Tenniskampioene breekt met coach sportuitslagen Titel betekent spijt en vreugde bij Steffi Graf SPORT £aidócQowumt Brenda Schultz: weer kwartfinalegc NICOLE JAGERMAN STUURT KAPLAN WEG Klagen troef bij zeil- kampioenschappen ^sportprogramma 4' VRIJDAG 3 JUU 1987 PAGINJ Demonstratietennis bij toernooi Thor-RW DEN HAAG De halve finalisten van het tennistoernooi voor B-spelers dat deze week wordt georganiseerd door Thor-RW zullen demonstratiepartijen spelen tegen tennissers van het A-niveau. Vanavond en op beide weekeinddagen overdag zul len de vier sterksten van het goed bezette toernooi op de banen van de Bataaf uitko men tegen Ralph Kok, Mark Koever- mans, Michiel Zegveld en mogelijk Huub van Boeckel. Als Van Boeckel verhinderd is, speelt voor hem Robert-Jan Bierens. Ook de finalistes bij het damestoernooi zullen het in demonstratiepartijen opne men tegen A-speelsters en wel tegen Jac queline van Wijk en Caroline Vis of Nat halie Vandierendonck. Drie schermers van Kardolus naar WK ZOETERMEER De scherm- bond vaardigt vijf schermers af naar het toernooi om de wereld kampioenschappen, dat van 17 tot 26 juli in Lausanne wordt ge houden. Het zijn Arwin en Olaf Kardolus en Stefan Ganeff van zaal Kardolus uit Zoetermeer en Michiel Driessen en Heike West- ra van Zaal Des Villiers (Den Haag). Zij nemen deel aan de in dividuele en equipe wedstrijden. Het vorig jaar bereiktde de zelfde ploeg de finale en werd daarin achtste. Bij herhaling van dat re sultaat komt uitzending naar de Olympische Spelen van 1988 in Seoel binnen handbereik. Arwin Kardolus is één van de vijf Nederlandse schermers, die naar de WK gaan. FOTO: SP Veertien nieuwe voetbaltrainers DEN HAAG De docenten van de KNVB, Ruud de Groot en Jan Hoos, hebben veertien nieuwe trainers voor het afdelingsvoetbal af geleverd. Deze veertien zijn: Groen (RVC), Pondman (Ar chipel), Van Leeuwen (Pa raat), De Bruin (Schevenin- gen), Bazuin (Vitesse Delft), Brandt (RCL), Doorn (Lyra), De Horn (Lugdunum), Van der Krogt (Wassenaar), Ton Thoen (Wilhelmus), Wieffe- ring (RKAVV), Zonneveld (SVLV), Djorai (Toofan), Soekhal (Toofan). Wassenaar verslaat ook laatste concurrent WASSENAAR Door een een voudige overwinning van 7-3 op Birds zijn de softbalsters van Was senaar een heel eind op weg naar de titel in de tweede klasse A. Birds was immers de enige concurrent, al was de achterstand op Wassenaar reeds acht punten. Dat liep dus op tot tien punten en bovendien heeft Wassenaar een wedstrijd minder gespeeld. Werpcijfe 'erpcijfers Wassenaar: Sonja Pan nen 5-4-8-2; Birds: Karin Hanou 0- 1-4-0 (1 inning), Marleen Rietveld 1-0-5-2. Slagprestaties Wassenaar: Gitta Elligers 0.750, Annete Berbee 0.667; Birds: Kitty Hanou 0.750. Michael Gross zwemt beste seizoenprestatie SINDELFINGEN Michael Gross heeft gisteren in Sindel- fingen tijdens de Westduitse zwemkampioenschappen in de series van de 100 meter vlin derslag een beste wereldsei- zoenprestatie geleverd. De Olympische kampioen maakte een tijd van 54,15 seconden. Gross bewees daarmee op nieuw, dat hij geheel hersteld is van zijn recente schouder- blessure. Tot nu toe leidde de Canadees Tom Ponting met een tijd van 54,39 seconden op de seizoenranglijst. LONDEN Net als tijdens haar t grand slamtoernooi in Parijs heeft Brt da Schultz op Wimbledon de kwartfii] les van het jeugdtoernooi bereikt 1 zestienjarige Heemsteedse versloeg basis van haar sterke opslag en priiE forehand de Tsjechoslowaakse Pospisijc va met 6-4, 6-2. In die kwartfinale zala, de Fran^aise Halard ontmoeten. Da