B Geen nationaal park tussen Noordwijk en Langevelderslag f J~L H H Bouw winkelcentrum dit jaar van start dagpuzzel Kort geding over aanvraag woonwagen OEN OMGEVING dienstuerlening I f* HNSCRIMINATIE CENTRAAL AOPUNT LEIDEN. Ketelboeter- 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- ddig baar van 10.00 tot 16.00 via 071- tan- 903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 flo. 18.80-20.30. fj- ff LJ D I ■■1 rjl 1 i_ J "LT IJ "u Diamanten feest DSS Aarlanderveen In de sloot Fietser geschept Fancy fair in Hoogmade Braderie op veilingterrein Muziekdiploma's ficidócSotmuit MAANDAG 29 JUNI 1987 PAGINA 7 iderrolletjes met men en aard- en - zachtzure ,r> m etjesvla met zijn tweeën bent. 95.80 103.50 155.50 482.00 148.50 66.40 78XX) 122X10 164.00 123.00 55.00 64.00 142.00 55.00 53.60 47.30 180.50 45.00 54J0 68.00 05.00 51.80 «7.00 66.80 74.50 74.00 50^0 u bet volgende nodig: derrolletjt ft mespi tstersaus; olger derrolletjes, 25 g mar- mespunt bloem, g tuinbonen, zout, bo ud, 4 plakjes ontbijt- 5 g margarine, bies- 11 kg aardappelen; bloem of volkoren- 2V» dl melk, 2'/* dl cmelk, bruine basterd- r of stroop. ei de runderrolletjes im dicht in hete marga- temper het vuur sterk ii het vlees in een kalm i in twintig minuten en gaar. Koel het bak- nodig met scheutjes 1100 water (het dunne run- aan de buitenkant rolletjes wordt ïelijk te hard). Leg vlees op een warm bord. de bloem lichtbruin in wergebleven vet, voeg ig water toe en maak de (met worcestersaus. loont de moeite om bij ypen van tuinbonen \oenen te dragen, om- 'ze groente veel kleur l Kook de groente on- «15.48 er kwartier (grove m moeten wat langer), tueel met een takje bo- uid. Bak het in stukjes ipte spek lichtbruin in lends. 'ferine en schep het Ier pias de fijngeknipte bieslook ick Po de afgegoten tuinbonen. Theo R bloem of volkorenmeel apper, weinig melk tot een irco va tvrijpapje en verdun dat nd Vari de rest van de melk. Vruead ^et menëse^ roeren- ian de kook en laat het minuten zacht koken, de pan in een bak met d water, laat de vla onder n toe roeren lauw wor en meng er de karne- door. Geef de geheel Torma koelde vla met bruine 1 erdsuiker of stroop. (Wie eld en klare produkten wil gton teem de n dat over en j gi ,fen ruiken, kan karnemelk- p mengen met blanke er is dan minder bruine erdsuiker of stroop no- JEANNE De avond- en nacht ten van de apotheken in de ro eiden worden tot vrijdag 3 juli rgenomen door apotheek Zuid- in Leiden en apotheek Linnaeus Iden SEVALLENDIENST ZIEKENHUI- LEIDEN Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis be- van dinsdag 13.00 u. tot woens- 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli- en tel 155543, afdeling S.C.U. tel >39) en van vrijdag 13.00 u. tot rdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- RECHTSWINKEL Juri- Adviesbureau, Ketelboeters- eg 10, tel. 130775; afdeling belas- en: alleen op afspraak, klachten- »u: di. en do. 18.30-20.30, afde- vreemdelingenrecht: ma. 13-15 do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: 10-12. IS.-DIENST Telefonische hulp- nst, tel. 071-125202. Voor allen die noeilijkheden verkeren of eenzaam Vertrouwelijk. Dag en nacht be- REAU VOOR RECHTSHULP it 50, tel. 123942; spreeku- ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. ERENHULP- EN AMBULANCE- NST Hulpverlening in Leiden, ferdorp, Oegstgeest. Rijnsburg, kenburg, Voorschoten, Warmond Zoeterwoude. Tel. 071-174141. RGERRAADSUEDEN Koren- teeg 2. tel. 143171 (kantooru- Spreekuren ma., di. en wo. 00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. ZINSVERZORGING Stichting insverzorging Leiden. Aanvragen voor bejaarden en langdurige :en en gezinsverzorging, Rem- mdtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). «OER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 15.30 tot .30 uur. Het nummer is 071- *11. )CIALE RAADSVROUW Spreek- Bn sociale raadsvrouw. Binnenstad: 10. wo. 17.00-18.00 u.; ord: Van Hogendorpstraat 36. ma. .30-11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, 10.30-11.30 u.; Morskwartier: wrthuis Morskwartier, Topaaslaan. 