Rijkaard blijft Ajacied Tour in de overgang Geldsmijterij op Italiaanse voetbalmarkt SPORT Renovatie Noordtribune kost 1,4 miljoen Zes landen bij jeugd-Olympiade Koerstips Sportwereld Sport op tv Renners en rugnummers Op de losse Tour Douane Chocola Video-camera s CeidóeSouocmt WOENSDAG 1 JULI 1987 PAGIN. FC Den Haag: wijziging in technische staf DEN HAAG Bij FC Den Haag heeft vandaag een afrondend gesprek plaats over de nieuwe taakverdeling binnen de techni sche staf. Het ligt in de lijn van de ver wachting dat Leo Steegman, die vorig jaar fungeerde als trainer, meer verantwoor ding krijgt toebedeeld. Voor de naar Feye- noord vertrokken assistent-trainer Lex Schoenmaker wordt geen opvolger aange trokken. Technisch directeur Pim van de Meent zal het tweede elftal voor zijn reke ning. Voorzitter Stoop van de Haagse eredi visieclub: „Eén van de zwaartepunten is de opleiding. Daar moet meer aan gebeuren. Ik hoor de trainers altijd maar praten over opleiden, maar zie ze alleen maar kopen. Dat moet maar eens afgelopen zijn". DEN HAAG De renovatie van de sinds 1 maart na ernstige rellen tijdens FC Den Haag-Ajax gesloten Noordtribune van het Zuiderparkstadion zal ongeveer 1,4 miljoen gulden gaan kosten. Zoals bekend wordt de tribune aan weerzijden voorzien van zitplaatsen. In het midden blijft een kleinere staantribune die uitsluitend op vertoon van een pasje toegankelijk kan zijn. Hiervan moet bijna een halve ton komen uit het zogenaamde te- rugploegexperiment van het Ministerie van WVC. Zelf zou FC Den Haag als vaste bespeler van het stadion dan f 25.000 meer aan huur gaan betalen. Via een aantal fi- nancierings-regelingen zou ook het resterende bedrag van 646.000 gulden is het project rond te maken zijn. Het College van B. en W. dient een voorstel daartoe in en voor de raads-commissievergadering JSR, Brand weer en Politie-aangelegeiheden die morgen wordt ge houden. ZWOLLE Ruim 800 jonge (top)sporters uit zes Europese landen nemen vrijdag en zaterdag op het Nationaal Sportcentrum Pa pendal bij Arnhem deel aan de eerste Inter nationale Jeugd Olympische Dagen. Het evenement is een Nederlands initiatief en een vervolg op twee eerder gehouden Jeugd Olympische Dagen in 1984 en 1986. De in ternationale jeugd-Olympiade wordt gehou den in het kader van het 75-jarig bestaan van het Nederlands Olympisch Comité. Het verschijnsel Jeugd Olympische Dag werd in 1984 leven ingeblazen door het NOC en de omroepvereniging NCRV. De twee eerder gehouden nationale sportdagen op het sportcentrum bij Arnhem werden voorafgegaan door provinciale voorronden. Op de finaledagen streden geselecteerde provincie-ploegen tegen elkaar in diverse takken van sport. Voor de eerste internatio nale jeugd-Olympiade is een Nederlandse ploeg geselecteerd van een kleine honderd jonge sporters. Het zijn de sterkste deelne mers van de vorig jaar gehouden Jeugd Olympische Dag. In die ploeg zijn onder meer de atletiektalenten Rens Eising (800 meter), John van Lieshout (speer) en Renate Beunder (zevenkamp) opgenomen. Groot- Brittanië, Italië, Oostenrijk, West-Duitsland en België zijn de andere deelnemende lan den. DEN HAAG Onze tips voor de dra verijen morgenavond om 17.30 uur op de baan van Drachten lulden: 1e koers: Barry Buitenzorg (5), Benny Jeanet (6), Amanda Beltiary (10); 2e koers: Anton uit Volkel (6), Albertine H (3), Aminta Kandia (9); 3e koers: Billy Jean (1). Benno (3). Zlzi del Sol (4). 