Westerbork kan verhalen vertellen 1 (r IO/TELEVISIE QeidóaQowuvnt EN ELKERBOUT WILDE DE BELANGRIJKSTE TV-PRODUCENT WORDEN j Satelliet-TV l Radio ïinAËX DINSDAG 7IUU 1987 PAGINA IS ,gnai I nhui gd, •oofo rERSUM „Ik wil de belangrijkste en film- en tv-producent worden". Dat zei de gnacht in net Amsterdamse Slotervaart nhuis aan een hartaanval overleden Ben it in een van de laatste interviews die 6-jarige ex-adjunct directeur televisie van ARA was hoofd van de in Hilversum ge- gde productie-maatschappij Belbo, aanle- igsbedriif van onder meer Veronica, A en NOS. Hij startte samen met filmer Boeken het televisie- en filmbedrijf in met het geld dat hij kreeg uit de afvloei- egeling van de omroep. De maatschappij, w elf mensen in vaste dienst werken, [afdelingen in Parijs, Londen en Tel Aviv dèci pereert op de internationale televisie- en nerh wrkt- Ben Eikerbout dacht in miljoenen- Dortj da, et o - nde] uiswinkelen v™ :n succes |aarIDEN Het thuiswinke- j vanVia de televisie is geen suc- ever n Europa en Amerika. Het ipese Sky Channel, die het ^and ramma „Space Shopping" en g iet scherm bracht, is dan 31yra gestopt met de uitzending dooi n. Of het later zal terug- an »nt is niet bekend. In Ame- zijn de meeste tv-stations met de show gestopt of ien het verplaatst naar de telijke uren. projecten en was onder meer bezig met een door Annie M.G. Schmidt en haar zoon Flip van Duyn geschreven serie en een door Dimitri Frenkel Frank bedachte comedy-reeks waarin Ton van Duinhoven de hoofdrol speelt. Voor 1990 had hij een vierdelige internationaal opge zette reeks in zijn gedachten over het leven van Vincent van Gogh. In hoeverre deze plannen nu zullen worden doorgezet, is nog niet bekend. Ook de toekomst voor de zesdelige documentai re-serie „De Ark" is onzeker geworden. Eikerbout wist er in acht jaar tijd voor te zor gen dat Belbo van vele markten thuis werd. Behalve het maken van tv-producties, voert de maatschappij ook het management van onder anderen Monique van der Ven, Koos Postema en Sonja Barend en is het bezig met het produ ceren van bedrijfsfilms. Volgens Eikerbout was het de enige manier om het hoofd boven water te houden. Hij: „Als we alleen televisie-docu mentaires zouden maken, is de kans te overle ven heel klein. Je redt het alleen als je als een schaap met vijf poten opereert". In de maanden voor zijn plotselinge dood was Ben Eikerbout bezig ook vaste grond onder de voeten te krijgen in de filmwereld. Hij had daarvoor al samenwerking gezocht met een aantal Amerikaanse maatschappijen. De eerste speelfilm van Belbo „Dreamers", een co-produktie met een belangrijke Amerikaanse filmproducent zal hij niet meer in première zien gaan, hoewel hij de rolprent op het Film festival van Cannes al aan meerdere distribu teurs wist te slijten. De rolprent wordt in sep tember uitgebracht. Ben Elkerbouts carrière in omroepland begon in 1964. Hij startte bij de VARA als journalist op de afdeling actualiteiten. Als verslaggever bij „Achter Het Nieuws" maakte hij onder meer grondige reportages over het Midden Oosten. Ook had hij een ontroerend interview met Gol- da Meir, de toenmalige minister-president van Israël. Een deel van dat vraaggesprek werd gis teravond door de VARA-tv herhaald. Verder werkte hij bij deze omroep als regisseur/produ cer en als redacteur/presentator. In 1976 werd hij adjunct-directeur tv. Een woordvoerder van de VARA liet weten diep geschokt te zijn door de dood van Eikerbout. „Hij is in zeer veel op zichten van groot belang geweest voor de VARA". Rob Out zei gisteren ontzettend te zijn geschrokken. „Ik zal hem missen. Hij was een goed en inventief