00-11.00 u. wo. 10.00-13.00 u.; Instadwijk: Herengracht 45. vr. ÜO-11.30 u. MB IGUURPUZZEL IAGISCH FIGUUR _etk vakje dient een letter te worden at gevuld, waardoor zowel horizontaal )0 verticaal woorden van navolgende j. Mekenis verkregen kunnen worden: I- vrijwillige afstand van de troon; 'e tonder eind; idioom; snelle draai op één voet. 'PLOSSING -enenojid f E 'sooiepuie z :©i»W!pqe i Dertig kilometer in wijk Vinkeveld NOORDWIJK Verkeersremmende maatregelen moeten ervoor zorgen dat in de wijk Vinkeveld niet sneller dan 30 kilometer per uur kan worden gere den. In alle ontsluitingswegen worden versmallingen aangelegd en er komen aparte rijstroken voor de fietsers. Vluchtheuvels en drempels moeten het autoverkeer eveneens tot langzamer rijden dwingen. Dit betekent dat de ontsluitingsweg Tolhoren zal moeten worden aangepast. De kosten hiervan bedragen ruim 41.000 gulden. In ande re, nog aan te leggen wegen worden de „verkeersremmers" direct aangebracht. De raadscommissie voor verkeerszaken buigt zich vanavond over deze plannen, die zijn ontwikkeld op verzoek van de Wijkvereniging Vinkeveld. AARLANDERVEEN De muziekvereniging DSS uit Aar landerveen vierde afgelopen weekeinde haar diamanten feest. De feestelijkheden begon met een grote receptie, waar vele oud-leden, leden en oud-dirigenten en vele zustervere nigingen aanwezig waren. Het gemeentebestuur van Alphen was vertegenwoordigd door burgemeester M. Paats. Aan het einde van de receptie kwam de Sint Jans Harmonie uit Zoe terwoude de jubilerende vereniging met muzikaal felicite ren. Voorzitter C.G. Oerlemans liet weten voor de komende jaren nog een aantal wensen te hebben, zoals een goede sub sidieregeling voor actieve verenigingen, een goede garantie regeling voor het oud-papier en een eigen onderkomen voor de vereniging. Voor de tweede avond was er een taptoe waaraan onder meer deelnamen Arti et Regolini uit Lange- raar, Drum- en showband Con Brio uit Alphen, Drumfanfa re Mavileo uit Leimuiden, Drumband Ridderveld uit Alpen en de drumfanfare DSS. WARMOND Een 45- jarige man uit Leiden is gistermiddag om half zes in de sloot beland langs de Zijldijk in Warmond. De man werd onwel en parkeerde zijn wagen halverwege de Zijldijk. Hij stapte uit en ging op de dijk zitten. Daar werd hij nog zieker, viel om en kwam in de sloot terecht. Omstanders haalden hem eruit en waarschuwden een ambulance die de man naar het Acade misch Ziekenhuis in Lei den bracht. ROELOFARENDSVEEN Een 14-jarige fietser uit Roe lofarendsveen is gisteravond gewond geraakt bij een aan rijding met een automobilist. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Alkemade- laan met de Sotaweg in Roe- lofarendsveen. Bij het oversteken van de weg lette de jongen niet goed op. Een 25-jarige automobi list uit Rijnsaterwoude kon hem niet meer ontwijken en schepte het slachtoffer. De fietser is met hoofd- en nek letsel opgenomen in het Aca demisch ziekenhuis in Lei den. NOORDWIJK Het na tionaal park De Zilk- /Noordwijk moet ten noorden van de Langevel- derslag komen. De duinen tussen Noordwijk en Lan- gevelderslag moeten in gebruik blijven voor re creatie. Dit zeggen B en W van Noordwijk als re actie op de voorstellen van de Voorlopige Com missie Nationale Parken (VCNP). De VCNP wil dat ook het gebied tussen Noordwijk en Langevel- derslag nationaal park wordt. Het door de VCNP aangewe zen gebied is voor het grootste