Berlijnse straat menselijk benaderd RADIO/TELEVISIE £eidóa<3owuvnt John Lanting vergaat het lachen bij VPRO ie Satelliet-TV DINSDAG 21 JULI 1987 PAGINi „MUZIEKDAG" ZET TRADITIE VOORT HILVERSUM Veronica zet met zijn „Muziekdag" een traditie voort die drie jaar geleden begon. Morgen (Ned. 1 om 15.00 uur) is het weer zo ver, en zal in negen uur tijd een keur aan clips, concerten, interviews, his torische opnamen en mu ziekfilms ,aan de kijker voorbijtrekken. Het rechtstreekse program ma wordt gepresenteerd vanuit de Countdown Stu dio in Bussum door Simone Walraven, Adam Curry en Eric de Zwart Bart Peeters is ingehuurd voor de pre sentatie van de „Popkwis". Volgens Peter van Adri- chem, producer van de „Muziekdag" is de popkwis een inmiddels niet meer weg te denken fenomeen geworden in Nederland. „Zoals je vroeger een groei had in drive-in shows, zo trekken nu steeds meer popspecialisten door het land om popkwisjes te orga niseren". Het is de eerste keer dat Veronica zo'n pop kwis tijdens zijn „Muziek dag" organiseert. Interes sante onderdelen zijn behal ve het Eric Clapton-concert (23.15 uur), een portret van U2. Veronica mocht tijdens hun Kuip-concert opnamen maken. Te zien is het num mer „I Will Follow" en er is een interview met Bono en Adam Clayton. Dat ge sprek leverde uniek materi aal op want Bono speelt op zijn akoestische gitaar een nummer dat hij die morgen heeft gecomponeerd. Groot ste tegenvaller is het onder deel met Madonna. In eer ste instantie zou een inter view zijn te zien dat de Amerikaanse talkshow-gi gant Johnny Carson een aantal weken geleden met de Amerikaanse ster had. Het Amerikaanse tv-station is echter zo verguld met deze opnamen dat ze deze later dit jaar nog een keer willen uitzenden. Hierdoor gingen de opnamen aan de neus van Veronica voorbij en zal de omroep het moe ten doen met een compilatie van live-opnamen die tij dens haar huidige tournee werden gemaakt, beelden van haar nieuwste film „Who's that Girl" en clips. Zoals al eerder opgemerkt, lijkt 1987 het jaar van The Beatles te worden. Veronica dikt die stelling nog een beetje aan door oud Beatles materiaal als rode draad door de Muziekdag te laten lopen. HANS PIËT TROS DRIEJAAR LANG DE MEESTE KIJKERS HILVERSUM Met de zojuist bekend ge maakte kijkcijfers over het tweede kwar taal 1987, bereikte de TROS het moment waarop zij drie jaar lang onafgebroken de meeste kijkers aan zich wist te binden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat een dergelijk resultaat wordt behaald. De TROS ziet hierin opnieuw een bevestiging van het feit dat commerciële omroep in Nederland mogelijk is en beschouwt zich eens temeer als een belangrijke kandidaat om daaraan gestalte te geven. Voor de goe de orde, in het tijdvak 18.30 - 24.00 uur werden tijdens het tweede kwartaal de vol gende gemiddelden genoteerd: TROS 22%, Veronica 19%, AVRO 18%, NCRV 15%, VARA 14%, NOS 11%, KRO 10%. De B-om roepen EO en VPRO haalden een gemid delde van 4%. Fons van Westerloo adjunct programma directeur AVRO HILVERSUM Het Al gemeen Bestuur van de AVRO heeft gisteravond unaniem besloten de 41- iarige Fons van Wester loo te benoemen tot ad junct programma-direc teur radio en televisie. De omroep heeft dit be kendgemaakt. Van Wes terloo wordt daarmee de plaatsvervanger van Wibo van der Linde. Van Westerloo blijft overgens actief als ma nager informatieve pro gramma's, aldus de AVRO. HILVERSUM De VPRO heeft augustus weliswaar tot „humor-maand" gebombar deerd, theaterkomiek John Lanting kan er inmiddels niet meer om lachen. Samen met André van Duin, Seth Gaaikema en Rudi Carrell zou hij in het programma 'Het Inter view' ondervraagd worden door Harry Hos- man. Dat interview is echter geschrapt. De woordvoerder van Lanting's Theater van de Lach: „Afgesproken was dat het program ma op zondag 2 augustus zou worden uitge zonden en dat de