drie van der Poel an werkende klasse Monique Knol tweede in massasprint sportuitslagen Op de losse Tour Uruguay-Chili finale in Zuid-Amerika fCoerstips ORT CeidoeGouumt ppie Wei js coma v lif SPORTFACILITEITEN GRONINGSE STUDENTEN Taiwan klopt Osaka Cricketers op dreef Schilder en Schultz uitgeschakeld Van kilometer tot kilometer Mildred Muis start Uni versiade met record Johan Cruijff voor komst Hugo Maradona Sportwereld igin VRIJDAG 10 JUU 1967 PAGINA 7 ^nïr' Zuii irtij 'ingC1 ?er w e' )men den waai ■iale en ceng, rden. ïvaari De toestand van renner marathonschaatser je Weijs is onveranderlijk ek. De 55-jarige inwoner Hasselt werd zaterdag als g van een valpartij tii- de Ronde van het IJssel- ir met ernstig hersenletsel lomen in het Westfries lis te Hoorn. Behande- gtneesheer A. Schoen: moet dag en nacht bea- ,d worden en het is onmo- te voorspellen of hij olq :r r n, En' nog uit zijn coma bijkomt, ziet er allemaal heel GRONINGEN De Rijksuniversiteit Groningen wil extra faciliteiten bieden aan studenten die aan topsport doen en die in Groningen willen studeren. Volgens het hoofd van de Dienst Interne en Exter ne Betrekkingen van de universiteit, drs. W.A.J. Janssen, zullen de studenten mogelijkheden gebo den worden om hun sport met hun studie te kun nen combineren. Zo zal er rekening worden ge houden met het afleggen van tentamens en de sport-toernooien waaraan deze mensen zullen deel nemen. De studenten zullen bovendien extra bege leiding krijgen op kosten van de Rijksuniversiteit Groningen. De universiteit wil, aldus Janssen, op die manier haar sportvriendelijk imago verder verbeteren. Daaraan moet dit studie-sport-systeem bijdragen. Bovendien is het college van bestuur be reid voor de komende twee jaar een bedrag van 100.000 gulden beschikbaar te stellen om sportclubs en -evenementen te sponsoren. ROTTERDAM Op de twee de dag van het Havensteden- honkbaltoernooi in Rotterdam heeft Taiwan met 5-2 gewon nen van Osaka. Ondanks twaalf honkslagen vormde de Japanse universiteitsploeg geen werkelijke bedreiging voor de winnende werper Hsien Xang-Meng. Het was de tweede zege van Taiwan. Op openingswedstrijd van het Rotterdamse toernooi werd Nederland verslagen met 4-0. Havanna zegevierde in de avondwedstrijd met 4-3 over San Diego Aztecs. In de tiende slagbeurt besliste een homerun van Antonio Sarduy het duel. LONDEN Het Nederlands cricketelf tal is ook in het derde duel van de reeks oefenwedstrijden in Engeland ongesla gen gebleven. Het behaalde een zeer verdienstelijke draw tegen het sterke Surrey, waarin ook de fullprofs Bullen en wicketkeeper Jack Richards van het Engelse testteam van de partij waren. De Britten sloten na drie uur speeltijd op een stand van 218 voor 8, waarvan Bullen 61 en Denn 62. Voor Nederland namen Reynolds, Roland Lefebre en Goldman elk twee wickets. Met heel veel moeite slaagde Oranje er daarna in de draw vast te houden (121 voor 8). Vooral dankzij knap batten van Lub bers die anderhalf uur aan het wicket stond en met steun van Reynolds, die met een score van 21 niet uit bleef. Vierling maakte 24 runs en Lifmann scoorde er 32. BUENOS AIRES De finale van het voetbaltoernooi om de Zuid- amerikaanse beker gaat tussen Uruguay en Chili. In de tweede halve eindstrijd versloeg Uruguay