Elburg en Kampen spelen rol in documentaire over Bourgondische tijd RADIO/TELEVISIE Twaalf van de 48 misdaden opgelost in „Opsporing Verzocht" IKON GEEFT JONGEREN DE RUIMTE België ^DujtsjandT ^ngelancT Satelliet-TV tadio SekbcSomant DEN HAAG - De samen werking tussen justitie en politie en <Je AVRO ten behoeve van het program ma „Opsporing Verzocht" wordt voortgezet in het seizoen 1987-1988. Minister Korthals Altes volgt daar mee de aanbeveling van de begeleidings- en evalu atiecommissie periodieke opsporingsberichtgeving per televisie, zo maakte het ministerie van justitie bekend. In het rapport over het seizoen 1985-1986 conclu deerde de commissie dat het programma zich on veranderd mag verheugen in een grote waardering van het kijkerspubliek. Daarnaast is het ophelde ringspercentage van 28 een goed resultaat, terwijl van negatieve effecten niets is gebleken, zo schrijft de commissie. Verder worden de tips ter voorkoming van crimina liteit ook door het kijkers publiek op prijs gesteld, zo is uit Kijk- en Luisteron derzoek van de NOS ge bleken. Uit het feit dat 89 procent van de uitgezon den onderwerpen door de politiekorpsen zelf voor het programma is aange meld, kan worden afgeleid dat „Opsporing Verzocht" ook voor de politie in een reële behoefte voorziet, zo meende de begeleidings commissie in haar aanbe velingen. In het seizoen 1985-1986 werd het programma elf keer uitgezonden. Na elke uitzending volgden twee korte radio-uitzendingen. Van de 43 opsporingsza ken werden er 12 opgelost mede dankzij na de uitzen dingen ontvangen tips. Er werden 15 aanhoudingen verricht. Van de 163 ge toonde voorwerpen waar van de politie de herkomst niet wist, zijn er alsnog 105 aan de rechtmatige eige naar terugbezorgd. Tegen 23 verdachten van heling en diefstal kon naar aan leiding van de aangiften met succes worden opge treden. Studio Amsterdamse Concertzender leeggeroofd AMSTERDAM De Concertzender in Amsterdam, die via de kabel klassieke muziek uitzendt in Amsterdam en wij de omtrek, is door diefstal in de proble men gekomen. In de nacht van dinsdag op woensdag is de studio van de zender leeggeroofd. Na jarenlange inspannin gen was het op 1 juli zover dat de Con certzender elke dag kon gaan uitzen den. Hieraan was 30.000 gulden be steed. Omdat de Concertzender nog wat oude apparatuur heeft staan kun nen de avonduitzendingen doorgaan, zij het dat de geluidskwaliteit minder is. De ochtend-uitzendingen zijn door de diefstal evenwel onmogelijk geworden. De medewerkers van de Concertzender zullen trachten de ochtend-uitzendin gen zo snel mogelijk weer te hervatten. Brinkman tegen ondertiteling Sky Channel DEN HAAG Minister Brinkman van WVC sluit niet uit dat hij zal ingrijpen als Sky Channel in de toekomst nog meer programma's van Nederlandse on dertiteling voorziet. Deze zender over treedt met deze handelwijze de bepalin gen in de Kabelregeling, vindt de minis ter. Commerciële satellietuitzendingen mogen volgens de Kabel- en Mediawet niet in het Nederlands ondertiteld zijn als ze worden gevolgd of voorafgegaan door op Nederland gerichte reclame. Gebeurt dat toch, dan kunnen ze van de Neder landse kabel worden geweerd. Sky Channel probeerde deze week deze bepa ling te omzeilen door twee uitzendingen van de „DJ Kat Show" van ondertitels te voorzien. Het ging volgens Sky om expe rimenten. HILVERSUM De ko mende maanden zendt de IKON op de dinsdaga vonden een internationa le reeks programma's uit voor en over jongeren. Alle delen zijn losse pro ducties en kunnen onaf hankelijk van elkaar worden bekeken. Wat ze met elkaar gemeenschap pelijk hebben zit in de uitgangspunten. De ver halen worden door jon geren zelf aangedragen en door henzelf gespeeld met zo weinig mogelijk beroepsacteurs. Elk pro gramma drukt het le vensgevoel uit van indi viduele of groepen jonge ren, binnen hun specifie ke cultuur. Op dit gebied krijgen zij