Cameramannen schoten wereldgeschiedenis r ü^dio/televisie „Zeg "ns Aaa "in Australië ondertiteld op tv d Nederland uugg ÊcidócSoiwmvt VRIJDAG 3 JULI 1987 PAGINA 17 EHugdolympiade trekt achthonderd sporters VERSUM - Op de laatste twee dagen van week trekken 800 jonge topsporters in de tijd van 13 tot en met 18 jaar naar het sport- trum Papendal bij Arnhen. Zij zullen daar ars krachten meten op het gebied van de tiek, gymnastiek en negen andere takken sport. Dit sportfestijn betreft de eerste In- jationale Jeugd Olympische Dagen. De jon- )-45, >n komen uit zes landen, te weten Neder- 1, Engeland, Italië, Oostenrijk, België en island. IV en KRO zullen in samenwerking voor erslaggeving zorg dragen. Men krijgt ver- en en begeleidend commentaar van Cees ma, Klaas Boot, Peter Snijders, Hans Brian, Liefferink, Daphne Jongeians, Jos van veren, Fred Racké, Wim v.d. Gaag, Theo I erf sma, Ben de Graaf en Ted v.d. Meer. Dick */a schier en Frank Kramer zorgen voor de The - Presentat'e- Vrijdag zijn de eerste beel den te zien (Ned. 2 om 19.12 uur). Door beide genoemde omroepen zal aan dit evenement tien uur televisie worden gewijd. Ook de radio biedt directe verslagen. Er worden vele bezoekers verwacht, zeker ook langs de route van de mi- nimarathon van acht kilometer, die begint in het centrum van Arnhem. De openingsceremo nie op vrijdag zal zeker ruime aandacht krij gen. Daarnaast zijn er beelden van atletiek, voetbal, hockey, paardensport en wielrennen. De kijkerkrijgt zoveel mogelijk rechtstreekse beelden. Op zaterdag besteden NCRV en KRO gezamenlijk zendijd aan de andere sporten, tot en met de afsluiting op zaterdagnamiddag. Voor dit sportevenement worden door de tv tachtig technische en produktionele mensen in gezet voor vijftien camera's. Deze uitzending worden mede mogelijk gemaakt door sponsors uit het bedrijfsleven. SYDNEY VARA's populaire televisiese rie 'Zeg 's Aaa' wordt sinds eind juni dage lijks uitgezonden op de Australische tele visie en is door de te levisiecritici bijzon der goed ontvangen. De belevenissen van dokter Lydie van der Ploeg (Sjoukje Hooy- maayer) en haar twee kinderen, haar vriend en collega Hans Lansberg (Man fred De Graaf) en hun dagelijkse hulp Mien Dobbelsteen (Carry Tefsen) met haar man Koos zijn aangekocht door Spe cial Broadcasting Service (SBS), de na tionale etnische zen der. De SBS heeft Zeg 's Aaa prime- time televisietijd ge geven, vlak na het wereldnieuws van half zeven. 'Zeg 's Aaa' wordt volledig in het Nederlands uitgezonden en is voorzien van Engelse ondertiteling. Intussen is een Ne derlandse filmploeg in Sydney begonnen met het filmen voor een tv-productie over de tweede en derde generatie van uit Ne derland afkomstige immigranten. Het gaat hier om een tv- documentaire die in samenwerking met het Nederlandse mi nisterie van Buiten landse Zaken wordt gemaakt en die het Nederlandse ge schenk wordt bij het 200-jarig bestaan van blanke nederzettin gen in Australië, dat volgend jaar wordt gevierd. In het pro gramma worden kin deren van Neder landse immigranten gevolgd en uiteinde lijk mee teruggeno men naar Nederland om hen te confronte ren met de plaats waar hun ouders op groeiden. oters, schieters, noemden ichzelf en zij schoten we- geschiedenis. Zij reisden halve wereld af om de bios- jbezoeker in beeldvorm in nieuws te betrekken. Er het ware mee te overrom- »n. De cameramannen van vijf grote Amerikaanse coopjournaals, waar o.a. Nederlandse Polygoon de ist van afkeek, deden dit »er dan een halve eeuw, hoogtepunten aan drama- li werk tijdens de beide we- ioorlogen. Uiteindelijk ver men zij uit het beeld door komst van de tv-journaals. Amerikaan Christian Blac- ood, die mede deze geschie- is hielp schrijven, heeft te reeksen oude beeldver en opgedolven uit de ar- ifkasten van filmische jwsondernemingen als rren, Fox, Movietone en iversal. Hij sneed deze sa- tot een documentaire, commentaar erin van de Igedienden zelf, die een f leven lang achter hun ca ra hebben aangehold. documentaire ziet men dag op VPRO-tv op Ned, II 21.34 uur, verteld door Lo- Thomas. De cameralie- dk, die