baarde opzien door de Westdui* Probst, die als zesde was geplaatst! verslaan. In het gemengd dubbelsj werd de Nederlandse kampioene NicS Jagerman in de derde ronde van hetq niorentoernooi uitgeschakeld. Jagerir verdiende aan Wimbledon dit jaar i bedrag van ruim 5600 gulden. AT LONDEN Nicole Ja german, de Nederlandse tenniskampioene, is op zoek naar een nieuwe coach. Tijdens Wimble don besloot de Amstel- veense na overleg met haar in Londen eveneens aanwezige ouders te bre ken met privé-coach Fe lix Kaplan. Deze ex-Rus, die Jagerman vorige week nog begeleidde tij dens haar verloren partij in de eerste ronde tegen de Deense Scheuer Lar- sen, heeft de nationale ti- telhoudster jarenlang on der zijn hoede gehad. En onder zijn leiding rukte de Nederlandse op naar een plaats in de buurt van de tophonderd, een positie die haar dit jaar voor het eerst recht gaf op deelneming aan het hoofdtoernooi van Wim bledon. Een reden voor de spectacu laire breuk tussen de beste vaderlandse tennisspeelster en de Russische coach wil Ni cole Jagerman niet geven. „Ik heb met mijn ouders afgespro ken dat we daarover geen mededelingen naar buiten doen", vertelde Nicole Jager- man gisteren nadat ze was uitgeschakeld in de derde ronde van het gemengd dub belspel. Aangenomen mag worden dat de nogal onortho doxe aanpak van de wat foli- sofisch ingestelde Kaplan en het feit dat hij er niet in slaagde voldoende sponsoring te vinden aan de scheiding ten grondslag liggen. „Mijn vader en ik gaan nu be kijken hoe we het verder moeten aanpakken. Daar ziin we nog niet uit. Eén ding lijkt me zeker: naar de bond keren we niet terug. Daar hebben we in het verleden te veel nare ervaringen mee opge daan. Ik heb het altijd zelf uitgezocht. Dat blijf ik doen. De vraag is alleen even of en zo ja welke privé-coach me verder gaat begeleiden". over. Het is dan soms wel eens sappelen geblazen. Maar wat misschien van grotere in vloed is, is dat je zelfvertrou wen er toch ook wat onder gaat lijden. Pas de laatste we ken, hier in Engeland, heb ik weer een beetje het gevoel ge kregen dat ik weer op de goe de weg ben. Ik heb de kwali- fikatietoernooien van East bourne en Birmingham over leefd en ben in de hoofdtoer nooien uitgekomen. Welis waar verloor ik daarin in de eerste ronde, maar ik kreeg in elk geval weer het idee dat er weer een beetje vooruitgang in zat". Opgebloeid Nederlands kampioene Nicole Jagerman kreeg in Engeland de oppepper die ze nodig had. FOTO: ANP Toewijding Nicole Jagerman is met Ma- non Bollegraf in bondsogen een controversieel speelster in de vaderlandse tenniswereld. Het duo heeft jarenlang on danks het feit dat beide meis jes werden begeleid door ei gen trainer/coaches, steun ge noten van de bond. Hetgeen gebeurde, omdat in het bonds- coachloze tijdperk - na het vertrek van Fred Hemmes - de jeugd bijna zonder condi ties steun kreeg. Sinds de en tree van directeur sportief Stanley Franker, vorig jaar september, is dat allemaal an ders geregeld. De nieuwe technische man wenste abso lute toewijding aan de bond en slechts op die voorwaarde werd nog verder financiële steun verleend. Dat beteken de de eerste botsing met de coaches Kaplan en Auke Dijkstra, de beide begeleiders van Jagerman en Bollegraf. Als gevolg waarvan beide speelsters het verder zelf moesten uitzoeken. Jagerman heeft dat zelf sinds de nationale kampioenschap pen van vorig jaar inderdaad gedaan. Maar het succes was gering. De Amstelveense (20) was inmiddels overgestapt naar het 75.000 dollar-circuit En daar