4e koers: Bathitde (4), Aditi Gua- pa (6), Zonnevlam K (3); 5e koers: Windy van Lady (3), Yto Volo (5). Za- rolien H (6); 6e koers: Alex di Trlcla (8). Akka Tonnawerd (3), Yvo van Lady (6); 7e koers: Zetor D (4), Alda Oostland (3), Zodiac Boshoeve (10); 8e koers: Arlstocat (5), Acer G. (4), Yl- bode Spirit (3); 9e koers: Action Skoatter (7), Zvetlana Hanover (5), Zantana (6); 10e koers: Widi Buiten zorg (6). Winn Together (2), Year of King (8). Onze tips voor de draverijen vrijdaga vond om 17.30 uur op de baan van Emmeloord zijn: 1e koers: Boys S (11), Beautiful F (9), Barones Laren (10); 2e koers: Ziggy Spencer (3), Akassan Ashton (4), Zan- dokan O (6); 3e koers: Bariolaine (1), Wirna (4). Ameland (7); 4e koers: Zen- to van Hlddum (3). Urotop (5), Zaro- lien H (6); 5e koers: Zodiac Boekelte (1). Zariba dl Robles (2), Yellow Crown (7); 6e koers: Alibi F (3), Yun- que Beroona (1), Andy Rijnstroom (6); 7e koers: Arjen Steenwijk (2), Valar du Bois (6), Vilmar (5); 8e koers: Zilwo d'Aster (3), Another Notice (1), Ame- rie Uithuizen (5); 9e koers: Willow Bo- nusan (2). Valeureux (6), Wicardo Pe ter (5); 10e koers: Sir Dunnlngan (6), Yfred Star (1), Star van Epse (7). Voetbal Michel Valke heeft een driejarig contract ge tekend bij de Franse tweede- divisieclub Olympique Lyon. Voetbal Het bestuur van de Deventer eerste-divisieclub GA Eagles is afgetreden. Voetbal Vardar Skopje is toch voetbalkampioen van Joegoslavië geworden. Dat heeft een rechter in de Joego slavische hoofdstad Belgrado gisteren beslist. Voetbal De Westduitse Bundesliga vereniging Ein- tracht Frankfurt heeft de slag om Lajos Detari gewonnen. De Hongaarse middenvelder te kende gisteren een contract dat hem aan Eintracht bindt. Schaatsen Het contract tus sen de Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond (KNSB) en sponsor Aegon wordt met vier jaar verlengd, waarna een optie van twee jaar geldt. ZEIST Frank Rijkaard blijft Ajacied. De Amster damse club en PSV be reikten vannacht alsnog een akkoord inzake de af faire rond de internatio nal, die met beide clubs een overeenkomst was aangegaan. Na een bijna drie uur durend overleg werd besloten dat Rijk aard - voor wie buiten de landsgrenzen grote be langstelling bestaat - de twee komende jaren nog in Amsterdam mag blij ven spelen. Op het moment dat Rijkaard Ajax de rug toekeert, zal de Amsterdamse club een fors be drag moeten overmaken op de bankrekening van PSV. De hoogte van die som hangt af van de datum van vertrek. In dien Rijkaard voortijdig af haakt zal Ajax meer moeten betalen aan PSV. De speler zelf deed eveneens water bij de wijn. Met zijn huidige werkgever kwam Rijkaard overeen dat het gelimiteerde transferbedrag van 750.000 gulden wordt verdubbeld. Mede op verzoek van de arbi trage-commissie van de KNVB kwamen de drie partijen als nog tot een akkoord. Dat kon gisteravond nog niet worden bereikt in een emotionele en zeven uur vergende zitting in Zeist. Voorzitter Giltay Veth van de commissie sprak in een opwelling zelfs van een enor me chaos. „Ik heb in die tien jaar dat ik in Zeist actief ben nog nooit zo'n