Vliegshow tijdens de Stompwi jkse Paardensportdagen Als je slechte kaarten krijgt, ben je nergens" Feest in Alkemade dagpuzzel Restauratie dak Hervormde Kerk snel van start aan tafel LEIDEN OMGEVING Demonstratie Leidse brandweer CetdócSommvt WOENSDAG 8 JULI 1987 PAGI1 Gebakken ham of boterham worst met tuinbonensalade en patates frites - hopjesvla Nodig voor twee personen: 2 plakken gekookte ham of boterhamworst a 100 g, 10 g margarine, 2 schijven ananas, peterselie; 1 kg tuinbonen, zout, half bekertje zure room, bies look, peper, paprikapoe der, suiker, 1 theelepel sherry of ananassap, stuk je paprika; 2 porties voorgebakken pa tates frites, eventueel fri tuurvet, zout; 75 g suiker, 1 lepel water, Vê liter melk, 25 g maizena, oploskoffie naar smaak. Bak de ham of boterham worst vlot bruin in de mar garine en leg de plakken op een warm bord. Temper het vuur, bak de uitgelekte ana nas warm en lichtbruin in het overgebleven vet en leg de schijven op het vlees. Garneer met een plukje pe terselie. Kook de tuinbonen van te voren gaar, laat ze koud wor den en in een zeef uitlekken. Meng een saus van zure room, fijngeknipte bieslook, zout, peper, paprikapoeder, suiker en sherry of ananas sap en schep er de tuinbonen door. Garneer met een paar reepjes paprika. Maak de patates frites klaar volgens de gebruiksaanwij zing. Zorg dat de aardappe len knapperig op tafel ko men. Mocht warm houden toch nodig zijn, doe dat dan in de oven of in een open schaal, die op een pan met kokend water staat. Laat de suiker in een droge braadpan op een matig vuur lichtbruin worden tot de helft van het oppervlak bruist Voeg het water toe en direkt daarna de meeste melk. Laat de harde karamel op een klein vuur oplossen en bind vervolgens de vla met een papje van maizena en de rest koude melk. Voeg van het vuur oploskof fie toe. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 10 juli waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIOEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30 LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775: afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulp dienst. tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest. Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot 19.30 uur. Het nummer is 071- 120611. SOCIALE RAADSVROUW Spreek uren sociale raadsvrouw Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Hogendorpstraat 36. ma. 10.30-11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a. di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00-13.00 u.; Tuinstadwijk: Herengracht 45. vr. 10.30-11.30 u. FIGUURPUZZEL FIGUURPUZZEL Horizontaal: 1 uitgestrekte boomloze vlakte in Argentinië: 6 kruipend dier; 7 niet hol; 8 overdreven lofspraak. Verticaal: 2 alcoholvrije drank; 3 grondbeginsel: 4 raar. zonderling; 5 geheel onderworpen. OPLOSSING sjeejs s ipiuaejA V tedpuud E desiedde z -|9gdo g :jaisseuj L :pfidaj 9 fedured i :|t>)uozjjoH Dertig maanden cel voor incest met drie dochters DEN HAAG/ROELOFA- RENDSVEEN Een 54-jarige man uit Roelofarendsveen is veroordeeld tot dertig maan den celstraf waarvan acht maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar vanwege het plegen van on tucht met zijn drie dochters. Het vonnis is conform de eis van de officier van justitie. De man vergreep zich gedurende een periode van negen jaar re gelmatig aan één van zijn drie dochters, nu 24, 19 en 13 jaar oud. Volgens een psychiatrisch rapport is de man verminderd toerekeningsvatbaar. Huizen en parkeerplaatse ZOETERWOUDE Op de plaats waar nu nog de voormalige kleuterschool Zonnegaarde staat, worden behalve drie a vier woningen een aantal par keerplaatsen gerealiseerd, die tevens de parkeerproblematiek in de wijk moeten oplossen. Voorts zal de huidige speel plaats haar funktie als speelterrein in de toekoms grotendeels behouden. Hiermede