Paus aan basis van Pools wielersucces Aouita laat Kulker achter Lemond weer op de fiets Sport op TV rfTOET Ccidóc Soman! Samaranch geeft Athene Ingoede kans op Spelen '96 KNVB in geweer tegen verboden wedstrijden Geen vergunning voor Fandi Ahmed Vader Koeman assistent bij FC Groningen Koerstips Opschudding bij ploeg van Raas om doping-geruchten Tussentijden ploegentijdrit Van kilometer tot kilometer '5 t 'Waar we deze zomer ook heengaan, het is overal lekker bewolkt...' Zenga met dood bedreigd Albanië terug in internationale sportwereld VRIJDAG 3 JULI 1967 PAGINA 9 jATHENE GrieKenland moet keihard eerfverken voor het verkrijgen van de organi- Bn atie van de Olympische Spelen in 1996. Dan rtfiigal het de Spelen hoogstwaarschijnlijk wel it. 1 oegewezen krijgen. Dit zei voorzitter Juan eg Antonio Samaranch van het IOC gisteren in priii Athene, nadat hij had gesproken met de pisil Griekse premier Papandreou en minister zal tfercouri van cultuur. De Grieken zijn reeds Defcegonnen met de lobby om Athene de dui' )lympische stad van 1996 te maken. In de Jriekse hoofdstad werden in 1896 de eerste Sri noderne Spelen gehouden. „Als Grieken land in 1996 bewijst de Spelen in goede ba- >rm ,en te bunnen leiden- zullen we zien wat ir e^an worden gedaan het evenement perma nent in Athene te vestigen". DEN HAAG Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB is van plan slagvaardiger te gaan optreden ten aan zien van wedstrijden die worden verbo den door burgemeesters. Als een wed strijd door ingrijpen van de burgemees ter op de oorspronkelijk vastgestelde dag niet kan worden gespeeld stelt de KNVB deze voor tien dagen later vast. Gaat de burgemeester daarmee ook niet akkoord dan dient de wedstrijd op de oorspronkelijke dag of tien dagen later te worden gespeeld zonder publiek. Per geval wil het bestuur betaald voetbal bekijken of tegen het verbod van een burgemeester in beroep wordt gegaan bij ae Raad van State. DEN HAAG Fandi Ahmed kan in het komende voetbalseizoen niet voor FC Groningen of een andere Nederlandse club spelen. De Stich ting Arbeidszaken heeft negatief ad vies uitgebracht aan het Ministerie van Sociale Zaken ten aanzien van de verstrekking van een werkver gunning voor de Maleisische voetbal ler. FC Groningen wilde Fandi weer contracteren. Fandi speelde enkele jaren geleden al voor de club uit het noorden. FC Twente en PSV kregen van de Stichting Arbeidszaken dat de werkvergunning voor respectievelijk de Fin Mika Lipponen en de Cana dees Randy Samuel kunnen worden verlengd. GRONINGEN Martin Koeman, vader van zowel PSV'er Ronald als de in België furore makende Erwin, zal het komende seizoen fungeren als assis tent-trainer van FC Gro ningen. Hij tekende een contract voor één jaar. Koeman, die de laatste drie seizoenen de zaterdag eerste klasser Oranje Nas sau onder zijn hoede had, zal hoofdtrainer Rob Ja cobs bijstaan. DEN HAAG Onze tips voor de koersen morgen avond om 17.30 uur in het stadspark van Groningen lui den: le koers: Bram Buitenzorg (6), Ben nie d'Aster (5). Byblow Promise (7); 2e koers: Annigje S (3). Brenda Oostland (7), Angel First (1); 3e koers: Anna Aldorp (7), Aditi Gua- £a (1), Yvolann Detvile (5); 4e oers: Zatopek Junior (5), Betram Rodney (1), Zandra Zuidvelde (4); 5e koers: Assay B (4), Yvet Buiten zorg (6), Wanno van Barke (5); 6e koers: Bas Wielinga (3), Alewyn Bush (2), Annfine Mountain (5); 7e koers: Ymanza Komo (6), Ylongka Randalis (3). Zodia Pluto (8); 8e koers: United Power (4). Zabina Diepnow (1), Welcome Jacky (3). Onze tips voor de koersen van zondagmiddag om 13.00 uur op de baan van Duindigt luiden: le koers: Yonker Ulandia (6), Al