Bisschop Gijsen vraagt geld voor service-buro katholieke scholen kerk wereld brieven 'lezers beroepingen Officiaal Ter Reegen: echtscheiding moedige en soms profetische daad AARTSBISSCHOP SMOKKELDE HEROïNE IN HABIJT vr> lil £eicl6c6ouAati Honeckers bezoek aan Bon GEESTELIJK LEVEN/OPINIE CfiubeSoutcMit Geen concerten meer in Noorditaliaanse kerken Dorenbos bezoekt woensdag Scheveningse strand CSHG zet kooi voor Russische ambassade „KATHOLIEK ZIJN IS ZICH HOUDEN AAN WAT PAUS EN BISSCHOPPEN LEREN" LDat zoeken we even op. - In de 'Uit'bijlage natuurlijk! I Wisselvallig VRIJDAG 17 JULI 1987 PAGtt) BOLOGNA Een kerk is geen theater of concertzaal. Concerten met klassieke muziek of volksmuziek, ook al ho pen mensen daardoor een spirituele impuls te krijgen, ho ren daarom niet in de kerk, het klooster of de kapel thuis, vinden de bisschoppen in het gebied Emilia-Romagna, ten noorden van Florence. Alleen liturgische muziek mag nog in de kerken weerklinken, zo hebben de priesters te horen gekregen. De bisschoppen beklemtonen dat concerten in overeenstem ming moeten zijn met het gewijde karakter van de kerk. Als priesters in hun kerk toch een concert willen organise ren, dan moeten ze daarvoor toestemming vragen aan hun bisschop en de diocesane commissie voor gewijde muziek. Eventuele toestemming is aan strenge voorwaarden ver bonden. De leden van het orkest moeten zich waardig ge dragen en zich fatsoenlijk kleden en het altaar mag niet verdekt worden opgesteld. Voorspoed brengt de ondeugd aan het licht, tegenspoed de deugd NIJKERK Op het Sehe- veningse strand krijgen „zich uitkledende degene- rende vrouwen" woensdag 22 juli „een lap stof" aange boden door voormalig EO- directeur drs. L.P. Dorenbos en zijn medestanders. Dit „om hen tot het besef te brengen dat zij zich door de seksuele revolutie hebben la ten misleiden om zich sek sueel te laten misbruiken". Dorenbos vindt het een „goedkope smoes als zou al leen de zon de vrouwen heb ben verleid om zich bloot te misdragen. Te goedkoop om in deze stortvloed van seksue le perversie voor serieus ge nomen te worden", zo heeft hij donderdag meegedeeld. Binnen, afzienbare tijd gaat Dorenbos met Albert Heijn en Vroom en Dreesmann praten over de verkoop van porno- lectuur in hun filialen. De hoofdredactie van Cosmopoli tan is volgens Dorenbos tege moet gekomen aan zijn eisen en heeft toegezegd zorgvuldi ger te zijn in haar redactione le beleid. De tijdschriften Playboy, Penthouse en Nieu we Revu zijn minder toege vend en hebben een inter view geweigerd. Voorts gaat Dorenbos' Ethisch Instituut voor Normen en Waarden een zwartboek sa menstellen over het pornobe- leid in Nederland. Het is de bedoeling dat dit voor Prins jesdag gereed is als bijdrage voor een alternatieve troonre de. ANDIJK De Christelijke Stichting voor Hulp aan Ge- wetensvervolgden (CSHG) houdt van 3 tot 5 augustus een actie in verband met de 75ste verjaardag van de Zweedse diplomaat Raoul Wallenberg op 4 augustus. Wallenberg heeft in de Twee de Wereldoorlog honderddui zend Joden van deportatie ge red, maar is aan het einde van de oorlog gevangen genomen door Russische soldaten. De CSHG wil op 3 augustus een grote ijzeren kooi voor de Russische ambassade in Den Haag zetten. Deze wordt tot 5 augustus continu bemand. Verder wordt in de nacht van 4 op 5 augustus een nachtwa ke gehouden, waarbij een pe titie aan de ambassade