juridische troep meegemaakt als bij PSV". De advocaat van Rijkaard, mr. Mosier, hekelde vooral de hou ding van PSV, dat op 14 maart 1986 een overeenkomst was Een zware Amsterdamse delegatie begeleidt Frank Rijkaard naar de arbitrage-commissie van de KNVB. V.l.n.r. Rijkaard, Coster, Harmsen, Van Eijden en Holsheimer. aangegaan. De raadsman be toogde dat de landskampioen Rijkaard onder druk had ge zet. „Hii moest per sé die avond tekenen", stelde Mosier. Rijkaard werd bij die gelegen heid een stereo-installatie aan geboden en tevens kreeg hij een persoonlijke lening van 30.000 gulden aangeboden we gens financiële problemen. De zitting werd gekenmerkt door een geladen stemming. Voorzitter Harmsen van Ajax maakte zich vooral druk over het feit dat PSV de Ajacied in het geheim twee dagen voor PSV-Ajax een contract had voorgelegd. Tevens eiste hij een een verbod aan PSV nog eens contact op te nemen met Amsterdamse spelers op straf fe van een dwangsom van één miljoen gulden. „PSV eist schadevergoeding", bracht mr. De Haas van PSV naar voren, „voor het niet na komen van een vierjarig con tract plus de derving van in komsten uit het met Rijkaard vastgelegde transferbedrag (rond drie miljoen gulden-red.) aan het eind van die periode". Hij voegde daar aan toe, dat bovendien met een tussentijd se verkoop, door Ajax, van Rijkaard naar een club uit eèn ander land een zeer groot be drag gemoeid kan zijn. Reden voor PSV op dit moment de grootte van de schadevergoe ding niet te willen vastleggen. (Van onze correspondent Gerard Kessels) ROME Wat hebben de he ren Alessio, De Agostini, Fran- cini en Tricella gemeen? Alle vier kunnen ze zich sieren met het etiket 'Man van tien mil joen'. Deze vier uitstekende, maar beslist niet briljante Ita liaanse profvoetballers zijn voor een bedrag van tien mil joen gulden van club veran derd. Het zijn slechts enkele van de kapitale transfers die momenteel op de Italiaanse markt plaatsvinden. Teneinde zich voor het volgende seizoen te versterken wordt er door de Italiaanse profclubs op een on gelooflijke manier met geld gesmeten. De Italiaanse sportkranten pu bliceren elke dag een lijst met een overzicht van de stand van zaken op de voetbalmarkt. Tot nu toe hebben de Italiaan se clubs al ruim 160 miljoen gulden uitgegeven aan spelers. Het feitelijke bedrag ligt nog een stuk hoger, want de 160 miljoen heeft alleen betrek king op de bekendste spelers. Koploper is ex-PSV-er Ruud Gullit. Hoewel alle details van zijn contract niet bekend zijn heeft AC Milan-president Sil vio Berlusconi iets meer dan 20 miljoen gulden betaald voor de Nederlander. Na Napoli- ster Maradona is Gullit daar mee de dubrste voetballer al ler tijden. Toch heeft Gullits tweede plaats wekenlang aan een zij- iden draadje gehangen. Napoli was immers bereid een slordi ge 23 miljoen gulden neer te tellen voor Gianluca Vialli, de beste voetballer van Sampdo- ria. De president van Sampdo- ria, zwaar belaagd door de supporters van de Genuese club, liet Napoli echter weten dat hij Vialli „zelfs voor al het goud van de wereld" niet van de hand zou doen. Waaraan heeft de 23-jarige Vialli zijn komeetachtige opkomst te danken? Aan drie, vier uitste kende wedstrijden in het na tionale elftal. Roem en geld kunnen in het Italiaanse voet bal snel verworven worden. 