Journalist keert terug naar Griekse burgeroorlog Forsyths bestseller wordt doorsnee-film chrissie hynde 'Beroemd zijn. Dst is alleen leuk als (the pretenders) jg v(K)r »n Dyian-sessie wordt gevraagd' Alternatief Filmcircuit Bioscopen Filmhuizen pop 1 JULI 1 I S 7 1 1)1 wanna dance t 9) I want your sex I 2) You want love 4 6) So strong 5 5) Don't dream it's over 6 7) Diamonds 7 3) Hold me now I (10)1 still haven't found I 4)dall me II 8) Watchdogs 11 (15) Walking together 12 (17) F.L.M. 13 (13) Can't be with vou tonight 14 (11) Wild horses 15 (23) When Smokey sings 18 (18) If I was your girlfriend 17 (12)Crokett's theme 18 (38) Alone 19 (20) Just around the comer 21 (21) Bitter fruit 21 (25) Love is in the air 22 (19) Lass die Sonne in dein Hen 23 (14) Living in a box 24 (16) Lean on me 25 (31) Bingo 26 (32) Luka 27 (33) Viva America 28 (35)Gente di mare 29 (-)Serious Whitney Houston George Michael Labi Siffre Crowded House Herb Alpert Janet Jackson Johnny Logan Piet Veerman Mel Kim Judy Boucher Gino Vanelli ABC Prince Jan Hammer Cock Robin Little Steven Steve Allen Wind Living in a box Club Nouveau André van Duin Suzanne Vega George Baker Selection Tozzi Raff Donna Allen Roberto Jacketti The Scooters Johnny Hates Jazz Julien Clere 31 (-) Shattered dreams 32 (-)Helene 33 Incommunicado 34 (-)The slightest touch - 35 (37) Goodbye Stranger 36 (24) La isla bonitaMaac 37 (22) Big love Fleet 38 (-)The tracks of my tears Smo) 39 (30) Gli impermeabiliPaolt 40 (-)The living daylightsA Hi Alarmschijf Papa Chico Tony Esposito Samenstelling: Stichting Nederlandse Top 40. - Marillion - Five Star - Pepsi Shirlie Dubbelfestival Torhout/Werchter, Belgie: The Pretenders met Chrissie Hynde (zang, gitaar), Robbie Mcintosh (gitaar), Blair Cunningham (drummer) T.M. Stevens (bas). Op 4 juli (18.10 uur). Ook in het Feyenoord Stadion, Rotterdam als voorprogramma van U2. Op 10 en 11 juli „Kun je mij wat gemene, vernij- nige vragen stellen", vraagt Chrissie Hynde. „Ik voel mij zo ongelukkig als ik tegenover ie mand kom te zitten die uitleg vraagt over de nummers, die ik heb geschreven of die wil we ten welke snaren 'ik gebruik. Het is toch veel leuker om al lerlei pikante details te lezen over iemand, die je interesseert. Wat dat betreft ben ik net zo nieuwsgierig als ieder ander". Tegen de achtergrond van een zonovergoten Montreux, dat weliswaar een wat verschrikte, maar toch gemoedelijke sfeer uitademt, nu de hele rock roll-wereld er is neergestreken, heeft de broodmagere Chrissie mij ongevraagd de mooiste ope ning aangereikt tot een heel openhartig gesprek. 'De ontboe zemingen van een Pretender', flitst er door mijn gedachten. Het onzichtbare vragenlijstje verdwijnt in de onzichtbare prullenmand en terwijl ik lang zaam in de ban raak van haar uiterlijk, haar vriendelijke ac cent en haar betoog, praat Chrissie honderd uit. De zange res, gitarist en tekstschrijfster van The Pretenders trekt fel van leer tegen de ecologische problemen van deze wereld als ik mij stilletjes afvraag waar die verhalen over het manwijf Hynde vandaan komen. Het moet met haar beroep te maken hebben... rock roll; de wereld van sex en drugs, waarin iedere voorbijganger zich keihard en ambitieus moet opstellen om erin te overleven. Wanneer Chrissie even adem haalt om haar betoog nog krachtiger dan voorheen voort te kunnen zet ten, kom ik bij mijn positieven en vraag waarom iedereen haar /raag zo'n feeks vindt. Chrissie: „Veel journalisten durven niet eens met mij te praten omdat ze den ken dat ik ze zal uitschelden Velen hebben het idee dat ik mii al bij voorbaat vijandig op stel omdat ze geen hand van mi; krijgen. Maar ik heb inmiddels mijn lesje geleerd. Iedereen gal mij altijd zo'n stevige hand, dat ik 's avonds niet kon spelen. Ik was een van de jongens hè. Vrouw zijn en rock roll lijken niet samen te kunnen gaan, wat