deel (3.372 hectare) eigendom van de gemeente Amsterdam. Deze heeft het in gebruik voor waterwinning. De stichting Het Zuid-Hollands Landschap bezit De Blink (34 hectare) en 32 hectare in het Langeveld. De Staat is eigenaar van de boswachterij Hollands Duin (633 hectare). De gemeente Noordwijk bezit ten noorden van de bebouwde kom 20 hec tare duinen. In het door de VCNP bedoelde gebied liggen een golfbaan en een zweef- vliegveld. Ook staat er een zendmast (radio Nora) van de marine. De VCNP wil dat er in het Hollands Duin meer bos ont staat en dat de houtproduktie wordt geminimaliseerd. De 20 hectare duinen van Noordwijk moeten bij het nationaal park worden betrokken. Dit gebied moet meer worden afgestemd op het in stand houden van natuurlijke en landschappelij ke waarden, vindt de commis sie. In dit duingebied ligt de Noordwijkse trimbaan en, zo als bekend, wil de Noordwij- ker G. Tio er een openbare golfbaan aanleggen. Dit is on mogelijk als de trimbaan bij het nationaal park gaat horen. De reeds bestaande golfbaan van de Noordwijkse Golf Club moet volgens de VCNP niet in het park worden opgenomen. Wel moet de baan worden opengesteld voor wandelaars. Zo word voorgesteld de Oor- logsweg door te trekken, zodat wandelaars de baan kunnen oversteken en de golfbaan niet langer een barrière vormt. De commissie wil verder dat er een snelheidsbeperking komt voor de weg naar de Lange- velderslag zodat minder die ren worden doodgereden. Ook moet het parkeren in de berm van deze weg worden tegen gegaan. Het badcentrum Lan- gevelderslag hoeft niet in het nationaal park te worden op genomen. Het parkeerterrein mag echter niet worden ver groot, zo zegt de VCNP. Ook het zweefvliegveld blijft bui ten schot B en W van Noordwijk noe men de waterwinning, het zweefvliegveld, het golfter rein, radio Nora, Langevelder- slag, de trimbaan en de niet natuurgerichte vormen van intensieve recreatie de voor naamste knelpunten. Het col lege zegt de 20 hectare duin nodig te hebben. Het gebied is een belangrijke uitloop voor de verblijfsrecreatie. De raadscommissie voor ruim telijke ordening bespreekt het rapport van de VCNP van- De vijftiende fancy fair van de drie Hoogmadese verenigingen MMO-voetbal, MMO-handbal en mu ziekvereniging De Heerlijkheid heeft afgelopen weekeinde elke vereniging zo'n 4.000 gulden opge leverd. Zowel zaterdag als zondag was er een gezellige drukte in de Schuur. Het Rad van Avontuur trok de meeste belangstellenden. Het behulp van het geld kunnen de verenigingen komend seizoen weer allerlei activiteiten ontwikkelen. FOTO: WIM VAN NOORT Kees van Maanen wint Voorhoutse triathlon VOORHOUT De vierde Voorhoutse halve triathlon is gisteren gewonnen door de 27- jarige Kees van Maanen. Hij had een totaaltijd van 4 uur, 35 minuten en 17 seconden. Op de tweede plaats eindigde de 31-jarige Rob Roskam met een tijd van 4.38.40 uur en op de derde plaats de eveneens 31-ja- rige Wim Vink met een tijd van 4.47.54 uur. Bij deze halve triathlon waren 29 deelne mers. De kwart-triathlon werd gewonnen door de 17-jarige Gert-Jan Zwetsloot in 2 uur, 40 minuten en 40 seconden. Tweede werd Edward Maas dijk (26) met 2.46.10 uur. De jeugd-triathlon, die voor de eerste keer werd gehouden, is gewonnen door Sebastiaan Ulijn met 1 uur, 40 minuten en 12 seconden. Motorrijder gewond NOORDWIJK Een motor rijder uit Sassenheim liep gis teravond diverse verwondin gen op bij een aanrijding op de kruising Nieuwe Offemweg en de Schie. De motorrijder botste om half tien tegen een perso nenauto en moest worden op genomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. Accu's gestolen LEIDERDORP Uit een op de Leidsedreef geparkeerde bestelauto zijn gisteren tien ac cu's met een totale waarde van 3.000 