'Gullit mag de duurste zijn, Ajax-spits Marco van Basten is met een kleine zes miljoen niet meer dan een middenmotor. Het bovengenoemde viêrtal is veertig procent duurder. Van Basten is zelfs niet de duuntj nieuwe buitenlandse spits. J? ventus heeft voor Liverpoip aanvaller Ian Rush bijna P miljoen neergeteld. Roma, de een teleurstellend seizoen acjj ter de rug heeft, schraag acht miljoen bij elkaar om L veelvuldige Duitse topscoir Rudi Voller over te kunnf' nemen van Werder Bremenja Houtje bijten rie De voortdurende klacht vf3 de Italiaanse voetballers d hun clubs bereid zijn vele r joenen neer te tellen voor b| tenlanders, maar dat zij op et houtje moeten bijten, woil gelogenstraft door een blik de transferlijst. Op enkele i zonderingen zoals Gullit lijken de buitenlanders goedkoop in vergelijking i wat er voor spelers van eigj bodem betaald wordt. De liF stekende aanvaller Anastopcr-i los van het Griekse Olympi kos gaat voor de fooi van éP' miljoen naar Avellino. f sterke Duitse verdediger o international Berthold verru voor 3 miljoen Eintraci Frankfurt voor Verona. ÏH Zweedse verdediger HysH gaat voor nog geen 2 miljoU van Göteborg naar Fiorentir Duurder zijn Scifo (voor 8 m, joen van Anderlecht naar I ter Milan), de Braziliaan CaipB ca (voor ruim 7 miljoen naP" Napoli) en de Argentijn Borjprf (voor ongeveer 5,5 miljojl naar AC Milan). Milan m<jav Borghi voorlopig bij Cotf parkeren omdat de club me Gullit en Van Basten heeft Pr< maar twee buitenlanders Ms mag stellen. ®P Het meest met geld gesmetfg« heeft televisiekoning Berlus^et ni. Zijn AC Milan wordt n*re Ju ventus en Napoli als de 1®U langrijkste gegadigde voor P). titel gezien. Fiat-club JuvenK heeft zich immers evennj onbetuigd gelaten. Naast Ru* en de eerder genoemde 'maf™ nen van tien miljoen' AlessM De Agostini, Tricella, kocht i 1 club ook nog Magrin van AftJ lanta (7,5 miljoen) en Bru'ljj van Como (bijna 4 miljoefP, Over een onderwerp praatje deze dagen niemand: de ch^n nische schuldenlast van de Itge liaanse voetbalclubs. °e VANDAAG Nederland 1, 23.35 uur IJshockey: finale Stanley Cup. Nederland 2, 21.45 uun Studio Sport. MORGEN Nederland 2, 11.00 en 17.45 uur Wielrennen (Tour de France). Nederland 2, 15.00 uur Tennis (Wimbledon). lui It tie Oostduitse douane-beambten hebben Fons van Heel, verzor ger in de wielerploeg van Jan Raas, teruggestuurd naar Ne derland. Van Heel, die op weg was naar de start van de Tour de France in West-Berlijn, had geen paspoort bij zich. Het transport van de inmense Tour-karavaan verliep niet vlot. De renners en de ploegleiders kwamen per vliegtuig, verzorgers en mecaniciens met de fietsen in busies en auto's. Verschillende wagens werden langdurig opgehouden door de vopo's en aan een nauwgezet onderzoek onderworpen. De Zwitser Urs Zimmermann heeft besloten toch in de Tour van start te gaan. De nummer drie van vorig jaar had een afgrijselijk slecht voorseizoen. De ranke atleet van vorig sei zoen zag er dit jaar als trillend vogeltje uit. Zijn collega's roddelden over het ,Biaffra-poppie' en vroegen zich of Aids zich ook al in het peloton had verspreid. In de wintèr werk te Urs Zimmermann op de ouderlijke boerderij. Ziin voedsel bestond uit macrobiotische pap en