de ene dag achter Ba ng Beauties badende be- iswaardighedenaanren- ,urp, de andere dag bombarde- 5 tnten in beeld vingen, gaan °|>r voor kerels met een ge- ir(vaniseerd zenuwgestel, zoch lieten zij zich soms over- geildigd door emotie gaan in men en kreten als „terrific". |h Morrison trok op een in 1937 als verslaggever dienst naar de aankomst het Hindenburg-lucht schip om dat als een feestelijke formaliteit te verslaan. Plotse ling echter vatte het met gas gevulde luchtschip vlam. Ge confronteerd met deze explo derende wolk van vuur, waar in alle passagiers verzengden, bleef hij huilend doorgaan met verslag geven, tot zijn stem stikte in zijn tranen. Zijn collega Max Markman kreeg al evenzeer met een dichte krop te maken, toen een vliegtuig in New York te gen de Empire State Building vloog. En de terugkeer in New York van Charles Lindbergh in 1927 na zijn geslaagde vlucht over de Atlantische Oceaan deed ook de stemmen van de verslaggevers in de keel verstikken, uit pure op winding over deze wonderlijke prestatie. Niet minder geëmo tioneerd reageerden nadien beeldverslaggevers op de kid napping van de Lindbergh- baby en bij de veroordeling van de vermoedelijke dader Hauptmann, die de doodstraf kreeg, omdat niet alleen de jury, maar het hele volk dit eiste, ook al bleef hij tot het laatst schuld ontkennen. De lens leek hem als dader te hebben aangewezen. Newsreels Wat de cameralieden in de bioscopen brachten werden „newsreels" genoemd, letter lijk „nieuws op spoelen". Maar „reel" kan ook staan voor „roes" en zo beleefden die ca meralieden hun bestaan. Zij lieten zich tot hun indringend werk drijven door drie motie ven. Het volk in de bioscopen wenste geïnformeerd te wor den over wat er binnen en buiten Amerika gebeurde.^ Voor hun „newsreels" waren' speciale bioscopen ingericht, die regelmatig van nieuws moesten worden voorzien. Ten tweede lieten zij zich opjagen door de concurrentie. Collega's van de andere bioscoopjour naals moesten worden over troefd. Ten derde voelden zij zich meer „showmensen" dan journalisten. Het nieuws moest verkocht worden. Van presi dent tot danseres, van sport held tot slachtoffer van een ramp, en van pasgeboren vijf- ling tot gesneuvelde soldaat, waar ook ter wereld op welk slagveld, al dezen figureerden als acteurs, als spelers in het lot van de menselijke geschie denis. Cameralieden waren hun le ven ook nooit zeker. Zij kon den drie weken leven, drie maanden of drie iaar. Zij wis ten dat en handelden er naar. Aan alle fronten ter wereld waagden zij zich dichter bij het doel van een aanval dan de soldaten aan wie het moor dend werk was bevolen. Romantiek Er komen oudgedienden aan het woord in deze documentai re. Zij allen vertellen sterke verhalen en verhelen niet, dat zij ook werden gedreven door romantiek en roem. Als je wil de meetellen in die wereld, moest je met nieuws thuisko men. Zij doorstonden extreme kou als er op de Noordpool nieuws te halen was, verdroe gen de hitte van de dag als er in de Sahara wat gebeurde. Zij liepen wereldheersers even vrijmoedig voor de voeten als zij filmsterren van hun voet stuk tilden. Newsreels-cameralieden aan het werk op een dak In New York. Wie het niet overleefde, had „bad luck" slecht geluk, maar toch geluk omdat je er bij was geweest. Bij rampen filmden zij eerst de getroffe nen en hielpen vervolgens de EHBO een handje. Cameralie den gingen door voor journa listen, omdat zij het nieuws najoegen, hadden de capacitei ten van regisseurs, omdat zij hun eigen beeldaanmaak re gelden en gaan door voor ge wiekste zakenlieden, omdat zij hun produkten ook nog eens wisten te verkopen. Zij allen waren ervan doordrongen: wie op dit vak verliefd wordt, zal er ook aan sterven. Een tus senweg bestaat er niet In de speciale theaters, waar hun „newsreels" werden ver toond, werd in de periode van de stomme film, het beeld op- gefruit met muziek door com plete theaterorkesten, die werk van eigen componisten uitvoerden. In die theaters werd ook feest gevierd bij de vertoning van opzienbarende gebeurtenissen, zoals de vrede- tekeningen na de eerste