Nieuw bejaardenhuis komt in Valkenburg Unieke maaimachine voor wegbermen jaar op proef Nieuwbouwwijken Voorhout en Lisse krijgen busverbinding Expositie van vrouwen - ondergoed in Voorschoten tei S .EIDEN OMGEVING CeidócSomant 'aalzitiers 1987 jke en Man botst op lantaarnpaal GEMEENTE KATWIJK TELEURGESTELD Cursisten exposeren in bibliotheek BURGERLIJKE STAND VAN STRAK CORSET TOT FRIVOLE LINGERIE DONDERDAG 9IULI1987 PAGINA 11 len weg transat Si itaalbed Julden» nleidi len v bewatji OORDW1JKERHOUT De drie wereldkampi- tnen paalzitten Jose urk uit Noordwijk, Nico ouwmeester uit Heems- erk en Han de Jong uit oelofarendsveen verde len volgende week hun verkee (elk >1. Zij gaan na het start- ïot, dat gegeven wordt ir Jan Rietman, agmorgen 22 acht uur de paal op. °P juli ichtigh andere drie record- luders uit 1986 doen niet neer mee. ^ten ^camPi°enen etreffer 'an °P W0€nsdaê 22 juli nog i bur j^en deelnemers de palen rreeze P- Dit zÜn de Noordwijkers ►start 01 'on Dekker, Piet de Peuter, lob Wester en Tiny Roos, de ïsprekl [oordwijkerhouters Michel post 1 Jrenth, Willem van Duin en wie I tichard van Loon, Rene Vli leeuwisse uit Lisse, Bas van lolitiev igmond uit Rijnsburg, Peter et Opf felting uit Voorhout, Dick afsPrai ongens uit P rmerend, G. "Iderbroek uit Haarlem, Jndy Heron uit New Castle ;Pe®dto Engeland), Michel Kapoen nXT? 't Amsterdam en S mon erkom! cben^el uit Hillegom. Van avond worden de deelnemers an het wereldkampioen- :hap aan elkaar voorgesteld jdens een speciale avond in de inl! estaurant De Duinvos aan he- iet Oosterduinsemeer. e erking )e paalzitters moeten mini- i naai tot zondag 26 juli om vier uur 's middags blijven 2 otten. Dan is het wereldre- bre ofd van 104 uur gebroken, onto met fijdens de 104 uur mogen ze bbsoluut hun zitplaats niet verd,i verlaten. Er is voortdurend medische begeleiding aanwe zig en een verzorgingsteam. tie, in ïleid li tie oord het strand van het Oos terduinsemeer vinden vanaf woensdag 22 juli 8.00 uur 's morgens een groot aantal randevenementen plaats. Er is onder andere een Miss Zo mer verkiezing, een sound- playbackshow en een kout show. lal 'knoei Bezorgdheid over ontwikkelingen Oosteijnderhof HILLEGOM De 273 villawoningen in het park Oosteijnderhof in Hillegom dreigen permanent be woond te worden. Dit concluderen de drie staten leden J. Wolf, C. van der Zalm en A. van den Broek naar aanleiding van advertenties in de dag bladen. Mocht het villapark inderdaad gebruikt worden voor permanente bewoning dan moeten 273 wo ningen van het aan Hillegom toegewezen woning- bouwcontingent worden geschrapt. Dat stellen de drie statenleden in schriftelijke vragen aan Gede puteerde Staten. De statenleden willen ook weten of het college van GS akkoord is gegaan met de ontwikkeling van het villapark met onder andere voorzieningen als een jachthaven, een restaurant en fiets- en wandelpaden en in hoeverre het colle ge zekerheid heeft dat deze voorzieningen ook worden gerealiseerd. Soundmix/playbackshow tijdens paalzitten NOORDWIJKERHOUT Op het strand van het Oos terduinsemeer wordt op zaterdag 25 juli een sound mix/playbackshow gehou den. Aanvang 19.30 uur. Iedereen die meent een ar tiest of groep te kunnen imiteren kan zich hiervoor opgeven bij de VVV Noordwijkerhout, telefoon 02523-72096. De show wordt gepresenteerd door Hans Versnel. Het is een van de evenementen die rond het wereldkampioen schap paalzitten wordt ge organiseerd. Man op A4 mishandeld HOOGMADE Een 36-jarige man uit Aarlanderveen is gis teravond om tien voor acht mis handeld door vier onbekende mannen. De Aarlandervener kwam van de Rijksweg A4 af en stond te wachten voor de verkeerslichten. Zonder enige aanleiding stapten vier mannen uit de voor hem staande wagen en vroegen hem uit de auto te stappen. De Aarlandervener weigerde