Arnoud Kwant debuteert met korte film bij IKON Supertramp doorbreekt patroon van de herhalingsoefening ^DIP/TELEVISIE Nederland België Ecidóc Souaant dinsdag 14 juli 1967 pagina 13 gin. lebre de adp|« atis an de «UT] als JN !_B°J 0-208 li 6.00, EURO demy JRECHT Wat doe je [als je als Nederlander in New York een filmcur sus volgt buiten je studie tijd? Filmen, natuurlijk. Een ter plekke verzon nen verhaal, een groot aantal vrijwilligers, een (TieJ rotsvast geloof in het welslagen en een finan ciële situatie die zich eer der laat omschrijven als een 'no-budget' dan als een Tow-budget'. Naast het onontbeerlijke door zettingsvermogen en een flinke dosis flexibele creativiteit zijn dat de basis-ingrediënten van ,Nieuw Amsterdam, New York", het tv-de- buut van Arnoud Kwant (24), dat vanavond (Ned. 2 om 19.12 uur) door de IKON wordt uitgezon den. De 25-minuten du rende film bijt de spits af van een serie, produk- ties, die slechts één over eenkomst met elkaar hebben: de jonge leeftijd van de makers en hun doelgroep. Dat het niet makkelijk is om in Nederland als filmer aan de bak te komen, maakt het verhaal van Arnoud wel dui delijk. „Na de middelbare school wilde ik naar de Film academie, maar ik werd af gewezen. Als parkeer-studie ging ik in Utrecht journalis tiek volgen, omdat je daar ook het één en ander met te levisie en video kunt doen. Tijdens die opleiding meldde ik mij nog een keer aan en opnieuw werd ik geweigerd. Ik haalde het diploma van de School voor de Journalistiek, meldde mij voor een derde keer bij de Filmacademie aan en kreeg weer hetzelfde ant woord. Nee. Toen wist ik dat wanneer ik werkelijk in Ne derland als regisseur aan de slag wilde, ik dan iets anders moest verzinnen". Stoomcursus Terwijl Arnoud iets anders verzon, werkte hij bij Vero nica als redacteur van hun Teletekst-service. „Daar leer de ik de correspondent van Veronica in New York ken nen en hij raadde mij aan om de Nederlandse Filmacade mie even te vergeten en eens naar de opleidingen van de New York University te kij ken. De NYU heeft diverse opleidingen, waaronder een stoomcursus van drie maan den, waarin je vooral heel veel technische aspecten worden bijgebracht. De kans om tot die cursus te worden toegelaten is in principe vrij klein. Toch hoefde ik mij maar één keer in te schrij ven. Die onmiddellijke toela ting heeft volgens mij wel iets te maken met m'n natio naliteit: ze vinden het heel leuk en interessant als een Europeaan bij hen studeert". Al snel had hij vrienden rond zich verzameld, die het best zagen zitten om met hem een film te maken. Arnoud: „Ik ging op zoek naar een verhaal dat een Nederlands publiek zou aanspreken. Dat het dus over een Nederlan der in New York zou moeten gaan, stond al vrij vroeg vast. Allerlei ideeën zijn de revue gepasseerd. Het meest inte ressant vond ik een situatie waarin iemand, die een nogal anti-Amerikaanse houding heeft, gedwongen wordt om dat land te bezoeken. Wat we uiteindelijk verzonnen was een new wave-achtig perso-, nage dat de stad bezoekt om er de as van zijn overleden en gecremeerde vader op te halen. De verhaallijn werd hierdoor heel interessant, omdat zowel zijn visie op Amerika, als zijn gedachten over z'n vader veranderen". De camera-ploeg was geen enkel probleem: in New York opereren heel wat be drijfjes: de concurrentie is moordend en de prijzen zijn dus betaalbaar. Arnoud had wel even moeite met het vin den van acteurs. „Het is niet goedkoop om een acteur in te huren, maar al heel snel had ik in de gaten dat acteurs nauwelijks iets hoeven te kosten, zolang ze maar geen lid van de vakbond zijn. Het moeilijkst was het achterha len van een Nederlander in New York. Via een adver tentie vond ik er uiteindelijk vijf en Gerrit-Jan Vooren, die oorspronkelijk als danser naar New York was gegaan - maar ook al ervaring had op gedaan als acteur - was pre cies het karakter dat ik zocht". „Uiteraard heb ik vanaf het begin getracht om een Ne derlandse omroep voor