wordt aangeboden. Op een groot scherm zal bovendien een lelfilm over het leven van speelfilm o\ Wallenberg gedraaid worden. Het is niet helemaal zeker of Wallenberg nog leeft, maar volgens de CSHG zijn er veel aanwijzingen dat dat wel het geval is, onder meer getuigen verklaringen van vrijgelaten gevangenen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de PKV-Friesland tot predikant buitengewone werkzaam heden, missionair toeruster, mw. H.G. Stavenga-Van der Waals, voor heen predikant te Engwierum, wo nende te Buitenpost. Aangenomen naar Vrouwenparochie, part-time, mw. A.G. Hoogerbrugge, kandidaat te Leiden. Bedankt voor Moerkapelle K. van Meijeren te Oldgensplaat. Gereformeerde Kerken vr1|gemaakt Aangenomen naar Rouveen R. de Graaf te Middelburg. Doopsgezinde Broederschap Benoemd tot pastoraal medewerk ster te Stiens, part-time, mw. L. van Wijk-Hoekstra wonende te Damwou- de, die deze benoeming heeft aange nomen. ROERMOND Bisschop Gijsen heeft in zijn bis domblad „De Sleutel" een oproep gedaan om geld te storten in een bis schoppelijk onderwijs fonds. De bisschop heeft het geld nodig voor het runnen van een service- buro voor het katholiek onderwijs in zijn bisdom. Dit bureau is nodig nu de bis schop heeft besloten geen ge bruik te maken van de Ne derlands Katholieke School raad (NKSR) die namens de overige Nederlandse bischop- pen het uitvoerend werk van de bisschoppelijke verant woordelijkheid voor het ka tholiek onderwijs doet. Het service-buro wordt onder meer belast met de verzorging van cursussen voor (persone- len van) scholen, in vervolg op de al jarenlang bestaande „geloofscursus" van het bis dom. Zoals bekend gaat per augus tus van dit jaar in het bisdom Roermond een eigen regle ment gelden, in afwijking van het algemeen reglement dat in de rest van het land medio juni in werking trad. In dit reglement heeft het kerkelijk gezag een wezenlij ke plaats. Zo dient er een „bisschoppelijk commissaris", bijvoorbeeld de pastoor, in het bestuur te worden opgeno men. Deze is actief betrokken bij de realisatie van de identi teit van de school, onder meer ViSfit Bisschop Gijsen heeft in het kader van zijn herevangelisatieplannen van Limbrug borden laten plaatsen, zoals hier langs snelweg Eindhoven-Maastricht, met daarop een wervende tekst voor het katrholieke geloof. door zijn beslissende stem in zake benoeming en ontslag personeelsleden, methoden en vaststelling schoolwerkplan. Via een modelstatuut moeten alle statuten van de RK scho len in het Roermondse aan het nieuwe reglement worden aangepast. Tot eind 1992 krij gen de scholen de tijd zich bij de bisschop te melden om hun statuten te laten goedkeuren. Scholen die dit op 1 januari 1993 niet blijken te hebben gedaan, verliezen automatisch et predikaat katholiek. „Het komt uitsluitend aan de bis schop toe het predikaat te verlenen", schrijft Gijsen in het bisdomblad. „Een school bestuur in het bisdom kan niet buiten mij om toch blij ven claimen katholiek te zijn, noch het aan een andere in stantie ontlenen". Bisschop Gijsen heeft in zijn bisdomblad nader uiteengezet wat hij bedoelt met katholiek onderwijs. Hij schrijft onder meer dat katholiek-zijn is zich houden aan wat de paus en de bisschoppen leren. Zij bepalen wat wezenlijk is en wat dat betekent. Rooms-katholieke scholen moeten zich hieraan houden. De leer van de kerk is geen ver ideaal waarnaar de scholen