journalist". Eikerbout wordt morgenmiddag op de Joodse begraafplaats in Hoofddorp begraven. n- st-presentator tionale Hitparade iVERSUM In verband de vakantie van Ferry t zal het tweede deel van Nationale Hitparade top die de TROS elke donder- op Radio 3 uitzendt, op de derdagen 9, 16 en 23 juli, en 16.00 en 18.00 uur, wor- gepresenteerd door gast- lentator Tom Maat. De pre- Ijatie zal tussen 14.03 en uur, zoals gebruikelijk, in 4den zijn van Jeroen Soer. rieënhalve ton por „Ferry Aid" NDEN De Ferry Aid iadigheidsshow, die Sky innel op 28 juni uitzond ft tot nu toe ongeveer 000 gulden opgebracht, ry Aid werd in het leven oepen na de ramp met de rboot Herald Of Free En- irise. Het geld is bestemd r nabestaanden van slacht ers van de ramp. drieënhalve ton is de op- ngst uit de kaartverkoop voorstelling in het inse Palladium op 21 L De verkoop van de door geproduceerde videoban- ran de voorstelling zal verwachting nog meer steun geven aan het HILVERSUM Van een ge bouw wordt wel eens gezegd, dat als het kon spreken het dra matische verhalen zou kunnen vertellen. Nu kan het kamp Westerbork, later Hooghalen en ook wel Schattenberg geheten, niet praten, maar bij mensen die er verbleven of er nabij woonden, loopt de mond er nog van over. Die moet je alleen zien te achterhalen. Hiermee hebben de twee jonge filmers Ruud van der Laan en Ruud Sturm zich beziggehou den als eindexamenstuk voor de Nederlandse Film- en Tele visie Akademie. Zij lieten onder de titel „Ergens in Nederland" de geschiedenis van dit beruch te kamp op de Drentse hei in woord en beeld herleven. AVRO-tv nam er notie van en zendt de film vanavond uit op Ned. 1 om 23.05 uur. Er bestaat in Nederland biina geen onherbergzamer plek dan het stuk schrale hei achter de Drente gemeente Westerbork. Uitgerekend daar liet de Neder landse regering eind jaren '30 een kamp bouwen om joodse vluchtelingen uit nazi-Duits- land op te vangen. Voor de keus van juist die plaats werd in het parlement ook uitleg gegeven. Hitler gold toen nog als „bevriend staats hoofd". Dit als uitvloeisel van de Nederlandse politiek van strikte neutraliteit. Men wist van Duitslands voorbereiding op de oorlog, maar ons land zou niet onder de voet gelopen kun nen worden, omdat de waterli nie haar deugdelijkheid zou be wijzen. Binnen vijf dagen na 10 mei had het onder de voet lo pen toch plaats. Er verbleven daar toen enige duizenden gevluchte joden. Blijkbaar keken de Duitsers er niet naar om en lieten de bewa king over aan de Nederlandse marechaussee. Het troosteloze beeld van Westerbork. Berucht Waar dit alles uiteindelijk toe leidde, verhaalt in deze film een joodse vrouw. Zij kan haar emotie tenauwernood de baas als zij de geschiedenis vertelt over het afvoeren van haar fa milie en over de volkomen zin loosheid van het bestaan in dat kamp, in afwachting van de portatie. Een joodse man, vroe ger in Leiden woonachtig, schreef destijds een brief naar studenten van de Leidse uni versiteit om de mensen daar at tent te maken op de verschrik kingen in dat doorgangskamp. Hij overleefde de ellende en kan nu opnieuw die bpef voor lezen. Een aangrijpend mense lijk document. Filmers van der Laan en Sturm kozen voor de vormgeving voor eigen originele beelden. Dat ziet de kijker er helaas niet aan af. Zij hadden hun script gereed vóór de Fransman Claude Lan- zmann met zijn „Shoah" in de bioscoop en op de televisie ver scheen. Deze koos voor het la ten vertellen van de verschrik kingen door overlevenden en naburige bewoners van de ver nietigingskampen, terwijl hij de betreffende duivelsoorden al door statisch op de achtergrond vasthield. Die stijl van werken treft