het project te interesseren. Al leen de IKON reageerde en thousiast. Dat wil zeggen: ze waren wel geïnteresseerd in het resultaat. Ik heb de opna men eerst zelf gemonteerd, maar daar hadden ze nogal wat kritiek op. Heel opbou wend, want op een construc tieve manier gaven ze mij ad viezen voor hoe het - naar hun idee - beter zou kunnen. De versie die op televisie wordt vertoont, is uiteinde lijk de derde". Arnoud heeft de Nederlandse Filmacademie definitief afge schreven. „Ik ga het daar niet meer proberen. In tech nisch opzicht kunnen zij mij daar ook weinig meer leren; nu moet ik vooral veel erva ring op gaan doen". Eigenlijk zou hij in Amerika weer wat willen doen, maar voorlopig is daar weinig kans op: mili taire dienst zet z'n film-car rière nog zeker twaalf maan den in de ijskast. EDWIN BAKKER Atjees van Twist benoemd tot redacteur kunst en cultuur 071 M IILVERSUM Met ingang ran het nieuwe seizoen is Kees 'an Twist benoemd tot redac eur kunst en cultuur bij de te- '■3 ivisie-dienst van de VARA. n die functie krijgt hij o.a. de 2?' erantwoordelijkheid over de [ramma's met Boudewijn Büch, de filmrubriek en over een nieuw te starten serie met de Nederlandse musea als on derwerp. Kees van Twist stu deerde geschiedenis aan de universiteit van Amsterdam en werkte zeven jaar bij de IKON-radio en -televisie. In die tijd maakte hij met name documentaires. In 1985 had hii de eindverantwoordelijkheid voor de marathon-uitzending „Eén voor Afrika' van de ge- zamelijke omroepen. Van Twist stapte begjn 1986 over naar de VARA. Amsterdam De giganti sche successen die de En gelse groep Supertramp sinds de jaren zeventig oogsten, heeft alles te ma ken met herkenbaarheid. Met de in 1974 verschenen elpee „Crime Of The Cen tury" werd de fundering gelegd. Het was een for mule waarmee Super- tramp zich kon ontwikke len tot het genie van de recyclingtechnieken. Dat wil niet zeggen dat de groep in de jaren die volg den geen prachtige com posities meer afleverde. Het nieuwe materiaal stak artistiek gezien vaak heel knap in elkaar en de per fectie waarmee het op de plaat werd gezet, oogstte heel veel bewondering. Het enige dat je telkens weer kon constateren was, dat het een herhalingsoe fening was. De mengeling van melancho lie, artistieke pretentie en het steeds terugkerende pianothe ma maakte de groep toeganke lijk voor een neel breed pu bliek en dat verklaart dan te vens de gigantische verkopen van hun elpees (zo'n 25 mil joen exemplaren). Iedereen die zekerheid zocht, zat goed bij Supertramp. Het was muziek waarbij je heerlijk onderuit kon zakken in de zekerheid niet plotseling opgeschikt te worden door een onverwachte muzikale wending. Wie denkt zijn stoel op slaap- stand te kunnen zetten tijdens het Supertramp-concert, dat vanavond (BBC 1 om 00.35 uur) door de Britse staatsom roep wordt uitgezonden, zal bedrogen uitkomen. Het is een concert - opgenomen tijdens hun laatste wereldtournee (1985/1986) in de CNE Grand stand in het Canadese Toronto - waarvan de spelvreugde af druipt. Het optreden maakt deel uit van de eerste concertreeks zonder Roger Hodgson (met Rick Davies de grondlegger van Supertramp). Met zijn vertrek', begin 1984, verdween weliswaar de karakeristieke hoge en toch flexibele stem, maar daarmee ook het verstik kende muzikale jasje. Alles lijkt momenteel weer moge lijk. Hoewel het Supertramp- stempel nog drukt op oudere composities, blikt een brede muzikale horizon in de verte. Het tot een kwartier uitge bouwde anti-oorlog-epos „Bro ther Where You Bound" is daarvan het beste bewijs. Vi sueel wordt het concert door middel van achtergrond-pro jecties en een prachtige licht show in een heel fraai jasje ge stoken. Nummers die ze spelen zijn onder meer „Breakfast In America", „Bloody Well Right" en „Give A Little Bit". Dat de groep na het vertrek van Hodgson is blijven be staan, is volgens saxofonist John Helliwell „omdat onze muzikale wortels verder te ruggaan dan bij de meeste an dere