Eric Breukink: Neer lands hoop in bange dagen .onder loep Topambtenaar voorspelt einde betaald voetbal ORT £eidóc6otviant och uitlevering tipporters Liverpool OOSTDUITSERS HEERSEN IN RIJNLAND-PALTS Kamerlid neemt het op voor Fandi Ahmed Van konijn een olifant Rode Lantaarn sportuitslagen DINSDAG 14 JULI 1987 PAGINA 7 n «ti jdEN De Belgische regering heeft opnieuw een ronde ge- ien in het juridische gevecht om de uitlevering van 26 En- voetbalsupporters, die worden beschuldigd van doodslag in lmm4band met het drama in het Brusselse Heizelstadion, waar in 39 mensen de dood vonden. De Law Lords van het Hoger- /as 8 de hoogste rechterlijke instantie van Groot-Brittannië, ver- nd h «jen een beroep van de Belgische regering gegrond; daar- bjds wercj een bevel tot vrijlating vernietigd waarmee de 26 sup- zich ers m april op vrije voeten waren gesteld, omdat er techni- )r- H gebreken zouden hebben gekleefd aan de manier waarop bewijsmateriaal was ingebracht. Op 30 juni werden ze echter in hechtenis genomen toen hun borgtocht werd ingetrok- Om uitlevering te voorkomen kunnen de supporters zich leen nog wenden tot de Britse minister van binnenlandse die in laatste instantie beslist over uitlevering. Sportprijsvragen DEN HAAG De verde ling van de prijzen van lotto 28 is als volgt: eerste prijs: geen winnaar; tweede priis: 1 x f 300.000; der de prijs; 66 x f 3.135,70; vierde prijs: 3.617 x f 57,20; vijfde prijs: 64.260 x f 5. Cijferspel 28: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf goed: 2 winnaars; vier goed: 13 winnaars; drie goed: 226 winnaars; twee goed: 2.249 winnaars. BAD MARIENHEIM De Ronde van Rijnland-Palts heeft weer een nieuwe drager van de leiderstrui gekregen. De machtsstrijd tussen de Oostduitse en Sovjet-ploeg in West-Duits- land eindigde gisteren in het voordeel van de Oostduitsers. Door de vierde plaats in de achtste etappe, een lastige tijdrit over 16,4 kilometer, nam Mario Kummer de trui van beste rijder over van de Sovjet Arvi Tammesaloe. Het verschil tussen de nummer een en twee is, met nog twee etappes, echter gering: tien seconden. In de ochtendrit, van Lahnstein naar Bad Ma- rienheim, mocht de Franse amateur Richard Vivien van het pe loton zegevieren. Na een lange ontsnapping had hij na de 127 kilometer een voorsprong van een minuut en 23. seconden op de Westduitser Theisen. De grote groep volgde op zeven tellen van de nummer twee. Van de Nederlanders slaagde alleen Arjan Jagt er in met de besten mee te rijden. Zanoli, De Vries en Cor- des kwamen op meer dan acht en een halve minuut van de win naar over de eindstreep. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister De Koning (Sociale Zaken) moet de voetballer Fandi Ahmed alsnog een vergunning geven om voor FC Groningen te gaan voetballen. Het Kamer lid Lankhorst van de PPR zegt dit in vragen aan de mi nister. De parlementariër wijst op de artistieke voetbal capaciteiten van de speler. d" 'an kilometer ot kilometer mg ddk AU In Bayonne starten 'erl' 89 renners voor de 13e "es lappe van de Ronde van '"d, rankrijk over 219 kilome- br01 er naar Pau. Voor de eer- Ie bergrit is het opnieuw leer warm. "AC 5 km: Eerste tussensprint: an Poppel (6 sec). 2. Lieckens 3. Colotti (2). km: Tweede tussensprint: tetfiackens 2. Colotti 3. Gallopin. an km: Kopgroep van 16 ren- ars: Swart, Ruiz-Cabestany, iefel. Ducrot. Marie, Forest, 'SP* chermann, Lauritzen. Hernan- W fez. Breukink, Pierce, Alcala, i k jcfis. Skibby. De Vos en An- No zeven vluchters over ^lop Burdincurutcheta (1e cat), irkomst: 1. Alcala 2. Hernan- bz op 10 sec.. 3. Ruiz-Cabesta- 14. Fuchs 5. Forest. 