Paarden hoofdrol pij nieuwe lAVRO-cursus Coupe Soleil" wanuit Scheveningen Ij ■kDIO/TELEVÏSÏË Catdae Sou/quit WOENSDAG 1JUU 1987 PAGINA 11 /Jet nieuwe NCR V-radioprogramma „Coupe jSleil" zal morgenmiddag vanuit het Scheve- )öingse Kurhaus worden uitgezonden. Dit ge- njeurt op Radio 2 van half twee tot vijf uur. In ^t met veel muziek en tamtam gevulde pro- af am ma gaat het om het oplossen van proble men in samenwerking met het publiek. Twee sjerslaggevers, Dik Bikker en Rik Felderhof liforden weggestuurd met een opdracht. Deze poeten zij volbrengen met behulp van de men- y^n die zij op straat aanklampen. Tegelijkertijd 5,/ordt er iets verteld over de aantrekkelijkhe- len van de directe omgeving. Deze uitzending wordt steeds vanuit een andere plaats verzorgd. K>k maken bekende Nederlanders in deze uit- pnding hun opwachting. In dit geval komt Vieteke van Dort. Bioscoopfilm populair bij omroepen HILVERSUM De Nederlandse omroep heeft in 1986 aanzienlijk meer speelfilms uitgezonden dan in het jaar ervoor. Uit de onderzoekcijfers van de NOS blijkt dat vorig jaar in totaal 262 bioscoopfilms zijn uitgezonden, tegen 209 in 1985. De toename van het aantal speelfilms komt vooral voor rekening van de AVRO en de KRO. Lijstaanvoerder in '86 was de TROS met 45 films, op de voet gevolgd door de KRO met 44. Vervolgens de VARA met 40, Veronica met 34, VPRO met 28, NCRV met 25 en als hekkes- luiters de EO met twaalf en de NOS met zes films. Amerika is nog steeds de grootste leve rancier van speelfilms op de tv. De best beke ken bioscoopfilm in '86 was „Schatjes" met een kijkdichtheid van 50 procent (ongeveer 6 mil joen kijkers), gevolgd door de „Blue Lagoon" met 48 procent. De hoogst gewaardeerde films waren „The Champ" en „The Sound of Music", beide met een waardering van 7,9. SAMENWERKING OMROEP EN FILMFONDS HILVERSUM De NOS heeft samen met de Stichting Coproduktiefonds Binnenlandse Omroep (CoBO) een sa menwerkingsovereenkomst gesloten met de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films. Het doel is omroeporganisaties te betrekken bij de produktie van duurdere (commerciële) bioscoopfilms die een duidelijke bijdrage leveren aan de Nederlandse cultuur. Een maand geleden sloten NOS en CoBO al een overeenkomst met de Stichting Fonds voor de Nederlandse Film, welke voorziet in de stimulering van minder kostbare (non-commerciële) kunstzinnige films. De stichting CoBO beheert de zoge noemde Kabelgelden, een vergoeding die door de Belgi sche kabelexploitanten wordt betaald voor de doorgifte van Nederlandse programma's. De jongste overeenkomst voorziet in een minimumbiidrage van omroepzijde (om roepvereniging. De CoBO die inmiddels ruim anderhalf jaar actief is, heeft een kleine zestig projecten lopen. Daar van behoren ongeveer 40 tot de klasse bioscoopfilms. Speelfilms waarin de omroep en CoBO al eerder in heb ben geparticipeerd zijn Blonde Dollie, Flodder, Terug naar Oegsgeest, de Ratelrat en Maskara. Kinderen luisteren steeds minder radio HILVERSUM De belangstelling van kinderen tussen drie en elf jaar voor jeugdprogramma's op de radio is de laatste drie jaar teruggelopen. De NOS liet weten, dat in 1983 overdag nog ge middeld 8,8 procent van deze groep naar kinderprogramma's luisterde (één procent staat voor 121.000 luisteraars) en dat dit percentage in 1986 was terug gelopen tot 6,6. Opvallend was de ster ke cfaling in de belangstelling voor Ra dio 3, de popzender. De gemiddelde luisterdichtheid van deze zender werd bijna gehalveerd van 8,1 naar 4,3 pro cent. Van de kinderprogramma's wer den Rabarbara (NCRV), Snotneus Ahoy (AVRO) en Hurry Up (KRO) re latief het best beluisterd. De rest was nauwelijks te meten. si 5) JfILVERSUM Aan de vele Jr-cursussen wordt binnenkort aen nieuwe toegevoegd: „Om- l)jaan met paard en pony". Wat Roeten we ons daarbij voor stellen? In tegenstelling tot ^yat je zou verwachten, is niet «te ruiter het uitgangspunt, »taar het paard. De