ways Rider (4), Zodetia (2y, 2e koers: Dalot (2), Polonius (1). Moon- bat (6); 3e koers: Zisja M (3), Ygor Peterhof (5), Zenith Nora (6); 4e koers: Miss Leone (1), Boxberger Ceasar (3), Rose Bay (9); 5e koers: Brandy Boszorg (10), Acajou (11), Adonis Sickinga (12); 6e koers: Bas- tian d'Almere (3). Zorba del Sol (7), Arrogant G (1); 7e koers: Zebode (9), Zoleo Boslust (4), Adam Buiten zorg (2Y, 8e koers: Silver Look (1), Civic Dancer (10), Nasib Baik (9); 9e koers: Arend (1). Zie die Detvile (7), Always Again (12); 10e koers: Zefar Berkum (3), Zingaro Last (7), Ymir J (10); 11e koers: Yoboko du Bois (7), Perfekt Nevele (9). War Glory (4) Onze tips voor de koersen van maandagavond om 17.00 uur op de baan van Alkmaar luiden: le koers: Champ Rotary (7), Camil Buitenzorg (4), Ceres Yoly (6); 2e koers: Bonheur Westland (2), Betty Worry (4), Beaty Chrantia (8); 3e koers: Arhus Cede (4), Bavonora (8), Agretty (5); 4e koers: Zorkana (3), Zagreb Randalis (4), Zoef van Jea (6); 5e koers: Aphrodite D (1), Amor Boshoeve (4), Yvonne Wil- genhof (6); 6e koers: Yilma Star (2), Ansasja (6), Yorki Helvetia (9); 7e koers: Astrid Tonka (9), Zarco Bel- tiary (8), Zandor van Theo (3); 8e koers: Zarinka Magnus (6), Atlanta (1), Yria P (8y, 9e koers: Yonker Star (8). Zeb van de Lente (9), Zico Ricardo (1); 10e koers: Wanda Volo (5), Wilka Axkit (4), Yvento de Le gume (2), He koers: Zingaresca (1), Zorro Ricardo (7), Arja Woldberg MET JEAN NELISSEN IN DETOUR BERLIJN Paus Johan nes Paulus II heeft er in direct voor gezorgd dat Polen thans zijn eerste gele trui-drager in de ge schiedenis van de Tour de France heeft gekre gen. Vijf jaar geleden zorgde de paus er per soonlijk voor dat zijn landgenoot Czeslaw Lang als eerste Poolse wielren ner van de autoriteiten toestemming kreeg in Ita lië een profcontract te te kenen. Deze Lang heeft op zijn beurt er voor ge zorgd dat Lech Piasecki naar Italië mocht afrei zen. Het was Lech Piasec ki die gistermiddag Jelle Nijdam als leider in de Tour de France onttroon de en de gele trui van hem overnam. Een Pool in de gele trui, de wielersport wordt steeds in- ternationaler. Vorig jaar won de Amerikaan Lemond de Tour, dit jaar zegevierde de Ier Roche in de Ronde van Italië, de Colombiaan Herrera in de Ronde van Spanje en de Amerikaan Hampsten in de Ronde van Zwitserland. De paus, die bekend staat als een sportminnend man, zal met miljoenen andere Polen met plezier de ontwikkelingen op de tweede Tourdag hebben gevolgd. Al is het de vraag of de Polen precies weten waar de Tour is gestart, want in Oost-Duitsland bijvoorbeeld is al wel in een kort bericht melding gemaakt dat de Tour vertrokken is, maar niet waar dat gebeurde. West-Berlijn werd gewoon doodgezwegen. Breed lachend wordt de Pool Piasecki in de gele trui gehesen. Hij is de eerste Pool in de Tour-historie, die dit tricot krijgt. FOTO: AP met Verhoeven het tweede opeenvolgende etappesucces. Piasecki had aan de 23 secon den voorsprong van de kop groep voldoende om Jelle Nij dam te onttronen. Nijdam had zich met zijn team tot het ui- In het ochtendritje van 105 kilometer gleed Lech Piasecki mee in een vluchtgroep van acht waarvan Nico Verhoe ven uit Berkel-Enschot de snelste sprinter bleek. De ploeg van Jan Raas behaalde WEST-BERLIJN De feestvreugde in de wielerploeg van Jan Raas over de overwinningen van Jelle Nijdam in de proloog en Nico Verhoeven in de eerste etappe van de Ron de van Frankrijk werd gistermiddag zwaar getemperd door geruchten over doping. Patrick van Passel zou tijdens de Dauphiné Libéré zijn betrapt op ongeoorloofd gebruik van stimulantia, Rolf Gölz tijdens de Midi Libre. De Westduitser