pok Clère speelt rol in Tour der solisten tam sportuitslagen Op de losse Tour Boere op schot ïrik van der Maas: iiware titelstrijd deil OEFENDUELS INGEKORT WEGENS ONWEER ;jfongo blijft Canins bij Van kilometer tot kilometer WEGWIJS IN DE SPORT 59 Sportwereld Wereldrecord Said Aouita RKC financieel in het slop Koerstips 'Waarwe deze zomer ook heengaan, het is overal lekker bewolkt...' lgin, ORT fieldde Commit VRIJDAG 17 JUU 1987 PAGINA 7 Jvin Smith irvangt Carl Lewis HGELO Carl Lewis komt naar Hengelo. De Ameri- ji ondervindt teveel hinder een dijbeenblessure. De orga- toren van de zondag in Hen- ,te houden Ad Paulen-Memo- hebben als vervanger Calvin th gecontracteerd. Smith is s 3 juli 1983 wereldrecord- ider op de 100 meter met 9,93 jnden. Op de sprint voor de nes is als tegenstandster voor [lie Cooman onder andere rlene Ottey-Page aangetrok- i. De Jamaicaanse won maan- avond in Nice de 100 meter in Cooman werd toen derde. AIDS-TEST VOOR SEOEL „ONZIN" SEOEL Een woordvoerder van het Zuidko- reaanse ministerie van volksgezondheid heeft het bericht, dat alle bezoekers van de Olympi sche Zomerspelen een bewijs mee moeten brengen, waaruit blijkt dat de betroffene niet met het AIDS-virus in aanraking is geweest, afgedaan als onzin. Voorts zei een woordvoer der van het Nederlandse ministerie van WVC, dat een non-aidsverklaring voor bezoekers van de Olympische Spelen in Zuid-Korea niet zin vol is. De woordvoerder van WVC verwees naar de gisteren gepubliceerde Aids-nota. Daar staat in. dat er in het algemeen maatschappe lijk verkeer nauwelijks besmettingsgevaar be staat en dat het veel meer zin heeft, versprei ding van het Aids-virus tegen te gaan door voorlichting over het risico van onbeschermde seksuele contacten. Ook de Wereldgezondheid sorganisatie (WHO) staat op dat standpunt. Carla Beurskens niet naar WK en Hengelo DEN HAAG Carla Beurs- kens zal niet deelnemen aan het tweede toernooi om de wereld titels atletiek, dat van 29 augus tus tot en met 6 september in Rome wordt gehouden. De Lim burgse marathonloopster heeft de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) gisteren schriftelijk laten weten van een start in Rome af te zien. Beurs kens zal zondag ook niet starten bij de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo. Zij zou daar een 5000 meter lopen maar ziet daarvan af omdat zij last heeft van haar hamstrings. DEN HAAG Twee vriendschappelijke voetbalwedstrij den werden gisteravond voortijdig beëindigd in verband met hevige regenval en onweersbuien. Het duel Hooge- veen - Ajax (0-3) duurde vijftig minuten, dat tussen het streekelftal Rolde en SC Cambuur (3-6) twee keer 37 mi nuten. De uitslagen van de gisteren gespeelde oefenwed strijden van clubs uit het betaald voetbal zijn: Hoogeveen (hoofdklasse) - Ajax 0-3 (0-3). Bosman scoorde voor vijfduizend toeschouwers drie keer in de wedstrijd, die vijf minuten na de pauze werd gestaakt wegens hevig onweer Emmercompas- cuum: CEC (2e klassse zondag) - FC Groningen 2-8 (0-3). Doelpun ten Groningen: Bakker en Koster (2). Eykelkamp, Brooke, Reussing en Hummel (eigen doel). Van Dijk miste voor Groningen een straf schop. Ekehaar streekelftal Rolde - SC Cambuur 3-6 (0-2). Doel punten Cambuur: Payne en Hoekstra (ieder 2) en Haverkort en Tiem- se (eigen doel). Het duel bestond wegens het slechte weer uit twee helften van elk 37 minuten. Middelstum: streekelftal - KV Mechc- len (Bel) 0-7 (0-2). Doelpuntenmakers: Wijns (3), Emmers (2), De Greef en Koeman uit een strafschop. Peter de Vos soleert in Gravenzande s 'S-GRAVENZANDE Evenals in de Tour de France kende de Ronde van 's-Graven- zande gisteravond een solist als winnaar. Deze was de Arnhemmer Peter de Vos die de amateurkoers van honderd kilometer vol tooide in twee uur, 21 minuten en zes secon den. Tweede werd Johnny Broers en derde Jan Goedendorp. De Voorburger Axel Her mans reed zijn plaats op het ereschavot net mis door vierde te worden. De klasseringen van de renners uit de regio Den Haag zijn: 8. Toine van der Knaap, 13. Richard Hopman (Den Haag), 14. Marco van der Sman (Den Haag), 20. Dennis van der Meiden (Rijswijk). De race voor junioren over zestig kilometer werd gewonnen door de Brabander Van der Steen. De resultaten van de renners uit de Haagse regio waren: 10. L. Koster (Den Haag), 15. J. Brand (Zoetermeer). del, st in Uien i die 'en i eemd id dii eigei LAU De Causse |u Larzac lijkt op de Roc- [y Mountains. Het is een dsc/ujndrukwekkend rotsland- ichap met hoge pieken en massieven vlakbij Millau. Mfcj pHg en wreec*> maar ie di mooi en vooral impone- jde i rend. Het was daar in het ische >ntraal Massief dat de den i HP's van deze Tour weer her' even de camouflagenet- len moesten verwijderen devei voor de klim van 7,5 kilo- JEAN NELISSEN IN DETOUR I meter aan het slot van de etappe. Ritwinnaar Regis Clère was te na een solo van 189 kilometer edel de finish al gepasseerd toen het de etappe pas echt interessant begon te worden. De Causse Noir, de zwarte piek waar de >k dt renners naar toe klommen, is 4|l35 met r hoog. Het stijgings eden percentage bedraagt zes pro- cent. Niet een echt steile berg, ideiL maar een helling van iets iersi meer dan zeven kilometer dus, die met een wat grotere versnelling gereden kan wor den. Een berg voor renners met macht. De Colombianen die hun „23" zo razend knap ronddraaien, warren dan ook niet vooraan te zien. Luis Herrera raakte op de smalle weggetjes naar de voet van de col achterop en verloor 26 seconden op zijn rivalen. Ook Pablo Wilches verloor terrein. Veel interessanter was het om vast te stellen dat de kansen van gele trui-drager Charly Mottet om de Tour te winnen van dag tot dag verminderen. Hoewel perfect gelanceerd door zijn ploeg werd de kleine Fransman uit de wielen gere den en kwam hij één minuut en negen seconden na zijn be lagers in het algemeen klasse ment op de top van de rots aan. Tot twee kilometer voor de finish kon Mottet zich handhaven. Toen vloog hij de lucht in, zoals het in renner sterminologie heet. Niets extra's Dit kwam door een demarra ge van de Amerikaan An drew Hampsten. Hij pakte honderd meter op het peloton waaruit Bernard, Roche, Del- gado en Alcala zich losmaak ten. Het tempo lag zo hoog dat Hampsten terug moest. On middellijk reageerde Pedro Delgado. De Spanjaard was door zijn hard werkende ploeg (Van der Poel, Müller en Knetemann) in slagorde naar de berg gebracht en voelde zich kennelijk ver plicht de anderen te tonen dat hij het kopmanschap waardig is. Op een kilometer onder de top werd ook Delgado echter tot de orde geroepen. Weer eens bleek dat van de Europese favorieten tot nu toe niemand iets extra's in huis heeft als het bergop gaat. Ze kunnen elkaar volgen. Dat is het. Maar ze kunnen geen af stand scheppen. Tenzij Luis Herrera in de Alpen