H Opknappen Yalkenburgs gemeentehuis schiet op n'f Kanovaarders voor op schema Kleine koks naar h uis met koekjes en diplom; dagpuzzel Belastingen in Alphen in 1988 niet omhooj LEIDEN OMGEVING >dienstuerlening Inbraak bij Alphens bedrijf Vrouw gevallen Vijf inbraken op rij Alkemadese ambtenaren krijgen korting op personal computer Opslagloods opengebroken fictdaeSowuwt WOENSDAG 22 JULI 1987 PAGINi aan tafel Slavink met spinazie en aardappelen vla met frambozen of aardbeien Als u met zijn tweeën bent don beeft u het volgende nodig: 2 slavinken, 30 g margarine, mespunt bloem; 1 kg spinazie, uitje, 1 lepel olie, zout, beschuit, 1 ei; '/t tot 1 kg aardappelen; 0,4 liter gele vla (0,4 liter melk, 20 g custard, 24 g sui ker), 100 g frambozen of aardbeien, suiker naar smaak. Schroei de slavinken rondom dicht in warme margarine, temper vervolgens het vuur zö dat het vlees heel zacht blijft bakken. Reken een to tale bereidingstijd van twin tig minuten. Keer de slavin ken tijdens het bakken gere geld om, zodat ze gelijkmatig bruin en gaar worden. Leg het vlees op een warm bord. Bak de bloem al roe rende lichtbruin in het over gebleven vet en maak de jus verder af met weinig water. Verwijder zaden, onkruid en worteldelen uit de spinazie en was de groente tot het water geen zand meer bevat Laat de spinazie uitlekken en snijd haar vervolgens een paar keer door. Fruit in een ruime pan de kleingesneden ui lichtbruin in de olie met wat zout. Voeg vervolgens de spinazie met handenvol tegelijk toe. Laat elke portie steeds even slin ken voor er een volgende bij komt. De groente is klaar als de laatste blaadjes geslonken zijn. Maak haar op smaak af met zout en bind eventueel overgebleven vocht met fijn gemaakte beschuit. Garneer met plakjes of partjes hard gekookt (acht minuten) ei. Was de vruchten, laat ze in een zeef uitlekken. Verwij der van aardbeien de groene kroontjes. Prak de frambo zen oi aardbeien met suiker fijn en laat ze zo een half uur staan. Leg de vruchtenmoes op de vla. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 24 juli waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus ■in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo.' 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. 5 6 7 Horizontaal: 1 middellijn; 4 verleng stuk van de mast v.e. schip; 8 te genstelling van rijkdom; 9 staat- siekledlng; 11 afgesneden schijf; 13 dwarshout aan een mast; 14 bij woord; 15 afscheidingsprodukt v.e. naaldboom; 17 lang smal stuk; 19 onbepaald vnw.; 21 manier van staan; 22 geroerd. Verticaal: 1 flink; 2 zangorgaan; 3 leer van het heldendicht; 4 loon; 5 open strook in een bos als afschel- ding; 6 pluis op wollen stoffen; 7 veel wetend; 10 bontgekleurde pa pegaal; 12 vlaktemaat; 15 uitroep van blijdschap; 16 onderdeel v.e. tennispartlj; 17 snelle loop; 18 land in Europa; 20 vrouwelijk persoon. Oplossing: euiep 08 'ueiod 81 :u0J LI :»es 9i :e.ieoi| si :eJB Zi 'w 01 :pjee|e6 i :dou g :bjj g :sub|bs p loeide e :iueis z '.6|ubp i :|BB0|peA uBBpeOuBB ZZ ïpuejs iZ 61 :deej u :sjbij si '->o Pi :bj et ->(B|d ii :bibB 6 :eoujjB e :6uq)s p lepeusjoop l :|Bbjuoz|joh ALPHEN AA'N DEN RIJN Bij een bedrijf aan de Kalkhovenweg dat pom pen fabriceert is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken en 70 gul den ontvreemd. Het bedrag zat in een geldkistje dat in de personeelskantine stond. De daders kwamen binnen door een ruit te forceren. Een bewoner van de Plutostraat heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal van twee paren ski's. Ze werden ontvreemd uit een kelderbox onder de flat. De deur van de kelderbox was ingetrapt. Een 28-ja- rige man en een 25-jarige vrouw uit Schiedam zijn gisteren bij een kleding