Kwaliteit en prijzen van paling verschillen enorm Zoeterwoudenaren varen Elfstedentocht per kano dagpuzzel Regen veroorzaakt opnieuw overlast LEIDEN OMGEVING aan tafel dienstuerlening Luchtvaart Club Hefbrug mag blijve Dodelijk ongeval in Ter Aar Sombere start SeidócSoivuMit DINSDAG 21 JULI 1987 PAG Met gehakt gevulde paprika 's, torna tensla en aardappelpuree griesmeelvla De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 pa prika's, zout, 30 g ontbijt spek in dunne plakjes, 10 g margarine, 150 g gehakt, peper, nootmuskaat, 1 le pel tomatenpuree, aroma, worcestersaus, 2 plakken kaas; 2 tomaten, zout, peper, uit je, peterselie; Vt tot 1 kg aardappelen, zout, peper, nootmuskaat, melk, 15 g margarine; Vs liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, citroena roma, 2 aardbeien. Verwijder van de gewassen paprika 's het steeltje, snijd er aan die kant een kapje af en haal er zaden en zaadlijsten uit. Kook alle stukken papri ka vijf minuten in ruim wa ter met zout en laat ze ver volgens uitlekken. Bak het spek met het kleingesneden uitje in de margarine licht bruin. Voeg het gehakt toe met zout, peper en nootmus kaat en bak de massa al roe rende gaar. Snijd de kapjes van de paprika klein en meng de stukjes met de to matenpuree door het gehakt. Maak het mengsel op smaak af met zout, aroma of wor cestersaus en vul er de papri ka's mee. Zet de paprika 's tegen elkaar aan in een vuurvaste schotel en leg op elke vrucht een op maat gevouwen plak kaas. Schenk een centimeter pa prika-kookvocht in de schaal. Bak de paprika's in twintig minuten warm en lichtbruin in een oven die op 4 of 175 staat. Geef ieder, als aanvulling op de paprika als groente, een in plakken gesneden tomaat. Strooi er zout, peper, klein gesneden ui en peterselie over. Breng de helft van de melk aan de kook, strooi er al roe rende een mengsel van gries- meel en suiker in en laat de vla vijf minuten koken. Voeg van het vuur de overige kou de melk toe. Meng de koud geworden vla met een paar druppels citroenaroma en garneer haar met stukjes aardbei. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 24 juli waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. OIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11 00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). ZESHOEK 1-4 volgeling; 2-5 bepaald onderricht; 3-6 verzamelboek; 1-2 verzoekschrift; 2-3 platrond voorwerp; 2-3 Mohammedaanse boetende bedelmonnik; 4-5 beeldraadsel; 5-6 schaduw beeld; 6-1 hemelse gave (flg.). OPLOSSING buubui l-g ïiumos 9-s !snqej g-* Ij^bj f -C '.fliips z-z :sejpB z-l :tunqiBOioj 9-E :sd|)fBBU3S g-z :jeöuequ8B *-(. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN In drie Alphen- se woningen is afgelopen nacht ingebroken. Uit een woning aan de Ak- kerwinde werd 70 gul den ontvreemd. De da ders kwamen binnen door een achterdeur te forceren. Op die manier werd ook een woning aan de Bartokhof binne- gedrongen, waar een videorecorder en siera den werden meegeno men. Uit een woning aan de Bachsingel werd een onbekende hoeveelheid sieraden meegenomen. Twee gewonden bij botsing ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een aanrijding tusseneen fietser en een bromfietsster zijn gistermiddag om kwart voor vijf op het fietspad langs de Prins Hendrikstraat twee ge wonden gevallen. Een 17-jarige Alphense bestuurster van een brommer en een 17-jarige fiet ser uit Alphen botsten frontaal tegen elkaar, ondanks het feit