„Onze doelgroep zit niet bij 'U zij de glorie' Z3 IDIO/TELEVISIE VOORSTANDERS VAN COMMERCIËLE TV: CaidócSouacmt MAANDAG 13IUL11987 PAGINA 9. Voor deze Top 10 is gemeten gedu rende de periode van donderdag 2 juli tot en met woensdag 8 juli. De se lectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidspercentage; één pro cent is gelijk aan 138.000 Nederlan ders, ouder dan 3 jaar. De gegevens zijn afkomstig van het onderzoekbu reau Intomart, dat een continu kijkon derzoek houdt, in opdracht van de Kijk- en Luisterdienst van de NOS. )E AMUSEMENTSVRETENDE LANDGENOTEN liggen OOgstwaarschijnlijk al in Benidorm te bakken. Althans, zoiets e A» ou je kunnen concluderen uit het bovenstaande lijstje, waar naar liefst zes informatieve titels op voorkomen. Normaal over- Jeerst de categorie 'Amusement' altijd, maar dat is deze week JjjJJ luidelijk anders. 'Sterrenslag', dat van de innovatieve tv-titels ■ooi ledenkende AVRO-direktie dit jaar een plusje heeft gekregen, lack js puur amusement. Dat geldt ook voor het ongeloofwaardige 1 Tl* [ijkvoer dat Veronica ons onder de kitscherige titel 'The Master' (Br» anbiedt. 'De Konsumentenbus' en 'En Limite de puissance' be- ,y (3K kratten wel een grote hoeveelheid amuserende human interest- (aft ichtige stukjes, maar waren toch óók informatief, stras VIE DENKT DAT we ons de afgelopen week helemaal niet ge- imuseerd hebben, maakt een foutje. Eh... pardon: we hebben laar programma's gekeken die gemaakt waren met de intentie im te amuseren. Maar of we dat écht gedaan hebben? De 'bub- iling under' geeft uitsluitsel. Volgens die 5,2 hebben we ons aan Inbar en Righter met hun ïoroscoop behoorlijk zitten ergeren en de 'Spoorzoekersshow' ran Linda de Mol hebben we ook met een behoorlijk gevoel van rerveling gadegeslagen. En 'Goud van Oud' - dat programma net die artiesten.met stemmen die erger kraakten dan hun pla- eh - vonden we ook niet echt leuk. Gelukkig zijn er nog Golden lirls! .07» MINJON TOONT ZICH IN 11 AFLEVERINGEN "2 HILVERSUM Bij de AVRO wordt elf weken lang de dins- dagavond. Minjon-avond. Deze jongerenomroep van de AVRO, die in 1985 nieuw leven werd ingeblazen, start morgenavond met zijn eigen „Minjon-magazine" (Ned. 1 om 18.00 uur). Het werd in de afgelopen twee jaar niet alleen door de medewerkers bedacht, maar ook zelf geregisseerd. Heel wat weken zijn de Minjonners - jonge mensen tussen de vijftien en vijfentwintig jaar - met videocamera's en geluidsap paratuur op pad geweest om de elf zomerse uitzendingen te ma- Ken. Dat heeft een scala van onderwerpen opgeleverd die in ma gazine-vorm op de beeldbuis zullen worden gebracht. De infor matieve, culturele en amuserende magazines zullen worden af- jwrisseld met een aantal speciale produkties. Nog dit jaar/begin volgend jaar zullen er toch beslissingen genomen moeten worden over al of niet commerciële tv in ons land De Britse reclame- zenders Sky en Super en het voornemen in België het ko mend jaar nog met commer ciële tv te beginnen, dwingen ons land in een positie die geld kan gaan kosten. Geld dat ver dwijnt naar het buitenland en in mindere mate toevloeit naar de STER en daarmee naar de publieke omroepen, de be staande zendgemachtigden. Er is nog een andere factor in het spel, die de zaak er voor de STER niet eenvoudiger op maakt. De bedrijven, die recla me op de Nederlandse tv wil len, laten een groeiende onte vredenheid horen. Drs. C. de Mol van Otterloo, Cola-promotor voor ons land, hield STER-directeur Smeekes deze voor in een onlangs ge houden symposium, waar alle betrokkenen in die wereld hun zegje konden doen. Er bestaat tekort aan reclame zendtijd. Ondanks sinds kort toegevoegde zwevende blok ken moet je altijd maar blijven afwachten wanneer je duurbe taalde reclame wordt uitgezon den. Daardoor is de verhou ding kosten/rendement vaak volkomen zoek. De aanmaak van een spotje vergt een fiks bedrag aan kosten, maar be reikt na een EO-uitzending minder kijkers dan na een programma als „Wedden dat". Voor