Serie „Zo, ben je er weer" spervuur van gemiste grappen i^fpiO/TELEVISIË Ceidacgotncuxl •eisand voor een goed d„j)el op plaat en op tv DRASTISCHE HERVORMING BBC-NIEUWSDIENSTEN Nederland telliet-TV DONDERDAG 9 lUU 1987 PAGINA 15 /erd n ped i iet rd ld ?root 3oxb« I ven irt wijn waar ins datic ka! Barbra Streisand: veel noten op haar zang. foto: cbs fERSUM Bar- iisand, voor r__ doel op de £ne Voice" en r dezelfde titel tv, vrijdag Ned. 22.55 uur. Voor dankbaar pu- omdat zij weer 4n concert" is, geval ten bate Streisand Deze 0 besteedt ld aan milieu- j4, anti-nucleaire en mensenrech- Daar is veel geld nodig. Dit leidde dure kaartjes, dollar per t verwelkoming ar publiek re- Barbra dat snel om. Een r voor elke ge noot. Tegen f heeft het zin veel noten op je zang te hebben en dat Sstreisand dan ook. [Licht de bijdragen van het publiek aan haar fonds grotelijks en wijdt er het lied „Time to care" aan, de tijd nemen om ijvoor elkaar te hebben. Zij treedt in conversatie met de zaal waart daar mensen die zij uitroept tot spirituele partners. i op een verchroomde barkruk neemt zij het hele reper- Tvan menselijke relaties door, „People who needs people", I dat elkaar nodig heeft en samen verder trekt om voor de 1 een betere wereld te bewerkstelligen. _rpel muzikanten met deels electronisch instrumentarium k haar melodisch naar de ijle hoogten, waar zang en muziek Jkaar verstrengelen. Dit krijgt zij allemaal van tekstschrij- Taangereikt. Zij geeft het gezongen weer als een vrouw die is i om elke dag in zang uit te barsten. Litgebreid repertoire vol stemmingen en gevoelens. Zo zingt er zich uit de aarde losmakende vogels (Bluebirds), die zieken naar het land van geluk. Die wil zij volgen. Zou je dergelijke mededeling 's morgens over de post ontvangen, zou je toch meer willen weten over de achtergrond van de «nder. Verwoord in een lied komt dit echter over als zinnige jmiatie. Met een beetje verbeeldingskracht zie je het voor je [gebeuren. Als in een droom ins Blaue hinein. Zo raakt zij ^where over the rainbow" achter de blauwe einder, waar jnd in the clowns" inzet. Dat soort lyriek ligt haar wel. het slot sluit zij ontroerde mensen in haar armen. e vele visies dezer dagen ter introductie van „The living ;hts" op de Bond-figuur voegt zich op de tv die van MGM frsal. Deze droeg de Amerikanen Schickel en Stuart op jn Connery, Roger Moore en Timothy Dalton met elkaar te gelijken. Het geheel werd gevat in fragmenten, die te zien rrijdag op TROS-tv om 22.00 uur. Drie personen, drie maal flfde figuur, alias 007, meer een verschijnsel dan een mens <ege de onschendbaarheid. Deze vergelijkende studie tussen facteurs onder de titel „Wel gefeliciteerd 007" wordt veel- 1 ingesproken door Roger Moore. De samenstellers van jramma schijnen daarmee te willen zeggen, dat Moore de ideale Bond was. Sean Connery zou leper zijn, de nieuwe- Timothy Dalton lichtzinniger, maar Roger Moore de meest stige. Bond van Moore draagt als persoonlijk kenmerk, dat er altijd ir één sterker is dan wie hij tegenover zich vindt, en dat is zelf. Daar handelt hij naar. Schrijver Ian Flemming lijkt die rung te delen. Hij schreef, zoals hij vertelt, figuren met in vul- iarakters. Moore deed daar meer mee. TON OLIEMULLER (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De nieuws- en actualiteiten- Erogramma's van de BBC zouden in de na- ije toekomst een flink stuk saaier kunnen worden. John Birt (42), een van de nieuwe grote bazen van deze omroep, heeft name lijk besloten dat voortaan meer aandacht moet worden besteed aan ernstig nieuws, zoals sociale en financiële problemen, in plaats van aan mensen en dingen. Birt heeft