6. Breu- M, 7. Skibby. km: Doorkomst Bagargui (2e I): 0 at): 1. Alcala 2. Hernandez 3. Fucks 4 Forest 5. Breukink, 6. JljtCabestany. Skibby gelost. Ska: Valpartij in afdaling. De to naar ziekenhuis m: Forest ontsnapt uit kop- fep. km: Bernard. Wilches en rera in tegenaanval, km: Forest 2 45 voor op lervolgers. Peloton op 5.55. km: Wilches sluit aan bij ukink, Fuchs. Hernandez en Herrera en Bernard na- eren 5 km: Doorkomst Soudet (ere- 1) 1. Forest 2. Hernandez op 10. 3. Alcala 4. Wilches 5. eukink 6 Fuchs, 7. Herrera op 15, 8. Bernard 9. Cubino op *1, 10. Breu op 5.15. km: Bernard en Herrera bij ep Breukink. km: Forest ingelopen door lervolgers Fuchs gelost, km: Vergeefse vlucht Herre- uit kopgroep. km: Doorkomst Marie Blan- (1e cat): 1. Herrera 2. Wil les 3. Wilches 4. Breukink 5. ila op 1.25. 6. Forest 7. Her- ndez 8. Delgado op 6.16. km: Fignon leidt achtervol- ig favorieten D km: Doorkomst Larroude (3e I): 1 Herrera 2. Bernard 3. Iches 4, Breukink. I km: Derde tussensprint: 1. mard 2. Herrera 3. Breukink Wilches. km: Breukink ontsnapt uit jroep. 19 km: Breukink wint dertiende itappe met zes seconden voor- mg op Bernard. Mottet it gele trui over van Gayant. PAU Op simpele wijze eigenlijk leverde Eric Breukink zijn prestatie. „Joop Zoetemelk is er niet. Dan moet ik maar iets doen. Anders wordt de Tour voor Nederland zo kaal", verwoordde hij nuchter de juist gereali seerde triomf in de eerste Pyreneeën-etappe van de Tour de France. Winnaar in Pau, 49 jaar nadat Theo Middelkamp er als eerste Nederlander de etappe won. En nu vierde in het algemeen klassement op 4.42 minuut van Charly Mottet, sinds gisteren weer de drager van de gele leiderstrui. Een bijzondere jongen, deze ex-student. Maar dat wisten we al uit de Ronde van Italië. Zo hij al van binnen juichte, Eric Breukink liet in het eer ste uur na zijn triomfantelijke entree in het hart van de Py reneeën geen emotie merken. Een beetje afstandelijk zelfs ontleedde hij onmiddellijk na aankomst alle gebeurtenissen van de dag. Wat ook al in Ita lië opviel is dat hij meteen na een zeer zware inspanning zijn positieven bij elkaar heeft en gemakkelijk zijn gedachten kan bepalen. Menige jonge man van amper 23, die een vergelijkbare stunt lukt als Breukink gisteren, zou de mi crofoons grijpen, de goden danken voor al het geluk dat hem ten deel is gevallen, de omstanders omhelzen en de zege opdragen aan zijn moe der, verloofde, echtgenote en supporters. In een vraaggesprek met het Franse sportblad l'Equipe werd Pedro Delgado geconfronteerd met een uitspraak van Manfred Krikke, de manager van Jan Gisbers' wielerploeg. Krikke zou verklaard hebben dat Delado zeker een ton te veel per jaar op strijkt. Hij staat overigens voor f 900.000 op de loonlijst. Delgado antwoordde: „Negen van de twaalf maanden per jaar trek ik fietsend door de uithoeken van Europa om de naam van PDM uit te dragen. Krikke zou het zelf ook kunnen proberen, maar ik denk dat hij dertig jaar nodig heeft voor hetzelfde resultaat en ik ben er niet zeker van dat hij zal slagen Deze openlijke dis cussie duidt op een aanstaand vertrek van de Spanjaard uit de Nederlandse ploeg. Hij heeft voor de Tour de France een miljoe nen-aanbod ontvangen van de Spaanse ploeg Kelme. Delgado: „Ik heb dat in overweging. Het gaat niet alleen om het geld, al is de aanbieding interessant. Financieel heb ik geen eisen gesteld. Ook niet bij PDM destijds. Door de buitenwereld wordt de hoog te van mijn salaris vaak overdreven. Het is net als met de jager, die een konijn heeft geschoten. In zijn eerste verhaal is het nog een konijn Als hij het voor de tiende keer vertelt is het konijn een olifant geworden". Alle Nederlandse deelnemers aan de Tour hebben de eerste slag in de Pyreneeën doorstaan. Jean-Paul van Poppel. in het laatste peloton op 35.06, behield de groene