alle ruimte. Het Britse Channel 4 on dersteunde een aantal producties die in 1986 tot stand kwamen in het ka der van het internationa le jongerenjaar. Zo ont stonden er twee films, die, hoewel Engels, toch ook n Groot-Brittannië ondertiteling nodig maakten. Een derde film laat een jeugdcultuur zien die nog weinig aan dacht krijgt. In de grote steden van de USA, in de zwarte wijken, maken zwarte meisjes van het touwtje-springen een vir tuoze sport. Er is nog het verhaal van een Japans meisje dat moeite heeft met de traditionele op voeding die zij krijgt van haar moeder, een parel visser. Een klassiek gege ven over jongeren in het moderne Japan. Op 14 en 21 juli zendt de IKON twee films uit van jeugdi ge filmmakers zonder op leiding in die richting. In september mondt deze programmering uit in een samenwerkingspro ject met Kenmerk. COPRODUCTIE VAN FRANSE, BELGISCHE EN NEDERLANDSE TELEVISIE ELBURG Deze week zijn in Elburg en Kampen filmopna men gemaakt voor de vierdeli ge televisie documentaire „L'Europe de la Toison d'Or'. Een serie over de Bourgondi sche tijd tussen 1380 en 1530. Het betreft een procuctie van de Franse zender FR-3, in co productie met de BRT (Vlaamstalig), RBTF (Frans ta lig) en de NOS. Het scenario voor deze serie werd geschre ven door Jean Philippe Lecat, oud minister van cultuur in Frankrijk. Dat was onder Gis- card in de jaren van 1978 tot 1981. De regie van de serie is in handen van Jean Antoine. Elburg is in de documentaire opgenomen, omdat het de eer ste stad is die geheel op de te kentafel is ontstaan. Daarnaast symboliseert het voormalige Zuiderzeestadje de toenmalige opkomst van de Nederlandse steden. Tenslotte wordt aan dacht besteed aan de relatie met het Hanzeverbond. Er werden onder andere film opnamen gemaakt in de Kloostertuin van het voorma lige Agnietenklooster (nu ge meentelijk museum) in Elburg. In Kampen was de filmploeg van de RBTF te gast in het ge meentelijk archief waar onder andere opnamen werden ge maakt van documenten die be trekking hebben op de scheep vaart. Ook elders Verder worden in Nederland filmopnamen gemaakt in Mui den, Middelburg, Zierikzee, Utrecht, slot Loevenstein en kasteel Hemen. Reeds eerder werd gefilmd in België en Frankrijk. De presentatie van de vierdeli ge serie is in Nederland en het Vlaamstalige gedeelte van Bel gië in handen van professor Wim Blokmans. Hij is van Vlaamse afkomst en hoogle raar middeleeuwse geschiede nis in Leiden. Professor Blok mans is onder andere mede auteur van het boek „De Bourgondische Nederlander'. De Nicolaaskerk typerend voor Elburg. foto: pr in 1983 uitgegeven en reeds in vier talen verschenen. Volgens Blokmans kenden de IJsselmeersteden vooral in de Bourgondische tijd (14e en be- Kljk op het unieke IJsselfront van Kampen. gin 15e eeuw) een bloeitijd. „Een periode die in de scha duw is blijven staan. Daarom verdient die periode juist extra aandacht'. Bedoeling van de vierdelige documentaire is te laten zien dat er in 150 jaar iets tot stand is gekomen dat had kunnen uitgroeien tot een (Bourgondi sche) Staat. „Het is de geschiedenis van een Staat die er had kunnen zijn. Toen de eenheid er geo grafisch was, viel het echter uit elkaar'. In de documentaire wordt vol gens de Leidse Hoogleraar ook ingegaan op de vraag hoe het valt te verklaren dat Gelre zo lang weerstand heeft kunnen bieden aan de Bourgondiërs. De documentaire „L'Europee de la Toison d'Or' wordt uitge zonden in vier afleveringen van 52 minuten en komt pas eind 1988 op de Nederlandse televisieschermen Daarnaast wordt de serie in ie der geval uitgezonden in Frankrijk en België, terwijl er ook belangstelling bestaat van uit Engeland, Duitsland en Portugal. NEDERLAND 1 RVU 15.30 Wacht niet af (You've got to move), documentaire over een school die opleidt tot 'sociale actie' TROS 16.00 E TROS Vrijdagmatinee: Als in een donkere spie gel (The dark