ook het plan opgevat de drie BBC-nieuwsdiensten, die de tv-journaals, de actualiteitenprogramma's van de televi sie en het radionieuws en de actualiteiten programma's op de radio verzorgen, samen te bundelen onder één vast gezamenlijk be stuur. Dit betekent dat Birt het radio- en tv-nieuws volledig in zijn macht heeft. John Birt zegt dat door de op handen zijnde fusie meer specialistenwerk mogelijk zal zijn en dat in de toekomst onnodige dupli catie zal worden vermeden. Het gebeurde vroeger geregeld dat mensen van de drie verschillende BBC-nieuwsdiensten zich te gelijk in het buitenland bevonden, wat ui teraard onnodige extra-kosten met zich meebracht. Birt beoogt wat hij noemt „grote verbete ring van de journalistieke kwaliteit" van alle BBC-nieuwsprogramma's op radio en televisie. In de eerste helft van dit jaar werd vooral van regeringszijde nogal wat kritiek uitgebracht op dergelijke uitzendin- §en. Thatchers conservatieven beschuldig en de BBC vrij geregeld van een sterk ge mis aan objectiviteit. John Birt is een man naar hun hart. Hij werd trouwens benoemd op aandringen van de premier. Het BBC-journaal van 9 uur 's avonds houdt momenteel de aandacht gaande van bijna 6 miljoen kijkers, terwijl dat van de commerciële tv om 10 uur ongeveer 5,5 miljoen kijkers aantrekt. Drogere nieuw sprogramma's van de BBC zouden echter heel wat kijkers kunnen doen overlopen naar ITV, waar John Birt vóór hij over stapte naar de BBC programmadirecteur was bij London Weekend Television. Een van de grote actualiteitenprogramma's, „Weekend World", dat door de Britse com merciële tv nog steeds elke zondagmiddag wordt uitgezonden, was zijn uitvinding. De kijkdichtheid die met „Weekend World" wordt bereikt is echter maar dunnetjes. Het programma trekt maximaal maar een mil joen vaste liefhebbers. HILVERSUM Wat is er leu ker dan een comedy over een gezin? Inderdaad! Een comedy over een gebroken gezin! Dit gaat letterlijk en figuurlijk op voor de nieuwe, door de KRO van NBC aangekochte comedy serie „You Again?". Letterlijk, omdat de serie draait rond een vader die tegen wil en dank moet samenwonen met zijn zoon uit z'n ontbonden huwe lijk. Figuurlijk, omdat de hu mor in „You Again?" niet bo ven het niveau van dit - voor namelijk in de reclame ge bruikte - humorcliché uitkomt. Zaterdagavond te zien bij de KRO op Ned. I om 21.50 uur onder de titel „Zo, ben je er weer?" De comedy's die de KRO heeft, uitgezonden, gingen nooit uit van „de hoeksteen van de sa menleving". Het gezin stond niet centraal in „Sanford and Son", en evenmin in de uit En geland weggehaalde „Me and My Girl". Het is dus niet zo vreemd dat de KRO nu met een reeks komt, waarin wel een gezin centraal staat, maar dat voor sommigen een bron van ergernis moet vormen. De serie draait rond Henry Willows en diens zoon Mat thew. Henry was ooit getrouwd, heeft Matt verwekt en is na tien jaar meer leed dan lief uit eindelijk gescheiden. Hij zag z'n zoon vervolgens zeven jaar lang niet, omdat deze er voor koos om bij z'n moeder te wonen. Matthew is door de jaren heen flink verwend en dat heeft een alles behalve positief effect ge had op z'n gedrag. Hij rookt, vloekt, drinkt en liegt. Nou is vader Willows zelf ook geen Jack Klugman als vader Willows ...niet leuk... foto: kro lieverdje, maar hij hoopte dat het gedrag van z'n zoon iets voorbeeldiger zou zijn. Matt is nu 17, en 'dus' een adolescente rebel, die het huishouden van z'n moeder beu is. Vandaar dat hij z'n vader maar eens met een 'tijdelijk bezoek' vereert. Vriendinnetje Het huishouden van pa Willows wordt door Matt's aanwezigheid zeker opgefleurd, maar vader - of z'n part-time