trui. Matthieu Hermans werd ook een trofee rijker. Hij kreeg de rode-lantaarn. De Au straliër Shane Sutton behoorde tot de twaalf uitvallers. Daar door kwam Hermans op de laatste plaats in het algemeen klasse ment. De prominentste uitvaller in het dozijn was Giuseppe Sa- ronni. De Italiaan hield zijn eerste Tour na twee bergen voor gezien, zonder ook maar een behoorlijke prestatie te hebben ge leverd. Met de Belgen Frank Hoste en Michel Vermote verdwe nen nog twee sprinters uit het Tourfront. Eric Breukink is een „no-non- sense-winnaar". Hij sprak in Pau nauwelijks ovrf^ zijn ge weldige stunt. Veel meer over de problemen die hij onder weg had gekend. Een aflopen de band, een weigerend ver snellingsapparaat en over zijn lijden. „Ik heb zwart gezien", zei hij. Als de nuchtere Breu kink tot een dergelijke uit spraak komt, mag men er ge rust betekenis aan hechten. Vooral op de Marie-Blanque, een rotspiek die meer dan dui zend meter naar Onze Lieve Heer reikt, stierf Breukink duizend doden. Daar ging in het kopgroepje de onderkoning van Colombia, Luis Herrera, in de aanval. De Fransman Jean-Francois Ber nard en de tweede Colombiaan Pablo Wilches reageerden. Tien meter moest Eric Breu kink prijsgeven. Het leken voor hem wel honderd meter. Want de eerste dag in de cols begon te tellen. Zijn mede vluchters hadden immers veel langer in de bescherming van het peloton kunnen rijden. Breukink was al bij de eerste tussensprint na 35 kilometer met zestien durvers meege gaan. De anderen, Herrera, Bernard en Wilches kwamen veel later in de spits. Het weerstandsvermogen van Breukink bleek echter groot. Nadat Luis Herrera tot de orde was geroepen, sloot ook Breu kink weer aan. En zo reden aan het hoofd van het totaal uit elkaar gescheurde peloton vier mannen naar Pau. Het viertal had waarlijk geen ge luk toen bleek dat Laurent Fignon in topconditie verkeer de. Het was alleen aan deze Fransman, die een uur lang een peloton van dertig man met alle favorieten op sleep touw nam, te danken dat de voorsprong van het groepje-* Breukink niet opliep tot tien minuten. Dank zij Fignon, en Eric Breukink stralend als triomfator over de eindstreep in de dertiende etappe van de Tour de France. foto ap een klein beetje Stephen Ro che, bereikte de groep met de favorieten al na drie minuten en 45 seconden na Breukink de eindstreep. Intelligentie Het pleit voor de intelligentie van Eric Breukink dat hij zich de laatste twee kilometer in Pau („ik heb het vorig jaar naar de televisie gekeken") heel goed herinnerde. Op het gepaste moment, toen de weg licht omhoog liep, sprong Breukink weg en bereikte met 75 meter voorsprong op Jean- Francois Bernard de streep Voor de ploeg van Peter Post, die bijna twee weken zonder succes bleef, moet het een op luchting zijn geweest dat de ban nu gebroken is. Het is ook een geluk voor de Nederlandse aanwezigheid in de ronde dat Breukink er is. Want de zieke Steven Rooks, bezocht door griepbacillen, verloor liefst zestien minuten en 45 secon den en kan het klassement wel vergeten. Bij de eerste honderd in het algemeen klas sement staan trouwens maar vier Nederlanders. Zonder Breukink zou de Tour er voor ons land in de komen de dagen troosteloos uitzien. De man uit Bergen op Zoom bouwde zelf snel enige reserve in. „Ik zal heus nog wel een slechte dag krijgen". Breukink heeft op weg naar Pau diep in zijn reserves getast. In Italië herstelde hij weliswaar elke dag voorbeeldig, hetgeen de kwaliteit is van de geboren etappe-renner, maar de Tour is nu eenmaal veel zwaarder. De drager van de gele trui, Martial Gayant, bereikte Pau gisteren met bijna een kwar tier achterstand. Elke dag be staat nu de kans dat renners van naam en faam tegen een verschrikkelijke