onzin is natuurlijk. Wat ik ove rigens heel frappant vond, va* dat na de dood van James Ho- neyman-Scott en Pete Farndon geen enkele vrouw reageerde op onze advertentie waarin we een bassist en een gitarist vroe gen. Ik zou heel graag een vrouw hebben gebruikt in de nieuwe samenstelling. Mis schien klinkt het wat ongeloof waardig, maar mijn beste vrien den zijn vrouwen. Ik ben echt niet het type dat alleen maar met mannen optrekt. Feministe ben ik evenmin. Ik heb het ge luk gehad dat ik ben opgegroeid in Akron, Ohio. Hierdoor is mijn vrouw-zijn nooit een pro bleem geweest. Mannen hebben mij altijd gerespecteerd. Hoewel het van 1970 tot 1977 heeft ge duurd voordat ik de iuiste groep bij elkaar had, was het samen stellen van die groepen nooit een probleem. Je zult mij dus niet zien strijden voor vrouwen rechten. Ik geloof heel sterk in het individu en in rechten voor dieren". VEGETARIËR „Als de hele wereld vegetariër zou zijn, zag diezelfde wereld er een stuk gezonder uit Het is toch niet goed te praten dat ion- ge kalfjes of lammetjes bij hun moeder worden weggehaald al leen maar omdat er mensen zijn die vlees zo lekker vinden. Als je dat toestaat kun je alles wel goed praten. De wereld kampt met enorme ecologische proble men. Ik geloof dat dertig pro cent van de ozonlaag in de afge lopen acht jaar is vernietigd en we worden dagelijks geconfron teerd met luchtverontreiniging en zure regen. Daar kun je de ogen toch niet voor sluiten en denken het zal mijn tijd wel uit- duren. Als je ongevoelig bent voor alles wat leeft en je hebt alleen maar interesse voor je ei gen kleine wereldje, je nieuwe auto en het feit dat je er het ko mend weekeinde weer lustig op los kan vrijen, dan is er wat mis met je. Dan moet je ook niet vreemd opkijken als straks de wereld ten onder gaat aan een nucleaire oorlog". door hans pict „Een politieke oplossing voor die problemen hoef je niet te verwachten. Politiek bedrijven heeft niets te maken met het echte leven. Ik heb dan ook geen enkele interesse voor poli tiek. De enige manier om het systeem te veranderen, is door ons individuele levenspatroon te wijzigen. Alleen daarmee krijg je het systeem op de knie ën. Mensen die in de belangstel ling staan, kunnen daartoe een' eerste aanzet geven. Ze hebben een zekere verantwoordelijk heid omdat ze anderen beïn vloeden. Daarom begrijp ik mu zikanten zoals Michael Jackson en Tina Turner ook niet. Die hebben hun ziel verkocht voor geld. Ze zetten waarschijnlijk miljoenen kinderen aan tot het drinken van Pejasi Cola, terwijl voor een mens is. Je krijgt er niet alleen slechte tanden van, maar raakt door die drank ook verslaafd aan suiker. Voor zul ke artiesten kan ik nauwelijks respect opbrengen". „De muziek-industrie is een geldverslindende machine ge worden. Het heeft niets meer te maken met de ideeën die leef den toen ik als veertienjarige een rock rollgroep wilde be ginnen. In die dagen werd een rock roll-artiest gezien als een soort vogelvrij verklaarde. Die magie is verdwenen. Er wordt geen gevaarlijke muziek meer gemaakt, de toekomst van de rock roll ziet er echt heel somber uit". TRADITIE „Ik probeer zo veel mogelijk mijn eigen weg te gaan en de traditie van de jaren zestig hoog te houden. Als we in de studio een elpee opnemen, denk ik niet: er moeten drie hitsingles op staan. Als de plaat een succes wordt, is dat meegenomen, doet hij niets dan is dat jammer. Ik heb er ook geen idee van of we geld verdienen tijdens tournees en eigenlijk interesseert het mij ook niet. Het is een beetje gê nant om het te moeten zeggen, maar voor mij zijn andere din gen belangrijk. Natuurlijk moet je het spel tot op zekere hoogte iedereen weet hoe slecht dat meespelen. Dat ik tegenover je zit, is ook voor mij belangrijk. Het levert publiciteit op en dat heeft iedere artiest broodnodig om te kunnen blijven spelen. Toch