gisteren wereldkampioen Ar gentinië met 1-0. Eén minuut voor de rust zorgde Antonio Alza- mendi voor 75.000 kijkers voor de beslissende treffer. Chili had eerder Colombia uitgeschakeld. De sensationele overwinning van Uruguay was nauwelijks terecht te noemen. Wereldkampioen Ar gentinië speelde bijna negentig minuten op de helft van de tegen stander. Doelman Pereira hield Uruguay echter overeind. De in Franse dienst spelende Enzo Francescoli (Racing Club de Paris) profiteerde vlak voor de rust van een fout in de verdediging van Argentinië. De middenvelder zag Alzamendi vrij staan, die vanaf de punt van het strafschopgebied doelman Islas kansloos liet. In de tweede helft beperkten de Uruguayanen zich tot het handhaven van de voorsprong. KNOKKE Simone Schilder is gisteren uitge schakeld in de tweede ronde van de open Belgi sche tennis-titelstrijd in Knokke. De Francaise Nathalie Herreman won gedecideerd in twee sets: 6-4, 6-1. In het Zweedse Baastad verloor Brenda Schultz met 6-2, 6-4 van de Italiaanse Sandra Cec- chini die in de eerste ron de al te sterk was geble ken voor Marianne van der Torre. NAZE Adrie van [er Poel is van nature *n ronderenner. Zijn jultaten in de Tour de nee zijn sinds 1982 iger gebleven. Zeker 5 ze worden afgezet te- fen zijn fraaie overwin- gen in klassiekers als (Ie Ronde van Vlaande ren, het kampioenschap Ztirich en Parijs- isel. ijn beste klassering in de four was 37e in 1983. Eenmaal ?g hij in 1984 in Valencien- een halve etappe lang de >le trui. Om vervolgens naar luis te gaan. Vergeefs joeg "•oei" zes jaar lang op een ippezege. Vaak was hij mee, ;wam echter altijd iets te kort. Van der Poel is immers de man van één dag, van de klas siekers. Een schitterend najaar in 1983 bekroonde hij met de zilveren medaille in ffet we reldkampioenschap van Al- tenrhein. Nipt verslagen door Greg Lemond. In het voorjaar van 1986 verdrong hij Sean T Kelly zelfs van de eerste plaats lra, in het Super Prestige-klasse- It ment. In de moderne wieler- jff sport is het echter bijna onmo- Tijd gdijk geworden om twee sei zoenen te maken. In topcondi tie zijn voor de klassiekers én in de grote ronden een belang rijke rol te spelen. De competi- ,'Jtie is te hard geworden. Eddy Merckx was de laatste die het wel kon. Sean Kelly en Step hen Roche proberen het. Geen wonder dat Van der Poel zijn overgang naar de ploeg Gisbers de Tour uit zijn pro gramma schrapte. „Ik ben aan genomen voor de maand eesi april", verklaarde hij. Voor in siders betekent dit: hij gokt op de grote, eendaagse races. Het verhaal is echter bekend. Het griepvirus haalde in februari en maart de macht uit de be- Adrie van der Poel met zijn bekende juichpose. dn pe nis bij nen van Van der Poel die daarna steeds meer over de kling werd gejaagd door de kritische pers die voortdurend zijn tegenvallende resultaten memoreerde en daarbij tevens het vorstelijke salaris vermeld de waarmee PDM hem had weggehaald bij Jan Raas. Geë motioneerd reageerde Van der Poel op de kritieken en besloot te elfder ure alsnog de Tour de France te rijden. Verbeten Als Nederlands kampioen in het rood-wit-blauw gekleed, ging hij in West-Berliin verbe ten van start In de eerste week van de ronde lukte het wonen. echter weer met Maandag, op weg naar Epinal, verloor Van