groepen vandaag de dag. Wij putten uit onze rijke ken nis van jazz, rhythm blues, The Beatles en andere stijlen uit de jaren vijftig en zestig". Hodgson hing overigens be hoorlijk wat vuile was buiten toen hij de groep eenmaal had verlaten. Roger: „Op de elpees die voor „Famous Last Words" verschenen, was ik de belang rijkste drijfveer. Ik had het grootste aandeel in de produk- tie, was constant aanwezig, schreef het leeuwedeel van het materiaal, deed het meren deel van de stemmen en be speelde bijna alle instrumen ten. Ik vond het heerlijk om Supertramp te verlaten. Het betekende namelijk het einde van heel veel frustraties. Vooral het constante bekvech ten over de composities was ik moe". Rick Davies maakt zich nau welijks druk over die uitspra ken. Hij: „Ik koester geen en kele wrok tegen Roger. Mis schien spelen we in de toe komst ooit nog eens samen. Ik weet echter zeker dat die fris se wind nooit had gewaaid, als Roger bij de groep was geble ven". HANS PIËT NEDERLAND 1 AVRO 15.50 D Dodsworth, Ameri kaanse speelfilm uit 1936 van William Wyler. Een echtpaar maakt een reis om de wereld. De man is een stuk ouder dan zijn jonge aantrekkelijke vrouw die niet afkering blijkt van een luchtige flirtation... NOS 17.30 f/>6-Journaal AVRO 17.40 mvol Superl Programma voor 11-14 jarigen gepre senteerd door Leoni Jan sen AVRO 18.05 EIMinjon-magazine. Van avond staat de informatie centraal 18.45 The Barn, 5-delige serie Engels voor de basis school. Afl.1 19.00 m Johan Pierewiet, Vijf- tiendelige serie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delporte. Afl.1: Het onzali ge land; Afl.2: Het verhaal van Cloderik. Johan en Pierewiet beleven vele spannende avonturen in het Smurfendorp, dat re gelmatig wordt belaagd door duistere figuren. In de eerste aflevering neemt het tweetal het bijvoor beeld op tegen een vuur spuwende draak die het op de Smurfen heeft voorzien. Zij krijgen hulp van de ko ning. Die steun is echter niet van lange duur want kwakzalver Cloderik heeft de koning een geheimzin nig drankje gegeven waar door deze niet meer wak ker wordt. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Sterrenslag plus. In deze tweede editie komen me dewerkers van Veronica, KRO en een team bestaan de uit (ex)-politici tegen el kaar uit. Bob Bouma leidt de KRO ploeg met Peter van Bruggen, Peter Blan ker, Sander Simons, Joop Huizing, Vivian Boelen, Anne van Egmond en Ma- riette Bruggeman. De ploeg politici bestaat uit mevrouw Larive (Europees parlement WD), mevrouw Bloemendaal (Burgemees ter Maasland D'66), en de heren Ter Beek (PvdA), Wolffersperger (D'66), Van Erp (VVD) en Van de Lin den (CDA). De Aanvoerder is Westerterp (Optie- beurs). Het Veronica-team bestaat uit: Erik de Zwart, Chiel van Praag, Rolf Pa- gano, Peter Teekamp, Ca roline Tensen, Linda Dub- beldeman, Julia Samuël en Ad Bouwman (aanvoer der). Presentatie: Sandra Reemer, Paul de Leeuw 22.17 AVRO's Televizier 23.05 Tussen kunst en kitsch, (herh.) 23.45 Ontdek je plekje. Van daag: Anloo NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 15.00 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de etappe Pau-Luz Arbi- den. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, sa menvatting van de van daag verreden etappes NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 Nieuw Amsterdam, New York, tv-fllm van Arnoud Kwant. Met: Gerrit-Jan Vooren, John Farrell, e.a IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteitenru- briek met aandacht voor de documentaire „Tussen liefde en haat". In deze film spreken kinderen van nazi- misdadigers voor het eerst voor de camera over hun vader. Onder anderen de zoon van Rudolf Hess en de dochter van Martin Bor- mann vertellen over hun relatie tot hun vader, over de betekenis van het verle den voor hun huidige be staan en over de al dan niet aanwezige schuldge voelens. veroorzaakt door de misdaden van hun va der. NOS 20.00 Het tweede front (Second front), documentaire over de