o.a. Joe Cocker en zijn band en Gilberto Gil 00.20 Tagesschau 00.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 15.30 16.05 17.00 17.15 18.55 18.58 19.00 19.30 Ferienexpress, tips. amuse ment en spanning. Presentatie: Sabine en Gustav Sommer Die Höhlenkinder, jeugdserie naar de roman van Alois Th.Sonnleitner. Met Kim Rossi, Veronica Logan. Alessandro Haber e.a. Afl.: Feuer und Schnee Morgen schon, jeugdserie. Afl.: Derya tanzt (herh.) Heute Tele-illustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ich heirate eine Familie™, tv- serie met Peter Week, Thekla Carola Wied. Julia Bieder- mann, e.a. Afl.: Überraschun- Em. .ottotrekking Programma-overzicht Houte S) Tina Turner *87: Die Rock- Lady und ihre Musik, filmpor- tret van deze zangeres ZDF Magazin, aktueel magazi- 21.00 edi# Schwarzwaldklinik, Duitse tv-serle met Klausjür- Lana Turner is te zien in de film 'Imitation of life' op Duits land 3 om 22.30 uur. FOTO: AFP gen Wussow, Gaby Dohm, Sa- scha Hehn, e.a. Afl.: Die Mut- probe (herh.) 21.45 Heute-journal 22.10 Dia Sport-Reportage. Met WK Schermen vanuit Lausanne en Tour de France: 21e etappe: Bourg d'Oisans La Plagne 22.40 Sommerfestival im ZDF: Film® von heute - preisge- krönt: Die Streste der Neger- hiittem (Rue cases pegres), Franse speelfilm uit 1983 van Ezuhan Placy. Met Garry Ca- denet, Darling Legitimus. Dou- ta Seek e.a. De Antillen in de 30er jaren: De slavernij is wel iswaar afgeschaft, maar de omstandigheden zijn slecht. Daar wordt José groot, een mulat, die van zijn grootmoe der de liefde voor de natuur en de tradities van zijn volk leert. Maar José is leergierig, en trekt de wijde wereld in 00.20 Heute DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 21.45 Teletekstoverzicht Überraechende Tage, tv-serie. Afl.: Die Tante mit dem leich- ten Stich Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van da re gionale studio's Tagesschau Mittwochs in... Wissenschaftsshow: Dia Taet- ae-Fliegenfalle (Die Kih in der Flasche), filmreportage over de Tsetse-vlieg Solange es Menschen gibt (Imitation of life), Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Douglas Sirk. Met Lana Turner, John Gavin. Sandra Dee e.a. Lora Meredith, een werkloze actrice, leeft samen met haar dochter Susan. Ze leert de negerin An nie Johnson kennen, die ook een dochter. Sarah Jane heeft. Annie wordt huishoudster bij Lora. De jaren gaan voorbij. Als Annie overlijdt, komt ook Sarah Jane op de begrafenis Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. O Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzendlng. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. BBC 1 16.45 17.10 18.10 18.35 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.30 E Death of a scoundrel, Ame rikaanse speelfilm uit 1956 van Charles Martin. Met George Sanders, Yvonne de Carlo, Zsa Zsa Gabor e.a. Zwemwedetrijden Children'e BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Puppy's new adventures' en 'Ulysses Si- John Craven's Newsround, jeugdjournaal Colour of the creek Hard hat and Hadley, informa tieve reeks over paardrijden Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Music match, spelprogramma waarin in twee teams hun mu zikale kennis testen. Presenta tie: Lisa Goddard en Willy Rushton International athletics from Rome, voorbeschouwing op de volgende maand te houden WK Atletiek in Rome Journaal, regionaal nieuwe en weerbericht CDThe living isles - A natural history of Britain and Ireland, tiendelige documentaireserie over het ontstaan van de Brit se eilanden. Afl. 4: Island wa ters, over de zeeën die Groot- Britannië en Ierland omsluiten (herh.) Burt Reynolds in: Deliverance, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van John Boorman. Met Jon Voigt, Burt Reynolds. Ned Be- atty e.a. Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.05 Voyage of the heroes (3) 16.40 Look Strenger 17.04 Nieuws en weerbericht 17.05 E Harold Lloyd-cyclus: Movia Crazy, Amerikaanse speelfilm uit 1932 van Clyde Bruckman. Met Harold Lloyd, Constance Cummings, Kenneth Thomson e.a. 18.30 One for the pot 19.00 E Easy living, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Jacques Tourneur. Met Victor Mature, Lizabeth Scott, Lucille Ball e.a. 20.20 Open space: War poets of '39, overzicht van gedichten die tij dens de Tweede Wereldoorlog werden geschreven, met com mentaar van General Sir John Hackett en Spike Mllligan 21.00 Q.E.D.: Another little drink won't do us any harm, docu mentaire over het alcoholge bruik van minderjarigen 21.30 dWildlife showcase: Cherno byl autumn, documentaire over de rampzalige gevolgen van de kernramp in Tsjernobyl voor de rendieren In Lapland 22.00 Internationale atletiekwed strijden te Rome, vervolg van de uitzending op BBC 1 22.25 Screenplay: Land, tv-film van David Wheatley over een» Noord-Amerikaanse priester in Brazilië, die verwikkeld is in de strijd van de lokale bevolking om het behoud van hun land. Met John Terry In de hoofdrol 23.40 Newsnighf, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.55-01.25 Open University j Satelliet-TV SKY CHANNEL 16.00 (2 The Pat Sharp Show 16.30 CS Young, Free Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, kinderma gazine met tekenfilms, gepre senteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Mr. Wilson's Housekeeper 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 Cuater, avonturenserie 20.25 E Wednesday Classic: Bridge of San Luis Rey, Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Rowland V Lee. Met o.a. Lynn Bari, Francis Leder er en Akim Tami- roff 22.00 Shell International Motor Sports 1987 23.05 Roving Report, actualiteitenru briek met ditmaal een portret van luitenant Oliver North, die opzien heeft gewekt door zijn aandeel en optreden In de "Irangate'-affaire 23.35 E) Young, Free Single (herh.) 