Koplopers in C en D kunnen gas terug nemen LEIDSE IENNS CIRCUIT Noordwijks badgastentoernooi sterk bezet SPORT LEIDEN VEEL DRIESETTERS IN TER AAR 150 1.98 2.49 Zelfs in de vakantie letten we op de kleintjes. SaidóaQowuvid WOENSDAG 22 JULI 1987 PAGINA 1 LEIDEN Marcel Vink heeft de kop in .het LC- circuit van Michael van den Berg overgenomen, maar de meest ingrijpende veranderingen deden zich voor in het C en D. Debet aan die veranderingen zijn natuurlijk de in Oude Wetering en Hillegom ge speelde toernooien. In D echter moest de stand, door het ten gevolge van een misverstand ten on rechte meetellen van het D-toernooi tot 25 jaar van TE AN, bijgesteld worden. Met name de trotse leider, Frank van Leeuwen, die in Alphen zegevierde, werd daarvan het „slacht offer". Marcel Vink rekende zondag niet alleen af met zijn „Hille- gom-complex", maar nestelde zich tevens aan kop van het B- circus van het LC-circuit. Ook Jan Willem Lugthart had pro fijt van zijn finaleplaats in Hil legom. Hij staat nu, met Mi chael van den Berg die nog in Italië verblijft, op de tweede laats. In de gelederen van de -dames was het erg rustig. De top 3 bleef in stand, waar achter Madeion Verdegaal, door zondag 2 punten te halen, van de 10e naar een gedeelde vierde plaats opschoof. Ook bij de C-heren bleef de top 3 van het klassement intact Erik Bakker, Kees Jan Schuilen- burg en Mark Fleischeuer zijn vrij zeker van een plaatsje bij de Masters. Achter hen strij den zeven man, waaronder Al kemade-winnaar Ernst Ver- duin die van de 30e plaats op klom naar een gedeelde ne gende plaats, vrijwel nek aan nek om bij de eerste acht te blijven. Bij de dames in C kwamen Jeanine Jünger en Maija Kuipers door hun fina leplaatsen in Hillegom ge tweeën op de hoogste tree te zitten. Ze staan een straatleng te voor op de volgers, die aan gevoerd worden door Liesbeth Hooghoudt ze schoof twee plaatsen op en Fleur Meijer, die haar toernooiwinst in Al kemade beloond zag met 13 plaatsen winst. Frank van Leeuwen verloor Erik Bakker heeft in het HEC een straatlengte voorsprong op de rest van het veld. Ook in het DEC en het DED zijn de koplopers ver uitgelopen op „het peloton" FOTO: KEES VAN DEN BURG (ADVERTENTIE) zijn koppositie doordat het D- toernooi bii TEAN niet mee doet voor het circuit en abu sievelijk wel in de stand ver werkt werd. Erik Warmerdam leidt het veld nu, mede door dat hij het ruim bemande D- toernooi in Hillegom won. Van Leeuwen volgt Robert van der Salm (3) op een met Alexander Diehl gedeelde vierde plek. Voor de acht hoogste plaatsen blijft het spannend, want de verschillen tussen de plaatsen zeven en zestien zijn zeker overbrugbaar. De DED leid sters doen niet onder voor hun C-collega's; Pam Meys en Hen- rike Engel hebben door hun toernooi-overwinningen hun voorsprong uitgebouwd tot „Kurfürstendamm"-formaat en kunnen het verder kalm aan doen. Laura Staal (3) en Lonneke van der Meij klauter den stevig door op de ladder. Laura kwam zes treden hoger uit, Lonneke maakte vier stap pen. Henrike's zus Marit nam een sprong over tien plaatsen en bezet nu de (gedeelde) ze vende stek, op de rand van „goed en net niet goed ge noeg". Ze zal zich flink moe ten verweren om zich de acht directe volgers, die allen nog uitzicht op de top acht hebben, van het tennislijf te houden. VlEB: 1. M. Vink (Hillegom) 16. 