nog gaat stunten, zullen de verschillen tussen de kanshebbers uiterst gering blijven. De balans op de Causse Noir is dat de posi tie van Stephan Roche voor het moment nog de beste is. De Ier heeft de minuut die hij eergisteren in het noodweer verloor, weer netjes terugge pakt. Zielig Het was een beetje zielig dat er nauwelijks belangstelling Regis Clère alleen op weg naar de eindstreep in Millau. bestond voor de man die zich had uitgesloofd in één van de langste soli uit de geschiede nis van de Tour, Regis Clère. De boerenzoon uit Langres, die in deze ronde al eens op weg naar het graf van gene- o/ii 'n li 1ILLAU Maria Canins er gisteren niet in ge- aagd de damesronde veer naar haar hand te ka, etten. /on De 38-jarige Italiaanse won wel de zevende etappe van Valence d'Albigeois naar feil Millau over 88 kilometer, ïdi maar Jeannie Longo kwam in dezelfde tijd over de gi|streep. Heieen Hage was in de slotfase van de etappe, valbergop, opnieuw de beste Nederlandse, als 22e ver speelde zij meer dan 2 minu- fP? ten. In het tamelijk vlakke "j* eerste gedeelte van de rit kon het Nederlandse zeven tal redelijk bijbenen, maar in de klim naar Millau vie len de oranje-truien stuk voor stuk weg na de demar rages van Canins. Maria Canins wint weliswaar de etappe, maar Jeannie Longo (rechts) behoudt gemakkelijk het geel. FOTO: AP Rooks weer beter Steven Rooks is de inzinking in de Ronde van Frankrijk weer te boven. De Noordhollander weerde zich in de finale van de zestiende etappe voor zijn Spaanse kopman Pedro Delgado. Hij kreeg nieuwe hoop op een hoge eindklassering: „In de tijdrit op de Ventoux ga ik me niet forceren. In de Alpen-etappes hoop ik mee te kunnen doen in de beslissende fase. Er zullen nog veel renners met een inzinking te kampen krijgen. Daar om hoop ik nog een plaats bij de eerste vijftien te kunnen vero veren Bloedvergiftiging Thurau Dietrich Thurau heeft niet alleen met pijn in zijn knieën na de veertiende etappe de Ronde van Frankrijk verlaten. Bij onder zoek in een ziekenhuis in Frankfort bleek de Westduitser te lijden aan een bloedvergiftiging, ontstaan na het niet goed be handelen van een wond aan een teen. Volgens de behandelen de geneesheer was de onsteking zo ernstig, dat als Thurau lan ger gewacht had met behandeling, amputatie van het been dreigde. De Westduitser dient acht tot tien dagen in het zie kenhuis in Frankfort te blijven. Daar zal ook de beschadiging aan een kruisband in zijn linkerknie verder worden behan deld. raai Charles de Gaulle een solo van 76 kilometer reed, is een specialist in dit soort zelf gekozen kastijding. Toen hij na 27 kilometer wegging om een premie te winnen, kwam hij even los uit de groep. Dit was voor Clère meteen de aanleiding om alleen door te gaan. Hij werd de zoveelste vroege vluchter in deze ron de, die langzamerhand de Tour van de solisten genoemd kan worden. Of men er blij mee moet zijn is een andere vraag. De tak- tiek van de favorieten is om iemand vrij snel te laten ont snappen om dan tenminste in deze turbulente Tour enkele uren rust te hebben. Clère kreeg 24 minuten voorsprong. En had op de laatste berg nog voldoende reserves over om met bijna een kwartier voor de jagers te finishen. De etap pe verliep ook bevredigend voor de twee beste Nederlan ders, Eric Breukink en Steven Rooks. Zij kwamen wiel aan wiel binnen, veertig seconden na de favorieten, waardoor Breukink weer tot de twintig besten in het klassement be hoort. Breukink is geheel her steld van zijn inzinking in de Pyreneeën en ook Steven Rooks heeft zijn griepaanval nu overwonnen. De Causse Noir was voor de Nederlan ders verre van een zwarte vlek. MILLAU In Blagnac star ten 168 renners voor de zes tiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 216,5 km naar Millau. Bewolkte hemel. 