vierde in de Franse etappekoers twee zeges. Na afloop van de rit van gisteren werd Gölz overvallen met de vraag of hij wist op doping betrapt te zijn. De renner raakte er danig door uit zijn evenwicht. Hij zei van niets te weten. Ploegleider Jan Raas was uitermate verbolgen over de do ping-geruchten. „Voor sommigen zijn onze successen ken nelijk moeilijk te verwerken", schreef hij in een haastig op gesteld persbericht. „We hebben navraag gedaan bij de be treffende wielerbonden in Frankrijk, Nederland en Duits land. De geruchten missen elke grond". Raas herinnerde zich wel dat Van Passel, die overigens niet meedoet aan de Tour, tijdens de Dauphiné betrokken was bij een valpartij. Hij kreeg van de rondedokter een pijnstillend middel. Uit vrees voor een verstoring van de concentratie legde Raas zijn renners een spreekverbod op inzake de dopinggeruch- ten. De Zeeuw had gistermiddag de grootste moeite Gölz, die al acht overwinningen behaalde dit seizoen, te motive ren voor de ploegentijdrit. terste verzet, maar in de stra ten van West-Berlijn bleek al spoedig dat het onmogelijk is een peloton van 207 renners in de hand te houden. Klein wonder In de namiddag inspireerden Lech Piasecki en Czeslaw Lang de Del Tongo-ploeg van Giuseppe Saronni tot een for midabele inspanning, waar door de ploeg als tweede ein digde achter Carrera. Piasecki kon zijn gele trui behouden. De tweede plaats van Del Tongo was een klein wonder, want de in Italië nog steeds als een kampioen gevierde Giuseppe Saronni had hele maal geen zin in deze Tour. En liet zich door zijn sponsor Alberto Del Tongo alleen na betaling van een enorme ex tra premie verleiden zijn de buut in de Franse ronde te maken. Twee jaar geleden was Lech Piasecki de beste staatsama teur van het Oostblok. Hij heerste in de Vredeskoers als nooit iemand vóór hem had gedaan. Hij won niet alleen vier etappes, maar ook het eindklassement. Een paar we ken later gaf de Russische bondscoach Viktor Kapitanov een tip aan rijwielfabrikant WEST-BERLIJN De lor- matie van Davide Boifava heeft gisteren van start tot fi nish de leiding gehad in de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk, een ploegen tijdrit over 40,5 kilometer. De uitslag van de ploegentijdrit over 40,5 kilometer met de tussentijden bij de 10e en 26e kilometer is: 1. Boifava 2. Algeri 3. Post 4. Köchli 5. Guimard 6. Gisbers 7. Legeay 8. Swerts 9. Neel 10. Raas 11. Rumeau 12. Echevarri 13. Stanga 14. Perurena 15. Bazzo 16. Godefroot 17. De Kimpe 18. Thevenet 19. Griffiths 20. Gonzales-L. 21. Nino 22. Meza 23. Minguez 11.32 29 27 11.33 29.39 11.33 2943 11.39 29 57 11.43 29 50 11.43 29 53 11.47 30.04 11.44 30.00 11.59 30.25 12.13 30.32 11.56 30.29 12.07 30.31 12.03 30.40 12.05 30.44 12.06 30.44 12.08 30.54 11.52 30.47 12.06 30.57 12.14 31.10 12.22 31.10 12.13 31.09 12.36 31.39 12.06 31.04 44.50 44 58 45 17 45 26 45 27 4531 45 50 45 56 46 12 46 14 46.20 46.29 4635 46.38 46.43 46.43 46.58 47.09 47.23 47.24 47.32 48.15 49.48 Ernesto Colnago die de fietsen aan de Del Tongo-ploeg le vert. „Als jullie een goede zaak willen doen, dan moeten jullie die Piasecki contracte ren. Ik heb er zelf ook voor deel van, want als hij prof wordt zijn mijn renners ver lost van hun gevaarlijkste te genstander". Kaper Ernesto Colnago zocht Czes law Lang op die inmiddels dank zij de paus al twee jaar aan het Gardameer in een mooi huis woonde. „Ik krijg ook heel goede berichten over Piasecki van het thuisfront", zei Lang. Afgesproken werd dat Lang Piasecki en de Pool se autoriteiten zou benaderen. De tijd begon te dringen, want er was een kaper op de kust. Roy Schuiten wilde Pia secki voor het nieuwe