NK Atletiek een hele kluif voor AV Holland Real Madrid zonder publiek tegen Napoli 'SV in Europa i up tegen n VELDRIJDERS GESELECTEERD Aanhoudende windstilte 2 ralatasaray iRode monsters ^iu lamme eenden SeidócComattt 1 Chronolgisch overzicht NK atletiek in de Leidse Hout TOERNOOIEN IN DISTRICT: S Krans en Koemans uitgeschakeld PAGI ORT LEIDEN VRIJDAG 10JULI1987 PAGINA 13 GENEVE De meest in het oog sprin gende ontmoeting in de eerste ronde van de verschillende Europese beker toernooien is ongetwijfeld die tussen de landskampioenen van Spanje en Italië, Real Madrid-Napoli. Pikant detail bij de absolute topper is bovendien dat de club van trainer Leo Beenhakker de thuis wedstrijd zonder publiek zal moeten spelen, een straf die de UEFA oplegde naar aanleiding van ongeregeldheden in de wedstrijd tegen Bayern München vorig seizoen. Op verzoek van Real, dat vreesde voor nieuwe incidenten, wor den wel vertegenwoordigers van radio en televisie in het Bernabeu-stadion toegelaten. Beenhakker „Die lege tribunes kosten de club zeker drie miljoen gulden bruto aan inkomsten". En over de op 16 en 30 P] tingen met de ploeg van wereldster Die- >p 1» september plaats vindende krachtme- go Maradona: „Voor beide clubs is het niet leuk om zo vroeg in het toernooi al tegen elkaar te loten. Real Madrid heeft echter één voordeel, Italiaanse clubs lig gen ons over het algemeen wel". De Belgische kampioen Anderlecht speelt in de eerste ronde tegen het bij Ajax niet onbekende Malmö FF. Xamax NeuchStel, de nieuwe werkgever van René van der Gijp, werd in het nabij gelegen Genève gekoppeld aan het Fin se Kuusysi Lahti. In het toernooi der bekerwinnaars speelt KV Mechelen, de Belgische for matie van Aad de Mos, tweemaal tegen Dynamo Boekarest uit Roemenië, het Griekse OFI Kreta, getraind door Lim burger Sjeng Gerards, ontmoet het Bul gaarse Vitosja Sofia. Sporting Lissabon (met Peter Houtman) treft Ernst Hap- pel's nieuwe werkgever FC Tirol. In de UEFA Cup komt AC Milan met haar nieuwe aanwinsten Marco van Basten en Ruud Gullit uit tegen Real Sporting Gijon uit het noorden van Spanje. Borussia Mönchengladbach hoopt op doelpunten van Erik Willaarts contra Espanol. 3 al u in h drijfst n opt rede] produ ar blo sultat nentei z - il noo dan guldi iv.an' ïÉVE De Europese balfederatie zette gis- weidj "ddag elf wedstrijden Junn< et toernooi van de be- °epn winnaars en de strijd de UEFA Cup om. ,nvwi FC Den Haag en FC °Va echt, die op grond van erhei loting eerst voor eigen is nijliek zouden spelen te- respectievelijk de kse kampioen Galata- Ujpest Dosza en izer ASK, kregen voor september een uitwed- d toebedeeld. UEFA besloot het schema passen, omdat ookde ;e Nederlandse vertegen- Jigers een thuiswedstrijd ïden geloot. De federatie Ie vermijden dat clubs uit ïlfde regio op dezelfde nd in eigen stadion zouden !en. Om diezelfde reden i de tweede wedstrijd tus- Feyenoord en Spora in emburg verplaatst van 30 ember naar 1 oktober. Op september speelt de Lu- burgse kampioen Jeunesse jch tegen Aarhus uit Dene- iting in Genève had het ende resultaat: pa Cup voor landskampioe- Rapid Wien (Oos)-Hamrun 