mirror), Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Robert Slodmak. Met o.a. Olivia de Havil- land, Lew Ayres en Tho mas Mitchell. Het lijk van een arts wordt in zijn ap partement gevonden. Het signalement komt precies overeen met dat van een meisje In de kiosk NOS 17.30 Vt6-Joumaal TROS 17.40 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.20 De mooiste foto's maak je zelf (slot), cursus Basisfo tografie voor iedereen. Afl.: Actiefotografie. Pre sentatie: Mireille Bekooy en Philip Kruyer(herh.) 18.30 TROS Vakantiekompas, vakantiemagazine. Pre sentatie: Jaap Jongbloed, Han Tonnon en Marlot Bloemhard 19.05 Knight Rider, Amerikaan se tv-serie. Afl.: Speel goed. Michael wordt in de val gelokt als hij een speel goedontwerpster probeert te helpen. Ze blijkt te wer ken voor de man die Mi chael eens vermoorde NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 Te land, ter zee en in de lucht, serie zomerse spel- programma's. Afl. 3: Hoog en droog, opgenomen op de Oude Rijn in Leiden. Presentatie: Jack van Gel der en Tom Blom 21.30 TROS Aktua, actualitei tenrubriek Timothy Dalton presenteert sa men met Sean Connery, Geor ge Lazen by en Roger Moore fragmenten uit Bond-films in '25 jaar James Bond'. Ned. 1 om 22.00 uur. foto: tros 22.00 25 jaar James Bon< Years of James 8< Happy anniversary jubileumprogramma Roger Moore, Sean nery, George Lazenl de nieuwe James Bon i mothy Dalton. Verder dacht voor de nieuwst d mes Bond-film: 'The daylights' 22.50 E Barbra Streisand, voice, special rond Streisand, die hits voor een publiek roemdheden en vrlen Speciale gast: Barry G NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor d NEDERLAND2 NOS 16.00-17.15 IS Studio Spor tra. Tour de France, ri streeks verslag van vandaag te rijden et Saumur - Futuruscop dividuele tijdrit). Com taar: Mart Smeets en Nelissen 18.15 Nieuws voor dovw slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spm den 18.30 Sesamstraat 19.00 Journaal VOO 19.12 Story og Queen, can verloop van de popg Queen (herh.) 20.05 Pats Boem Show, tenjacht. Presentatie: Luikinga 20.35 The long hot summs tweedelige Amerikai miniserie van Stuart per. Met o.a. Don Jotu Jason Robards, j Ivey en Ava Gardner, komt op zijn zwerfta in een duf stadje in Mi sippi. De plaatselijke volking ziet hem als vreemdeling die de ba stelten wil zetten 23.35 uur) 22.10 Praten mat da MM President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 m Snuiters extra (1), delige serie bewerkte halingen van dit praal gramma voor jonge „Cees Grimbergen p vanavond met jongi over geld 23.28 Een bericht van de Ganzen NOS 23.30 Nieuwe voor doven slechthorenden VOO 23.35-01.10 The long hot mer (slot), tweedelige niserie. Vervolg van de zending van 20.35 uur BRT 1 16.00-17.15 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de tijdrit Saumur Futurusco- pe 17.55 Nieuw* in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderserie (herh.) 18.05 Plons. Afl.: Plons en de water tor (herh.) 18.10 De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Het kasteel van de goede heks 18.35 Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag 18.50 Onbekende wereld (Explore), documentaireserie over nage noeg verdwenen beschavenin- gen. Afl. 12: Wegen en licha men in Nubië (2) 19.15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en Televisie-Omroep 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 20.15 20.25 Rotaode met de Mes, Belgi sche speelfilm uit 1972 van Ro land Verhavert. Met Jan De- cleir, Elisabeth Teissier du Cros, Dora van der Groen e.a. Brabant na WO I: De edelman Renier Joskin de Lamarache wordt heen wen weer geslin gerd tussen zijn plichtsgevoel tegenover zijn familie en de verterende passie voor zijn Pa- rijse minnares Rolande 22.35 Hollywood aan da Hudson, driedelige documentaireserie over New York, dat opnieuw aan belang wint in de filmwe reld. Afl. 2: De Astoria