der Poel liefst tien-en-een-hal ve minuut en bereikte hij ver achter het peloton als de op drie-na-laatste renner de fi nish. Tussen de zieken en de gewonden van de dag. Het type Van der Poel mag men echter nooit afschrijven. Hij is van de werkende klasse. Altijd intensief met zijn vak bezig, vlijtig, geconcentreerd en ar beidzaam. Dit type staat er dan ook weer op een goede dag. Zoals gisteren in Renazé, het dorpje in de Mayenne waar de broers Mare en Yvon Madiot Op twintig kilometer voor de streep sprong de attent rijden de boerenzoon uit Hoogerheide mee in het vluchtgroepje van vijf (behalve Van der Poel: Amadio, Peeters, Garde en Theo de Rooy) en won de sprint. „Vandaag heb ik vooral met mijn verstand gereden", sprak de opgeluchte Van der Poel. Zijn etappezege, de vier de Nederlandse in deze Tour en de 110e Nederlandse in de geschiedenis, bleef toch nog een half uurtje onzeker. De 82- jarige koersdirecteur Jacques Goddet reed in zijn auto tijdens de sprint vlak achter de kop groep. Hij zag met miljoenen televisiekijkers hoe Van der Poel zich afzette tegen Theo de Rooy. „Ik dreigde ingesloten te wor den en ik heb Theo inderdaad weggeduwd", bekende Van der Poel. Goddet stapte naar de in ternationale jury en eiste dat de film van de sprint kritisch bekeken zou worden. De jury zou dan moeten beslissen of er een onregelmatigheid begaan was en of tot declassering overgegaan moest worden. Ge lukkig voor Van der Poel dien de Theo de Rooy geen protest in. Het enige commentaar van De Rooy was: „Ik vind Adrie een aardige jongen". Dat von den de commissarissen kenne lijk ook. Want de uitslag werd gehandhaafd. Van der Poel mocht zijn 54e zege in zeven profseizoenen bijschrijven, één van de belangrijkste uit zijn carrière. Viola Paulitz bij de streep in Renazé. FOTO: ANP RENAZE Viola Paulitz heeft de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk voor dames op haar naam geschreven. De West- duitse won na 65 kilometer in een tijd van 1 uur, 40 minuten en 43 seconden. In Rénazé eindigde Monique Knol als tweede. De Nederlandse werd te vroeg de koppositie opgedrongen in de eindsprint na de weinig betekenende eerste etappe. De schuld daarvan lag bij Inez Vanrenkamp, die in de slotfase demarreer de. De Westduitse werd teruggepakt door Gonnie van Koert en Monique Knol, waarna vrijwel onmiddellijk de eindsprint be gon. Winnares Viola Paulitz had al veel eerder in de rit gepro beerd het vuurtje aan te steken. Haar aanval na ongeveer twin tig kilometer werd echter onmiddellijk teniet gedaan. Verder gebeurde er weinig. De Francaise proloog-winnares Jeannie Longo probeerde het veld bij elkaar te houden en slaagde daarin gemakkelijk, omdat zij ook steun kreeg van de Nederlandse groep die rekende op de eigen sprintkracht en de rijdsters uit de Sovjet Unie, die voor het eerst de Tour Feminin rijden. Jean -Paul Popeye Als etappewinnaar in de groene trui te Epinay-sous-Senart kreeg Jean-Paul van Poppel van Tour-directeur Jean Goddet een bijnaamPopeye. „Hij heeft vast en zeker veel spinazie ge geten om de sterkste te kunnen zijn", aldus de krasse baas. Voor Adri van der Poel, ritwinnaar in Renazé, had Goddet niet direct een treffende bijnaam kunnen bedenken. Het bleef bij: „Een mooie kampioen' en „Een super-atleet". Breukink: onwennig Na negen etappes en een proloog heeft de ploeg van Peter Post nog geen noemenswaardige prijs gewonnen. Jan Raas won met zijn ploeg drie etappes, Jan Gisbers één. Panasonic was voor de Tour één van de succesvolste formaties. Het echec van de eer ste Tour-helft werd in Renazé in het kort geanalyseerd door Eric Breukink. „We missen een sprinter. In alle vlakke wed strijden hadden we er altijd wel Planckaert of Vanderaerden bij. Dan wist iedereen in de ploeg wat hem te doen stond. Nu rijden we onwennig rond. De enige, die het voor ons in de vlakke etappes had kunnen maken, was Teun van Vliet. Hij bleek niet in zijn beste vorm". Hermans spreekt schande Matthieu Hermans sprak schande over de uitzetter van de slot- kilometers in de negende etappe van de Tour naar Renazé, de woonstede van de gebroeders Madiot „De weggetjes kke etaj valpartijen zouden komen. Het is een schande, dat zoiets in zo'n belangrijke wedstrijd als veel te smal voor zo'n groot peloton na een vlak kon op je vingers natellen dat er valpartijen zouden etaj >pe. Je kc de Tour mogelijk is". RENAZE In Orleans star ten 197 renners voor de ne gende etappe van de Ronde van Frankrijk over 260 kilo meter naar Renazé. Het is zonnig en warm voor de lang ste Tour-rit. 6 km: Eerste bonificatie-tussen- sprint; 1. Hermans (6 seconden), 2. Colotti (4), 3. Vermote (2). 23 km: Aanval Winterberg met Ba- ?ot mislukt. 1 km: Poisson en Roux ontsnapt 96 km: Vluchters ingehaald. 197 km: Tweede bonificatie-tussen- sprint: 1. Colotti 2. Vermote 3. Du- clos-Lassalle. 199 km: Aanval van Van der Poel mislukt. 204 km: Kopgroep met Dhaenens. Stevenhaagen, Lemarchand en Nij- dam. 213 km: Derde bonifificatie-tussen- sprint: 1. Dhaenens 2. Lemarchard, 3. Stevenhaagen. Peloton op 1.45. 228 km: Vierde bonificatie-tussen- sprint: 1. Lemarchand 2. Dhaenens 3. Stevenhaagen. 234 km: Hergroepering. 241 km: Kopgroep met De Rooy. Amadio, Van der Poel, Peeters en Garde. 242 km: Vijfde bonificatie-tussen- sprint 1. Garde 2. Amadio 3. Pee ters. 244 km: Massale valpartij in peloton. 253 km: Doorkomst Fechaliere (4e cat): 1. Garde. 2. Peeters, 3. Amadio. Peloton op 2.41. 255 km: Doorkomst Calvaire (4e cat): 1. Garde, 2. Amadio, 3 Peeters. 260 km: Van der Poel wint negende de sprint tegen Amadio. trui. etappe in de sprint te Machler behoudt gele t )EN HAAG Onze tips voor e koersen, morgenavond om 7.30 uur in het stadspark van koningen luiden: (koers: Anja Wielinga (4), Arjen ter ■une (14), Aerobic Meadow (13); 2e Ders: Anja B (7), Amaheh Topfok 0. Zsa Zsa Batavus (9); 3e koers: Zie- at Kandia (5), Yvette Goldstar (4), ïylja (1); 4e koers: Zhamara (3). inna Aldorp (5), Wajang (6); 5e oers: Zeeboy Z (7), Zeppelin (2), vette Pepitone (5); 6e koers: Amy Davis (5), Yankee Power (7), Zamora I e 'an Barke (2); 7e koers: Zjimmy Boy je Assay B (1), Yselina Hemmen (3); (koers: Yvette W (2), Zie die Detli- V(l). Zita Fortuna (8); 9e koers: Ac- P ion Skoatter (6). Amor Geert (4), All Nothing (5); 10e koers: Adret Vrij- esse (6). Zatopek Junior (7), Alko B or. 41 led aa: )nze tips voor de koersen van iu Midagmiddag om 13.00 uur op :h< Ie baan van Duindigt luiden: di koers: Amro Buitenzorg (3), Bran t 1 Boszorg (2). Ben Wielinga (1); 2e I oers: Watermill First (3), Starting Point (1), Geramon (8); 3e koers: Ze- Ti ith Impulse (5), Zeb Wolfrath (4), mazone Cede (9); 4e koers: Jules ovre (3), Dancers Guest (1), Zabara -ol SaPhorst (8); 5e koers: Bea di Tricia 16). Beystone Master (15). Bastien Almere (7), 6e koers: Floris (7), l «itomime 12), Kuruta (2); 7e koers: «gal Buitenzorg (6), Amerie Uithui- tst?" Cl- Amor De Bloomerd (7); 8e Toers: Ros Fandango (7), Saros Delta 1 9), Sallyman (8); 9e koers: Zilver ig md (3), Zeppelin King (6), Yankee Postille (8); 10e koers: Black Bank (3). lot (1), Mana (7); 11e koers: Yzeren in (5), Veloce (7), Uwe (4); 12e c Civic Danser (9), Atletico (7), «yke (6). 'nze tips voor de koersen van laandagavond om 17.00 uur op de baan van Alkmaar lui- le koens: Amanda Beltiary (10), Asty- jnax Dartel (2), Alberthine W (8); 2e loers: Aliena S (4), Barones Highland JBriesly (7); 3e koers: Alice Tonka 1). Atalanta P (3). Zirana V (4); 4e "ere: Arie S (8), Zera Neyenrode (4), Aurore Flight (7); 5e koers. Arhus ■«de (1), Bavonora (3), Aqua Oost- 7°^ (4), 6e koers: Zany Robel (4), Jggy Spencer (2), Anquetil (9); 7e ™*rs: Always Rider (9), Zingaresca Zorana (3); 8e koers: Beauty Pitt *do Wielinga (5), Arizona Guapa r. 9e koers: Wiko Schuitgraaf (1), «mbesi Cede (5). Woodcock (2); 10e **rs: Uncle Tom (7), Yke Baker (3), °ki Fortuna (9); 11e koers: Zachery ijj er (4). Yco Bonni (1), Yonker Star Mildred Muis, Noemi Lung en Marianne Muis (van links naar rechts): zilver, goud en brons op de 200 meter wisselslag. FOTO: ANP ZAGREB Het studerend deel van de Nederlandse spor ters gedijt uitstekend bij de Uni versiade in Zagreb. De quasi-olympische pretentie van de 7000 deelnemers uit 128 landen, gehuisvest in twee atletendorpen en van de bui tenwereld gescheiden door stringente veiligheidsmaatre gelen, blijkt een stimulerende omgeving te zijn voor goed presteren. Daartoe zal wel bij dragen dat limieten-contro leurs en andere olympische scherpslijters ontbreken, waar door de sfeer een tikkeltje meer ontspannen is dan bij de „echte" topsport-manifestaties. Bondscoach Bert Sitters kan echter gerust zijn; in Zagreb wordt geen sport-toerisme be dreven. Dat bleek wel op de eerste dag van het zwempro- gramma in het prachtige, splinternieuwe overdekte Mla- dost-complex. Mildred Muis fi nishte op de 200 meter wissel slag achter de Roemeense al- leskunner Noemi Lung in de nieuwe nationale recordtijd van 2.18,21. Ze nam het record over van tweelingzus Marian ne, die half mei in Nijmegen tot een tijd van 2.18,5 in staat bleek. De totale medaille-oogst van de Nederlanders op de eerste dag van het zwemmen be droeg twee zilveren en drie bronzen medailles. Hans Kroes, die ook volgend jaar Seoel als doel heeft, was de al lersnelste op de 100 meter vrije slag. Helaas zwom de Lis- senaar zijn 51,22 seconden in de series. De finale werd ont sierd door twee valse starts. De Brit Andrew Jameson nam het meeste risico en tikte als eerste aan in 51,42 seconden voor Patrick Dybiona (51,65) en Hans Kroes (51,83). Volleybal De nationale dames-volleybal- ploeg heeft de eerste wedstrijd op de Uni versiade verloren. Europees kampioen Sovjet Unie was duidelijk te sterk voor Oranje. Na 65 minuten stond de eindstand op het sco rebord: 3-0 via de setstanden 15-11, 15-6, 15-9. Nederland is in Zagreb inge deeld in groep