zaak op heterdaad betrapt bij de dief stal van vier broeken. Lichte stijging werkloosheid Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De werk- loosheid in de regio Alphen aan den Rijn is in de maand juni licht gestegen. Be langrijkste oorzaak is grote aantal school verlaters dat zich in de maand juni in heeft 'aten schrijven bij het arbeidsbu reau. Vooral onder vrouwen nam de werkloosheid toe. Het aantal ingeschre ven vrouwen steeg van 819 naar 901. Het aantal werkloze mannen steeg van 1111 naar 1157. De stijging van de werkloos heid was het duidelijkst merkbaar in de kantoorsector. Op 1 juli waren 407 men sen uit deze sector zonder werk. Verder steeg de werkloosheid bij de ingeschreve nen in de handels- en algemene sector. In de bouw was een lichte daling van de werkloosheid te zien. OEGSTGEEST Een 43-jarige vrouw uit Oegstgeest is gistermid dag om half een geval len in de Juffermans- straat. De vrouw reed op een fiets en begon door onbekende oor zaak te slingeren. Ze botste op een boom, viel en kwam met haar hoofd op de stoeprand terecht. Met een hoofd wond en een hersen schudding werd ze ver voerd naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. LEIMUIDEN Bij vijf woningen aan de Rietlanden is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken. De inbre kers kwamen binnen door de sluitin gen van de ramen vanaf de buitenkant van de woning open te krijgen. Bij vier woningen gebeurde dat aan de achter kant van het huis. Bij de vijfde woning werd een raam aan de voorkant open gemaakt. In alle woningen werd de be nedenverdieping doorzocht Er werd ruim 2500 gulden gestolen en een grote hoeveelheid cheques. De inbraken wer den 's morgens ontdekt door de wakker geworden bewoners. Bij de zesde wo ning in hetzelfde huizenriitje aan de Rietlanden werd niet ingebroken. De bewoners waren in het bezit van een hond. Zuid-Holland vraagt Europa geld voor aanleg van bossen LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de Europese Investeringsbank in Luxemburg om geld gevraagd voor nieuwe bosbouwprojecten. Zuid-Holland heeft plannen om de komende vijftien jaar in het kader van de Randstadgroenstructuur zo'n 5500 hectare aan landbouwgrond in te richten als bos- en re creatiegebied. Voor deze plannen is in totaal 390 miljoen gulden nodig, terwijl voor de drie Randstad-provincies Zuid- en Noord-Holland en Utrecht samen slechts 500 miljoen beschik baar is. Om vertraging in de aanleg te voorko men, is extra geld daarom volgens GS een pure noodzaak. GS hebben dit verzoek aan de Euro pese Investeringsbank gedaan, omdat die on langs heeft gepleit voor meer investeringen met een hoog milieurendement die de werkgelegen heid stimuleren. GEITEN OVER SPOORBAAN VOORSCHOTEN I neel van de NS en de p van Voorschoten he| gistermiddag twee gevangen die op de i baan tussen Amsten" Den Haag liepen. De g waren ontsnapt doorl kleine opening in het| rond de grond van 1 denburg, ter hoogte vai. nispark Forescate. Del is verzocht zijn hek te n reren. De treinen hebbi het traject gedurende| kwartier langzaam gei Hierdoor zijn geen menswaardige vertrap ontstaan. VALKENBURG De uitbreiding en opknap beurt van het gemeente huis in Valkenburg schiet goed op. In 1986 gaf de gemeenteraad van Val kenburg groen licht voor de verbouwing van het fraaie aan de Rijn gelegen gemeentehuis. Vroeger werd het gemeentehuis „de villa" genoemd, die bewoond werd door ver schillende burgemeesters van het Rijndorp. Met de huidige verbouwing en uitbreiding ten behoeve van de ambtenaren is een half miljoen gulden ge moeid. Inmiddels is de uitbreiding voltooid en komt na de bouwvakva kantie het aanbrengen van een lift aan de beurt. Tevens zal men een ver