overwinningen in die categorie wat minder gemak kelijk tot stand kwamen dan in de klasse 25.000 dollar, boekte Jagerman meer neder lagen dan winstpartijen. Het geen niet alleen haar moreel aantastte, maar ook de basis waarop ze haar sport als prof moest bedrijven steeds smal ler maakte. „Ik heb tot dusver net kun nen rondkomen", vertelde de Noordhollandse gisteren. „Maar je houdt er niets aan Wat dat betreft heeft het feit dat Nicole Jagerman na haar nederlaag in de eerste ronde van vorige week op Wimble don deze week de derde ron de bereikte van het gemengd dubbelspel een positieve in vloed gekregen. „Ik zat gees telijk een beetje in de knoop", erkent de ze. „En door dat sa menspelen met die Ameri kaanse jongen, Buffington, ben ik weer volledig opge bloeid. Hij speelt helemaal niet zo sterk, maar heeft een geweldige instelling. Hij had tien dagen hier rondgehangen om in de mixed te spelen, want hij staat niet eens op de wereldranglijst bij de man nen. Daardoor kon hij hier zelfs geen kwalifikatie voor het enkelspel spelen. In het dubbelspel staat hij 155, ook niet zo hoog. Maar hij heeft een hele goede mentaliteit. Hij heeft me echt weer een beetje opgepept. Bijvoorbeeld door te zeggen dat ik gewoon een beetje meer moest genie ten en me niet moest laten ontmoedigen door een serie nederlagen". Nicole Jagerman ontmoette haar partner tijdens een En gels satellietcircuit en trof hem weer ergens in de me nigte tijens Roland Garros. Ze spraken af te proberen op Wimbledon in het hoofdsche ma te komen en willen ook in augustus Flushing Meadow samen spelen. „We hebben hier een tijdje samen opge trokken", vertelde Nicole Ja german. „En dat was ver schrikkelijk gezellig. Dit had ik echt nodig". Knokken Nicole Jagerman gaat dus verder proberen om ook de volgende stappen op de we reldranglijst te doen. De top- vijftig is het doel van de Am stelveense, die zei de afgelo pen maanden geen moment te .ebben overwogen het bijltje er bij neer te gooien. „Je moet gewoon doorgaan", zegt ze. „Iedereen heeft wel eens een periode dat het wat minder gaat. Daar moet je proberen je overheen te knokken. Ik maak dat nu ook door, maar wat het grote publiek zich niet realiseert is dat ik nu ge woon in zwaardere toernooien speel. En daarin is het ge woon wat moeilijker om goe de resultaten te boeken. Maar wat het publiek van me denkt laat me koud. Ik tennis voor mezelf, niet voor anderen. En ik heb er nog alle vertrouwen in". „Toen ik hier vier jaar gele den met mijn ouders als toe rist kwam, kreeg ik het ge voel dat ik hier graag een keer zou willen spelen. Wel nu, dat is nu gebeurd. En dat ie dan ook nog de derde ronde haalt en zo'n partij op baan twee speelt geeft toch voldoe ning". Jagerman, die ook na enig aandringen niets kwijt wil over de reden van het „ontslag" van coach Kaplan, heeft in elk geval tijdens haar eerste Wimbledon de smaak weer te pakken gekregen. „Ik ben jong genoeg om het nog een tijd te doen. En nu ik aan mijn resultaten hier op Wim bledon zelfs wat heb overge houden geeft dat weer een lekkere stimulans". FRANK WERKMAN pei hel Troostend slaat Martina Navratilovi de arm om de schouders van ha* eeuwige rivale Chris Evert. Opnieuw staat de ex-Tsjechoslowaakse in d« finale. FOTO. AF LONDEN Nog één zege scheidt Steffi Graf van haar tweede grand slamtitel. En als ze er morgen in slaagt om Martina Navratilova te ver slaan in de finale van Wim bledon zal er grote vreugde zijn, maar misschien ook een beetje spijt. Want een titel in Londen, na die van Roland Garros van