inzinking aanlopen. Vandaag wacht het peloton de tweede, zo mogelijk nog zwaardere dag in de Pyre neeën met de beklimming van de Aubisque en de aankomst op 1710 meter hoogte in Luz Ardiden. Als Erik Breukink deze etappe goed doorkomt, behoort hij echt tot de groten. .Normaal gesproken was ik met aan ae bak gekomen, maar door een toeval kreeg ik in kans. Waarbij ik meteen t zeggen dat Piet de Vis- een enorme invloed op mijn carrière heeft gehad. Hij maakte mii rustig en hij heeft aan mijn lenigheid gewerkt, iet was jeugdtrainer bij •jparta, maar deed er een ju doschool bij. Daar heb ik le ren vallen en als hij examens moest afleggen voor een vol gende dan nam hij mij mee als proefkonijn. Man, hij gooi de me vijf meter door de _lucht, dus ik leerde wel vallen 11 om niet gebroken thuis te ko men. Later realiseer je je pas hoe rustgevend het is als er iemand achter ie staat als Piet de Visser. En nij gelóófde in me" (Oud-doelman Pim Does burg van PSV in Voetbal International) •.Ik heb er altijd voor ge zorgd dat mijn paarden net §oed hadden, maar niet op een weke manier. Soms moet je hard optreden als je met meren omgaat, het is niet an ders. Ze moeten wel weten wat je absoluut niet van ze P'kt. anders nemen ze een loopje met ie. In 1962 was Flo- con d'Or aaar een voorbeeld van. Die Flocon d'Or had nooit wat hoeven doen, hij was in de watten gelegd en wist dat hii eigenlijk de la kens uitdeelde. Op een och tend heb ik hem uit de stal gehaald en ik heb tegen Tom McGarrity gezegd: jij gaat met hem weg. Het is nu naif ne gen, vóór twaalf uur wil ik je niet terug zien. Tom erop ge zet, gezegd dat hij zich goed vast moest houden en die Flo con gewoon uit de stal ge jaagd. Hij ging er meteen in volle galop vandoor. Dat was al meer werk voor hem dan hij ooit in zijn leven gedaan had. Een dag later moest McGarrity met hem de baan op en ben ik er met mijn fiets achteraan gegaan om hem desnoods weer op te jagen. Het was niet meer nodig, van die dag af hadden we geen kind meer aan hem. En een Ëaar weken later won hij de »erby". Oud-paardentrainer Bertus Riem in Paardesport in Ren en Draf) „Ik kon in Wenen al bij een Zwitserse ploeg komen. Maar ik krijg met mijn Tsjechoslo- waakse paspoort geen visum. In Australië kon ik terecht. Toen ik naar Europa wilde, dacht ik aan Frankrijk, maar ik kreeg eerder een visum voor Engeland, dus werd het Engeland. Elke keer wanneer ik naar een wedstrijd op het vaste land ga. moet ik weer twintig pond voor een nieuw visum betalen. Dat is duur, mij té duur. Een Italiaanse ploegleider zei: ga toch naar Pim Doesburg: proefkonijn. foto: dijkstra de Tsjechoslowaakse ambassa de bij ons, haal een nieuw paspoort dan ben je van alles af. Ik kiik wel uit, als ik daar binnen loop, ben ik bang dat ik nooit meer buiten kom. In Australi Zijn vrienden met kennissen in de regering be zig om mijn papieren in orde te maken, pas als dat lukt. ben ik verlost, en kan ik mij echt op mijn nieuwe leven storten (Wielercoureur Kvetoslav Omar Palov in Het Parool) „Die twee wedstrijden zijn to taal verschillend. Als ik in Italië fiets, en dat geldt ook voor de Spaanse Vuelta, dan heb ik het idee dat ik op va kantie ben. Betaalde holidays, haha In die landen begint elke etappe in een kalm tem- Eo. anders gezegd: de renners lokkeren de koers tot de fi nale die vijftig kilometer duurt. Als de coureurs er in de Giro of de Vuelta eens een keer stevig invliegen dan neemt het totale peloton de volgende rit een rustdag. De Tour kent geen rustdagen, met uitzondering van die ene die de organisatie heeft vast gesteld. Elke etappe is zwaar, waarbij iedereen scherp op de vermoeidheidsverschijnselen van zijn concurrenten let. Wie niet meer fit oogt, wordt on