de kijker ook aan in „Ergens in Nederland". Er naar gevraagd vertellen de beide filmers: „Wij hadden onze film in opzet ge reed. Wij wilden het kamp la ten spreken door er mensen over te laten praten. Toen kwam ineens die overweldigen- FOTO: ANP de film van „Shoah". Wij zagen dezelfde methodiek van wer ken. Moesten wij daarvoor ons script veranderen? Wij meen den van niet. Er is blijkbaar maar één manier Om dat soort verhalen filmisch te vertellen. Wij kunnen nu natuurlijk moeilijk volhouden, dat wij de ontdekkers van die stijl zijn". De filmers namen het later lege interieur op en rekenden het aantal vierkante en kubieke meters uit. Ze laten de kijker weten waar en hoeveel bedden er moeten hebben gestaan. Van een redelijk onderkomen kun ie niet spreken, waar soms 20.000 mensen verbleven was slechts Elaats voor 10.000. [a de oorlog kregen de politie ke delinquenten er een plaats, NSB-ers en andere misdadige heulers met de vijand, waarbij de SS-ers nog eens extra achter dubbel prikkeldraad gevangen werden gehouden. Molukkers Nog weer later vonden de Indi sche Nederlanders er een on derkomen, vooral veel Moluk kers. Zij hadden voornamelijk in het KNIL gediend, Het Ko ninklijk Nederlands-Indische Leger. Zij waren bij de Indische vrijheidsstrijders persona non grata, ongewenst volk. In of vanuit Nederland zouden zij de kans krijgen een nieuwe toe komst op te bouwen. Een goede start daarvoor in Westerbork mocht minstens als twijfelach tig worden beschouwd. De boeren in de buurt kunnen nog navertellen hoe in veel ge vallen de Westerbork-verblii- vers als verplicht tewerkgestel- den werden behandeld. Dat le verde door de jaren heen goed kope arbeidskrachten op. Men behoefde ze niet te betalen, maar een beetje boer zorgde er wel voor, dat er wat te eten viel, een aanvulling op het schrale centrale keuken-menu. Westerbork is intussen tegen de vlakte gegaan. Het vrijkomende beeld dat de natuur nu biedt komt niet minder troosteloos over dan voorheen die kille ba rakken, waar zoveel treurig menselijk bestaan werd door staan. Er wordt nog gerept over mo gelijkheden tot ontvluchting uit dit kamp. Onbegonnen werk, Je kwam voorbij het prikkel draad in een onherbergzaam stuk natuur terecht Waarom zou je zoveel moeite doen om enkelingen te bevrijden, terwijl ie duizenden aan hun droevig lot moest overlaten? Niets onbe vredigender, zo blijkt uit de antwoorden op die vraag, dan enkelingen bevrijden en dui zenden onbevrijd laten. TON OLIEMULLER ^Nederlan^ NEDERLAND 1 AVRO 14.50 D The best years of our li ves, Amerikaanse speel film uit 1946 van Robert A. Sherwood. Met o.a. Myrna Loy, Frederic March en Dana Andrews. Al, Fred en Homer, oorlogsveteranen, leren elkaar kennen in het vliegtuig terug naar huis. Er breekt een moeilijke pe riode van aanpassing aan NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.40 Country camera (slot), ze vendelige documentaire serie over de natuurfoto graaf Simon King en zijn geboortestreek West- Country 18.05 Uit het archief van het North Sea Jazz Festival (slot), muziekprogramma met archiefopnamen van Great Guitars, Mc Coy Ty- ner. John Scofield, Monty Alexander en Wayne Shor ter. Presentatie: Pirn Ja cobs 19.00 CD Prinsengrachtconcert, muziekreportage m.m.v. de pianist Daniël Wayen- berg en de Frans-Israëliti sche vlolist Ivry Gitlis (herh.) NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 Sterrenslag plus (1). serie van zeven sport- en spel- programma's vanuit de Ef- teling bij Kaatsheuvel, in het teken van een loterij actie waarvan de op brengst is bestemd voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Drie teams van bekende Ne