vier weken gele den, betekent de helft van wat groot slem wordt ge noemd, een kwartet zegepra len in de vier grote tennis toernooien ter wereld. Maar de onweerstaanbaar naar de toppositie in de vrouwenten niswereld oprukkende Steffi Graf kan die prestatie dit jaar niet meer leveren. Want de achttienjarige Westduitse heeft in januari van dit jaar niet deelgenomen aan Mel bourne en daarmee de kans laten liggen morgen het eerste trio van het kwartet vol te maken. De spijt zal mogelijk in huize- Graf ontstaan over het missen van de gelegenheid Steffi als jongste grand slamwinnares aller tijden in de boeken op te nemen. Maar droefheid over dat manco zal verre worden overheerst door het plezier dat de titel op Wimbledon zal verschaffen. Want dat de stoï cijnse juffrouw uit Briihl mor gen als favoriete aan de eind strijd van het 101e Wimble don begint, daar is vrijwel ie dereen inmiddels wel van overtuigd. Ondanks de prima prestatie, die Navratilova gis teren leverde tegen eeuwige rivale Chris Evert. Die in de 73e onderlinge ontmoeting wel sterk speelde maar niet voldoende om de eindstrijd te bereiken. Steffi Graf zal zelf niet wak ker liggen van het feit dat ze een historische kans heeft ge mist Haar vizier is voorlopig nog gericht op louter winnen, bij de statistische betekenis ervan staat ze nauwelijks stil. En dat ze dat winnen als geen ander kan, bewezen de zeven toernooien die ze afwerkte op weg naar dit Wimbledon. Ze won- ze alle. Navratilova slaagde er sinds november vo rig jaar niet meer in een hoofdprijs binnen te halen. Dus voor wie gelooft in voor tekenen.... Grand slam hebben in het moderne vrouwentennis slechts Margaret Court (op 28- jarige leeftijd in 1970) en Mar tina Navratilova (in 1984, toen ze 27 was) gerealiseerd. En de leeftijd waarop de Australi sche en de neo-Amerikaanse dat realiseerden biedt Steffi Graf ook de komende jaren nog de kans om als jongste winnares de geschiedenis in te gaan. Wat dat betreft werkt de tijd nog lang in het voor deel van de Westduitse, die bij winst morgen op haar twaalf jaar oudere opponente ook de eerste plaats op de WITA- ranglijst overneemt. Een plek, die Navratilova sinds ruim 24 maanden inneemt, nadat ze korte tijd tevoren door Chris Evert was teruggezet. De belangen zijn dus groot morgen op het centre court van Wimbledon. Waar nau welijks beter spel te zien zal kunnen zijn dan Evert, Na vratilova en Graf gisteren af leverden. De Westduitse dek lasseerde de Amerikaanse Pam Shriver, die in 51 minu ten met 6-0, 6-2 werd afge droogd. Evert hield het langer vol, maar moest toch met 6-2, 5-7, 6-4 capituleren. „Beter spel ik niet", verklaarde Evert „Daarom ben ik ook niet zo[| teleurgesteld over deze neder laag als in Parijs. Of ik hier nog terugkom? Ik weet het niet. Ik kan hier slechts spe len als ik het hele cicuit weer ga doen. En daarover heb ik nog geen beslissing genomen". „Dit was mijn beste partij in lange tijd", stelde Navratilova tevreden vast „Ik had na af loop tranen in mijn ogen. Niet doordat ik had gewonnen, maar omdat Chris nad verlo ren. Ik had haar best nog een zege hier (haar vierde; red.) gegund". Als Martina Navra tilova er morgen in slaagt de titel te veroveren betekent dat haar achtste en een even aring van de prestatie van de Amerikaanse Helen Wills Moody, die in de jaren twintig en dertig achtmaal zegevier de. Maar ook daarover zal Steffi Graf zich niet druk ma ken. FRANK WERKMAN KIEL De weinig „gründli- che" organisatie van de we reldtitelstrijd zeilen bij Kiel kreeg gistermiddag de volle laag van de Nederlandse bondscoach Henri van der Aat. Hij kreeg de steun van de Deense sterzeiler Paul Elv- ström. Het punt waar alles om draaide, was de lankmoedig heid van de Duitsers bij de race van de Tornado-catama rans. De tijdslimiet van vier uur voor de WK-race was bij elke boei in het geding, maar de baancommissarissen maak ten geen gebruik van die we- ZATERDAG Cricket: Van Hogenhoucklaan: HCC-VRA, 11.00 uur; De Savor- nin Lohmanlaan: Quick-Bloe- mendaal. 