ben ik heel erg gesteld op mijn vrijheid. Ik zou ook nooit tot het clubje beroemdheden willen behoren. Dat is alleen maar leuk als je voor een Bob Dylan-sessie wordt gevraagd. Voor de rest is het uiterst ver velend". Chrissie Hynde is sinds drie jaar getrouwd met Jim Kerr van Simple Minds. Ze heeft twee kinderen: een van Ray Davies en een van Jim Kerr. Als ik wil weten wie de baas is in huis, zegt Chrissie: „Allebei, maar dat doet er helemaal niet toe. Het is zo geregeld dat ik het meest met de kinderen optrek. Ik weet niet of het goed is dat ze altijd bij hun moeder zijn, maar ik denk dat ze een goede leer school krijgen. Ze reizen in elk geval overal mee naar toe. De manier waarop wij het hebben georganiseerd, is dat ik op tour nee altijd twee kindermeisjes meeneem. Ze leiden een heel regelmatig bestaan en dat kan geen kwaad, want ze zijn twee en drie jaar, eigenlijk nog babies dus. 's Nachts reizen ze met de bus mee en ze komen wel eens kijken als wij een soundcheck doen. Een show hebben ze nog nooit meegemaakt, want dan liggen ze te slapen. Ik probeer ze zo veel mogelijk uit de be langstelling te houden. Het bes te zou natuurlijk zijn als Jim en ik regelmatige banen hadden zo een van negen tot vijf bijvoor beeld. Of we dat langer dan twee weken zouden uithouden, betwijfel ik. Muzikant zijn is een levensstijl die mij uitste kend bevalt. Ik zou er geen af stand van willen doen". COMPETITIE Maar je ziet Jim maar heel wei nig. Houden jullie contact via de telefoon Chrissie: „Dat is nog al een persoonlijke vraag, vind je niet... Ja, we bellen elkaar re- Dat er* van enige competitie sprake zou zijn tussen The Pre tenders en Simple Minds gelooft Chrissie niet. „Het zijn twee heel verschillende groepen. We proberen ieder op onze eigen manier een boterham te verdie nen". Terwijl de zon achter een wol kendek verdwijnt, laat Chrissie weten het onbegrijpelijk te vin den dat er zo veel aandacht wordt besteed aan al die rock roll-artiesten. „Het zou beter zijn als iedereen zich eens zo druk zou maken over de toe stand in de wereld. Er zijn men sen die nog geen kommetje rijst, per dag te eten hebben. Aan die misstand zou eerst eens gewerkt moet worden". Chrissie Hynde tweede van rechts): „Ik probeer mijn kinderen zoveel mogelijk uit de belangstelling te houden VloSvopën ïi Greenway Theater, Voorschoten: 'Eleni' met John Malkovich, Kate Nelligan en Linda Hunt Naar het boek van Nicholas Gage. Regie: Peter Yates (12 jaar, eerste week). Do t/m wo 21.15 uur. De Amerikaanse journalist en schrijver Nicholas Gage ging weg Dij de New York Times om een onderzoek te plegen naar de executie van zijn moeder tij dens de Griekse burgeroorlog (1948/49). Over zijn tocht terug naar het land dat hij zelf op z'n negende jaar verliet om zien bij zijn vader in Amerika te voe gen schreef hij een boek dat de naam van zijn moeder draagt, 'Eleni', en dat in enkele landen een bestseller werd. Peter Yates verfilmde Gage's persoonlijke verhaal: Het werd een speur tocht naar een verloren moe derliefde en tegelijk een poging tot wraak van de hoofdpersoon op de rechter die het vonnis in dertijd liet voltrekken. Die hoofdpersoon is Gage zelf, gespeeld door John Malkovich. Er onbreekt iets aan zijn leven in New York, zijn verhouding tot zijn kinderen wordt over schaduwd door het feit dat zijn eigen verhouding tot zijn moe der nooit tot wasdom gekomen is. Hij maakt interviews met in Amerika wonende overleven den van de burgeroorlog, met 'oorlogsmisdadigers', voor wie na dertig jaar in Griekenland amnestie geldt en die kunnen terugkeren naar hun geboorte land. Het is het sein voor hem om een correspondentschap in Athene op zich te nemen, waar hij als voormalige Nicola Gat- soyannis in een tv-programma warm wordt ontvangen. Het eerste wat hij doet is teruggaan naar zijn geboortedorpje Lia en uitvinden wat er gebeurd