nadruk. Jvordt nu eens niet gelegd op sportieve prestaties van de iNuiter, maar op de harmonie 5/n goede samenwerking tussen- [het paard en zijn berijder. ~Vat betekent het voor een' |Jaard om te worden „opgeza deld met een mens", zoak de ondertitel van de tv-serie 5uidt? Veel mensen weten niet ^at dit een verstoring geeft ran het natuurlijk evenwicht wan het paard. Hoe kan een baard met een ruiter op ziin Kug zijn natuurlijk evenwicht erugvinden? Dat dit een zeer ntensieve training vereist, is ets dat weinig ruiters zich re- Jiseren. )e serie „Omgaan met paard m pony", die de AVRO vanaf augustus uitzendt (Ned. 1 om 7.40 uur), is niet alleen be- loeld voor beginnende ruiters, naar voor iedereen die van laarden houdt. Mooie opna- nen, af en toe vertraagd weer- [egeven, maken het mogelijk ie bewegingen van het paard 'an dichtbij te volgen. Een en Dit pasgeboren veulen, dat de hoofdrol speelt in de AVRO- cursus ander wordt verduidelijkt met commentaar van Meta de Vries. Veulen Het idee voor de serie is af komstig van Barbro Thunèr, de regisseur van het program ma en een groot paardenlief- hebster. „Tijdens de opnamen is ook weer eens bewezen dat geduld de belangrijkste eigen schap is voor een ruiter. Voor al bij jonge paarden. Dat heb ben we gemerkt bij het veu len. Het was mijn idee om ook een veulen te filmen, maar na de opnamen heb ik gezegd: nóóit meer een veulen. We hebben er ontzettend veel moeite mee gehad het dier te laten doen wat we wilden. Vooral voor de cameraploeg is dat erg moeilijk geweest". De eerste aflevering begint met de geboorte van het veu len en vertelt verder over het wezen van het paard. In de andere afleveringen worden onder meer de verzorging, de dressuur en het recreatierijden behandeld. Barbro: „Tijdens de opnamen is er de nodige keren iets mis gegaan. De eerste dag bijvoor beeld werd er een auto toege takeld door een van onze paar den. Ook op het strand verliep het filmen niet vlekkeloos. Tij dens een van de strandopna- men belandde de jeep waarin de cameraploeg zat plotseling in een kuil met water. Oplet tende kijkers kunnen dit mo ment nog herkennen aan het opspattende water dat opeens voor de camera verschijnt. Verder hebben we gemerkt dat brutale paarden in staat zijn zelfs de meest professione le jockeys uit het zadel te wer pen". Perfectionist Er is gefilmd op verschillende, plaatsen in Nederland. De meeste opnamen werden ech ter gefilmd op manege den Toom in Doorn. Rij-instruc- teur Theo den Toom staat dan ook centraal in de serie. Hij is erg enthousiast over de cursus. „Ik vind het een goede zaak dat het paardrijden nu eens op deze manier wordt benaderd. Het geeft tenminste heel wat duidelijkheid over de natuur lijke reacties van een paard. Ik vond het heel leuk om aan de opnamen mee te werken, maar ik zou het toch geen tweede keer meer doen. Bar bro is zo'n ontzettende perfec tionist dat het af en toe bijna onmogelijk was haar ideeën uit te voeren. Sommige hande lingen zoals het indoen van het bit hebben we wel tien keer moeten overdoen omdat er telkens wel weer iets anders misging. Dan merk je pas goed dat een paard een eigen wil heeft". Den Toom en zijn collega Bou- dewijn van Heuseveldt houden een gemiddeld aantal van acht cursisten per les aan. Ze zijn het erover eens dat iedereen kan leren paardrijden, mits onder goede begeleiding. „Dat komt ook duidelijk naar voren uit deze cursus. In de laatste aflevering zie je een strandrit waar de paarden in rengalop gaan. Op een van die paarden zit een dame van tweeënzestig jaar die op latere leeftijd be- Sonnen is met paardrijden. Ze omt prima mee met de groep en is ook helemaal niet bang. Daar is ook helemaal geen re den voor. Met een goede bege leiding is paardrijden helemaal niet gevaarlijk", aldus Van Heuseveldt. Verzet „Het paard is opgezadeld met een mens en niet andersom", zegt Christine van der Made, schrijfster van het bijbehoren de cursusboek. „Elk paard