een reep chocola. Het ge volg was dat de Zwitserse kampioen ernstige maagproble men kreeg. Medische behandelingen weigerde hij hardnek kig. Uiteindelijk onderging Zimmermann toch een operatie. In de hoop dat zijn vorm er plotseling zal zijn, werd hij toch opgesteld. Maar Zimmermann laat nog altijd de biefstukken aan zich voorbij gaan. Hij kijkt hoe zijn ploeggenoten eten om vervolgens naar zijn kamer te gaan, waar hij zijn eigen potje klaarmaakt. De wedstrijdcommissarissen in de Tour hebben de beschik king over video-camera's om overtreders van de reglemen ten beter te kunnen registreren. Wim Jeremiasse uit Schijn- del is een van de juryleden. Hij wist te vertellen, dat de beeldregistratie niet alleen wordt gebruikt om vast te stellen of renners zich aan auto's vastklampen in bergetappes, maar ook bij sprints en ontsnappingen in vlakke ritten. BERLIJN Abnormale gedragingen van zijn kampioenen heeft de Ronde van Frankrijk voortijdig in de overgang doen belanden. Bernard Hinault stopte te vroeg, Greg Lemond liet zich neerschieten, Ronan Pen- sec stortte van het dak, Claude Criquielion en Al- varo Pino trapten hun knieën stuk. Allen ston den in het eindklassement van de vorige Tour bij de eerste acht. De wereld keek elf maanden geleden met open mond van ver bazing toe. Met andere Tourhelden was dit jaar ook van alles aan de hand. Joop Zoetemelk vond zichzelf te oud, Laurent Fig- non werd op doping betrapt, Eric Vanderaerden bezeerde zijn voet met motocross, Sean Kelly kreeg steenpuisten op zijn zitvlak en Stephen Roche was in de Giro d'Italia een ze nuwinzinking nabij. Bij Checkpoint Charly, de grensovergang tussen Oost en West in de Berlijnse Muur, la gen dan ook de kansen voor het oprapen voor de nieuwe generatie Tourrenners. De Ne derlanders, die een handvol magere jaren doormaakten, zetten vijf talentvolle jongeren in om nieuwe geschiedenis te schrijven: Erik Breukink met zijn allroundship, Jean-Paul van Poppel met zijn snelheid, Teun van Vliet met zijn bruta liteit, Jelle Nijdam met zijn fond en Steven Rooks met zijn onverstoorbaarheid. Ze gingen vandaag allemaal van start in West-Berlijn, de kapitalistische enclave in het Oostblok, ter verhoging van Bernard Hinault, te vroeg gestopt. de feestvreugde rond het 750- jarig bestaan van de voormali ge hoofdstad van het Duitse Rijk. De burgemeester moest er drie miljoen D-Mark voor betalen. Het feestjaar kende gedurende de eerste helft voor en achter de 'Muur' een roerig verloop. Politie en geallieerde troepen lopen voortdurend met de hand rustend op het vuurwapen. Dagelijks zijn en relletjes en demonstraties. Voor de start van de Ronde van Frankrijk op de Kurfür- stendamm werd de grootste politiemacht op de been wor den gebracht. Bij het binnen druppelen van de 207 renners was er in Berlijn, dat smoorde in tropische temperaturen, ab soluut geen sprake van feest stemming. De 74e Tour kreeg hiermee een ander gezicht dan Felix Levitan destijds voor ogen had. De kleine wielerdictator hoopte bij het het symbool van de gespleten wereld mede-vre- desstichter te worden door de staatsamateurs uit de Sovjet unie en de DDR tegen de profs in de Tour te laten duel leren. 