A met voorts nog Joegoslavië (zaterdag) en Groot-Britannië (maandag) als tegenstanders. De afvaardiging bestaat uit vrijwel de complete selectie van het nationale da mesteam. Alleen Martje de Vries kwam op basis van haar leeftijd (plus dertig) niet in aanmerking voor deelneming. Haar collega-spelverdeelster Petra van de Linde werd te gen de Russinnen niet ingezet wegens een slepende rugbles sure die zij opgelopen heeft in het trainingskamp in Frank rijk. Voetbal Het nationale studenten-voet balelftal heeft zijn derde wed strijd gewonnen. Argentinië werd met 1-0 verslagen. Hier door werd Nederland tweede in de groep. Eerder had Oran je met 1-0 verloren van China en met 3-0 gewonnen van Ni geria. Door dat resultaat plaat ste Nederland zich bij de laat ste acht. Tegenstander in de kwartfinales wordt hoogst waarschijnlijk het elftal van de Verenigde Staten. AMSTERDAM Als het aan Johan Cruijff ligt, mag Hugo Maradona best naar Ajax komen. De 18- jarige broer van Diego Ar mando toont belangstel ling voor een uitstapje naar Amsterdam, nu hij overbodig is bij zijn club Napoli. De Italiaanse landskampioen en bekerwinnaar bezit ko mend seizoen in Diego Mara dona en de Braziliaanse aan winst Careca namelijk al de maximaal toegestane twee buitenlanders. „Het zou dom zijn als we niets zouden doen aan de interesse van Hugo Maradona, dus doen we er wat aan", liet Cruijff gister middag weten. Al was het al leen maar om een goedkope i publiciteitsstunt, voor Cruijff mag Hugo Maradona best een jaartje gestald worden in De Meer. Hockey Jong Oranje (he ren) won in de eerste wed strijd van het kwalificatietoer nooi voor de EK 1988 met 9-0 van Zweden. De doelpunten in Edinburgh kwamen op naam van Walter Drenth (2), Basti- aan Poortenaar (2), Martijn van Westerop (2), Frank Vis- schers, Rogier van der Wal en Wouter Tazelaar. Voetbal De Deen Ebbe Skovdahl volgt de Brit John Mortimer op als trainer van Benfica. De 42-iarige oefen- meester werkte net afgelopen jaar bij Bröndby. Zeilen De Westduitser An dreas Willim gaat na drie ra ces aan de leiding in de strijd om het open NK in de Laser klasse voor de Deen Henrik Hammelsö tweede en de Ne derlander Siebe Schuur. NK jeugd in Westerhaar 1e ronde: Linssen-Van de Berg 1-1, Mol-Hoekman 1-1, Klarenbeek-Van Dijk 2-0, De Koning-Keetman 1-1, Verbeek-Smienk 0-2. PAARDESPORT Koereen van Drachten Eerate koere, 2040 meter. 1. Aerobic Meadow (G den Dubbelden) kilome- tertijd 1.24,7, 2. Boelo Helium, 3. Bel lelinde. Toto: winnend 6,90, plaats 1.60 2,10 3,30, koppel 9,80, trio 280,20. Tweede koers, 2040 meter 1Benny Jeanet (H. Schoonhoven) 1.24,8, 2. Arjen ter Lune, 3. Bintsje. Niet ge start: Bonita Flight. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40 1,30, koppel 1,70, trio 26,00. Derde koers, 2040 meter: 1. Anja Prinses (J. Bot) 1.24.1, 2. Bo Bo Bata vus. 3. Arissy S. Toto: winnend 9,60, plaats 1,10 1,10 1,20, koppel 8,30, trio 144,40. Vierde koers, 2040 meter 1. Billie Jean (L. Dooper) 1.22,8, 2. Zizi del Sol, 3. Alberdina Gerron. Toto: win nend 1,70, plaats 4,10 3,80, koppel 8,00, trio 47,50. Vijfde koers, 1640 meter 1. Attica (R. Pools) 1.22,8, 2. Andrea Norton, 3. Alstiegaat. Niet gestart: Zissy Okeja. Toto: winnend 2,00, plaats 1,80 2,20 1,90, koppel 24,70, trio 137,80. Zesde koers, 2040 meter: 1. Yena di Robles (Mej. M. Schlangen) 1.20,4, 2. Zita Morgan. 