verzet zich wejeens als cfe be rijder een fout maakt. Dat ver zet uit zich in bijvoorbeeld bokken, steigeren, op hol slaan, tandenknarsen of klap peren met het bit. Je ziet vaak dat de ruiter deze problemen met allerlei aangeleerde truukjes probeert aan te pak ken zonder zich te realiseren waarom het paard zo reageert. De cursus gaat dan ook in de eerste plaats in op de vraag waarom een paard zich ver zet". Een paard is een kuddedier dat in principe gehoorzaamt aan de groep. Voor de berijder is het erg moeilijk het paard los te maken van de groep zo dat het individueel de ge vraagde oefeningen kan doen. „De instincten van paarden blijven altijd sterker dan de band die mensen met ze heb: ben. Daarom is het zo belang rijk dat de ruiter de lichaam staal van een paard begrijpt. Aan de oren en de staart kun je zien of het dier het wel of niet naar zijn zin heeft", aldus Christine. JEANNETTE VOORBIJ ^Nederlanc^ P NEDERLAND 1 VOO 15.35 Club Veronica Clips, mu ziekprogramma 16.15 0 Rambo, tekenfilmserie. Afl.: De jet Xk-7 16.40 Only one earth, documen taireserie over het milieu en ecologische ontwikke lingen. Afl.: Zimbabwe 17.05 Family Tiea, Amerikaanse comedyserie. Afl.: Kamers te huur. Wanneer de ou ders van Mallory met va kantie zijn, rijdt ze met hun auto tegen een telefoon paal. Ze heeft snel geld no dig voor de reparatie en komt dan op een idee NOS 17.30 1/>6-Journaal VOO 17.40 De heilige Koe, maande lijks auto- en motorsport magazine 18.15 Stareky Hutch, Ameri kaanse politieserie met David Soul en Paul Mi chael Glaser. Afl.: Ver- Paul Michael Glaser en David Soul als Starsky Hutch. Ned. 1 om 18.15 uur. FOTO: VOO moord Huggy Bear. Huggy Bear wordt bestolen van 50.000 dollar die hij net zou terugbrengen aan de eigenaar. Die stelt hem nu een ultimatum (herh.) 19.00 0 Countdown classics, serie compilaties van hoogtepunten uit Count- down-optredens NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Voorlichting over alcohol: Nuchtere noodzaak VOO 20.33 The Master, Amerikaanse avonturenserie. Afl. 1 (pi- lot): Max. The Master is een Amerikaan die is aan gesloten bij de illegale Ja panse moordenaarsclan 'Ninja'. Wanneer hij na dertig jaar bij ze weg wil om zijn dochter op te spo ren, wordt dat niet geduld 21.22 STER-reclame 21.27 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.02 The Great American Traf fic Jam, Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Ja mes Frawley. Met o.a. Desi Arnaz jr., John Beek en Phil Foster. Mrs. Feldshur heeft haar 100ste rijles en wil net gaan inhalen, als er twee vrachtwagens aanko men die een wedstrijdje houden 23.35 Veronica Sport extra. IJs hockey: hoogtepunten uit de Stanley Cup-finale tus sen Edmonton Oilers en Philadelphia Flyers NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 13.00 I 18.15 I I 18.30 18.45 19.00 19.12 NOS Studio Sport extra. 1. Wielrennen: Tour de Fran ce, rechtstreeks verslag van de proloog in West- Berlijn. 2. Tennis op Wim bledon, rechtstreekse re portage. Om 17.45 Samen vatting Tour de France Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat 0 Jeugdjournaal Journaal Van gewest tot gewest, regionaal magazine. On derwerpen: 1. 'Pierrot', een musical voor en door geestelijk gehandicapten. 2. 'De blauwe tram', beel den uit het Polygoon-ar chief, 3. 'Titanic', 4. Repor tage over de gemeente Warmsveld De kust, natuurfilmserie over het Nederlandse landschap. Afl. 1: Planten en dieren Avondvoorstelling: Nina Wiener and dancers in het Holland Festival, re gistratie van drie balletten. 