Switch", kijkje in de wereld van een succesvolle popgroep fa )IO/TELEVISIE QeidóaQowumt O-radioserie over Papoea's en hun uitzichtloze vrijheidsstrijd BBC tekent overeenkomst met CNN >atelliet-TV PAl VRIJDAG 17 JUU 1987 PAGINA 13 lack 21.30. 21.15. of 20. 14.00. 16.00, Polic# 18.45. 8.45, walker" S $SUM Er wonen in id mensen die binnen jratie de sprong maak- an het stenen tijdperk e twintigste eeuw: de Pa- Over hun verleden, hun iocin nkelijkheidsstrijd en hun c 133 nstmogelijkheden gaat de 19.00 serie van vier uitzendin- arneóiei ran „Oogluik" (zaterdag living "ftnov 6.00, 1 LE 2: 8.45. B.45. 18.45, 3.45, latood Radio 1 en 2 om 00.02). eks is gemaakt door Hans I nts en kwam mede tot door financiële steun van ionale commissie ontwik- 21 samenwerking NCO). 1 eerst eerste aflevering blikt de p terug op het verleden Papoea's. De in Neder- jnende groep bracht zijn door in een primitieve sa- >00. 11 1.00, menleving aan de andere kant van de wereld, met eerbied voor de geest van voorouders en angst voor naburige stam men. Vuur maken en schieten met pijl en boog maakten ech ter plaats voor auto's en compu ters. Over die culturele kloof is hen nooit iets gevraagd „Oog luik" doet dat nu en laat de herinneringen horen van de Papoea's Nicolaas Jouwe en Frad Korbe. In de uitzending van 26 juli komt de uitzichtloze vrijheids strijd van de Papoea's ter spra ke, opgetekend uit de mond van de leiders Nicolaas Jouwe en Frad Korbe. In 1962 werd Nieuw-Guinea door Indonesië veroverd en heet sindsdien Iri an Jaya. De daar wonende Pa poea's horen meer thuis bij de Melanesische volken dan bij Azië waar Indonesië deel van is. Volgens een aantal Papoea's gaat dat niet samen. De toekomst van het vrijheidsi deaal van de Papoea's staat cen traal in de uitzending van 2 au gustus. De Papoea's in Neder land zijn een stille minder heidsgroep. Hun onafhankelijk heidsstrijd geeft weinig proble men voor gastland Nederland, en is er een met weinig kans op succes. Er is in elk geval één staat die steun verleent aan de Papoea-bevrijdingsstrijd: Vanu atu, vroeger de Nieuwe Hebri- den geheten en sinds 1980 onaf hankelijk. Tot slot, op 9 augustus, een uit zending over Vanuatu. Sinds 1980 een onafhankelijke Mela nesische republiek, voorheen de Nieuwe Hebriden, een Frans- Britse kolonie. Het telt 82 eilan den en ligt op de kaart (als het er al op staat) „rechts van Au stralië" in de Stille Oceaan. Het land steunt de bevrijdingsstrijd van de Papoea's en biedt gast vrijheid aan de bevrijdingsbe weging OPM. KRO's „Oogluik" geeft een subjectief beeld van een land dat enerzijds lonkt naar het Oostblok en dat flirt met bevrijdingsbewegingen en dat anderzijds een uiterst kapi talistische economie in stand houdt. LONDEN De BBC heeft een overeenkomst getekend met Ca ble News Network (CNN). De uitkomst hiervan is dat de Britse staatsomroep gebruik mag maken van het materiaal dat het Amerikaanse kabelstation produceert. Zowel de radio als televi sie mogen dagelijks zes blokjes van vijf minuten kiezen uit het aanbod van CNN. Tony Crabb, hoofd van de BBC-nieuwsdienst liet weten: „Wij heel gelukkig met de overeenkomst omdat het een nieuwe informatiebron toevoegt aan de velen die we al heb ben". Het is overigens niet zo dat CCN nu ook gebruik mag maken van BBC-materiaal. Het enige dat bij de overeenkomst is inge sloten is, dat ze elkaar technische assistentie zullen verlenen wanneer dit nodig is. ;UWE NCRV DRAMA-REEKS IN FEBRUARI OP TELEVISIE 0. Abd za. P) du p« di. ODEC 1. 4f (al): ODEC (al): 13 15. 