middellijk onder vuur geno men". En: De mens neeft geen vlees nodig, hij is geen carnivoor, kijk maar naar zijn tanden. Ik werd vegetariër in 1980 bij het wereldkampioen schap. Ik voelde me die dag beter zonder vlees, schoon van binnen. Ik denk nog steeds dat ook een topsporter zonder vlees kan. Toen ben ik dit jaar weer een beetje van dat idee afgestapt. Ik eet weer kip, maar niet meer dan drie keer per week of zo". (Wielercoureur Robert Mil lar in de NRC Handels blad) „Ik ben beter geworden in de bergen, maar niet zo goed als Maria Canins. Word ik dit jaar weer op grote achterstand gereden, dan denk ik niet dat ik er volgend jaar nog bij ben Ik beschouw het deelnemen aan de Tour de France niet als het verlengen van mijn rijbewijs. Het inleveren van twee pasfoto's is niet voldoen de om je startbewijs af te ha len". (Wielrenster Jeannie Longo in Trouw) „Ik ben de jongste wereld kampioen zwaargewicht aller tijden geworden, precies zoals Robert Millar: „Weer kip eten". foto: dijkstra Cus d'Amato me" had voor speld. Hij wist waar hij over praatte, want vóór mij was Floyd Patterson de jongste, ook een pupil van Cus. Floyd was 22 toen hij Archie Moore versloeg. Dat was een sensa tie, maar Floyd zal niet de ge schiedenis ingaan als een groot kampioen. Daarvoor neeft hij te veel belangrijke gevechten verloren en vooral te veel op het canvas gelegen. Ik wil een „werkende" kam pioen zijn. Ik heb 27 gevech ten geleverd in iets meer dan twee jaar, maar het wordt steeds moeilijker geschikte te genstanders te vinden. In fie- te heb ik alle oppositie opge ruimd, op Michael Spinks na, maar die heeft er al in toege stemd tegen mij te boksen. Hij wil alleen zelf bepalen wan neer. Dat is zijn goed recht, maar ik ben nog ongeduldiger dan het publiek om de arie bestaande titels te verenigen". (Bokser Mike Tyson in De Telegraaf) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het einde van het betaald voetbal is in zicht. Oorzaak vormt het voetbalvandalisme. Mr. A. Docters van Leeuwen, waarnemend direc teur-generaal openbare orde en veiligheid op het ministerie van binnenlandse zaken, zei dit gisteren nadat hij namens minister Van Dijk het eindrap port van het landelijk overleg voetbalvandalisme (LOV) in ontvangst had genomen. „Bij betaald-voetbalwedstrijden is de grens tussen aan vaardbaar en onaanvaardbaar gevaarlijk dicht genaderd", aldus Docters van Leeuwen. „Het moment is dichtbij dat de overheid eenvoudigweg, gezien het belang van de open bare orde, tot een verbod moet overgaan. Niet veel langer is toelaatbaar dat als het ware volgens een wekelijks sche ma onze rechtsorde wordt geschonden". De topambtenaar stelde opnieuw de KNVB en de clubs als organisatoren van het betaalde voetbal verantwoordelijk voor het vandalisme. De overheid kan alleen proportioneel helpen aan de toestanden een eind te maken. Overleg daarover is mogelijk, aldus de vertegenwoordiger van mi nister Van Dijk. Voorzitter Van der Louw van de sectie betaald voetbal van de KNVB had alleen kritiek op twee punten uit het LOV- rapport: de aanbeveling om minder politie in te schakelen bij het fouilleren van bezoekers van voetbalwedstrijden en het uitblijven van een aanbeveling om politie mee te stu ren met supporters die uitwedstrijden bezoeken. Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen zullen suppor ters van enkele nog aan te wijzen clubs uit de eredivisie betaald voetbal een KNVB-pasje moeten hebben om ri sicovolle uitwedstrijden van hun club te kunnen bezoe ken, aldus het voorstel van het LOV. Indien het werkt zullen bezoekers van alle zogenaamde ri sicovolle wedstrijden in de toekomst een dergelijk docu ment moeten hebben om het stadion in te kunnen komen. Een harde ingreep, zo erkent ook dr. G. Borrie, voorzitter van het LOV, in het dagelijks leven burgemeester van Eindhoven. Hij legt uit: „De KNVB voert de passen in. Het is een pri vaatrechtelijke regeling net als een pasje dat je nu nodig hebt om bepaalde clubs binnen te komen. Ik zie daar geen problemen. Natuurlijk moet via contacten met politie en justitie gezorgd worden dat de KNVB geen passen geeft aan supporters die net veroordeeld zijn voor vandalisme of hebben bekend zich daaraan schuldig te hebben gemaakt Maar die gegevens worden ook nu al uitgewisseld". Kosten Van der Louw: „Een technisch volmaakt systeem zou 90 miljoen gulden kosten. Daarvan weten wij bij voorbaat dat dat geld nooit op tafel zal komen. Een eenvoudiger opzet met visuele controle kost tussen vijftien en twintig miljoen gulden. De eerste fase, zoals die nu wordt voorgesteld, kost voor het komende seizoen 2,4 miljoen gulden. Maar we moeten niet bij voorbaat zweren bij het pasjessysteem als dé oplossing van het voetbalvandalisme. Het financiële probleem speelt zeker een rol. De nu gekozen opzet is goed. Juist door een eerste fase kunnen lekken in het systeem blijken. Bovendien is het niet onverstandig er ervaring mee op te doen voordat het in het hele betaalde voetbal wordt ingevoerd. De KNVB kan al het geld niet opbren gen. De clubs hebben het geld ook niet. De sponsors zijn al uitgeknepen. We hebben net een poging gehad om het be taalde voetbal weer gezond te maken. De clubs beginnen nu uit de rode cijfers te komen. Hoe minder geld er van de overheid komt hoe meer je je moet afvragen of het wel zin heeft het pasjessysteem in te voeren. We hebben overigens al 200.000 gulden gehad van WVC om de voorbereiding van het systeem te financieren". „Het belangrijkste struikelblok is de recettederving voor de clubs. In het bedrag van 20 miljoen gulden aan kosten voor het totale pasjessysteem zit ook vijf miljoen voor re cettederving". Borrie: „Ik wil hier wel even op inhaken. De medewer king van burgemeesters komt er wel, al staan ze niet alle maal even hard te juichen. De burgemeesters van Amster dam, Den Haag en Eindhoven zijn enthousiast". Aan Van der Louw ten slotte de vraag, wanneer hij denkt dat de zaak rond zal zijn. De KNVB-voorzitten „Eind au gustus hebben wij een gesprek met ambtenaren op Binnen landse Zaken. In oktober zou het systeem dan in de eerste fase ingevoerd moeten kunnen worden". CAREL GOSELING 12.47. 2. Donkova (Bul) 12,71, 3. Ewanie- Epee (Fra) 12.98. 5. Olyslager (Ned) 13.23. 800 meter 1. Melmte (Roe) 1 57.46. 2. Kra- lochvilova (Tsj) 1.59.51. 3 Thoumas (Fra) 1.59.83. Verepringen: 1 lonescu (Roe) 6.88 mtr, 2. Innis (VSt) 6.69, 3. Vanyek (Hon) 6 48. Hoogspringen: 1. Ritter (VSt) 1.98 mtr, 2. Kostadinova (Bul) 1.95. Heren 100 meter 1. Stewart (Jam) 10.19. 2. Da Sll- va (Bra) 10.27. 3 Imoh (Nlg) 10.27. 200 meter 1. Da Silva (Bra) 20.29, 2 Oue- neherve (Fra) 20.42. 3. Smith (VSt) 20.43. Mijl: 1 Aouita (Mar) 3.49,12, 2. Thiebault (Fra) 3.53.01, 3 O'Mara (Ier) 3 53.62. 800 meter 1 Collard (Fra) 1.43.95. 2. Bar- bosa (Bra) 1.44.26. 3. Gray (VSt) 1.44.51. 4. Wuyke (Ven) 1.44.76, 5. Koskei (Ken) 1.45.09. 6. Cram (GBr) 1.45.31. 1000 meter 1. Konchella (Ken) 2.19,21, 2. Splvey (VSt) 2.19.39, 3. Kwizera (Bur) 2.20.12. 3000 meter hindemieloop: 1 Pannier (Fra) 8 13.88, 2 Sang (Ken) 8.14.75. 3. Koech (Ken) 8 15.77. 8 Koeleman (Ned) 8 25.33. Verepringen: 1 Myricka (VSt) 8.32 mtr. 2. Conley (VSt) 8.21. 3. Brige (Fra) 7.92. Polsstokhoog: 1 Collet (Fra) 5.70 mtr. 2. Tarpenning (VSt) 5.70, 3. Fraley (VSt) 5.70 Discus: 1. Bugar (Tsj) 64.30 mtr. 2. Oebar- tas (Sov) 63.40. 