'Oncle Felix' had meer tijd nodig voor zijn eigen be sognes. Hij werd afgezet als di recteur en van het toneel ver bannen voor hij in Moskou zijn overredingskracht kon la ten gelden. Visitekaartjes g! Negentien Nederlanders, twee minder dan vorig jaar. startten vandaag in de Ronde van Frankrijk. Hun visitekaar tjes zijn: John Bogers, 23. Budel-Schoot. Ploeg Swerts. Prof sinds 1986. Eerste Tour. Overwinningen: 2, dit jaar 1 (Erembodegem. België). Erik Breukink, 23. Bergen op Zoom. Ploeg Post. Prof sinds september 1985. Eerste Tour. Overwinningen: 2, dit jaar 1. Prestaties 1987: 3e Ronde van Italië met etappezege. Maarten Ducrot, 29. Middelburg. Ploeg Raas. Prof sinds 1985. Derde Tour. 1985: 84e met etappezege. 1986: 81e. Overwinningen: 5. dit Jaar: leen. Prestaties 1987: 8e Ruta del >ol. Matthieu Herman», 23. Heerewaar den. Ploeg Perurena. Prof sinds 1985. Twee Tour. 1986 uitgevallen met sleu-( telbeenbreuk. Overwinningen 11, dit jaar 4. Prestaties 1987: winnaar Pa- rijs-Camembert. Gert Jakobs, 23, Helmond. Ploeg Raas. Prof sinds 1985. Eerste Tour. Overwinningen: 1, dit Jaar 1 (Lutlom- mel, België). Gerrie Knetemann, 36, Huybergen. Ploeg Glsbers. Twaalfde Tour. 1974: 38e, 1975: 63e. 1976: uitgevallen 15e etappe. 1977: 31e, 1978: 43e. 1979: 30e. 1980: 38e. 1981: 55e. 1982: 47e. 1984: 103e. 1986: 64e. Winnaar 10 etappes en 7 gele truien. Overwinnin gen: 129, dit Jaar 2. Prestatie 1987: winnaar Ronde van Zweden. Henk Lubberding, 33, Voorst. Ploeg Post. Prof sinds 1977. Elfde Tour. 1977: 24e, 1978: 8e (witte trui), 1979: 18e, 1980: 10e, 1981: 54e, 1982: 46e, 1983: 10e, 1984: 40e, 1985: 82, 1986: afgestapt na val met handblessure. Winnaar drie etappes. Overwinnin gen: 53, dit jaar: geen. Prestatie 1987: 3e Hennlnger Turm. Erwin Nijboer, 23, Heerewaarden. Ploeg Perurena. Prof: 1985. Tweede Tour. 1986: uitgevallen 18e etappe. Overwinningen: geen. Prestatie 1987: 2e in tiende etappe Vuelta. Jelle Nijdam, 23, Zundert. Ploeg Raas. Prof sinds augustus 1984. Der de Tour. 1985: 115e, 1986: uitgeval len. Overwinningen: 20, dit jaar: 8. Prestaties 1987: winnaar drie prolo gen. Adrl van der Poel, 28, Hoogerhelde. Ploeg Gisbers. Prof sinds 1981. Zes de Tour. 1982: 102e, 1983: 37e, 1984: uitgevallen 14e rit, 1985: 51e, 1986: 110e. Winnaar 1 gele trui. Overwin ningen: 54, dit jaar 4. Prestatie 1987: Nederlands kampioen. Jacques van dor Poel, 24, Hooger- heide. Ploeg Swerts. Prof 1986. Eer ste Tour. Overwinningen: 1. dit Jaar geen. Prestatie 1987: 12e Omloop Het Volk. Jean-Paul van Poppel, 24, Bilthoven. Ploeg Raas. Prof 1985. Eerste Tour. Overwinningen: 22, dit jaar 7. Presta tie 1987: drie ritzeges achter elkaar In Zweden. Steven Rooka, 26, Castrlcum. Ploeg Glsbers. Prof sinds 1982. Vierde Tour. 1983: uitgevallen 10e etappe, 1985: 25e, 1986: 9e. Overwinningen: 19, dit Jaar 2. Prestatie 1987: 2e In Het Volk en Goldrace, 11e Ronde van Zwitserland. Theo de Rooy, 30, Spaubeek. Ploeg Post. Prof 1980. Zesde Tour. 1981: 39e, 1982: 19e, 1983: 29e,'1984: 59e, 1985: 80e. Overwinningen: 17, dit jaar geen. Prestatie 1987: 10e Goldrace. Gerrit Solleveld, 26, De Lier. Ploeg Raas. Prof 1984. Derde Tour. 1985: 110e, 1986: 101e (rode trui). Een etappezege. Overwinningen: 12, dit jaar 4. Prestatie 1987: winnaar Ronde van Middellandse Zee. Peter Stevenhaagen, 22, Haarlem. Ploeg Glsbers. Prof 1986. Tweede Tour. 1986: 