'Wind devil', 'Kemo Sabe', 'Transatlantic Light' (we reldpremière), van de Amerikaanse choreografe Nina Wiener, die in de Am sterdamse Stadsschouw burg in het kader van het Holland Festival werden uitgevoerd Studio Sport Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nederland C, actualiteiten en achtergronden op het gebied van kunst en cul tuur in binnen- en buiten land, m.m.v. Berend Bou- dewijn, Cees van Ede e.a. Eergisteren werd bij Chris ties in Londen Van Goghs 'Le pond de Trinquetaille' verkocht voor 41,6 miljoen gulden. Een reportage over de veiling, de kijkdag In Amsterdam en over het Franse Arles, waar het schilderij in 1888 werd ge maakt 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 21.45 22.30 22.45 België RT 1 *7.55 Nieuws in teletekst J8.00 Tik tak, kinderserie (herh.) "8.05 Plons. Afl.: Plons en de stads- mussen (herh.) 18.10 rr Nils Holgersson, Duitse ani matieserie naar het boek van Selma Lagerlöff. Afl.: Het vuur m en de dieren. Nils maakt tij- y dens de Walpurgisnacht een groot vuur voor de dieren, maar die slaan op de vlucht 18.35 De terugkeer van de Antilope (The return of the Antilope), dertiendelige Engelse tv-serie met John Branwell, Gail Harrl- U son, John Quentin, e.a. Afl. 5: In de tuin. De drie lilliputters krijgen dank zij de keukenmeid weer de vrijheid 19.00 E Comedy Capers, serie slap- 0 stickfilms. Afl.: Agent Jones ÜI9.15 Leven— en laten leven - extra, q natuur- en milieuprogramma J9.40 Mededelingen ma-overzicht M9.45 Nisuws 00.15 Fawlty Towers, Engelse come- dyserie met John Cleese, Pru- m nella Scales, Andrew Sachs e.a. Afl. 3: Een inspecteur voor u. Basil weet dat hij een In- specteur over de vloer zal krij- t gen. Deze ambtenaar, die een oordeel moet vellen over de 1( kwaliteit van service en eten in het hotel, komt echter incogni to... (herh.) >)0.45 Noel Coward's Collection, zesdelige Engelse serie tv-spe- U len naar verhalen van de Britse auteur Noel Coward. Afl. 3: Star quality, met Susannah York, Ian Richardson, Peter i' Ghelsom e.a. Het toneelstuk van een Jonge schrijver wordt e opgevoerd. Wanneer de ster van het stuk en de regisseur Z. elkaar In de haren zitten, be- gint de schrijver te geloven dat zijn stuk behekst is l£2.10 Brussel - Berlijn, cultureel ma- gazine m.m.v. schrijvers, kunstenaars, musici, architec ten en regisseurs uit West-Ber- lijn (herh.) i£2.55 Uitslagen Nationale Loterij $3.00-23.20 Nieuws en Coda: 'Want e met een hand van vuur* van 1 Gaston Burssens RT 2 114.00 Ronde van Frankrijk, recht- y streekse reportage van de pro- B loog in West-Berlijn (14.55-ca.20.30 Tennis op Wimble- n don. Commentaar: Daniel Mor tier PRTBF 1 18.00 Vacaturebank -18.15 La boite aux images, teken filmmagazine 119.00 Journaal 119.03 Ce soir, regionaal magazine 19 30 Journaal 20.00 Tour de France, samenvatting van de proloog 8 20.10 La treque, tv-serie. Afl. 3: La H surveillance j 21.05 Au nom de la loi j 22.05 Coup de film, filmmagazine van Terry Focant '22,15 Concert van de King Singers 4 (herh.) Vandaag verslag van de i toernee door Frankrijk 22.45 Laatste nieuws 23.15.23.25 Informations, réflexions et interrogations Leïques d Duitsland mm 3 DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 19.57 20.00 20.15 Wildschwelngsschichtsn, do cumentaireserie over wilde zwijnen. Afl.: Jagd im Revier Wilde Tiere: Wie der Seeotter Muschelnn knackt, natuurfilm Tagesachau Engpasa zur aonne, reportage over de St. Gotthardpas, van oudsher een belangrijke berg pas die Spialbude, klnderpro- framma met Mario Stephan agesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Flucht in die Nacht, tv-serie Indonesian, sin Paradies für Tisre, natuurserie. Afl.: Nas- hörner und fliegende Hunde Nur keine Hemmungen: Scha- raden mit Michael Schanze, spelprogramma Programma-overzicht 22.30 23.00 00.35 00.40 Krimi-SommertheateR Ab- warte (Out of order), misdaad film van Carl Schenk. Met Götz George. Renèe Soutendijk, Hannes Jaenick e.a. Vier men sen komen vast te zitten In een lift. Naarmate de tijd verstrijkt neemt de spanning toe. leder heeft wel Iets voor de ander te verbergen Brennpunkt, actualiteitenru briek Tagosthemen Glenn Gould - Ekstase und Itellekt (slot), tweedelig film portret van de Canadese pia nist Glenn Gould. Afl. 2: Gould en de audiovisuele media Einsatz in Manhattan (Kojak), Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer, Ke vin Dobson e.a. Afl.: Der Schnüffler. De privédetective Larry Jordan wordt door een onbekende neergschoten. Lar ry's vriendin ziet de dader weglopen, maar herkent hem niet. Kojak en zijn mannen gaan de zaak uitzoeken en ontdekken dat er een corrupte politieagent in het spel is Tagesschau Nachtgedanksn, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kamp DUITSLAND 2 15.00 Dis Sport-Rsportsge. Interna tionale tenniskampioenschap- 18.50 18.58 19.00 19.30 pen van Engeland op Wimble don. Commentaar: Eberhard Figgemeier Lotto am Mittwoch Programma-overzicht IS Opus: Live Is Life, portret van de rockgroep Opus 20.15 Kennzeichsn D, nieuws uit Oost- en West-Duitsland 21.00 Die Schwarzwaldklinik, Duitse tv-serie met Klausjürgen Wus- sow, Gaby Dohm, Sascha Hehn e.a. Afl.: Die Schuldfrage 21.45 Heute-journal 22.10 Die Sport-Reportage. Tennis op Wimbledon: samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden 22.40 Sommerfeatival im ZDF, Dis messe 1st aus (La messa fi- nita), Italiaanse speelfilm uit 1985 van Nannl Morettl. Met Nanni Morettl, Margarita Loza- no, Ferrucio de Ceresa e.a. Een jonge priester laat het platteland achter om een paro chie in rome over te nemen. Maar de kerk is zwaar ver waarloosd. Er gebeurt vrijwel niets op een enkele huwelijks mis en begravenis na. Zijn fa milie is bezig uit elkaar te val len. Het idealisme van zijn vrienden is omgeslagen In grimmigheid en onverschillig heid 00.15 Heuts DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 Telekolleg II, cursus Engels. Afl: Youth hostel Sesamstraat Aktuelle Stundo, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Bürgerforum: Wenn einer eins Reise tut, programma over problemen tijdens het reizen Hobbythek, vrijetijds-magazi- ne. Afl.: Het beschilderen van porcelein E Wiedersehen für «ine nacht (La rimpatriata), Italiaanse speelfilm uit 1962 van Damlano Damiani. Met Walther Chiarl, Francisco Rabal, Letitia Ro man e.a. Vier vroegere school vrienden zoeken elkaar na ja ren weer eens op. Gezamenlijk gaan ze naar Cesarino, die destijds altijd meisjes voor hen wist te versieren. Het lukt ze echter niet de sfeer van de oude dagen te laten herleven, (herh.) Laatste nieuws ^ngelang^^. BBC 1 14.50 Tenniskampioenschappen te Wimbledon, rechtstreekse re portages. Presentatie: Harry Carpenter. Commentaar: Dan Masked, John Barrett, Barry Davies, Gerald Williams, Bill Threllfall, Mark Cox, Virginia Wade en Ann Jones 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met •Puppy's new adventures' en 'Ulysses 31' 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Who, sir? Me, sir? (4) 18.35 Muppet babies, tekenfilmserie 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.40 Mualc match, muzikaal spel programma. Presentatie: Lisa Goddard en Willy Rushton 21.10 CDThe Colby's, Amerikaanse tv-serie met Charlton Heston. Stephanie Beacham, John Ja mes e.a. 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 III The living islet - A natural history of Britain and Ireland, tiendelige documentaireserie over het ontstaan van de Brit se eilanden. Afl. 1: After the ice 23.10 Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams pre senteren hoogtepunten uit de vandaag gespeelde tennis wedstrijden op Wimbledon 00.10 Staraky and hutch, Ameri kaanse politieserie 01.00 Weerbericht BBC 2 15.02 Tenniskampioenschappen ta Wimbledon, rechtstreekse re portages met om 16.00 en 16.55 nieuws en weerbericht 20.45 Design classics, serie korter documentaires over beroemde voorbeelden van industriële vormgeving. Afl.: Levi 501- jeans, de spijkerbroek die In 1873 door een kleermaker in Reno, Nevada werd ontworpen voor een mijnwerker en sinds dien de wereld heeft veroverd 21.15 CEIn the shadow of Fujisan (slot), driedelige documentaire over de relatie tussen de Ja panse cultuur en natuur. Afl. 3: Long live the turtle, waarin beelden van de walvisjacht en de benarde