PDM- team naar Nederland halen. Maar hij schrok ervoor teruj toen de Poolse wielerboni een kwart miljoen dollar vroeg om Piasecki vrij te ko- Etank zij de uitstekende rela ties van Czeslaw Lang hadden de Italianen meer geluk. Na enkele maanden onderhande len gaf de Poolse wielerbond Piasecki vrij in ruil voor 20 nieuwe Colnago-racefietsen en 125.000 gulden. Even nog werd in het najaar de trans actie bemoeilijkt toen Lech Piasecki wereldkampioen werd bij de amateurs in Gia- vera del Montello. De Polen wilden toen de prijs opdrij ven, maar uiteindelijk nam Piasecki toch zijn intrek in het huis van Lang aan het Gardameer. Sindsdien heeft de 'knoest' uit Poznan vooral dank zij zijn enorme vermo gen in het solorijden opzien gebaard. Piasecki won vorig jaar bij zijn profdebuut in de Ronde van Italië de tijdrit Si- nalunga-Siena over 46 kilo meter in de gemiddelde snel heid van 46,726 kilometer. En nu is hij dan nieuwe leider in 's werelds meest prestigieuze wielerwedstrijd. Zijn vriend Czeslaw Lang doet het trou wens ook niet slecht, hij staat vijfde in het algemeen klasse ment. Lech Piasecki heeft aan het Gardameer een passie ont wikkeld voor sportwagens. Hij kon er echter nog geen kopen, aangezien een deel van zijn bescheiden salaris aan de Poolse wielerbond moet worden afgedragen. Dank zij zijn nieuw verwor ven roem zal het salaris van Piasecki door de Italianen ze ker snel worden verdubbeld. Zodat het niet onwaarschijn lijk is dat Piasecki in de herfst van dit jaar al met zijn echt genote Giovanna en dochter- Monica als een vorst langs ie boorden van het Garda meer toert. Opnieuw won een renner uit de ploeg van Jan Raas een etappe. Gisteren was het de beurt aan Nico Verhoeven, die de Italiaan Bottola nipt voor- Klapf foto: ap Te laat 3e Etappe 4 juli 219km West Duitsland •r.s*m ipOonWim Hellbronr lm nf V»!#» Malach Becknangv) 102km 1 ano'rtt 2 mm O Stuttgart De Nederlander Jac van der Poel, uitkomend voor de Belgi sche formatie Swerts, is na de ploegentijdrit uit de strijd geno men. Hij arriveerde als enige van 206 renners buiten de tijdsli miet. De jongere broer van Nederlands kampioen Adri was in de ploeg opgenomen ten koste van veteraan Hennie Kuiper, zijn vaste trainingspartner in West-Brabant In de hard gere den ploegenrit moest Van der Poel afhaken. De formatie van Swerts werd achtste op ruim één minuut van die van Boifava. Van der Poel, dit jaar nog zonder overwinning, arriveerde bij na tien minuten later dan de renners van Boifava. Zesdaagse VANDAAG Nederland 2, 15.00 uur: Ten nis (Wimbledon) MORGEN Nederland 2, 15.00 uun Ten nis (Wimbledon) en Wielren nen (Tour de France). Nederland 2, 17.45 uur: Wiel rennen (Tour de France). Jelle Nijdam keert in oktober terug in West-Berlijn. Niet ver van de plaats waar hij de proloog van de Ronde van Frankrijk won, maakt hij zijn debuut op de winterbanen in de eerste zes daagse van het seizoen. Tussen de Ronde van Frankrijk en het winterseizoen in probeert de tempobeul uit de ploeg van Jan Raas, in navolging van zijn vader, in Oostenrijk wereldkam pioen achtervolging te worden. Uitstapje Enkele Oostduitse burgers konden woensdag een groepje cou reurs van dichtbij bekijken. De Amerikaanse équipe van kop man Andy Hampsten verliet tot verbazing van Oostduitse grenswachten het Westduitse grondgebied bij Checkpoint Charlie. De fietsende cowboys bleken de weg te zijn kwijtge raakt. Na ingrijpen van de grenswachten bleef hun uitstapje naar het Oostblok beperkt tot enkele tientallen seconden. WEST-BERLIJN Bij de Rijksdag starten 207 renners voor de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk over 105,5 km door West-Berlijn. Het is zonnig en warm. 7 km; Eerste bonificatie-tussen- sprint' 1. Bontempi (6 sec.), 2. Ste- venhaaeen (4), 3. Thurau (2). 