dat deel van het publiek dat je mist kan er gesproken worden van weggegooid geld. Dat is het ergste wat je een za kelijke onderneming kan aan doen. De Mol van Cola zit lie ver na „Count Down" dan na „U zij de glorie". „Dat is mooi, maar niet onze doelgroep", zei hij daarover. En dan de onmogelijkheid om in korte tijd een opeenvolgen de reeks geplaatst te krijgen, bijvoorbeeld bij de introductie van een nieuw merk. Dat kost veel geld en draagt het risico van mislukken. Daar heb je snel een hoog bereik voor no dig. Bij de STER is dat niet te realiseren. „Als je het geluk hebt, dat twee spotjes vlak bij elkaar staan, dan zitten die nog in een veel te lang blok, zodat de samenhang ervan niet opvalt". De Cola-promo tor brengt dit tot de constate ring, dat zijn merk op die ma nier in een groot zwart gat valt. Ruimte STER-directeur Smeekes kan hierop verschillende antwoor den bedenken. Dat hangt er maar van af voor welke vorm van omroep er in ons land wordt gekozen. Hij stelt vast, dat dit mede wordt bepaald door de intensivering van de strijd om de kijkers en de re STER-directeur Smeekes wil meer vrijheid voor STER-spots. FOTO: DIJKSTRA clamemiljoenen. In elk geval, mocht de commercie geen toe gang krijgen tot ons land en het huidige, publieke bestel .gehandhaafd blijven, dan zal er meer ruimte aan tv-adver- teerders geboden moeten wor den. De STER-directeur mag dan door Cola-promotor de Mol worden uitgemaakt voor „ambtenaar", omdat hij zich zo precies aan de Omroepwet houdt, Smeekes blijft voor zijn klandizie opkomen. Voor hem staat vast, dat bij handhaving van de huidige status er meer ruimte zal moeten komen voor de adverteerder. Zo niet, dan zal het huidige systeem van publieke omroepen zwaar on der druk komen staan, d.w.z. inkomsten derven. In dat ge val zouden niet alleen de om roepbijdragen omhoog moeten. Er zouden ook kijkers wegge zogen worden door van elders opererende commerciële om roepen, die journalistiek en show-talent naar zich toezui- gen. Er werd nu een stokje ge stoken voor Postema naar de Postbank. Zo niet dan staan er mogelijk nog meer bekende presentatoren met een „ver trouwenwekkend informatie- gezicht" in de rij voor reclame. Dit levert een ton per spot op en wie verdient niet graag een jaarsalaris met één dag studio werk? De vrijheid die Smeekes zou willen is dat hij bepaalde spots op wens van de adverteerder zou mogen plaatsen achter of voor bepaalde programma's. Hij zou daarvoor inzage moe ten hebben in de programme ringen van omroepen. Dan kan hij geneesmiddelen adver teren rond een medische ru briek, speelgoed nabij kinder programma's, frisdranken bij jeugduitzendingen, zonne brandolie na een zomerpro- gramma en Turkse drop na een uitzending voor de Turkse Medelanders, ga zo maar door. Wat zou daar op tegen zijn? Wel, één stap verder en de heer Smeekes gaat de inhoud van een dergelijke rubriek be palen. Of hij wil voor de uit zending de inhoud ervan ken nen, bijvoorbeeld voor of te gen iets, zodat hij adverteer ders kan adviseren omtrent de inhoud van spots, zodat er zelfs kan worden ingespeeld op conclusies daarin. Zo ver zijn we nog niet, maar nog een paar stapje meer en de inhoud van een zeker tv-programma wordt aangepast bij de tekst van de advertentie. Geen haar op het hoofd van de heer Smeekes, die hier aan denkt, maar is de reclame in de voetbalstadions niet op de zelfde wijze begonnen? Hoe veel geld er ook boven deze markt heet te hangen, er zijn uitgevers die ons land te klein vinden voor commerciële tv. Er wordt in dit verband wel gesproken van „De grote ver warring". Er is niet zoveel voor nodig om de pers noodlij dend te krijgen Er wordt in die branche veel geld besteed aan het in stand houden van competente redactiestaven. Getuigenis Hoe hoog op dit gebied de nood zou kunnen stijgen, heeft NCRV-voorzitter Jansen aan gegeven in zijn toespraak zeer onlangs tot de ledenvergade ring van zijn omroep. Dat kwam samengevat hierop neer, dat hij niets voelt voor commerciële