gulden gestolen. Nadat het forceren van sloten niet was gelukt, hebben de daders de achterruit ingeslagen. De diefstal is gepleegd tussen 's middags kwart voor twee en 's avonds acht uur. Vast in lift LEIDERDORP De brand- weer heeft gisteravond rond twaalf uur negen personen uit een lift van de flat aan de Me relstraat moeten bevrijden. Volgens de politie is de lift vastgeraakt door een technisch mankement en is er waar schijnlijk geen sprake van overbelasting. ROELOFARENDSVEEN De traditionele braderie in Roelofarendsveen wordt dit jaar niet op het Noordeinde, maar op het terrein van veiling EMM aan de Sotaweg ge houden. De braderie wordt woensdagmiddag met behulp van een zweefvliegtuig geopend. Met in totaal 150 kramen wordt de braderie groter dan ooit. Het evenement wordt muzikaal opgeluisterd door de band Streetparade en de plaatselijke blaaskapellen De Aarebeyeplukkers en Die Blü- melandermusikanten. De plaatselijke piraat Radio City or ganiseert een playbackshow. De gezamenlijke horeca ver zorgt een bierterras, de Lionsclub zal actie voeren voor de komende herfstveiling en de land- en tuinbouwvrouwen (LTV) houden een rommelmarkt. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de melaatsen in Zaïre. Bruikbare spul len kunnen vandaag en morgen worden ingeleverd bij me vrouw Rodewijk, Noordeinde 76 in Roelofarendsveen of woensdag 1 juli bij de stand. Inlichtingen: mevrouw I. Ho- genboom, tel. 01713-4741. Samenzang In de Andreas-kerk aan de Boulevard in Katwijk wordt woensdagavond weer zomeravondzang gehouden. Medewerking wordt ver leend door het Katwijks Vrouwenkoor, onder leiding van H. Harssen. De samen zang, die om acht uur begint, wordt begeleid door organist A. Klok. De Kever De kunstenares Maria Schuurman exposeert in de maand juli haar acrylschil- derijen, plastieken, reliëf- schilderijen en grafiek in ga lerie De Kever aan de Irene- laan 17 in Kaagdorp. Her kenbaar in de verschillende technieken die Maria Schuurman in haar werk ge bruikt, is het feit dat ze steeds het gevoel weet te wekken dat het gebodene meer dimensies heeft. De tentoonstelling duurt tot 31 juli. De Kever is geopend van woensdag- tot en met zondagmiddag van twee tot vijf uur. Vrijwilligers Het Rode Kruis Voorscho ten vraagt vrijwilligers voor de welfare- en sociëteits bijeenkomsten. Ongeveer vijftig vrijwilligers zijn daar in actief. Mensen, die be de gelegenheid gesteld pret tig en gezellig bezig te zijn. In het Rode Kruisgebouw aan de Anthonie van Leeu wenhoekkade wordt ge werkt met textiel. Ook kan men schilderen, tekenen, pottenbakken of op andere manieren creatief bezig zijn. Na 17 augustus gaat de afde ling welfare weer van start. Informatie: telefoon 01717- 3309 of 071-761414. hoef te hebben aan contact met anderen worden zo in den lager. Feestmarkt De Christelijke Basisschool de Vierboet aan de Stakman Bossestraat in Noordwijk houdt woensdag van vijf tot negen uur een grote feest markt. De markt biedt aller lei spelletjes voor jong en oud en er zijn kramen met tweedehands-spullen en een voorlichtingskraam van Unicef. De opbrengst is be stemd voor het Kinderfonds van Unicef. Beelden In Huize Driehof aan de Dorpsstraat 27 in Hazen- woude-dorp zijn tot en met woensdag 15 juli kleine bronzen beelden te zien. Er staat werk van Dieuwke Tamsma, Edyy Gherress, Vincent Dame, Ronald Rens, Hans Blanc, Ernets Joachim en John Croonenburg. De expositie is dagelijks van 's ochtends tien tot 's avonds negen uur geopend. Rommelmarkt De traditionele rommel markt ten bate van de Ne derlands Hervormde Kerk in De Kaag heeft zaterdag 5.700 gulden opgebracht Hoewel het aantal bezoekers zeker zo groot was als in voorgaande jaren, lag de netto opbrengt toch 500 gul- LEIDSCHENDAM Het