jRi jnsburgs woonwagenkamp komt niet aan Waardlaan Gratis. Maar niet zo maar 3 Horeca verdeeld over Promotion Noordwijk Staatssecretaris Hervormde gemeente prmïnciefonds financiële problemen We zien u graag terug. Ambassadeur opent Von Bartels expositie Nieuwe groepscommandant Sassenheim geïnstalleerd BURGERLIJKE STAND Geluidsoverlast in Noord wijk EXPOSITIE IN "T HUYS DEVER JAAD VAN STATE HONOREERT BEZWAREN OMWONENDEN stemt m met onderzoek naar Voorschoten in grote AIFIDEN OMGEVING EeidaeSoivuvtd [erste steen ïanege Lisse coJSSE Wethouder van den Berg van atijisse legt vrijdag 10 he de eerste steen ooor de nieuwe bin- mïnmanege van de bi reniging landelijke iterij Lisse en om eken. De wethouder ^at die gedenksteen kjggen samen met de 50 lorzitter van de ver- 51 liging» de heer J. F. .3 Ree. Dat gebeurt -ejin 16.00 uur op het jp uitercentrum aan de ie ooversbroekdijk. Elk jaar een avondmarkt VOORSCHOTEN Voorschoten zou jaarlijks in september een keer markt op de vrijdaga vond moeten houden. Dit stelt de Marktcommissie in haar jaarverslag over 1986 naar aanleiding van de grote belangstelling voor de avondmarkten die vorig jaar zijn gehou den. Öe vrijdagse markt is opgericht in maart 1961. Elke marktdag prij zen 50 marktkooplieden in 81 kramen en 6 ver koopwagens hun waar aan in de Voorstraat NOORDWIJK Er kwamen gisteravond bij de Noordwiikse politie nogal wat klachten bin nen van geluidsoverlast. Voor- namenlijk mensen die in het Huis ter Duin-complex wonen, ondervinden hinder van het lawaai van het uitgaanscen trum aan de Grent. De muziek staat vaak te hard, soms een overschrijding van de maxi maal toegestane geluidssterkte tot boven de 72 decibel. Bo vendien zorgen het verkeer en de drommen mensen ook voor heel wat lawaai, aldus de poli tie. Schuur gaat in vlammen op VOORSCHOTEN Een schuur in de tuin van een woning aan de Karei Bormanlaan is vannacht om ongeveer half één geheel in vlammen opgegaan. De oorzaak van de brand is nog onbekend. In de schuur stonden meu bels, een caravan en houten planken. Alles ging verloren. De brandweer is een half uur bezig geweest om de brand te blussen. Het schadebedrag is nog on bekend. LISSE In 't Huys Dever begint op 11 juli een expositie van pentekeningen en aquarellen van John de Man. Erik Visser exposeert tegelijkertijd gouaches. De expositie duurt tot 26 juli. Johan de Man uit Lisse heeft enkele jaren in de grafische sector gewerkt. De invloed daarvan is sterk te rug te vinden in zijn pentekeningen want hij werkt met scherp begrensde vormen. Erik Vis ser uit Nieuw-Vennep heeft na zijn opleiding in Zwolle gewerkt als reclame- en decoratieschil der. Zijn gouaches zijn figuratief en non-figura tief. De expositie is te zien in 't Huys Dever, Heereweg 349a in Lisse. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Op maandag is de expositie gesloten. De toe gang is gratis. DINSDAG 7 JULI 1987 PAGINA 11 UNSBURG/DEN AAG Het woonwa- ïnkamp van Rijnsburg omt niet tussen het egstgeesterkanaal en de toardlaan. De Raad van tate heeft dit besloten iaar aanleiding van he lvaren van bijna vijftig nwonenden. Eerder wa in de bezwaren van de iwoners afgewezen door t Rijnsburgse gemeente- ad en Gedeputeerde aten van Zuid-Holland. De omwonenden gingen in be roep bij de Kroon tegen de aanwijzing van de lokatie aan de Waardlaan omdat zij meen den dat de lokatie onvoldoen de mogelijkheden biedt tot in tegratie van de kampbewoners in de Rijnsburgse gemeen schap. Ook vreesden zij over last in de vorm van water- en