10-12 lans (Mal), FC Porto (Por)-Var- >5. G Skopje (Joe), Dynamo Kiev spi )-Glasgow Rangers (Sch), Bor ic (Fra)-Dynamo Berlin (Odl), 'i lica (Por)-Partizan Tirana (Alb), el. 1 em München (Wdl)-Sredets Sofia spc Steaua Boekarest (Roe)-MTK volg fcjpest (Hon), Malmö FF (Zwe)- - 'jcrlecht (Bel), Real Madrid (Spa)- (Ita), Xamax Neuchfltel (Zwi)- .m Lahti (Fin), PSV (Ned)-Ga- ^ray (Tur), Fram Reykjavik ►ge I )-Sparta Praag (Tsj), Olympiakos '5. Klaus (Gri)-Gormk Zabrze (Pol), Shamrock Rovers (Ier)-Omonia Nico sia (Cyp), Aarhus (Den)-Jeunesse d'Esch (Lux), Lilleström (Noo)-Lin- field (Nir). Europa Cup voor bekerwinnaars, 'k Limi Fm) .le (Lux)-Hamburger SV (Wdl), ïassol (Cyp)-Dunajska Streda (Tsi). le ronde: Avenir Beg- Mechelen (Bel)-Dynamo Boekarest (Roe), Sliema Wanderers (Mal)-Vla- znia Shkodra (Alb), Ujpest Dosza (Hon)-FC Den Haag (Ned), Avenir Beggen (Lux)-Hamburger SV (Wdl), Lokómotive Leipzig (Odl)-Olympi- (Fra), Aalborg (Den)- split (Joe), Ajax (Ned)-FC Dundalk (Ier), Real Sociedad (Spa)- >06. Slask Wroclaw (Pol), Sporting I bon (Por)-FC Tirol (Oos), Dynamo Minsk (Sov)-Genclerbirligi (Tur), Ro- vaniemi (Fin)-Glentoran (Nir), Li massol of Dunajska Streda-Young Boys (Zwi), Akranes (IJsl)-Kalmar FF (Zwe). Vitosja Sofia (Bul)-OFI Kreta (Gri), St. Mirren (Sch)-Tromsö (Noo), Merthyr Tydfil (Wal}-Atalanta Bergamo (Ita). UEFA Cup: Borussia Mönchenglad bach (Wdl)-Espanol (Spa), Tatabanya (Hon)-Vitoria Guimaraes (Por), Spar- tak Moskou (Sov)-Dynamo Dresden (Odl), Turku PS (Fin)-Admira Wac- ker (Oos), Linzer ASK (Oos)-FC Utrecht (Ned), Rode Ster Belgrado (Joe)-Trakia Plovdiv (Bul), Toulouse (Fra)-Panionios (Gri), Feyenoord (Ned)-Spora (Lux), Aberdeen (Sch)- Bohemians Dublin (Ier), Barcelona (Spa)-Belenenses (Por), Wismut Aue (Ckll)-Valur Reykjavik (IJsl), Beve- ren (Bel)-Bohemians Praag (Tsj), Grasshoppers (Zwi)-Dynamo Moskou (Sov), Celtic (Sch)-Borussia Dort mund (Wdl), Stettin (Pol)-Hellas Ve rona (Ita), Honved Boedapest (Hon)- Lokeren (Bel), Dundee United (Sch)- Coleraine (Nir), Vitkovice (Tsj)-AIK Stockholm (Zwe), Bröndby IF (Den)- IFK Gothenburg (Zwe), Zenit Lenin grad (Sov)-Club Brugge (Bel), Miön- dalen (Noo)-Werder Bremen (wdl), Sportul Boekarest (Roe)-GKS Kato wice (Pol), Panathinaikos (Gri)- Auxerre (Fra), Larnaca (Cyp)-Victo- ria Boekarest (Roe), Flamurtari Vlora (Alb)-Partizan Belgrado (Joe), Gijon (Spa)-AC Milan (Ita), Juventus (Ita)- La Valletta (Mal), Universitatea Craiova (Roe)-Chaves (Por), Besiktas (Tur)-Inter Milaan (Ita), Austria Wien (Oos)-Bayer Leverkusen (Wdl), Lokomotiva Sofia (Bul)-Dinamo Tif- lis (Sov), Velez Mostar (Joe)-FC Sion (Zwi). straal 1 (Van onze correspondent Gerard Kessels) 30# )ME Italië's nationale trots wordt gekrenkt. Elke y and Prix-race in de formule 1 is een kwelling ge- T- irden voor de miljoenen auto-gekken in dit land. De p ïrrari's, die vroeger grossierden in overwinningen, intelen. De rode monsters zijn lamme eenden gewor- elkt n. *8 i laatste overwinning van Ferrari in de Formule 1 dateert van i g augustus 1985, toen Alboreto de Grote Prijs van West-Duits- n, 6 nd won. De laatste, die met Ferrari wereldkampioen