is. De film wordt dan een alterneren de ketting van flashbacks en te genwoordige tijd, nogal ver moeiend en voorspelbaar uit het boek gedistilleerd door scena rioschrijver Steve Tesich. Al moet je jezelf daardoor dwingen bij de les te blijven en te zelfder tijd proberen over al te senti mentele accenten heen te kij ken, het gegeven blijft interes sant. Want terwijl de meeste films die gerechterlijke dwalin gen en willekeur tijdens burge roorlogen behandelen zich te gen fascisten en hun handlan gers richten, blijkt de werke lijkheid van Gage anders. Zijn dorpje werd veroverd door de communisten, die onmiddellijk huizen confisceerden, de voed selvoorraad in beslag namen en jongens en meisjes onder dwang recruteerden voor hun gelede ren. door bert jansma Veel van de communistische Grieken zij na de verloren bur geroorlog gevlucht en opgeno men in socialistische landen, Al banië en Tsjechoslowakije wor den met name genoemd. In het laatste land wonen nog steeds Grieken. 28.000 Griekse kinde ren, vermeldt de aftiteling van 'Eleni' zijn van hun ouders ge scheiden en weggevoerd naar wat de communisten 'een beter toekomst' noemden. Ook de rechter die zijn moeder liet fu silleren, kwam daar terecht. Na de amnestie ging hij weer naar Griekenland terug om zijn pen sioen op te eisen. Gage/Malko vich komt - onder het mom van een interview - bij hem thuis om hem te vermoorden. Hij kan dat niet „Mijn haat is niet groot fjenoeg" bekent hij, maar tege- ijkertijd ziet hij de kleinkinde ren in het huis van de rechter en beseft dat de geschiedenis zich niet mag herhalen. Daar maakt de film zich even los van de persoonlijke problematiek en dan breekt eindelijk enige echte ontroering door. Gage's moeder is gefusilleerd omdat ze als vrouw van een 'Amerikaan' al verdacht was, omdat ze met haar dochters en dorpsgenoten wilde ontsnappen aan de recrutering voor het communistische leger. Al is 'Eleni' alleen een stuk persoon- Lldo/Stadlo, Leiden en City, Katwijk: The fourth frotocol' met Michael Caine, Ierce Bros nan en Joanna Cassidy. Scenario van 7redenc Frederick Forsyth naar rijn kend in de oren klinkt lijke geschiedsschrijving, en laat de film in tegenstelling tot het boek (Gage ondervroeg honder den Grieken in binnen- en bui tenland) vaag hoe Gage zo'n exact beeld van de burgeroorlog kreeg, de film is opvallend door het kamp waarin hij speelt. Als een ding - terecht - duidelijk wordt, dan is het dat er in (bur- ger)oorlogen geen verschil is tussen de twee kampen. Of het nu communisten of fascisten zijn, oorlog is oorlog en het indi vidu delft het onderspit eigen boek. Regie: John Mackenzie (16 jaar, eerste week). Hoewel The fourth protocol' in zijn soort best een redelijke spionnage-thriller is, zal hij le zers van Forsyths oorspronkelij ke boek toch teleurstellen. Fre deric Forsyth mag dan geen be genadigd stilist zijn, hij bindt al vijf boeken lang een miljoenen publiek aan zich via haarfijn uitgewerkte verhalen waaraan zoveel research is vooraf gegaan dat je de rauwe werkelijkheid als het ware door de drukinkt heen ruikt Er is eigenlijk maar één manier om dat fascinerende aspect van zijn werk in een film terug te krijgen: of het - op de Milos Forman-manier - met on bekende acteurs verfilmen, of er een miniserie voor tv van maken (zoals met de boeken van P.D. James gebeurde). Forsyths keus voor (en finan ciële partnerschap met) acteur Michael Caine is dan ook eigen lijk een verkeerd uitgangspunt Caine is een prima acteur, de beste van de film, maar zijn aanwezigheid zadelt je al met een met een Ster op en de sug gestie van Hollywood. Iets dat je niet had met de qua gezicht veel onbekendere Edward Fox in de hoofdrol van „The day of the jackal". „Het vierde protocol" is qua originaliteit toch al een minder boek, want wat er na hevig schrapwerk in de leukste gedeeltes, overblijft is een door snee spionnage-thriller, waar van het plot (een Russische KGB-agent moet in Engeland een nucleaire bom tot ontplof fing te brengen op een Ameri kaanse basis en zo een wig drij ven in de Navo) je redelijk be- kïin' De rolverdeling van de film, ondanks op zichzelf goede ka rakteracteurs in de bijrollen, is wat slordig. Een Amerikaan ah Ned Beatty samen met de Ier Ray McAnally als twee 'goede' Russen kunnen nog zo met hun tong rollen maar worden na tuurlijk nóóit geloofwaardig. Dat geldt voor meer acteurs, met een uitzondering van de steile Ian Richardson als Brits ?