2. M. van den Berg (Unicum), JW Lugthart (Leidse Hout) 14. 4. L. Damen (De Boekhorst) 11. 5. M. Krans (Unicum) 9. 6. K. Heemskerk (Metselaars), R Oskam (TEAN) 8. 8. M van Rijn (Nieuw Vennep), M. van Trigt (Hille gom) 5. 10. E. Bakker (Nieuw Vennep) 4. 11. J Gefkens (Amstelland) 4. 12. E. Snellenberg (Unicum) 4. DEB: 1. H. van den Berg (Dekker) 13. 2. C. Geerlings (Unicum), B. Zonderop (De Munnik) 6. 4. C. Diederik (Twis- ke). T. Langeveld (Overburg), B. van der Unde (OTC), M. Verdegaal (Hille gom). C. Verwoert (De Munnik) 4. 9. M. Patiwael (De Munnik) 3. HEC: 1. E. Bakker (Nieuw Vennep) 26. 2. K.J. Schuilenburg (De Munnik) 16. 3. M. Fleischeuer (Forescate) 15. 4. P. Grimbergen (Lisse), O. Gulnau (TEAN), E. de Vries (Hillegom) 11. 7. G. Sekeris (De Munnik), O. Wempe (Lisse) 10. 9. M. Smit (TEAN). E. Ver duin (Alkemade) 9. DEC: 1. M. Kuipers (Lisse), J. Jünger (Casino) 21. 3. L. Hooghoudt (OLTC) 10. 4. F. Meyer (Unicum) 8. 5. M.L. Goedhart (TEAN) 7. M. van den Haak (De Boekhorst) 7. 7. S. Vissers (OLTC) 6. C. Voskuil (De Boekhorst) 6. 9. I. Chaudron (TEAN), M. Halen beek (Nieuw Vennep), T. van Over loop (De Munnik), C. Smit (Welgele gen), M. Vink (Botesa), N. van der Voort (De Merenwijk) 5. HED: 1. E. Warmerdam (SW) 25. 2. D. Versteeg (Lisse) 22. 3. R. van der Salm (Alkemade) 19. 4. F. van Leeu wen (Boskoop), A. Diehl (Dekker) 17. 6. I. Parsons (De Munnik) 14. 7. P. Kleian (Lisse), J Draulans (OLTC), B. Minnema (De Kikkers) 13. 10. G.J. Egberink (Forescate), A. Ooms (Hille gom) 12. DED: 1. P. Meys (Hillegom) 22. 2. H. Engel (Unicum) 21. 3. L. Staal (Uni cum) 11. 4. L. van der Mey (Hazers- woudse TC) 10. 5. A. Bonnet (Uni cum), Nathalie van der Voort (De Me renwijk) 9. 7. M. Engel (Unicum), K. van der Zon (Casino) 8. 9. J. Baans (Boskoop), A. Bosch-Bosma (Lange- raar). Nicotine van der Voort (De Me renwijk) 7. LEIDEN/TER AAR Het Internationale Bad gastentoernooi in Noord- wijk heeft het uitvallen van enkele belangrijke deelnemers bijzonder aar dig opgevangen. Twee Po len bleven zomaar weg, jeugdinternational Jan Siemerink is er niet bij, terwijl de Argentijn Erre- kalde al sneuvelde tijdens de kwalificatie. Naast al een behoorlijk aantal A- spelers, waarvan Wim Groeneveld en Chris Ver- meeren met 6 en 7 de hoogst geplaatsten op de nationale ranking zijn, werden er bij wijze van vervanging nog Mark Koevermans (11) en Fred dy Sauer (13) aan toege voegd. Voorschotenaar Jos Koemans is met de 6e toernooiplaatsing de be langrijkste regiogenoot. Het meest aansprekende resul- taat in de Heren Enkel B kwam gisteren van Veker. De Westduitser schakelde de win naar van het toernooi in Hille gom, Marcel Vink, al in de eerste ronde uit (6-4, 6-4). In die B-strijd ontbreekt overi gens papieren winnaar Jan- Willem Lugthart. Door een rugblessure moest hij voor de HEB en de dubbels opgeven. Vink had helemaal een slechte start in Noord wijk, want ook de kwalificatie voor het A- toernooi werd door hem niet overleefd. Jan-Willem Geuze was met 4-6, 