3N 3: 2'.a [terdAM „Ieder- wil zo snel mogelijk r binnen, maar jullie ven niet te hard te »en... en willen jullie >eetje luid praten. De 1.30.1 i 12b, :ared 1.30.1 (18k, sluier a. 14.0c IGEN za. 00 IGEN 14.0H t DciNEian. i dies bij de ingang mo- best schreeuwen", ïkt het door de luid- eker van de opnamen- ier bij de ingang van Bluetiek In discotheek Rotterdam. Auto's ipen en nieuwsgierige rbijgangers blijven Wat is hier nu 'ag. i2|jr aan de hand? NCRV is druk in de weer de opnamen van de nieu- drama-serie „Switch", die februari van het volgend elke zaterdag wordt uit- inden. Zo'n driehonderd dieus ogende jongeren zijn de Maasstad afgereisd in vakantiedag te figure- als publiek in deze dra- Een voorbijganger: verbaas mij er telkens over hoeveel mensen er zo'n produktie betrokken Als die eindeloze titelrol- ook over het scherm gaat, ag ik mij telkens weer af al die mensen voor no- izijn". jMU^ipaar meisjes, die toevallig js zijn komen lopen en verlegen staan te kijken, den door de opnamen-lei- mgesproken „horen jul- ook bij". Als ze ontken hun hoofd schudden hij „doe gezellig even mee" en zonder dat ze het be seffen, spelen ze plotseling een belangrijke rol in een te levisie-reeks. „Wat een kans zeg, word je opeens ontdekt, ben je van de ene op de ande re dag gen beroemdheid", is het wat cynische commentaar van een van de mensen van de camera-ploeg. Ondertussen staat een meisje druk aantekeningen te maken op haar velletje Daily Conti nue Rapport". Ze schrijft: „to taal ingang discotheek, rol 674A". Regisseur Jelle van Doornik komt nog even kij ken en geeft de cameraman zijn laatste aanwijzigingen... De scène staat er uiteindelijk na drie keer goed op. Pakkende songs Binnen staat Hetty Heyting, de schrijfster van de half uur durende afleveringen, te kij ken wat zich op het podium afspeelt. De leden van Switch, de popgroep waarom het draait in deze reeks, spelen een van de nummers, die door de ex-Doe Maar-leden Ernst Jansz en Jan Hendriks wer den geschreven. Pakkende songs die doen denken aan de glorie-tijd van Doe Maar, al zijn de teksten dit keer in het Engels. Hetty blikt tevreden naar het podium en zegt: „Ik heb de serie met veel plezier geschreven. Een extra stimu lans was dat het een grote [>roduktie zou worden. Dat is euker werken dan aan een low-budget drama-serie om dat je alles goed kan aanpak ken. Hij wordt gedraaid als een speelfilm met 16 mm. Bo vendien wordt met elke scène zeer zorgvuldig omgegaan en dat maakt mij heel gelukkig, vooral ook omdat ik negen maanden aan het script heb gewerkt. Voor we aan de ver filming zijn begonnen, heb ik heel nauw met regisseur Jelle van Doornik samengewerkt. We hebben in de eerste maanden, nadat het idee was geboren, constant ideeën uit gewisseld. Ik heb hem ook steeds het script laten lezen... evenals Ernst Jansz. Op die manier kon hij zijn composi ties heel gemakkelijk in het verhaal schrijven. Die nauwe samenwerking zorgt ervoor dat ik precies weet hoe de se rie eruit komt te zien. Ik zal straks niet achter mijn televi sie-toestel plaatsnemen om vervolgens de constateren dat het toch niet helemaal is ge worden wat ik ervan had ge wacht". Kleine rol Hetty speelt in „Switch" zelf ook een kleine rol. „Ik ben journaliste, een echt heel doortrapte, en werk voor een bekend roddelblad. Ik kom steeds op de verkeerde mo menten de groep tegen en ben uiteindelijk de aanleiding tot het uit elkaar gaan van het vijftal. Hoewel toetsenist Nick Dubois (Hugo Haenen) de hoofdrol speelt, blijven uitein delijk twee sterke vrouwen overeind staan. De een is zan geres Joyce (Jaloe Maat) en de andere ben ik". Hoewel het om een fictief verhaal gaat, zijn de ingre diënten uit het leven geplukt. Kort gezegd gaat de tiendelige serie over de popgroep Switch. De muzikanten ver anderen van koers als Nick zich bij de rest aansluit. De eerste hit luidt een uiterst succesvolle periode in. Ze krijgen een goede manager, geven veel concerten en worden voor televisie ge vraagd, waar