huishoudster Enid - kan dat niet altijd waar deren, zoals in de eerste afleve ring blijkt. Matt neemt vrien dinnetje Christine mee naar huis. Zij kan uitstekend koken, maar lijkt een beetje op Madam Mikmak. De humor die opge wekt wordt rond haar verschij ning, gaat voor honderd pro cent ten koste van het meisje, dat haar best doet in de keu ken. Pa meent te moeten op merken dat hij bang is dat ze hem in een kikker zal verande ren, dat Christine bovendien ei genlijk helemaal niet in de buurt van eten zou moeten mo gen komen en dat ze regelrecht uit een doodskist is komen lo pen. Aardig om kennis met el kaar te maken en eet smakelijk! Het is niet zo dat dergelijke lompe opmerkingen al bestaan de humoristische situaties ac centueren. De 'humor' bestaat louter en alleen uit een sper vuur van grappig bedoelde op merkingen, waarvan de helft naast het doel wordt geschoten Het karakter van vader Wil lows is niet leuk; als vader straalt hij nauwelijks enige warmte uit. Iets dat je een ac teur als Jack Klugman zeker mag aanrekenen, omdat hij in zijn carrière al twee Emmy's veroverde, nota bene één voor de comedyserie „The Odd Cou ple". Het genre is hem dus ver re van vreemd. Nieuwkomer John Stamos, die de rol van Matthew speelt, is zo'n puber zonder puisten. Bovendien mist hij charisma. De rol van Enid is van de Brit se actrice Elizabeth Bennett, die exact dezelfde rol speelt in de Britse comedy „Home to Roost". Inderdaad: „You Again?" is niet origineel, het is een Brits script dat op z'n Ame rikaans is nagedaan, alleen de Britse huishoudster mocht in de Amerikaanse editie haar eigen rol behouden. Maar ook Enid mist de uitstraling, die een ko mische serie aan iets of iemand moet ontlenen. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 EO 15.30 tb rook hospital, tv- serie. Afl. 3: De beste plan nen. Een man zet alles op alles om zijn zoon zwem- kampioen te laten worden. Als de zoon een ongeluk krijgt valt de droom in dui gen 15.55 Gestrand in het zand, ze vendelige Israëlische tv- serle met o.a. Julian Sha- gran, Sophie Shagran en Jessie Shagran. Afl. 3: Herderskinderen. Jessie, Sophie en hun vader zijn al vijf dagen bij de Bedoeï- nen. Samen met de her ders gaan ze op zoek naar heidegrond voor de scha pen 16.20 Portrait of America, docu mentaireserie. Afl. 2: Ver mont 17.10 EO-Zomerfcrant, kinder programma NOS 17.30-17.40 we-Joumaal IOS 18.15-18.30 Gezondheidszorg in de Islam (1) EO 19.00 Vancouver Diepzee Aquarium, Canadese tv- serie met o.a. Donnelly Rhodes, Christopher Crabb eb Ocean Hellman. Afl. 2: Hondsdolheid. Nico le is gebeten door een dol le hond. De hond moet di rect opgespoord worden 19.25 Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bijbelstudie over het evangelie naar Johannes. Afl. 3: Opnieuw geboren. Presentatie: Henk Binnen dijk (herh.) NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Taptoe Breda, reportage van de Nationale Taptoe in Breda, die op 30 augustus 1985 werd gehouden ter gelegenheid van de her denking van de bevrijding, 40 jaar geleden (herh.) 21.30 mïhe world of survival. Engelse natuurfilmserie. Afl.: Na de regens, natuur- reportage over Zuidelijk- Afrika 21.55 STER-reclame 22.00 Tijdsein, actualiteitenma gazine waarin aandacht voor de mogelijke kwalijke gevolgen van wespeste- ken. Wespesteken kunnen levensgevaarlijk zijn. Als eenmaal een allergische reactie is gebleken, moet men zich bij een volgende steek direct naar een arts spoeden om ernstige ge volgen te voorkomen. Ver der komt in het actualitei tenprogramma de patstel ling rond Namibië aan de orde. De VN en de verzets organisatie SWAPO willen daar vrije verkiezingen. Zuid-Afrika wil eerst een grondwet met waarborgen voor de etnische minder heden. De interim-regering kiest voor een grondwet met het principe van even redige vertegenwoordi ging 22.30 God verandert mensen, magazine over geloofsbe leving. Presentatie: Feike ter Velde en Wiesje Hoe kendijk NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 15.30-16.45 m Studio Sport Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etap pe Orléans - Renazé (260 km.). Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio sport extra. Sa menvatting van de van daag verreden etappe in de Ronde van Frankrijk 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosls- ven 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal VARA 19.12 mDe VARA feliciteert.^, gevarieerd programma waarin kijkers een felicita tie kunnen richten aan fa milieleden, vrienden en be kenden 19.30 De bruiloft van mijn broer (My brother's wedding), Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Charles Burnett. Met o.a. Everett Silas. Dennis Kemper en Jessie Holmes. Pierce, een zwar te arme Amerikaan, is op gegroeid in een verlopen volksbuurt. Hij heeft het niet ver kunnen schoppen, in tegenstelling tot zijn broer Wendell, die advo caat is. Wanneer Wendell met een zwarte advocate wil trouwen vraagt hij Pier ce als getuige te fungeren. Hoewel hij vindt dat Wen dell zijn vrouw had moeten zoeken in de buurt waar hij is opgegroeid, stemt hij op verzoek van zijn moeder toe. Maar uitgrekend op die dag komt ten gevolge van een auto-ongeluk Pierce's vriend Soldier Ri chards om het leven 21.25 Bejaardenzangconcours 1987, finale van het acht tiende Bejaardenzangcon cours, vanuit De Flint te Amersfoort. Met o.a. Ons Koor uit Den Haag. Pre sentatie: Hanneke Kappen NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden Frankrijk, reportage van de rit Orléans - Renazé. Com mentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek Nieuws in teletekst 00 Tik Tak, kinderserie (herh.) te Plons. Afl.: Plons en de ster 1 (herh.) 10 Erasmus en de vagebond (2), «n* vierdelige Zweedse jeugdserie ■7,1 naar het boek van Astrld Llnd- gren. Met Erik Lindgren en Al lan Edwall M Tour *87, samenvatting van de f rit van vandaag Cf Juke Box, videoclips xJ5 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Maria's dell- catessentaart en Australische MUS lekkernijen. Prrsentatle: Etlen- l dit ne Cocquyt (herh.) iaajjl6 Zonen en dochters, Australl- sche tv-serie met Rowena Wal lace, Peter Phelps, Pat McDo- nald e.a. ooi 10 Mededelingen an program ma-overzicht jtv Kunet-zaken _JJS Matlock, Amerikaanse detecti veserie met o.a. Andy Griffith, lori Lethin, Steve Inwood e.a. Afl.: The Don (1). Nicholas Ba ron wordt ervan beticht de man die hem in de gevangenis had gebracht te hebben ver moord. Baron, die aan een fa tale ziekte lijdt, huurt Ben Mat- t 1L. k®* 'n om hem te verdedigen Panorama, actualiteitenrubriek cu3» Dallas, Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man, Linda Gray, Victoria Prin cipal e.a. Afl.: Een rusteloos bestaan. Bobby, Ray en Miss Ellie hebben de buik vol van de zakelijke aanpak van J.R. Ze verkopen hun aandeel In Ewing Oil. Pam praat eindelijk met Jenna en April Stevens neemt wraak tMSS-23.10 Nieuws en Coda |J»M3.00 Slar FMtlylI Knokka- heist 1987, rechtstreekse re portage van dit muziekfestival waaraan vijf landen deelne men. Afl.: Engeland, met Helen Shapiro (stereogeluid vla BRT 1 radio) t|BFl 0-16.45 Tour de France 0 Vacaturebank 5 l'Ecran daa vacancas, klnder- magazine 0 Journaal Ca eoir, regionaal journaal 0 Tour da France, samenvatting 0 Autant aavoir, informatief pro gramma. Afl.: Patates frites van A tot Z O Un