situatie van de zeeschildpad 22.00 M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Loretta Swit e.a. 22.25 Design competition, finale van de ontwerpwedstrijd 23.15 The little train to London (2). documentaireserie 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.30-01.30 Open University m Ondertiteling vla TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■3Zwart/wlt-uitzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. KJ Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. KJ Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-uitzendlng In orginele versie met ondertitels. j Satelliet-TV 1 SKY CHANNEL 16.00 S3 The Pat Sharp Show 16.30 E Young, free and singls, popprogramma gepresenteerd door gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis, comedyserie. Afl.: Mr. Wilson's safe 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Tha Flying Nun, comedyserie met Sally Field In de hoofdrol. Afl.: Operation population 19.30 Custer, avonturenserie. Afl.: The raiders 20.25 E Wednesday Classic: Lured. Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Douglas Slrk. Met o.a. Charles Coburn, Lucille Ball en George Sanders 22.15 Shell International Motor Sports 1987 23.20 Roving Report, actualiteitenru briek 23.50 E Young, Free and Single (herh.) 00.20-00.50 S Sky Trax from Ger many SUPER CHANNEL 16.00 The Pepei Live Show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 The legend of King Arthur, tv- serie met Andrew Burt In de hoofdrol 18.30 Sexton Blake and the Demon God, detectiveserie met Jere my Clyde in de hoofdrol 19.00 Game for a Laugh, spelpro gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Tha Living Body, documentai reserie over de werking van het menselijk lichaam. Afl.: Co ming together, over de veran deringen tijdens de puberteit en de aantrekkingskracht tus sen de verschillende sexen 20.00 Muaic special: Tears for Fe ars, portret van Roland Orza- bal en Curt Smith, beter be kend als Tears for Fears 21.00 Rafferty's Rules, comedyserie over een chaotische recht bankpresident 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Girls on Top, comedyserie 00.00 Father Murphy, avonturense- 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 17.35 18.00 18.40 19.25 20.20 21.35 22.00 22.30 Demièret nouvelles de notre passé: 1798-1803 Jazz i Calvin, muziekpro gramma La boTte a rövas Récréation, kinderprogramma Des chiffres et dea lettres, spelprogramma La boïte a rêves, documentai reserie Dernières nouvelles de notre passé: 1814-1830 Suisse insolite Jazz Festival Journaal Continent Francophone NEDERLAND 1 EO 15.30 Westbrook hospital 15.55 Gestrand in het zand 16.20 Portrait of America 17.10 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 W6-Joumaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-buitenland NEDERLAND 2 NOS 11.00-12.45 Tour de France, ploegentijdrit door Berlijn 13.00 Nieuws voor doven 15.00-18.15 Ten nis op Wimbledon BRT 1 11.00-12.15 Ronde van Frankrijk 16.00-ca. 17.30 Ronde van Frankrijk BRT 2 14.55-20.30 Tennis op Wimbledon DUITSLAND 1 09.00 Tour de France 12.10 Kenn- zeichen D 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury 15.20 Wildschweingeechichten 15.35 Wilde Tiere 15.50 Tagesschau 16.00 Komische Geschichten mit Georg Thomalla 16.45 Urmel aus dem Eis 17.15 E Super Drumming DUITSLAND 2 09.45 ZDF-Info 10.00 Heute 10.03 Abwarts 11.30 Die Frau muss hinaus ins feindliche Leben 12.10 Zie Duits land 1 13.15 ZDF-info 13.30 Main Name iat Hase 13.55 Pippi Lang- strumpf 14.20 Ferienkalender 14.30 Meina Mutter, deine Mutter 14.55 Heute 15.00-17.00 Tennis op Wim bledon BBC 1 08.00 Breakfast time 10.00 Journaal 10.05 Dallas 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.30 Playschool 11.50 Cricket 14.25 Neighbours 14.50 Tennis op Wim bledon 17.10 Children's BBC BBC 2 15.02-21.00 Tennis op Wimbledon en cricket SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat 08.30 E Sky