wordt voor een belangrijk deel voldaan aan de wensen van de be woners van de Zonnegaarde. Inmiddels voert het gemeentebestuur onderhandelingen met een geïnteres seerde bouwer. Uitgangspunt is dat de 3 a 4 woningen kwa hoogte moeten pas sen in de omgeving. Naast één der wo ningen zal een kantoorruimte van be scheiden omvang worden gerealieerd. Belangrijke voorwaarden voor de bouw i op terrein Zonnegaarde is dat zowel voor de woningen als de kantwoorruimte de benodigde parkeer ruimte op eigen terrein moeten worden gerealiseerd. Per woning moet reke ning worden gehouden met twee par keerplaatsen op eigen terrein terwijl voor de kantoorruimte een norm geldt van vier parkeerplaatsen op eigen grond. In het totale gebeuren van het plan zal tevens bekeken worden op welke wijze in aanvullende parkeer ruimte in de Zonnegaarde kan worden voorzien ter verlichting van de par keerdruk aldaar. Gedacht wordt aan „langsparkeren" langs de huidige speelplaats van het schoolgebouw. Het verzoek van de bewoners om het pad achter de kleuterschool op te hef fen wordt gehonoreerd. Bezwaren tegen bouwplan woningen aan Weteringpad WOUBRUGGE Omwonenden van het Weteringpad 25 in Woubrugge, hebben be zwaar gemaakt tegen de plannen van de ge meente om twee woningen op het terrein te bouwen. In totaal zijn bij de gemeente drie bezwaarschriften binnengekomen. De eige naar van jacht- en scheepswerf Hollandia die naast het terrein gevestigd is. vindt, evenals de bewoner van nummer 27, de heer G. Wol- leswinkel, het bouwplan niet in de bestaande omgeving passen. De gehele bebouwing aan het betreffende deel van het Weteringpad heeft volgens hem een kleinschalig karakter, het is niet hoog en heeft veel open ruimte tussen de percelen in, zodat er gesproken kan worden van een open bebouwing. Eén van de nieuw te bouwen woningen daarente gen komt op drie meter van de woning We teringpad 27 te liggen, de ruimte tussen de beide huizen bedraagt zes meter en vijf me ter verder ligt de loods van de jacht- en scheepswerf. „Dat is toch waarlijk iets geheel anders dan een open bebouwing", vraagt de eigenaar van Hollandia zich in zijn bezwaar schrift af. Bovendien vindt hij dat door de hoogte van de geplande woningen de open ruimte visueel nog meer wordt verkleind. „De bebouwing op dit terrein wordt vreselijk vol met twee bakbeesten van woningen op een veel te klein terrein". De heer J. Metzelaar, bewoner van de ark De Groote Beer die langs het Weteringpad ligt, meent ook dat het aanzien van Wou brugge door de bouw van de twee huizen ernstig geschaad zou worden. Behalve zijn bezwaar dat de huizen te groot zijn voor het kleine terrein, vindt hij ook dat de stijl van de woningen niet in harmonie is met de noordelijker gelegen huizen. Paard in de sloj TER AAR paard is gisten met behulp van I tractor en assist^ van de brandf vanuit een skx het droge gebi Het dier werd j_ middag rond vier£ aangetroffen slootje bij een weij achter de Westk; weg in Ter Aar.l paard was zo uita dat het zelf niet 1 op de oever konl men. De brandwe| ongeveer een zig geweest het weer in veilighi brengen. De Leidse brandweer stal gisteravond de show op het terrein van Swetterhage in Zoeterwoude-dorp. In het kader van het zomer- programma waren de spuitgasten uitgenodigd een demonstratie te geven. Onder leiding van de officier van dienst de heer C. van der Meyden werd het een kort maar bijzonder krachtig optreden van de brandweer. De demonstratie begon „op hoog nivo" toen een ladderwagen de ladder uitschoof tot 30 meter hoogte. Per minuut daalde 1.000 liter water neer op het grasveld dat al snel veranderde in een soort moeras. Dat werd nog erger toen met drie lage druk stralen (elk met een kapaciteit van 250 liter per minuut) levensgrote strandballen weggespoten werden. Met man en macht probeerde de jeugd de ballen steeds zo dicht mogelijk bij de