werd, le# as de Australiër Jody Scheckter in 1979. Volgens de Italianen ordf kt dat een eeuwigheid geleden. De tijden, dat Enzo Ferrari op nm ndagmiddag thuis in Modena gebeld werd door de groten der rde die hem feliciteerden met het succes van zijn racewagens, - allang voorbij. De levensavond van de 89-jarige, tijdens zijn j£en al een legende, wordt vergald door het falen van zijn wa- de Italianen vooral aan het denken heeft gezet is de vol- ekt kansloze wijze waarop de Ferrari's in de formule 1-races onder gaan. Zowel met pure snelheid als in het bochtenwerk d" 'oten de Ferrari's afgelopen zondag bij de Grote Priis van ankrijk duidelijk tekort. De nederlaag aldaar schrijnde nog *r dan de voorgaande. Alboreto moest als eerste banden wis- en reed vervolgens zijn motor kapot. De andere Ferrari- Ureur, de Oostenrijker Berger, viel ook uit wegens problemen een ophanging. T^warte Piet Italianen schuiven de zwarte piet toe aan de technisch direc- ur van Ferrari, de Engelsman John Barnard. Van de kwalitei- n van Barnard als constructeur zijn allen overtuigd, maar hij "ijnt nogal moeilijk te zijn in de omgang. De samenwerking et de Italianen klikt niet. Bovendien schijnt Barnard, in no- «nber vorig jaar als reddende engel binnengehaald, het werk tet goed te kunnen organiseren. Er lopen bij Ferrari in Mara- •Uo teveel ingenieurs rond, maar het is niet duidelijk wie pre es voor wat verantwoordelijk is, zo is een veelgehoorde klacht. t voortdurende problemen met de wagens zouden veroorzaakt orden door al te geforceerde pogingen een zekere technische 'hterstand weer supersnel in te lopen. Barnard wordt ook ver aten dat hij nodeloos ruzie heeft gemaakt met Mighele Albore- 1 Slechts enkelen verdedigen de Engelsman. Hun argument: *nard heeft nog te weinig tijd gehad. De huidige Ferrari-mo- r is nog niet helemaal zijn motor. Volgend seizoen wanneer er n honderd procent Barnard-motor in de Ferrari's ligt, zullen successen terugkomen. iat a uitblijven van overwinningen is in elk geval geen kwestie m geld. Enzo Ferrari, voor 50 procent eigenaar van het be- «rode bedrijf, heeft na de teleurstellingen van het vorige sei- on diep in de beurs getast. Ook Fiat, dat de andere helft van aandelen bezit, heeft een duit in het zakje gedaan. Fiat is •oral beducht dat het zwakke optreden in de Formule 1 het lago van Ferrari schaadt. Tot nu toe is er echter nog niets van Weken. Ferrari heeft vorig jaar het recordaantal van 3 600 au- gemaakt en verkocht. Het bedrijf maakt een nettowinst van im 22 miljoen gulden. §sf w If: - V 1 - §H» IR -V- Gert Jan Palm maakt een goede kans op een finaleplaats op de 110 meter horden LEIDEN Van de regio nale atleten die dit week einde op de kunststofbaan in de Leidse Hout mee doen aan het Nederlands Kampioenschap atletiek lijken Peter van Noort, Ruud van Maurik en Yvonne van Dorp de meeste kans op een (gou den) medaille te hebben. De atletiekvriendenkring Holland en de Leidse dienst sport en rekreatie hebben er in ieder geval alles gedaan om het ook hen en de overige atleten naar de zin te maken. De laatste vijf jaar werd bijna ieder nationaal