opname in de week daar- voqr plaats zou vinden. Hosman heeft drie voorgesprekken gevoerd en ondanks het nau we contact dat we hebben onderhouden is er over die data nooit meer gesproken". Het was voor Lanting dan ook even schrik ken toen hij van Hosman de opnamedatum 'officieel' te horen kreeg: 4 of 5 augustus. De uitzenddatum was een week verschoven. „Dat kon helemaal niet, want dan was John al met vakantie. We hebben nog wel overlegd over het verzetten van de vakantie, maar John vindt dat hij z'n gezin dat niet kan aan doen. Hij heeft maar twee weken vakantie en in september gaat hij het land weer in met een nieuw stuk, dus heeft hij die vakantie echt nodig. Toen bleek dat de VPRO geen studiofaciliteiten had op een ander ogenblik, hebben we moeten besluiten om van het pro gramma af te zien. Dat vinden we echt heel jammer, omdat het in publicitaire zin heel welkom was". De VPRO heeft 'Het Interview' met Lanting van haar schema geschrapt en vult de zend tijd vooralsnog niet met een vervangend pro gramma. De zender gaat gewoon wat vroeger dicht. HILVERSUM Het 750-jarig bestaan van het door een muur in tweeën gehakte Ber lijn heeft dit jaar talloze mani festaties en evenementen tot gevolg. De NOS-televisie haakt op geheel eigen wijze in op dit jubileum. Niet door de feestelijkheden in beeld te brengen, maar door heel men selijke documentaires uit te zenden over twee belangrijke straten in Berlijn: de Frie- drichstrasse (vanavond: Ned. 2 om 20.00 uur) en de Potsda- merstrasse, ook wel die Potse genoemd (28 juli: Ned. 2 om 20.00 uur). De eerste film „Berlijn, Haupt- stadt der DDR: Friedrichstras- se" is een Nederlandse pro- duktie, vervaardigd door het filmersduo Almer Tjepkema en Jaap Walvis. De tweede „Die Potse, straat van paleizen en bordelen" is een Duitse aankoop. Dat in de eerste do cumentaire de keuze op Frie- derichstrasse viel, heeft vooral te maken met de bekendheid, die de straat heeft. Friedrichstrasse is genoemd naar de koning van Pruisen en werd in eerste instantie be volkt door rijke burgers, ge leerden en dichters. Rond de eeuwwisseling werd het dé handelsstraat en daarmee de drukste straat van Berlijn. Hij verloor die rol na de crisis in 1922, aan de Leipziger Strasse, maar werd vervolgens hét uit gangscentrum van Berlijn. Zo stond er onder meer het Thea ter am Schiffbauerdam, dat wereldberoemd werd door Brechts „Berliner Ensemble". Na de oorlog bleven er alleen drie-en-eenhalve kilometer troosteloze ruïnes over. Nu is de straat door de Muur in twee helften verdeeld. Het deel in West-Berlijn is saai en levenloos. Het enige spectacu laire is Checkpoint Charlie, de Meer dan vijfduizend bouwvakkers werken dag en nacht aan de wederopbouw van Friedrichstras se. FOTO: FRANK GREINER/NOS grensovergang naar het deel van de Friedrichstrasse dat tot Oost-Berlijn behoort. Wie die grensovergang maakt komt in een straat die in drie delen uit een valt. Het eerste deel is mo menteel het grootste bouwter rein van de Duitse Democra tisch Republiek, waar zo'n vijfduizend bouwvakkers dag en nacht werken aan de re constructie. Het tweede deel, waar de straat kruist met Un- ter den Linden en waar vroe ger Kranzler en Cafe Bauer belangrijke horica-gelegenhe- den waren, is een luxe boule vard, terwijl in het derde deel hard wordt gewerkt aan de re constructie van het verleden. In de documentaire wordt he den en verleden ook in film beelden getoond. Zo zijn er prachtige archief-opnamen van de vooroorlogse Friedrich strasse, afkomstig uit het oude Afa-archief, dat in Babelsberg is gevestigd. De documentaire laat een dag uit het leven van Friedrich strasse zien. De filmers staan om zes uur klaar wanneer de eerste arbeiders op hun werk komen en gaan naar bed wan neer de stad uitgestorven lijkt en er van een groot stedelijk karakter niets blijkt. In die pe riode passeren talloze mensen de camera