waterslang te krijgen doch tegen de enorme druk van de waterkracht moesten de doorweekte jongens en meisjes het toch afleggen. Na ruim een half uur rukte de brandweer aanwezig met twee wagens en negen man weer in. Organisator Ferry Moorman van Swetterhage toonde zich tevreden met de ge slaagde demonstratie. Het zomerprogramma vermeldt méér ak- tivteiten. Maandag 20 juli verzorgt de Leidse Luchtvaart Club een demonstratie met modelvliegtuigen. Vrijdag 24 juli is er een per soneelsfeest en zaterdag de 25e een lunapark met een optreden van Circus Custers. FOTO: WIM VAN NOORT STOMPWIJK Tijdens de Stompwijkse Paarden sportdagen die van vrijdag 17 juli tot en met maandag 20 juli op het terrein aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk worden gehou den, staat dit jaar ook een vliegshow op het pro gramma. De ponyrennen die zondag 19 juli om 12.30 uur beginnen, zullen om 14.30 uur worden stil gelegd voor een airshow van het Viktor Romeo- formatieteam. Eerst is er het formatievliegen met drie vliegtuigjes van de Vliegclub Rotterdam, een soort luchtballet van uiterste preci sie. Daarna een optreden van de Nederlandse stuntvlieger Jan van Qvervest met zijn Pitts 525 Special-G. Een nieuwigheid van het door de Harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" georganiseer de Stompwijkse feest is verder een veldloop voor jong en oud. Deze „Nooit Gedacht-loop 1987" start vrijdag 17 juli om 19.30 uur voor kinderen tot en met 12 jaar, voor alle ouderen om 20.00 uur. De lengte is res- Sïctievelijk 2 en 8 kilometer, et hoogtepunt van de paar densportdagen is zoals van ouds de korte-baandraverij om de Grote Prijs van Stompwijk die voor het eerst in de 78-jari- ge geschiedenis van de hard draverijvereniging op zaterdag wordt gehouden. Het totale prijzenbedrag is 10.000 gulden waarvan de helft bestemd is voor de „Grote Prijs van Stompwijk". Uiteraard is ook de totalisator aanwezig. Jan Berg, secretaris van de Bond van Harddraverijverenigingen en -Belangen Nederland, zegt in een voorwoord in het pro grammaboekje dat de korte- baansport, in tegenstelling tot de langebanen, de laatste jaren in de lift zit vooral vanwege de betrekkelijk hoge prijzen voor eigenaren en pikeurs. Aanvang 13.30 uur. Voor kin deren tot en met 13 jaar vrije toegang. Het zomerfeest begint vrijdag 17 juli om 18.30 uur met de ge bruikelijke mars door het dorp van de Fanfare Juliana. In de tent op het terrein is vanaf 21.30 uur Disco Firefly aanwe zig en bovendien treedt de groep „No reason for panic" op. De Nationale Ponyrennen be ginnen zondag zoals gezegd om 12.30 uur. Voor de kinderen zijn deze soms spectaculaire races het hoogtepunt van het Stompwijkse feest. Er worden weer drie rennen van ver schillende stokmaten gehou den die volgens het afvalsy- steem worden uitgevochten. Er zijn geld- en ereprijzen te winnen en het slot wordt ge vormd door een tweekamp om de titel Kampioen Ponyren nen 1987 waarvan de Stomp wijkse huisarts A. J. A. Ba- rendse behalve geldprijzen ook een erepenning beschikbaar heeft gesteld. Om 19.00 uur laat de fanfare weer van zich horen waarna om 20.00 uur het aloude katknuppelen be gint, het volksspel waaruit in de loop der jaren de kat uit de ton is verdwenen om plaats te maken voor een envelop met inhoud. Maandag 20 juli begint om 13.00 uur in de feesttent een kindermiddag met een jeugd- show van goochelen, poppen theater, sprekende pop en ba- lonnenshow van de Delftenaar Henk Driessen, afgewisseld met tractaties voor de bezoe- kertjes. Na afloop, om 14.30 uur, het springconcours voor pony's en paarden. De jongste ruitertjes strijden met hun po ny's om de Cor Jansen Wissel trofee. Alles onder leiding van het bestuur van de Stompwijk se Pony- en Paardensportvere niging „De Blesruiters". Om 19.00 uur wordt de traditionele bromfietsrace gehouden ter wijl het volksfeest om 