Studio's (herh.) 23.30-23.50 Nieuws an Coda: In- dlcht, van Gerrit Achterberg BRT 2 21.05-23.00 Star Faathral Knokke- slag van dit muziekfestival waaraan vijf landen deelne men. Vandaag: Nederland, met Marco Bakker RTBF 1 16.00 18.00 18.15 19.00 19.03 19.30 20.00 20.20 21.05 22.10 22.40 Tow da Franca Vacaturebank L'Ecran daa vacancas, kinder magazine Ca aoir, regionaal journaal Journaal Tour da France, samenvatting Mits, tv-serie met Danielle Da- rieux, Jacques Morel en Ga briel Cattand. Afl. 6: Miss et la montre de Mozart uitzonderlijke atleten. Afl. 5: Gaston Roelandts Lat fils d'Abraham, documen taireserie. Afl. 2: De Jérusalem la Mecque Laatste nieuws ffl Ondertiteling via TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wlt-ultzendlng. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 18.00 18.14 18.40 19.57 20.00 20.15 Dar schiefe Schor natal n, pop pen film naar een barokopera van Karei Jan Loos Sain bastar Freund, Duitse speelfilm uit 1962 van Luis Trenker. Met Toni Sailer, Diet- mar Schönherr, Hllti von All- men e.a. 22.40 23.10 02.00 02.05 Hier und hauta, regionaal ma gazine B Solo fOr 12, spelprogramma Zug-Vögel, tv-serie. Afl.: Ha- ben Sie etwas zu verzollen? B WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma vanaf de bloemententoonstelling BUGA in Düsseldorf. Presenta tie: Marijke Amado Programma-overzicht mTagesschau Hochzeit auf italienisch (Ma- trimonio all'italiana), Italiaans- /Franse speelfilm uit 1964 van Vittorio de Slca. Met Sophia Loren, Marcello Mastrolanni e.a. Filumena, de geliefde van Domenico, ligt op haar sterf bed. Oomenico voelt het als zijn plicht met haar te trouwen. Maar net getrouwd blijkt ze springlevend te zijn. Ze liet hem erin lopen omdat ze een rivale had ontdekt. En zij had het meeste recht, want zij ken de hem immers het langst Ein ungawöhnliches Ga- sprftch. Oe president van de Bondsrepubliek. Richard von Weizsëcker, in gesprek met Russische jongeren Tegesthemen, met bericht aus Bonn, actualiteiten Heut'abend, talkshow met Joachim Fuchsberger. Gaste: Ursela Monn mDie lezte Metro, Franse speelfilm van Francois Truf- faut. Met Catherine Oeneuve, Gerard Depardleu, Jean Polret e.a. Parijs, september 1942: Al twee jaar is Parijs gescheiden door de oorlog, er heerst hon ger en de mensen zijn ver kleumd. Het theater Montmart- re is overvol, maar de Joodse directeur is gevlucht. Zijn vrouw neemt de leiding over. Een zware taak, want de critici moeten te vriend worden ge houden. Onder hen zit een col laborateur Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.50 Trikime aus der 8treicholz- echachtel, Bulgaarse jeugdfilm naar de vertelling van Leo Tol stoi. Met Diliana Simeonova, Vladimir Vassilev, Violeta Do- neva e.a. 16.10 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning 16.30 Fralzeit„ und was mann de- raus machan kann, magazine voor senioren. Afl.: Bergwan- delen In de Dolomieten 17.00 Heute 17.15 Tele-fllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Robin Hood, tv-serie met Mi chael Praed, Judl Trorr. Cllve Mantle e.a. Afl. 1: Der Hinter halt 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Berichten Cathérine Deneuve speelt de rol van verzetsheldin Marion in „Le Dernier Metro". Duitsland 1 om 23.55 uur. FOTO: SP van buitenlandse correspon denten 20.15 Aktenzeichen XY_ ungelöst, programma waarin de politie om gegevens van onopgeloste misdrijven vraagt. Presentatie: Eduard Zimmermann 21.15 Der Sport-Spiegel: Fflr ein paar Zentimeter mehr - For- schungsauftrag Hochsprung, documentaire over hoogsprin gen 21.45 Heute-Joumal 22.10 Aspekte, cultuurmagazine 22.50 Aktenzeichen: XY... ungelöst, de eerste reacties naar aanlei ding van de uitzending van 20.15 uur 22.55 Die Sport-Reportage 23.25 B Die Mënner mit dem echnellen Geld (Money Mo vers), Australische speelfilm uit 1978 van Bruce Beresford. Met Terence Donovan. Tony Bon ner, Ed Devereaux e.a. Een transportfirma wordt beroofd van 200.000 dollar. Eenige tijd later arriveert er een dreigbrief waarin een aanslag op grote kluis aangekondigd wordt. Dit maal gaat hem om 20 miljoen DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 21.00 21.45 22.15 Tefekolleg il, cursus econo mie, les 13: Wirtschaftgemeln- schaft EG Die PfOtze Paula, kinderpro gramma Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Under - Menschen - Aben- teuer. 