Advokatenkollektief Gou- jla zal binnen veertien da gen een kort geding aan spannen tegen het ge meentebestuur van Leid- schendam als binnen die termijn de aanvraag voor een te huren woonwagen niet naar het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is doorgestuurd. De Goudse advocaat mr. D. M. van Genderen heeft in een brief aan B en W van Leid- schendam gezegd dat vier woonwagenbewoners op 2 juli 1986 formulieren „aanvragen om verstrekking geldelijke steun voor het kopen van een woonwagen" hebben ingevuld, omdat zij graag een VRO- woonwagen van de gemeente zouden huren. Zoals bij de ge meente bekend voldoen de huidige wagens van mijn cliënten niet aan de normen, aldus de advocaat. Hoewel de woonwagenbewoners voldoen aan alle gewenste criteria zijn de aanvragen nog steeds niet naar het ministerie gestuurd. Over de plaats ^aar volgens de provincie de woonwagens moeten komen te staan bestaat overigens nog steeds onduide lijkheid. De indertijd geprojec teerde Leidsebaan zou aan de westelijke zijde van de spoor baan komen. In Leidschendam denkt men dat de verlengde Prinsensingel is bedoeld, een strook grond zonder naam die de aansluiting zou gaan vor men tussen de Prinsensingel en de Leidsebaan. De grond tussen het wooncentrum Dui venvoorde en de flatgebouwen aan de Spechtlaan komt uit op de Zijdelaan. Uit de correspondentie van het ministerie met de provincie en van de provincie met de colle ges van B en W blijkt verder dat de locatie aan de West- vlietweg ten enenmale onge schikt wordt bevonden voor woonwagens. De locatie ligt veel te ver van het centrum van Leidschendam en van Voorburg geschieden door een kanaal (de Vliet) en de drukke Westvlietweg. De provincie wil dat Leidschendam nu bin nen twee maanden voorstellen doet om de 36 standplaatsen voor woonwagens, die volgens het Provinciaal Woonwagen plan vóór 1 januari 1988 tot stand moeten zijn gebracht, te realiseren. In de extra raadsvergadering die vanavond in Leidschen dam over de financiële proble men rond de houtzaagmolen „De Salamander" wordt ge houden zullen B en W ook een mondelinge toelichting geven over de ontwikkelingen rond de woonwagenstandplaatsen. Opvallend rustig weekeinde Noordwijk NOORDWIJK Het uit- gaanscentrum Noordwijk heeft een opvallend rustig weekeinde achter de rug. „Het leek wel of de discothe ken eerder dicht gingen", al dus een woordvoerder van de Noordwijkse politie. „Het is gebruikelijk dat er zaterdagnacht vanaf twee uur een enorme drukte ont staat die enige tijd aanhoudt. Nu vertrokken de disco-be zoekers al voor die tijd en om twee uur was het weer rustig". Verondersteld wordt, dat het opvallend rustige vertrek een gevolg is van de discussie die eerder vorige week in de gemeenteraad werd gevoerd over het nachttoerisme in de bad plaats. Daar werd een motie aangenomen om de sluitings tijden van diverse dansgele genheden te vervroegen om daarmee de overlast voor omwonenden te beperken. De eigenaren van de disco theken hebben zich inmid dels fel verzet tegen dit ge meentelijk voornemen. Wethouder C. van der Klaauw reikte zaterdagmiddag het eerste diploma uit van de Noordwlj- kerhoutse muzlekstlchtlng HaFa aan Stefan Meskers (links). De hele zaterdag hadden in de Schelft muzlekexamens plaats gevonden waar veel Noordwl|kerhouters naar kwamen luiste ren. De examens duurden tot vijf uur. In totaal werden achttien diploma's uitgereikt. FOTO: HENK VAN OEN ENOE Een tekening van het nieuwe winkelcentrum, met In het midden de doorgang naar het plein. ROELOFARENDSVEEN De bouw van het nieu we winkelcentrum aan het Noordeinde kan eind dit jaar van start. Tegen het zogenoemde RAAK- plan van de Veense mid denstand voor de bouw van het winkelcentrum op het terrein van kweker R. Huigsloot is