en tweede wereldoorlog. Opvallende persoonlijkheden vullen vele meters „news reels". Zoals George Bernhard Shaw, de Britse schriiver. Toen die voor de tweede keer bij aankomst in New York werd geïnterviewd door een Newsreel-cameraman zei hij: „Ik heb geen commentaar. De vorige keer heb ik verteld wat Amerika moest doen. Jullie hebben je daar niet aan gehou den". TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 RVU 15.30 De praktijk zal het leren, serie over mensen die zon der diploma toch uiteinde lijk het beroep van hun dromen gevonden heb ben. Afl.4: Een eigen be drijf TROS 16.00 dl TROS Vrijdagmatinee: De boezemvriend, Neder landse speelfilm uit 1982 van Dlmitri Frenkel Frank. Met o.a. André van Duin. Leen Jongewaard en Van essa. Als rondtrekkende kiezentrekker is professor Pas-du-Pain verzeild in een persoonsverwisseling. Men denkt dat hij een spe ciale gezant is van Napole on (herh.) NOS 17.30 '/j6-Journaal TROS 17.40 TROS Sport, sportmagazi- ne 18.20 Do mooiste foto's maak Ja zelf, cursus Basisfotogra fie voor iedereen. Afl. 6: Portretfotografie. Presen tatie: Mireille Bekooy en Philip Kruyer (herh.) 18.35 HIHet geheim van Vre- denhof (slot), vijfdelige jeugdserie. Afl. 5: In de greep van de vloed. Op het waddeneiland Schiermon nikoog zoeken twee boe ven een goudschat die daar rond de oorlog moet zijn verstopt. Twee water sporters en de jachtopzie ner worden ontvoerd om dat ze de boeven zagen (herh.) 19.00 19.05 20.00 20.28 21.45 21.50 Callmero, tekenfilm Knight Rider, Amerikaan se tv-serie. Afl.: Vreemde gasten. Nikolas Arkett is de zoon van twee compu- tergeleerden. Hij doet de administratie voor zijn va der, maar is jaloers op hun talent NOS m Journaal en weerbe richt TROS De Spoorzoekersshow, spelprogramma gepresen teerd door Linda de Mol. Met o.a. Andró van Duin, Loeki Knol en Manke Nelis STER-reclame TROS Aktua, actualitei tenrubriek Uw week in de sterren, astrologische rubriek met Carroll Righter. Presenta tie: Ralph Inbar TROS Weekendfilm: The Offence, Engelse psycho logische politiethriller uit 1973 van Sidney Lumet, naar het toneelstuk 'The story of yours' van John Hopkins. Met o.a. Sean Connery, Trevor Howard en Vivien Merchant. Re chercheur Johnson is in de loop der jaren moe en ver bitterd geraakt. Wanneer hij een verdachte moet verhoren die kleine meis jes verkracht heeft, raakt hij buiten zinnen en slaat hem neer NOS 00.25 Journaal 00.30-00.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 15.00 Studio Sport extra. Tennis op Wimbledon, halve fina les heren enkelspel: Ivan Lendl - Stefan Ed berg en Jimmy Connors - Pat Cash 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoorl voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Internationale Jeugd Olympische Dagen, film reportage vanuit Papen dal. Presentatie: Dick Pas- schier en Frank Kramer 20.25 Niet te geloven! (Amen), Amerikaanse comedyserie met o.a. Sherman Hemsley en Anna Maria Horsford. Kerkvoogd Frye heeft zo veel kritiek op de dominee dat hij hem ontslaat. Er moet dan een nieuwe ge vonden worden en ds. Gregory solliciteert 21.20 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Sorry, wrong number. Een massamoord op een on schuldige familie vervult het bureau met afgrijzen. Goldblume vraagt een jon ge verklikker zijn leven te wagen om de daders te achterhalen 22.05 Meditatief moment. Van daag: Ds. Renè van de Beft staat stil bij „De torens van Maastricht" 22.10 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 fflEr is nog zoveel te doen™, gesprek tussen Tine halkes, katholiek the ologe en len van den Heu vel, PvdA-politica 23.28 De Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NCRV 23.35-01.15 The Brink's job. Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Wiljiam Friedkin. Met o.a. Peter Falk, Gena Rowlands en Peter Boyte. Tino Pino, een wat onhan dige kruimeldief, beraamt samen met een paar ma ten een overval op een geldtransport. De onder neming slaagt, maar nu worden ze meteen voor grote jongens aangezien: De FBI vermoedt zelfs een communistisch complot RT 1 llllis 4.0MO Nlsuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) Plons. Afl.: Plons en de pauw (herh.) De tovenaar van Ox (The wi zard of Oz), Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Daar is 't breekbaar 5 F Comedy Capers, serie slap stickfilms. All.: Bij de loodgie ter Onbekende wereld (Explore), documentaireserie over nage noeg verdwenen beschavenin- gen. Afl. 10: Toeagegs en Dag ons in de Sahara (2. herh.) Uitzending door derden. Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep au' ma-overzicht Nieuws 5 Weerbericht Twilight Zone - The movie, Amerikaanse speelfilm In vier episodes uit 1983 van John Landis, Steven Spielberg, Joe Dante en George Miller. Met Vic Morrow, Bill Quin, Kathleen Quinnlan e.a. Episode 1: De paranoïde Bill overschrijdt de drempel van de 'vierde dimen sie' en komt terecht in Frank rijk onder de bezetting van de Nazi's. Episode 2: De geheim zinnige en uitbundige mijnheer Bloom duikt op in het bejaar dentehuis en wil zijn lotgeno ten hun jeugd laten herontdek ken. Episode 3: Helen Foley heeft met haar wagen een on geval. Het jonge slachtoffer Anthony nodigt haar uit op zijn verjaardagsfeestje. Episode 4: Niemand gelooft Mr. Valentine als hij beweert een echt mon ster op de vleugel van het vliegtuig te zien New York, het nieuwe Holly wood, driedelige decumentai- reserie over New York. dat op nieuw aan belang wint in de filmwereld. Afl. 1: Van Griffith tot Madonna (herh.) Nieuws en Coda: „Eens" van Adriaan Roland Holst •19.30 Tennis op Wimbledon, halve finales heren enkelspel. Commentaar: Daniel Mortier BF 1 5 L'Ecran dee vscances, kinder programma 0 Journaal 3 Ce soir, regionaal journaal it.40 Tour de France, samenvatting Mies, tv-serie met Danielle Da- rieux, Jacques Morel en Ga briel Cattand. Afl. 5: Miss et Ie jeune homme fragile. Honoré heeft vanuit Duitsland een S.O.S. ontvangen, dat Arnaud, de zoon van zijn zus Henriette spoorloos is verdwenen. Hij gaat onmiddellijk tot actie over, maar loopt te hard van stapel. Gelukkig arriveert Miss om het een en ander recht te zetten Victoiree, serie filmportretten. Aft.: Claude Crlqulelion Les fils d'Abraham, documen taireserie. Aft. 1: De la Mesopo tamia A la terre promise Laatste nieuws DUITSLAND 1 14.55 ARD-Sport extra. Internationa le tenniskampioenschappen van Engeland op Wimbledon: halve finale heren enkelspel 18.00 Hier und haute, regionaal ma gazine 18.14 E Solo für 12, spelprogramma 18.40 Zug-Vögel, tv-serie. Afl.: Die Notbremde 19.00 (S WWF-Club, rechtstreeks amusementsprogramma vanaf de bloemententoonstelling 8UGA in Düsseldorf. Presenta tie: Marijke Amado 19.57 Programma-overzicht 20.00 HTagesschau 20.15 Meuterei am Schlangenfluss (Bend of the rlver), Amerikaan se speelfilm uit 1951 van An thony Mann. Met James Ste wart, Arthur kennedy, Julia Adams e.a. Omdat de winter op komst is hebben pioniers een grote hoeveelheid levens middelen besteld. Maar de le verancier geeft de voorkeur aan een andere klant: er is een groep goudzoekers In Portland gearriveerd 21.45 Plusminus, sociaal-econo misch magazine 22.30 Tagesthemen, met bericht aus Bonn. actualiteiten 23.00 Sportschau, met o.a. de Inter nationale tenniskampioen schappen van Engeland In Wimbledon en de Duitse kam pioenschappen zwemmen In Sindeiflngen 23.25 ARD-SommarkomOdie: Das verrückte California Hotel (California Suite), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Herbert Ross. Met Alan Alda, Michael Calne, Bill Cosby, e.a. Vijf pa ren brengen in een beroemd hotel van Beverly Hills enkele uren door. Als ze weer naar huis gaan zijn ze allemaal een ervaring rijker op het gebied van menselijke zwakheden 01.05 Tagesschau 01.10 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.15 16.30 17.00 17.15 18.56 19.00 19.30 Ferienkalender, tips en amu sement Freizeit„. und was mann da- raus machen kann, magazine voor senioren. Presentatie: Gerd Mausbach. Vandaag: Ontdek de Pórigord. 2. Olie verven is niet moeilijk. 3. Ge handicapten en watersport. 