waarna de mannen hem door het open raampje sloegen en tegen de auto begon nen te schoppen. Na enige tijd stapte het viertal weer in en reed weg en zijn spoorloos. De politie is nog bezig met het on derzoek. Beuk verhuisd NOORDWIJK Beuk Touringcars is verhuisd naar het nieuwe bedrijfs pand aan de Van Berckelweg. Beuk Autobedrijf heeft begin juni al zijn in trek genomen in het nieuwe onder komen. De officiële opening van het pand, dat vlak langs de provinciale weg S 1 staat, wordt me dio oktober ver wacht. Door de sei- zoensdrukte kon dit niet eerder plaats vinden. Vrouw van tas beroofd WASSENAAR Twee jongens op een bromfiets hebben gistermiddag een 69-jarige vrouw van haar tas beroofd. De vrouw fietste op de Professor Mo lenaarlaan in Wassenaar toen de twee naast haar gingen rijden en de duo- passagier plotseling de schoudertas uit het fiets mandje griste. In de tas zat een portemonnee met ze ventig gulden, een giropas en girobetaalkaart, een rij bewijs en andere persoon lijke papieren. De daders zijn niet achterhaald. SASSENHEIM Een 20-jari- ge Sassenheimer is gistermid dag om kwart voor vijf licht gewond geraakt bij een botsing op de Hoofdstraat. De man reed richting Sassenheim. Hij raakte van de weg af en botste tegen een lantaarnpaal. De auto werd zwaar beschadigd en lantaarnpaal kwam op de grond terecht. De Sassenhei mer werd met lichte verwon dingen naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Volgens de politie heeft oververmoeid heid een rol gespeeld bij het ontstaan van het ongeval. Wandeling in Heempark LEIDSCHENDAM De afdeling Leidschendam van de Kon. Mij. Tuin bouw en Plantkunde houdt zaterdag 18 juli een wandeling in het Haagse Heempark Madestein. Op de zondagmiddagen 19 juli en 16 augustus wordt weer een rondwandeling gehouden in het Heem park Rusthout aan de Van Ruysdaellaan in Leidschendam, weer on der leiding van de na tuurkenner Henk Brou wer Schut. Aanvang 14.30 uur. Inlichtingen over deelname via tel. 070- 27.65.09 of 070-27.64.92. KATWIJK Het bestuur van de Stichting Algeme ne Bejaardenoorden Kat wijk, Rijnsburg Valken burg heeft zich uitgespro ken voor de bouw van een nieuw bejaardenhuis in de gemeente Valkenburg. In deze gemeente zou, als de provincie groen licht geeft, aan het eind van 1988 begonnen kunnen worden met de bouw van een algemeen bejaarde noord. Het bejaardenoord krijgt zestig bedden en komt aan 't Weitje, een lo- katie nabij de Rijn. Volgens het bestuurslid me vrouw J. van Paridon van de Stichting Algemene Bejaar denoorden kiest de stichting voor Valkenburg, omdat de ouderen daar in een gezellige dorpskern kunnen wonen. Bo vendien zijn er al bejaarden oorden in Katwjk en in Rijns burg. Valkenburg zou daarom ook uit het oogpunt van sprei ding beter zijn. De Stichting Algemene Be jaardenoorden ijvert sinds 1978 voor een algemeen bejaarde noord in de regio Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg. Ge let op de geldende normen voor het stichten van bejaar denoorden, de zogenaamde ze ven-procentregeling, is er in de regio nog een tekort van 133 bedden. De bouw van een bejaardenoord met een capaci teit van zestig bedden is der halve de eerste stap van de stichting om te komen tot de zo broodnodige voorziening voor bejaarden in de regio Katwijk, Valkenburg en Rijns burg, aldus mevrouw Van Pa ridon. De Katwijkse wethouder R. Hietkamp respecteert de eigen verantwoordelijkheid van de Stichting, maar vindt toch dat een bouwlokatie in Katwijk, als verreweg de grootste ge meente, had moeten liggen. Zij benadrukt dat met het stich tingsbestuur gesproken is over drie beschikbare lokaties. Me vrouw Van Paridon noemt de suggesties van de gemeente katwijk, namelijk naast de Pnielkerk, of op het terrein van de Wilbert of aangren zend aan de Christelijke Tech nische School op de Zanderij, niet