dat beiden volgens eigen zeggen uiterst rechts hielden. Het meis je is met een zware hersen schudding naar het Rijnoordzie- kenhuis gebracht, de jongen kreeg met een gebroken teen de zelfde bestemming. Coming Star Show NOORDWIJKERHOUT De entertainer Hans Ver snel presenteert op donder dag 23 juli op het strand van het Oosterduinsemeer de Hans Versnel's Coming Star show. Daarvoor wor den nog deelnemers ge zocht. Iedereen die denkt een leuke act te hebben en daarmee binnen de kortste keren een ster te worden, kan zich opgeven bij de VVV Noordwijkerhout, tel .02523-72096. De show vindt plaats tussen 20.00 uur en 22.00 uur op het podium tussen de paalzitters in het Oosterduinsemeer. Huttenbouw in Voorhout VOORHOUT In het kader van de door de Stichting Jeugdraad georganiseerde Vakantie- Evenementen is gisteren begonnen met het bou wen van hutten. Met groot enthousiasme en gewa pend met spijkers, hamers en met grote vinding rijkheid zijn allerlei soorten hutten neergezet. Een aantal ouders was meegekomen om behulpzaam te zijn. Dit mini-dorpje krijgt een eigen via loting ge kozen burgemeester en er wordt ook een politie man aangesteld. Er komt eveneens een commissie „woningtoezicht". Ruim honderd kinderen waren om half tien al druk in de weer. Hoewel niet op genomen in het programma-boekje wordt donder dagmiddag de film; „De muzikale olifant" ver toond. Het verhaal speelt zich af in Moskou, waar een professor beweert, dat hij alle dieren kan le ren spreken. Aanvang 13.30 uur. Plaats: Spelewey. Toegang: 1.50. 's Avonds wordt film: „De Rode Kaperkapitein" gedraaid. Aanvang: 19.00 uur. Toegang: ƒ2.50. Inbraak tijdens vakantie HAZERSWOUDE Door de achterdeur te forceren zijn inbrekers een woning aan de Loe- teweg in Hazerswoude- dorp binnengekomen. Wat is verdwenen is nog niet bekend aange zien de eigenaren van de woning met vakantie zijn. De inbraak moet gepleegd zijn tussen zondag zeven uur 'sa- vonds en maandag avond om half zeven. De sleutelhouder ont dekte de inbraak. De politie doet een tech nisch onderzoek. Bejaarde vrouw beroofd WARMOND Een 72-jarige vrouw uit Warmond is gister middag om vier uur van haar tas, waarin zich 85 gulden be vond, beroofd. De vrouw liep over de Herenweg ter hoogte van het bejaardenhuis Liduina in Warmond. Naast haar stopte een auto. De vrouw, die dacht dat de inzittenden de weg wil den vragen, boog zich naar het geopende raam toe. Op dat mo ment werd haar tas door de pas- sagiere gepakt waarna de auto wegreed richting Oegstgeest. De bejaarde vrouw, die haar tas stevig vasthad, viel. Ze moest door de dokter worden behan deld voor gekneusde ribben en een paar bloeduitstortingen. Gestolen speedbf gevonden WASSENAAR Zanderij Vaart in! naar heeft de pobt teren rond het n uur een speedbo vonden die drie geleden was gestoi Voorschoten. De bc keurig afgemeerd een brug. Om» hadden de polit waarschuwd, omdJ boot er al een tijf De politie heeft dd naar achterhaald hand van het x nummer van de li eigenaar komt vandaag afhalen. 