4. Quiz-uitslag Haute Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Ein Engel auf Erdsn (Heavens gate) Amerikaanse tv-serie met Michael Landon, Victor French, John McLiam. e.a. Afl.: Reise in die Vergangen heit Programma-overzicht Heute Auslandsjoumal, berichten van buitenlandse correspon denten Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert. Fritz Wepper. Michael Degen e.a. Afl.: Eln Weg in die Freiheit. De assis tent van de eigenaar van een aantal horeca-bedrijven wordt vermoord. Aangezien belde mannen een gelijkenis ver toonden. vermoedt Derrick dat het om een vergissing gaat. De kogels waren eigenlijk voor de eigenaar bestemd. En Inder- Michael Caine en Maggie Smith in de Amerikaanse speelfilm 'California suite', op Duitsland 1 om 23.25 uur. FOTO: SP daad vtndt er die nacht nog een aanslag plaats 21.15 Tele-Zoo, natuurrubriek. 1. Falken in Jerusalem. 2. Katz und Maus auf dem Bauernhof. 3. Urtaubstlps: Natur erkennen 21.45 Heute-Journal 22.10 Aspekte-Literatun 'Die Schwaje hat Ihren Rajz'. 'Vier talen - één literatuur', docu mentaire over de vier talen in Zwitserland 23.25 C Edgar Wallace: Der Fil- scher von London, Duitse speelfilm uit 1961 van Harald Reinl. Met Karin Dor, Hellmut. Lange, Siegfried Lowltz e.a. Al les zit de Jonge miljonair Peter i Clifton tegen. Op zijn huwe lijksdag wordt hij door de poli tie verhoord in verband met een valsemunterszaak. Boven dien zijn er familieleden die be weren dat hij aan een erfelijke krankzinnigheid lijdt 00.55 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus econo mie, les 12: Der internationale Handel 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Arche 2000, milieu- en natuur beschermingsmagazine 21.00 Die Kunst des Arztes als Pro- gramm. 'Expertensysteme In der Medlzin Aspekte der künstlichen Intelllgenz', docu mentaire over de toepassing van computers en z.g. expert systemen bij de medische be handeling 21.45 Reportage: Krupp und Stahl (2). documentaireserie 22.15 Agatha Christie: Miss Marple, tiendelige Engelse misdaadse rie. Afl. 1: Die Tote In der Bl- bliothek, met Joan Hickson, Gwen Watford, Moray Watson e.a. Kolonel Bantry en zijn vrouw wonen op hun landgoed nabij een vriendelijk dorp in Engeland. Op een morgen ligt In de bibliotheek het lijk van een onbekende blonde vrouw. Zij schakelen dlrekt hun buur vrouw Mrs. Marple, in nog voor de politie arriveert 23.05 Nachgespielt: Dar Harr dar Tinza, documentaire over het rituele Manlrimdu-feest in Na- pal 00.55 Laatste nieuws BBC 1 14.50 Tenniskampioenschappen te Wimbledon, rechtstreekse re portage van de halve finales heren enkelspel 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Heathcliff and Marmaduke' 17.40 Friday film special: Black ia- land, speelfilm 18.35 The wildside of town, serie natuurfilms over het leven van dieren in de stad. Afl.: Wildlife network 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 Every second counts, spelpro gramma gepresenteerd door Paul Daniels 21.10 EDynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans, John Forsythe, Joan Collins e.a. Afl.: The birthday. Blake's bemid delingen kunnen niet voorko men dat de spanningen tussen Ben en zijn dochter Leslie op lopen. De verjaardag van de kleine Krystina pakt heel an ders uit dan verwacht 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weekendweerbericht 22.30 mTender is the night (4), zes delige Amerikaanse tv-serie naar het boek van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Strauss, Mary Steenburgen, John He ard e.a. (herh.) 23.20 Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams pre senteren hoogtepunten uit de vandaag gespeelde tennis wedstrijden op Wimbledon 00.20 The late film: Lucky Star, Ca nadese speelfilm uit 1980 van Max Fischer. Met Rod Steiger, Louise Fletcher, Lou Jacobi e.a 02.10 Weerbericht BBC 2 15.02 Sport. Met cricket, derde test match tussen Engeland en Pa kistan en tenniskampioen schappen te Wimbledon, halve finales heren enkelspel 21.00gThe education programme 21.30 Face the music: James Gal- way 22.00 Gardener's world, tuin-maga- zine 22.30 Tales from Hollywood - the R.K.O. story, zesdelige docu mentaireserie over de R.K.O- filmstudio's in Hollywood, waar films als 