'Geisterstadt in den An- den', reportage uit Peru van Bodo KnHa Television, documentaireserie over de geschiedenis van het medium televisie. Afl. 1: Die Macht des mediums Reportage: Mecht mal Thea ter! Verslag van de Jeugdthea- ter-westsrijd In Münster Agatha Chriatia: Miaa Marple, tiendelige Engelse misdaadse rie met Joan Hlckson, Gwen Watford, Moray Watson e.a. Afl. 2: Die Tote In der Blblio- thek O Dar aachata Juni, im Mor- gengrauen, 1944 (Le Six juin l'aube, 1944), Franse docu mentaire uit 1944/45 van Jean Grèmillon over de landing van de geallieerden In Normandlë i Laatste nieuws BBC 1 14.50 The boyfriend, Engelse speel film uit 1971 van Ken Russell. Met Twiggy, Christopher Ga ble. Moyra Fraser e.a. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met om 17.15 Heathcliff and Marmadu- ke en om 17.35 Friday film spe cial: A hitch in time 18.35 The wildsida of town, serie natuurfilms over het leven van dieren in de stad. Afl. 3: The vanishing wetlands (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Every second counts, spelpro gramma gepresenteerd door Paul Daniels 21.10 BDynaaty, Amerikaanse tv- serie met Llnda Evans, John Forsythe, Joan Collins e.a. Afl.: The test 22.00 Journaal, regionaal nieuws on 22.30 m Tender is the night (5), zes delige Amerikaanse tv-serie naar het boek van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Straus3, Mary Steenburgen, John He ard, e.a. 23.25 Omnibus: Gershwin, docu mentaire ter gelegenheid van de vijftigste sterfdag van deze componist 00.55 The late film: Race with the devil, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Jack Starrett. Met Peter Fonda, Warren Oates, Loretta Swit e.a. 02.20 Weerbericht BBC 2 15.02 Scottish Open Golf, recht streekse reportage met om 18.00 en 17X0 Nieuws en weer bericht 18.10 Amazon Odyssey 19.00 G His kind of woman, Ameri kaanse speelfilm uit 1951 van John Farrow. Met Robert Mit- chum, Jane Russell, Vincent Price e.a. Een beroepsgokker krijgt het mysterieuze aanbod om voor 50.000 dollar een luxueus hotel in Mexico te be zoeken. Hij accepteert het aan bod, maar heeft geen Idee van de bedoeling van dit reisje en wie hem het geld heeft gege ven 21.00 The education programme 21.30 Face the music: Joan Croat, muzikaal programma 22.00 Gardener'a world, tulnmagazl- ne 22.30 The RJC.O. Story: Talaa from over de geschiedenis van de R K.O.-studio's. Afl. 2: Let's face the music and dance, waarin o.a. een Interview met de onlangs overleden Fred As- talre, een gesprek met Ed As- ner over de produktle van films als 'The gay divorce', 'Top hat' en 'Swing time' en Ginger Ro gers 23.35 Newsnight, actualiteitenmaga- zlne 00.20 Weerbericht 00.25 Scottiech Open Golf, samen vatting 01.05-02.20 G R.K.O.-cyclua - Best of the B'e: The window, Ame rikaanse speelfilm uit 1949 van Ted Tedzlaff. Met Bobby Drls- coll, Barbara Hale, Arthur Ken nedy e.a. SKY CHANNEL 16.00 B Canada calling, poppro gramma van het Canadese muziekstation 'MuchMuslc' 16.30 B American Show, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 O Dennis, comedyserie. Afl.: Dennis' Bank Account 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: The Astrono mers 19.30 Seven little Australians, dra maserie. Afl.: Yarrahapplnl 20.00 Ritter'a cove, avonturenserle. Afl.: The Inheritance 20.30 Big Valley, westernserie 21.30 Cimarron City, westernserie. Afl.: The Blood Line 22.25 Ask dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, ge