atletiekkampi- oenschap in de Leidse regio afgewerkt. Dit jaar echter is het eindelijk weer de beurt aan Leiden zelf om het be langrijkste kampioenschap dat de KNAU te vergeven heeft, de senioren titelstrijd, te orga niseren. Organisatorisch lijkt alles in kannen en kruiken te zijn. Reeds maanden geleden startte de organisatie een vast ritme van wekelijkse vergaderingen. En dat was nodig ook getuige het comentaar van Henk Boon: „Het lijkt wel een cir cus, zoveel dingen komen er bij kijken, ongelooflijk". Ook de inzet van de dienst Sport en rekreatie van de gemeente Leiden om het evenement een succes te laten worden is op vallend. Zo werden de ver- springbakken, het hoogspring- bed en de polshoogaccommo- datie grondig aangepast aan de moderne eisen. De kogelsector werd zelfs met een aantal me ter vergroot om het Erik de Bruin onmogelijk te maken buiten de bak te stoten. Naast een goede organisatie en de Nederlandse topatleten zijn voor een succesvolle Leidse editie van het NK ook „onze eigen" regioatleten nodig. En die zijn er. Gastvereniging Holland heeft in Vvonne van Dorp de groot ste titelkandidaat. Op zowel de 200 als de 400 meter acht zij zichzelf in staat een medaille te pakken en zelfs een gooi te doen naar de titel. „Door het wegvallen van Els Vader en het wat wisselvallige optreden van Desiree de Leeuw lijken de titels op beide nummers voor iedereen te halen. Ik zal er zeker mijn best voor doen". Naast Van Dorp komt Esther Schouten, op liefst vier num mers, aan de start. De meeste kans heeft de Haarlemse op beide hordennummers, waar bij haar oude liefde (op de 400 meter horden haalde ze ooit de Europese jeugdkampioen schappen in Urecht) haar wel eens het meeste succes kunnen brengen. AAV'36 heeft met Ruud van Maurik een grote 'titelkandi daat. Iets wat de 110 meter horden-loper zelf ook weet: „Ik heb op dit moment de snelste tiid (14.29 seconden) staan en ik heb alle tegenstan ders al verslagen dus ik heb goede hoop; het kan best een leuke strijd worden". Op het kortste hordennummer ver schijnt ook Gert Jan Palm aan de start die zeker voor een fi naleplaats in aanmerking komt. „Achter Van Maurik en Emiel Mellaard is alles moge lijk, zeker nu Robert de wit nog een meerkamp in zijn be nen heeft". Maijan Goedhart moet bij de dames op het kortste horden- ZATERDAG 11 JULI 12.00 uur 400 meter horden heren. 12.35 uur 400 meter horden dames (Esther Schouten). 13.00 uur: 800 meter heren (Jan Jansen). 13.20 uur 800 meter dames. 13.40 uur 200 meter heren. 14.10 uur officiële opening. 14.25 uur: 200 meter dames (Yvonne van Dorp). 14.30 uur: discuswerpen heren, finale; hinkstapsprong heren, finale. 14.45 uur: 200 meter heren, halve finales. 15.00 uur: 3000 meter steeplechase (Van Klink, Van der Hoorn); kogelstoten, dames finale; hoogspringen, dames finale. 15.15 uur: 1500 meter heren (Wybo Lelieveld, Han Kulker). 15.35 uur 1500 meter dames finale. 15.45 uur speerwerpen dames, finale. 15.50 uur 200 meter dames, finale (Yvonne van Dorp??). 16.00 uur 200 meter heren, finale. 16.20 uur 400 meter horden dames, finale (Esther Schouten 16.50 uur: 5000 meter beren (Jan Laan). ZONDAG 12 JULI 11.00 uur: verspringen heren, kwalificatie. 