00.05-00.35 (2 Sky Trax from Ger many SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Heidi, tv-serle naar de gelijk namige roman van Johanna Spyri. Met o.a. Emma Blake en Dame Flora Robson 18.30 Sexton Blake and the Demon God, detectiveserie met o.a. Jeremy Clyde en Philip Davis 19.00 Busman's Holiday, spelpro gramma met Julian Pettifer 19.25 Europees weerbericht 19.30 The Living Body, documentai reserie over het functioneren van het menselijk lichaam. Afl.: Ageing 20.00 Muaic special: B. B. King, re gistratie van een optreden in de Newcastle City Hall 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bankpresident 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Q.E.D„ informatieve documen taireserie. Afl.: The man who walks on fire 00.00 Father Murphy, avonturense rie. Afl.: Knights of the white camelia 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Dernièree nouvellee de notre 17.00 Jazz Festival, muzikaal pro- gramma 17.35 La boite a rives 18.00 Récréation 18.40 Des chiffrea et dee lettres 19.00 La boïte a rives 19.25 Dernieres nouvellee de notre 20.40 Suisse insolite 21.40 Jazz Festival 22.00 Journaal 22.30 Continent Francophone TV- MOFjg en NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Westbrook hospital, tv-serie 15.55 Gestrand in het zand, kinderserie 16.20 Portretten van Amerika, documentaireserie 17.10 EO-Zomerkrant, kinderprogramma NOS 17.30-17.40 v»6-Journaal NEDERLAND 2 NOS 15.30-16.45 mStudio Sport ex tra. Ronde van Frankrijk, recht streeks verslag van de te rijden etap pe Aime - Morzine (186 km.) BRT 1/RTBF 1 15.30-16.45 Ronde van Frankrijk DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und berut 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 E Alibi (herh.) 12.10 ZDF Ma gazin 12.55 Persoverzicht 13.00- 13.15 Tagesschau 14.25 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes, tv-serie 14.50 Unternehemen Archa Noah, natuurserie 15.20 Tagesschau 15.30 Komische Geschichten mit Georg Thomalla (herh.) 16.15 Jim Knopf und Lukes, der lokomotivführer 16.45 (2 Super Drumming (6) 17.15 ARD-Sport extra: Tour de France DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 14.25 Programma-overzicht 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hese 15.00 Pip- pi Langstrumpf, kinderserie 15.30 Ferienexpress 16.05 lm Reich der wilden Tiere 16.30 Meine Mutter, deine Mutter, tv-serie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Aben teuer einer Lady, tv-serie BBC 1 07.35 Edgar kennedy 07.55 Nieuws 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Journaal 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket. Engeland - Pakistan te Edgbaston 14.25 Neighbours 14.50 Cricket. Engeland - Pakistan te Edg baston 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 2 Sky Trax 13.10 The Best ot a Country Practice 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 He-man 15.30 The Deputy 16.00 5) Sky Trax. Popmu ziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who (herh.) 10.00 Emu's World 10.30 The lone Ranger 11.00 BMX Beat 11.30 Simon Potter 12.30 Who pays the Ferryman 13.30 Some Mothers do 'ave 'em 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Start Here 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 EO: Tijdsein. 18.45 Vader in het strafkamp. 19.02 NCRV: Summertime. 20.02 Summertime blues. 21.02 NOS: Akkoord. 22.02 NOS-Podlum van de Neder landse lichte muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog eens wat...! 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Octaaf. 22.00-00.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Aktueel. 18.30 Het BRT-Combo. 19.10 Aktueel en weerbericht. 19.33 Entracte. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 22.00 Nieuws. 22.05 Jazz kaffee. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt. mens en musicus (15). 19.38 Serenata in G. voor blazers, Antonio Salieri. 19.45 Criss Cross: Ellingtonia. 20.30-23.45 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgermeester Is Jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05 NOS: Radio Tour de Franco. 17.08 KRO: Echo-magazine. RADIO 2 leder heet uur Nieuws (NOS)l 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.02 Ter herinnering. 11.30 In de zon met Marion. 12.40 Middagpauzedienst. 13.30 Coup soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO- Ochtendstemming. 09.02 Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium In concert. 15.30 Noten en notities de natuur in eeuwen gevangen. 18.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.20 Bidden, gewoon doen. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Boekenwijsheid. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 Het dossier. 15.00 Zin in muziek op 5. 15.20 Uittocht der bevrijding. 15.40 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met actualitei ten. land- en tuinbouw en de uit-tip van de dag. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 11.00-12.00 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 07.30. 08.00 en 08.30 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.15 Uit de band. 11.30 Het vermoeden in zomerkleed- 13.15 Radio Tour. Vandaag: La Plag ne Morzine. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Visum. Toeristisch onderweg. 10.03 Vrij parkeren. Zomers magazi ne. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 De Middagpost. Non-stop mu ziekprogramma. 14.00 Hitbox. Top 30-hlts. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Symfonische matinee. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Matinee - Kamermuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 From the „Best of British Brass". 13.30 Voor strijkkwartet. 14.00 „Freedom", muziek over vrij heid en onvrijheid. 15.30 Symfonisch. 16.30 Serenade.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9