tv, omdat de NCRV geen produkt onder het volk brengt, maar getuigenis en hiervoor alle middelen ge bruikt, show en zang niet uit gesloten. Pas in het alleruiter ste geval, maar ook geen uur eerder, zou hij willen kiezen voor het commerciële systeem. Dan moet het water hem wel tot de bovenlip gestegen zijn. Prompt werd deze uitspraak verkeerd uitgelegd door de presentator van een VARA- radioprogramma, die wist te melden, dat „de NCRV om was en voor het commerciële systeem voelde". Zo kunnen bepaalde uitspraken een eigen leven gaan leiden. Ex-EO-directeur Dorenbos gaat gebukt onder de verloe dering in het huidige tv-stel- sel. Daar zorgen de omroep- bonzen voor die het volk brood en spelen bieden. De grootste vervuilers onder de media krijgen volgens hem op het derde net extra kansen, zegt hij. Ons land bezit het meest verloederde omroepbe stel ter wereld. Met een com mercieel bestel, waarin de ver loedering de zakelijke belan gen wel eens zou kunnen schaden, zouden we mogelijk beter af zijn. TROS-voorzitter Minderop zegt, dat het vooral de jonge ren zijn die commerciële tv willen. Daar moet volgens hem Hilversum maar eens goed over nadenken. Zo drong gaandeweg sluikre clame de uitzendingen binnen. Sommige programma's zijn er van vergeven. Hieruit ont stond een toegestande vorm van sponsoring. Vader Cats zei al: Alle ding is in beweging. Alsof hij het over commerciële tv had. TON OLIEMULLER ^eder[anc^ NEDERLAND 1 15.24 15.48 17.30 17.41 17.48 18.12 19.00 19.24 20.00 20.28 VARA De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Het edele hert Peter en de vliegende au tobus, jeugdfilm uit 1976 van Karst van der Meulen. Met o.a. Maarten van Kruyssen, Hennie Alma, Lex Goudsmit en Joost Prinsen. Door een auto ongeluk moete Peter de rest van zijn leven in een rolstoel doorbrengen. Ge lukkig heeft hij een grote vriend gevonden in Profes sor Quirlnus Scoobie en Scrappy Doo, tekenfilmserie. Afl.: Scoobie en de vandall NOS 'AS-Journaal VARA De kat die een hekel had aan mensen, tekenfilm De tovenaar van Oz, te kenfilmserie. Afl.: Een draak van een vrouw Zomerpop, muziekpro gramma gepresenteerd door Jan Douwe Kroeske De baas is huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Tony's schoonvader. Op een dag komt Tony's schoonvader op bezoek met cadeautjes voor Samantha. Tony wordt achterdochtig Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens NOS CD Journaal en weerover- zicht VARA De vliegende dokters (The flying doctors), Australi sche doktersserie. Met o.a. Andrew McFarlane, Keith Eden en Monica Haughan. Tom redt Jean en de baby door een kei zersnee uit te voeren De Konsumentenbus, se rie busreisverslagen van Konsumentenman Frits Bom. Afl.: Midden- en Zuid-Joegoslavië Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek met een ex clusief interview met de Ierse wielrenner Sean Kel ly, die zondag uitviel tij dens de étappe naar Bor deaux in de ronde van Peter Jan Rens presenteert het spelprogramma „Labyrinth". Ned. i om 19.24 uur. FOTO: VARA Frankrijk. Voorts een re portage over de positie van de met ontslag be dreigde buitenlandse werknemers van Thomas sen en Drijver in Deventer. Tenslotte een reportage over de in Nederland wo nende aanhangers van de Iraanse verzetsbeweging Mudjah Hedin. 22.37 Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl. 6: Preutse Rose. Voor Rose breekt de tijd van rozegeur en maneschijn weer aan wanneer zij Arnie ontmoet 23.02 Bergerac, tiendelige En gelse politieserie met John Nettles in de hoofdrol. Afl. 2: Zeehandel. Langs het strand wordt het lijk van een duiker gevonden. UIT onderzoek blijkt dat de man niet zomaar verdron- kenis 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 16.00 m Studio Sport. Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de etappe Bay- onne - Pau (219 km.). Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen. Aansluitend: Samenvat ting van de vandaag verre den etappe 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag: Dat kun je niet maken op de televisie! In formatieve serie voor de jeugd. Afl. 1: vuilnis VOO 19.27 CD Klasgenoten, serie pro gramma's waarin een be kende Nederlander terug gaat naar de schoolban ken. Ditmaal ziet Jan Raas zijn klasgenoten terug uit 1965 van de St. Willibror- des HBS in Goes en dan zal blijken of de nu zo ge vierde ploegleider in de klas net zo succesvol was 20.15 Shakespeare: The twelfth night, toneelstuk van Willi am Shakespeare. Met o.a. Alec McGowen, Robert Hardy en Felicity Kendal. Viola verkleedt zich als jongen om door het hof van Orsino geaccepteerd te worden. Orsino is zelf dolverliefd op Olivia en stuurt haar via Viola lief desbriefjes NOS 22.30 Journaal VOO 22.45 Veilig vrijen, openhartig voorlichtingsprogramma over AIDS (herh.) NOS 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden AÏÏ BRT 1/BRT 2 16.00 Ronde van Frankrijk, recht streekse reportage van de rit Bayonne - Pau 17.55 Nieuw* in teletekst 18.00 Tik tak, kinderserie (herh.) 18.05 Avonturenbaai (Danger bay). Canadese kinderserie met Donnelly Rhodes. Deborah Wakeham. Christopher Crabb e.a. Afl. 9: Katie en de walvis 1835 Tour *87, samenvatting van de rit van vandaag 18.50 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Afl.: De fiets. Presentatie: Danny Verbiest 19,10 Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 1945 Nieuws 20.15 De erfenis van de Gulden- burgs (Das Erbe des Gulden- burgs), veertiendelige Duitse tv-serie met Brigitte Horney, Christiane Hörbiger, Jürgen Goslar e.a. Afl. 8: De grote lief de. De neerslachtige Christine gaat naar Wenen om er troost te zoeken bij haar vader, Graaf Steinfeld. Ze ontmoet er ook haar jeugdvriend Theo Hauff. Intussen raakt het geheim van Graaf Martin nu ook bekend aan zijn kinderen aan Nane en Sascha 21.05 Agenda voor een kleine pla neet (slot), zesdelige documen taireserie over de problema tiek van Derde Wereldlanden, belicht vanuit hun eigen stand punt. Afl. 6: Ecuador - De droom van Latijns-Amerika 21.55 Extra time, sportmagazine 22.25-22.45 Nieuws en Coda: Dag sluiting. van G.K. van het Reve RTBF 1 16.00 Wielrennen. Tour de France: Bayonne - Pau 18.00 Vacaturebank 18.15 L'ecran des vacances, kinder magazine met Tao Tao. dokter Snuggles, e.a. 19.00 Journaal 19.03 Co soir, regionaal journaal 19.30 Journaal 20.00 Tour de France, samenvatting 20.10 Grand écran - Comedies Frangaiaes: Dia bonjour la dame, Franse speelfilm uit 1987 van Michel Gérard. Met Pierre Tornade, Micheline Luc- cioni, Remi Laurent e.a. Een twintigjarige zoon deelt zijn va der mee dat deze binnenkort grootvader wordt. Geschokt neemt zijn vader maatregelen opdat zijn tweede zoon van ze ventien niet met hetzelfde heu gelijk nieuws thuis zal komen 21.25 Le Louvre: Le plus grans mu- sèe du monde, documentaire serie over dit museum in Pa rijs. Afl. 2: Le paus deux fleu- ves... ou l'Orient ancien (Irak- Syrië) 22.25 Laatste nieuws O Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. B Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on- dertiteling via TeleTekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 Jill Gascoine als Maggie Forbes, vanavond op Duitsland 1 om 19.00 uur. FOTO: ANP ment en spanning 16.15 Der letzte Mohikaner, teken film maar een vertelling van James Fenimore Cooper 17.00 Heute 17.15 Tele-illuatriarta 17.50 Ein Colt für alle Fllla, Ameri kaanse tv-serie met Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Wenn die Ku- geln rollen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Sommerfeatival im ZDF: Zu- rück an den Abaender, kome die van Dorothee Dhan. Met Rudolf Platte, Paul Hubschmid, Maria Sebaldt e.a. Meneer Fe lix zorgt voor de post bij een uitgeverij. Afgewezen manu scripten leest hij zelf en zendt ze met een troostend briefje terug. Als hij een manuscript In zijn handen krijgt van ene Kil ling gaat hij naar de chef. Knil- ling moet een kans hebben 21.00 Tierportrët: Die Schnaken, natuurfilm van Charles Pattey 21.15 WISO, sociaal economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.10 Peraonanbeachreibung: Sim- cha holzberg - Simcha heiaat Freude, filmportret 22.40 Aua Wieabaden: ZDF Jazz^ Club, jazz met het Count Basie Orkest o.l.v. Frank Foster. Mr. Acker Bilk en zijn Paramount Jazzband en The Stars of Faith 15.30 16.45 17.10 17.15 17.45 17.55 18.14 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 00.30 00.35 Besuch bei Joan, portret van Joan Crawford, actrice Spuk in der Schule (slot), achtdelige Australische jeugd serie met Carol Drinkwater, Ja mes Laurie. Vic Hawkins, e.a. Afl. 8: Der geheimnisvolle Gang Zu Lande, zu Wasser und in der Luft ARD-Sport extra: Tour de France, 13e etappe: Bayonne - Pau. Commentaar: Jürgen Emig en Herbert Watterott Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Büro, Büro, tv-serie. Afl.: Rei ner Naturfaser Hauptrolle wider Willen, tv-se rie Auf die sanfte Tour (The gen tle touch). Engelse politieserie met Jill Gascoine in de hoofd rol. Afl.: Das Opfer Programma-overzicht [TlTagesschau t Monaco Fr8nze Der ewige Stenz, tiendelige Duitse serie met Helmut Fischer. Ruth Ma ria Kubitschek, Ernie Singerl, e.a. Afl. 4: Der Friedensengel Deutsche* aua der anderen Republik, magazine over ver keersregels. politieoptreden en radarcontrole 'Reden Siel Jetz red' ichl', ca baret met Mathias Richling Tagesthemen, actualiteiten H Das Nacht-Studio: Dae Wunder von Mailand (Miraco- lo a Milano), Italiaanse speel film uit 1950 van Vittorlo de Sica. Met Emma Gramatica, Francesco Golisano, Paolo Stoppa, e.a. Het oude vrouwtje Lolotta vindt een kindje. Toto, tussen de kool en voedt het liefdevol op. Hij moet het al snel zonder haar stellen, want ze overlijdt. Wanneer er in het armoedige stadje aardolie ont dekt wordt wil de grondbezit ter de mensen bedrijven. Maar Lolotta reikt Toto hulp aan vanuit de hemel Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips. amuse- DUITSLAND 3 20.00 20.15 20.45 21.50 22.20 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuwfeen sport Tagesschau mLindanstrasse, tv-serie met Raimund Gensel. Selma Bal- dursson, e.a. Afl.: Das M3d- chen mit den roten Haaren (herhaling van gisteren) Karsh, the aearching eye, por tret van een groot fotograaf Die Frau en seiner Seita, Me rite Blüm, portret WDF TV-Spiel: Franza, tv-spel van Xaver Schwarzenberger naar de roman van Ingeborg Bachmann. Met Elizabeth Tris- senaar, Gabriel Barylll, Armin Mueller-Stahl e.a. Een depres sieve vrouw gaat op reis naar Egypte met het doel er te ster ven Laatste nieuws BBC 1 16.45 17.10 18.00 18.05 19.00 19.35 20.00 20.40 22.00 22.30 00.40 01.10 Zwemwedstrijden Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Lassie', Amerikaanse serie en 'Dr. Doolittle', jeugdserie. Afl.: Luke the hermit John Craven's neweround, jeugdjournaal mBlue Peter compilation, hoogtepunten uit de program ma's van het afgelopen sei zoen The Flintstones, Amerikaanse tekenfilmserie Nieuws en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazlne Wogan, praatprogramma met Terry Wogan Atletiek vanuit Nice, recht streekse reportage Nieuwe en weerbericht Panorama - Not in my back yard, documentaire over de vuilverwerkingsindustrie, waar tegenwoordig enorme geldbe dragen in omgaan. In Engeland wordt jaarlijks een omzet be reikt van vijf miljard pond en In Amerika is het dé tak van In dustrie om snel rijk te worden. Doordat echter de milieuwet geving steeds strengere eisen stelt aan vuilopslag, dreigen er problemen in deze sector The Monday Film: The man who haunted himself, Engelse speelfilm uit 1970 van Basil Dearden. Met Roger Moore, Hlldegard Nell, Alaster Mac kenzie e.a. Atletiek vanuit Nice, samen vatting Weerbericht BBC 2 16.25 17.00 17.05 17.35 17.45 18.30 19.00 20.25 20.30 22.25 Home on Sunday (herh.) Nieuws en weerbericht Yeer of the French Wild Flowers, documentaire serie The queen's peace TV Topics E Norman Wisdom in: One good turn, Engelse speelfilm uit 1954 van John Paddy Cas tairs. Met Norman Wisdom, Joan Rice, Shirley Ablcair