cave, Franse speelfilm uit 1972 van Gilles Grangier. Met Claude Brasseur, Marthe Kei- ter, André Weber e.a. Een jon ge man wordt ontslagen uit de gevangenis. Hij neemt zich voor de rest van zijn leven op het rechte pad te blijven, doch hij krijgt de kans niet 5 Courts métrages balges, serie korte films Laatste nieuws DUITSLAND 1 Wilde Tiara, natuurfilmserie. Afl.: Antilopen - nicht nur Beu- te für die Raubtlere Tagesechau Komische Geschlchten mit Georg Thomalla, sketches. Afl.: Tommi macht einer Dle- ner, met Georg Thomalla, In- grid Braut, Gitty DJamal, e.a. (herh.) Urmel aus dam Eis, poppen spel van de Augsburger Pup- penklste. Afl. 3: Das Abenteuer IS Super Drumming (4), docu mentaireserie over de grootste slagwerkers ter wereld en hun muziek. Met Ian Palce, Loule Bellson, Cozy Powell, e.a. Pre sentatie: Pete York 15.50 16.00 16.45 17.15 17.45 17.55 18.14 18.40 19.00 19.57 20.00 20.15 21.00 21.03 22.30 23.00 00.00 00.05 Hier und Heute, regionaal ma gazine Tiara und Menschen, tv-serie. Afl.: Bobby Niemandshund Gürlen der Phantasie, docu mentaireserie Hart aber herzlich (Hart to hart), Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: Das Blüten-Traum- schiff Programma-overzicht mTagesschau Gesucht wlrd™ eln neues La- ban, reportage over Wolf Ral- mann, die twee Jaar heeft moe ten wachten op een uitreisvi sum uit de DDR voor zijn vrouw en kinderen Der 7. Slnn, verkeerstlps Musikantenstadl, muziekpro gramma met bekende vertol kers uit de Alpenstreek. Pre sentatie: Karl Moik Tag st t hemen Die literarische Filmerzih- lung: Wanderer zwischen bei den Weitan - Requiem für Leutnant Wurcha, tv-film van K.H. Kramberg naar een oor logservaring van Walter Flex. Met Peter Lühr, Christoph Elchhorn e.a. De 28-jarige Flez en zijn kameraad Ernst, een student theologie, hebben zich aangemeld als oorlogsvrijwilli gers. In het voorjaar van 1915 vetrekken ze naar de posltie- ooriog aan het Oostfront. Daar ontstaat een platonische liefde tussen de twee mannen, die bijna op geluk zou gaan lijken Tagesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff Ray Milland speelt de hoofdrol in de film 'California', op Duits land 3 om 20.15 uur. FOTO: PARAMOUNT straft', documentaire waarin familieleden van gevangenen aan het woord komen 21.45 Heute-Joumal 22.10 Frsuen auf Ochsentour, repor tage over stress onder vrou wen die het in een mannenwe reld gemaakt hebben 22.55 Frohe Ostern, tv-film met Mar tin Held, Inge Langen, Getrud Kückelmann e.a. Een Zwitserse bibliothecaris raakt verzeild In vreemde famllle-aangeiegen- heid (herh.) 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 DUITSLAND 2 15.30 Ferienexpress, tips, amuse ment en spanning. Gaste: Christa Gierke, sportpresen- tratlce Reich der wilden Tiere, na tuurfilmserie. Afl.: Die Schwflne der Rock Seen (1) 16.05 I t 16.30 I 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 20.50 21.00 tv-serie met Eileen Brennan, Rob Lowe, Lauri Hendler, e.a. Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Die Félle des Harry Fox, tv-se- rie met Jack Warden, Penny Peyser, John Rubensteln e.a. Afl.: Und Buddha lüchelt Programma-overzicht Heute Der groBe Preis, spelprogram- ma voor slimme mensen, ge presenteerd door Wlm Thoelke Die grosse Hilfe, resultaten van de Aktlon Sorgenklnd Kontakte: 'Ich bin mitba- 00.05 00.15 Telekolleg II. 