slechts streven, maar de basis van waaruit ze vertrekken. Leerlingen moe ten op een RK school volgens FOTO: ANP Gijsen „horen, zien en erva ren wat het wil zeggen katho liek te zijn. Op alle terreinen van het leven". Van leer krachten wordt dan ook ver wacht dat zij zich onderschei den door rechtzinnigheid in de leer en degelijkheid van leven". Zij dienen de identifi catiemodellen voor de leerlin gen te zijn. „Wie niet voor leeft wat hij onderwijst, is on geloofwaardig", aldus Gijsen. Ook de leden van het school bestuur moeten „actieve en oprechte katholieken" zijn. De bronnen van de katholie ke leer zijn te vinden in de Bijbel, de RK traditie, de li turgie (vooral de sacramen ten) en het leven van de heili gen, zo schrijft Gijsen. „Deze fundamenten voor denken en leven brengt de RK school in heel haar onderwijs en opvoe ding in". Zo bereidt een school volgens de bisschop haar leerlingen voor op „me dewerking aan het door God gewilde welzijn voor alle mensen en dienstbetoon aan medemensen alsmede actieve deelname aan het kerkelijk leven". Dat laatste moet voor al het godsdienstonderwijs be werkstelligen, dat alleen mag worden gegeven door iemand die daarvoor door de bisschop is aangesteld of daartoe door hem is gemachtigd. Van leerkrachten verwacht Gijsen dat ze de verbinding tussen „geloof en leven" be vorderen. Deze opdracht moe ten ze vervullen „in verbon denheid met hen die de Heili ge Geest heeft aangesteld om de kerk te besturen, dat zijn de eigen bisschop en de men sen die namens hem optre den". Door dit alles kunnen ouders „echt katholiek onderwijs" verwachten voor hun leerlin gen. Via de ouder- en mede zeggenschapsraad kunnen ze hierop blijven toezien. Omdat de ouders voor een RK school kiezen, aanvaarden ze haar „specifiek karakter, waaraan ze niet mogen tornen, maar die ze wel mogen bevorde ren". En, schrijft Gijsen, als ze het hier niet mee eens zijn, moeten ze hun kinderen niet naar een RK school sturen. ROTTERDAM Echt scheiding is een moedige en soms profetische daad. Mensen bekennen niet alleen in het openbaar dat ze brokken hebben gemaakt en maken zich zo kwetsbaar voor het oordeel van mensen, maar ze geven ook ver worven zekerheden op. Echtscheiding kan soms zelfs profetisch zijn, omdat geschei den mensen de maatschappij en kerk aanklagen, die hen hebben laten worstelen zon der te helpen en hen juist die per de put hebben ingejaagd door het negeren van de die pe huwelijksproblematiek. Dat schrijft de officiaal (voor zitter van de kerkelijke recht bank) van de bisdommen Utrecht, Rotterdam en Gro ningen, pater dr. O.F ter Ree gen, in een artikel onder de titel „Gescheiden mensen in de kou" in de analecta van het bisdom Rotterdam. In de officiële kerkelijke leer kan het huwelijk niet worden ont bonden en wordt echtschei ding veroordeeld als een ern stige zonde. Ter Reegen, die als officiaal honderden gesprekken heeft gevoerd met mensen die hun huwelijk ook door de RK Kerk wilden laten ontbinden, keert zich ertegen gescheide- nen telkens het schriftwoord voor te houden: „Wat God verbonden heeft, scheide geen mens". Hiermee worden deze mensen ten onrechte met schuldgevoelens opgeladen, want dat schriftwoord heeft uitsluitend betrekking op de lichtzinnige wegzending van de vrouw door haar echtge noot, schrijft Ter Reegen. „Echtscheiding doet al pijn genoeg, daar hoeven schuld gevoelens niet bij te komen". Bovendien