Adam „Count down" Curry ze een gouden plaat uitreikt. Op deze manier wordt de kijker een kans ge boden eens achter de scher men te kijken. Hij ziet hoe de leden van de groep met het succes, maar vooral met el kaar omgaan. Die populariteit lijkt ten koste te gaan van hun persoonlijke geluk. Er ontstaan ingewikkelde lief des-affaires binnen de groep, er zijn hooglopende menings verschillen over geld en de muzikale koers en er is spra ke van jaloezie. De serie is volgens Hetty be stemd voor jongeren tussen de twaalf en vijftien jaar en toont heel veel nieuw talent voor de camera. Hetty: „Het zijn allemaal jonge mensen af komstig van de toneelschool. Tijdens de audities heb ik zo'n honderdvijftig acteurs en ac trices zien spelen en dat heeft mij heel hoopvol gestemd. Er loopt echt heel veel talent rond in Nederland. Degenen die uiteindelijk voor hun rol zijn gekozen, hebben zich vanaf het begin voor honderd procent ingezet. Ik heb het idee dat Switch inmiddels een echte popgroep is geworden. Het zijn niet zomaar vijf bij elkaar geraapte types die voor de camera even een popgroep spelen. Ze hebben ver voor de opnamen begonnen, in een oefenruimte al heel veel met elkaar gerepeteerd, waardoor Een aantal jongeren op weg naar hun favoriete popgroep Switch, hoofdrolspeler in de nieuwe NCRV drama-serie. De opnamen werden gisteren en eergisteren gemaakt voor de Rotterdamse discotheek Bluetiek In. FOTO: CEES VERKERK het een hecht team is gewor den". Hoewel Hetty een dagtaak heeft aan het schrijven, geeft ze haar werk als actrice niet op. Hetty: „Ik zou niet zonder kunnen. Dat spelen heeft bo vendien duidelijk invloed op mijn schrijven. Je weet uit de praktijk wat wel en wat geen speelbare teksten zijn". Deze maand worden de bui ten-opnamen afgerond. Heel veel is opgenomen in Rotter dam omdat hoofdrolspeler Nick deze stad kiest nadat hij met ruzie het ouderlijk huis verlaat. In augustus wordt nog vijf dagen in de studio ge werkt. Dan begint het monte ren van de enorme hoeveel heid film tot de tiendelige se rie, die alle ingrediënten be vat om een succes te worden. HANS PIËT ^lederlanjj^ NEDERLAND 1 TROS 16.00 O TROS Vrijdagmati- nee: Bedankt Meneer Ro bertson! (Merci Monsieur Robinson), Belgische tv- film uit 1984 van Pierre Le- vie. Gedramatiseerde film over de uitvinding van de toverlantaarn 17.15 Zelf kinderen knippen met Ria Janssen. Tips om het haar van uw kinderen te knippen NOS 17.30 Vr6-Joumaal TROS 17.40 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.10 Groen en grondig, agrari sche rubriek 18.30 TROS Vakantiekompas 19.05 Knight Rider, Amerikaan se serie. Afl.: De oorbel (Voodoo Knight). Bij een overval komt een man om het leven, het valt Michael op dat de man een oorbel draagt NOS 20.00 mJournaal TROS 20.28 Passions, Amerikaaanse tv-film uit 1984 van Sandor Stern. Wanneer haar man door een beroerte getrof fen wordt komt Catherine er achter dat haar man al 8 jaar een relatie met een andere vrouw heeft 22.10 TROSAktua 22.40 Simonskoop NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden TROS 23.20-00.50 TROS-Weekend- film: De sterkste gladiato ren van de arena (The twoo gladiators), speelfilm uit 1964 van Mario Caiano. Na de dood van zijn vader volgt Commodus zijn va der op als keizer in Rome. Hij blijkt een wrede wellus teling te zijn. De bevolking is doodsbang. Een oude senator voelt zich geroe pen om in te grijpen NEDERLAND2 NOS 16.00-17.15 mStudio Sport: Wielrennen: Rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Millau-Avig- non. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nellssen 17.55 Studio Sport: Wielrennen, samenvatting van de van daag verreden etappe. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nellssen NOS 18.15 Niauwa voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal AVRO 19.12 Voorronde van Survival ot the fittest, waarin de sterkste man gekozen zal worden, die Nederland In Frankrijk in Augustus a.s. zal vertegenwoordigen. Beelden uit Errnelo waar in de buurt van de Jan van Schaffelaar-kazerne hon derd man van start gingen voor de voorronden van de Survival of the Fittest. De uitzending wordt gecom pleteerd met een portret van onze toptriathleten Axel Koenders en Rob Ba- rel, die zich op dit ogenblik in Finland voorbereiden op het Europees kampioen schap triathlon. Dit kampi oenschap wordt morgen gehouden in Joroinen, 300 kilometer boven Helsinki 19.45 Prijs je rijk, spelprogranv ma gepresenteerd door Fred Oster 20.35 Chiaum, Amerikaanse speelfilm uit 1970. John Chisum is één van de rijks te ranch-eigenaars in het Westen van de V.S. Maar dit zet wel kwaad bloed, zo ook de schurk Murphy. Deze probeert hem op ai- Ierlei manieren kwaad te berokkenen NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 GD Snuiters extra. Cees Grimbergen praat van avond met blinde jongeren 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuwe voor doven en slechthorenden ri ■17.15 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Millau-Avignon. Com mentaar: Mare Stassijns en Wpj» Mark Vanlombeek. (Eurvisie- J uitzending) Nieuws Tik Tak, kinderserie. Afl.52 (herh.) Plons. Aft.: Plons en de spreeuwen, (herh.) Ds tovenaar van Of (The wi zard of Oz). Japanse serie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 17: Voetreis naar de Kaats heuvel (Home again) Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag Onbekende wereld (Explore), documentaire serie over nage noeg verdwenen beschavenin- gen. Afl. 14: Stenen en bijbels in Ethiopië (2) (herh.) Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting Mededelingen en program ma-overzicht leze ged ete: resti Agr naci erir rvb ebit 68 snta kav Weerbericht Het Beest, Nederland/Belgi sche speelfilm uit 1982 van Paul Collet. Met: Willem Ruis, Hedie Meyling, Anouk Collet. e.a. Als directeur van een groot bouwbedrijf heeft Harry Melchior een veelbelovende carrière in het verschiet. Wan neer echter zijn moeder uit haar huis wordt gezet, omdat zijn eigen bouwbedrijf het wil afbreken, knapt er iets in w- bfT Hollywood asn da Hudson, 3- delige documentaire serie over New York. dat opnieuw aan belang wint in de filmwereld. Afl.3 (slot): Locatie: New York (herh.) 23.30 Nieuws en Coda: Aan Novalis, van G. Trakl d* D-17.15 Wielrennen: Tour de Prance: 16e etappe: Mlllau- Avi9"on (Eurovisie-uitzending) ne; J Vacaturebank lrt_: 5 L'Ecran dee vacancee met °m: 5 De Smurfen tor: 0 Dr. Snuggles va: Lei Luxiolos j k S Plastinots 'Journaal - f3 Ce soir, regionaal journaal Journaal reï 0 Wielrennen. Tour de France, samenvatting Au plaisir de Dieu, serie van Robert Mazoyer naar de ro man van jean d'Ormesson. Victoires, 6-dellge serie over uitzonderlijke atleten. Afl.6: In- flrid Berghmans, fllmportret Les fils d'Abraham, documen taire serie. Afl.3: Les Shittes, Partisans d'Ali *8 Laatste nieuws Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen- dlng. Zwart/wit-uitzendlng. EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 8'j niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.15 II Der schwarze Peter, Tsje chische speelfilm van Mllos Forman. Met: Ladislac Jakim, Pavla Marinkova, Jan Ostrcll, e.a. De zeventienjarige Peter moet in een supermarkt de klanten in de gaten houden, zodat er niets wordt gestolen. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, actualiteiten 18.14 ISSolo für 12, spelprogramma 18.40 Zug-Vögel: Der Reiseleiter 19.00 Ein Star verschwindet, live opname vanuit het Sprung- brett-Theater 19.57 Programma-overzicht 20.00 (STagesschau. 