luchtverontreiniging, veroor zaakt door autohandel van de woonwagenbewoners. Dit zou schadelijk kunnen zijn voor de tuinbouw in de directe omge ving. De bewoners stelden verder dat de vestiging van het kampje in strijd is met het bestemmingsplan Buitenge bied dat alleen agrariërs de mogelijkheid geeft daar wo ningen te bouwen. De bewo ners wezen ook een aantal al ternatieve lokaties aan zoals het terrein in de omgeving van de Witte de Withstraat en het Kanaalpad Z.W., de grond aan de Korte Voorhouterweg, een veldje aan de Koningin Julianalaan en terrein aan het Oegstgeesterkanaal en de Oude Rijn. De Raad van State vindt het terrein langs de Waardlaan niet geschikt voor een woon wagenkamp omdat het te ver van de bestaande woningen af ligt. Bovendien scheidt het Oegstgeesterkanaal het kamp van de woonwijk en ligt er een 10 tot 18 meter brede groenstrook langs het kamp. Deze situatie is volgens de Raad van State niet bevorder lijk voor de integratie van de toekomstige woonwagenbewo ners met de Rijnsburgers. De Raad van State vreest verder dat de woonwagenbewoners veel geluidoverlast zullen on dervinden van de Floraband. De Floraband heeft 25 meter naast de plaats waar het kamp had moeten komen een ruim te, waar twee tot drie avonden per week wordt geoefend. De naad van State heeft ook de indruk dat Rijnsburg voldoen de alternatieve lokaties heeft voor de bouw van het woon wagenkampje. De gemeente Rijnsburg moet nu binnen de gemeentegren zen een nieuwe lokatie vinden voor het woonwagencentrum. Op dit moment is nog geen nieuwe plaats bekend. Adjudant A. Troost (links) Is gistermiddag geïnstalleerd als groepscommandant in Sassenheim. Ko lonel J. v.d. Ban feliciteert hem. SASSENHEIM De 39- jarige adjudant A. Troost is gistermiddag in het ge meentehuis van Sassen heim geïnstalleerd als groepscommandant van de Rijkspolitie in Sassen heim en de post War mond. Troost die afkom stig is uit Oud-Beijerland volgt hiermee de vorig jaar overleden groepscom mandant H. Smits op. De benoeming vond plaats on der auspiciën van de districts commandant kolonel J. v.d. Ban in tegenwoordigheid van de stafhoofden van het district 's-Gravenhage. Zowel burge meester A. J. Kret, die bij deze gelegenheid als gastheer fun geerde, als mevrouw G. Hen- drickx-Vlaar de burgemeester van Warmond, richtten zich met een welkomstwoord tot de nieuwe groepscommandant. Kret zei over het toekomstige werkterrein van adjudant Troost: „We leven hier in een rustige gemeenschap. Sommi ge jongelui in ons dorp worden op een soms wat luidruchtige wijze volwassen, maar dat is niets verontrustend, want ze ontwikkelen zich volgens tot rechtschapen burgers". Wat de overige politionele activiteiten van de nieuwe commandant betreft deelde Kret mee: „U zult in uw werk te maken krij gen met uitingsvormen die di- rekt samen hangen met de leefwijze in Nederland: het niet van eikaars spullen kun nen afblijven". Ook mevrouw Hendricks- Vlaar sprak de hoop uit dat er in de toekomst een goede sa menwerking tot stand zal ko men tussen de gistermiddag benoemde commandant, het gemeentebestuur en de War- mondse bevolking. Tevens nam zij de kans waar er bij Troost „alvast op aan te drin gen" dat de agenten die deel uit maken van de Warmondse post in de toekomst meer in gezet worden ten behoeve van de eigen Warmondse ingezete nen. Adjudant Troost zei over zijn werkzaamheden in Sassen heim en Warmond: „De politie leeft tegenwoordig niet meer in een glazen huis, maar mid den in de samenleving. Ik be