1 dief ontbreekt elk C: n. I elk ZOETERWOUDE/LEEU- WARDEN Hollanders zijn al door de eeuwen heen ge wend aan water. En sinds de Elfstedentocht in 1985 het ge hele land in een soort roes bracht lijkt het hek helemaal van de dam. Het waterrijke Friese land lijkt wel een bede vaartsoord. Na de tocht op de gladde ijzers ook volbracht door een paar dozijn Zoeter- woudenaren volgde een fietstocht langs de elf steden, een surftocht en vorig jaar zelfs ook een estafetteloop waaraan ook een Zoeterwoud- se equipe van badmintonvere niging Shuttlewoude deelnam. In het vindingrijke Zoeter woude is aan de Elstedentocht .een nieuw hoofdstuk toege voegd: een tocht per kano. Deze week onderneemt een aantal Zoeterwoudenaren een poging in de elf beroemdste steden van Friesland een stempel te halen. Geen een voudige opgave overigens want niet alle 12 kanoërs zijn goed getraind. Enkele maanden geleden werd onder het genot van enig geestrijk vocht van een Zoe- terwoudse brouwer voor de lol het plan geopperd om de Elf stedentocht per kano af te leg- §en. Na enig broeden werden e plannen verder geconcreti seerd en na de nodige voorbe reidingen met diverse trai ningen op de Vliet brak gis teren het uur van de waarheid aan. De eerste etappe van Leeuwarden naar Smallebrug- ge (vlak voor Woudsend) KATWIJKER SCHUITEMAKER: „KWEEKPALING WORDT DE TOEKOMST" De Leidse Luchtvaart Club verzorgde gisteravond een show op het terrein van Swetterhage te Zoeterwoude. Dat gebeurde in het kader van het zomerprogramma al was het bepaald geen zomer want na een druilerig regentje begon het nadien flink te regenen. Toch wilden de amateur-vliegers het publiek niet teleurstellen en de gehele show werd afgewerkt. J. van der Meer, secretaris van de club, zei er het volgende over: „Het is inderdaad een uitzondering dat we vliegen als het regent want de regen komt de toestellen niet ten goede. We vonden het erg sneu voor het publiek als we niets hadden laten zien alhoe wel ons programma toch aanzienlijk uitgebreider is. Mede door vakanties van leden waren er nu geen helikopters en dat is jam mer want juist dat is heel spectaculair. Daarom zeggen wij toe nog een keertje terug te komen bij Swetterhage". De modelvliegers werkten een zgn. radio-control programma af waarbij allerlei figuren werden gemaakt. De mensen aan de grond waren allen goed getraind en dat is volgens de heer Van der Meer ook nodig. „Zo'n toestelletje weegt drie kilo en heeft een snelheid van circa 60 70 km per uur". FOTO: WIM VAN NOORT BOLLENSTREEK De hevige regenval heeft gisteravond veel overlast veroorzaakt in de Bol lenstreek. Niet alleen moesten meerdere straten worden afge sloten, ook hadden twee aanrij dingen plaats door de grote hoe veelheden hemelwater. Gewon den vielen daarbij niet. De brandweer maakte overuren. Op de Rijnsburgerweg in Oegst geest week gisteravond rond ze ven uur een 36-jarige vrouw uit Amersfoort uit voor een grote plas op het wegdek. Zij deed dit zo onvoorzichtig, dat een 32-ja- rige Leidenaar die in een vrachtwagen naast haar reed, moest uitwijken en op de linker rijbaan van het tegemoet ko mende verkeer uit Rijnsburg te recht kwam. Daar kon een 42- jarige Leidenaar de vrachtauto niet ontwijken. Zijn auto werd behoorlijk beschadigd. De vrachtauto liep practisch geen schade op, de veroorzaakster kwam er zelfs helemaal zonder schade vanaf. Een Hagenaar slipte om tien voor zeven op rijksweg 44 Amsterdam-Den Haag ter hoogte van Oegstgeest als gevolg van de grote hoeveel heid water die zich daar op de weg bevond. Hij kwam tegen de linker vangrail terecht, waarbij zijn auto zwaar werd bescha digd. Vanwege het slipgevaar werd de rechter rijbaan na dit ongeluk gedurende twintig mi nuten afgesloten. De brandweer van Oegstgeest pompte een grote hoeveelheid water weg onder het viaduct van rijksweg A44 over de Al- mondeweg. Het water stond er zo hoog, dat het verkeer er niet meer onderdoor kon. In