20.15 ARD-Sommerkomödie: Louia taut auf (Hibernatus) Frans-Ita liaanse speelfilm uit 1969 van Edouard Molinaro. Met: Louis de Funès, Claude Gensac, Oli- viet de Funès, e.a. Wanneer in het Groenlandse ijs een goed- bewaard lichaam ontdekt wordt besluit men de man in leven te roepen. Hij trekt in bij zijn kleindochter en haar man, die besluiten het huis aan te passen in de tijd van 'opa'. Voor opa is die schok dus wat minder, maar er volgen andere problemen 21.35 Plusmiua, wetenschappelijk magazine 22.30 Tsgesthemen met bericht aus Bonn, actualiteiten 23.00 Sportschau 23.25 E Wirbelwind der Liebe (Ball of fire), Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Howard Hawks. Met: Gary Cooper. Barbara Stanwyck. Oscar Homolka e.a. Betram leidt een team geleer den die een encyclopedie ma ken. Meer dan het instituut zien ze niet en er ontstaat gro te consternatie als een aan trekkelijke vrouw bij ze wil schuilen. De Encyclopedie loopt achterstand op, en Ber tram raakt hevig verliefd. Nie mand vraagt zich af wie ze ei genlijk is en waar ze vandaan komt 01.15 Tagasschau 01.20 Nachtgadanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 16.10 17.00 17.15 18.20 18.56 19.00 19.30 Farienexpress, tips, amuse ment en spanning HMusizieren am Bildschirm, mej Ulf Merbold, piano en Anne Romeis, fluit. Aansl.: Heute-Schlagzeilen FreizeiL.und wat mann da- raua machen kann, magazine voor senioren. Vandaag: Frei- zeit ind Berlin, in Ost und West, zwischen Wannsee und Müggelsee Hauta, Aansl.: Aus dem Lftn- dern Tale-lllustrierts, actualiteiten, sport en amusement Robin Hood, serie. Met: Mi chael Praed, Judi Trorr, Clive Mantle e.a. Afl:1. Das Ver- machtnis. Aansl.: heute- Schlagzeilen Robin Hood, vervolg Programma-overzicht Haute Aualandsjoumal: berichten van buitenlandse correspon denten Der Alte, politieserie. Met: Rolf Schmlpf, Michael Ande, Charty Muhamed Huber e.a. Afl.: Ein teuflischer Plan. Georg heeft zijn geërfde vermogen zo be legd dat hij geen cent meer over heeft. Georg's vrouw krijgt genoeg van zijn werkwij ze en begint een verhouding met de ondernemer Hogarth. Geen gelukkige keuze want als Hogarth's boekhouder zelf moord pleegt laat hij een brief achter die Hogarth doet ren nen voor zijn leven 21.15 Kitum die ElefantanhShle, filmreportage over een onder zoek in de vulkaan van Mount Elgon/Oost-Afrika 21.45 Heute-Journal 22.10 Aspakta, cultureelmagazlne 22.50 Die Strassen von San Fran- cisco (The streets of San Fran cisco), Amerikaanse politiese rie. Met: Kart Malden, Richard Hath, Lou Frizzell e.a. Afl.: Cin dy, oh Cindy. De fotograaf Hal O'Brien wordt koelbloedig ver moord en er lijkt een relatie met een moord van vorige week te zijn. Daardoor komen ze op het spoor van de 17-jari- ge Cindy, een fotomodel. Het wordt de twee agenten duide lijk dat Cindy nog een andere baan had. ze was Call-Girl. Haar klantenkring wordt lang zaam uitgedund 23.40 mSchrnutziges Spiel (The Club), Australische speelfilm uit 1980 van Bruce Beresford. Met: jack Thompson, Harold Hopkins. Graham Kennedy e.a. Om een titelloze voetbalclub weer wat aanzien te geven wordt de jonge Tasmanische speler Hayward voor 120.000 dollar ingekocht. Maar de trai ner en de spelers laten hem volledig links liggen. Al In het eerste spel mislukt Hayward en wordt eruit gehaald. Hayward begint drugs in te nemen 01.15 Heuta DUITSLAND 3 18.05 Talatakstovarzicht 18.30 Dia Gehaimniasa dar Savarin- atraaaa, serie. Afl.1: Ein unmö- glicher Auftrag 19.00 Aklualla Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagaaachau met weerbericht 20.15 Ein Platz für Tiara, natuurfilm van Prof. Dr. Bernhard Crzi- mek 21.00 Talavision, documentaire-serie van Norman Swallow. Afl.2: Der Kasten, der die Welt ver andert hat 21.45 