en geven hun me ning over het leven in Oost- Berlijn. Dat het portret niet is opgehangen aan één gezin, is een heel bewust keuze ge weest. Volgens de NOS zijn er veel gesprekken geweest met de filmers voor deze opzet uit eindelijk uit de bus rolde. Fil mer Jaap Walvis: „En toen moesten we nog toestemming krijgen van de Oostduitsers. Daar ontmoetten wij veel aar zeling. We wilden namelijk alle vrijheid hebben om te fil men. Uiteindelijk is dat toch gelukt". Dat betekende niet dat de ploeg ongehinderd zijn gang kon gaan. In de documentaire is daar even iets van te zien wanneer de camera bij Check Point Charlie arriveert. Jaap: „Twee tot drie keer per dag was er sprake van een politie controle, waarbij naar onze perskaarten werd gevraagd. Dat was natuurlijk heel hin derlijk, maar er is ons niets verhinderd. Alleen de Muur hebben we niet mogen filmen. Als alternatief werd ons de metro aangeboden. We zijn de eerste in de geschiedenis die deze belangrijke grensover gang tussen Oost- en West- Berlijn heeft mogen vastleg gen". Voor het tweetal naar Oost- Berlijn vertrok, werd eerst via het Oostduitse perscentrum contact gezocht met mensen. Jaap: „Zij hebben de zegslie den voor ons uitgezocht en daar zijn later andere mensen aan toegevoegd die wij toeval lig tegenkwamen of waarmee we tijdens het filmen in con tact kwamen. Het jonge gezin bijvoorbeeld dat toch heel re volutionaire ideeën verwoord over het weghalen van de Muur is daar een voorbeeld van. Ik kan overigens niet zeggen dat de mensen die wij van te voren hadden gespro ken hun verhaal veranderden toen de camera op hen werd gericht". De documentaire over Frie drichstrasse is een heel mense lijk portret geworden, soms voorzien van behoorlijk cy nisch gesproken commentaar door Joop Koopman. Het geeft echter een indrukwekkend beeld van het leven in het oos- terlijk deel de stad. Dat de NOS de tweeluik vlak voor bouwvakvakantie op het scherm brengt, heeft met een mogelijke interesse te maken, die de documentaires wekken bij de vakantiegangers. HANS PIËT NEDERLAND 1 AVRO 15.25 D Fort Apache, Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van John Ford. Met o.a. John Wayne en Henry Fon da NOS 17.30 V26-Jour naai AVRO 17.40 Vol Superl Programma voor 11-14 jarigen gepre senteerd door Leoni Jan- 18.05 18.45 19.00 20.00 20.28 [EMinjon-magazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep. Vanavond staat de zomer- mode 1987 centraal Sound effects (2), vijfdeli ge serie Engels voor de ba sisschool Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Afl. 3: De hekserij van Bozerik/Afl. 4: De dwerg in het rotsbos NOS Journaal en weerover- zicht AVRO Sterrenslag, sport- en spelprogramma met be kende Nederlanders van uit het Sterrenslag-stadion in de Efteling. Presentatie: Sandra Reemer en Paul de Leeuw AVRO's Tèlevizier, infor matieve rubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Varekamp IS Jonge mensen op het concertpodium, muzikaal programma. 1. Ofra Har- noy, cello: Celloconcert in D, opus 101, Haydn (deel 2: Adagio en deel 3: Alle gro). 2. Barry Banks, tenor: 'Un furtiva lagrime' uit 'L'Elisir d'amore' van Do nizetti. 3. Mark Holland, bariton: Fragmenten uit 'II barbiere di Seviglia' van Rossini. 4. Barry Banks en Mark Holland: Fragment uit 'II barbiere di Seviglia' van Rossini. M.m.v. het Radio Symfonie 0r o.l.v. Jan Stulen. Prese tie: Cees van Drone (herh.) 23.50 Ontdek je plekje. Middelharnis NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 NOS 15.30-16.45 H Studio Sport tra. Ronde van Fran» rechtstreeks verslag de etappe Villard de u L'AIpe d'Huez (201 Commentaar: Smeets en Jean Nelissi 17.55 Studio Sport extra. Ro van Frankrijk: same ting van de vandaag v< den etappe 18.15 Nieuws voor doven 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Eerst het werk en Duitse tv-film met 0 Buck in de hoofdrol boerenjongen