23.00 uur wordt besloten met een groot vuurwerk. De Stomp wijkse Paardensportdagen worden zoals gebruikelijk ver gezeld door een uitgebreide kermis die meestal gratis toe gankelijk is. Ballonnen landen in Engeland ZOETERWOUDE Tijdens het Pinksterfeestvolleytoer- nooi van Swetterhage werd voor de jeugd een ballonwed strijd gehouden. Vele tiental len ballonnen kozen op die dag het luchtruim en trokken richting Engeland. De kaartjes die retour werden gezonden, kwamen alle terecht in North- folk. Naast enkele prijswinnaars die in Swetterhage wonen zijn er ook 4 winnaars die elders in Zoeterwoude wonen. De ge lukkigen zijn: Tim Griffioen. Burg. Doyerstraat 17; Koen van der Salm, Zuidhof 9; Ewout den Ouden, Loethe 15 en Maijolein van Son, Van Swietenstraat 16. De winnaars kunnen hun priis (pfhalen bij de receptie van Swetterhage. HAZERSWOUDE Door de restauratie van het dak van de Hervormde kerk de hoogste prioriteit te ge ven, kan nu snel met net kwarwei worden begon nen. De commissie ruim telijke ordening en volks huisvesting gaf gister avond ook de Korenmo len aan de Dorpsstraat een hoge prioriteit Sinds vorig jaar is de monu mentenzorg van het rijk over- feheveld naar de gemeenten, 'ot aan 1990 gaan de besteed bare gelden echter nog naar lopende projekten. Daarna krijgen de gemeenten ieder jaar een bedrag voor minuten- zorg toegeschoven. Hazers- woude had voor 1991 een be drag van ruim 1,1 miljoen gul den aangevraagd. Hiervan werd slechts ongeveer 60.000 gulden toegezegd. Van dit bedrag moeten drie projecten worden betaald. Dat zijn de Korenmolen, het kerk dak en de monumentale boer derij Rhynenburch. De restau ratie van de laatste is al in vol le gang. Dit zal worden be taald uit het budget van 1991. Het benodigde bedrag is onge veer even groot als het toege zegde. Voor de Korenmolen wordt een apart plan ontwik keld. Dit zal nog in de com missie financiën worden be sproken. Wel staat vast dat ook hier niet te lang me ge wacht gaat worden. Wel staat vast dat ook hier niet te lang mee gewacht gaat worden. Waarschijnlijk zal de restaura tie volgend jaar al plaatsvin den. Langer wachten is, gezien de slechte staat waarin de mo len verkeerd, niet wenselijk. Voor het kerkdak is een be drag nodig van 1,1 miljoen gulden. Hiervan is 880.000 gul den subsidiabel. Via eigen ac ties is al zo'n 4,5 ton binnen. Doordat de gemeente de hoog ste prioriteit heeft gegeven is het mogelijk gelden, al dan niet in de vorm van leningen, te verwerven van verschillen de fondsen als het Prins Ber nard fonds, de Generale Kas en het Kerkelijk Grootboek. Vanaf 1992 tot aan 1997 zal de gemeente dan een bedrag van minimaal 45.000 gulden reser veren ter aflossing van de ge leende bedragen. Na 1997 kan dit naar een lager bedrag wor den afgebouwd. Dankzij deze toezegging die de Hazerswoud- se gemeenschap geen cent kost daar het rijk dit betaald, kan met de restauratie nu snel be gonnen worden. Een consekwentie van deze lange termijn planning is wel dat eventuele andere monu menten voorlopig niet in aan merking zullen komen voor subsidie. Laura telt 1700 deelnemers ALPHEN AAN DEN RIJN De eerste Lauradag heeft een cordaantal van 1700 fietsers opgeleverd. Nog nooit in ved jaar stapten zoveel mensen op de fiets om de 150, 100 of nu kilometer af te leggen. Het grootste aantal fietste de route v 100 kilometer, 500 reden de 60 kilometer en 100 mensen de kilometer. Bij het inschrijven vanmorgen was het een dru van belang. Normaal kan tot 09.00 uur gestart worden maar teren gingen de laatsten pas om 10.15 uur op weg. Vooral den te van 60 kilometer bleek „een gat in de fietsmarkt". B schreven hele gezinnen op in, soms voor een dag maar mees voor alle vier de dagen. Mensen die wel voor een dag insch ven heben al gezegd dat ze vandaag en de andere dagen weer meerijden. Er waren behoudens een enkele hele kleine met