29e. Overwinningen: 1, dit Jaar geen. Prestatie 1987: 2e Hen nlnger Turm. Gert-Jan Theunlaae, 24, Kerkdrlel. Ploeg Glsbers. Prof 1984. Eerste Tour. Overwinningen: 1, dit jaar geen. Prestatie 1987: 4e NK. Nico Verhoeven, 25, Berkel-Enschot. Ploeg Raas. Prof 1985. Eerste Tour. Overwinningen: 7, dit Jaar geen. Pres tatie 1987: 11e Vlaanderen. Teun van Vliet, 25, Baarle-Hertog. Ploeg Post. Prof 1984. Tweede Tour. 1985: uitgevallen. Overwinningen: 18, dit Jaar 7. Prestaties 1987: winnaar Het Volk en Gent-Wevelgem. De startnummers van de deelnemers aan de 74e Ronde van Frankrijk zijn: PLOEG KOECHLI (TOSHIBA-LOOK) 1. Jean-Francois Bernard (Fra) 2. Kim Andersen (Den) 3. Steve Bauer (Can) 4. Charly Berard (Fra) 5. Dominique Garde (Fra) 6. Heinz Imboden (Zwi) 7. Jean-Marie Leclercq (Fra) 8. Nlckl Rüttlman (Zwi) 9. Guldo Winterberg (Zwi) PLOEG BOIFAVA (CARRERA) 11. Stephen Roche (Ier) 12. Guldo Bon- tempi (Ita) 13. Davide Cassani (Ita) 14. Massimo Ghlrotto (Ita) 15. Erie Maechler (Zwi) 16. Jörgen Pedersen (Den) 17. Giancarlo Perinl (Ita) 18. Eddy Schepers (Bel) 19. Urs Zimmer mann (Zwi) PLOEG DE KIMPE (HITACHI-ROS- SIN) 21. Claude Criquielion (Bel) 22. Hendrik De Vos (Bel) 23. Rudy Dhae- nens (Bel) 24. Fabian Fuchs (Zwi) 25. Jos Haex (Bel) 26. Patrick Jacobs (Bel) 27. Stefan Morjean ((Bel) 28. Flip van den Brande (Bel) 29. Jan WiJ- nants (Bel) PLOEG LEGEAY (Z-PEUGEOT) 31. Pascal Slmon (Fra) 32. Frederic Brun (Fra) 33. Bruno Cornlllet ((Fra) 34. Gil bert Duclos-Lassalle (Fra) 35. Jean- Louis Gauthler (Fra) 36. Gilbert Glaus (Zwi) 37. Denis Roux (Fra) 38. Jerome Slmon (Fra) 39. Bruno Wojtinek (Fra) PLOEG MINGUEZ (B.H.) 41. Anselmo Fuerte (Spa) 42. Francisco Antequera (Spa) 43. Philippe Bouvatler (Fra) 44. Laudelino Cubino (Spa) 45. Manuel- Jorge Domlnguez (Spa) 46. Frederico Echave (Spa) 47. José Luis Navarro (Spa) 48. Pachlo Rodriguez (Col) 49. Guldo van Calster (Bel) PLOEG GISBERS (PDM) 51. Pedro Delgado (Spa) 52. Gerrie Knetemann (Ned) 53. Josè-Luls Lagula (Spa) 54. Jörg Muller (Zwi) 55. Stefan Mutter (Zwi) 56. Steven Rooks (Ned) 57. Pe ter Stevenhaagen (Ned) 58. Gert-Jan Theunlsse (Ned) 59. Adrl van der Poel (Ned) PLOEG GUIMARD (SYSTEME U) 61. Laurent Fignon (Fra) 62. Bernard Ga- villet (Fra) 63. Martial Gayant (Fra) 64. Christophe Lavainne (Fra) 65. Mare Mad lot (Fra) 66. Yvon Madiot (Fra) 67. Thierry Marie (Fra) 68. Charly Mottet (Fra) 69. Pascal Polsson (Fra) PLOEG ECHEVARRI (REYNOLDS- SEUR) 71. Angel Arroyo (Spa) 72. Dominique Arnaud (Fra) 73. Samuel Cabrera (Col) 74. Marc Gomez (Fra) 75. Julian Gorospe (Spa) 76. Ruben Gorospe (Spa) 77. Jesus Hernandez Ubeda (Spa) 78. Miguel Indurain (Spa) 79. Angel Ocana (Spa) PLOEG GONZALEZ (TEKA) 81. Rai- mund Dletzen (Wdl) 82. Enrique Aja (Spa) 83. Jesus Blanco Villar (Spa) 84. Eduardo Chozas (Spa) 85. Regis Cle- re (Fra) 86. Alfonso Gutierrez (Spa) 87. Carlos Hernandez (Spa) 88. Peter Hilse (Wdl) 89. Jesus Rodriguez (Spa) PLOEG MEZA (POSTOBON) 91. Pa- blo Wllches ((Col) 92. Alberto Camar- go (Col) 93. Arsenlo Chaparro (Col) 94. Omar Hernandez (Col) 95. Carlo Mario Jaramlllo (Col) 96. Gerardo Moncada (Col) 97. Nestor Mora (Col) 98. Pedro Saul Morales (Col) 99. Os car Vargas (Col) PLOEG THEVENET (RMO) 101. Pa trice Esnault (Fra) 102. Andrê Chap- puls (Fra) 103. Thierry