Gert Ramm hoort op de r van het populaire café dillac in Hamburg. Hij sluit er heen te gaan trekt daar ongewild aandacht van een r dat hem een totaal n wereld binnenvoert IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitfl briek NOS 20.00 Berlijn 750 jaar, twee ge documentaire over lijn, ter gelegenheid het 750-jarig bestaan deze stad. Afl. 1: Ba Haupstadt der DDR: drichstrasse, film over woners, heden, verle en toekomst van straat 21.30 Television, dertiend Engelse documentaii rie over het medium tt sie. Afl. 4: De macht het nieuws 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven ^Duitsjanc^ BRT 1 DUITSLAND 1 15.45 Nationaal défilé, rechtstreekse reportage van het militair défi lé. naar aanleiding van de na tionale feestdag 17.55 Nieuws in teletekst 18 00 Tik Tak, kinderserie (herh.) 18.05 Plons. Afl.: Plons en de goud vis (herh.) 18.10 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Engelse serie met Gerald Sunquist en Ri chard Willis. Afl. 5: Op de vlucht 18.35 Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag 18.50 Onbekende wereld (Explore), documentaireserie. Afl. 15: Ontdekkingsreizigers en primi tieve volkeren (1. herh.) 19.15 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace. Peter Phelps en Pat McDo nald. Fiona en Terry hebben een openhartig gesprek en Fiona's diepste wens wordt vervuld 19.40 Mededelingen an program ma-overzicht 19 45 Nieuws 20.15 Kunst-zaken 20.25 Mike, praatschow met Mike Vendrengh rechtstreeks vanuit Koksijde 21.45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-Omroep 22.05 De koele krijger (Cold War rior). achtdelige Engelse spio nageserie met Michael Demi- son. Dean Harris, Lucy Fle ming, e.a. Afl. 6: Asiel. Yuri Se- manov, een jong militair atta ché van de Russische ambas sade. wil politiek asiel. Maar door wie wordt Semanov con stant in de gaten gehouden? (herh.) 22.35-22.55 Nieuws en Coda: Nacht lied, van Jef van Hoof. uitge voerd door het Omroepkoor o.l.v. Vic Nees 15.50 Tagesschau 16.00 Bambinot Der Wunschkin- derautomat (slot), zevendelige tv-serie naar een vertelling van Josef Nesvadba. Afl. 7: Ab- schied von lllusionen 16.45 Spass am Dienstag, kinder magazine met o.a. Mickey Mouse en zijn vrienden 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Sprungbrett Ausschnittwei- se Kleinkunst. Afl.: Achim Ko- nejung - cabaret 18.25 Moselbrück, tv-serle. Afl.: Neue Hoffnung 19.24 Turf, tv-serie. Afl.: Der grosse Tag des Leo Langfinger 19.57 Programma-overzicht 20.00 HTagesschau 20.15 Wortschatzen, spelprogramma met Margarethe Schreinema- kers 21.00 Kontraste, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Barbara Bell Geddes, Linda Gray e.a. Afl.: Neue Enthüllungen 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt: Entartete Kunst, Bilanz eines Bildersturms, do cumentaire over de kunst die door de nationaal-socialisten werd verguisd. Zo'n 16.000 kunstwerken werden in het Derde Rijk als 'Entartete Kunst' bestempeld en uit openbare tentoonstellingen verwijderd. Daaronder zaten veel Duitse expressionisten, maar ook Van Goghs, Gau- guins en Picasso's 23.45 ARD-Sport extra. Wereldkam pioenschappen schermen: fi nale heren floret. Commentaar: Stefan Lazar 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 RTBF 1 15.45 Nationaal défilé, rechtstreekse reportage 17.10 Tekenfilm 17.25 Document panique Korsam- ba, documentaire over de oli- fantenjacht 18.30 L'écran des vacances, kinder magazine met o.a. 