beterde isolatie aanbren gen, terwijl een aantal voorzieningen in de be stuurlijke ruimte worden aangebracht. De uitbreiding van het ge meentehuis is maar een van de onderwerpen waar de ge meente zich nu mee bezig houdt. Burgemeester C. Sinke vertelt met trots dat Valken burg voor een relatief kleine gemeente heel wat plannen op stapel heeft staan. B en W hebben verschillende locaties grond op het oog waaruit een keuze bepaald moet worden voor de bouw van een nieuwe brandweerkazerne. Nog in dit najaar hoopt mjen aan de ge meenteraad de plannen voor te leggen. Het college van B en W streeft er verder naar om dit jaar een ontwerp voor een nieuw bestemmingsplan bui tengebied gereed te hebben. Men wil vooral het open ka rakter van het landschap rond Valkenburg handhaven. „De afronding van de woning bouw in de Joghtwijk is in volle gang", aldus Sinke. In oktober kan een complex be jaardenwoningen aan het Cas- tellumplein bewoond worden. Dan kan men beginnen met de bouw van 12 premie-A-wonin- gen tussen 't Boonrak en het Botenpad. De ontwikkeling en de ontsuiting van verschillen de open plekken bij de Rijn, Het gemeentehuis van Valkenburg is uitgebreid. FOTO: HENK VAN DEN ENDE onder anderen de Katwijker- weg, heeft B en W hoog in het vaandel staan. Het probleem blijft echter dat de provincie in het streekplan Valkenburg slechts beperkte mogelijkhe den biedt voor woningbouw. Valkenburg bouwt teveel wo ningen heeft men aan burge meester Sinke kenbaar ge maakt. Nog dit najaar zal een betere indeling van het Castellum- plein ziin beslag krijgen. Dan krijgt Valkenburg zijn week markt. Sinke heeft goede hoop dat ondanks het negatieve ad vies van de vereniging voor ambulante handel, deze markt een succes zal worden. Er is reeds een overweldigend aan bod van kooplieden uit ver schillende branches. De aanleg van de provinciale weg Leiden-Katwijk speelt in verschillende gevallen het Valkenburgse gemeentebe stuur parten. De overblijvende gronden zullen indien de voor malige eigenaren daar geen belang in stellen, door de pro vincie aan de gemeente Val kenburg te koop worden aan geboden. Voor deze grond heeft B en W reeds verschil lende plannen in petto, zoals het aanleggen van een brood nodige parkeerterrein voor vrachtwagens en een stand plaats voor twee woonwagens. De Achterweg verkeert mo menteel in erbarmelijke staat erkent Sinke. Dat heeft alles te maken met de aanleg van de S4 die deze weg zal door kruisen. „Maar daar kunnen we niet langer op wachten", vervolgt hij. „We gaan hem toch maar opknappen". Te vens treft het college voorbe reidingen om de kwaliteit van rioleringen en straten te on derzoeken. Het groot onder houd aan de 33 woningen in Frankenburg en Claudiusdreef komt nog dit jaar in zicht. Er is reeds een voorlichtings avond aan de desbetreffende bewoners gegeven. ZOETERWOUDE/STA- VOREN De reis van de Zoeterwoudenaren die de Elfstedentocht per kano afleggen verloopt zeer voorspoedig. Ondanks fik se regenbuien is de tem peratuur uitstekend en daardoor zat de vaart er gisteren letterlijk en fi guurlijk prima in. De 12 kanoërs liggen na twee dagen zelfs ruim voor op het schema. Het was de bedoeling gisteren tot het plaatsje Balk te komen, maar omdat het zo goed ging, ging voor men door naar Stavoren, terwijl men daar eigenlijk pas vanavond had moeten aankomen. Na twee etap pes heeft het gezelschap 66 kilometer afgelegd. Klokslag acht uur stapten do elfstedentochtgangers gister morgen in de kano en al snel hadden allen de slag weer goed te pakken. In vlot tempo werden de eerste kilometers afgelegd. Toen nabij het Flues- senmeer een enorme onweers bui dreigde, werd een pauze ingelast. In rustig tempo voer men door de