14 km: Eerste bonificatie-tussen- sprint: 1. Duclos-Lassalle (6 sec), 2. Van den Brande (4). 3. Mas (2). 22 km: Doorkomst Hebrails (4e cat): 1. Brun, 2 Herrera, 3. Sanders. 27 km: Clère ontsnapt. 41 km: Doorkomst Buguet (4e cat): 1 Clère, 2. Bagot op 1.30, 3. Bernau- deau op 2.00. 81 km: Tweede tussensprint: 1. Cle- re. 2. Duclos-Lassalle op 17.35. 3. Jurco. Colotti, rode-truidrager, staakt strijd. 101 km: Ruiz-Cabestany stapt af. 109 km: Doorkomst Bezelle (4e cat): 1. Clère. 2. Cadena op 21.54, 3. Brun 129 km: Derde tussensprint: 1. Cleère, 2. Duclos-Lassalle op 23.30, 3 Brun. 142 km: Vierde tussensprint: 1. Clè re, 2. Duclos-Lassalle, 3. Jurco. 178 km: Maximale voorsprong Clère 24 min. 183 km: Vijfde tussensprint: 1. Clè re, 2. Duclos-Lassalle, 3. Brun. Pelo ton komt op gang. 197 km: Doorkomst Villefranche (3e cat): 1. Clere, 2. Cadena, 3. Brun. 212 km: Aanval van Hampsten, kort daarop aanval Delgado. 215 km: Hampsten en Delgado ach terhaald door Alcala, Roche en Ber nard. 216,5 km: Clère wint etappe 14.13 voor Alcala. Mottet behoudt gele trui. Duclos-Lassalle neemt rode trui over van Colotti, Alcala herovert bergtrui op Herrera, Van Poppel be houdt groene trui. DEN HAAG Tegen een mengelmoes van spelers van de zaterdag-en zondagafdeling van Scheveningen heeft FC Den Haag gisteren de tweede winst geboekt in de voorberei ding op de nieuwe competitie. Remco Boere was uitstekend op schot en nam zes van de acht Haagse treffers voor zijn rekening. Doelman Max de Jong moest namens FC Den Haag liefst driemaal naar het net: 8-3. Op veld 4 van het complex van Scheveningen beproefde Pim van de Meent gisteren voor de tweede maal zijn ploeg, die met aanzienlijk meer tegenstand te maken had dan afgelopen dinsdag, toen DZS zich met 21-0 liet afslach ten. Tegen Scheveningen werd hei verschil lange tijd niet gro ter dan vier treffers. Nadat Boere kort na het beginsignaal van scheidsrechter Dick Jol de score had geopend, zorgde Ka- rel Oosterbaan voor 1-1, alvo rens Frans Danen en Remco Boere (tweemaal) de ruststand op 1-4 bepaalden. Karei Bou- wens bleef in de eerste helft langs de kant omdat hij zich te laat had gemeld. Na de pauze zorgde Bouwens via een straf schop voor 5-2. Remco Boere was nog driemaal succesvol. Voor de uiterst gastvrije thuis club, die geen entreegeld vroeg, scoorden Joop Roele- veld en Rob van Toor. Bij FC Den Haag fungeerde ex-VCS'er John van de Hoog- enband weer als linkerspits. Verwacht wordt dat zijn con current voor die plaats, Tony Morley, zondag in Nederland arriveert „Maar ik reken ner gens meer op", aldus Van de Meent. „Afgelopen maandag zou ie immers ook verschij nen". De overstap van doel man Ron Sinteur naar Excel sior (op huurbasis) is nog niet beklonken, evenmin als de komst van Bram Rontberg naar FC Den Haag. Het oefenpotje van gisteren gaf geen directe aanleiding voor het aantrekken van ver sterking maar het zal wel licht op eredivisie-niveau toch beslist geen overbodige luxe blijken. ZONDAG Cricket: Craeyenhout, Daal en Bergselaan, 11.00 uur. HBS-Ex- celsior (play off-competitie). American Football: Sportpark Wassenaar, Kerkehout. 