'Tom Sawy er", 'Hello Moineau', 'Gummi Bears' en 'Mimi Cracra' 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Lotto/Joker 19.30 Journaal. Aansluitend: samen vatting van de 20e etappe van de Tour de France 20.10 Contacts, verkeerstips. Afl.: Véhicules sur rails 20.15 Les sentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Niger, Les caravanes passent... les rèves aussi 21.30 Ciné-Club de minuit - Cinéma beige: Un soir de joie, Belgi sche speelfilm uit 1956 van Gaston Schoukens. Met Mar cel Roels, Roger Dutolt, Jan- Pierre Loriot e.a. Een groep Belgische verzetslieden willen in de herfst van 1943 de ver jaardag van de wapenstilstand van 1918 vieren. Ze besluiten een uitgave van de krant Le Soir te maken en te versprei den 23.20 Laatste nieuws 15.57 Heute 16.00 Die Sport-Reportage. Tour de France, 20e etappe: Villar de Lans - L'AIpe d'Huez (201 km.). Commentaar: Klaus An- germann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.45 Tom Jerry, tekenfilmserie 18.20 Wartesaal zum kleinen Glück, tv-serie met Grit Boettcher, Rijk de Gooyer, Herbert Her rmann e.a. Afl.: Haie und klei ner Fisch 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.25 Die Reportage: London im Jahr 2000, documentaire 20.00 tj Alibi, Duitse speelfilm uit 1955 van Alfred Weidenmann. Met E.O. Hasse, Gisela von Collande, Charles Brauer e.a. Harald Meinhardt wordt ver oordeeld voor de moord op zijn minnares, mevrouw Over- beck, de kinderloze vrouw van een bekend wetenschapper Het ontbrak hem aan een alibi. Peter Hansen, lid van de jury en reporter bij een dagblad laat het er niet bij zitten en gaat op onderzoek uit 21.45 Heute-Journal 22.10 Vorbereitung auf die Freiheit. 'Vom Alltag im offenen Straf- vollzug', documentaire t22.40 Das kleine Fernsehspiel: An- trag auf Liebensheirat, gedra- De bekende Duitse toneelspe ler O.E. Hasse speelt de rol van de veelzijdige reporter Pe ter Hansen in de speelfilm „Ali bi". Duitsland 2 om 20.00 uur. FOTO: SP matiseerde documentaire van Thomas Carle. Met Cornelia en Peter Schnall 23.40 Heuts DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 22.00 22.45 Teletekstoverzicht Die Opodeldoks, kinderserie met de Ausburger Puppenkis- te. Afllm Waldland Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesschau Auslandsreporter. Michel Eickhoff vanuit Boston: Stad van tegenstellingen Rückblende, documentairese rie. Filmportret van de tien jaar geleden overleden toneelspeler Henry Vahl MS Franziska, achtdelige tv- serie met Paul Dahlke, Femke Boersma, Bruno Dietrich e.a. Afl. 2: lm grünen Hahn. De Franziska ligt in de haven van Duisburg. Jacob is op zoek naar een nieuwe reis. Hij blijkt echter de leeftijd bereikt te hebben waarop hij zich door een bedrijfsarts moet laten keuren. Niko moet voor een tijdje naar de schippersschool Gast-Spiel Wiedersehen mil Kommissar Haferkampf: Tatort, politiese rie met Hansjörg Felmy, Ulrich von Dobschütz. Willy Semmel- rogge e.a. Afl.: Zweikampf. Marion Mezger, de vrouw van een miljonair, is ontvoerd en wordt geblinddoekt in een ap partement vastgehouden. Haar man betaalt een hoge som los- eeld (herh.) aatste nieuws □3 Ondertiteling via TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■O Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 14.50 E The bells of SI. Mary's, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Leo McCary. Met Bing Crosby, Ingrid Bergman, Henry Travers e.a. 16.55 Tekenfilm 17.10 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Kwicky Koala Show' en 'Wizbit' 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Eureks, informatief kinderpro gramma met Philip Fox, Ber nard Holley, Julia Binsted e.a. (compilatie) 18.35 Hard hat and Hadley (2). infor matieve serie over paardrijden 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 INo place like home, come dyserie met William Gaunt, Pa tricia Garwood. Marcia Warren e.a. Afl.: The video (herh.) 20.30 KEastEndera, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 CXI Juliet Bravo, politieserie met o.a. Anna Carteret en Da vid Ellison. Afl.: Flesh and Blood (herh.) 21.50 Points of view 22.00 Nieuws en weerbericht 22.30 Traitor, tv-spel van Dennis Potter over spionnen in White hall. Met o.a. John le Mesurier, Jack Hedley en Neil McCallum 23.30 