wordt dan de mens zijn verantwoordelijk heid ontnomen en wordt hij geconfronteerd met het valse Godsbeeld van een straffende God. „God is de eerste die weet aan welke onmacht en machteloosheid de mens lijdt. Het is typisch dat mensen, maar ook de maatschappij en de kerk zich nooit afvragen of zij zelf niet schuldig zijn aan de vele echtscheidingen: de sfeer, het milieu, de sociale setting waarin mensen leven, het nalaten van goede voorbe reiding op en begeleiding van huwelijken?", aldus de offici aal. Ter Reegen betreurt het dat de RK Kerk als zodanig wei nig doet aan het pastoraat voor gescheidenen. Hij vraagt zich af of de Kerk wel be grijpt dat mensen die schei den een deuk krijgen in hun geloofsleven en dat zij lijden aan een kerk die „van hoog tot laag, zich vaak zo misprij zend uitlaat over gescheiden mensen". Waarom spreken bij voorbeeld de bisschoppen nooit eens een bemoedigend woord tot hen als volwassen mensen die weten hoe en waarom zij hebben gehandeld en die de volle verantwoorde lijkheid voor hun handelen in geweten op zich durven ne men, omdat zij in hun situatie niet anders konden, zo vraagt Ter Reegen zich af. Hij is er voorstander van dat de RK Kerk een ritueel of ce remonie ontwerpt die geschei den mensen de gelegenheid biedt de scheiding ook kerke lijk in besloten kleine familie kring te vieren. Daarmee zou de kerk niet alleen laten zien dat zij de gebrokenheid en het falen van gescheiden mensen erkent en aanvaardt, maar ook dat dezen op een bijzon dere zorg van ae kerk kun nen rekenen. De parochies zouden voorts bijzondere aan dacht moeten geven aan de kinderen van gescheiden mensen. Ter Reegen acht het geen ge makkelijke vraag, of geschei den mensen die wel voor de wet, maar niet voor de kerk zijn hertrouwd, tot de com munie moeten worden toege laten. Hij wijst erop dat de kerkelijke uitspraken op dit punt „schijnbaar" erg duide lijk zijn: deze mensen mogen de communie niet ontvangen. Maar zoals bij alle richtlijnen is het de vraag of toepassing ervan onder alle omstandig heden rechtvaardig is. Hij wijst er daarbij onder meer op dat we nu in een geseculari seerde wereld leven en niet langer in een gelovige wereld waarin echtscheiding een breuk met de gemeenschap betekende. Ter Reegen meent daarom dat de priester ter plekke samen met de geschei den mensen en rekening hou dend met zijn geloofsgemeen schap het juiste antwoord moet zien te vinden. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME De Grieks-ortho* doxe aartsbisschop van Bei roet heeft onder zijn indruk wekkende zwarte toog met gouden kruis jarenlang heroï ne gesmokkeld. De 69-jarige Boutros Abdo, een van de hoogste vertegenwoordigers van de kerk in zijn land, is in Rome gearresteerd met drie kilo heroïne. De bejaarde pre laat maakte als super-koerier deel uit van een bende van heroinesmokkelaars. De aartsbisschop heeft volgens de Italiaanse politie jarenlang tientallen kilo's heroine door de douane op de Romeinse luchthaven Fiumicino weten te sluizen. De plastic zakjes mét het pe perdure verdovend middel had de prelaat meestal ver stopt tussen zijn gewijde kle ding. De nietsvermoedende aartsbisschop werd in de hal van een gerenommeerd Ro meins hotel gearresteerd. Sar men met hem werden twaalf andere bendeleden aangehou den. Enkele van hen werden gearresteerd in een hotelka mer waar ze net doende wa ren cocaine met andere