'King Kong', 'Top hat' en 'Citizen Kane' werden ver vaardigd. Afl.: Birth of a Titan 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga zine 00.15 Weerbericht 00.20 Cricket, samenvatting 00.50-02.25 E Gribouille, Franse speelfilm uit 1937 van Marc Al- légret. Met Jules Raimu, Ml- chèle Morgan. Gilbert Gil e.a. m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen- dlng. E Zwart/wit-ultzending. ■XZwart/wtt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 E Canada calling, poppro gramma van het Canadese muziekstation MuchMusfc 16.30 E American Show, poppro gramma met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: The School Play 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie. Afl.: Nanny will do 19.30 Seven little Australians, dra maserie. Afl.: Into the sun 20.00 Ritter's cove, avonturenserie. Afl.: At odds 20.30 Big Valley, westernserie 21.30 Cimarron City, westernserie 22.25 Le Mans review 23.30 Ask dr. Ruth, programma over sex, relaties en huwelijk, ge presenteerd door dr. Ruth Westhelmer 23.50-00.50 HI New Music special, programma t.g.v. de 300ste af levering van het Canadese popprogramma 'New Music'. Met o.a. The Police, David By rne en Jesus and Mary Chain SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi live show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Gulliver in Lilliput, tv-serie naar de roman van Jonathan Swift 18.30 The Goodies, comedyserie met Tim Brooke-Taylor, Grae me Garden en Bill Oddie. Afl.: Football crazy 19.00 Game for a laugh, spelpro gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 In at the deep end, serie re portages waarin een tv-ver slaggever een stoomcursus voor een ander beroep krijgt. Afl.: How to become a female Impersonator 20.30 Some mothers do 'eve 'em, comedyserie 21.00 Hot pursuit, dramaserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tales of the unexpected, tv- serle naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: Hitchhiker, met o.a. Rod Taylor en Cyril Cusack 00.00 Kolchak, misdaadserie 01.00 Rockin' at the speed of light 02.00 Power hour, met Amanda Re- dington 03.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 04.00 Chart attack 05.00 Maximum Music Box 06.00-07.00 The face TV 5 16.05 Coup de Soleil, theaterstuk 18.00 Recreation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Millèsimes, documentaireserie over de Franse wijngebieden. Afl.: De Rhöne-vallei 19.30 Embarquement Immédiat, amusementsprogramma 20.45 William Wyler 21.25 Humeur, Humour 21.30 Montegne 22.00 Journal Télévtsé 22.30-23.30 Sports Loislrs NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slecht horenden KRO/NCRV 10.00-17.30 Jeugd Olympische Dag. rechtstreekse reportage van deze internationale sportmani festatie voor de jeugd op het Sportcentrum Papendal bij Arnhem. Met om 10.10 atletiek, 11.30 hockey: Nederland - West-Dultsland, 11.45 turnen en judo, 12.15 atletiek en om 13.00 voetbal. Presentatie: Dick Passchier en Frank Kra mer DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.30 Knack'du den Safe Ich nehm' das Geld (Mitachat Leaf), Israëlische speelfilm uit 1982 van Jankei Goidwasser. Met Uri Gabriel, Mosche Ibagl, Zadock Zarom, e.a. (herh.) 12.00 Umschau 12.10 Plusminus 12.55 Persoverzicht 13.00 Haute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.30 E Programma-overzicht 12.00 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers (12.00 Joego slavië, 12.40 Griekenland, 13.20 Spanje) BBC 1 07.45 Open University 09.30 Tekenfilm 09.35 Dogtanian and the three Mue- kehounda, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, gevarieerd kinder programma 11.52 Weerbericht 11.55-18.50 Grandstand, sportpro gramma met cricket vanuit Leeds (derde testmatch tussen Engeland en Pakistan, derde dag) en vanaf ca. 15.00 tennis op Wimbledon (finale dames enkelspel) SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy, Snoot en Crocker. Met o.a. 'Emilie'. 