8 km: Vluchtpoging Cabestany met Capiot mislukt 13 km: Aanval van Colotti. Gallopin, Sarichis. Solleveld, Duclos-Lassalle. De Rooy en Bottoia volgen. 21 km: Tweede bonificatie-tussen- sprint: 1 Colotti, 2. Bottoia, 3. Solle veld. Peloton 1.20 achter. 42 km: Doorkomst Grune Wald Turm (4e cat): 1. Gallopin, 2. Duclos- Lassalle, 3. Solleveld. 55 km: Doorkomst Nikolskoe (4e cat): 1 Duclos-Lassalle. 2. Solleveld, 3. Gallopin. 60 km: Derde bonificatie-tussen- sprint: 1. Colotti. 2. Duclos-Lassalle, 3. Solleveld. Peloton op 3 minuten. 71 km: Bottoia demarreert uit kop groep. 76 km: Valpartij in peloton met o.a. Fignon, Zimmermann, Saronni en Bauer. Giuliani met gebroken sleu telbeen naar ziekenhuis. 78 km: Bottoia minuut voor. Restant kopgroep ingelopen. 80 km: Muller, Jerome Simon, De Rooy, Patry, Verhoeven, Verschue- ren en Piasecki in achtervolging. 84 km: Vierde bonificatie-tussen- sprint: 1. Bottoia, 2. Verhoeven, 3. Verschueren 97 km: Bottoia ingelopen door zeven achtervolgers. 103 km: Solo De Rooy mislukt 105 km: Patry en Muller terugge pakt door medevluchters. 105,5 km: Verhoeven verslaat Bot toia in eindspnnt Piasecki neemt gele trui over van Nijdam. r HELSINKI De World Games in Helsinki moes- m ten het in tegenstelling tot Stockholm twee dagen eerder (Sjöberg op hoog- springen) gisteravond zon- der wereldrecord doen. i m Het dichtst bij kwam de Ma- rokkaan Said Aouita, die in de Zweedse hoofdstad ontbrak U omdat hij niet akkoord ging id met het geboden startgeld. 4 Gisteren liep hij de mijl in 3 minuten en 46,76 seconden, slechts 0,44 seconden boven 32 het wereldrecord, dat de Brit ot Steve Cram twee jaar geleden in Oslo liep. Han Kulker kon het hoge tempo van de Noord- 0 afrikaan, opgejaagd door twee 1 hazen, bij lange na niet volgen d en werd op bijna tien seconaen l» vierde (3.56,37). Dezelfde klassering was ook weggelegd voor Rob Druppers op de 800 meter. Zijn tijd was 146,92. Nelli Fiere-Cooman j® werd net als in Stockholm derde op de 100 meter, weder- 1 om achter het Bulgaarse kop- 3 pel Nuneva/Georgieva. De tijd 3 van de Rotterdamse was giste- 2 ren in Helsinki echter bedui- j dend minder (11,42 tegen 11,23 t seconden). Dramatisch was het uitvallen van de Oostduitse Marlies Göhr. In baan vijf (naast Cooman) greep Göhr, die eerst een valse start had veroorzaakt, halverwege plot seling met een pijnlijke grimas naar haar linkerdijbeen. Het gebeurde op dezelfde plek, waar de Amerikaanse Evelyn Ashford tijdens de wereldtitel strijd van Helsinki in 1983 door een blessure werd getrof fen. Op de mijl leidde de Brit Paul Larkins, de eerste haas, het veld na de eerste ronde in de veelbelovende tijd van 56,28 seconden. Daarna nam de Ca nadees Dave Campbell de lei ding over. Het tempo zakte iets, maar met 1.53,75 na 800 meter was nog van alles moge lijk. Ook toen de klok met nog één ronde te lopen 2.51,47 aan gaf zat een verbetering van het wereldrecord er nog steeds in. Toen hij het verder alleen moest opknappen bleek, dat de huidige krachten van Aouita op het laatste rechte stuk nog iets tekort schoten. Met schok kend hoofd moest hij 0,44 se conden toegeven aan Crams verrichting van Oslo. Er waren meer goede presta ties in de Finse hoofdstad, waar gewoontegetrouw veel atletiekliefhebbers (ongeveer Met een van inspanning verkrampt gelaat is Said Aouita op weg naar een overwinning op de mijl. Hij komt een halve seconde te kort voor een nieuw wereldrecord. foto: ap 20.000) op het gala waren afge komen. Zo zorgde de Zwitserse kogelstoter Werner Günthor