15.00 uur: Finale Nederlandse compe titie om Tulip Bowl. Windhondenrennen: Clingen- dael-baan (Waalsdorperweg): 14.00 uur: Nederlandse kampi oenschappen, finales. Paardesport: Duindigt (Wasse naar). koersen. 13.00 uur. (ADVERTENTIE) 'N GFZINSOAGJE WAARD- VASStNAAR an p re, J nn cf u. EIDEN Erik van der Maas neemt dit weekeinde deel aan het itionaal kampioenschap waterski op het water van De Rooye Plas. larin zal hij als eerstejaars senior de strijd aan moeten binden met 1 d van Bergen en junior Pieter Slot. i zijn eerste jaar als senior heeft Erik van der Maas al direkt te aken met een tot in de toppen van zijn vingers gemotiveerde Ard e in Bergen en de een familietraditie in ere houdende Pieter Slot. adat Erik van der Maas vorig jaar nogal verrassend Ard van Berge titel allround (combinatieklassement) afsnoepte door onder meer n nationaal record slalom voor senioren en junioren van 5 1/2 Ki op 13 meter lijnlengte en een dik persoonlijk record figuren t' jken de kansen wat gekeerd. Van Bergen heeft tijdens wedstrijden Antwerpen het nationaal record slalom veroverd door met een Pr nlengte van 12 meter 2 boeien te ronden. Daarmee geeft de Pa- J* rswoldese waterskier aan de uitdaging van Van der Maas gehoor. ok aartsrivaal Pieter Slot legt Erik van der Maas het vuur na aan 'schenen. Met een schanssprong van 45.80 meter benaderde hij fgelopen weekeinde het nationaal record senioren van Kors Slot 700 meter). r, Érwijl al zijn grote concurrenten serieus aan wedstrijden meedoen 'q eeft de Leidse waterskiër (dit weekeinde doet slechts eén aspirant j an De Braasem ook mee die nog wel uit Amsterdam komt) zich oorrbereid middels twee trainingskampen. Het eerste (in Spanje) 'erd hem door het Van der Kar sportfonds aangeboden terwijl het *eede een geschenk was voor het behalen van het VWO-diploma. leze twee maal drie weken intensieve training heeft Van der Maas tóig gehad omdat hij de afgelopen winter zich tijdens een basket- «toernooi in Engeland blesseerde. Daardoor kon hij pas in maart eginnen met wat looptraining. Die (trainings)achterstand lijkt goed fmaakt:„Ik heb keihard gewerkt zowel in ^Spanje als in de VS en en dan ook vol vertrouwen. Tijdens de trainingen in de VS heb ik, i "n eens iets te noenem, ruim 44 meter gesprongen. Dat is al vier 'eter verder is dan mijn beste sprong ooit zodat ik me gewoon on- ettend goed voel". nationale kampioenschappen zullen het uit moeten wijzen. De ationale waterskibond heeft in ieder geval al met de toelatingssei- >n laten zien dat zij er in ieder geval een echt kampioeschap van ïl maken. Vader René van der Maas: „Dit iaar moeten de deelne- «rs aan een aantal limieten voldoen zodat het niet meer mogelijk dat iemand zo maar eens op de skies gaat staan tijdens de NK. fopelijk krijgt het NK op deze manier ook wat meer inhoud." Dat ')n zoon Erik daarin een voormane rol kan spelen is niet alleen em duidelijk. Ook Harry Frauenfelder van Jachthaven 't Fort in 'armond was de prestaties van Erik van der Maas al opgevalllen: ■Door de nieuwe politiek van O'Neill is het ons gelukt om de beste de van Nederland in een team onder te brengen. Met Ard van Ergen, Erik van er Maas en Pieter Slot maken we in Nederland kans om eindelijk weer eens met een team naar de Europese n Wereldkampioenschappen