ver dovende middelen te vermen gen tot de even populaire als ck'De zaak lijke „crac! kwam kort geleden aan het rollen toen op Fiumicino een kilo heroïne uit Thailand in beslag werd genomen die be stemd was voor de Libanese aartsbisschop. De criminele prelaat en zijn metgezellen hielden van het goede leven. Ze verbleven in de duurste hotels, verplaatste zich in ex clusieve auto's en bezochten zeer chique nachtclubs. Volgens een schatting van de Romeinse politie heeft de bende in totaal ruim vijftig kilo heroïne en cocaïne aan de man gebracht voor een waarde van enkele honder den miljoenen guldens. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor mgezon- den stukken te bekorten Kabinet (2) Het gaat iets te ver om te stel len dat ik „gevoelens van me dedogen" koester voor de mi nisters, die als gevolg van het uitlopen van het begrotingso verleg hun vakantie een paar dagen moesten uitstellen. Maar in tegenstelling tot de briefschrijver die vindt dat je in dat opzicht over mensen met ministerssalarissen niet moet zeuren, heb ik het toch wel met hen te doen, evenals met hun vrouwen en kinde ren. Wie een beetje oplet kan aan de hand van krant, radio en televisie vaststellen, dat mi nisters erg lange dagen ma ken, bij hun vele reizen her haaldelijk de tijdgrens over schrijden (jet-lag) en veelal dikke tassen met huiswerk mee naar hun gezin slepen. Bij uiteenlopende gebeurtenissen moeten ze dikwijls ook in het weekeinde in actie komen en anders worden ze wel door Kurnalisten lastig gevallen. Ik :n er van overtuigd dat de ploeg van Lubbers, na al het moeilijke en verantwoordelij ke werk dat is verricht, hard aan een vakantie toe is. En ik gun de dames en heren dat van harte. H.Duiker, LEIDSCHENDAM. Kabinet (3) Wie soms het door overver moeidheid duidelijk getekende gezicht van premier Lubbers op de televisie ziet, zal zich re aliseren dat die man per dag meer werk verzet dan goed voor hem is. Tegelijkertijd zal hij zijn mede-ministers zeker niet sparen: no-nonsense. Daarom vind ik het nogal voor de hand liggen als de media er terloops op wijzen, dat de ka binetsleden al met vakantie hadden moeten zijn, maar er door hun werk nog niet aan toe zijn gekomen. M. Govaerts, DEN HAAG. Campingramp Bij de verhalen en tv-beelden over de ramp op de Franse camping zal menigeen zich wel verbaasd hebben afge vraagd hoe zoiets toch kan ge beuren. Maar in de ruim twin tig jaar dat wij nu al in Zuid- Europa kamperen hebben we meer dan eens een situatie meegemaakt de bosbran den niet meegerekend die een waarschuwing inhield dat wij zonder ons dat te realise ren risico's namen. Wij hebben eens in de Ardèche de tenten opgezet op een grasveldje bij een boerderij pal bij een vrien delijk stroompje. De volgende morgen bleken onze luchtbed den opeens rustig te drijven op een laagje water, dat ons kuip- grondzeiltje was binnenge stroomd, doordat het stroompje 's nachts buiten zijn oevers was getreden. Het hele gras veld stond blank. Geen ramp natuurlijk, want een paar uur later waren alle drijfnatte spullen al weer in de warme Franse zon gedroogd. En op een altijd kurkdroge terras camping tegen de voet van een berg bij de Frans-Italiaanse grens hebben we eens een wolkbreuk meegemaakt, waardoor het slingerpad dat omhoog liep in de camping in geen tijd veranderende in een woest stromende bergbeek. Zoiets, maar dan veel heviger en op grotere schaal, moet