3. Hannecker (WDI) 62,66, 6. De Bruin (Ned) 60.10. DAMMEN NK jeugd in Westerhaar (sierde ronde): Hoekman-Van den Berg 1-1, Mot-Klaren- beek 2-0. Smink-Linsaen 0-2. De Koning- Verbeek 2-0. Van Dijk-Keetman 1-1. Stand aan kop: 1. Mol 7 punten, 2. Keetman. Kla- renbeek en De Koning 5. HONKBAL Havenetedentoernooi in Rotterdam Nederland-Havanna 0-10. Taiwan-San Die- go Aztecs 7-6 Eindstand voorronde: 1. Ha vanna 4-8. 2 Taiwan 4-6. 3 Nederland 4-4, 4 Osaka 4-2, 5. San Diego Aztecs 4-0. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar EERSTE KOERS. 2040 meter 1 Arme Oost- wyck (J. Tambach) 2.55.5 - 1.26.0: 2 Alain M: 3. Amanda Beltiary. Niet gestart: Brenda Be twin en Benvenida. Toto: winnend 9.30, plaats 1.80 1.70 1,10, koppel 32.10, trio 214.80. TWEEDE KOERS. 2040 meter: 1 Barbara Fox (J Ottenberg) 2.50,6 - 1.23.6; 2. Bwijan- ka; 3. Annemarie Voorne. Toto: winnend 2.50. plaats 1.60 7,00 2.50, koppel 57,10, trio 1 015.00. DERDE KOERS. 2040 meter 1 Zypanl Har vester (B. Dapper) 2.49.8 •- 1.23.2; 2. Zeb Macahan. 3. Atalanta P. Niet gestart: Zenith. Toto: winnend 4.30. plaats 4.40 2.40. koppel 22,20. trio 393.00. VIEROE KOERS. 2040 meter 1. Aurora Flight (Mw. K. Dekker) 2.48.4 - 1.22.5; 2. Arie S; 3. Ameland. Niet gestart: Ybelie Duke en Zosma Corosa. Toto. winnend 3.60, plaats 1.20 1.20 1.7a koppel 3.90. trio 47.70. VIJFDE KOERS 2040 meter 1. Arhus Cede (G. van Eykelenborg) 2.48.6 - 1.22.6; 2. Ba- vonora: 3 Aittella Niet gestart: Zinnia Bei- win. Toto: winnend 2,10, plaats 1.70 1.80. koppel 3.30. trio 18.90 ZESDE KOERS, 2380 meter 1. Ziggy Spen cer (M. Louwersheimer) 3.23.0 - 1.25.3; 2. Zany Robel; 3. Anquetll. Toto: winnend 9.90, plaats 1.40 1.20 1.80. koppel 9.80. trio 71.00. ZEVENDE KOERS. 2700 meter. 1 Ype S (W. Strooper) 3.45.8 - 1 23.6: 2. Always Rider. 3. Zitia uit Uden. Toto winnend 9.60. plaats 2.00 1.40 4.00. koppel 5.30. trio 400.50. ACHTSTE KOERS. 1700 meter 1 Ymira- mes (J. Meertens) 2.19,1 - 1.21.8; 2 Beauty Pitt; 3. Arizona Guapa. Niet gestart: Ystan- ley Bonni. Toto: winnend 10.00. plaats 2,40 I.30 1.40, koppel 15.80. trio 147.60 NEGENDE KOERS. 2040 meter: 1. Zambesi Cede (G. van Eykelenborg) 2.45.7 - 1.21.2; 2. Woodcock; 3. Zivo V. Toto: winnend 4.80. plaats 1.40 1.20 1.40. koppel 7.70. trio 100.30 TIENDE KOERS. 2040 meter 1. Yankee Flight (J. van Dooyeweerd) 2 47.6 - 1.22.2; 2. Unde Tom: 3. Yofcl Fortuna. Toto: win nend 4.00. plaats 1.30 1,20 1,30. koppel II.40. trio 68.80. ELFDE KOERS. 2040 meter: 1. Urotop (J. Beemsterboer) 2 48,5 - 1.22,6: 2. Yco Bonni; 3. Waterman. Toto: winnend 5,70. plaats 1.80 3.20 2.10. koppel 28.60. trio 439.80. Omzet totallsator: f. 220.205.00. WATERPOLO Aeht-iandentoernooi in Unterlürkheim (WDI): Nederland-Frankrijk 10-10 (2-4. 4-3. 2-1. 2-2). Hongarije-Australië 10-11 (1-2. 4- 2. 1-3. 4-4). Sovjet Unie - Spanje 15-5 (4-3. 3-1. 3-1. 5-0). West-Duit stand Griekenland 10-4 (2-1. 2-1. 3-1. 3-1). WIELRENNEN Ronde van Frankrijk Dertiende etappe van Bayonne naar Pau over 21» km: 1. Breukink (Ned) 219 km in 6 uur. 19 minuten en 57 seconden. 2. Bernard (Fra) op 6 seconden. 3. Wilches (Col) 0.11. 4. Herrera (Col) 0.13, 5. Van Lancker (Bel) 3.45. 6. Laguia (Spa). 7 Delgado (Spa). 8. Claveyrolat (Fra). 9. Crlqulelion (Bel). 10 Rütttmann (Zwi), 11. Echave (Spa), 12 Ber- naudeau (Fra). 13. Cubino (Spa). 14. Breu (Zwi). 15. Hampsten (VSt), 16. Roche (Ier). 17. Marino Lejarreta (Spa). 18. Motiet (Fra). 19. Fuchs (Zwi). 20 Fuerte (Spa) 22 Fignon (Fra). 28. Millar (GBr) z t. als Van Lancker; 35 Anderson (Aus) 10 45. 53. Gayant (Fra) 16.45. 55. Rooks (Ned) 16.45. 72. Theumsse (Ned). 74. Van der Poel (Ned). 98 Steven- haagen (Ned) z.t.. 107 Ducrot (Ned) 30 37. 116 Soiieveid (Ned). 131. Lubberdmg (Ned) 33 35. 132. Van Vliet (Ned), 138. Nijboer (Ned), 145. Knetemann (Ned). 151. De Rooy (Ned), 157 Bogers (Ned). 