Frontlijnstaten Mozam bique, Angola en Zimbab we, die zich opelijk tegen het Apartheidssysteem in Zuid-Afrika verzetten 20.50 m Scheppingen, korte Deense film waarin de beelden achterstevoren worden vertoond 21.30 Television, informatieve serie over het medium te levisie. Deel 3: Recht streekse uitzendingen 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden 2 |RT1 ■fj 5.00-16.15 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Pau-Luz Ardiden. Com mentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek. (Eurovisie- uitzending) 2 1755 Nieuws 8.00 Tik Tak, kinderserie. Afl.49. J8.05 Plons. Afl.: Plons en de schild- ;5. pad. Herh *118.10 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Britse serie. Afl.4: Spring (jump) 8.35 Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag 8.50 Onbekende wereld (Explore), documentaire serie over nage noeg verdwenen beschavin gen. Afl. 13: Stenen en bijbels in Ethiopië (1) (herh.) 9.15 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Afl.: 344. Wayne zorgt voor zijn toekomst. Patricia reageert an ders dan verwacht op de be kentenis van Stephen 9.40 Lotto en mededelingen 9.45 Nieuws 'l 20.10 Kunst-zaken 0.25 Mike, praatschow met Mike - Vendrengh •45 Programma van de Christen- Democratische Omroep 22.25 De koele krijger (Cold War rior), achtdelige Engelse spio nageserie van Andrew Morgan en Pennant Roberts met Mi chael Demison, Dean Harris. Lucy Fleming, e.a. Afl.5: De im- migranten (The immogrants) l 2.55-23.15 Nieuws en Coda: Alle gro uit het Kwartet in F. gr.t.. van Mozart, uitgevoerd door het Louis Gilis-kwartet BRT 2 W.15-22.20 Tenuto 1987, eerste van een serie van drie concerten vertolkt door de Laureaten van Tenuto 87. M.m.v. het BRT-Fil- harmonisch Orkest o.l.v. Fre deric Devreese. Vandaag: Rita Rommes, slagwerk: Halasana, van Cauberghs en Concertino for marimba, van Paul Cres- ton; Dirk Canhuysse, cello: Celloconcerto in c kl.t., opus 66, van Miaskovsky; Diederik Suys, altviool: Concerto in D gr.t. voor altviool en orkest, opus 1. van Stamltz. Presenta tie: Règine Clauweart. (Recht streeks en simultaan in stereo op BRT 3-radio) RTBF 1 15.00-16.15 Wielrennen. Tour de France: 13e etappe 800 Vacaturebank >8.15 La boite aui images 9 00 Journaal 9.03 Ce soir, regionaal journaal 926 Lotto/Joker 19.30 Journaal <0 00 Wielrennen: Tour de France 2010 Contacts, verkeerstips 2015 Les sentiers du monde, docu- mentalre serie. Afl.: New York 21.30 Cinè-Club de minuit: Homma ge Jean Cocteau: Les pa rents terribles, Franse speel film uit 1948 van jean Cocteau. Met: Jean Marais, Yvonne de j Bray, Gabrielle Dorziat, e.a. Michel is het enigste kind van een moeder die hem op een ongezonde manier aanbidt en vertroetelt. Op een dag gaat h'j toch zijn eigen gang 23.05 Laatste nieuwe DUITSLAND 1 17.45 17.55 18.14 18.25 19.24 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 23.45 23.50 Bambinot - Der Wunschkin- derautomat, zevendelige serie naar een vertelling van Josef Nesvadba. All.: Unter falschem Verdacht Spess am Dienstag, kinder magazine met o.a. Mickey Mouse, Donald Duck, Beertje Paddington, e.a. i ARD-Sport extra: Tour de France. 14e etappe: Pau-Luz- Ardiden. Commentaar: Jürgen Emig en Herbert Watterott, eu rovisieuitzending Hier und Heute, actualiteiten Sprungbrett - Ausschnittweise Kleinkunst. Vandaag: Norbert Alich, cabaretier en Arnim Tö- pel, entertainer Moselbrück, serie. Afl.: Die prinzessin auf der Erbse Turf: Die Methoden des dr. Fuchs.) Programma-overzicht UITageaschau Expeditionen ine Tierenreich: Honigbeutlet und "schnelle Zunge", natuurfilm over de wonderen in Australië Report: Baden - Baden Dallas, Amerikaanse serie met Patrick Duffy, Barbara Bell Ge- ddes, Linda Gray, e.a. Afl.: Schock auf der Hochzeit Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt, Visionar Oder Ma nager? Documentaire over de tentoonstellingsmakers Pontus Hulten, Harald Szeemann en Kasper König Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 