'Popeye', 'The Poppies', The Cisco KW. jDennis', 'Inspector Gadget' en 12.05 StST P-TsiMip Sho» 12.35 E The smash graat videorace 13.35 E American Show (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine met Josephine Buchan en Wayne Jackman 11.30 Rockin' at the speed of Light 12.30 Chart Attack, overzicht van de Music Box-hitparade met Si mon Potter 13.30 Armchair Adventures: Realm of Darkness, documentairese rie over expedities. All.: Hollow mountain of Mulu RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.08 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 Metropolis. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Oh. wat een nacht met om 00.02 Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 1843 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Mlnjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02 Countdown café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium: Gelders Orkest o.l.v. Jan Eel- kema. 22.00 Horizon. 2240 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 EO: Totaal zomers. 1840 KRO: Taal en Teken. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israël. 2140 Sing unto the Lord. REGIONAAL Radio West: 1740-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re- Elonale avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.30-18.00 Actualiteiten 18.00-2040 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 1640 Radio Rijn mond Getapt, dagelijkse talkshow. 1740-1840 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 BRT-ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 1945 Entracte. 2043 Imago. Informatief programma voor jongeren. 22.10 Hangmat. 2340-0240 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 22.05 Country-Side. 2340-0240 Twee tot Twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 1840 Kamermuziek voor viool en cel lo. 19.00 Kroniek. 1945 Zelden gehoord. 2040 Symfonieorkest van de Finse radio, m.m.v. Mikaei Heiasvue, fluit. 22.10 Intermezzo. 22.15 BRT-Jazz live-opnamen. 23.00 Kaleidofoon. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 TROS: TROS Nieuws Show. 1446-18.00 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 1143 Spreekt u maar. 1243 Wegens vakantie gesloten. 1443 Muziek uit eigen huis. 1543 Mooi Holland? RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 NCRV: Vroegop. 0740 Ra b ar bar a 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Lost Vast special. 14.03 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden met J.C. Bach. 08.00 Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhaus Concert. 12.00 VOO: Strauss Co. 1342 Veronica klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 0942 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Je woordje doen (herh.). 09.45 Dag dokter (herh.). 1040 Taal. tekens en regels. 10.15 EO: DE muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 1245 Hallo Nederland. 1245 EO...in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit praise. 1340 O po doro (Open deur). 14.00 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-13.00 Aad de Korte met mu ziek uit de regio Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agen da. Omroep Rijnland (Via FM-fre quentie 105,7 MHz) 1340-1540 Noordwijk Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 1043 Een uur amusement met Hans van Vliet. 1140 Nieuws. 1143 Thema-uit zending. 1240 Nieuws. 1243 Wat nu BRT 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 1143 Zomerzaterdag. 13.15-18.10 Radio Tour Wimble don. BRT 2 0540 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het week end? 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30 1440 Radio Rijswijck. Swingende ei gentijdse popradio. BRT 3 0740 Goede morgen. 0840 Ochtendconcert. 0940 Rorna (symfonie In C\ Georges Bizet. 10.00 Italiaans (10). 1040 Wijswljzer (23). 1140 Harmonies en fanfares. 1140 Het meisjeskoor Amabiie. 1240 Tafel muziek 1 Concerto in Es voor trompet, hobo en strij kers, Johann Wilhelm Hertel, 2 Sonate in e voor hobo en kla vecimbel, Francesco Germinia- ni, 3 Concerto nr. 2 In opus 6 voor viool, strijkers en conti nuo, Evariste Daü'Abaco. 13.15 Jonge vertolkers. 1440 Nieuw uit de BP.T-fiscotheek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17