Dan Allargian auf dar Spur. (herh.) 22.15 Agatha Christie: Miss Marple, 10-delige Engelse misdaadse rie: Die Tote In der Bibllothek, deel 3. Met: Joan Hickson, gwen Watford, Moray Watson e.a. De politie denkt de moor denaar van Ruby Keene ge vonden te hebben, het gaat om Basil Blake wiens alibi nu is ontmanteld. Als ook nog spo ren worden gevonden dat Bla ke de dode in zijn wagen heeft vervoerd, lijkt de rest van de zaak een fluitje van een cent. Als een tweede dode zich aan dient en Miss Marple gaat zich er m,ee bemoeien blijkt dat de zaak heel anders In elkaar zit. 23.05 Sommer-Jazz: Ornette Cole- mann Primetlme 00.05 - - ^JEngeland^ BBC 1 16.00 17.10 17.15 17.35 18.00 18.10 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.24 22.26 22.30 23.25 00.30 Nieuws Childrens BBC met Phillip Schofield Heathcliff and Marmaduke record breakers John Craven 's Newsround CE Gentle Ben. Afl.: Greem- eyed bear. Ben is jaloers wan neer Mark een jonge welp mee naar huis neemt [EThe wildside of town, serie natuurfilms over het leven van dieren in de stad. Afl.: Green guerillas Journaal en weerbericht Londen Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, showprogramma met Terry Wogan Every second counts. Komi sche spelprogramma met Paul Daniels Dynasty, Amerikaanse serie. Afl.: 'G'. Door de tragische ge schiedenis rond Krystina zijn Biake en Krystle genoodzaakt samen te werken Journaal Regionaal nieuws Weekendweerbericht Tender is the night, zesdelige Amerikaanse serie naar het boek van F. Scott Fitzgerald. Afl.6 (slot). 1929. Dick is steeds steviger gaan drinken. Met zijn vrouw moet hij de Zwitserse kliniek verlaten. Hij kiest voor een veranderde Ri viera Omnibus: Rod Hackney Way. Mixed Company, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Melville Shavelson. Komedie rond een basketbaltrainer-o p-zijn-re- tour, die het hoofd tracht te bieden aan door echtgenote geadopteerde verzameling weesjes van verschillende etni sche pluimage Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws 16.05 Vision guest 16.50 Flower of the month 17.00 Nieuws en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws en weerbe richt 17.05 Sporting Moments 17.15 Open Golfkampioenschappen te Muirfield 20.30 The first night of the Pronte, vanuit de Albert Hall, uitge voerd door het BBC Symphony Orchestra o.l.v. Sir John Prit- chard m.m.v. Faye Robinson, Cynthia Clarey. Neil Jenkins en Robert Lloyd: 1. Korte symfo nie van Janacek; 2. A child of our time. Tippett 22.35 Tales from Hollywood. Afl.: A woman's lot. Bekende actrices zoals Katharine Hepburn, Gin ger Rogers Lucille Ball halen herinneringen op aan hun pe riode met RKO. Ed Asner duikt In het archief en komt met uniek materiaal uit de filmstu dio tevoorschijn 23.40 Newsnight, actualiteltenmaga- zine 00.25 Weerbericht 00.30 Open Golfkampioenschap pen, samenvatting 01.15-02.25 E Cat People, Ameri kaanse horrorfilm uit 1942 van Jacques Tourneur. Een man wordt verliefd op een vreemde, wat verlegen vrouw die bang Is voor een oude vloek van een panther die In haar is gereïn carneerd. SKY CHANNEL 16.00 Canada Calling. Popmuziek vanuit Toronto 16.30 American Show. Gary Davies bekijkt de Amerikaanse hitlijst 17.00 The DJ Kat Show. Linda de Mol en DJ Kat laten een aantal tekenfilmpjes zien als 'Roger Ramjet", 'Denis' en 'Popeye' 18.00 Dennis. Afl.: Where there is a will. Dennis probeert mr. Wil son zich jong te laten voelen 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor. Afl.: The games families play. Wal do en de kinderen zijn niet blij als de professor besluit te ver huizen als hij een betere baan krijgt aangeboden. 19.30 Seven little Australians. Afl.: The picnic. Judy raakt gewond tijdens een ongeluk. 