te gaan. Tusseen die drie gaat het dit [eekeinde en ik weet zeker dat ze elkaar opjutten, maar wie er gaat 'innen dat durft niemand te zeggen". DAMMEN Open NK in Brunasum Belangrijkste uitslagen derde ronde: Bies-Brunsman 1-1, Heusdens-Van Prinsenbeek 2-0, Budé-Van den Borst 1-1, Ten Haaf-Giphart 2-0. Van Leeu wen-Van Outheusden 2-0, Scholma- Wit 1-1. Stand: 1. Ten Haaf en Van Leeuwen 6, 3. Bies, Budé, Van den Borst en Brunsman 5. NK junioren in Westerhaar (zevende ronde): Klarenbeek-Verbeek 2-0, De Koning-Linssen 0-2, Hoekman-Keet man 1-1, Van den Berg-Van Dijk 0-2, Smink-Mol 1-1. Stand: 1. Mol 12, 2. Klarenbeek en Linssen 9, 4. de Ko ning 8, 5. Hoekman en Keetman 7, 7. Van Dijk en Smink 6. 9. Van den Berg 5, 10. Verbeek 1. PAARDESPORT Koersen van Drachten Eerste koers, 2040 meter. 1. Belliane (R. Maring) 2.51,0, 2. Belando Uiter- dyk, 3. Bettina Geluk. Toto: winnend 15,00, plaats 2,70 2,00 2,20, koppel 17,70, trio 55,40. Tweede koers, 2040 meter: 1. Benny Jeanet (H. Schoonhoven) 2.49,7, 2. Asgard Robel, 3. Anton uit Volkel. Niet gestart: Betelgeuse. Toto: win nend 1,80, plaats 1,50 2,50, koppel 3,10, trio 14,40. Derde koers, 2040 meter: 1. Zenodo- rus (R. Kromkamp) 2.48,1, 2. Alstie- gaat, 3. Zagreb Randalis. Niet ge start: Zizi del Sol. Toto: winnend 2,90, plaats 1,60 1,70 1,60, koppel 35,50, trio 177,30. Vierde koers, 1640 meter: 1. Aditi Guapa (R. Kromkamp) 2.11,6, 2. Yvet Buitenzorg. 3. Adriana. Niet gestart: Ysa Z en Yckxs di Robles. Toto: win nend 2,10, plaats 1,30 1,60, koppel 4,20, trio 15,80. Vijfde koers, 2440 meten 1. Zarpa (H. Schoonhoven) 3.20,0, 2. Alewyn Bush, 3. Zeleslie Jacky. Toto: win nend 3,20, plaats 2,90 3,00 5,10, kop pel 22,30, trio 101,60. Zesde koers, 1640 meten 1. Zenobia S (A. Suykerbuyk) 2.11,6, 2. Zorrono- ra, 3. Antje ter Lune. Toto: winnend 2,60, plaats 1,80 1,30 1,90, koppel 5,10, trio 66,70. Zevende koers, 1640 meter: 1. Alex di Tricia (T. Smeding) 2.13,8, 2. Anno Buitenzorg, 3. Zingaro Hanover. Niet gestart: Zilver Ulandia. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 1,80, koppel 2,80, trio 33,90. Achtste koers, 2040 meten 1. Yorki Ulandia (R. Kromkamp) 2.45,3, 2. VII- mar, 3. Uno Skoatter. Toto: winnend 7,10. plaats 1,80 4,70 1,50, koppel 21,20, trio 297,00. Negende koers, 2040 meten 1. Yan kee Postille (T. Smeding) 2.49,5, 2. Vulcana P. 3. Willow Bonusan. Niet gestart: Trogan. Toto: winnend 1,90, plaats 1,10 1,80 1,60, koppel 10,00, trio 66,50. Tiende koers, 2040 meten 1. Yevillon Nora (R. Kromkamp) 2.45,1. 2. Widi Buitenzorg, 3. Yfred Star. Toto: win nend 1,90, plaats 1,00 1,30, koppel 7.30, trio 25,80. Elfde koers, 1640 meten 1. Yvette W (R. Kromkamp) 2.12,6, 2. Wessex K, 3. Willem G. Toto: winnend 1,70, plaats 1,50 3,10, koppel 14,20, trio 110,40. Omzet totalisator 225.095,00. WATERPOLO Acht-landentoernooi in Untertürk- heim (Wdl): Hongarije-Nederland 10- 6 (2-1, 4-2, 2-2, 2-1), Australië - Sov jet-Unie 9-15 (1-5, 4-4, 3-3, 1-3), Spanje-Griekenland 6-5 (2-1, 1-3, 1- 1, 2-0), West-Duitsland - Frankrijk 18- 4 (5-1, 4-1, 6-0, 3-2). Stand: 1. West- Duitsland en Sovjet-Unie 4-8, 3. Au stralië 4-5, 4. Hongarije 4-4, 5. Frank rijk 4-3, 6. Spanje 4-2, 7. Griekenland en Nederland 4-1. WIELRENNEN Ronde van Frankrijk Zestiende etappe: 1. Clère (Fra) 216,5 km in 5 uur, 58 minuten en 21 seconden, 2. Alcala (Mex) op 14 mi nuten en 13 seconden, 3. Bernard (Fra) 14.14, 4. Roche (Ier) 14.16, 5. Hampsten (Vst) 14.18, 6. Delgado (Spa) 14.18, 7. Herrera (Col) 14.39. 