'Physlk, Feid und Atom', cursus natuurkunde. Afl. 13: Künstliche Kernum- wandlung Het programma met de muis Aktualla Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau E Film am Donnarstag: Cali fornia, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van John Farrow. Met Ray Milland, Barbara Stan wyck, Barry Fitzgerald e.a. Ca- lifomlë 1848: De ex-soldaat Jonathan Trumbo moet een karavaan huifkarren naar het Westen leiden. De actrice Lilly Bishop, uit de stad verdreven door de eerbare vrouwen, sluit zich aan bij de groep en kan het steeds beter vinden met Jonathan. Dan wordt er goud gevonden en Lilly besluit de goudzoekers te volgen Vor Ort: Aspel - End# einer Schulzeit, documentaire over de geschiedenis van een schoolinternaat Der Mann mit dam Tanz- schritt: Hansgünther Hayma in Esaan, filmportret van deze schouwburg-directeur Frieden gestalten, verslag van de vrede9manlfestaties op 27 juni 1987 in Keulen Tips für Later. Joseph Zode- rer: Dauerhaftes Morgenrot m Ondertiteling vla TeleTekst. B Tweetalige of stereo-uitzen ding. O Zwart/wit-uitzending. MBZwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TéTeTekst. GJ Bij niet-Nederiandstallge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. O Bij niet-Nederiandstallge zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. ^Engelanc^ BBC 1 14.50 Scottish Open Golf, recht streekse reportage 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofieid. Met o.a. 'Kwicky koala show' en 'Silas' 18.00 John Craven's nawsround, jeugdjournaal 18.10 We ara ths champions, geva rieerd programma waarin Ron Pickering topsporters ont vangt. Afl.: Caernarfon 18.35 Rolf Harris' cartoon tima 19.00 Journaal an wesrbericht 19.35 London plus, regionaal nleuwsmagazine 20.00 Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 20.30 CDEaatEndars, famlliefeullleton 21.00 What a carry on, serie met clips van bekende 'Carry on...'- films 21.30 CD Don't wait up, comedyserie met Tony Brltton, Nigel Havers e.a. (herh.) 22.00 Nieuws en weerbericht 22.30 Port out, starboard home: The story of P A O shipping line, documentaire over de geschie- denus van de PAO scheep vaartmaatschappij, die hon derdvijftig jaar geleden begon met de onfortuinlijke reis van de 'SS Don Juan', die bij Spanje aan de grond liep. Dit Jaar werd P&O opnieuw gecon fronteerd met een ramp via dochteronderneming European Ferries, eigenaar van Town- send Thoreaen: de 'Herald of Free Enterprise' kapseizde bij Zeebrugge 23.20 Black adder II, comedyserie spelende In de Middeleeuwen. Met Rowan Atkinson, Tony Ro binson, Tim Mclnnerny, Miran da Richardson e.a. Afl. 3: Po tato 23.50 The trouble with sex, Informa tieve serie over sexuele pro blemen. Afl. 1: A problem sha red (herh.) 00.20 Rock gospel ahow 00.55 BBC 2 17.05 19.00 Scottiach Open Golf, recht streekse reportage The left hand of God, Ameri kaanse speelfilm uit 1955 van Edward Dmytryk. Met Hump hrey Bogart, Gene Tierney, Lee J. Cobb e.a. 20.25 20.30 Ebony: In search oI lha spirit of a storyteller (1), zesdelige documentaireserie waarin de onderwijzer Tamba Roy op Ja maica op zoek gaat naar de wortels van zijn overleden va der, de schilder/beeldhouwer Namba Roy 21.00 Conor Cru Isa O'Brien: Making a stand, taking a side, filmpor tret van de schrijver en com mentator Conor Cruise O'Brien 22.00 Travel show, toeristisch maga zine gepresenteerd door Paul Heiney. waarin o.a. aandacht voor de vraag of door de machtswisseling op Malta het toeristisch klimaat ook veran derd Is 22.30 m Boogie outlaws (slot), tv-se rie over het wel en wee van een popgroep 23.20 8cottiscn Open Golf, vatting 23.50 Nowanight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Open University SKY CHANNEL 16.00 BThe smash graat video- race, rechtstreeks poppro gramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en een aflevering van 'Sklppy*. Presentatie: Llnda de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: The lucky piece 