e.a. Tekenfilm The story of the Special Ope rations Executive - A secret army, achtdelige documentai reserie over de geschiedenis van de Special Operations Executive tijdens de Tweede Wereldoorlog, verteld door Mi chael Bryant. Afl. 2: Setting Europe ablaze Ulster cope, negendelige science-fictionserie met David Calder, Erick Ray Evans e.a. Afl. 2: Conversations with the dead. Op weg naar da Mars kolonie krijgt het ruimtevracht schip Daedalus ernstige pro blemen: de motoren ontbran den te vroeg. De tweekoppige bemanning blijft in leven maar is niet te redden, daar een red dingsoperatie jaren zou duren. Star Cop Nathan gelooft niet dat het zomaar een ongeluk was Th# two Ronniee, comedy- 23.15 Briteo Open Golfkampioen- schappen 1986, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.10 Open University SKY CHANNEL 16.00 HI The Pat Sharp Show, pop- programma 16.30 B First run, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Through thick and thin 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: Spring, sweet spring 19.30 The New Dick van Dyke Show 20.00 Hazel, comedyserie. Afl.: Hazel and the love birds 20.25 Police Story, politieserie 21.25 Mobil Motorsport News 22.00 International Indoor Football Tournament (herh.) 23.00 E Soul in the city, muziekspe- cial 00.00-01.00 E Engelse top 50 (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepai Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Now gat out of that, spelpro gramma 18.30 Doctor Who, science-fictionse rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The Android In vasion (4, slot) 19.00 Game Show 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: Now or never 20.30 The Lenny Henry Show, co- medyshow 21.00 The Onedin Line, dramaserie met Peter Gilmore in de hoofd rol. Afl.: High price 22.00 Super Channel News, gepre senteerd door John Suchet 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline, actuele documentai re 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Radington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 17.00 17.25 18.00 18.40 19.00 20.00 21.30 22.00 22.30 Station Solail, zomers pro- gramma Paul, Maira at Lea Enfants, tv- Logiciel (10). educatieve jeugdserie Récréation, kinderprogramma Dea Chiffres et das lattraa, spelprogramma Station-Soleil Varietea: Emission speciale a l'occasion de la föte des Francais, dansgala dat op 30 mei '81 In het 'Centre National des Arts' in Ottawa werd opge voerd Nouveau Monde Journaa Magazine CTOC, programma over wetenschap en techniek Nord/Sud. De verhoudingen tussen noord en zuid onder de loep genomen NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13 00 Nieuws voor do ven AVRO 15.50 E Dodsworth, Amerikaanse speelfilm uit 1936 van William Wyler NOS 17.30 %6-Jour- naal AVRO 17.40 roVol Superl NEDERLAND 2 NOS 13.30-14.15 (SStudio Sport ex tra. Ronde van Frankrijk, recht streeks verslag van de beklimming van de Col de l'Aubisque 15.00-16.50 Studio Sport extra. Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de etappe Pau - Luz Arbiden BRT 1/RTBF 1 13.00-14.15 Ronde Van Frankrijk 15.00-16.15 Ronde van Frankrijk DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Varbraucher, consu- mententips 10.00 Haute 10.03 EMo- naco Franza - Der awiga Stenz, tv- serie (herh.) 10.55 Dar Gletcherfuchs (The glacier Fox), dierenspeelfilm 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00-13 15 Heute 14.25 E Funr, tv- serie 14.50 Wild* Tiers, natuurfilmse rie 15.10 Der Clown im hinterhot 15.20 Tagesschau 15.30 Bambinot - Der Wunschkinderautomat 16.15 Spasa am Dienstag 17.15 ARD-Sport extra: Tour de Francs DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zi* Duitsland 1 14.30 Heute 14.35 Main Name iat Has* 15.00 Pippi Langst rum pf 15.30 Fe- rienexpreas 16.15 Das Gahaimnis des weissen Büffels, jeugdserie 17.00 Haute 17.15 Tele-lllustrierte BBC 1 07.35 Pink Panther 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Charlie Brown, tekenfilm 10.30 The