11.30 uur: 110 meter horden heren (Van Maurik, Palm). 11.45 uur 100 meter horden dames (Schouten, Goedhart, Langezaal. 11.55 uur: 400 meter heren (Menno Swier). 12.00 uur; kogelslingeren heren (Peter van Noort). 400 meter dames (Yvonne va nummer de Leidse eer hoog houden. „Voor Marjan is al leen belangrijk dat ze zich in de finales werkt, zowel bij ver als bij de horden. Medailles hoeven niet persé", zet trainer Jan van Leeuwen de verwach tingen op een rij. Ed van Ge- meren tenslotte zal op de 1500 meter veel concurrentie on dervinden, maar heeft de laat ste jaren getoond wel voor verrassende dingen te kunnen zorgen. Opvallend op de middenafs tand is Bataven-Leiden altijd wel geweest. Naast Han Kul ker komen Jan Jansen en Wybo Lelieveld uit op de 1500 meter en komen Kees van Klink en Ad Coolbergen aan de bak op de 3000 meter stee ple. Van Klink heeft gezien zijn opmerkelijke tiid tijdens de Gouden Spike de meeste kans om naast Kulker een me daille te grijpen. Van de Ba taafse dames treedt alleen Ma rian Langezaal aan. Op de 100 i van Dorp). 12.15 uur: 4 12.30 uur: 100 meter heren. 13.15 uur: 20 km snelwandelen (Dirk Maassen van den Brink). 13.45 uur: verspringen dames, finale (Goedhart, Schouten). 13.45 uur: discuswerpen dames, finale. 14.00 uur: uitreiking Jo Moerman-beker. 14.00 uur: polsstokhoog heren (Gijs de Ruiter). 14.15 uur. hoogspringen heren, finale. 15.00 uur kogelstoten heren, finale. 15.15 uur: 100 meter horden dames, finale. 15.30 uur: 110 meter horden heren, finale; verspringen heren, finale; speer werpen heren, finale. 15.40 uur 100 meter dames. 15.55 uur 100 meter heren, halve finales. 16.10 uur: 800 meter dames, finale. 16.20 uur 800 meter heren, finale. 16.25 uur: 3000 meter dames, finale. 16.40 uur: 400 meter heren, finale. 16.45 uur: 400 meter dames, finale. 16.50 uur: 100 meter heren, finale. 16.55 uur: 100 meter dames, finale. 17.00 uur: 1500 meter heren, finale. meter horden wil zij haar pu pillen nog eenmaal laten zien hoe het moet, ondanks een hardnekkige blessure. De Spartaan heeft in Peter van Noort een bijna zekere kampioen. Met zijn worp van afgelopen zaterdag van 64.18 meter staat hij bijna vijf meter voor op de concurrentie. Toch is Van Noort niet geheel zeker „Deze NK komen voor mij nog te vroeg. Door mijn blessure in de winter loop ik eigenlijk nojg drie maanden achter met trai nen. Met een baan en een ge zin kan ik niet meer trainen dan ik nu doe. Ik haal er dus het maximale uit". De Spartaan komt ook op de 5000 meter in het programma boekje voor, dankzij Jan Laan. Na een ietwat mislukt voorsei zoen en een gemiste kans op de 10.000 meter zal Laan dit keer geladen aan de start op de 5000 meter verschijnen. Op die 5000 meter komt hij een tweetal kanshebbers tegen die niet direkt lid zijn van een Leidse club, maar wel zeer re gelmatig in de Leidse Hout te signaleren zijn. Huub Pragt, student Egyptologie, en Pa trick Aris, werkend in Zoeter- woude, kennen de Leidse baan uitstekend hoewel beide voor V&LTC uitomen. GERT VELTHUIZEN WOERDEN - De KNWU heeft