derlanders, AVRO-mede- werkers, acteurs en Ne derlandse artiesten treden tegen eikaar in het strijd perk. Presentatie: Sandra Reemer en Paul de Leeuw 22.12 STER-reclame 22.17 AVRO's Te Ie vizier, infor matieve rubriek waarin uit gebreid aandacht voor euthanasie op langdurig coma-patiënten, naar aan leiding van de affaire Sti- nissen. Pieter Varekamp ontvangt In de studio een aantal familieleden van co mapatiënten die hun me ning zullen geven over dit vraagstuk. Voorts een ge filmd portret van Oliver North, die vanaf vandaag In Amerika verhoord wordt over de Iran-gate affaire 23.05 Ergens in Nederland, do cumentaire over de herin neringen van de opeenvol gende bewoners van het kamp Westerbork 23.50 Ontdek je plekje, fllmlm- pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: Wlnsum NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven slechthorenden NEDERLAND2 NOS 15.30-16.45 m Studio Sport. Wielrennen: Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Epinal Troyes over 211 kilometer. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen 17.55 Studio Sport extra. Wiel rennen: Ronde van Frank rijk, samenvatting van de vandaag verreden etappe Epinal - Troyes 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 (EGregorio (slot), tweede lige Peruaanse tv-film over de Peruaanse jongen Gre- goria. Als zijn vader sterft is de twaalfjarige Greorgio gezinshoofd. Er moet geld op tafel komen IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktuallteitenru- briek waarin een reportahe voor de kerk en de opposi tie in Zuid-Korea. Verder een aandacht voor de Ne derlandse bisschoppen die voor een dynamisch ka tholicisme op rooms-ka tholieke scholen pleiten NOS 20.00 De geest van Sharpeville (Sharpville spirit), docu mentaire van Elaine Proc tor over een ontmoeting met bewoners van de zwarte woonwijk Sharpvil le in Zuid-Afrlka, dat van wege verschillende bloedi ge opstanden symbool Is geworden voor de onbuig zaamheid van de blanke minderheidsregering en het Apartheldsbeleid. De film begint op 20 Juli 1985, de dag dat in Zuid-Afrika de noodtoestand werd af gekondigd en zwarte woongebieden tot verbo den terrein voor buiten staanders werden ver klaard. Proctor en haar filmploeg moesten derhal ve snel en In het geheim 20.50 CDHet land houdt niet op waar de zee begint, film- verslag van een oceano- grafisch onderzoek in de wateren rond Indonesië 21.30 Television, dertiendelige Engelse documentairese rie over de geschiedenis van de televisie. Afl. 2: Het begin van de wedloop. In Japan, Duitsland, Amerika en Rusland werkten ge leerden bijna tegelijkertijd aan het bruikbaar maken van beelden voor televisie- uitzendingen 22.30 Journaal 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden b-16.45 Ronde Ven Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Epinal - Troyes. Com- i mentaar: Mare Stassijns en Mark Vanlombeek E Nieuws in teletekst 0 Tik Tak, kinderserie (herh.) 8 Plons. Afl.: Plons en de vogel tjes (herh.) 0 Soldaat en ik (Soldier and me), negendeilge Engelse serie met Gerald Surfrist en Richard Willis. Afl. 3: Alibi. Jlm en Sol daat waren getuigen van de te- rechstelling van de gehandi capte. Wanneer ze hun verhaal doen bij de politie, worden ze meegenomen naar het huls van het slachtoffer. De bewus- e man zit tot hun verbazing le vend en wel thuis S Tour *87, samenvatting van de rit van vandaag D Onbekende wereld (Explore), documentaireserie over nage noeg verdwenen beschavin gen. Afl. 11: Wegen en licha men in Nubië (1, herh.) 3 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met o.a. Rowena Wallace, 1 Peter Phelps en Pat McDonald i program- 0 