schitterende Friese wateren. Vanwege de uniforme kledij en de herken bare petjes had de Zoeter- woudse equipe over belang stelling niet te klagen. In de namiddag bereikte men Stavo ren waar men gastvrij onder dak vond in een botenloods bij jachtwerf „Roggebroek". De rug-, been- en armpijn is goeddeels verdwenen. Mede verantwoordelijk daarvoor is Kees van Latum (broer van kanoër Peter van Latum) die dagelijks vanuit Genemuiden naar Friesland rijdt om als masseur zijn werk te doen. En dat is geen overbodige luxe want de spieren hebben het zwaar te verduren. De stem ming is prima, er wordt stevi ge kost gegeten en goed gesla pen zodat men dagelijks zo goed mogelijk voorbereid aan de start komt. Evenals de eer ste dag ging Jan van der Geest ook gisteren kopje onder ter wijl Peter van Latum zijn hor loge naar de bodem van een van de vele Friese meren zag verdwijnen. Het mocht de pret niet drukken want mede van wege het vlotte verloop van de eerrste twee etappes is men optimistisch voor ae komende dagen al realiseert men zich terdege dat de laatste loodjes het zwaarst zullen wegen. Vandaag is gevaren van Sta voren naar Bolsward en dan zit de helft van de reis er op. Voor morgen staat het trajekt Bolsward-Dongjum op het pro gramma. GOEDE VANGST NOORDWUKSE HENGELAARS NOORDWIJK De Noordwijkse Hengelaarsver eniging De Sportvisser hield gisteravond in de Katwijkse Watering een van haar tra ditionele zomeravondvis wedstrijden. Deze keer za ten niet minder dan veertig visvrienden aan de water kant, die elkaar op sportieve wijze bekampten om zoveel mogelijk visjes boven water te krijgen. En niet zonder succes. In totaal brachten de deelnemers 36 kilo vis bo ven water. Opmerkelijk was de aanwezigheid van heel veel kleine vis, deelde wed strijdleider C. van Velzen mede. Tot de vangst behoor den slechts een drietal bra sems. Koplopers in deze wedstrijd waren: 1 P. Tilma 2325 gram, 2 K. v.d. Burg 2225 gr., 3 P. Hiep 2100 gr., 4 F. van Bohemen 1950 gr. en 5 K. Duindam 1850 gr. Voor 28 juli staat een vis wedstrijd (op gewicht) in de Leidsevaart op het pro gramma. Alle vis telt, behal ve snoek, snoekbaars en pa ling. Het inschrijfgeld voor leden bedraagt 73,50, de jeugd betaalt ƒ2,50, en niet- leden ƒ5,00. ALKEMADE Om de deskundigheid bij het gemeentepersoneel te vergroten geven B en W van Alkemade aan alle plaatselijke ambtenaren korting op de aanschaf van een personal computer. Na een proefperiode van enkele maanden is in januari in Alkemade gestart met de automatisering van diverse gemeentelijke taken. In de komende jaren zal deze automatisering verder worden uitge breid. Om nu de bedrevenheid in het omgaan met automatiserin- gapparatuur op te voeren, biedt de gemeente haar personeel de ge legenheid een personal computer met korting aan te schaffen. Deze aanbieding geldt niet alleen voor personeelsleden, die daadwerke lijk met computers werken of gaan werken, maar ook voor het per soneel van de buitendienst en de openbare school. De ambtenaren kunnen kiezen uit de volgende gemeentelijke faciliteiten: een ge spreide betalingsregeling zonder renteberekening, een bijdrage in eens of een korting ter grootte van de rentekosten. Het aanbod van de gemeente heeft alleen betrekking op een personal computer met eventueel een bijbehorende printer. Andere apparatuur, onderhoud en het toezicht op naleving van de garantiebepalingen door de le verancier komen ten laste van de gebruikers. Geen verwijzingsborden DEN HAAG/VOORHOUT Topa Verpakking b.v. krijgt van Ge deputeerde staten, ook na het indienen van een bezwaarschrift, geen toestemming om twee verwijzingsborden die het bedrijf langs de 's-Gravendamseweg in Voorhout had gezet te laten staan. Vol gens