voor een ongekende serie: 21.27-22.04-22.17-22.47-22.28- 22.13. De 22.47 meter was slechts zeventien centimeter onder het wereldrecord van de Oostduitser Udo Beyer (derde in Helsinki achter zijn landge noot Ulf Timmermann). Ed win Moses won wel de 400 me ter horden, maar zijn tijd van 49.08 seconden was een diepte punt voor de langbenige Ame rikaan, die echter ruim voor de finish inhield omdat hem toch niets meer kon gebeuren. FOUNTAIN VALLEY Vorig jaar won Greg Lemond als eer ste Amerikaan de Ronde van Frankrijk. Hij dacht aan nieuwe hoogtepunten in zijn wielerloopbaan, maar toen lag hij plotseling in het ziekenhuis. Het was Tweede Paasdag en Lemond werd getroffen door een schot hagel dat zijn zwager tijdens een jacht partij per ongeluk had afgevuurd. Zijn gedachten flitsten naar zijn vrouw en gezin, naar nooit meer wielrennen, naar het ver lies van de zekerheid die hij van zijn succes verwachtte. „Ik dacht, dit is het, het is gebeurd. Jachtongeluk, boem, het is afgelopen met me. Ik was klaar om te sterven". Tien weken la ter is de 25-jarige renner vrijwel hersteld en rijdt hij weer op de fiets. Voorzichtig, een paar makkelijke kilometers tegelijk, niets forcerend. „Ik ben een maand of twee eerder weer op de fiets dan iedereen had gedacht", zegt Lemond. „Ze dachten dat ik wel kon rijden, maar niet serieus trainen". De eerste stap was een ritje van een uur, dat duidelijk maakte hoeveel er nog moest gebeuren. „Ik heb nog 95 procent af te leggen", zegt Lemond. „Maar dat is niet zo erg, want een paar maanden geleden stond ik op rain-95 procent". Het jachtongeluk had veel slechter kunnen aflopen. Lemond moest bijna een uur wachten voordat hij naar een ziekenhuis kon worden vervoerd. Hij had bijna driekwart van zijn bloed verloren en een half uur langer zou zijn dood hebben betekend. Door het schot brak hij twee ribben en hagelkorrels doorboor den ziin darmen, lever, middenrif, rug, been, voet en hand. Nog altijd heeft hij 25 tot 30 korrels in zijn lichaam. Lemond's contract met zijn huidige werkgever loopt eind dit iaar af. „Ik heb een paar goede aanbiedingen gehad uit Neder land en Italië. Ik denk serieus over het aanbod uit Holland. Maar ik wil ook met mijn ploeg praten en weten of ze mij willen houden". (ADVERTENTIE) Completa t Lekkerste wolkje in je koffie. ■■■■■bhmb MILAAN De Italiaanse doelman Walter Zenga, die met zijn vereniging Inter Milan overhoop ligt over een nieuw contract, is volgens zijn advocaat met de dood bedreigd. Deze maakte giste ren bekend, dat de 27-jarige international dreigementen heeft ontvangen na de onenigheid met het Inter-bestuur over zijn toe komst, na afloop van ziin contract op 30 juni volgend jaar. „De kans dat hij na volgend seizoen voor een andere club kiest, is voor iemand of misschien meer personen aanleiding geweest Zenga te bellen en hem en zijn familie met de dood te bedrei gen' aldus de advocaat Zenga heeft een klacht ingediend bij de politie. PARIJS Albanië keert na een afwezigheid van vijftien jaar terug in evenementen waar meerdere sporten worden bedreven Dat vertelde ondervoorzitter Claude Collard van het comité voor de Middellandse-Zeespelen gisteren in Parijs. Na de Olym pische Spelen van München in 1972 keerde Albanië dergelijke sportevementen de rug toe. Het geïsoleerde staatje ten zuidoos ten van Joegoslavië heeft onverwachts ingeschreven voor de Middellandse-Zeespelen, die in september in Lattakuia (Syrië) worden gehouden. Volgens Collard heeft de regering van Alba nië een belangrijke stap gezet op weg naar de vorming van een ploeg voor de Zomerspelen van Seoel in 1988.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9