passen in de filosofie van de stichting dat een bejaarde noord aansluiting moet hebben op bestaande woonwijken en voorzieningen. Mevrouw Van Paridon bena drukt dat het snel noodzake lijk is dat er een voorziening komt waarin bejaarden be schermd kunnen wonen. „Waar we tegen zijn is dat be jaarden weggestopt worden, vandaar dat we de aangeboden lokaties in Katwijk niet kon den accepteren. Anders was dat met de eerste lokatie in Katwijk", aldus het bestuurslid van de stichting algemene Be jaardenoorden, aan de Over- De maaimachine wordt voorlopig een jaar op proef gebruikt. opl PROVINCIE-AMBTENAAR DOET TUDENS VAKANTIE IDEE OP IN DUITSLAND aal 1! andi arbl gezod. varie* erk. rvl en v di - jon KATWIJK De provincie irbei Zuid-Holland heeft vanmiddag en. langs de provinciale weg tussen ubsii Wassenaar naar Noordwijker- •tejo hout ter hoogte van De Krom in Katwijk de nieuwe maaima- )r mi chine ingewijd. De maaimachi- iet C fte wordt voorlopig een jaar op nst. I 'proef gebruikt voor het maaien ;ezo< van de bermen langs provincia- laats Je wegen en fietspaden. De bibli proef blijft vooralsnog beperkt tot het provinciaal wegendis- dat itrict Rijngeest, de regio Leiden ig lt en de Bollenstreek, mee Zuid-Holland is de eerste pro ken vincie in ons land die overscha- tn Wielt op de nieuwe apparatuur waarmee nogal wat werk en kosten kunnen worden uitge- «paard. De nieuwe aanwinst doet tijdens één rit langs de berm, wat met de oude appara tuur in drie etappes moet ge beuren: hij maait, vergaart en verwerkt. jDe machine is afkomstig uit j West-Duitsland, waar er al een ntal jaren mee wordt ge- rkt Het idee om de nieuwe ituur uit te proberen, is stig van M. Duiker, hoofd >r en onderhoud en plaats- 'angend districtshoofd van provinciaal wegendistrict jeest. Twee jaar geleden [zag hij tijdens zijn zomervakan- [tie in West-Duitsland hoe de litsers de bermen langs de Iweg maaien. Een idee dat hij [mee naar huis nam en waarvan [met de uitvoering nu in Zuid- Holland voorzichtig wordt be- [gonnen. Een belangrijk verschil !met de apparatuur zoals die [door onze oosterburen wordt kt, is de bediening. De [wagen wordt in Zuid-Holland iurd en bediend door lts één persoon. In West- itsland is het besturen van jde wagen en bedienen van de [apparatuur in handen van twee loensen. „Eén man op de wagen i is meer dan voldoende. De be- j diening gebeurt met twee hen dels en is dus vrij eenvoudig. Speciaal voor ons is wel het stuur aan de rechterkant ge plaatst, zodat de bestuurder de werkzaamheden kan overzien", aldus de heer Duiker. Arm De machine die 350.000 gulden kost, heeft veel weg van een vrachtwagen. Uitgerust met een i hydraulisch beweegbare arm kan over een afstand van maxi maal vijf meter het gras wor- g den gemaaid. De werkwijze met de oude machines verloopt niet altijd even probleemloos. Het Materieel is vrij zwaar waar door de bermen worden be schadigd. En door het toene mende verkeer op de provinci ale wegen ontstaan soms ge vaarlijke situaties, omdat on danks alarmlichten de maaima- chines voor sommige automobi- rijn in Katwijk. „De gemeente heeft echter onze optie niet ge honoreerd, omdat ze, aange zien we in een procedure met de provincie verwikkeld zaten over de mogelijkheid tot stich ting van een bejaardenoord die drie jaar duurde, inmiddels woningbouw prefereerde". Mevrouw Van Paridon ver wacht dat de financiering van de provincie, circa twintigdui zend gulden per bed, voldoen de is om een volwaardig be iaardenoord te stichten. Haar hoop is dan ook dat in 1988 de plannen rond zijn. In hoeverre uitspraken van die gedepu teerde J. Boone deze week deed voor daadwerkelijke ver traging kunnen zorgen is haar niet bekend. Boone merkte op dat de bouw van een bejaarde noord in onder meer Katwijk vertraagd kan worden door de realisatie van een