schouw het als de taak van een groepscommandant reke ning te houden met de wensen van die samenleving. Hoewel er niet aan alle wensen vol daan kan worden er zijn nu eenmaal zaken die de aan dacht vragen en kwesties die de aandacht eisen zal toch in onderling overleg, in ge sprek met de omgeving beke ken moeten worden wat de prioriteit heeft". Ook toonde hij zich bereidwillig mee te werken aan een politioneel be leidsplan voor Sassenheim en Warmond met als uitgangs punt een zichbare en bereik bare politie en een optreden dat zich kenmerkt door rede lijkheid en gematigdheid. LEIDEN Het Instituut Onderzoek van Overheids uitgaven gaat een onderzoek instellen naar de verdeel sleutel van het provincie fonds. Dit heeft staatssecreta ris Nauta-de Graaf van Bin nenlandse Zaken gistermid dag afgesproken tijdens een overleg met vertegenwoordi gers van de twaalf provincies in ons land. Voor Zuid-Holland nam ge deputeerde J.H. Boone de honneurs waar. Zuid-Hol land protesteert al jaren te gen de manier waarop het geld door het rijk uit het pro vinciefonds aan de provin cies wordt verdeeld. Het fonds keert weliswaar 38,2 procent uit aan de hand van het aantal inwoners, maar elke provincie krijgt een vast bedrag van 39,3 procent. Zuid-Holland vindt deze ver deling onrechtvaardig. Door deze verdeling hanteert Zuid-Holland bijvoorbeeld de hoogste tarieven voor de op centen motorrijtuigenbelas ting. Aan de hand van de huidige verdeelsleutel krijgt Zuid-Holland 44 gulden 50 per inwoner. Gelderland krijgt 59 gulden, Overijssel 78 gulden, Drente 142 gulden en Zeeland 157 gulden. VOORSCHOTEN De financiële positie van de Her vormde gemeente in Voorschoten is zeer slecht. De Kerkvoogdij wil daar wat aan doen door een groot aan tal acties te organiseren. Hoewel volgens de laatste op gave de vrijwillige bijdragen in 1987 circa 311.000 gul den zullen opbrengen, waardoor het begrotingstekort nog wat zal dalen, ontbreken de middelen om leningen af te lossen. De leningen zijn onder meer afgesloten om al eerder ontstane begrotingstekorten te dekken. De situatie is zo ernstig, dat indien er een vacature zou ont staan door vertrek van een van beide predikanten (en indien Ds. A.K. van der Schoot zou besluiten vervroegd uit te tre den, is dat tijdstip niet ver meer) van hogerhand geen toe stemming zou worden verkregen om de vacature te vervul len. In mei heeft de Kerkvoogdij zich diepgaand bezig ge houden met deze toestand. Daarna is nagegaan of en in hoe verre betaalde arbeid door vrijwilligerswerk zou kunnen worden vervangen en op welke wijze niet of nauwelijks fi nancieel bijdragende gemeenteleden op hun verantwoorde lijkheid kunnen worden gewezen. Inmiddels is echter een belangrijk voorstel op tafel gekomen, dat in feite beoogt in een klap uit de financiële narigheid te komen en de tweede predikantenplaats veilig te steUen. Dit voorstel houdt in dat binnen ongeveer 1,5 jaar naast de nor male vrijwillige bijdragen eenmalig een extra bedrag bijeen gebracht moet worden van 250.000 gulden. Het plan houdt in het verkrijgen van gelden via kort en lang lopende renteloze leningen of leningen met een laag rentepercentage. Verder denkt de kerkvoogdij aan schenkingen, speciale acties en verwerving van waardevolle artikelen om ze weer te verko pen ten behoeve van de kerk. Het college van kerkvoogden heeft inmiddels dit voorstel aangenomen en doorgezonden aan de wijkkerkraden. „Om het plan te laten slagen is het noodzakelijk dat ieder gemeentelid zich ervoor wü inzetten met het