11.00 uur. Honkbal: Dedemsvaartweg (aan einde Steenwijklaan): ADO-PSV, 14.30 uur; Kerkehout (Wasse naar): Wassenaar-JEKA, 14.00 uur. ZONDAG Cricket: Van Hogenhoucklaan: HCC-VOC, 11,00 uur; De Savor- nin Lohmanlaan: Quick-HBS. 11.00 uur. Paardesport: Duindlgt (Wasse naar): koersen, 13.30 uur. WOENSDAG Paardesport: Duindlgt (Wasse naar): draverijen, 14.00 uur. tenschap door het traject in te korten. In het laatste rak viel de wind weg, waarna Elv- ström vijf seconden voordat hij als winnaar het finishschip zou bereiken werd afgeschoten wegens het overschrijden van de maximum-zeiltijd. Plankzeilster Van Corbach klaagt ook, maar dan over de sinteresse van haar bond. De 18-jarige Pascale van Corbach uit Zwolle neemt na de vierde dag van de gecombineerde Eu ropese - en wereldtitelstrijd de beste positie van alle deelne mende Nederlandse zeilers in. In de strijd om het Europees kampioenschap plankzeilen in de divisie 2 bezet Van Corbach achter de Noorse Horgen de tweede plaats in het tussen- klassement zonder aftrek. In Kiel ergert Van Corbach zich echter hardop aan het gebrek aan aandacht. De divisie 2 da mes telt volgens haar niet mee voor het KNWV, want de klasse heeft _nog geen Olym- planl zeilsters Olympische plakkt te verdelen zijn. „Bondscoach Van der Aat ziet alleen zijn lichtgewicht-jongens. Als ze ons nu al meer aandacht zou den geven, dan hadden we een voorsprong op de concurren tie. Nu moet je alles alleen doen. Je hebt geen coach op het water. Het vervoer en het materiaal moet je zelf regelen. Zeker als je studeert en een gering inko men hebt, zoals ik, is dat nau welijks te doen". pisch status. Pas in 1992 zullen bij Barcelona voor de plank- ZATERDAG CRICKET Hoofdklasse: Rood en Wit-HBS, ACC-Kon. UD. Excelsior-Kampong, HCC-VRA. Quick-Bloemendaal. HONKBAL Kampioenspoule: Neptunus-Giants, Nicols-Sparta, Tijgers-Pirates. Prom./degr.poule hoofd-/over- gangsklasse: Feyenoord-Kinheim, ADO-PSV, Pioniers-OVVO. HCAW- UVV. Prom./degr.poule overgangs-/eerste klasse: Spartaan-Sparks, Twins-Til- burg, Terrasvgoels-TT Tigers. Eerste klasse B: Euro Stars-Utrecht, Wassenaar-Jeka. ZONDAG CRICKET Hoofdklasse: Excelsior-Rood en Wit, HCC-VOC. Quick-HBS, Bloemendaal- Kon. UD, VRA-Kampong. HONKBAL Kampioenspoule: Giants-Neptunus, Sparta-Nicols, Pirates-Tijgers. Prom./degr. hoofd-/overgangsklas- se: Kinheim-Feyenoord, PSV-ADO, OWO-Pioniers, UVV-HCAW. Prom./degr. overgangs-/eerste klas se: Tilburg-Twins. TT Tigers-Terras- vogels. Eerste klasse B: Jeka-Wassenaar. Utrecht-Euro Stars. Tweede klasse D: Braves-Storks, Squeeze-Schiedam. Vlaardingen Holy-Alphians, Botlek-Blue Birds. ROLHOCKEY Eerste klasse Dennenberg-De Lichtstad 1. Tweede klasse: Agor 2-Marathon, Rotterdam-Pacho, RCM-Dordt, ZRC- Zoetermeer, Residentie 3-De Licht stad 4. RHP-ZRC 2. SOFTBAL Eerste klasse A: UW-DSS (double header). Eerste klasse B: Spaarnwoude-He- rons, Frogs-Run'71, Shell-Zuidvogels (alle double headers). ATLETIEK World Gamee in Helsinki Heren 200 meten 1. Marie-Rose (Fra) 20,88 seconden. 2. Bringmann (Odl) 21,03, 3. McRae (Vst) 21,14. 