Claveyrolat (Fra) 104. Jean-Claude Colottl (Fra) 105. Paul Kimmage (Ier) 106. Gilles Mas (Fra) 107. Jean-Francols Rault (Fra) 108. Bernard Vallet (Fra) 109. Michel Vermote (Bel) PLOEG PERURENA (CAJA RURAL ORBEA) 111. Marino Lejarreta (Spa) 112. Roque de la Cruz (Spa) 113. Matthieu Hermans (Ned) 114. Pascal Jules (Fra) 115. Roland Leclercq (p J 116. Jokin Mujika (Spa) 117. Eryer Nijboer (Ned) 118. Pello Ruiz Catjn stany (Spa) 119. José Salvador S^, chis (Spa) 7 PLOEG BAZZO (FAGOR) 121. Pe<M Munoz (Spa) 122. Jean-Claude Baj (Fra) 123. Jean-Renê Bernauda (Fra) 124. Eric Caritoux (Fra) 11 Martin Earley (Ier) 126. Robert Fort_ (Fra) 127. Frank Hoste (Bel) lJC Francois Lemarchand (Fra) 129. Sb Yates (Gbr) 11 PLOEG NINO (CAFE DE COLOMBO 131. Luis Herrera (Col) 132. Raf^ Acevedo (Col) 133. Argemirlo Boht quez (Col) 134. Manuel Carderf (Col) 135. German Castillo (Col) l£® Marco Leon (Col) 137. Fablo Pafed (Col) 138. Christobal Perez (Col) ifn: Martin Ramirez (Col) ei, PLOEG RAAS (SUPERCONFEX) 1lv, Maarten Ducrot (Ned) 142. Rolf GF (Wdl) 143. Gert Jakobs (Ned) ljet Jelle Nijdam (Ned) 145. Ludo Peetigc (Bel) 146. Luc Roosen (Bel) 147. G{ rit Solleveld (Ned) 148. Jean-Paul \f| Poppel (Ned) 149. Nico Verh< (Ned) PLOEG POST (PANASONIC) 1£ Phil Anderson (Aus) 152. Eric Br«t kink (Ned) 153. Theo de Rooy (NW, 154. Henk Lubberding (Ned) 155. ILl bert Millar (Gbr) 156. Guy Nuleoc. (Bel) 157. Alan Pelper (Aus) 158. van Lancker (Bel) 159. Teun van V)U (Ned) pr PLOEG ALGERI (DEL TONGO) iL Giuseppe Saronni (Ita) 162. Sllvi Contini (Ita) 163 Czeslaw Lang (Frn 164. Luciano Loro (Ita) 165. Lech secki (Pol) 166. Maurizio Plovani (tl 167. Alessandro Pozzi (Ita) 168. be] berto Saronni (Ita) 169. Ennlo Vanfr (Ita) PLOEG RUPEREZ (KAS) 171. S* Kelly (Ier) 172. Alfred Ackerma (Zwi) 173. Acacio da Silva (Por) 1L, Inaki Gaston (Spa) 175. Stephan Jc (Zwi) 176. Luis Javier Lukin (Spa) li Javier Murguialday (Spa) 178. Celete no Prieto (Spa) 179. Gilles Sandra (Fra) er PLOEG GODEFROOT (JOKER) 1L Mare Sergeant (Bel) 182. Beat Br (Zwi) 183. Michel Dernles (Bel) 1^i Jan Goessens (Bel) 185. Jef Lieckr* (Bel) 186. Jan Nevens (Bel) 187. Pbl Roes (Bel) 188. Frank van de VljTj (Bel) 189. Wlm van Eynde (Bel) PLOEG NEEL (SEVEN ELEVEN) 1L Andy Hampsten (Vst) 192. Raul AlctM (Mex) 193. Jonathan Boyer (Vst) 1kT Jeff Bradley (Vst) 195. Ron Kl*Y (Vst) 196. Dag-Otto Laurltzen (B* 197. Davis Phinney (Vst) 198. J Pierce (Vst) 199. Bob Roll (Vst) PLOEG SWERTS (ROLAND-SKAl' 201. Didi Thurau (Wdl) 202. John SC gers (Ned) 203. Johan Capiot (£}jtj 204. Herman Frlson (Bel) 205. Ru Patry (Bel) 206. Jesper Sklbby (D* 207. Brian Sörensen (Den) 208. Jl ques van der Poel (Ned) 209. Patrt Verschueren (Bel) £oi PLOEG STANGA (SUPERMERC** 211. Vittorlo Algeri (Ita) 212. Stefb. Allochio (Ita) 213. Roberto Ama?° (Ita) 214. Glovannl-Paolo Bottola 215. Claudlo Cortl (Ita) 216. StefAM Giuliani (Ita) 217. Milan Jurco ft£r 218. Dario Montani (Ita) 219. Gerhya Zadrobilek (Oos) PLOEG CAPPER (ANC HALFOlf 221. Malcolm Elliot (Gbr) 222. nard Chesnau (Fra) 223. Guy GallofVl (Fra) 224. Graham Joros (Gbr) Zn Kvetoslav Palov (Tsj) 226. Shane S,n ton (Aus) 227. Steven Swart (Nzl) 2£ Paul Watson (Gbr) 229. Adrian mis (Gbr)

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8