allereerste doel de redding van de tweede predikan tenplaats", aldus een oproep door het college van kerkvoog den in „pe Kerkklok". ner in getal, bleek van oor deel, dat een nieuwe structuur van het bedrijfsleven gereali seerd dient te worden onder aanvoering van de Stichting VVV Noordwijk. Men vreesde, dat de voorgestelde opzet van de Stichting Promotion Noord wijk te geld gaat kosten. Men wees daarbij op de eigen direc teur, met bijstand van een se cretaresse, in een eigen kan toor. Dit alles tezamen wordt een financiële post die geen ruimte overlaat voor de pro motie van de badplaats, werd gisteravond gezegd. In een nogal felle discussie verweten woordvoerders uit de vergadering het bestuur, dat er gemanipuleerd zou zijn met rapporten over de meest wenselijke organisatievorm van het toeristisch bedrijfs leven in de badplaats. Zo zou men min of meer onkundig zijn gehouden over het rapport van het Nederlands Research Instituut voor het Toerisme (NRIT), dat grote waarde hechtte aan een instelling als de Stichting Promotie Noord wijk. De meerderheid van het bestuur wees dit verwijt van de hand, omdat het rapport ter inzage was gelegd en in be stuursvergadering uitgebreid besproken. Ook schriftelijk bleken bezwa ren tegen de gang van zaken te zijn binnengekomen, onder meer van het erelid van de Horecavereniging, Th. Admi raal. Het ledental van de vere niging was een tikje aan de dunne kant, meldde voorzitter Weidema. Van de tweehon derd logiesverstrekkende be drijven, die bij de Kamer van Koophandel staan ingeschre ven, bleken er slechts onge veer 65 betalende leden van Horeca Noordwijk. Met zo weinig leden zag het financië le plaatje van de vereniging er niet rooskleurig uit, merkte de voorzitter op. Daarom riep hij alle hens aan dek om in deze situatie verandering te bren- Sen. Een van de middelen aartoe is het samenbrengen van het gehele bedrijfsleven in één stichting. Tot nog toe dragen de logies verstrekkers, verenigd in Ho reca Noordwijk, aan diverse instanties bij. In de eerste plaats aan de eigen vereniging, de Noordwijkse Ondernemers vereniging, de Evenementen commissie en nog een aantal instellingen. De nieuwe finan ciële structuur gaat uit van to taalbedragen. Voor bedrijven met niet meer dan 10 bedden zou dit uitkomen op 695 gul den per jaar, tot 50 bedden 1285 gulden tot 100 bedden 2135 gulden en meer dan 100 bedden op minstens 3785 gul den. Niemand gaat meer beta len dan hij of zij tot nog toe doet. Voor vakantieverblijven raamde men een bedrag van 1135 gulden. Voor de bardan- cings, die tot nog toe in het ge heel niets betaalden had men een bedrag van 1000 gulden per jaar in het hoofd. Een pro bleem was het treffen van sancties bij niet-betaling. In dit geval zou geweerd kunnen worden uit de VVV-gids. Bij de rondvraag kwam de po sitie van de Toeristische On dernemers Lange veld (TOL) ter sprake. Voorzitter Weide- ma gaf een exposé van de be sprekingen. Het beschikbaar stellen van ongeveer 100.000 gulden voor een speciale recla- meaktie van de TOL zagen de Horeca-leden niet zitten. Op zijn hoogst zouden radio-com mercials iets kunnen opleve ren. Nu bij BP fraaie zwartleren porte feuilles gratis. De damesportefeuille voor 15 spaarkaarten met BP Premie-punten (winkelwaarde f 55,50). De herenporte- feuille, met extra ruimte voor creditcards, voor 16 spaarkaarten met BP Premie- punten (winkelwaarde f 59,20). Beide portefeuilles hebben volop vakken voor auto- en verzekerings papieren, geld en foto's Ook een opberg- vak voor