Topa zou het bedrijf, in het bijzonder voor buitenlandse vrachtbezoeken, zonder de borden niet te vinden zijn en zouden er zich gevaarlijke situaties voordoen doordat automobilisten hard remmen als ze de smalle Torenlaan, waaraan het bedrijf ligt, gevon den hebben. GS wees het bezwaarschrift van Topa af omdat de bor den de aandacht van de automobilisten afleiden, het bedrijf via de stadplattegronden goed te vinden zou zijn en de frequentie van het buitenlands vrachtbezoek het zetten van borden niet rechtvaardigt ZOETERWOUDE Een opslagloods van de provinciale waterstaat aan de Europaweg is vannacht opengebroken. Uit de loods verdwenen een ag gregaat, een motorzaag en een geel zwaailicht van een dienst auto. De inbrekers kwamen binnen door een toegangsdeur te forceren. De diefstal werd vanmorgen ontdekt door een werknemer. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De deelnemertjes aan de vakantiekookles in de Leidschendamse Zuivelkeuken zijn duidei onder de indruk van de manier waarop medewerkster Jacqueline van der Sas de koekjes v de bakplaat haalt. FOTO: MILAN KONVALINlj Gebiologeerd aanschouwen tweeëntwintig paar ogen het ontstaan van een schuimige bananendrank. Menig school meester zal jaloers zijn op het aandachtige gehoor dat me dewerkers van de Leidschen damse Zuivelkeuken treffen tjjdens een vakantiekookles. Tientallen aspirant koks en kokkinnetjes tussen acht en twaalf jaar krijgen daar de basisprincipes van het keu- kengebeuren voorgeschoteld. Boeien doet het ze zeker, vooral daar ze alle happen en dranken na de uitleg hoogst persoonlijk mogen klaarma ken en... opeten. „Chocolademelk!" roept één van de deelnemertjes verrukt als medewerkster Jacqueline van der Sas de groep vraagt enkele zuivelprodukten te noemen. De fantasie houdt blijkbaar niet op bij boter, kaas en halfvolle melk. Va kantiekooklessen geeft de Zuivelkeuken sinds acht jaar. De keuken is door het Ne derlands Voorlichtingsbureau voor Melk en Zuivelproduk ten ingesteld en wil door on der meer cursussen en de monstraties bezoekers warm maken voor het gebruik van zuivel. De eerste Zuivelkeu ken werd dertig jaar geleden opgericht in Rotterdam, daarna kwamen Den Haag, Groningen, Eindhoven en Arnhem. In 1972 verhuisde de Haagse keuken naar win kelcentrum Leidsenhage in Leidschendam. Het grote podium waarop Jacqueline achter een grote witte tafel in de weer is met beslagkommen en gardes wordt nauwlettend in de ga ten gehouden. In een schuine spiegel boven de tafel kun nen de toeschouwers precies zien wat er in de potten en pannen gebeurt. Op het pro gramma staan vandaag twee- kleurenkoekjes, Weense" sneetjes stokbrood en bana nendrank. Bij de mededeling dat na het kokkerellen straks ook netjes opgeruimd moet worden, roept een jochie ver baasd: „maar het is toch mijn keuken niet?" „Je werkt erin, dus hij is nu een beetje Bijdrage: Petra de Vries van jou. En dan moet je hem ook schoonhouden", is het antwoord, waarop de vragen steller even nadenkt en dan begrijpend knikt. Als uitge legd wordt dat de koekjes al leen goed gaar worden als de oven flink voorverwarmd wordt, fluistert een kleine deelnemer achteraan glunde rend tegen zijn buurman: „Misschien knallen ze wel uit elkaar, kunnen we lachen!" De groep bestaat voor de helft uit jongens. Hoewel dit volgens volgens het hoofd van de Zuivelkeuken, me vrouw B. Sorée, gewoon toe vallig is, stelt ze dat de be langstelling van jongens meestal groot is, al vragen moeders soms bezorgd „of hun zoons wel mee mogen komen". Niet roken Na de uitleg stormt het gezel schap met aanstekelijk en thousiasme naar de naastge legen zaal, waar zeven keu kenblokken zijn ingericht en de benodigdheden zijn uitge