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: The philosop her's stone 19.30 My favorite mart ian, comedy serie 20.00 Tom Jones, muzikaal pro- Ïramma gepresenteerd door om Jones. Met ais gasten o.a. Tina Turner, Marie Don- nle Osmond en Deniece Willi ams 20.30 A Country Practica, dramase rie 21.20 All American Wrestling 22.15 Saturday Night Main Event, worstelen 23.30 B The smash graat videorace (herh.) 00.30-01.00 B Young, free A single (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Blake's 7, science-flctlonserle met o.a. Gareth Thomas, Paul Darrow en Michael Keating. Afl.: Weapon. Een wetenschap per keert de Federatie de rug toe en neemt een geheime uit vinding mee: een verschrikke lijk wapen, IMIPAC. Zowel Bla ke als Servalan willen IMIPAC bemachtigen 19.00 Game Show 19.25 Europese weerbericht 19.30 Armchair Adventure, docu mentaireserie over expedities. Afl.: Diving over the desert 20.30 The Kenney Everett Show, comedyshow 21.00 Shoestring, detectiveserie met Trevor Eve In de hoofdrol. Afl.: Stamp duty 22 00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.00 Europees weerbericht 23.05 World Cinema: Charty'a web, Australische speelfilm met o.a. Max Culten, Justine Saunders en Ken Wayne 00.40 Montreux Rock Featival 1987 (2), muzlekspecial 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddia Kldd 04.00 Tbs Papal Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 17.45 18.00 18.40 19.00 20.30 20.45 22.00 22.30 I Cine-Club da TV5: Docteur Frangoise Gailland, Franse speelfilm uit 1976 van Jean- Louis Berlucelll (herh.) Daa Chiffrea et dea Lettres Laa 5 dernières minutes Aujourd'hui an Franca Apostrophes Journaal Jazz Juan: George Benson ^TV^Morgen^J NEDERLAND 1 RVU 15.30 Wacht niet af TROS 16.00 E TROS Vrijdagmatinee: Ala in aan donkara spiegel (The dark mirror), Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Robert Slodmak NOS 17.30 '/««-Journaal TROS 17.40 TROS Sport NEDERLAND 2 NOS 16.00-17.15 m Studio Sport Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Saumur - Futuruscope (Indivi duele tijdrit) BRT 1/RTBF 1 16.00-17.15 Rood* »n Frankrijk DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tageethemen 10.23 Musikantenstadl 11.50 Um- schau 12.10 Ich bin mitbestraft 12.55 Paraoverzicht 13.00 Tages echau 13.15-14.30 Disss woche lm Europfliachan Pariamant 14.50 Salto Mortals, dia Geschichte ainar Artis- tanfamilia, tv-serie (herh.) 15.50 Te- 16.00 ----- stein, poppenfilm 16.10 Sein Freund, Duitse speelfilm uit 1962 van Luis Trenker 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.40 Programma-overzicht 14.45 Haute 14.50 Trfiume aus dar Streicholz- schachtal, Bulgaarse jeugdfilm 16.10 Ferienexpress 16.30 Freizeit— und was mann daraus machen kann 17.00 Heuta 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Robin Hood, tv-serie BBC 1 07.35 Pink Panther 08.00 Breakfast tima 10.00 Journaal 10.05 Dallas (herh.) 10.50 Tekenfilm 11.00 Jour naal 11.05 Neighbours 11.25 Chil dren's BBC 11.55 Five to slaven 12.00 Nieuws 12.05 Manhunt of Mys tery Island 12.15 Tekenfilm 12.30 White horaas 13.00 Nieuws 13.05 Ar thur Nagua enjoys 13.30 Wildlife on one 14.00 Nieuws 14.25 Neighbours 14.50 The boyfriend, Engelse speel film uit 1971 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.30 B Sky Trax. Popmuziek 13.10 The Bast of a Country Practica 14.00 Fashion TV 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Deputy 16.00 S Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL ton 09.00 Sons and daughters G Play goil 10.00 Strawberry Shortca ke in the Big Apple 10.30 Emmerda- la farm 11.30 Simon Potter 12.30 Survival 13.30 Are you being ser ved? 14.00 Europese weerbericht 14.05 Sons and daughters 14.30 Hippo 15.30 Ulyaaaa 31 16.00 The Papal live ahow 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.05 KRO: Echo-magazine. 