Kunst-zaken S Mike, praatshow met Mlke Vendrengh, rechtstreeks vanuit Oostende S Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepstichting S De koele krijger (Cold War rior). achtdellge Engelse spio nageserie met Michael Demi- son, Dean Narris, Lucy Fleming e.a. Afl. 4: De man van Damas cus. Een van de gevaarlijkste terroristen ter wereld, dr. Nasr Riffi, neemt zijn intrek In een hotel in Genève waar hij een wapendeal wil afsluiten (herh.) 12.55 - Zaterdag is het vijftig jaar geleden dat de Amerikaanse componist George Gershwin overleed. Vanavond daarom een muzikaal portret van hem op Duitsland 2 om 20.00 uur. FOTO: SP DUITSLAND 1 3.00 Star Festival Knokke- Hoist 1987, rechtstreeks ver slag van dit muziekfestival, waaraan vijf landen deelne men. Vandaag: België, met Jo- han Verminnen en Toots Thle- lemana (stereogeluid vla BRT 1 radio) BF 1 '•30 >15 16.45 Tour Onem, vacaturebank L'ecran dee vacancee Journaal Co soir, regionaal journaal Lotto/Joker Journaal Tour de France, samenvatting Contacts, verkeerstips Lee eentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Argentinië oen land van ruimte E Clné-Club de minuit: La reine de Broadway (Cover Girl), Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Charles Vldor. Met Rita Hayworth, Gene Kelly, e.a. Danny's verloofde, Rysry, wil meedoen aan de verkiezing van 'De Ideale Bruid'. Danny wil liever niet dat zij zich hier mee Inlaat maar haar besluit staat vast Laatste nieuws 15.50 16.00 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 23.55 00.00 Bambinot - Oer Wunedikln- derautomat, zevendelige serie naar een vertelling van Josef Nesvadba. Afl. 5: Geiegenheit macht Dlebe Spaas am Dienstag, kinder magazine met o.a. Mickey Mouse, Donald Duck, Beertje Paddington e.a. Tagessehau Hier urvd Heute, regionaal ma gazine Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst Vandaag: Kon rad Beiklrcher, carbaretier MoselbrUck, tv-serie. Afl.: Grosse Lie be Turf, tv-serie. Afl.: Der grosse Pott Programma-overzicht IE Tsgesschau Wae bin ich? Beroepen raden met Robert Lembke Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Barbara Bell Geddes. Unda Gray e.a. Afl.: Ausser Kont rol Ie Tagesthemen, actualiteiten Kulturwelt: Marc Chagall, der Maler mil den eieben Fingern, portret van deze schilder Tsgesschau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kuton- kampff DUITSLAND 2 15.30 16.15 Ferienexprees, tips, amuse ment en spanning 17.00 17.15 17.45 18.20 BQffela (3), jeugdserie naar de roman 'Hanta Yo' van Ruth Bee be Hill. Met Robert Bei- tramn, Devon Erlcson, Victoria Racimo e.a. Heute Tele-Ulustriert*. Actualiteiten, sport en amusement Tom A Jerry, tekenfilmserie tv-serie met Grit Boettcher, Rijk de Gooyer. Joseline Gas- sen e.a. Afl.: Die feme Geliebte 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Hauptsache Stückzahl, reportage over het uitzichtloze werk aan de lopen de band van een etectronlca- bedrijf 20.00 George Gershwin: Musik war eein Leben, muzikaal portret van de grote Amerikaanse componist George Gershwin 21.45 Heute-Journal 22.10 Vater dee A bend lende», her denking en overweging rond de doop'van de heilige Augus- tlnus, 1600 Jaar geleden 22.40 S3 Das kleine Femeehspiel: Die andere seite der Münze, acht korte documentaires over Chili, voornamelijk gemaakt door Chilenen 00.30 Heute DUITSLAND 3 16.00 Telekolleg II, cursus wiskunde. Les 7: Kreisberechnung 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tageeechau 20.15 Auslandsreporter. Ulrtch Wtc- kert uit Frankrijk: Roquefort 20.45 Rttckblende, documentairese rie. Afl.: Vor 100 Jahren: Ead- weard Muybrtdgea Animal Lo- 21.00 Nonstop Nonsens, cabaretes ke serie met Dieter Hallervor- den. Afl. 11: Didis erste Schlf- fenreise, komische sketches (herh.) 21.40 Menschen In NRW. 