kleingeld. Bijzonder chic, perfect afgewerkt Ga dus tanken bij BP en pak de premiepunten mee. BP premiepompen herkent u aan het spandoek. NOORDWIJK De me ningen in Horeca Noord wijk over de Stichting Promotion Noordwijk in wording zijn verdeeld. Dat bleek gisteravond in een druk bezochte leden vergadering in hotel-res taurant Royal. Een deel van de aanwezigen, en daaronder de meerder heid van het bestuur, sprak zich met voorzitter Sj.C. M. Weidema uit voor de totstandkoming van de stichting. Een van de leden formuleerde het zo: de stichting is bedoeld als een omweg om tot een sa menwerking van het gehele bedrijfsleven te komen, inclu sief de Horeca, de Stichting Zeebad en de VVV. Een ande re stroming in de Horeca, klei- ATWIJK O. Martin on der Gablentz, de )uits ambassadeur in Ne erland, heeft gisteravond n het Katwijkse Museum fficieel de Von Bartels- sntoonstelling geopend, n het fraaie Katwijks usuem hangen meer dan ertig schilderijen van eze Duitse meester, die )ndom de het einde van e negentiende eeuw Kat- rijk als zijn werkplaats oos. Behalve schilderijen, Duaches, of aquarellen an Von Bartels die in atwijk vorm gekregen ebben, toont de expositie erken van de cosmopo- et Von Bartels die in retagne gemaakt wer en. lans von Bartels verkoos aan et eind van de vorige eeuw et romantisch vissersdorpje atwijk als onderwerp van jn schilderskunst. In een tiid, 'aarin de kunstenaarswereld, Idus de heer Von der Ga- entz, bezig was zich uit te rukken in een impressionisti- che of expressionistische orm koos de schilder Von artels voor een eigen roman- ek. De schilderijen ziin daar- oor zeer het aanschouwen faard, maar de naam Von artels is in Duitsland min of teer ondergesneeuwd door ndere kunstenaars uit die ijd. bch is door toeval in Katwijk en uitzonderlijke tentoonstel- Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ling van het werk van Von Bartels te zien. De in zijn tijd zeer gewaardeerde en in de laatste jaren meer en meer in de belangstelling staande Von Bartels gaf namelijk regelma tig een schilderstuk weg, wat in Katwijk goed bewaard werd. Ook zijn in Wassenaar wonende kleinzoon, inmiddels woonachtig in het buitenland, maar voor de tentoonstelling speciaal overgekomen, heeft in de afgelopen jaren regelmatig werk van Von Bartels ge schonken aan het Genootschap Oud Katwijk. Derhalve hangen in het sfeer volle Katwijkse Museum nu een groot aantal zeer interes sante werken van de kunste naar Von Bartels, die op spre kende wijze het verleden in beeld bracht. De expositie duurt tot en met 26 september. De openingstijden van het Katwijks Museum zijn dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Het Katwijks Museum ligt aan de Voorstraat 46 in Katwijk. ADVERTENTIE O. von der Gablentz (links) de Duits ambassadeur in Nederland, heeft gisteravond in het Katwijkse Museum officieel de Von Bartels-tentoonstelling geopend. Rechts burgemeester C. Bos. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORSCHOTEN Geboren: Anniek, d.v. J.W. Veefkind-van der Schoot; Andreas J., z.v. P.C.A.M. Duyvestijn-van Wijgerden; Jeroen s. z.v. R.H. Boerman-Guldemond; Hermina J.M., d.v. C.W. Verheijke-Vermeer; Inge A.E., d.v. Baron van Oldeneel tot Oldenzeel-Zeegers; Femke A.S.M., d.v. J.A. Holt-van Oorschot. Gehuwd: R.J. Filippo en C.Ch Ter Mul; J.H.H. van Berkel en I. de Koning; R. Smits en H.E. van der Luit. Overleden: J. Polder man (79); M. Muit (37); T.G. Steeneveld (87), w.v. Alting.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11