6-4 en 6-3 beter. Onder de zich wel kwalifice rende mannen was Hans-Peter van Oirschot, die Martijn Ma- fendans aftroefde. De halve inalist van vorig jaar, de Duitser Eckhart Wildling, hield Leon Damen met 6-2, 6-2 uit het hoofdtoernooi, terwijl Mark van de Donk in drie sets van Martijn Krans won (4-6, 6- 2, 6-4). Krans had de Argentijn Errekalde al eerder geëlimi neerd. Ook Hans Oosterhuis drong door tot het A-evene- ment. Waar overigens naast de genoemde A-spelers ook Maar ten Koopman en Edwin Vis sers uit de nationale top 20 aanwezig zijn. Plaatsingslijst A-klasse Inter nationale Badgastentoernooi Noordwijk: Wim Groeneveld, Chris Vermeere, Freddy Sauer, Mark Koevermans, Ed win Vissers, Jos Koemans, Maarten Koopman, Martin Koek, Peter van Dommelen, Frank Stienen, Theo Hoek, Ivar de Jong, Jack Liewes, Mark Oversteege, Bart teele, Ron Dirrywachter, Otto Pan man, Robert Hak, Frank Ver meer, Marcel Vekemans, Ton van Rijthoven, Frans Grim bergen, Kees Heemskerk (wild card), René van der Wilk (wild card); via kwalificatie toernooi: Hans-Peter van Oir schot, Eckhart Wildling, Mark van de Donk, Hans Ooster huis, Jan-Willem Geuze. Ter Aar Opvallend was het hoge per centage driesetters tijdens de eerste rondjes van het Aarlan- dentoernooi. In het kader van die „bonte driesetters" won het D-dubbel van boven de dertig, Cees de Roo en Fred Verdaasdonk, de tiebreak van de derde set van Hogenboom- /Beuk met 11-9... Ook D-ten nisser Kees de Jong was in zijn single tegen Van der Meij- den niet zo maar klaar. Hij won met 4-6, 7-6, 7-6, maar compenseerde die zeer ruime speeltijd wel in het volgende rondje. Ton Koedam liet De Jong daarin geen game... In verband met vakanties vie len velen in Ter Aar uit, het geen flink wat improvisatie van de organisatie vergde. En ook merkwaardige partijen op leverde. Zo kon het immers gebeuren, dat in het HED de finalisten van Alkemade, in Ter Aar als „reserves" opge roepen, elkaar al in de tweede ronde troffen. Robert van der Salm won evenals in Alkema de van Bart van de Bosch (3-6, 6-2, 6-4). In het HEC verraste Sassen- heimer Hans Ruygrok vriend en vijand door de nummer een geplaatste Gerard Kroese met 3-6, 6-4 en 6-4 uit het toernooi te slaan. Ruygrok verzocht vervolgens wel om twee dagen rust bij de wedstrijdleiding; de geschonden voeten (blaren dus) moesten immers wel de tijd krijgen enigszins te helen. D-speler Frank van Leeuwen bleef op twee fronten overeind ip Ter Aar. Hij won in D van Dennis de Roo met 7-5, 6-1 en na drieëneenhalf uur strijd in C van Fransman Nicolas Sagna met 3-6, 6-4, 7-5. De plaatselijke favorieten in het HDD, Martin Hehewerth en Rob Bennemeer knokten zich met 2-6, 6-2 en 6-1 ten koste van Van Velzen en Van de Hoorn een rondje verder. Ook de combinatie Peters- Ruygrok bereikte (in het HDD plus) de derde ronde. De bewaarders spelen liever niet voor half zeven (per slot van rekening moeten de deuren van de gevangenis tegen een uur of zes eerst nog op slot worden gedraaid), maar een maal „los" is er ook geen hou den meer aan. Zoals het kop pel Hagen/Wolswijk met 6-3, 7-6 moest ervaren. Satellite Tijdens het Satellite M, stoernooi in Amersfoort Rijnsburger Jan Sienv gisteren wisselend succes. 