presenteerd door dr. Ruth West hei mer 22.50 New Music special: 2nd Hip Hop/The Trio, Canadese mu- ziekspecial 23.50 B The American Show (herh.) 00.20-00.50 B Canada calling (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi live show, poppro gramma met Nino Flretto 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Gulliver in Ulliput, tv-serie naar de roman van Jonathan Swift 18.30 The Goodies, comedyserie 19.00 Gam* Show 19.25 Europees weerbericht 19.30 In at the deep end, serie re portages waarin een verslag gever middels een stoomcur sus een nieuw beroep leert. Afl.: How to become a RAC rally driver 20.30 Some mothers do 'ave 'am, comedyserie 21.00 Hot pursuit, avonturenserle met o.a. Eric Pierpolnt en Ker rie Keane 22.00 Super Channel Nowa 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: Never speak ill of the dead, met o.a. Colin Blake- ly en Warren Clarke 00.00 Kolchak, misdaadserie met Darren McGavfn In de hoofd rol. Afl.: Primal scream 01.00 Rockin' at the epeed of light 02.00 Power hour, hardrock met Amanda Redington 03.00 Boogie Box, dansmuziek 04.00 Chart attack 05.00 Maximum Music Bos 06.00-07.00 The face TV 5 16.05 Ou est passée le veiled? 16.30 Embarquement Immédiat 17.45 Mémoire des Pöles 18.00 Récréatirft, kinderprogramma 18.40 Des chiftres et dea lettres 19.00 Millésime 19.30 Madame le Maire 20.25 Orchestra National Frangaie de Contrabas## 20.35 Portrait 21.30 Thalaeea 22.00 Journaal 22.30 Sports Loisire DUITSLAND 1 10.00 Tageeechau und Tageethe- men 10.23 Dia Sport-Reportage 10.55 Der Königs Dieb (The king's thief), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Robert z. Leo nard. Met Ann Blyth, Edmund Purdom, David Niven, e.a. (herh.) 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15-13.45 Programma-weekover zicht DUITSLAND 2 11.30 B Programma-overzicht 12.00-14.00 Nachbarn in Europa, In formatief magazine voor bui tenlanders en Duitsers (12.00 Italië. 12.40 Turkije, 13.20 Por tugal) BBC 1 07.45 Open University 09.30 The family Ness, tekenfilm 09.35 Dogtanian and the three Mue- kehounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder programma waarin presentato ren Carolyn Marshall en Jake Abraham ditmaal per stoomt rein door West Yorkshire rei zen. Aan boord bevinden zich tevens Impressionist Kit Rob- blns, Mungo Jerry, Keith Harris and Orville, Princess, de Heb- den Bridge Face Painters en een 'echte' Santa Claus 11.52 Weerbericht 11.55-18.05 Grandstand, sportpro gramma met nieuwsoverzich ten, cricket (Benson Hedges Cup: Northamptonshire Yorkshire), Open Scottish Golf championship, paarderaces op Ungfiekl en motorraces op Sii- verstone SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, SNoot en Crocker. Met 'Emllte'. 'Popeye', 'The Popples', 'The Cisco Kld', 'Dennis', 'Inspector Gadget', 'He-Man', 'Mask', 'Jayce and the Wheeled Warriors'. 'Barrier Reef' en 'Transformers' 12.05 B The Pat Sharp Show 12.35 BThe smash graat video- 3.35-14.05 B (herh.) h.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine gepresenteerd door Jo sephine Buchan en Wayne Jackman. Met 'The telebugs', 'Doris', 'Heathcliff', 'Emu's world', 'Ghostbusters', 'Black Beauty' en 'Blake's seven' 11.30 Rockin' at the epeed of Light, muziekprogramma gepresen teerd door een popster 12.30 Chart Attack, hitparade-over zicht met Slmon Potter 13.30-14.30 Armchair Adventure, documentaireserie over expe dities. Afl.: Land of mist and RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17X5 VARA: De rode draad. 19.02 AVRO: Hobby-vltamlnen. 20X2 NCRV: Water en vuur. 21X2 Mengpaneel. 22X2 NCRV-Vrijdag-Sport. 23X7 NOS: Met het oog op morgen. 