zich voltrokken hebben op de Franse camping. Als bewoners van een vlak land moeten wij ons in Zuid-Europa, waar de grond in de zomer altijd kei hard en gortdroog lijkt te zijn, niet verkijken op een ogen schijnlijk vriendelijk berg stroompje. A.F. de Vries, RIJSWIJK. Transplan ta tie Met grote ontsteltenis heb ik kennis genomen van uw be richtgeving omtrent een per soon, die na door zijn vrouw (aardig mens!) te zijn getran cheerd van een nieuw zeker lichaamsdeel is voorzien. Het bericht heeft mij ten diepste geschokt Waar moet dat heen? Stuitend was, dat in het bericht zelfs in smerige be woordingen werd ingegaan op het al dan niet naar behoren functioneren van voornoemd orgaan. Mij dunkt dat zoiets ook anders kan worden gefor muleerd. J. Haanstra, RIJSWIJK. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA "i In West- en Oost-Duitsland zal menigeen er pas vanj tuigd zijn dat het bezoek van de partijleider en president de DDR echt doorgaat, als Erich Honecker op 7 septembj Westduitse bodem de erewacht inspecteert. Een bezoek de thans 74-jarige Honecker aan het andere Duitsland zoveel keer aangekondigd en vervolgens om uiteenlop redenen niet doorgegaan, dat enige twijfel begrijpelijk j Al in 1981 is Honecker naar de Bondsrepubliek uitgfj digd. Die eerste uitnodiging kwam van de toenmalige si listische bondskanselier Helmut Schmidt. Er kwam ec geen duidelijke reactie. Nadat de regering van christen mocraten en liberalen onder Helmut Kohl de uitnodi had herhaald, liet het Oostduitse staatshoofd in 1983 we nog dat jaar aan de uitnodiging gehoor te willen geven, maand later kwam er echter al een politieke kink in de bel door een incident aan de grens waar een reiziger pk ling was gestorven. Later bleek dat de man gewoon aan hartaanval was overleden, maar toen hadden beschuldi gen over en weer de politieke atmosfeer al volkomen ziekt TOEN Honecker in 1984 opnieuw liet weten bereid te naar de Bondsrepubliek te komen gingen de voorbereidin van zijn komst gepaard met een opvallende politieke i De Bondsrepubliek leende de DDR zelfs op uiterst gum voorwaarden een bedrag van meer dan 900 miljoen m Maar opnieuw sloeg het politiek klimaat om. Dit keer ki de vorst uit de Sovjet-Unie. In de Russische media werd heftige campagne tegen de Bondsrepubliek gevoerd. Ho ker hield de Westduitsers lang in onzekerheid, maar op allerlaatste moment stelde hij zijn bezoek voor onbepa tijd uit. Hoewel duidelijk was dat de sterk verkoelde 0 West verhoudingen de eigenlijke oorzaak waren, kon nii min uit de toon van de afwijzing worden geproefd dat uitstel nog geen afstel hoefde te komen. VANAF dat moment lieten Westduitse journalisten i Duitsland geen gelegenheid voorbij gaan om te vragen v neer Honecker naar de Bondsrepubliek dacht te komen juni 1985 liet hij weten, dat het bezoek zou plaatsvinda een moment waarop het van twee kanten wenselijk werd acht voor zowel de ontwikkeling van hun betrekkingen voor het scheppen van een internationaal gezonder klinj Vorig jaar was opnieuw de verwachting gewekt dat hetl verbeide bezoek binnen korte tijd kon worden tegemoet zien. Groot was daarom de verrassing en zuur waren de acties in de Bondsrepubliek, toen begin dit jaar bekend dat Honecker in juni niet naar Bonn maar naar Den I zou reizen. Het bezoek aan ons land was echter een goede generale petitie voor zijn komst naar de Bondsrepubliek. In Ned