Jasper Carrott Stand up America, serie programma's waarin Jasper Carrott jonge komieken uit Amerika voor stelt. Ditmaal optredens van o.a. Emo Philips, Marsha War- field en Mike MacDonald 00.10 Ken Horn's Chinese cookery, culinaire rubriek. Afl.: Groen ten 00.25 Late night in concert Simply Red 00.55 Weerbericht BBC 2 16.02 Voyage of the heroes (2) 16.40 In the making: The Whitling- ton Press 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 E Harold Lloyd-cyclus: Feet first, Amerikaanse speelfilm uit 1930 van Clyde Bruckman. Met Harold Lloyd, Barabara Kent, Robert McWade e.a. 18.25 The man who invented the twentieth century 19.00 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 19.50 Tricks of the trade, tips ter verlichting van het huishouden 20.20 Animal squad 20.50 Food and Drink quiz, culinaire quiz 21.20 Brass tacks: Chopsticks, bull dozers and Newcastle brown, driedelige documentaireserie over het eerste verstigingsjaar van een Japanse bulldozerfa- briek in Noord-Oost Engeland. Afl. 1: Japan in Geordieland: Chopsticks 22.00 CDR.K.O.-filmcyclus - Thrillers and chillers: Build my gallows high, Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Jacques Tour- neur. Met o.a. Robert Mit- chum, Jane Greer, Kirk Dou glas en Rhonda Fleming 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.30-01.00 Open University SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show, pop- programma 16.30 S) UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: A Quiet Evening 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: An Element of Risk 19.30 The Quest, westernserie. Afl.: Buffalo Hunter 20.25 The Levkas Man, tv-serie naar de roman van Hammond Innes over een verdwenen archeo loog in Griekenland die betrok ken raakt in smokkelaffaires 21.20 Chuck Connors- Great Wes tern Theatre, westernserie 22.15 US College Football 23.15 S UK Despatch (herh.) 23.45-00.45 SI The smash great vi deorace (herh.) SUPER CHANNEL 17.00 18.00 22.00 22.30 23.30 23.35 00.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto Countdown, popprogramma met Adam Curry Adventure of a lifetime, docu mentaireserie over zes jonge ren op expeditie in Nepal The Legend of King Arthur, tv-serie met o.a. Andrew Burt, Felicity Dean en David Robb Busman's Holiday, spelpro gramma met Julian Pettifer Europees weerbericht David Attenborough Presents: The living planet, natuurfilm serie. Afl.: The margins of the land Are you being served? Come dyserie met o.a. Wendy Ri chard, John Inman, Mollie Sugden en Frank Thornton Silent Reach, tv-serie over conflicten tussen Australische mijncorporaties en de Aborigi nes. Met Robert Vaughn in de hoofdrol Super Channel News Super Sport Europees weerbericht Tommorow's World, populair- wetenschappelijk magazine Motorhead, heavy-metal speci- 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Julien Fontanes Magistral, tv- serie 17.35 La Maison de Tf1, knutsel ma gazine 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Grand Public, amusements programma met als gast Julien Clerc 20.30 Julien Fontanes Magistral, tv- serie 22.00 Journaal 22.30-00.10 E Opéra Musette, Fran se speelfilm met o.a. René Le- fèvre, Saturnin Fabre en Pau- lette Dubost BBS ^TJMjJorg NEDERLAND 1 VOO 15.00 E Live vanuit de Count down Studio. Simone Walraven, Adam Curry en Erik de Zwart presen teren live artiesten en clips. Met om 15.45 Muziekdag Mode en om 16.35 Popquiz, halve finales, met Bart Pee ters NOS 17.30 V»6-Journaal VOO 17.40 Veronica Sport NEDERLAND 2 NOS 12.00-12.30 (TRonde van Frankrijk, verslag van de beklimming van de Cols du Lautaret et du Gab bier 15.30-17.45 URonde van Frank rijk, verslag van de te rijden etappe Bourg d'Oisans - La Plagne (Col de la Madeleine) BRT 1/RTBF 1 12.30-13.30 Ronde van Frankrijk 16.00-17.45 Ronde van Frankrijk DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 