'Trude Herr - Ich bin ein Vagabundln', portret van deze actrice en schrijfster 22.15 Drei vor Mittemecht: Nouo Arm ut - Der Preia fOr den Wohlstand, discussieprogram ma. Aansluitend: Laatste BBC 1 14.50 17.10 18.00 18.10 Cricket vanuit Leeda Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Kwicky Koala Show' en 'Wlz- bit' John Craven's Newsround, jeugdjournaal Eurekal Informatief kinderpro gramma. Afl. 5: War and medi cine The wild aide of town, docu mentaireserie over natuur In en om de stad. Afl. 2: The mea dows of yesterday London plus, regionaal nleuwsmagazine CD No place like home, come dyserie met William Gaunt, Pa tricia Garwood, Marcla Warren e.a. Afl.9: Great uncle Herbert (EEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tulty e.a. Juliet Bravo, politieserie met o.a. Anna Carteret en Martyn Hesford. Afl. 1: Abuse (herh.) Points of view, discussiepro gramma Nieuws, 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.50 22.00 22.30 Joe's ark, toneelstuk van Den nis Potter met o.a. Freddie Jo nes en Angharad Rees. Regie: Alan Bridges (herh.) 23.35 Jasper Carrott says: Stand up America (1), serie van zes pro- gramma's waarin Jasper Car rott Jonge Amerikaanse komie ken voorstelt. Vanavond zij dit Gilbert Gottfried, Jerry Sein feld, Fred Stoller, Joe Bolster en Rita Rudner 00.10 Ken Horn's chlneeo cookery, achtdellge culinaire serie over de Chinese keuken. Afl. 1: Pe king duck (herh.) 00.35 Weerbericht BBC 2 16.00 16.03 Gardener's world, tulnmagazl- ne (herh.) 16.30 Sanding ham trials 17.00 Nieuws en weerbei 17.05 Gevarieerd programme 17.15 Cricket vanuit Leeds 19.10 Tekenfilm 19.35 D R.K.O.-cyclus - Thrillers A Chillers: King Kong, Ameri kaanse speelfilm uit 1933 van Merian C. Cooper en Ernest B. Schoedsack. Met Fay Wray, Bruce Cabot, Robert Arm strong e.a. 21.00 Entertainment U.8JL, serie programma's van Jonathan King over de Amerikaanse amusementsindustrie. Afl.: Al buquerque, waarin o.a. ge sprekken met de Israëlische filmproducer Yoram Globus, die zeer veel succes heeft in Hollywood en acteur Roddy McDowell 21.30 Brass tacka. Informatieve serie met kijkersreacties. Afl.: Ener gy for life?, over mensen die steeds meer moeite hebben met het betalen van hun gas- en elctrarekenlng 22.00 The long hot summer (1), Amerikaanse miniserie uit 1985 van Stuart Cooper. Met Ava Gardner. Judith Ivey, Don Johnson e.a. 23.25 Cricket, samenvatting 23.40 New anight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30-01.00 Cricket SKY CHANNEL 16.00 (E The Pat Sharp Show, pop- programma 16.30 CD UK Despatch, popprogram- ma met Engelse hits 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Un da de Mol en DJ Kat 18.00 D Dennis, comedyserie. Afl.: Keep off the Grass 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: The wiblet get you if you don't watch out 19.30 The Quest, westernserie. All.: The captive 21.15 Chuck Connors - Great wes tern theatre, westernserie 22.15 US College Football 23.15 IS UK Despatch (herh.) ".45-00.45 IS The smash great vt- (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Papal Live Show, poppro gramma met Nino Flretto 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Young Sherlock, dramaserie over de jeugdjaren van Sher lock Holmes, met Guy Henry In de hoofdrol. Afl.: The unexpec ted visitors 18.30 Black Beauty, tv-serie met o.a. Mark Lester en John Nettleton 19.00 Game show 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough Presents: The living planet, natuurfllm- serle. Afl.: The community of the skies 20.30 Are you being served? Come dyserie met o.a Wendy Ri chard, Jonh Inman en Mollis Sugden 21.00 Silent Reach (1), miniserie over de conflicten tussen Au stralische mljncorporatles en de plaatselijke bevolking, de Aborigines. Met in de hoofdrol Robert Vaughn 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europoes weerbericht 23.35 Tommorow's World, poputalr- wetenschappelijk magazine 00.00 Music special: New Brighton Rock, registratie van een pop concert In het zwembad van New Brighton. Met o.a optre dens van Frankie Goes to Hol lywood. Nik Kershaw. Nick Lowe en Helen Terry 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 Th» Pspsl Uvs Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 Th» Face TV 5 16.05 Julie misdaadserie 17.35 La Maison de TF1, knutaelru- brtek 18.00 Récréatlon, klnderprogra.a 18.40 Dee chiffre» et dea lettres, spelprogramma 19.00 Grand Public, amusements programma 20.30 Julian Fontanee Magistral misdaadserie 22.00 Journaal 22.30-00.10 Ls Cine-Club de TV5: Llmprecsteur, Franse speel film uit 1977 van Jean-Louls Bertucelll. Met o.a. Michel Pic- coll en Jean Yanne NEDERLAND 1 VOO 15.00 Saebert 15.10 Ghoetbus- ters 15.35 Club Veronica Clipe 16.15 01 Ra mbo 16.40 Only on# earth, do cumentaireserie 17.05 Family Ties, comedyserie NOS 17.30 W6 Journaal VOO 17.40 Veronica Sport NEDERLAND 2 NOS 15.30-16.45 CS8tud» Sport Ronde van Frankrijk, rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Troyes - Epinay sur Sen art BRT 1/RTBF 1 15.30-16.45 Ronde van Frankrijk DUITSLAND 1 09.45 ARD-ftatgetoer 10.00 Tagee echau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 10.55 Was bin ich? 11.00 Rstssbildsr sus dsr DDR (herh.) 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tsgesschau 14.55 O Fury, tv-serie 15.20 WUdschweinge- schichten 15.35 Wilde Tier» 15.50 Tagssschau 16.00 Ein deutsches RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.08 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19412 VPRO: Boeken. 2t02 EO: Samen zingen met Aria Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22JB2 Hemelsbreed. 7730 Als mensen veranderen. 234)7 NOS: Met het oog op morgen. 004)2 VARA: De nacht klinkt anders. 0t02 Muziek In de nacht. 064a VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 1840 VPRO: Pluche en Plastic. 194)0-074» Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 184» NOS: De Avondsplts. 194a VARA: Dubbellisjes. 204a Popkrant. 214a Vara's Vuurwerk. 2240 VARA's Poppodium. 234tt Tracks RADIO 4 1840 NCRV: Lied van de wéék. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18X0 Muziek m vrije tijd. 19JO Kamermuziek. 204» Nieuws. 204» La vtda breva, opera van De Falla. 2t30 Liter ama. portret 16.45 B John Diamond, En gelse tv-film 17.45 DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.30 Heute 14.35 Main Name 1st Hase 15.00 Ptppl Langstrumpf 15.30 Fe- risnexpress 16.05 Dis Höhlsnkinder 16.30 Neus» sus Uhlsnbusch 17.00 Heuts 17.15 Tsle-illustrisrt» 17.45 Ich heirats sin» Familie- BBC 1 07.35 Pink Panther 07.55 Nieuws 08.00 Brsakfsst time 10.00 Journaal 10.05 Dsllss (herh.) 10.50 Tekenfilm 11.00 Journaal 11.05 Neighbours, tv- aerie 11.25 Children's BBC 11.55 F tv» to sloven 12.00 Nieuws 12.05 Manhunt on Mystery Island 12.15 Tekenfilm 12.30 Whits horses 13.00 Nieuws 13.05 Arthur Negus enjoys 13.30 Wildlife on One 14.00 Journaal 14.25 Neighbours, tv-serio 14.50 D Good bey e Mr. Chip», En gelse speelfilm uit 1939 16.40 B care 17.10 Body- SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08.30 IE Sky Trax. Popmzuiek 13.10 The Best of a Country Practice 14.00 Ask Dr Ruth 14.30 City Lights 15.00 Thrillasefcers 15.30 The Deputy 16.00 E Sky Trax. Popmuziek 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffreys Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmordals Farm 11.00 The Goodies 11.30 Si mon Potter 12.30 Not Pursuit 13.30 Tomorrow*» World 14.00 Europese weerbericht 14.05 8ons and Daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Ghoetbuetsrs 16.00 The Pepsi Uve 8how 17.00 23.» Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Ut er am a-Poëzie. 184» Daar waar de molens staan. 18X0 NOS: Homonos. 194» Programma voor buitenlandse werknemers. 20X0 TELEAC: Andlamo. 214» Gezond sporten, (herh.) 2130 Gezondheidsvoorlichting. REGIONAAL Radio West: 174»-184W Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30 Actualiteiten, 184» Lelden Poli tiek 194» Voorschoten Lokaal 2800- 214» Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 1830 Radio Rijnmond Getapt. 174»- 1820 Cultuur, nieuws en sport. 18» Actueel. 1830 De BRT Big Band. 18X5 Beroepsbelangen van de mid denstand: het NCMV. 1855 Beiaardmuzlek. 1810 Actueel. 19.33 star festival, Knokke-Heiat. 23 30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee - rock golf. 224» Mldzomemachtsdroom. 2830-024» Twee tot twee. BRT 3 18» Aktueel. 1830 LJszt, mens en musicus. 19.33 Intermezzo. 19X3 Uil een verborgen kamer. 20X0 Nieuwe muziek concert met het Symfonieorkest van de Nord- deutsche Rundfunk. 22.» Strijkkwartet. 23X0-2845 De A bend musik van Die trich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) ar sa VARA: De rode draad. 1807 TROS: TROS Aktua. 1820 Het Journalist en forum. 144» NOS Radio Tour de France. 174» EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 074» VOO: Ook Goedemorgen. 094O Muziek terwijl u werkt 114» Kletskop. 124» Will wil wel. 144» Terug m de tijd. 1803 Nederland Muziekland. 174» NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 074» EO: Ronduit Music-time. 094» Muziek motief. 09X7 EO-Metterdaad Hulpverlening. 104» Golden gospels. 114» Country Trail. 124» Ronduit op 3. 1803 VPRO: Toga Party. 144» De Wilde Wereld. 174» Ronflonflon met Jacques Pla fond. 4 Nieuws. NCRV: Preludium. Nieuws. Het levende Woord. Platen nieuws. Te Deum Laudamus. 0815 Onder de hoogtezon. 104» Kamermuziek uit de f 1830 Orkestpatet 1800 Nieuws. 134» EO: Lunch Concert 144» Songs of Praise. 14X0 Solisten. 154» AVRO: In de kaart 174» 't la een wonder. RADIO 5 0800 Nieuws. 0802 N OS-S port iet. 0825 Waterstanden. 0830 RVU: Leesvoer. 1800 TROS: De duvel Is oud. 1100 TROS Postbus 270 - Mlefce Telkamp. 124» Nieuws. 124» IKON: Het oog van de naald. 074» 074» 08» 18» NOS Midweekmagazine. 1800 TROS: TROS Schlagerfesttv* 17X0 TROS HuiswerkUjn op vakantie. REGIONAAL Rad» West: (via FM-frequentle Rad» 1) 07.15-0800 Ochtend magazine. 124»-134» Lunchprogramma met ac tualiteiten. land- en tuinbouw, regio naal nieuws, de utt-tlp van de dag en 'Hebbes'. Rad» Rijnmond: Om 07X8 0800 en 0830 Regionaal nieuws, weer en verkeer. Tegen achten de co lumn en om 07X5 en 08» Quiz en Waarachtig. BRT 1 05X1 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. Knokke. 11X0 Het vermoeden. 18» Actueel. 1833 Rad» Tour. BRT 2 05X0 Goede morgen, morgen. 0812 Zomergroeven. 104» Met de deur In hu» 11X5 Medlatips. 124» Regioprogramma. 18» Made In Germany. 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0815 Ochtendvartatlee. 0815 Matinee. 104» Woord programma. 10X5 Gabriel Pterne en Albert Roue- 18» Aktueel. 1830 In zuidelijke richting. 144» Een Franse operette: Clboutot- te, van Reynaldo Hahn. 18» Kamermuziek. 1850 Postludlum

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15