littlest hobo 10.50 Jimbo 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.30 Play school 11.50 The Periahers 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuwa 12.05 Children's BBC 12.35 Model world 13.05 Dallas 14.00 Journaal 14.25 Neighbours 14.50 Mayerling, speelfilm 17.05 Tekenfilm 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 E Sky Trax. Popmuziek 13.10 The best of a Country Practice 14.00 Mobil Motor- sports News 14.30 City Lights 15.00 Thrilleeekers 15.30 The Deputy 16.00 E Sky Trax 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Rading ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Doctor Who 10.00 Emu's World 10.30 Th# Lone Ranger 11.00 BMX Beat 11.30 Simon Potter 12.30 Frontline 13.30 Love stories 14.00 The Goodyear Weather Forecast 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Rentaghoat 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown ^adiit^ RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Muzieknacht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 EO: Ronduit radiokrant. 18.03 Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser 22.02 Meta de Vries. 23.02 Weike Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Blazers magazine. 18.30 De Klassieken. 19.05 Eva, opera van Foerster. 21.30 Nocturnes. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Bak-Lava. 18.30 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Murder Hotel (herh.). REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoe- staans 18.30 Marokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 13.33 Radio Tour: Bayonne - Pau. 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel 19.33 Muzikaal intermezzo. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '87. gevar. muziek. 21.30 Hafabra: blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee: Hitikatessen. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en het weer. 18.30 Liszt, mens en musicus (9). 19.30 Sonate nr 1 in g. Rossini. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Quatacker kwartet. 21.50 Musik im Bauch, Stockhausen. 22.30 Blues en jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek van Marti- nu en Yvon. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 NOS: Radio Tour de France. 17.08 VOO: Veronica Nieuwsradio RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 08.20 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Kanaal 4. 11.03 Vrouw zijn zomers 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13J0 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa in het seizoen '86-'87. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkerl. 09.03 Angelique. 10.03 Wessel van Diepen. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen met Yvonne van Baarle. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: In de schaduw van de meesters. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Cultuur in de Zomer. 10.00 TELEAC: Murder hotel. 10.30 NCRV: De wereld zingt God» lof. 11.20 NCRV-Leerhuis. 11.30 Dagvaardig. 11.40 Zorg voor ouderen. 12.00 Nieuws. 12.05 Energie in de toekomst. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Rondom het woord. 14.00 Speciale thema's in de bijbel. 14.30 Te Deum Laudamus. 15.05 Studio 55. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tlp van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijn mond: Om 07.30, 08.00 en 08.30 Re gionaal nieuws, weer en verkeer. Te gen achten de column en om 07.45 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden in zomerkleed je. 13.10 Actueel. 13^3-18.10 Radio Tour. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Met het oor op de zomer. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Music Motion: See-dee's. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Pianomuziek van Stravinsky. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Oud en nieuw. 11.50 Talelmuziek: 13.10 Actueel. 13.30 Namiddag bij BRT-3.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9