1 het enkelspel verloor de cumspeler kansloos van de bliem spelende Ameri' Sean Cole: 6-2 en 6-0. Tij het dubbelspel had hij succes. Met zijn Amerik; gelegenheidspartner Kim overleefde de Hollander eerste ronde ten koste van zelfde en nu beduidend der sterk spelende Cole, aantrad met Ozer De cij waren nu 6-1 en 7-6. In kwalificatiestrijd bij de dam bleef Margot van Overlo goed overeind. Zij verschalk eerst Yvonne Klompenhoun met 6-3 en 7-6, waarna Westduitse Esther Gnbn met overtuigende cijfers (6 6-3) terzijde werd geschovj Van Overloop moet nog vi rondjes doorkomen, alv rens te kunnen aantreden het hoofdtoernooi. Dekker(jeugd) Na bezoeken aan De Munni TEAN en Artesia is de r nale jeugd deze week in mond neergestreken. Net i bij de voorgaande toernooi wordt er gespeeld volgens poulesysteem. „We doen ali in poules, want we willen kinderen lekker veel lal spelen", aldus de wedstnjdl ding van Dekker. „Deels isl spelen in poules echtrer o noodzaak, want we hebben jaar 120 deelnemers. En dat minder dan vorig jaar. A plaatsingen heeft men zich Warmond nog maar niet g waagd. „Een zinvolle plaatsi is nu nog niet mogelijk", 1 de wedstrijdleiding „We kijken eerst de poulewe strijden aan. De poule wi naars, die pas donderdag kend zijn, gaan we dan wa schijnlijk plaatsen". Het wi dat bepaald niet meewerk heeft in Warmond overige geen invloed op de plannii „We hebben een aantal alti bespeelbare buitenbanen hoefden pas drie partijen nen te spelen". i j i h:i Hoeveel kost 'nfleswijn in Valkenburg? Natuurlijk gelden deze aanbiedingen vooral onze winkels in het hele land. Bergerac, j- Ar 03 fles 1 liter 645 0.40 Doperwten/wortelen, 03 gebroken sperziebonen of rode kool, rn pot 370 ml NüOy Extra gevulde soep, 03 diverse soorten, -i j-Q blik 0.8 liter ®o>®® Nü 1.0" London tonic on fles 1 liter Nü yy Knorr kippebouillon, -i /)Q tablet voor 3 liter Uit de bedienings-afdeling Geroosterde achterham, 100 gram - ofv «s® 2A9 1.03 Duyvis knabbelnoten, provencale of oriental. a r\ zak 250 gram Nü Z.'r" Zeeuws Meisje, qq kuip 500 gram A29"33 Uit de diepvries: Iglo Thuismenu, Franse of Hongaarse vleeschotel, o qq doos 350 gram s® J.3Ö Lange Vingers, -j QC pak 17 5 gram iW 1.30 x (ft Beauty tissues, Rundertartaar, C AQ 500 gram JJ& O/rO Magere varkens- o QO lappen, kilo 0.30 ^0leWp^-^5.98 Boerenbruinbrood, met zemelen of tarwe- -i q/-v vlokken, heel u«® 249 1.3U Eurogrill houtskool, "7 "7C zak 15 liter aa®A75"/./0 Keukenrollen, o <)q wit pak 4 stuks 2J9 Ö.Z.ZJ Zelf scheppen, extra voordelig; Drop, diverse soorten, rr\** 250 gram U& 1.03 Broccoli, 500 gram Bananen, kilo SAPPIG ZOMERFRUIT Grote perziken, mand 1 kilo Royaal fleurig q qj- veldboeket «s j."j De artikelen In deze advertentie kunt u in alle AH winkels kopen, behalve de artikelen waar kleine cijfertjes bij staan. Die artikelen kunt u alleen kopen in AH winkels waar één van die cijfers op de deur staat Reclameprijzen gelden van donderdag 23 t/m zaterdag 25 juli as.. Zolang de voorraad strekt Verkrijgbaar in winkels met een zelf-schep-afdeling Wit doos 200 stuks •275

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18