>ionnage-chef. Nieuwkomer ierce Brosnan (hij viel af in de race om James Bond) is de niet echt opvallende Russische (indi recte) tegenspeler van Caine. door bert jansma Qua spanning wordt de film van John Mackenzie naar het slot toe steeds beter. Dan gaat het om de aloude thriller-truc: wie is het eerste bij de bal, een race tegen de tijd tussen de Rus en de Brit Voor wie het boek niet kent blijft er genoeg te ge nieten, met nelaas alleen in de openingsscène (hij dringt zoge naamd stomdronken de flat van een verrader binnen) een glimp van de laconieke humor die zo kenmerkend is voor de acteur Caine. The fourth protocol' op z'n best heeft heel even iets van de grimmige werkelijkheid van Forsyth. Met aan het slot con traspion Caine die zich mis bruikt voelt en de vuisten schudt tegen het systeem. Maar dat kenden we al - en beter - van John LeCarré. LIDO EN STUDIO color of money (dag 14.30, 19.00 en 21.15) Paul Newman speelt een voormalige topbiljarter in deze film, die een nieuw jong talent (Tom Cruise) op weg naar de top gaat be geleiden. De verhouding tussen trai ner en pupil laat echter nogal te wensen over (alle leeftijden, vierde week). de naam van de roos (dag 14.30, 18.45 en 21.15) Film naar het gelijk namige boek van Umberto Eco. In een middeleeuws klooster worden verschillende moorden gepleegd. Een scherpzinnige monnik tracht de moordenaar te vinden. Met Sean Connery en F. Murray Abraham (12 jaar, tiende week). black widow (dag 14.30, 19.00 en 21.15) Film over een vrouw die met rijke mannen trouwt om ze vervol gens voor de erfenis te vermoorden. Een juriste komt haar op het spoor. Met Debra Winger en Theresa Rus sell (alle leeftijden, tweede week). platoon (dag 14.30, 19.00 en 21.15) Met vier Oscars bekroonde film over de oorlog in Vietnam. Een oud strijder verhaalt zijn eigen, vaak gruwelijke ervaringen. Met Tom Be- renger, Willem Dafoe en Charlie Sheen (16 jaar, dertiende week). LUXOR police academy iv (19.00 en 21.15, za, zo, wo 14.30) Alweer de vierde film met doldwaze avonturen van de onstuimige leerlingen van de po- litie-academie (alle leeftijden, zesde week). TRIANON de aanslag (dag 14.30 en 19.00) Met Oscar bekroonde film naar het boek van Harry Mulisch (alle leeftijden, zevende week). hannah and her sisters (21.15) Film over menselijke relaties van en met Woody Allen. De evenwichtige Hanna (Mia Farrow) staat centraal. Haar twee onrustige zusters zorgen voor de problemen. Verder met Mi chael Caine en Max von Sydow (alle leeftijden, zevende week). REX badgirls in (dag 14.30, 19.00, 21.15) Sexfilm (18 jaar, eerste week). stoeipoezen (za 23.30) Sexfilm (18 jaar, eerste week). EUROCINEMA I (Alphen aan den Rijn) police academy iv (dag 18.45 en 21.30, za t/m wo ook 13.45, zo ook 16.15) Zie Luxor (alle leeftijden, zes de week). starmaker (za 24.00) Pornofilm (18 jaar, tweede week). EUROCINEMA H (Alphen aan den Rijn) crocodile Dundee (dag 18.30 en 21.00, za t/m wo ook 13.30, zo ook 16.00, za ook 24.00) Komedie rond de Australische komiek Paul Hogan. Hij speelt de Australische inboorling Crocodile Dundee, die zich uitste kend kan redden in de wildernis van zijn land, maar toch wel even moet wennen als hij door een jour naliste naar de stadswildernis van New York wordt overgebracht (alle leeftijden, vierde