Rijns- burg kwam tal van straten blank te staan. De Brouwer straat moest zelfs geruime tijd worden afgesloten. In de dubbe le buurt liep het water enkele woonkamers en kelders in. Van de Vliet Zuidzijde spoelde een stuk bestrating weg. De herstel werkzaamheden liepen geen ge vaar. De Hoofdstraat in Valken burg moest ook worden afgeslo ten. De brandweer legde zand zakken voor de woningen om het water tegen te houden. Kel derboxen overstroomden. DEN HAAG/OEGSTC De hefbrug met ovt ping aan de Kemp straat mag blijven. De van State heeft vanm het besluit van de gen Oegstgeest om het bouw te breken geschorst. 1 man moet wel zijn sloc teriaal afvoeren en zip rein niet meer als i hiervoor gebruiken, man, die uit hobby auto knapt, heeft op zijn er! de Kempenaerstraat a aantal jaren een he staan. Enige tijd gei heeft hij er zonder vei ning een overkapping gebouwd. De gen Oegstgeest wilde het bd weghebben aangezien I constructie van de Ke naerstraat op handen iL overkapping vond meur meer passen in de n; winkelstraat. Bovendiei de gemeente klachten g gen over het rommelige zien van het terrein en men vraagtekens bij de by van Beukman. Volge gemeente was hier s| van een garagebedrijf dat paste niet in het be mingsplan. Automobiliste rijdt tegen motorfietser HILLEGOM Een 3» motorrijder uit Hillegom termiddag om vijf uur ge geraakt bij een aanrijdin een 24-jarige plaatsgeno# man werd met hoofd Iets vermoedelijk een beenl naar het ziekenhuis geb De vrouw reed met haai uit de inrit van een woni Haarlemmerstraat op a daarbij de motorrijder ovi hoofd. Haar auto werd do klap geheel vernield. stond op het programma. Na wat spetters in het begin be gon het later te regenen maar er was nauwelijks wind en daarom toch redelijk goed weer om te varen. Na circa 2 uur meldde zich de eerste uit valler: Ada van den Berg-Bos bleek te veel problemen te hebben met het in bedwang houden van de kano en zij stond haar plaats af aan „eer ste reserve" Wil Vink die tot dat moment in de volgboot had gezeten. Na circa 15 kilometer stapte Jan van der Geest (hij is overi gens in bezit van het „echte" Elfstedenkruis) na een korte pauze pardoes in het water in plaats van in de boot doch dat mocht de pret niet drukken. Datzelfde lot onderging later Willem Olsthoorn. Het laatste gedeelte van de eerste etappe verliep zeer voorspoedig. Mede doordat de wind die toen op stak precies in de rug van de kanoërs stond. Na 27 kilome ter gaf Jan van Leeuwen tijde lijk de Pijp aan Maarten (zon dag zat hij nog aan de Middel landse Zee om spoorslags af te reizen naar Friesland en di- KATWIJK Katwijk en Scneveningen zijn twee van de twaalf toeristische plaatsen waarin Konsu- menten Kontakt onlangs voor onderzoek 26 pondjes paling kocht. De onder zoekers kochten de vis bij stalletjes of winkels waar veel toeristen komen, voor 16 (Harderwijk) tot 25 gulden (Hoorn) per pond. Ze proefden, roken en bekeken de vis onder de microscoop op bacte riën. Op de helft van de paling was iets aan te merken. Ruim een derde van de paling voldeed niet aan redelijke hygiëni sche normen en bevatte te veel bacteriën. Ziektever wekkende bacteriën wer den echter niet gevonden. Een derde van de paling was qua smaak en geur beneden de maat en twin tig procent was matig. Geen goede hygiëne en koe ling noemen de onderzoekers als mogelijke oorzaken. Ook het roken kan een rol spelen. Vaklui roken op houdbaarheid en letten op kwaliteit. De kern van de paling moet dan 63 gra