20.00 Ritter's cove. Afl.: Lost. Een kleuter verdwaalt in de bossen wanneer ze een poema achter na gaat. het hele dorp gaat op 20.30 Big Valley 21.30 Cimarron City. Afl.: Runaway train. Matt wordt verliefd, maar dat gaat gepaard met een hoop zorgen 22.20 Ask dr. Ruth 22.50 New Music 23.50 The American Show. 00.20-00.40 Canada Calling SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 18.30 19.00 19.25 19.30 22.00 22.30 23.30 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06.00 The Pepsi live show Countdown with Adam Curry Gulliver in Lilliput The Goodies Game Show The Goodyear weather fore cast In at the deep end. Afl.: Horse driving Some mothers do 'eve 'em. Komisch programma rond de klungel Frank Spencer Hot pursuit. Twee detectives zijn op de loop voor de politie nadat kate er van Is beschul digd dat ze haar baas heeft vermoord Super Channel News Super Sport The Goodyear weather fore cast Talee of the unexpected. Afl.: Pattern of guilt. Keith Briscoe helpt de politie 'n zakenman te vinden die vrouwen vermoordt. Kolchak Afl.: The energy eater. Als de ziekenguismuren het beginnen te begeven krijgt Kolchak een Verhaal te horen over een legendarisch god die daar ooit woonde. Rockin' at the speed of light Power hour Boogie Box Chart attack Maximum Music Box The Face TV 5 16.05 Portrait 17.00 Grande Premiere 17.50 Memoirs dee Poles 18.00 Recreation 18.40 Des chiffree at dee lettres 19.00 Millésime 19.30 Madame Le Metre 20.25 Orchestra National Francals 20.35 Portrait 21.30 Montegne 22.00 Journal TMévieé 22.30 Sports Loislrs NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuwe voor doven en slecht horenden 13.00 Nieuwe voor doven en slecht horenden KRO 15.00 De zon tegemoet, twaalfdelige Westduitse serie. Afi.7: Op naar Valun. De vakantletljde breekt weer aan. Een vriend van schilder Joe wil in Valun inspiratie opdoen voor een grote roman en ster-reporter Holger wil een reportage ma ken over Dr. Zack, de advo caat. die nu als clown door het leven gaat DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.30 E Mary und der MillionSr (The devil and Miss Jones), Amerikaanse speelfilm uit 1941 van Sam Wood. Met: Jean Ar thur, Charles Coburn, Robert Cumminqs, e.a. (herh.) Justin pleegt uit eenzaamheid zelf moord en haalt in het hierna maals haat schade op seksge- bied in. 12.00 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute DUITSLAND 2 11.30 üProgramme-overzicht 12.00 Nachbam in Europa, informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers. BBC 1 07.45 Open Unhreraity 09.30 The family Hees, tekenfilm 09.35 Dogtanian and the three Mue- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, kinderprogramma 11.50 E So this is Harris, musical van Mark Sandrich 12.20 Down among the Z men. En gelse speelfilm uit 1952 van MacLean Rogers. Met: Harry Secombe, Peter Sellers, Caro le Carr. e.a. Een aantal misda digers bezoeken een stadje om een geheime formule van een professor te stelen SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory 08 00 Emilie 08.05 Popeye 08.10 The Popplee 08.30 The Cieco Kid 09.00 Dennis 09.15 Ine pech 09.45 She-fta 10 .15 Meek 10.35 Jeyce and the Wheeled War riors 11.10 Baileya bird 11.40 Transformers 12.05 Sky Traz. Popmuziek RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS)l 18.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 Metropolis. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS)l 18.03 AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heet uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown café RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspekten van de kamermuziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 2340 NOS-Jazz RADIO 5 17.56 NOS: Mededelingen en nieuws 18.10 EO: Totaal zomers. 