week). EUROCINEMA III (Alphen aan den Rijn) the mosquito coast (18.30, 21.15, za t/m wo ook 13.30, zo ook 16.00, za ook 24.00) Harison Ford is een idea list die met zijn gezin de rimboe in trekt om daar een nieuw bestaan op te bouwen (alle leeftijden, eerste week). EUROCINEMA IV (Alphen aan den Rijn) de naam van de roos (dag 18.30 en 21.15, zo ook 16.00) Zie Lido/Studio (16 jaar, tweede week). taboe iv (za 24.00) Pornofilm (18 jaar, eerste week). peter pan (za t/m wo 14.00) Be roemde tekenfilm van Walt Disney over de vliegende sprookjesfiguur Peter Pan (alle leertijden, derde week). CITY THEATER I (Katwijk) club paradise (dag. 14.45) Een revo lutie op een Caraïbisch eiland zorgt voor komische verwikkelingen. Met Robin Williams, Peter OToole en Twiggy (alle leeftijden, tweede week). wise guys (dag. 19.00 en 21.15) Twee mislukkelingen werken voor een bendebaasje in New Jersey. Ze wil len hem oplichten, maar dat mislukt telkens. Daarop zet hun baas hen te gen elkaar op en trachten ze elkaar te vermoorden. De regie van deze komedie met Danny DeVito is van Brian de Palma. (alle leeftijden, eer ste week). CITY THEATER II (Katwijk) the fourth protocol (14.45, 19.00, 21.15) Zie Lido/Studio (16 jaar, eer ste week). repelsteeltje (za en wo 14.45) Te kenfilm naar het gelijknamige sprookje (alle leeftijden, tweede week). LIDO THEATER (Noordwijk) Geen opgave GREENWAY THEATER (Voorschoten) top gun (do t/m wo 19.00) Deze film speelt zich at in een opleidings school van het leger, waar de besten van de jonge Amerikaanse jonge ge vechtspiloten een supertraining krij gen. Tom Cruise speelt het buiten beentje dat er ondanks allerlei con flicten en tegenwerking toch in slaagt op te klimmen in de hiërar chie. Ondertussen trekt een serie vliegscènes en luchtgevechten aan de toeschouwer voorbij, die uiterma te spectaculair zijn. Met Tom Cruise en Kelly McGillis. (alle leeftijden, eerste week). de speurneuzen (za t/m wo 14.00) Tekenfilm over een scherpzinnige muis-detective en zijn domme hulp je (alle leeftijden, zesde week). the neverending story (vr t/m wo 15.45) Sprookje (alle leeftijden eerste week). ASTRA (Wassenaar) piraten Walter Matthau als zeero verkapitein Red op een vlot. Met zijn maatie komt hij toch nog op Spaans galjoen terecht. Typische Po- lanski-humor in avontuurlijk epos (a l.); do. t/m zo. 20.00 en za., zo. en wo 14.00. flodder Asociaal gezin kriigt huis toegewezen in dure villa wijk. Dick Maas maakte spectaculai re, on-Nederlandse komedie met o.a. Huub Stapel, Nelly Friida en Apol- lonia van Ravensteijn (al); ma., di. en wo. 20.00. 1 JULI KiJKHUis 19.30 en 21.45: 'Peggy Sue Got Married' van Francis Coppola; 20.00 en 22.15: 'Missing' van Costa Gravas. 2 JULI filmhuis lvc 21.15: True Stories' van David Byrne. KiJKHUis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20.00 en 22.15: 'After Hours' van Martin Scorsese. 3 JULI filmhuis lvc 21.15: True Stories' van David Byrne. KiJKHUis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20.00 en 22,15: 'After Hours' van Martin Scorsese. 4 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20.00 en 21.45: 'After Hours' van Martin Scorsese. msjuu kijkhuis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 6 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20.00 en 22.15: 'Une Semaine de Va- canees' van Bertrand Tavernier. 16 JUU filmhuis lvc 21.15: Trip to Bounti ful' van Peter Masterson. kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Betty Blue' van Jean-Jacques Beineix. 20.00: 'Barry Lyndon' van Stanley Ku brick. 17 JUU filmhuis lvc 21.15: Trip to Bounti ful' van Peter Masterson. kijkhuis 20.00: "Barry Lyndon' van Stanley Kubrick. 19.30 en 21.45: 'Betty Blue' van Jean-Jacques Bei neix. m 29 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: *Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: The French Lieutenant's Woman' van Karel Reisz. *30 JUU filmhuis lvc 21.15: Humble Fish' van Francis Ford Coppola. 