stald. De keukens worden ge woonlijk gebruikt voor cur sussen voor volwassenen, maar nu werkt het bordje „Gelieve niet te roken tijdens het koken"alleen maar op de lachspieren. Per keuken zet ten vier deelnemertjes zich aan het werk. Dat het voor beeld van zoéven nog in hun netvlies gegraveerd staat, wordt wel duidelijk tijdens het werken. Snijdt een kleine kok de ham op een andere manier dan „de juf" het heeft voorgedaan, dan komt het hele team in verzet. „Nee joh, dat moet je anders doen!". En wil iemand na verlekkerd de vingers afgelikt te hebben met de volle hand terug in het deeg, dan roepen de col lega's dat dat „heel vies" is. Medewerkster Jacqueline blijft in de buurt en wa geregeld aangeklampt vi het oplossen van kleine grotere problemen. „Juf, lust geen kaas". „Juf, snoept van het deeg!" „Ji wanneer moet de o\ open?" Machine Als alles klaar is worden tafels gedekt met borden, i kers en gerei en mag er t delijk gesnoept worden i de eigen maaksels. Charlo van negen komt met hi broer helemaal uit Gouda wil best vaker naar de 2 velkeuken toe. Pascal twaalf en heeft thuis wel gekookt. Maar leuk vond het hier wel. Rosalinde i tien helpt vaak haar moei en is van plan de recept thuis te gaan maken, achtjarige Mich iel zit zo der deeg-, melk- en cact vlekken, dat zijn oudi straks niet hoeven te rad wat hij gekookt en snoept heeft. Collectief wordt er op ruimd. De koekjes die d opgegeten zijn krijgt i» mee naar huis, samen a een andere trofée: het kot diploma. De afwas vereende krachten i mum van tijd wegge wei Maar op de vraag of i deelnemers zich nu met zelfde 'inzet thuis aan de was zullen zetten, klinkt verschillende kelen tria fan tel ijk: „Nee, want wij bi ben een afwasmachine!" Er worden nog vakanl kooklessen gegeven op en 30 juli en op 4 en 6 aug tus van 10.00 tot 12.00 u Op 29 juli is er eveneens 14.00 tot 16.00 uur kookt Kosten: vier gulden. Inlk tingen: tel. 070 - 27.22.70 9.00 tot 13.00 en van 16.00 17.00 uur). GASPRUS IETS OMLAAG ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeentelijke belastingen en de elektri citeitstarieven gaan in 1988 niet omhoog. De gastarieven worden met drie-tiende cent per ku bieke meter verlaagd. Wel zullen er stijgingen komen van de tarieven op het ri ool- en begrafenisrecht, maar dat is een gevolg van een eerder gedane uitspraak door de ge meenteraad dat de tarie ven voor gemeentelijke rechten in de toekomst kostendekkend moeten zijn. Dat bleek gisteren toen wet houder K. H. Mollema van financiën de ontwerp-begro- ting 1988 presenteerde. Voor 1988 is het gelukt om een voordelig saldo van 40.000 gulden te creëren. Het is voort het eerst dat de begroting van Alphen zo vroeg bekend is. Normaal werd de begroting pas in sep tember of oktober bekend gemaakt en was de behande ling van de cijfers in decem ber. Nu wordt dat eind okto ber. Eind augustus komt het college van B en W bijeen om te praten over de projec ten die met een bedrag van 650.000 gulden voor nieuw beleid kunnen worden uitge voerd. Dat geld is bestemd voor rentes en aflossingen op leningen die de gemeente op nieuwe investeringen afsluit. De raadsleden hebben echter een wensenlijst ingediend met een totaal van 2,5 mil joen gulden aan lasten. Daar moet dus in geschrapt wor den. Er moeten prioritei gesteld worden en het co ge zal na eind augustus vu stellen in die richting do Wethouder Mollema wacht wel dat daarbij plannen voor reorganis van het kruispunt M /Bruin Slot singel ter spn komen. Bij de vorige beg tingsbehandeling wilde B dit namelijk al vastlegg voor 1988. Dat is niet beurd omdat het heel ver lend is als je denkt geld hebben en dat is dan al gegeven.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12