1840 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Progr. v.buit. werkn. 2040 EO: De bijbel open. 2140 Zicht op Israël. 2140 Sing unto the Lord REGIONAAL Radio Wash 1740- 18.00 Avondmagazine met Victor De- conlnck. Act., column en overzicht van de reg. avondbl. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 1740-18.00 Actualiteiten 1840-2040 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 1640-17.00 Radio Rijnmond Getapt, dagelijkse talk show. Na 1740 Gevarieerd magazine BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 1945 Entracte. Gevarieerd muzikaal Intermezzo. 2043 Imago. Informatief programma voor jongeren. 22.10 Hangmat. Zomeredltie van „Klapstool". 2340 2 tot 2 BRT 2 1745 Radio twee. 2245 Country-side. 2340 Twee tot twee. BRT 3 1645 Marsen, walsen en zo meer. 18.10 Aktueel en weerbericht 1840 Miniaturen. 19.00 Kroniek. 1945 Zelden gehoord. 2040 Junge Deutsche Philharmonic, dirigent: Charles Dutoit. 22.10 Interludium. Vier preludes uit het opus 34 voor viool en pia no, SJostakovitsj. 22.15 Het BRT-Jazzorkest, featuring trompettist Jimmy Owens. 23.00 Kaleidofoon (3). 2345 Einde van de uitzending. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box 08.00 Funbua 11.30 Rockin' at the speed of Light 1240 Chert Atteck RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: TROS Nieuws Show 0743 Uitgaanstips. 0740 Hengelsport-rubriek. 08.06 TROS Aktua. 0645 Ontbljtgast van de week. 09.03 Prijzenslag, introductie. 0946 Overz. ochtendkranten. 09.15 Kieskeurig. 0940 Recept van de week. 0945 Autorubriek. 0945 Eigen nieuws. 1047 Kunst, curiosa, entertalnm. 1040 Prijzenslag. 1040 Op uw gezondheid, med. rubr. 1040 Prijzenslag, finale. 1144 TROS Sport. 11.12 Toerisme. 1140 Studiogast. 1145 Plantenrubriek. 1140 Van boeken bezeten. 1243 Oud plaatwerk met H. Emmink. 1246 Med. v.d. land- en tuinb. 1346 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 0943 Zomerkwartaal. 1143 Spreekt u maar. 1243 Wegens vakantie gesloten. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 0743 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara 0643 Pop non stop. 0943 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1140 Het weer) 1243 Lost Vast Kulpexpress. RADIO 4 0740 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden met Schubert. 08.00 Affiche-4. 1040 Caroline. 1140 Kurhaus Concert. 1240 VOO: Strauss Co. 1342 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Holl. nieuwe, afl. 1. 09A5 Dag dokter, (herh.) 1040 Taal. tekens en regel&Iherh.) 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 1115 De beste van orkesten. 1245 Hallo Nederland. 1245 EO...In de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit praise. 1340 O po doro (Open deur). REGIONAAL Radio West: (via FM- frequentie Radio 1) 1140-1140 Regio nale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1340-1540 Noordwijk Lo kaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond 1040 Nieuwe. «41 Een uur amusement met Hans van Vliet. 1140 Nieuws. 1143 Thema-uit zending. 1240 Nieuws. 1243 Wat nu weer?. Programma met regionale ver rassingen. BRT 1 0541 met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. Een programs voor en door migranten. 1043 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Zomerzaterdag. 13.15 Radio Tour Rustdag. BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week- end? 1040 Buitenspel. Speelse kijk op het sportgebeuren. 1140 De Vlaamse Top Tien. 1240 Top 30. De nationale hitparade. BRT 3 0740 Goede morgen. 0840 Ochtendvariaties (1). 0940 Ochtendvariaties (2V 1040 Afrikaanse literatuur (1). 1140 Harmonies en fanfares. 1140 Koormuziek. Het BRT-koor. 12.10 Tafetmuziek. 13.15 Jonge vertolkers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13