400 meten 1. Tiacon (Ivo) 45,44 seconden. 2. Ho ward (Vst) 46,00, 3. Brown (Gbr) 46.31. 400 meter horden: 1. Moses (Vst) 49.08 seconden. 2. Patrick (Vst) 49,64, 3. Ackermann (Odl) 50,02. 3000 meter steeple: 1. Baccouche (Tun) 8.15,07, 2. Sang (Ken) 8.15,66, 3. Melzer (Odl) 8.15,85. Mijl: 1. Aouita (Mar) 3.46,76, 2. Hacksteiner (Zwi) 3.55,67, 3. Maree (Vst) 3.55,99, 4. Kulker (Ned) 3.56,37. Verspringen: 1. Emmijan (Sov) 8.30 meter, 2. Alii (Nig) 8.03, 3. Karn (Fin) 8.02. Kogelstoten: 1. Günthor (Zwi) 22.47 meter, 2. Tim- mermann (Odl) 21.80, 3. Beyer (Odl) 21.53. 800 meten 1. Barbosa (Bra) 1.44,66, 2. Collard (Fra) 1.45,38, 3. Parpala (Fin) 1.46,39, 4. Druppers (Ned) 1.46,92. 1500 meter: 1. Jen nings (Vst) 3.47,18, 2. Nilsson (Zwe) 3 50,17. 10000 meten 1 Bulti (Eth) 27.29,41, 2. Prianon (Fra) 27.34,38, 3. Nakayama (Jap) 27.35,33. 110 meter horden: 1. Foster (Vst) 13,58 secon den, 2. Jackson (Gbr) 13,62, 3. Hoffer (Tsj) 13,73. Polsstokhoogspringen: 1. Tarev (Bul) 5.60 meter. Dames 100 meten 1. Noeneva (Bul) 11,17 se conden. 2. Georgieva (Bul) 11,35, 3. Cooman (Ned) 11,42. 800 meten 1. Melinte (Roe) 1.58,00, 2. Wachtel (Odl) 1.58,60, 3. Junghiatu (Roe) 2.00,34. 3000 meten 1. Tikkanen (Fin) 9.08,26. 400 meter horden: 1. Fllntoff (Aus) 55,08, 2. Stepanova (Sov) 55,25, 3. Farmer (Jam) 55,30. Speer werpen: 1. Felke (Odl) 68.12 meter, 2. Lillak (Fin) 65.40, 3. Leal (Cub) 63.22. Verspringen: 1. Radtke (Odl) 6.97 meter, 2. lonescu (Roe) 6.92, 3. Tsjlst- jakova (Sov) 6.78. Hoogspringen: 1. Kostadinova (Bul) 2.00 meter, 2. Bey- er-Helm (Odl) 1.94. GOLF Open Nederlandse kampioenschap in Zeist Stand na 1e dag: 1. Bos (Leusden) 70; 2. Woof (Leusden) 71; 3. Ziemon (Curacao) 72; 4. Koudijs (Brielse Maas) 74; 5. Lemmens (Wdl) 74; 6. Van Mook (Venray) 74; 7. Renders (Molenschot) 74; 8. Swarl (Wychen) 74; 9. Balfert (Motenschot) 75; 10. Ba zuin (Zweeloo) 75. PAARDESPORT Koersen van Drachten Eerste koere, 2040 meten 1. Asgard Robel (S. Woudstra) 2.51,3, 2. Benny Jeanet, 3. Aerobic Meadow. Niet ge start: Adonea en Bonita Flight. Toto: winnend 10,40, plaats 2,10, 1,70. 2,10, koppel 16,80, trio 464,10. Tweede koers, 2040 meten 1. Bo Bo Batavus (mej.M. Huet) 2.47,8, 2. Bax ter Pitt, 3. Albertine H. Toto: winnend 3,20, plaats 1,30, 1,80, 2,00, koppel 8,50, trio 360,30. Derde koers, 2440 meten 1. Ahella Hanover (C. Pino) 3.26,5, 2. Benno. 3. Zizi del Sol. Toto: winnend 4,90, plaats 3,80, 2,30, koppel 14,40, trio 138,80. Vierde koers, 1640 meten 1. Bathilde G (mej.M. Hue!) 2.11,5, 2. Aditi Gua- pa, 3. Atinkatranss R. Toto: winnend 2,30, plaats 2,00, 2,00, 3,40, koppel 7,10, trio 151,70. Vijfde koers, 2040 meten 1. Yvonne Hendrika (A. Bakker jr.) 2.44,5-1.20.6. 2. Young Victory, 3. Victor Boekelte. Toto: winnend 15,90, plaats 7,40, 4,90, 9,00, koppel 56,10, trio 1396,10. Zesde koers, 1640 meten 1. Alex di Tricia (M. Huel) 2.12,3, 2. Akka Ton- nawerd, 3. Zierat Kandia. Toto: win nend 1,30, plaats 1,20, 1,60, 1,40, koppel 7,90, trio 32,50. Zevende koere, 2040 meter. 1. Wa jang (K. Hofstede) 2.47,2, 2. Zodiac Boshoeve, 3. Zetor D. Niet gestart: York Bennesse. Toto: winnend 9,00, plaats 2,60, 2,20, 1,30, koppel 22,00, trio 176,20. Achtste koers, 2040 meter 1. Zarpa (H. Schoonhoven) 2.45,1. 