3. Zodiac Boekelte. Toto: winnend 2,60, plaats 1,20 1,30 1,10, koppel 6,00, trio 31,60. Zevende koers, 2040 meter 1. Yan kee Postille (T. Smeding) 1.19,9, 2. Appie Buitenzorg. 3. Ada van Corn- jum. Toto: winnend 3,70. plaats 2,10 1.40, koppel 3,40. trio 22.40. Achtste koers, 2040 meter 1. Sir Dunnigan (R. Kromkamp) 1.20,2, 2. Upsalin H, 3. Reunited. Niet gestart: United Dynamic. Toto: winnend 45,30. plaats 1,00 1,00 1,00, koppel 65,60, trio 1.013,30. Negende koers, 2440 meter 1. Zisja M (S. Woudstra) 1.22,3, 2. Yet Star Last, 3. Ysidoor Odllia. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20, 2,40, koppel 9,70, trio 52,60. Omzet totajisator 191.953,00. EK dressuur in Goodwood (Gbr) Prix Saint-Georges: 1. Loriston-Clar- ke (Gbr) Catherston Dutch Bud. 2. Otto-Crepin (Fra) Maratin, 3. Pamsei- er (Zwi) Randon, 5. Sanders-Keijzer (Ned) Vincent. Intermediair II: 1. Linsenhoff (Wdl) Courage 1128 punten, 2. Stückelber- ger (Zwi) Gauguin de Lully 1112, 3. Krug (Wdl) Floriano 1104, 13. Rutten (Ned) Olympic Garibaldi 1010, 25. Pen-Aubert (Ned) Olympic Mister X 965. TENNIS Toernooi in Knokke (Bel) Damesenkelspel, 2e ronde: Bunge (Wdl)-Etchemendy (Fra) 6-4, 6-2; Her reman (Fra)-Schilder (Ned) 6-4, 6-1; Cueto (Wdl)-Nk>xchateau (Fra) 6-1. 6- 0; Paz (ArgFJausevec (Joe) 2-6, 6-0, 6-1. Toernooi in Baastad (Zwe) Damesenkelspel, 2e ronde: Lindqvist (ZweFGolarsa (Ita) 6-2, 7-5: Karlsson (Zwe)-Dahlström (Zwe) 6-4. 7-5; Jöns- son (Noo)-Lk>rca (Spa) 6-1, 7-5: Cec- chmi (lta)-Schultz (Ned) 6-2, 6-4. WIELRENNEN Tour de France 9e etappe: 1. A. van der Poel (Ned) 260 km in 7.05.54, 2. Amadio (Ita), 3. Peeters (Bel), 4. De Rooy (Ned), 5. Garde (Fra), 6. Bontempi (Ita) op 1.21, 7. Van Calster (Bel), 8. Poisson (Fra). 9. Nulens (Bel), 10. Rooks (Ned), 11. M. Madiot (Fra) allen in dezelfde tijd ais Bontempi, 12. Van Poppel (Ned) op 1.32, 13. Lieckens (Bel). 14. Kelly (Ier), 15. Vermote (Bel), 16. Domin- guez (Spa), 17. Rodriquez (Spa). 18. Elliot (GBr), 19. Capiot (Bel), 20. Mut ter (Zwi), 21. Lavainne (Fra), 22. Co lotti (Ita), 23. Gomez (Fra), 24. Palov (Tsj), 25. Sanders (Bel). 26. Y. Madiot (Fra), 27. Wijnants (Bel). 28. Fignon (Fra), 29. Clerè (Fra), 30. Wojtinek (Fra), 49. Roche (Ier), 50. Lubberding (Ned). 53. Machler, 58. Mottet (Fra), 65. Hermans (Ned), 74. Hampsten (VSt), 84. Delgado (Spa). 96. Ander son (Aus), 97. Ducrot (Ned), 101. Breukink (Ned). 117. Millar (GBr). 124. Stevenhaagen (Ned), 127. Knetemann (Ned), 131. Theunisse (Ned), 140. Herrera (Col), 141. Verhoeven, 161. Nijdarp (Ned). 183. Nijboer (Ned), 187. Van Vliet (Ned), 188. Jakobs (Ned), 191. Solleveld (Ned), 192. Bo- gers (Ned), 197. en laatste Sutton (Gbr) op 3.56. Algemeen klassement: 1. Machler (Zwi) 34.50.25, 2. Lavainne (Fra) op 0.36, 3. Muller (Zwi) 0.44. 4. Peeters (Bel) op 0.58, 5. Perini (Ita) 1.16, 6. Nulens (Bel) op 1.27, 7. Da Silva (Por) I.35, 8. Mottet (Fra) 1.36, 9. Thurau (WDI) 1.45, 10. Y. Madiot (Fra) 1.49, II. Lauritzen (Noo) 1.50, 12. J.-C. Le- clercq (Fra) 1.55, 13. Cornillet (Fra) I.58, 14. Ducrot (Ned) 2.21. 15. Cari- toux (Fra) 3.13. 16. Breu (Zwi) 3.35, 17. Peiper (Aus) 4.36, 18. Anderson (Aus) 4.41. 19 De Rooy (Ned) 4.41. 20. Vargas (Col) 5.01, 21. Bauer (Canl 5.07. 