alternatief verzorgingshuis voor ouderen op de Zijloever in Leiden. Daarmee wordt in 1988 begon nen. listen toch vrij onverwacht vanaf de berm de weg op rij den. De nieuwe machine kan dankzij de ver reikende arm op de weg blijven rijden en blijft zo, met z'n oranje knipperlich ten, continue goed in het zicht. De provincie Zuid-Holland heeft de nieuwe maaimachine niet zelf aangeschaft. Het on derhoud van de bermen wordt uitbesteed aan aannemers, die zich overigens aan de voor schriften van de provincie moe ten houden. Verlaat Groen BV uit Hardinxveld-Giessendam is de eerste aannemer die in ons land de nieuwe maaimachine heeft gekocht. De heer Duiker: „Als de proef slaagt, wat we overigens wel verwachten, gaan we het ge bruik van de nieuwe machine voorschrijven. Daarbij zullen we overigens wel rekening houden met de financiële posi tie van de aannemers. Het is niet zo dat volgend jaar elke aannemer die nieuwe appara tuur moet gebruiken. Dat kan geleidelijk worden ingevoerd". Kruispunten De bermen langs de provinciale wegen worden in het algemeen twee keer per jaar gemaaid. Er zijn uitzonderingen. Picknick plaatsen worden vier keer per jaar gekortwiekt. Om de weg gebruikers op kruispunten te verzekeren van goed uitzicht komt ook hier de grasmaaier vaker. In duingebied De Zilk wordt echter weer slechts een keer in de twee jaar gemaaid om de beplanting juist te stimu leren. In totaal wordt in het district Rijngeest elk seizoen M. Duiker en de nieuwe maaimachine die al drie weken proef- draait op de provinciale wegen in het district Rijngeest. FOTO'S: MILAN KONVALINKA de periode van mei tot en met september 300 hectare ber men gemaaid, verspreid langs 90 kilometer weg en 45 kilome ter fietspad. De werkzaamhe den worden met het oog op de verkeersdrukte zo veel moge lijk uitgevoerd buiten de spitsu ren. De nieuwe maaimachine kan ook worden gebruikt voor het schonen van sloten, waarbij de beplanting onder water wordt gemaaid. Daarnaast kun nen er hulpstukken worden ge kocht voor het kantsteken: het afsnijden van groen dat na de zomer de grens met het asfalt heeft overschreden. Het gemaaide gras wordt door de nieuwe machine onmiddel lijk opgezogen en in de aanhan ger gedeponeerd. Die wordt vervolgens geleegd in een depot waar het gras wordt omgezet in compost. Ook dit is een proef, 'waarmee Zuid-Holland drie iaar geleden noodgedwongen is begonnen. „In tegenstelling tot een provincie als Limburg, kunnen we hier geen gras of hooi kwijt aan boeren. Drie jaar geleden ziin we daarom begon nen met het composteren van slootvegetatie, een jaar later met het composteren van ber mvegetatie. Het resultaat heb ben we laten onderzoeken door een laboratorium. Door de uit laatgassen bestaat er de kans dat er in de compost zware me talen achterblijven. Van de compost is de hoeveelheid zwa re metalen vijftig procent of meer beneden de maximaal toe laatbare waarde. Deze compost wordt door de provincie ge bruikt bij het verzorgen van weer andere beplanting". NANDA TROOST NOORDWIJKERHOUT De keramiek- en te- ken/schildergroep van het vormingscentrum De Mast exposeren tot 2 september in de openbare biblio theek van Noordwijker hout. Op de expositie zijn twintig keramische werk stukken te zien en een groot aantal schilderijen en tekeningen. De werkstukken zijn tijdens de laatste maanden van de cursussen op De Mast ge maakt. De cursisten hebben eigen ideeën en vaardighe den verwerkt in de vrije op drachten. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek aan de Herenweg in Noordwijker hout. Op maandag, woensdag en vrijdag is de bibliotheek open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op donderdagochtend is de bibliotheek open van 10.00 uur tot 12.00 uur. VOORSCHOTEN Geboren: Jo hannes A., z.v. A.J. de Wit-van Wijk; Sophie, d.v. J.A.G. Horenberg-van der Werff; Fleur, d.v. R.R. Toren van Biene; Chrissie, d.v. R.J. Tege- laar-Klijzing; Eveline H.M., d.v. A.C.M. van der Krogt-van Teijlingen; Wendy, d.v. P. Duin-van Kampen; Frank J., z.v. R.C.M. Nijman-van Vliet; Celanie, d.v. P.C. Quarreveld- Gavois. Ondertrouwd: J.A.M. van Aalst met J.A. van den Bos. Ge trouwd: L. Ouwehand met O.M. De bets. Overleden: W. Nijenhuis; A.C. Bruines. De makers van de tentoonstelling: Adrian Muller, Caroline Verbeek, Annette Boesveld en An nette Geervliet met een kleine selectie vrouwenondergoed. FOTO: CEES VERKERK VOORSCHOTEN De ge schiedenis van vrouwenon dergoed: van strak dichtge- snoerd corset uit de negen tiende eeuw tot frivole linge rie zoals dat vandaag de dag door sommigen zelfs als bo venkleding wordt gedragen. Stijgt het een enkeling mis schien naar het hoofd als de luchtige onderkleding anno 1987 openlijk kan worden be wonderd, vrouwen kunnen in elk geval opgelucht adem halen: borsten hóeven niet meer naar voren, bekken niet meer naar achteren en hoewel fotomodellen soms anders doen vermoeden: de taille hoeft niet meer inge snoerd. Wie de ontwikkelingen van het vrouwenondergoed wil zien, kan vanaf morgen tot en met 23 augustus een kijkje nemen bij de tentoonstelling „Ondergoed: 't heeft wel meer om 't lig" in het Am- bachts- en Baljuwhuis in Voorschoten. Vier studenten van de Reinwardt Academie in Leiden hebben de tentoon stelling op verzoek van de gemeente Voorschoten sa mengesteld. Voorschoten heeft goede contacten met de academie en vraagt leerlin gen van deze school jaarlijks een keer een tentoonstelling te organiseren. De opzet van de tentoonstel ling die deze week wordt ge opend, was aanvankelijk bre der van opzet „Onderkle ding, badkleding, sokken en kousen, eigenlijk alles wat di rect op de huid wordt gedra- f;en zou in een tentoonstel- ing worden samengevat. Het materiaal bleek echter te om vangrijk. Nu hebben de stu denten zich zelfs moeten be perkten tot alleen dameson dergoed uit de periode van 1895 tot heden", aldus Tim Bonhof, cultureel ambtenaar van de gemeente Voorscho ten. Mannenondergoed Zelfs voor mannenondergoed is bij deze expositie geen plaats. Ook wegens hetzelfde ruimtegebrek, maar boven dien is er voor de mannen kwa onderkleding niet zoveel veranderd en is er ook nau welijks informatie over. In formatie over het vrouwe nondergoed hebben de stu denten hoofdzakelijk uit lan den als Engeland en Frank rijk gehaald. Na de industrië le revolutie van 1870 is daar immers de grootste textiel- produktie opgang gekomen. De studenten signaleren een aantal invloeden die belang rijk ziin geweest op de ont wikkeling van vrouwenon- derkleding in ons land: de in dustrialisering en technologi sche ontwikkelingen waar door de vervaardiging en de materiaalsoorten zijn veran derd en de emancipatie van de vrouw. Zo richtten welgestelde vrou wen aan het begin van de twintigste eeuw de „Vereeni- ging voor Verbetering van Vrouwenkleding" op. Het corset wordt verbannen naar een donker hoekje onder in de kast Alle insnoeringen worden verboden en de kle ding moet soepel om het li chaam vallen. De Hobbezak, zo wordt de eenvoudige, ruimvallende japon genoemd die door deze reformbewe- Sng z'n intrede doet. nder de noemer Garconne wordt de mode van rond 1925 uit de doeken gedaan. Met de ontwikkeling van het kunstzijde verandert het mo debeeld radicaal: vrouwen la ten hun haren kort knippen, borsten worden plat gedrukt en mogen niet worden ge zien. Om dit jor w ideaalbeeld te bewerk gen, behoort het corset overi gens wel weer tot de dage lijkse uitrusting. Dolle Mina's Het corset verdwijnt voor de meeste vrouwen pas defini tief in de roerige jaren zestig. Dolle Mina's vechten voor volledige gelijkstelling aan de man. Ze besuiten geen bh's meer te dragen en voeren lu dieke acties