16.15 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.30 21.45 22.10 22.55 Ferienexpross: tips, amuse ment en spanning Das Geheimnis des weissen Biiffels, jeugdserie naar de ro man Hanta Yo van Ruth Beebe Hill. Met: Robert Beltramn, De von Ericson, Victoria Racimo e.a. Deel 4 Heute en Aus den Landern Tele-lllustrierte: actualiteiten, sport en amusement Tom Jerry, tekenfilm. Aansl.: Heute-Schlagzeilen Wartesaal zum kleinen Gluck, serie met Grit Böttcher. Rijk de Gooyer, Joseline Gassen, e.a. Afl.: Der Koffer Programma-overzicht Heute Die Reportage: Auf Leben und Tod. reportage over het snel heidsmaniakken D Der herr der sieben Meer# (The sea hawk), Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Michel Curtiz. Met: Errol Flynn, Claude Rains, Brenda Marshall e.a. Onder de kapiteins in het jaar 1600 is Thorpe loch wel de beruchste. Onder ooglui kend toezicht van koningin Eli sabeth I overvalt hij ieder Pa- namees.goudtransport om met het geld de Armanda verder te kunnen bouwen. Maar hij wordt verraden en komt als slaaf oop een galei Heute-Journai Apropos Film, filmrubriek [3 Das kleine Fernsehepiel: 45 Breitengrad (45 Parellelo), Italiaanse tv-film van Attilio Concarl. Met: Thorn Hoffmann (op het filmfestival in Venetië onderscheiden met de De- Thom Hoffman is te zien als Thom in de Italiaanse tv-film „45 Parallelo". Duitsland 2 om 22.55 uur. FOTO FOTOBUREAU GER DIJKSTRA Sica-prijs voor deze rol), Vale ria d'Obici, Andrea Puglisi e.a. Hoogzomer in de Po-vlakte, het Italiaanse restaurantje ligt er mooi bij. De fotograaf brengt de ecologische terug gang in beeld, Andrea brengt de vakantie door bij zijn tante, van wie het reataurant is. Een oud strijder is boos omdat een speedboot te snel vaart. Hun levens komen samen en gaan weer uit elkaar in het stille landschap 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.30 Die Opodeldoks, kinderserie met de Ausburger Puppenkis- te. Afl.1: Das Land hinter den Bergen 19.00 Aktuells Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tageaschau met weerbericht 20.15 Aualandareporter: H.G. Wie- gand uit de U.S.A., San Fran cisco: Eine Stadt und ihre Brücke 20.45 Rückblenda: Vor 110 Jahren. Leopold Ullsteln kauft in Berlin einen Zeitungsverslag 21.00 MS Franziaka, 8-delige serie. Met: Paul Dahlke, Klaus Knuth, Liane Hielscher, e.a. Afl.1: Fa- milientag 22.00 20 Jahra danach: Arno. Nas- horn, Heisses Ei 22.45 Tatort-Acht Jahra spatar, mis daadserie. Met: Karl Heinz Willschrei, Wolfgang Becker, Josef Vilsmeier, e.a. Afl.: Wie- dersehen mit Kommissar Ha ferkamp. Een misdadiger wordt na acht jaar uit de ge vangenis ontslagen. Hij wil wraak nemen op commissaris Haferkamp, die destijds bij een schietpartij zijn broer dood schoot 00.15 Laatate nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. m Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzendlng. ■DZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstaiige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.05 17.10 17.35 18.00 18.10 18.35 19.00 19.35 20.30 21.00 21.50 22.00 22.24 22.26 22.30 00.10 00.35 Tekenfilm Children's BBC. Met Phillip Schofield. Kwicky Koala Show: Bearly asleep/Sing dang dirty Wizbit. Afl.5: The super riddle John Craven's Newsround. Jeugdjournaal Eureka, serie. Afl.6: film and photography XThe wild side of town, Afl.4: Woodlands on your doorstep Journaal an weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine CE No place like home, serie met William Gaunt, Patricia Garwood, Marcia Warren, e.a. Afl. 10: Trevors last stand. In de afwezigheid van Beryl wordt Arthur verpleegd door Vera. CEEastendera, familiefeuilleton CEJuliet Bravo, politieserie met Anna Carteret in de titel rol. Afl.:2. The cut. Als video- cassette-dieven inbreken bij Hartley zijn de gevolgen erger dan het politieteam in eerste instantie vermoedt. Points of viaw met Anne Ro binson. Nieuws Regionaal nieuws Weerbericht Follow the yellow brick road, toneelstuk van Dennis Potter. Jack