den zijn en er gaat veel vocht bij verloren. Sommige rokers, zo vermoeden de onderzoe kers, letten minder op kwali teit. Deze pekelen de paling te kort en roken op gewicht. Ze proberen het gewichtsverlies te beperken door de paling bij een te lage temperatuur te ro ken, of stoom toe te voegen. Deze paling blijft maar een paar dagen goed. Een steekproef bij één Kat- wijkse palingverkoper leverde een slechte beoordeling op. Goede paling 42 gulden per kilo is echter wel te koop bij „Schuitemaker" in Kat wijk. „Kweekpaling, dat wordt de toekomst", voorspelt de heer Schuitemaker. „Kijk, pa ling zit over het algemeen op de bodem van een rivier of een meer en krijgt daardoor te maken met al het afval. Maar kweekpaling, die wel iets duurder is, is altijd goed. Er wordt tegenwoordig ook veel paling in zee gevangen, vlak onder de kust. De kwaliteit van die paling is ook goed en de prijs is gunstig. Steeds meer garnalenvissers vissen op pa lingen die de vervuilde rivie ren zijn ontvlucht". In Scheveningen werd op drie adressen paling gekocht. De drie beoordelingen waren res pectievelijk slecht, zeer matig en uitstekend. De slechte pa ling rook volgens KK muffig, teerachtig en zurig, smaakte muf en bedorven en was soms mals, soms taai. De zeer mati ge rook penetrant, smaakte neutraal, waterig en was veel te zacht en niet te hanteren. De derde, de uitstekende, was aangenaam van geur en smaak en bovendien bijzonder mals. De laatste was van palingroke rij en vishandel Fa. Henk Kraan. Kraan heeft alleen een verkooppunt bij de eigen roke rij op de Visafslagweg in Sche veningen, maar levert paling (e.a. vis) door heel Nederland. In Oude Wetering is ook een „Kraan", een vishandel die vroeger door Henks broers werd gedreven en nu door zijn neven. Konsumenten Kontakt stuur de Kraan een brief met het excellente resultaat erin ver meld. „Kijk, bedorven paling verkopen is bijna een mis daad", meent Henk Kraan. „Er is voldoende handel op de markt om het goed te doen. Wij streven naar een zeer hoge kwaliteit en nemen daarbij geen enkel risico. Er wordt constant gelet op de hygiëne, de goede temperatuur en het voorkomen van onderbreking van de koeling. Anderen zijn misschien slordiger en hebben minder kennis van de hygiëne en de bacteriën. De vishandel loopt wat dat betreft een beetje achter. Wij daarentegen probe ren voorloper te zijn". Hoe komt iemand aan de beste paling? Kraan: „Ik verkoop paling uit alle windstreken en voor de kwaliteit maakt het teen onderscheid waar ze van- aag komen. Paling uit de Kaag of het IJsselmeer kan net zo glaszuiver zijn als pa ling uit bijvoorbeeld Ierland of Polen. In Nederland vindt de vangst plaats van begin juni tot half juli en dan weer van half augustus tot half, eind ok tober. Daarna beginnen ze pa ling te vangen in Griekenland, Spanje, noem maar op. En dan is er ook nog kweekpaling. Daardoor is tegenwoordig het hele jaar door levende paling verkrijgbaar. Dat was vroeger wel anders". De meeste palinghandelaren zijn het er over eens dat onder een bepaalde prijs geen goede paling kan worden geleverd. De goedkope paling is veelal droge paling. Er zijn enorme verschillen tussen prijs en kwaliteit. „Voor hetzelfde geld waarvoor we slechte paling kochten, konden we ook goede krijgen", vertellen de onder zoekers van Konsumenten Kontakt. De 59-jarige N. van Vliet uit Ter Aar is gisteravond overleden na een ongeval op de Oostkanaalweg. De man reed om kwart over tien in een