zoals de corset- tenverbranding bij het stand beeld van Wilhelmina Druc- ker in Amsterdam, een strijd ster voor de rechten van de vrouw tijdens de emancipa tiebeweging rond de eeuw wisseling. Dat het corset overigens nog steeds niet door iedereen naar de vuilnisbak is verwe zen, is voor de kunstenares Anki van de Kamp aanlei ding geweest om kunstwer ken over vrouwenondergoed te maken. „Ze zien er niet meer uit, maar kunnen niet zonder", zo ziet zij de oudere generatie vrouwen die met corset nauwelijks behoorlijk kunnen zitten, maar zonder niet meer kunnen lopen. Zes kunstwerken van Anki zijn tijdens de expositie te bekij ken. Van de laatste mode worden tijdens de tentoonstelling vi deobanden vertoond. Wie de veranderende mentaliteit in ogenschouw neemt, denkt dat het nauwelijks een pro bleem kan zijn om de luchti ge, soms niets verhullende lingerie te laten zien. Niets is echter minder waar. Juist het Amerikaanse popidool Ma donna die als geen ander on dergoed als bovenkleding weet te dragen, wil dat er geen foto's van haar meer worden afgegeven, omdat zij haar imago wenst te veran deren: kwa uiterlijk wil zij terug maar de jaren vijftig. Wie de tentoonstelling heeft gezien, weet dan: Madonna keert terug naar de ouder wetse New Look. „Ondergoed 't heeft wel meer om 't lijf" is vanaf 10 juli dagelijks te zien tussen 14.00 en 17.00 uur in het Am- bachts en Baljuwhuis, Voor straat 12 in Voorschoten. De toegang is gratis. NANDA TROOST BOLLENSTREEK De nieuwbouwwijken in Voorhout, Lisse en Hillegom krijgen mo gelijk na mei 1988 een betere busverbinding. Dat staat in een [>lan van de Noord- Zuidhol- andse vervoersmaatschappij (NZH) over de lijnvoering in de Bollenstreek. In het NZH-plan worden voorstellen gedaan om de busdiensten in de Bollen streek te verbeteren. Daarvoor zijn suggesties van gemeenten, particulieren en belangenorga nisaties gebruikt. De verande ringen mogen echter niet leiden tot hogere kosten. Een van de wensen is inmid dels in vervulling gegaan. Lijn 60 rijdt naar Langevelderslag in de zomermaanden. Lijn 94 zal in de toekomst door Poelpolder Zuid gaan rijden en de route van lijn 92 zal worden gewij zigd, zodat de Lissese nieuw bouwwijk De Blinkerd door een busroute zal worden ontslo ten. Dezelfde buslijn moet ook de wijk Berkhout en het win kelcentrum Blokhuis in Lisse beter gaan bedienen. Verder zal lijn 92 de Voorhoutse wijk Oosthout gaan aandoen. In, Jlaats van via de Teylingerlaan.' acoba van Beierenlaan rich ting Voorhout te rijden zal de bus voortaan via de Warmon- derdam richting Oosthout gaan. De nieuwe ontsluitingsweg van Oosthout is daarbij wel in de plannen opgenomen. Door Sassenheim zal lijn 92 via de Westerstraat gaan rijden in plaats van via de Parklaan. Over deze wijziging bestaat nog enig voorbehoud omdat de af stelling van de verkeerslichten op het kruispunt Sassenheim- Noord voor linksafslaand ver keer veel gunstiger is dan voor recht doorgaand verkeer. Ove rigens zal nog worden onder zocht of de Voorhoutse wijk Oosthout tijdens de spitsuren een betere verbinding moet krijgen met Leiden. Zo wordt voorgesteld om enkele ritten van lijn 60 om te leggen en als lijn 61 vanuit Noordwijkerhout door de wijk Oosthout te laten rijden. Via de rijksweg 44 en Oegstgeest kan naar het station in Leiden worden gereden. De Hillegomse wijk Elsbroek kan worden aangedaan door lijn 50 via de Singel te laten rijden en de nieuwe wijk Treslong in Hil legom kan worden bediend door lijn 50 en 51. Een betere bereikbaarheid met de bus van het Leeuwenhorst Congrescen ter in Noordwijkerhout is vol gens de NZH met mogelijk. Dit zou betekenen dat lijn 60 over de Gooweg zou moeten gaan rijden in plaats van door de Victorwijken. Deze optie kost de NZH te veel reizigers.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11