de werkgroepen veldrijden voor het seizoen 1987-'88 vast gesteld. Zoals gebruikelijk staat Harderwijk weer als eer ste genoteerd op de crosska lender. In die plaats wordt op zaterdag 26 september een B- veldrit verreden. De eerste A- veldrit is op 18 oktober in Lieshout. Hoogtepunten van het seizoen zijn de nationale kampioenschappen, op 9 en 10 januari 1988 in Hulsberg en de wereldkampioenschappen, die drie weken later in het Zwit serse Hëgendorf worden be twist. De selecties zullen ook komende winter weer worden begeleid door bondscoach Cees Zoontjens en chef d'equipe Stef van den Berghe. De selecties zien er als volgt uit: Amateurs A: Marcel Gerritsen (Hooglanderveen); Wim de Vos (Oosterhout), Rini Pleij (Wierden), Ren'e Guyt (Kat wijk), Rudi Nagengast (Hooge- veen) en Noël van der Ley (Mechelen). Amateurs B: Jan Weevers (Steenderen), Hans Boom (En ter), Peter Kant (Renesse), Ed ward Kuijper (Tilburg) en Frank Groenendaal (Eerde). Junioren: Thierry Bakker (Loon op Zand), Erik Dekker (Hoogeveen), Bennie Gosink (Coevorden), Willy Lotgerink (Rossum), Pascal Alleleijn (Gulpen), Jaap Viergever (Drunen), Richard Groenen daal (St. Michielsgestel) en Marco Sakkers (Soest). LEIDEN Tijdens het toernooi van Forescate deden de "betere' spelers over het algemeen wat van ze verwacht mocht worden, waardoor verrassingen uitbleven. In Nieuwkoop werden er vooral veel dubbels afgewerkt en datzelfde was het geval in Ha- zerswoude. De jonkies strijden nog immer onvermoeibaar bij TEAN. Er komt tekening in de strijd. Forescate De B-wedstrijden waren op de vingers van één hand te tellen in Voorschoten. Belinda van der Linde, nummer 1 geplaatst, en Pascal Jongmans bereikten de halve finale al kende de wed strijd van Jongmans een grillig verloop. Ze leverde de eerste set met 6-0 in, maar hervond zichzelf op tijd en stelde alsnog orde op zaken: 6-2, 6-0. Belinda van der Linde kende alleen in de tweede set wat problemen met Marijke Kramer: 6-1, 6-4. Marcel van Rijn trof de voor TEAN uitkomende Frank Liefbroer en behaalde een regelmatige twee-setsoverwinning. In de HEC was men erg actief zonder overigens schokkende re- irten Kallenberg naar bij e in goede cummer. Ten Bosch trok de partij daardoor alsnog naar zich toe: sultaten teweeg te brengen. Maarten Kallenberg was uitstekend op weg tegen Olav ten Bosch, maar bij een 6-0, 3-0 voorsprong ;oede doen verkerende Uni- stokte het ritme bij de dit jaar in i cummer. Ten Bosch trok de partij d 0-6, 6-3, 6-1. Bart Krans zette Tim Bavelaar eenvoudig opzij in twee sets, Marcel van Paridon had geen moeite met Arjan de Nooy en Erik Bolten speelde veel te gedegen voor Jelle Raap. Willem Jan de Jong ontmoette Forescate-clubgenoot Maarten Soels en ofschoon De Jong een beetje opzag tegen die krachtme ting klaarde hij het karwei toch in straight-sets: 7-6, 6-3. Samen met Martin Hoekstra won Soels in de HDC van Maarten van Hage en Rik Koemans, waardoor deze combinatie uitzicht behoudt op een finaleplaats. Walter Jacobs, die in D verrassend sterk voor de dag komt, schudde Blake Spahn in een boeiende partij van zich af. Opvallend was de opgave van