8. Fuerte (Spa). 9. Breu (Zwi) 14.52, 10. Parra (Col) 14.55, 11. Rooks (Ned), 12. Breukink (Ned) zelfde tijd als Par ra. 13. Skibby (Den) 14.58, 14. Laurit- zen (Noo), 15. Bernaudeau (Fra), 16. Fignon (Fra) zelfde tijd als Skibby. 17. Millar (Gbr) 15.14, 18. Zadrobilek (Oos) 15.14, 19. Rodriguez (Spa) 15.14, 20. Van Lancker (Bel) 15.19, 22. Mottet (Fra) 15.23, 35. Theunisse (Ned) 15.44, 36. Anderson (Aus), 37. Stevenhaagen (Ned) zelfde tijd als Theunisse, 58. Van der Poel (Ned) 16.37, 74. Knetemann (Ned) 16.42, 81. Lubberding (Ned) 16.53, 82. Bo- gers (Ned) 17.01, 109. Nijdam (Ned) 19.26, 113. Van Poppel (Ned), 120. Van Vliet (Ned), 13. Ducrot (Ned), 132. Hermans (Ned). 134. Solleveld (Ned) z.t. als Nijdam, 138. Nijboer (Ned) 19.46, 140. De Rooy (Ned) 19.46, 155. Jakobs (Ned) 22.35, 166. en laatste Camargo (Col) 27.59. Opgegeven: Colotti (Ita) en Ruiz-Ca- bestany (Spa). Algemeen klassement: 1. Mottet (Fra) 72 uur en 2 seconden, 2. Ber nard (Fra) op 1 minuut en 11 secon den, 3. Roche (Ier) 1.26, 4. Delgado (Spa) 3.16, 5. Millar (Gbr) 5.40, 6. Al cala (Mex) 7.08, 7. Wilches (Col) 7.19, 8. Hampsten (Vst) 7.39, 9. Herrera (Col) 7.50, 10. Zimmermann (Zwi) 9.06. 11. Lauritzen (Noo) 9.40, 12. Fignon (Fra) 9.50, 13. Parra (Col) 10.22, 14. Breu (Zwi) 10.56, 15. Echa- ve (Spa) 12.37, 16. Lejarreta (Spa) 13.02, 17. Criquielion (Bel) 13.18, 18. Fuerte (Spa) 14.11, 19. Breukink (Ned) 14.46, 20. Jean-Claude Le- clercq (Fra) 14.59, 25. Bernaudeau (Fra) 17.46. 34. Rooks (Ned) 24.45, 35. Anderson (Aus) z.t., 67. Steven haagen (Ned) 45.29, 74. Theunisse (Ned) 49.44, 94. Ducrot (Ned) 1 uur en 25 seconden, 105. Van Vliet (Ned) 1.05.56, 109. Lubberding (Ned) 1.07.02, 111. Knetemann (Ned) 1.07.15, 123. De Rooy (Ned) 1.12.15, 124. Solleveld (Ned) 1.12.25, 134. Van der Poel (Ned) 1.18.16, 141. Nijdam (Ned) 1.22.07, 149. Van Poppel (Ned) I.24.36, 152. Nijboer (Ned) 1.28.48, 159. Jakobs (Ned) 1.40.50, 162. So gers (Ned) 1.45.24, 166. en laatste Hermans (Ned) 2.21.04. Puntenklassement: 1. Van Poppel (Ned) 166, 2. Lieckens (Bel) 143, 3. Roche (Ier) 115, 4. Bernard (Fra) 101, 5. Delgado (Spa) 97, 6. Bontempi (Ita) 92. Bergklassement: 1. Alcala (Mex) 198, 2. Herrera (Col) 196, 3. Wilches (Col) 118, 4. Hernandez (Spa) 94, 5. Cla- veyrolat (Fra) 88. 6. Forest (Fra) 87, II. Van Vliet (Ned) 63. Dagploegenklassem^nt: 1. Gonzalez 18 uur, 39 minuten en 42 seconden, 2. Neel op 11.33, 3. Gisbers 12.43, 4. Köchli 13.10, 5. Nino 13.31, 6. Post 13.32, 21. Raas 23.51. Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 215 uur, 53 minuten en 25 seconden, 2. Köchli 25.19, 3. Post 31.28, 4. Bazzo 33.02, 5. Boifava 34.11, 6. Neel 41.10, 19. Raas 2.21.52. Jongerenkleeeement: 1. Alcala (Mex). 2. Breukink (Ned) op 7.38, 3. Cornillet (Fra) 14.55, Tour Fdminin Zevende etappe: 1. Canins (Ita), 88 km in 2 uur 42 minuten en 51 secon den. 2. Longo (Fra) z.t., 3. Enzenauer (Wdl) op 0.34, 4. Bonamoni (Ita) 0.45. 5. Larsen (Noo) 0.58, 6. Vikstedt-Ny- man (Fin) 1.08, 7. Poljakova (Sov) 1.13, 8. Lafargue (Fra) 1.15, 9. Varen kamp (Wdl) 1.20, 10. Schumacher (Wdl) 1.20, 22. Hage op 2.17, 38. Mo nique de Bruin 3.13. 51. Havik 4.36, 58. Knol 5.13, 61. Petra de Bruin 5.13, 62. Van Koert 5.21, 65. Meijer 6.07. Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 12 uur en 10 minuten, 2. Canins (Ita) op 20 seconden, 3 Enzenauer (Wdl) 4.11, 4. Poljakova (Sov) 4.37, 5. Bonanomi (Ita) 6.06. 6. Damiani (Fra) 8.15, 7. Bonneront (Fra) 8.17, 8. La fargue (Fra) 8.36, 9, Odin (Fra) 8.54, 10. Larsen (Noo) 10.01, 26. Hage op 18.31, 38. Havik 23.19, 45 Monique de Bruin 24.16, 46 Knol 24.27. 55. Petra de Bruin 31.00, 64. Van Koert 37.38, 68. Meijer 42.12. Dagploegenklassement: 1. Italië 8.11.03, 2. Frankrijk op 12 seconden. 10. Nederland 7.36. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 36.46.25, 2. Italië op 5.52, 10. Nederland 46.32. Volleybal Het Nederlands damesteam, dat deelneemt aan de Universiade in Joegoslavië, heeft gisteren opnieuw een ne>- derlaag geleden. Oranje was kansloos tegen Zuid-Korea: 0-3 (8-15, 1-15, 11-15). Softbal De Nederlandse ju nioren verloren gisteren met 3-1 van Australië en zijn daar door uitgeschakeld voor de play-offs. Boksen De Amerikaan Louis Espinoza heeft in Phoe nix zijn wereldtitel in het zwaar-vedergewicht in de ver sie van de WBA met succes verdedigd. Na 1,56 minuut in de vijftiende ronde staakte de scheidsrechter het duel omdat uitdager Manuel Vilchez (Ve nezuela) niet meer in staat was zich naar behoren te verdedi gen. Tennis Tom Nijssen is in de tweede ronde van het inter nationale toernooi in Indiana polis uitgeschakeld. De Lim burger verloor in twee sets (2- 6 en 4-6) van de als veertiende geplaatste Amerikaan Andre Agassi. Basketbal Haaksbergen heeft na Jerry Beck (Den Bosch) een tweede Amerikaan aangetrokken. Het is de der tigjarige shooting-forward (2.01 meter) Wilford Boines PARIJS Said Aouita heeft gisteravond tijdens atletiek wedstrijden in Parijs een nieuw wereldrecord op de 2000 meter gevestigd. In vier minuten en 50,81 seconden verbe terde de Marokkaan de prestatie, die sinds 4 augustus 1985, Boedapest, op naam stond van de Brit Steve Cram: 4.51,39. WAALWIJK Het bestuur van eerste-divisieclub RKC be raadt zich over de vraag of betaald voetbal nog toekomstmoge lijkheden heeft in Waalwijk. De Brabantse vereniging heeft nog geen shirt- en kledingsponsor kunnen vinden voor het komende seizoen. De geldschieter van het afgelopen voetbaljaar maakte onlangs bekend het contract niet te willen verlengen. Volgens het be stuur van RKC zijn de recettes, gezien de ervaringen in drie sei zoenen betaald voetbal nadat de club uit de hoofdklasse ama teurs kwam, niet toereikend. De financiële situatie is, stelde het bestuur donderdag vast, niet voldoende om voetbal te spelen op niveau. Een speciale bestuursvergadering moet maandag duide lijk maken, hoe de nabije toekomst van RKC er zal uitzien. DEN HAAG Onze tips voor de draverijen morgenavond om 17.30 uur in het stadspark van Groningen luiden: le koers: Bravour G (6), Anja Wielin- ga (7), Betty Wielinga (5). 2e koers: Arjen ter Lune (7), Angel First (1). Anja Kinley (6). 3e koers: Zorro Volo (6), Wanja O (14). Zodiac Boekeke (11). 4e koers: Amaheh Topfok (6). Amlex K (2), Boy S (1). 5e koers: Zor ro A (2), Zorba del Sol (5). Anja B (3). 6e koers: Woodsong (4), Zita Fortuna (2). Wiske Toogwijk (3). 7e koers: Za- rol Duke (6), Zeppelin (1), Bathilde G (4). 8e koers: Bianatranss R (5). Alko B (4), Zarragona (8). 9e koers: Vlim- men (2), Uwe (7), Lucky Crown (5). 10e koers: Blib the Throtle (5), Anka- transs R (7), Yuriko K (6) (ADVERTENTIE) - Completa.t Lekkerste wolkje in je koffie.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7