land werd het Oostduitse staatshoofd met zoveel egards i vangen, dat de Bondsrepubliek daar met goed fatsoen niet achter zou kunnen blijven. Erg verwonderlijk was het dl om niet, dat Honecker uitgerekend in Nederland aan de[ bekendmaakte dat hij waarschijnlijk nog dit jaar een bei zou afleggen aan de Bondsrepubliek. De betrekkingen tussen de beide Duitslanden kunnen a het bezoek van Honecker belangrijk verbeteren. Dat is alleen in politiek maar ook in menselijk opzicht belangi want nog steeds ondervinden burgers van Oost- en Wi Duitsland grote hindernissen op hun weg bij pogingen normale contacten. Er moet echter ook niet te veel van n den verwacht. De Berlijnse Muur bijvoorbeeld zal na het zoek van Honecker niet worden afgebroken. In het guns ste geval zal het over enige tijd wat minder moeilijk zijn Muur te passeren. DE BILT (KNMI) Een de pressie ligt het komende et maal boven zuid-Engeland. De scheidingslijn met de warme en vochtige lucht, die gisteren nog boven ons land aanwezig was, loopt nu van Denemar ken via oost-Duitsland naar het Alpengebied. Deze warme lucht kan ons niet meer berei ken. Wij krijgen het komende weekeinde te maken met koe le lucht die via Het Kanaal en de Noordzee naar onze omge ving stroomt. Naast wat zon kunnen zich in deze luchtsoort van tijd tot tijd nog enkele buien vormen. De bovenlucht is nu ten opzichte van gisteren flink afgekoeld; hogere mid- dagtemperaturen dan zo'n graad of 21 kunnen tijdens het komende weekeinde niet ge haald worden. De zuidwesten wind is matig, aan zee af en toe vrij krachtig. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en zondag: Zuid-Scandinavie, Benelux, Duitsland en Britse Eilanden: Half tot zwaar bewolkt en en kele regen- of onweersbuien. Middagtemperatuur ongeveer 20 graden. Frankrijk: Half tot zwaar be wolkt en enkele regen- en on weersbuien. Middagtempera tuur van 18 graden in het noordwesten tot 30 graden in het zuiden. Spanje en Portugal: Perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur geveer 30 graden, maar in noordwesten aanzienlijk I Ier. Alpengebied: Half tot z» bewolkt en enkele regen' onweersbuien. Middagter ratuur omstreeks 25 gradfl Italië en Joegoslavische l Perioden met zon, maar v« in het noorden ook enkele gen- of onweersbuien. Midi temperatuur rond 32 grade WEERRAPPORT HEDENMORGENI Weer Nu Min Amsterdam regen 26 13 De Bilt regenbui 27 14 Eeldc zw.bew 27 Eindhoven zw.bew. 28 15 Den Helder regen 26 14 Rotterdam regenbui 25 13 Twente regen 27 16 Vlissingen regenbui 22 13 Zd. Limburg zw.bew. 28 15 Aberdeen regen 19 10 Athene onbew. - 23 Barcelona h.bew. 29 24 Berlijn h.bew. 30 18 Bordeaux regen 19 17 Brussel regenbui 24 13 Dublin onbew. 16 12 Frankfort regen 29 17 Genève zw.bew. 28 17 Helsinki zw.bew. 15 4 Innsbruck zw.bew. 28 16 Klagenfurt mist 23 15 Kopenhagen niet ontv. Lissabon regenbui 23 19 Locarno regen 24 17 Londen regen 19 13 Luxemburg regen 26 14 Madrid Lbew. 28 18 Malaga niet ontv. Mallorca niet ontv. Malu onbew. 34 21 Moskou zw.bew. 15 12 MUnchen h.bew. 28 15 Nice l.bew. 27 20 Oslo onbew. 20 12 Parijs zw.bew. 20 14 Rome zw.bew. - 20 Split onbew. 32 20 Stockholm onbew. 21 8 Warschau zw.bew. 25 15 Wenen hbew. 30 19 Zurich zw.bew 27 16 Casablanca zw.bew. 25 20 Cyprus mist 32 22 Istanbul onbew. 29 22 Las Palmaa h.bew 26 21 Beiroet niet ontv. Tel-Aviv h.bew. 28 23

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2