10.55 Wortschatzen 11.40 Umschau 12.10 Kontraste 12.55 Per soverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 14.25 E Fury 14.50 Unternehmen Arche Noah 15.20 Tagesschau 15.30 Ins Herz dir gebrannt 16.15 Das ge heime Tagebuch des Adrian Mole 16.45 Geschichten von Kindern aus aller Welt 17.15 Tour de France DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.30 Heute 14.35 Mein Name ist Hase 15.00 Pippi Langstrumpf 15.30 Fe- rienexpress 16.05 Die Höhlenkinder 16.30 Morgen schon 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ich hei- rate eine Familie... BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Charlie Brown 10.30 Why don't you...? 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv-serie 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Children's BBC 13.05 Dallas (herh.) 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serie 14.50 E Death of a scoundrel, speelfilm uit 1956 16.45 Zwemwed strijden 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Show 07.35 DJ Kat Show 08.30 IS Sky Trax 13.10 A Country Practice 14.00 Ask Dr Ruth 14.30 City Lights 15.00 He- Man 15.30 The Deputy 16.00 IS Sky Trax 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 The Goodies 11.30 Simon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghost- busters 16.00 Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Residentie pauzedienst. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Vokaal. Werken van Liszt. 20.00 Nieuws. 20.02 Kamermuziek. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 18.00 Leiden Poli tiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 21.00 Popwetenswaardigheden Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00- 18.20 Cultuur, nieuws, sport. BRT 1 18.10 Belgisch chanson. 19.15 Toeternietoe. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee - rockgolf. 22.05 Midzomersnachtdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Belgische marsen. 18.30 Liszt, mens en musicus (14). 19.30 Intermezzo. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 BRT-Filharmonisch orkest. 22.00 Kamermuziek uit eigen land. 23.30-23.45 De avondmuziek van Die trich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 NOS: Radio Tour de France. 17.08 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 14.03 Torug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok 10.30 Orkestpalet. 11.50 Symfonische muziek uit E land. 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeé 17J)0 't Is een wonder. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - W Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de nai 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radiq West: (via FM-frequentie R 1) 07.15-08.00 Ochtendmagai 12.00-13.00 Lunchprogramma mei tualiteiten, land- en tuinbouw, r naai nieuws, de uit-tip van de da 'Hebbes'. Radio'Rijnmond: Om OJ 08.00 en 08.30 Regionaal ma weer en verkeer. Tegen achten d» lumn en om 07.45 en 08.15 Qufl Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden in zomerkt je- 13.00 Nieuws. 13.15 Radio Tour. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vaké 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. Een wat aparl programma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Klassiek ochtendconcert Sintonia nr. 2 in Es, C. PI Bach. 2. Fantasie in F - 608, Wolfgang Amadeus zart. 3. Concerto in C - fluit, hobo en orkest, Antd Salieri. 09.15 Chopiniana. 10.00 Woordprogramma: Frans-I gische literatuur in Antwef 10.45 Matinee. 12.30 Tafelmuziek. 1. Suite In G,« klavecimbel, Louis Coup® 2. Concerto In D, opus 9 nr. voor hobo en orkest. Tor» Albinoni. 13.15 Voor een luchtige namiddal 14.00 Operette en Musical. 1 schoene Galathee. Frani Suppe. 2. Ein Walzertrl Oscar Strauss. 16.00 Sonate nr. 2, Anton Rubins! 16.30 Symfonische muziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12