Landrover met aanhanger richting Alphen aan den Rijn. In een bocht raakte de aanhanger, waarin zich twee schapen bevonden, de berm. De Landrover raakte uit balans, botste tegen een boom en kwam in de sloot naast de weg terecht. De Ter Aarder werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse. Ook de twee schapen overleefden het ongeval niet. F0T0. wim van n00rt rekt in een kano te stappen) maar vandaag zou hij opnieuw in zijn vaartuig stappen. De eerste dag werd 33 kilometer afgelegd en waren er toch al wat klachten over rug, schou der en polsen. Wellicht dat een goede nachtrust „wonderen doet" want iedereen besefte wel dat er nè de eerste dag nog 167 kilometers voor de boeg zijn. Aardappelen De groep bestaat uit 16 perso nen waarvan er 12 kanoën. Twee personen zitten in een volgboot en twee in de foura- ge-auto waarin tevens de ten ten zitten waarin de deelne mers de nacht doorbrengen. Luxe hotels zijn taboe, men is op zichzelf aangewezen en ge zamenlijk wordt dagelijks het eigen potje gekookt. Aan eten is overigens geen gebrek want een groot aantal enthousiaste sponsors heeft de groep het nodige meegegeven: tomaten, komkommers, rode kool, bier, wijn, eieren en zelfs 10 mud aardappelen. Dagelijks wordt maximaal 35 kilometer afgelegd en gelijk de Elfstedentocht op de schaats zal hier en daar gekluund moeten worden. Met name in Bolsward zullen enkele „hin dernissen" genomen moeten worden doch gelet op het en thousiasme van de groep van de dag van het vertrek (zon dag vertrok de meute richting Friesland) mag dat geen pro bleem zijn al zullen de kilome ters ongetwijfeld zwaar gaan wegen. De mensen in de kano hebben in ieder geval een goed vooruitzicht: de Duk- kummer Ee zal beter begaan baar zijn dan op die gedenk waardige 26 februari 1986. Het is evenwel in eerste instantie van belang zo ver te komen.... De route van dinsdag leidde van Smallebrugge naar Balk (totaal afgelegde afstand 50 km). Het etappeschema ziet er voor de komende dagen als volgt uit: 22 juli: Balk-Stavo- ren (totaal 66 km), 23 juli: Sta- voren-Bolsward (totaal 100 "km), 24 juli: Bolsward-Dong- jum (totaal 135 km), 25 juli: Dongjum-Birdaard (totaal 167 km), 26 juli: Birdaard-Leeu- warden (totaal 220 km). GERARD V.D. HOEVEN Bij de start van de Avondfietsvierdaagse gister avond werkten de weergoden niet mee. Toch lieten driehonderd deelnemers zich zelfs door plensbuien en onweer-in-de-vërte niet tegen houden. Veruit de meeste wielrijders startten in Roelofarendsveen, namelijk tweehonderd. Vijftig Rippers begonnen de fietstocht nabij het Her- togspcrk. Vanuit Nieuwe Wetering vertrokken dertig deelnemers. De belangstelling voor deel name uit Binnen- en Buitenkaag was minimaal, slechts twintig Kagers stapten op de fiets. De meeste deelnemers (250) aan de Avondfietsvier daagse kozen voor de korte route. Slechts vijf tig fietsliefhebbers lieten zich noch door n noch door onweer weerhouden van een fietstocht. De route van gisteravond zou, V bij mooi weer, bijzonder mooi zijn geweest deelnemers aan de korte route vaarden' met veerman Borst over de oude Weterinj verder in de richting Bilderdarn, Westeï plassen en Kudelstaar te fietsen. De deeln# aan de lange route reden eerst naar De K» en vandaar langs de Westerindeplassen Kudelstaart. De bezemwagen met aan heti W. van der Zwet uit Loefarendsveen had werk. Slechts één pechvogel hoefde te wc opgepikt. FOTO: WIM VAN W

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10