00X2 VOO: Oh, wat een nacht met om 00X2 Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05X2 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18X3 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 19X0-07X0 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: Oe Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown café RADIO 4 18X2 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20X0 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 23X0 NOS-Jazz RADIO 5 18.10 EO: Totaal zomers. 18X0 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20X0 EO: De bijbel open. 21X0 Zicht op Israël. 21X0 Sing unto the Lord REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avond maga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. 20.00-00.00 North Sep Jazz Festival, reportages en een concert. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17X0- 18.00 Actualiteiten 18.00-20X0 Lelden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 18X0 Radio Rijnmond Ge tapt, dagelijkse talkshow vanuit Radio Café Rijnmond. 17X0-18X0 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18X0 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19X3 Star festival Knokke-Helst. Ne derlandse avond. Om 2105 Concert deel I: Jong talent: Blanche Elliz, Miranda van Kralingen. Om 22.10 Concert deel II: Marco Bakker, begeleid door het orkest o.l.v. Nico van der Linden. 23X0-02X0 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. Een radioblok van wie jong en/of Jong van hart is. 22.05 Country-side. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht 18X0 Instrumentaal recital. 19.00 Kroniek. 19X5 Zelden gehoord. 20X0 Concert door het Kamerorkest v. Lausanne. 22.00 Kamermuziek. 22.15 Het BRT-Jazzorkest featuring Peter King In de CapucIJnen- straat te KortrIJk. Kaleldofoon (2). MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07X3 TROS: TROS Nieuws Show. met o.a. Ontbljtgast van de week, overzicht öchtem ten, Prijzenslag, Van b« bezeten en Oud plaatwert Herman Emmlnk. 14X8 NOS: Radio Tour de Fr» RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07X3 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 09X3 Zomerkwartaal. 11X3 Spreekt u maar. 12X3 Wegens vakantie gesloten 14X3 Muziek uit eigen huls. 15X3 Mooi Holland? RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07X3 NCRV: Vroegop. 07X0 Rabarbara. 08X3 Pop non stop. 09X3 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12X3 Lost Vaat KulpspedaL 14X3 Tussenuur. 15X3 Popstation. RADIO 4 07X0 Nieuws. 07X2 AVRO: Wakker worden Debussy. 08.00 Affiche-4. 10X0 Caroline. 11X0 Kurhaus Concert. 12X0 VOO: Strauss 8 Co. 13X2 Veronica Klassiek. RADIO 5 09X0 Nieuws. 09X2 NOS-Sportlef. 09X5 Waterstanden. 09X0 FEDUCO: Je woordje l (herh.). 09.45 Dag dokter (herh.). 10.00 Taal, tekens en regels (he 10.15 EO: De muzikale fruitmand 11.15 De beste van orkesten. 12.05 Hallo Nederland. 12X5 EO... In de realo. 12X5 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit praise. 13X0 O po dor o (Open deur). 14X0 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentle R 1) 11X0-11X0 Regionale uitgaan» activiteitenagenda voor het weet de. 11X0-12X0 Open Podium. Ad Korte met muziek uit de regio, sprekjes, muziek (van koormuziet new wave), agenda. Omroep Rijd (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 1 15X0 Noordwljk Lokaal. Verder Radio 1. Radio Rijnmond: Nieuws. 10X3 Een uur amuse met Hans van Vliet. 11X0 Nb 11X3 Thema-uitzending. Nieuws. 12X3 Wat nu weer? 05X1 Met 1 wakker. 08X0 BRT-opnamen. 10X3 Onze keuze. 11X3 Uit de band-extra. 13.15 Radio Tour. BRT 2 05X0 Het smfkom weekend. 08.12 Wat doen we met het end? 10X3 Buitenspel 11X0 De Vlaamse top tien. 12X0 Top 30. 14X0 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08X0 Ochtendvariaties (1), 1 Sy" nie nr. 8 In D KV 46, Woifgl Amadeus Mozart, 2 Sons» a D 784 Franz Schubert 10X0 Afrikaanse literatuur (1). 10X5 Intermezzo. 10X5 Harmonies en fanfares. 11X0 Volksliederen. 12X5 Tafel muziek. 13.15 Jonge vertolkers uit eigen N -14X0 Nieuw uit de BRT-dtscotM*

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8