Trax 13.10 Tha Best of A Country Practice 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 Thrillseekers 15.30 The Depu ty 16.00 E Sky Trax 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Dorothy in the land of OZ 10.00 Emu's World 10.30 The lone Ranger 11.00 QAF 11.30 Simon Potter 12.30 Who pays the Ferryman 13.30 Some Mothers do 'ave 'em 14.00 Eliropees weerbericht 14.05 Sons and daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Start Here 16.00 The Pepsi Live Show IO RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 18.05 EO: Tijdsein 18.45 Waar waren we ook al weer? 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NCRV: Summertime. 20.02 Summertime blues. 21.02 NOS: Akkoord. 2242 NOS-Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non-stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VPRO. Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog eens wat...! 1940 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Octaaf. 21.10 Fodor kwintet. 2240 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Tempo doeloe extra. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040-2140 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio West: 17.00-1840 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 19.00-20.00 Geestelijk leven. Verder ais Radio 1. Radio Rijnmond: 1640 Radio Rijnmond Getapt. 17.00-1840 Cultuur, nieuws, sport en Quiz en Waarachtig. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Het BRT-Combo. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio Twee. 19.00 Nieuws. 22.05 Jazz Kaffee. 2340-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueei. 1840 Franz Uszt, mens en musicus. 1940 Intermezzo. 1. Serenade, opus 99, voor fluit en gitaar, Anton 1945 Criss Cross Ellingtonia. 2040-2345 Musica Antique. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgermeester is Jarig. 13.08 AVRO-magazine. 14.05-18.00 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 0943 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein publiek. 11.03 Ter herinnering. 1340 Kletsmajoor. 1340 Coup soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS gouden uren. 1243 50 Pop of een envelop. 14.03 Nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws. 0742 VOO: Ochtendstemming. 09.02 Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomlum In concert. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Leergeld. 10.00 KRO: Kiekeboe. 1040 Bidden, gewoon doen. 1040 De Zonnebloem. 11.00 De 50+ Seniorenshow. 1240 Nieuws. 1245 Kruispunt. 1240 Boekenwijsheid. 1240 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 1340 De Derde Wereld. 14.00 Het dossier. 1540 Zin In muziek op 5. 1540 Uittocht der bevrijding. 1540 O Kwadraat. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 1640 Een leven lang. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtend actualiteiten. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw (1240), voorstel ling van de dag (12.50) regionaal nieuws en gesprek uit een bedrijfs kantine. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105.7 MHz) 11.00-1240 Voor ouderen. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: Om 0740. 08.00 en 0840 Regionaal nieuws, weer en ver keer. Tegen achten de column en om 0745 en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 0541 Met I wakker. 08.15 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343-18.10 Radio Tour Wimble don. BRT 2 05.30 Ontbijtprogramma. 09.00 Muziekboetiek. 1043 Vrij parkeren. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost 1440 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 0740 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Badriana. 1040 Woordprogramma. 10.45 Intermezzo. 11.00 Liederen van Vaughan-WHIi- ams. Ravel en Britten. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 After Lunch. 14.00 Vlaanderen mijn land. 17.00 Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11