18.25 Arie Kuiper. 18.35 Grammofoonmuziek. 19.02 KRO'S country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22 20 Moordbrigade Stockholm, hoorspelserie. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS)l 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS)L 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat s Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en LP Show. 23.02 Sesjun RADIO 4 16.00 VPRO: De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 VPRO: De wandelende tak. 21.30 Met Pierre op lokatle. 23.00 Muziek van nu RADIO 5 18.10 KRO: KRO-literair: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00-20.20 NOS: Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio Wast: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onder wijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur. Verder als Radio 1. Radio Rijn mond: 16.30 Radio Rijnmond Getapt, een dagelijkse talkshow vanuit het Radio Café Rijnmond. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Star Festival Knokke Heist: Britse avond, met om 22.10 op treden Helen Shapiro, ee tot twee BRT 2 17.05 Radio Twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Liszt, mens en musicus. 19.35 Orie solisten. 2040 Wiener PhHharmonlker o.l.v. Claudio Abbado speelt symfo nieën van Beethoven. 2240-2345 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 1248 Mededelingen voor land- tuinbouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Radio Tour de France. 17.05 VARA: De rode draad RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbiltshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 1140 Pater Adri Maat. 12.03 De 100 minuten van Violet Fal- kenberg. 14.03 Ais er een over de dam is. 15.03 Pierement 1540 TROS: Gerard de Vries draalt op verzoek. 17.03 Nederlands Hltwerk. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS)L 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Adam Curry. 12.02 Bart en de Zwart. 15.02 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg 09.00 Prometheus. 1045 Het Ensemble Clément Jane- quin, vocale muziek. 12.00 Lunchconcert. 1340 Nieuws. 1342 Operette. 1440 EO: Orgelbespeling. 1440 Klein bestek. 1540 Tussen Golden Gate en. Staten Island. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Economie. 1040 AVRO: Meer dan Muziek. 1140 Toppers van toen klassiek. 1240 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. Herh. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 14.00 't is een wonder. 1440 Hindernissen. 1540 Sonja's Tip Tijd. 1640 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Redio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-1340 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: Om 0740, 0840 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band: Knokke. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Radio Tour. 18.10 Acteei. BRT 2 0540 Dag en dauw. 08.12 Zomerhappening. 0940 Op schrijversvoeten. 1043 Platenpoets. 1240 Regioprogramma. 13.10 Hadlemicha. 1440 De stemming. Gemengd licht platen programma met wat cul turele en toeristische informa tie. 1640 Abraham al gezien? 1740 Focus. 1745 Radio twee. Een radioblok van wie Jong en/of jong van hart is. BRT 3 0740 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 09.15 Matinee. 12.10 Taf el muziek. 13.10 Aktueel. 1340 Liederen van Finse componis ten. 14.10 Alfred Brendel, plano. 16.05 Een late Mozart-symfonie (39). 16.30 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15