2. Arislocat, 3. Wierling. Niet gestart: Wilfred Star. Toto: winnend 12,30, plaats 4,10, 2,10, 2,60, koppel 9,30, trio 293,30. Negende koers, 1640 meten 1. Ac tion Skoatter (A. Bosscha) 2.05.7, 2. Ysvink K, 3. Zantana. Toto: winnend 1,10, plaats 1,00, 1,00, koppel 2.40, trio 8,40. Tiende koers, 2040 meten 1. Ypie Maple Leaf (A. de Wrede) 2.45,1, 2. Widi Buitenzorg, 3. Wilka Axkit. Toto: winnend 5,20, plaats 2,20, 1,80, 4,20, koppel 20,30, trio 219,00. Totaiisatoromzet: 259.062.00 SCHAKEN NK Dames In Arnhem Van Parreren-Brulnenberg 1-0, Vree ken-Drewes 1-0. Harmsen-Belie 1/2- 1/2. Stand: 1. Belle en Van Parreren 8 ge speeld-5 1/2 punten, 3. Harmsen 9-5 1/2, 4. Vreeken en Drewes 9-4, 6. Bruinenberg 9-1 1/2. SOFTBAL Haarlemse softbalweek Italië-China 0-2; Jong Oranje-Japan 1-2; Nederland-Taiwan 5-4; China-lta- liè 1-0. Stand: 1. China 9-16, 2. Ne derland 6-8, 3. Japan 7-8, 4. Taiwan 7-8, 5. Jong Oranje 7-2, 6. Italië 6-0. Competitie 2e klasse A: Wassenaar-Birds 7-3. TENNIS Wimbledon Dsmesenkelspel, halve finales: Steffi Graf (Wdl>-Pam Shriver (Vst) 6-0,6-2, Martina Navratilova (Vst>-Chris Evert (Vst) 6-2,5-7,6-4. Damesdubbelspel, kwartfinales: Kohde-Kilsch/Sukova (Wdl/Tsj)-Jor- dan/Smith (Vst) 7-6,7-5; Parkhomen- ko/Savtsjenko (Sov)-Navratilova/Sh- river (Vst) 6-2,6-4. Gemengddubbelspel, 3e ronde: Reg- gi/Casal (lta/Spa)-Jagerman/Buffing- ton (Ned/Vst) 6-1,3-6.6-1. Herendubbelspel, kwartfinales: Ed- berg/Jarryd (Zwe)-Limberger/Wood- forde (Aus) 6-3,3-6,6-3,6-4; Gomez- /Zivojinovic (Ecu/Joe)-Cahill/Krat- zmann (Aus) 2-6,7-6,6-7,7-6,7-5; hal ve finales: Seguso/Flach (Vst)-For- get/Noah (Fra) 7-6,4-6,4-6.6-3.6-4. WIELRENNEN Tour de Franc# 1e etappe: 1. Verhoeven (Ned) de 105,5 kilometer in 2 uur, 11 minuten en 33 seconden (48,118 km/u), 2. Bottoia (Ita), 3. Verschueren (Bel), 4. Jerome Simon (Fra), 5. De Rooy (Ned), 6. Piasecki (Pol) allen in dezelf de tijd als Verhoeven. 7. Müller (Zwi) op 2 seconden, 8. Patry (Bel) 0.05, 9. Vermote (Bel) 0.23, 10. Wojtinek (Fra). 11 Van Poppel (Ned). 12. Ca- piot (Bel). 13. Amadlo (Ita), 14. Gaston (Spa). 15. Lleckens (Bel). 16. Thurau (Wdl), 17. Elliot (Gbr). 18. Vandenbrande (Bel). 19. Nijdam (Ned). 20. Sörensen (Den), 21. Colotti (Fra). 22. Hermans (Ned), 23. Jacques van der Poel (Ned). 24. Kelly (Ier), 25. Anderson (Aus). 26. Allocchio (Ita), 27. Glaus (Zwi). 28. Jules (Fra). 29. Oernies (Bel), 30. Adri van der Poel (Ned), 45. Knetemann (Ned), 46. Rooks (Ned). 48. Bogers (Ned), 59. Nijboer (Ned), 61. Roche (Ier), 63. Lubberding (Ned), 68. Bontempi (Ita), 82. Theunisse (Ned). 85. Millar (Gbr). 89. Hampsten (Vst), 101. Stevenhaa- gen (Ned). 118. Delgado (Spa). 129. Gölz (Wdl). 136. Ducrot (Ned), 147. Jacobs (Ned). 152. Fignon (Fra), 171. Van Vliet (Ned). 173. Solleveld (Ned), 177. Breuklnk (Ned), 190. Herrera (Col). 206. en laatste Alfonso Gutier rez (Spa) 13.48. Giuliani (Ita) opgege ven met sleutelbeenbreuk. 2e etsppe (ploegentijdrit): 1. Ploeg- Boifava (Roche, Bontempi, Mëchler) 40,5 kilometer in 44 minuten en 50 seconden (54,610 km/uur), 2. Ploeg- Algeri (Piasecki, Saronni, Lang) op 18 seconden, 3. Ploeg-Post (Breukink, Anderson, Millar) 0.27, 4. Ploeg- Köchli (Bernard. Rüttiman, Bauer) 0.36, 5. Ploeg-Guimard (Fignon, Ma- diot, Marie) 0.37, 6. Ploeg-Gisbers (Rooks, Stevenhaagen, Delgado) 0.41, 7. Ploeg-Legeay 1.00, 8. Ploeg- Swerts 1.06, 9. Ploeg-Neel (Hamp sten) 1.22, 10. Ploeg-Raas (Nijdam, Gölz, Solleveld) 1.24, 11. Ploeg Rupe- rez (Kelly) 1.30, 12. Ploeg-Echevarrl 1.39, 13. Ploeg-Stanga 1.45, 14. Pe- rurena 1.48, 15. Ploeg-Bazzo 1.53, 16. Ploeg-Godefroot z.t., 17. Ploeg- Oe Kimpe (Criquielion) 2.08, 18. Ploeg-Thevenet 2.29, 19. Ploeg-Cap- per 2.33, 20. Ploeg-Gonzalez 2.34, 21. Ploeg-Nino (Herrera) 2.42, 22. Ploeg-Meza 3.25, 23. en laatste Ploeg-Minguez 4.58. 