164. Hermans (Ned) z.t.. 168. Nijdam (Ned) 35.06. 169. Van Poppel (Ned). 173. Verhoeven (Ned). 174. Jakobs (Ned) z.t Opgegeven: Vermote (Bel). Hoste (Bel), Dhsenens (Bel). Van de Vyver (Bel). Alberto Saronni (Ita). Lang (Pol). Sutton (Aus). Mut ter (Zwi). Morales (Col). Giuseppe Saronni (Ita). Devos (Bel), Gaston (Spa) Dag ploegen klassement: 1. Post 19.07.18. 2 Meza op 11 seconden. 3. Minguez 3 45. 4. Bazzo z-t.. 5 Guimard *.t, 6. Köchll z.t9 Gisbers 16 45. 22. Raas 1 12.42. Algemeen klassement: 1. Mottet 56 uur. 18 minuten en 53 seconden. 2. Bernard op 1 minuut en 52 seconden, 3 Roche 3.23 4 Breukink 4.42. 5. Mare Madlot (Fra) 5.55. 6 Delgado 6.24, 7. Echave 6.37, 8. Millar 6 45. 9 Zimmermann 7.13. 10. Alcala 7.50. 11 Wilches 8.16. 12. Fignon 8 44. 13 Breu 8 49. 14 Hampslen 11.14, 15 Camarco (Col) 11.27, 16. Leiarreta 11 34. 17. Herrera 12 00. 18. Mas 12.12. 19. Criquielon 12.18. 20. Lauritzen 12.21. 21. Gayant (Fra) 12.38, 22 Parra 12.50, 23 Munoz 13.02. 24. Jean- Claude Leclercq (Fra) 13.03. 25. Loro (Ita) 13.09, 26 Ruttimann 13.22. 27. Thurau (WDI) 13.47. 28. Laguia 14.39. 29. Van Lanc ker 14.41, 30. Bernaudeau 15.07; 47. Rooks 22.33. 78 Ducrot 34.11. 92 Stevenhaagen 38.37, 110. Knetemann 44.42. 115. Theums se 46 12. 128 De Rooy 49 25. 130. Van Vliet 49 46. 131. Van der Poel 49.47. 134. Van Poppel 50 10. 140. Lubberding 53.02. 151 Solleveld 55.41. 156 Nijdam 56.40. 162. Nij boer 1.01.04. 163. Verhoeven 1.02.08, 167. Jakobs 1.04.44. 175 Bogers 1.17.51, 177. en laatste Hermans 1.51.05. Algemeen ploegenklassemenh 1 Guimard 168.43.59. 2. K och li op 18.02. 3. Boifava 23.42. 4 Post 24.03. 5. Gisbers 37.13. 6. Meza 39.13. 20. Raas 1.52.35 Puntenklassement: 1 Van Poppel 176, 2. Lieckens (Bel) 143. 3. Amadto (Ita) 98. 4. Thurau (WDI) 94. 5. Bontempi (ita) 92. 6 Phinney (VSt) 90 Berg klassement: 1 Alcala 172, 2. Hernan dez (Spa) 94. 3. Forest (Fra) 79. 4. Herrera 79. 5. Breukink 55. 6 Wilches 52. Jongerenklaseement: 1. Breukink. 2. Alcala op 3.08. 3. Camarco (Col) 6.45. Ronde van Rijnland-Palts Zevende steppe: 1. Vivien (Fra) 127,2 km m 3.14.17. 2. Theisen (WDI) op 1.23. 3. Hofer (Oos) op 1.25. 4. Abdoesiaparov (Sov) op 1.30. 5 Ludwig (OOI). 6. Raab (ODI). 7 Traxl (Oos). 8. Cariin (Fra). 43 Jagt (Ned). z.t. ais Abdoesjaparov. 75 Zanoli (Ned) 8.48. 77. De Vries z.t., 79. Cordes (Ned) z.t. Achtste etappe: 1. Wechselberger (Oos) 16,4 kilometer In 22 minuten en 22,6 secon den. 2. Ampler (ODI) op 9 seconden. 3. Lud wig (ODI) 0 23. 4. Kummer (ODI) 0 30. 5. Raab (ODI) 0.31. 6. Diem (Zwi) 0.46. 7. Henn (WDI) 0.47. 8 Stumpf (WDI) 0.52. 9. Boden (ODI) 0.55. 10. Tammesaloe (Sov) 0.57.13. De Vries 104. 33. Jagt 1.39, 46. Cordes 2.22. 68. Zanoli 3.40. Algemeen klassement 1 Kummer 20 58 33. 2 Tammesaloe op 10 seconden. 3. Amo Wohlfahrter (Oos) 0.38, 4. Andrzej Mierzejewski (Pol) 0.42. 5. Kvalsvoll (NOo) 0.51, 6. Lurvik (Noo) 0.58, 7. Rlnderknecht (Zwi) 1 08. 8. Neuhues (WDI) 1.15, 9. Ampler 1.24. 10 Wechselberger 1 33. 35. Jagt 5.04. 60. De Vries 20.11. 62 Cordes 23.36. 77 Zanoli 52.07. UNIVERSIADE Zwemmen (dames 50 meter vrije slag): 1. Drolsom (VSt) 26.24. 2. Armentaro (Zwi) 26.56. 3. Van Bentum (Ned) 26.57, 4. Mari anne Muis (Ned) 26.65. 800 meter vrije slag kwalificatie: 1. Lung (Roe) 8.34.82. 2 Kriegsman (VSt) 8.41.18. 3. Ming (Chi) 8.46.10, 5 Moers (Ned) 8.53.04. Heren 100 meter rugslag: 1. Carbonari (Ita) 1.04.20. 2. Delchort (VSt) 1 04.96. 3. Matsu- da (Jap) 1.05.00 100 meter vlinderslag: 1 Jameson (GBr) 54.65. 2 Mosse (NZI) 54.73. 3. Cademarion (VSt) 54.87. 8 Drost (Ned) 56.22. 4 i 200 meter vrije slag: 1 Verenigde Sta ten 7.29.30, 2. Nederland (Schllngemann. Oybiona. Kroes. Drost) 7.29.8a 3 Groot- Brittannie 7.31.05.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7