31JUU filmhuis lvc 21.15: Humble Fish' van Francis Ford Coppola. 7 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20 00 en 22.15: The Buddy Holly Story' van Steve Rash. 8 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Terug naar Oegstgeest' van Theo van Gogh. 20.00: 'Ran' van Akira Kurosawa. 9 JUU filmhuis lvc 21.15: 'Desert Hearts' van Donna Deitch. kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Round Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'Opera do Malandro' van Ruy Guerra. 10 JUU filmhuis lvc 21.15: 'Desert Hearts' van Donna Deitch. kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Round Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'Opera do Malandro' van Ruy Guerra. 11 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Hound Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'Opera do Malandro' van Ruy Guerra. 13 JUL! kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Round Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'La Traviatia' van Franco Zefferelli 14 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Hound Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'Abel' van Alex van War merdam. 15 JULI kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Round Mid night' van Bertrand Tavernier. 20.00 en 22.15: 'Mon Oncle d'Amérique' van Alain Resnais. 13 JUU kijkhuis 20.00: "Barry Lyndon' van Stanley Kubrick. 19.30 en 21.45: 'Betty Blue' van Jean-Jacques Bei neix. *20 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: "Betty Blue' van Jean-Jacques Beineix. 20.00 en 22.15: 'Carmen' van Carlos Saura. 21 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Betty Blue' van Jean-Jacques Beineix. 20.00 en 22.15: The Big Chill' van Lawrence Kasdan. *22 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: Hetty Blue' van Jean-Jacques Beineix. 20.00 en 22.15: The Postman Always Rings Twice' van Bob Rafelson. *23 JUU filmhuis lvc 21.15: 'Down by law' van Jim Jarmusch. kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: 'Amar- cord' van Federico Fellini. 24 JUU filmhuis lvc 21.15: 'Down by law' van Jim Jarmusch. kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: 'Amar- cord' van Federico Fellini. 25 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: 'Amar- cord' van Federico Fellini. *27 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: Trois Hommes et un Couffin' van Coline Serreau. 23 JUU kijkhuis 19.30 en 21.45: 'Zelig' van Woody Allen. 20.00 en 22.15: Ginger e Fred' van Federico Fellini. lido i. n. m. m Steenstraat 39, Lei den, 071-124130 (dag 14.30, 19.00 en 21.15, zo ook 16.45). studio; Steenstraat 39, Leiden, 071- 133210 (zie Lido). Trianon: Breestraat 31, Leiden, 071- 123875. rex: Haarlemmerstraat 52, Leiden. 071-125414. luxor: Stationsweg 19, Leiden, 071- 121239 (dag 14.30. 19.00 en 21.15, zo ook 16.30). eurocinema l il m. iv: Raadhuis straat, Alphen a/d Rijn 01720-20800. li doth eater. Pr. Bernhardstraat 56. Noordwijk, tel. 01719-12800; info VW-Noordwijk 01719-19321. city theater. Badstraat 30, Katwijk, 01718-74075.bgg 74185. lak-cinema: Theaterzaal Doelen complex (Cleveringaplaats 1, Lei den) kijkhuis: Vrouwenkerkkoorsteeg 17, Leiden, 071-142895 of 133900. filmhuis lvc Breestraat 66, Leiden, 071-146448. kapelzaal k&o: Oude Vest 45 (in gang Hazewindsteeg), Leiden, tel. 141141. greenway theater: Schoolstraat 69. Voorschoten, 01717-4354. filmliga voorschoten: zie Green- way Theater. skan filmhuis: De Vonk, Westeinde 94, Noordwijk. 01719-10813. filmhuis lisse, (in Artopa) Greve- lingstraat 50, Lisse, secr 02522- 13458. filmhuis katwijk. Zie City Theater. filmwerkgroep muzenhof: Muzen- hof, Cor Gordijnsingel Leiderdorp, 071-410957.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16