22. Alcala (Mex) 5.21, 23. Bon tempi (Ita) 5.24. 24. Van Vliet 5.30, 25. Echave (Spa) 5.33, 26. Roche (Ier) 5.41. 27. Garde (Fra) 6.00, 28. Peder- sen (Den) 6.06. 29. Lang (Pol) 6.20, 30. Breukink 6.21, 32. Millar (Gbr) 6.29, 33. Delgado (Spa) 6.30, 37. Rooks 6.33, 47. Lubberding 6.47, 50. Fignon 6.49, 59. Knetemann 7.06, 67. Hampsten (VSt) 7.22. 69. Kelly 7.31, 71. Van Poppel 7.38. 114. Nijdam 8.47, 124. Herrera (Col) 9.14, 150. Verhoeven 11.22, 152. Theunisse II.32. 165. Solleveld 13.02, 166. Van der Poel 13.24, 176. Stevenhaagen 16.01, 179. Jakobs 17.11, 182. Nij boer 19.51, 193. Hermans 30.06, 194. Bogers 37.11. 197. en laatste: Galk>- pin (Fra) 57.38. Dsgploegsnklasssmsnt: 1. Gisbers 21.20.35, 2. Post. 3. Stanga op 0.11, 4 Köchli, 5. Raas. 6. Guimard. Algemeen ploegenklessement: 1. Guimard 104.34.29, 2. Boifava op 3.02, 3. Post op 5.11. 4. Raas op 6.34. 5. Köchli op 8.08, 6. Gisbers op 8.43. Puntenklassement: 1. Van Poppel 140 (Ned). 2. Lieckens (Bel) 117. 3. Wojtinek (Fra) 113, 4. Kelly (Ier) 102. 5. Vermote (Bel) 101, 6. Capiot (Bel) 100. Bergklassement: 1. Alcala (Mex) 55. 2. De Vos (Bel) 50. 3. Ruttiman (Zwi) 36, 4. Bagot (Fra), 5. Duclos-Lassalle (Fra) 22, 6. Lavainne (Fra) 22. Tour Feminin 2e etappe: 1. Paulitz (Wdl) 65 km in 1.40.43. 2. Knol (Ned), 3. Zilporite (Sov), 4. King (VSt). 5. Wells (Can). 6. Chiappa (Ita), 7. Damiani (Ita), 8. Lon go (Fra). 9. Elias (VSt). 10. Thomas (GBr). 25. Hage (Ned). 31. M. de Bruin (Ned), 32. Meijer (Ned). 44. P. de Bruin (Ned). 55. Havik (Ned). 57. Van Koert (Ned) op 0.10. Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 1.44.25. 2. Knol (Ned) op 0.03. 3. Canins (Ita) 0.05. 4. Lafargue (Fra) 0.11, 5. Simonnet (Fra) 0.11, 6. Paul- tiz (WDI) 0.11, 7. Enzenauer (WDI) 0.12. 8. Chiappa (Ita) 0.13, 9. Kibardi- na (Sov) 0.13. 10. Zilporite (Sov) 0 14. 12. Havik (Ned) 0.15. 15. M. de Bruin (Ned) 0.17, 25. Hage (Ned) 0.21, 34. P. de Bruin (Ned) 0.24, 36. Meijer (Ned) 0.25. 49. Van Koert (Ned) 0.31. Amateurronde ven Rijnlsnd-Pslts 2e etsppe: 1. Groene (Wdl) 172 km in 3.54,17. 2. Abdoesjaparov (Sov). 3. Sjmievskoi (Sov), 4. Jagt (Ned), 5. Jo- lidon (Zwi). 6. Theisen (Wdl). 7. Stumpf (Wdl). 8. Zanoli (Ned). 9. Lien- harl (Oos). 10. Nielsen (Den). Alge meen klasesment: 1. Mlerzejewski (Pol) 7.47.20, 2. Tammesaloe (Sov) op 0.04, 3. Kvalsvoll (Noo), 4. Kummer (Odl) op 0.13. 5. Wohlfahrter (Oos) op 0.15. 6. Lurvik (Noo). 7. Niehues (Wdl), 8. Rinderknecht (Zwi), 9. Groe ne (Wdl) op 1.53, 10. Konisjev (Sov) op 1.58. ZWEMMEN Universisds in Zagreb (Joe) Damee, 200 meter wisselslag: 1. Lung (Roe) 2.15.64. 2. Mildred Muis (Ned) 2.18.21, 3. Marianne Muis (Ned) 2.18.31. 400 mater vrije slag: 1. Lung 4,10 84. 2 Kremer (VSt) 4 12.28, 3. Meyers (VSt) 4.18 86. 5. Moers (Ned) 4.20.54. 4x100 mater wisselslag: 1. Verenigde Staten 4.14.38. 2. Italië 4.14.57. 3. Nedertand 4.15.10 Haren, 100 mater vrije slag: 1. Jame son (GBr) 51.42. 2. Dybiona (Ned) 51.70. 3. Kroes (Ned) 51.83. 100 me ter rugslag: 1. Suzuki (Jap) 56.57, 2. Berkoff (VSt) 57.22. 3. Mortenson (VSt). 6. Schlingemann (Ned) 58.52. 100 meter vlinderslag: 1. Mosse (Nwz) 2.00.20, 2. Cademartori (VSt) 2.01.52. 3. Bures (Tsj) 2.02.57, 5. F. Drost (Ned) 2.02.94.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7