een schaafwondje geen ongelukken zodat arts en ambul ces niet opgeroepen hoefden te worden. JOS VAN DEN BERG KAMPIOEN BOONAKEN ALKEMADE De kermis van Oude Wetering gaat morgenavo rond half acht van start tijdens een ballonoptocht Deze opto sluit aan op het slot van de Avondwandeldriedaagse. Gistere vond bij de start van deze wandeltochten, meldden ongeveer tw honderd deelnemers zich aan voor een zomerse voettocht, die deeltelijk langs het Brassemermeer leidde. Het organiserende mité Vakantiespelen Alkemade (VAK) meldde dat dit aantal de nemers ongeveer gelijk was aan vorig jaar. Men kon kiezen uite lange (6,5 km) en een korte tocht (4,5 km). Ook vanavond kuni de deelnemers kiezen uit deze twee afstanden. Morgenavond is feestelijke afsluiting. Deze valt samen met de ballonnenoptocht Oude Wetering, die de opening vormt van de tradtionele feestdi daagse, die wordt georganiseerd door de Feestcommissie van Ot Wetering. In deze commissie zijn behalve particulieren ook de dernemers en de VVV van Oude Wetering vertegenwoordigd. H lonkaartjes zijn verkrijgbaar bij Doeland, kapper Van Staveren rijwielhersteller P. Wever allen aan de Kerkstraat en bij Wont inrichter Van Tol aan de Huigsloterdijk in Weteringbrug. De sl van de ballonoptocht is bij Bouwterrein De Wetering aan hete de van de Kerkstraat. Vrijdagmidag organiseert het Feestcon straattekenen voor kinderen tot en met twaalf jaar. 's Avonds acht uur geeft de Hobbyclub Woubrugge een demonstratie met diografisch bestuurder modelscheepjes. Om ongeveer negen gaat er op het bouw terrein „De Wetering" een disco met et light and sound van start. Deze disco staat onder leiding van V ter Beuk uit Leimuiden. Uiteraard draait het lunapark beha donderdag en vrijdag ook op zaterdag op volle toeren. Het j gramma van deze laatste van de drie feestdagen in Oude Wetei vermeldt vanaf tien uur een kindermarkt en een grote brad met maar liefst 125 kramen. Deze stands vertegenwoordigen i grote variatie. Jongerensociëteit Farmhouse houdt wedstrijder sprietlopen, parapluhangen en een zeephelling. Er zijn demonsl ties van een pottenbakker, een kunstschilder, een kantkloster, schapenscheerder en een hondertrimster. Kinderen krigen kans om een ponyritje te maken. Liefhebbers van muziek kuni deze hobby aktief bedrijven bij de stichting Alkemades Podi (SAP) Fred Felix organiseert in het water van de Wetering et verende kanopolowedstrijden, waaraan tal van internationale ryfeeën deelnemen. De festiviteiten worden afgesloten meti barbecu op het terrein van Felix aan de Kerkstraat met muzil begeleiding van de country en western band Ground Speed. ZOETERWOUDE Kampioenschappen van de meest uiteenlopende aard worden jaarlijks in Zoeterwoude gehouden. Wat dat betreft is het niet zo vreemd dat sedert en kele jaren ook het kampi oenschap „boonaken" een kaartspel dat in Zoe terwoude erg populair is op de agenda staat. In middels is die titelstrijd al zes maal gestreden en de kersverse kampioen 1987 heet Jos van den Berg. Bij boonaken zitten alle kaar ten vanaf de „zeven" in het spel en het wordt in de regel gespeeld met vier personen al is dat géén voorwaarde. Iedere speler maakt het aantal pun ten bekend dat hij of zij denkt te halen en dan is het van be lang ook daadwerkelijk aan dat aantal punten te komen. De concurrenten moeten ver volgens met alle toegepaste middelen proberen dat de te genstander dat totaal niet haalt. „Haal hij het niet dan is de verliezer „half" zoals we dat noemen en twee maal een half betekent dat er een rondje gegeven moet worden" aldus Jan van der Geest, de initia tiefnemer voor de kampioen schappen. „Maar haalt hii het ingezette puntentotaal wel dan is hij uit en gaat de rest ver der". Het spel is doorspekt met kre ten. Zo kan iemand proberen een „misere" te halen (probe ren niet een slag te halen), een „zwabber" (alles halen