1. (Pol) 3.03.40, 2. Bontempi (ita) op 13 seconden, 3. Roche (ler) 0.19, 4. Machler (Zwi) 0.25, 5. Lang (Pol) 0.31, 6. Perinl (Ita) 0.34, 7. Pedersen (Den) 0.38, 8. Guiseppe Saronni (Ita) 0.42, 9. Contini (Ita) 0.43, 10. Ghirotto (Ita) 0.46, 11. Schepers (Bel) zeilde tijd, 12. Zimmermann (Zwi) 0.51, 13. Breu kink (Ned) 0.53, 14. Peiper (Aus) 0.56, 15. Cassani (Ita) z.t., 16. Bernard (Fra) 0.57, 17. Alberto Saronni (Ita) 0.58, 18. Marie (Fra) 0.59, 19. De Rooy (Ned) 1.00, 20. Millar (Gbr) 1.01, 21. Van Vliet (Ned) 1.02, 22. Berard (Fra) 1.04, 23. Bauer (Can) z.t., 24. Vanottl (Ita) 1.06, 25. Anderson (Aus) 1.07, 26. Pozzi (Ita) 1.11, 27. Van Lancker (Bel) 1.12, 28. Loro (Ita) 1.13, 29. Im- boden (Zwi) 1.14, 30. Gavillet (Zwi) z.t., 37. Lubberding (Ned) 1.19, 38. Stevenhaagen (Ned) 1.20, 42. Fignon (Fra) 1.21, 54. Rooks (Ned) 1.36, 55. Nijdam (Ned) z.t„ 57. Knetemann (Ned) 1.37, 65. Bogers (Ned) 1.46, 67. Adri van der Poel (Ned) 1.52. 69. Gölz (Wdl) 1.54, 70. Hampsten (Vst) z.t„ 71. Ducrot (Ned) 2.04, 81. Kelly (ler) 2.07, 83. Solleveld (Ned) 2.09, 86. Van Poppel (Ned) 2.16, 93. Jakobs (Ned) 2.20, 105. Hermans (Ned) 2.34, 109. Nijboer (Ned) 2.36, 157. Herrera (Col) 3.25, 174. Verhoeven (Ned) 3.50, 195. Theunisse (Ned) 5.43, 205. en laatste Gutierrez (Spa) 17.30. Te laat binnen gekomen: Jac van der Poel (Ned). Bergklaaeement: 1. Duclos-Lassalle (Fra) 6 punten, 2. Gallopin (Fra) 5, 3. Solleveld 3. Puntenklassement: 1. Piasecki 44, 2. Nijdam 32, 3. Thurau 31, 4. Bottoia 30, 5. Verhoeven 27, 6. Bontempi 2f ZEILEN WK in Kiel Flying Dutchman (WK), 5e race: Sela/Amir (Isr); 2. Wleser/Wl (Wdl); 3. Guillen/Lesueur (Fra); Koning/Schelling (Ned); 14. Has» man/Meerman (Ned); 61. Van Vlan» /Winters (Ned); 65. Schaaf/Bey* (Ned); 76. Van der Sluis/Van Koppe (Ned); Van Wiggen/Van Dam (Ned gediskwalificeerd. Stand: 1. Wie» 32,1; 2. Gela 34,0; 3. Borodinov/Bo* dantsev (Sov) 48,0; 17. Haakman 9< 18. Koning 95; 66. Van Vianen 249 68. Van der Sluis 254; 73. Schal i 267; 76. Van Wiggen 287. Star (EK), 4e race: 1. Brun/Schrein* (Vsty, 2. Raudaschl/Buxkandl (Oos);J J Fravezzi/Bontempelli (Ita); 17. Staart jes/Douze (Ned); 29. Van Leeuw» 1 /Vollebregt; 39. Bakker/Vandonb» (Ned); 60. Douze/Van Altena (Ned Stand: 1. Reynolds/Haenel (Vst) 52,0 2. Hellmich/Schwartzel (Wdl) 53,0; 3 Raudaschl 74,7; 11. Van Leeuw* 117; 19. Staartjes 148; 25. Bakkl 170; 47 Oouze 241. Finn (V/K), 4e race: 1. Ledbettt (Vst); 2. Peet (Ned); 3. Oder (Vst); 1T Zieihuis (Ned); 20. Neeleman (Ned 23. Heiner (Ned); 26. Hummel (Ned 64 Hofland (Ned). Stand: 1. Dores» 16,7; 2 Hjortnaes (Den) 74,0; 3. Led better 75,0; 4. Heiner (Ned) 77,0; 10 Neeleman 129,0; 22. Zieihuis 182; 33 Hummel 208; 36. Peet 220; 87. Hotf land 338. Soling (WK), 5e race: 1. Graei (Bra 2. Mason (Vst); 3. Bandolowski (Der 30. Van Manen (Ned); 49. Imhd (Ned); 61. Den Outer (Ned). Stand: 1 Kostecki (Vst) 84,0; 2. Nauck (04 88,0; 3 Curtis (Vst) 93.0: 49. Van Ml nen 258; 58. Imhoff 283; 63. 0* Outer 326. Plankzeilen, dhrlsie. 2 (EK), dam* 4e race: 1. Söderström (Zwe); 2. E} nell (Zwe); 3. Van Corbach (Ned] Stand: 1. Horgen 11,0; 2. Van Cot bach 42,1; 3. Coursol 48,0. Divisie 2 (EK), heren licht, 4e net 1. Kef bert (Fra); 2. Negy (Fra); I Spert (OosY. 38. Tellier (Ned); 5? Reintsema (Ned); 71. Van Stekel» burg (Ned); 75. Verschoor (Ned); 113 Van Noorden (Ned). Stand: 1. Bek (Fra) 36,0; 2. Sköld (Zwe) 43,0; 3. Ks bert 52,0; 12. Verschoor 119; 15. Td lier 142; 69. Van Noorden 302; 93 Van Stekeienborg 382; 125. ReintS» ma 477.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8