Black's carrière zit in het slop. Hij verkiest het maken van tv-reclames boven een goede rol op het toneel of in een televisie-drama. Op een gegeven moment verliest hij alle contact met de realiteit. Jasper Carrott - Stand Up In America. Komische fragmen ten van o.a.: Gilbert Gottfried, Joe Bolster, Kip Adotta, John Mendoza, Kevin Pollack, Jerry Seinfeld en Glenn Hirsch. Ken Horn's Chinese cookery. Vanavond: Stir-frying Late night in concert: Super- tramp. (zie elders op deze pa gina). Weerbericht BBC 2 16.30 Gardenera world 17.00 Nieuws en weerbericht 17.04 Regionaal nieuws 17.05 Around with Allies. Vandaag: Dan Masked 17.35 One in four 18.10 Castle on the map 18.35 Joan Bakewell meets Simon Dee. De Britse disc-jockey die 20 jaar geleden enorme veel succes had bij de piratenzen ders en later bij de BBC kijkt terug op die periode. 19.00 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 20.30 Animal aquad: Bring 'em to task 21.00 Food and Drink quiz 21.30 Brass tacks, informatieve se rie. Vandaag: Energy for life 22.00 Farewell my lovely, Engelse speelfilm uit 1973 van Dick Ri chards. Met: Robert Mitchum, Charlotte Rampling, John Ire land e.a. Privé-detective Philip Marlowe krijgt de opdracht het oude vriendinnetje van Malloy terug te vinden. Hij steekt zich zelf in een wespennest. 23.35 Newanight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 One In four 00.30-01.00 Open University |SatellieteT^ Guy Henry speelt de rol van The Young Sherlock Holmes. Super Channel om 18.00 uur. FOTO: SUPER CHANNEL SKY CHANNEL 16.00 The Pat Sharp Show. Pop- clips. 16.30 UK Despatch. Engelse popmu ziek. 17.00 The DJ Kat Show. Met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Dennis. Mr Wilson wil een zeldzame vogel op de gevoeli ge plaat vastleggen. Dennis komt tussen beiden. 18.30 Tha New Candid Camera Show. Mensen doen vreemd voor de verborgen camera 19.00 Nanny and the Professor. Afl.: Nanny On Wheels. 19.30 The Quest Afl.: The Captive. 20.45 Chuck Connors 21.40 La Manga European Open. Golf 22.40 US College Football 1987 23.45-00.45 The Smash Great Video Race. Popmuziek met Ronnie the Runner SUPER CHANNEL 16.00 17.00 18.00 18.30 19.00 19.25 19.30 22.00 22.30 23.30 23.35 00.00 01.00 02.00 03.00 04.00 05.00 06 00 The Pepsi Live Show Countdown with Adam Curry Young Sherlock Black Beauty Game show Tha Goodyear Weather Fore cast David Attenborough Presents: The living planet Are you being surved. Komi sche serie Silent Reach. Serie met Ro bert Vaughan, die het middel punt vormt van constante con flicten tussen de mijnbouwers en de aboriginals. Super Channel News Super Sport The Goodyear Weather Fore cast Tommorow's World Orchestral Manoevres In the Dark. Concert van de electro- pop formatie van Andy McClu- sky en Paul Humphreys Simon Potter Amanda Redington Eddie Kidd The Pepsi Live Show Countdown with Adam Curry The Face TV 5 16.05 17.35 18.00 18.40 19.00 20.30 22.00 22.30 Julien Fontanes Magistrat La Maison de Tf1 Recreation Des chiffree et dea lettres Grand Public Julien Fontanes Magistrat Journal Televise Docteur Francois# Gailland. Franse speelfilm uit 1976. Dok ter Francoise Gailland oefent haar beroep met hart en ziel uit. Haar prlvè-leven is echter een puinhoop. ^TV^Morgei^ NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. RVU 14.30 Binnenkant, buitenkant Afl.2: Muziek. VOO 15.00 Saebert. Afl.: De ultrasone oproep 15.10 Ghostbustara Afl.: Verban de geest 15.35 Club Veronica Clips. 16.15 Rambo. Afl.: Ramp in delgado 16.40 Only one earth. Documentaire serie Afl.: U.S.A 17.05 Family Ties. Afl.: Verloren weekend. NOS: 17.30 Vr 6- Joumaal NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. 15.30 Studio Sport. Wielrennen: Ron de van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Tar- bes-Blagnac. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.50 Stu dio Sport: Wielrennen: Ronde van Frankrijk, samenvatting BRT 1 15.30-16.45 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Tarbes-Blagnac. Commentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek. RTBF 1 15.30-16.45 Wielrennen. Tour de France: 14e etappe. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Dar Herr der sieben Meere 11.45 Umschau 12.10 Report 12.55 Presseschau 13.00-13.15 Haute 14.55 Fury 15.35 Wilds Tier». 15.40 Der Clown im Hinterhof BBC 1 07.35 Pink Panther 07.55 Nieuws 08.00 Breakfast time. 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Journaal 1105 Neighbours. 11.25 Children's BBC. 12.35 Model world. Afl.: Controlled flight model aircraft 13.05 Dallas 14.00 Journaal. 14.25 Neighbours. 14.50 Girls of the Golden West, Amerikaanse speelfilm uit 1938. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Trax. 13.10 Tha Best of a Country Practice 14.00 Ask Dr Ruth 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 Sky Trax. SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Tha Goodies 11.30 Si mon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Tha Good year Weather Forecast 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbustara 16.00 The Pepei Live Show 17.00 Countdown ^Radlo^ RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiegids. 19.02 VARA: Dubbellisjes 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Alfred Brendel, piano. 20.02 Composities v. Henk Badings. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-24.00 Kamermuziek RADIO 5 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 P.P.: Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buit. werkn. REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten. 18.00 Leiden Poli tiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 21.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt. Na 17.00 cultuur, nws, sport Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: A.C.L.V.B. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Gevar. muzikaal intermezzo. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 17.05 Radio twee - rockgolf. 22.05 Midzomersnachtdroom. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (10). 1940 Sonate in G. KV 301. voor pia no en viool, Mozart. 19.45 Uit een verborgen kamer: Gio vanni Martinelli (tenor). 20.10 Tenuto. 22.15 Kamermuziek. 2340-23.45 De Abendmusik van Die trich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 12.58 NOS Med v. land- en tufnb. 13.07 TROS: TROS Aktua. 1340 Het Journalistenforum. 14.05 NOS Radio Tour de France. 17.06 EO: Tijdsein RADIO 2 ieder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Golden gospels. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met J. Plafond RADIO 4 07.00 NOS: Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 NOS: Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Radio Symf. Ork. Symfo - - - land. 1240 Promenade: Luxemburgs Ra dio-Orkest. 13.00 NOS: Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 1400 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postb 270 - M. Tel- kamp. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn op vakantie. 1741 Basicode 3. REGIONAAL Radio West: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och- tendmagazine. 12.00-13.00 Lunchpro- gramma Radio Rijnmond Om 07.30, 08.00 en 08.30 Region, nws en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. 1640-1740 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 1140 Het vermoeden in zomerkleed. 13.10 Actueel. 13.33 Radio Tour. 18.10 Actueel. BRT 2 0540 Goede morgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vakantie. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. Spelprogramma. 17.00 Focus. 1745 Radio twee. Pop. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Woordprogramma: herhaling. 10.45 Matinee (2). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 1340 Virtuoze pianomuziek van leer lingen van Franz Liszt: LGyi- mesi. 1400 R. Crusoë. opera comique van Jacques Offenbach. 17.00 Ballet en intermezzo.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13