de in D als tweede geplaatste Leon Blickman, die zijn opponent F. Dreckmeyer vriie doorgang bood naar de kwart-finale. De nichtjes Nathalie en Nicoline van der Voort leuk voor een wedstrijdleiding kwamen zonder iroblemen een ronde verder in de DED ten koste van Tammera lanter Visscher en D. Martens. Nieuwekoop Robert van Splunter kwam voor de eerste maal in actie in Nieuwkoop en trof in Erik Walters een tegenstander, die nog niet aan het B-niveau toe is: 6-2, 6-2. Peter Ackerman, Karl van Uden en Richard Oskam kregen een walk-over naar de halve finale. Ignace Ponsioen schaarde zich in C bij de laatste vier door Ton Krauwels te kloppen: 6-4, 5-7, 6-1. Auke Ykema volg de zijn voorbeeld en klopte Erik Walters, die na zijn uitstapje in B opnieuw te kort kwam. Rob Koeleman en Edzo Bosma plaat sten zich in het HED voor de halve finale. De dames Bochhoven elimineerden het favoriete dameskoppel De Goey/Wennekers in het GDD: 6-2, 6-3. Hazerswoude Hans Engels, als vierde ingeschat door de toernooileiding, kon die verwachting in D niet bevestigen. Willem Jan Hoofdman was twee maal sterker in de tie-break. Frank Kooman schoof Paul Evers terzijde middels een eenvoudige twee-setter. Lonne- ke van der Mey stapte de halve finales binnen door Ingrid Ba- velaar met 6-2, 6-3 terug te wijzen. Piet Pracht had in de HED 35+ tegen S. Bouwman even tijd nodig om op gang te komen, maar toen was er dan ook geen houden meer aan: 7-6, 6-0. Arie Wesseling maakte een einde aan de dadendrang van Fred Ver- laasdonk: 6-3, 6-0. De Boekhorst Peter Grimbergen blijft bij de C-heren voorlopig ongenaakbaar, hetgeen A. Endema mocht ondervinden. De Lissenaar triom feerde met 7-5, 6-1. Als de planning uitkomt treft Grimbergen in de halve finale Michael van Maren, die Jan van Overloop geen schijn van kans gaf: 6-1, 6-2. Edwin de Vries en Marco Smit speelden een aantrekkelijke wedstrijd, die door Hillegommer De vries in winst werd omgezet: 6-3, 6-3. In de DDC lieten de da mes Van Baaien zich niet verschalken door het duo Van der Bent/Gauthier, al hadden ze daar wel een derde set voor nodig. TEAN (jeugd) Bij de jeugd die in Alphen het racket hanteert is al enige teke ning in de strijd te zien. In de poulewedstrijden maakten veel geplaatsten hun positie waar, maar waren er ook ongeplaatsten die ondubbelzinnig solliciteerden naar de toernooiwinst in hun klasse. Tekening is er al zeker in de mixed-strijd van de 14-jari- gen. Vandaag staat namelijk al de finale op het programma tus sen de als één en twee getipte koppels Onno en Nathalie van Romondt en Sophie van Doorn/Roy Froma. Chan tal Witteman won in het sterk bezette ME 12 nipt van Ju dith Pietersen, beide spelen waarschijnlijk zaterdag de finale. Bij de ME 14 manifesteerde de ongeplaatste Nathalie van Romondt zich nadrukkelijk, terwijl 16 Paula Keun (2) aangaf de strijd in de ME 16 in haar voordeel te zullen beslissen. Papieren favoriet Arantha van der Broeke kreeg 6-0, 6-1 aan de broek. Onno van Romondt leed bij de 14-jarigen een onverwacht ver lies tegen Pieter Opperman: 5-7, 7-o, 5-7. Bij de JE 16 won Rody van der Vlist uit woerden zijn