geen enkel bezwaar ingediend. B en W van Alkemade overwe gen daarom de vereiste bouwvergunning af te ge ven. Onder druk van de gemeente raad hebben B en W vorige week besloten tot een andere studie naar de aanleg van een oostelijke beugelweg vanaf het Noordeinde naar de Lange- weg. Het nieuwe winkelcen trum komt op het terrein ach ter Drogisterij/kapsalon Van Berkel. De huidige poort tus sen de drogisterij en slagerij Van der Geest wordt een ge deeltelijk overdekte voetgan gerstoegang tot het winkelcen trum. Tussen de slagerij en woninginrichting Van der Geest komt de toegang naar een parkeerterrein voor 110 auto's. Hiertoe zal het woon huis van Huigsloot worden af gebroken. De kweker bouwt een nieuwe woning aan de achtergelegen Noorderhem- weg. De belangrijkste trekker in het winkelcentrum wordt een grote supermarkt van EDAH. EDAH heeft vorige week een huurintentieverkla- rin« voor 1 000 vierkamp me ter winkelvloeroppervlakte getekend en heeft een optie op nog eens 200 vierkante meter. Een groot beleggingsconcern heeft het gehele winkelproject in belegging genomen. Afge sproken is dat bij de invulling van de winkels de gemeente Alkemade en de RAAK-mid- denstandsorganisatie een flin ke vinger in de pap houden. Volgens RAAK-voorzitter Ed van Berkel en architect Jan van Rijn betekent dit dat het centrumplan op korte termijn kan worden gerealiseerd. Voor de overige acht tien kleine winkelunits op in totaal drie honderd vierkante meter heb ben zich al tal van serieuze ge gadigden aangemeld. Hierbij gaat het niet alleen om ver- plaatsers, maar ook om nieuw- vestigingen. Het parkeerterrein is zodanig ingericht dat toeleveringsbe drijven voldoende laad-, 1 os- en draairuimte krijgen. Bo vendien is er ruimte voor een pleintje dat bijvoorbeeld ge schikt zou zijn voor het plaat sen van een muziektent of voor het houden van bijzonde re evenementen. Het pand van slagerij Van der Geest wordt niet afgebroken, in tegenstel ling tot eerdere berichten. De verplaatsing van de EDAH-su- permarkt (Dagmarkt) betekent dat zich in het huidige pand een bedrijf zou kunnen vesti gen dat niet op detailhandel is gericht Welke bedrijf dat is, is nog niet bekend. De RAAK-middenstandsorga- nisatie heeft zich voorgeno men om te gaan lobbyen voor verbetering van het aanzicht van het Noordeinde. Zo zou men graag zien dat er op de Noordhoe k een behoorlijke vluchtheuvel komt De winke luitbreiding in Roelofarends veen en de verbetering van het aanzicht van het Noord einde noemt RAAK-voorzitter Van Berkel „een eerste stap". Architect Van Rijn vult aan: „De beugelweg vanaf het Noordeinde naar de Lange weg als tweede toegangsweg en be- voorradingsweg van het win kelcentrum is een volgende stap". Hij houdt de mogelijk heid open voor enige woning bouw nabij het winkelcen trum. Een volgende stap voor realisering van een goede cen trumfunctie is het invullen van het terrein van diepvries- bedrijf S. van der Meer aan de Langeweg. Dit bedrijf verhuist over niet al te lange tijd naar het industrieterrein (derde veld van DOSR). Als het aan Van Rijn ligt komen hier kan toren voor verzorgende dien sten, zoals banken, verzeke ringsbedrijven, een reisbureau of mogelijk de apotheek. Dan zou er nog voldoende ruimte overblijven voor woningen voor 55-plussers. Het Alkeburcht-parkeerter rein zou kunnen worden uit gebreid, omdat het woonhuis tussen dit parkeerterrein en het diepvriesbedriif sowieso It afgebroken. De twikkelt king met Van Rijn een plan om daar hervestiging van in- wordt afgebroken. De gemeen te ontwikkelt in samenwer- dustrie tegen te gaan. Ook de druk op Volwater om het be drijf te verplaatsen naar het industrieterrein lijkt steeds groter te worden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7