zonder troef) of een „boonaak" (alles halen met troef)K Voorts is het zo dat degene die uitkomt de troef bepaalt, tevens is het verplicht „kleur te bekennen" terwijl „troef spelen" is toege staan. Getracht wordt de tegenstan der „zand in de ogen te strooi en". Zo wordt veelvuldig de kreet „bluffen" gebezigd het geen wil zeggen dat een speler hoger inzet dan hij zelf ooit kan halen in de hoop dat een andere speler nog hoger inzet. Blufgokker In het plaatselijke boonaak- circuit staat bijvoorbeeld Koos Romijn bekend als een „bluf fer" zo weet titelhouder Jos van den Berg te vertellen die er aan toevoegt dat Wim Olst- hoorn te boek staat als een Orgelconcert In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk wordt vrijdagavond een orgelcon cert gegeven door de Franse Michelle Leclerc. Aanvang 20.15 uur. Michelle speelt werken van A. Ra ison en J. Bonnet. Verder laat ze de vijfde orgelsymphony van Louis Vierne horen. Kaarten kosten zeven gulden vijftig. CJP-ers en 65-plussers beta len zes gulden - en kinderen tot 12 jaar vier gulden vijftig. Jamsessie In Magnifiosi aan de Ruis- hornlaan 21 in Lisse vindt morgenavond een jamsessie plaats. Muzikanten zijn wel kom. Er is een backline, drumstel en een electriou piano. De sessie begint <j 21.00 uur. De toegang is g tis. Blues Brothers Deniece Somali treedt dagavond op in bar-dana Blues Brothers aan het HerÊ Dunantplein 11 in Hillego jjj Deniece brengt een gejj rieerd repertoire. Ze m f discoliedjes, maar met go den hits uit vroeger jaren ze ook bekend. Expositie In Galerie JA aan de Molt weg 6 in Wassenaar begi morgen een expositie werk gemaakt door kunstenaars. Dit zijn Ge Graveland met keramiscl eenden en artisjokken, Mai anne Koster met keramiscl dierplastieken, José Lubbe met aquarellen, Ronn Meerts met etsen, Mark Möller met gemengde teel nieken en Joh an Tim me met landschapcollages. 1 expositie duurt tot zondagi juli en is iedere dag te zit tussen elf en vijf uur. donderdag en vrijdag is gal rie JA ook open van zevt tot negen uur 's avonds. Ei tree is gratis. „blufgokker". Volgens organi sator Van der Geest mag in dat kader niet onvermeld blij ven dat Jos van den Berg zelf een bekend „komediant" is en dat wil zeggen dat hij „met een stalen gezicht zijn tegen standers weet te melden dat hij nauwelijks punten in zijn handen heeft". Beiden zijn het er over eens dat het boonaken een spel is met regels waaraan men zich dient te houden. „Tijdens het kampioenschap wordt zeker niet met het mes op tafel ge speeld. Belangrijkste is dat het gezellig is", aldus Van der Geest die zes jaar geleden min of meer voor de gein het initi atief nam tot het Zoeterwoud- se kampioenschap. Dat ge beurde toen nog in de huiska mer van Jan „alias Sally" van der Geest. Omdat de belang stelling snel groeide verhuisde de titelstrijd al snel naar „Don Bosco" waar Jan van der Geest al weer vele jaren de scepter zwaait. Inmiddels staan de namen van Joop de Jong, Kees Berg, Ton Berg, Kees Overdevest, Jos van der Drift en nu dan Jos van den Berg gegraveerd op de wisselbeker. Tijdens het kampioenschap Jos van den Berg (links) uit Zoeterwoude mag zich de beste boonaker voor 1987 noemen. Jan van der Geest (rechts) is de initiatiefnemer van de jaarlijkse kampioenschappen in Zoeter woude. FOTO: HENK VAN DEN ENDE gaat het overigens niet om een „rondje bier". Er worden dan fishes ingezet en de vier bes ten na drie ronden van precies 30 minuten komen in de fina le. Kampioen Jos van den Berg zegt bescheiden dat de factor geluk bij boonaken erg belang rijk is. „Als je geen goede kaarten krijgt ben je nergens" aldus Van den Berg die zich kort geleden met Wim Mooij- man, Willem Geers en Ben van der Ven plaatste voor de finale en waaruit hij tenslotte als winnaar tevoorschijn kwam. GERARD VAN DER HOE VEN

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12