poule. „We verwachten voor de rest van het toernooi nog het een en ander van hem", liet wed strijdleider Erik Kip weten. Bijzondere dingen waren er ook. Zo pakte Rotterdammer Menno Kloostra (2) bij de JE 10 tweemaal uit met 6-0, 6-0. Het is dus zeer de vraag of de als eerste geplaatste Hareld van Schie hem kan afstoppen. De prijs voor de grootste smulpartij ging naar het als tweede ge plaatste duo Iemnoff/Vrij en het niet geplaatste koppel Keun- /Duyn. Het kwartet maakten er in de JD 16 een prachtige partii van die de toeschouwers een nog prettiger smaak in de mond gaf dan de deze week uitgedeelde lollies van Q8. Iemhoff en Vrij verloren overigens wel: 3-6, 3-6. Jeanette Verberk deed een se rieuze gooi naar de titel „Stugste Volhouwer". Haar twee partij en in het ME 12 en MD 12 hielden haar vijf uur op de baan. ERIK HUISMAN JELLE RAAP CASTRICUM/LEIDEN Een korte venijnige crossvolley van Daniël Herijanto betekende voor Thomas Koemans en Martün Krans het einde van de internationale jeugdtenniscarrière. De beide achttienjarigen behoren na Castricum (inter-) nationaal gezien niet meer tot de jeugd. De Indonesiër Herijanto gaf met landgenoot Dede Suhendar aan het afscheid van Thomas en Martijn een speciale glans via een spectaculaire driesetter. De nummer 25 en 34 van de wereldjeugdranglijst moesten de eerste set inleveren, 6-3. In de tweede en derde set bleek Thomas in de returns en Martijn op service toch te weinig pressie te kunnen geven: 1-6, 4-6. In het enkelspel bereikte Thomas Koemans het niveau van zijn tweede ronde niet, hetgeen een teleurstellend 2-6, 2-6 verlies bij de beste zestien tegen Groninger Erik Koch betekende. Vanwege de „feed-in consolation" mocht Thomas, evenals Mar tijn Krans, Kees-Jan Schuilenburg, Marquérite Patiwael, Bionda Zonderop en Patrick Kieboom doorspelen voor de punten te be halen voor de plaatsen 5 t/m 8. Thomas moest de eer aan de Brit Colin Beecher laten, Martijn klopte achtereenvolgens de Tune siër Amis Ben Cheikh en de Amerikaan David Cohen om te sneuvelen tegen de Zweed Niclas Hultgren. Kees-Jan klopte verrassend Dennis Ploeg en leeftijdsgenoot Eddy Bank om tegen de Japanner Masuda eervol ten onder te gaan. Marquérite kwam tempo tekort tegen Overijsselse Carole Jansen en Bionda redde het na Femke Vessies niet tegen Annemieke Haverkotte, beide uit Noord Holland. In t/m 14 jaar kon Patrick Kieboom in de consolation een 5-2 voorsprong en een matchpoint niet verzil veren, 6-3, 2-6, 5-7 tegen Groninger Herman ten Have Satelite-circuit De loting in het tweede toernooi van het satelite-circuit was voor de Leidse deelnemers Margot van Overloop en Jan Sieme- rink bepaald niet gunstig. Margot van Overloop trof uit de Ne derlandse top-tien Yvonne der Kinderen, maar kon tot 2-3 het temp vei mpo prima bijbenen. Een onwillig buikspiertje maakte een rdere redelijke score onmogelijk, 3-6, 1-6. Jan Siemerink had het met international Menno Oosting feitelijk een nog mindere loting. Weliswaar werd hij niet weggespeeld, maar was het ver schil toch duidelijk aanwezig, 2-6, 1-6. PETER KLEIN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13