,Mijn mannen hoeven geen zachte eitjes te zijn" Kamer nog niet eens over openingstijden winkels Alle zonen Beatrix en Claus uit huis lodelijk ongeval joor spookrijder Internationale regels banken noodzakelijk Verlies CDA/VVD door bezuinigingen KONINKLIJK /HUIS IN DE VAKANTIE UNIEK UIT OMNIVERSUM DE GANG VAN ZAKEN 'agINNENLAND Saidóa Qowiant MAANDAG 29 JUNI 1987PAGINA3 Een frontale botsing tussen twee mmi o's op de snelweg tussen Zwolle en Gro- )gen heeft zaterdag het leven gekost aan w< g.jarige Gerdie Huberts uit Hooghalen. Üzen ongeluk ontstond doordat een 38-jarige r het ^naarder zijn auto keerde en de weg in "u:kl gekeerde richting vervolgde. Daarbij bot- lie hij op de auto van een 36-jarige inwoner n Hooghalen met vijf inzittende kinderen, t meisje overleed later in het ziekenhuis letsp i Groningen. De vader en twee zoontjes t vor rden zwaar gewond in het ziekenhuis van n Groningen opgenomen. De spookrijder j tende dat hij op een tweebaansweg reed. a Asser politie vermoedt dat hij alcohol n eft gebruikt omdat hij de bloedproef wei- chi ndig zit •erin zijn erk Ie op inali Actie Woensdrecht: 77 aanhoudingen WOENSDRECHT De politie heeft tijdens de Actievierdaagse in Woensdrecht door BIVAK, het Breed Initiatief voor Verder gaande Acties tegen Kruisraket ten, 77 demonstranten gearres teerd wegens knippen in de om heining rond de vliegbasis en blokkeren van de toegangspoor ten. Alle aangehoudenen zijn in middels weer vrijgelaten nadat proces-verbaal was opgemaakt wegens vernieling of blokke ring. Daarnaast heeft de politie de afgelopen dagen vijf keer een aantal vredeskampen ontruimd en de aanwezige bouwmateria len en dekens in beslag geno men. LONDEN Tijdens een dit weekeinde in Londen gehouden internationaal con gres over bankzaken heeft de directeur van de Consumentenbond, D. Westen dorp, gepleit voor de opstelling van een internationale „code of conduct" (ge dragsregels) voor alle banken en kredie tinstellingen. Bij de meeste voorzieningen ontbreekt het in vele gevallen aan tijdige goed bruikbare informatie aan de bankconsu- ment, aan tijdige voorziening bij overcre- diteringen, aan herstel van gemaakte fouten en aan een goed toegankelijke klachtenprocedure. Vaak worden veran deringen in de dienstverlening en wijzi-, gingen van tarieven en leveringsvoor waarden door banken en kredietinstellin gen eenzijdig opgesteld. Brand in toren met melkpoeder BEILEN Een brand in een poeder- toren van het melk- produktiebedrijf DOMO in Beilen heeft zaterdagavond voor miljoenen gul dens schade aange richt. De toren is zo ernstig beschadigd dat hij voorlopig buiten bedrijf is gesteld. Vol gens directeur ir. K.R. Tiktak van DOMO is de oorzaak van de brand, waarbij zich geen persoonlijke on gelukken hebben voorgedaan, nog on duidelijk. DEN HAAG De regeringspartijen CDA en VVD zouden bij verkiezingen op dit mo ment geen meerderheid in de Tweede Ka mer behalen. Volgens een onderzoek van bureau InterView zou het CDA drie zetels verliezen (van 54 naar 51) en de VVD vier (van 27 naar 23). Een begin deze maand ge houden Nipo-enquête leverde vriiwel het zelfde beeld op. Maurice de Hond van bu reau InterView meent dat het verlies van CDA en VVD voor een groot deel veroor zaakt wordt door de kabinetsplannen voor bezuinigingen in de gezondheidszorg. De PvdA kan momenteel rekenen op 57 ka merzetels, een winst van vijf. D66 zou één zetel winst boeken en daarmee op tien ko men. Voorts kan de PSP-fractie er een zetel bij krijgen en derhalve worden verdubbeld. am IRIGADE-GENERAAL DUCKS VINDT AVONDJE STAPPEN NORMAAL: GER „Mijn en hoeven geen tgekookte eitjes te Het zijn jongens van 19 en 20 jaar en die len wel eens wat. Maar zijn goede kerels. Ik irwacht dan ook niet dat bij het passagieren pro- en zullen ontstaan", 1de brigade-generaal Dijcks, commandant de dertiende pantser- meJlrigade, zaterdagmiddag het Westduitse Senne- n jj iger enkele uren voordat en kleine duizend van ijn manschappen op stap jouden gaan in Gutersloh, **'1 ielefeld, Detmold en Pa- w erborn. a^De dertiende pantserbrigade, ,ur ie thuishoort op de leger- ,ij, aats Oirschot, is sedert een eek op oefening in West- jet| uitsland. Vrijdag komt de igade terug naar Nederland., aterdagavond en zondag had- st.j en de maten vrijaf. ran e praktijk bevestigt de voor- t. telling van brigade-generaal Dijcks. Er wordt slechts één incident gemeld. Een soldaat richtte een kleine vernieling aan in de auto van twee meis jes die hem wel een lift wilden geven, maar niet gediend wa ren van zijn avances. „Het i6 voortreffelijk gegaan. Natuur lijk is er vannacht links en rechts hard gezongen en onge twijfeld heeft een aantal bur gers zich daaraan geërgerd. Maar telefoontjes daarover hebben we niet gehad. Ik ben er ook van overtuigd dat er soldaten van mij hebben rond gelopen met hun jasje open, nou en. Het imago dat die knoopjes altijd dicht moeten hoeft voor mij niet". Over de recente uitspraken van zijn collega brigade-gene raal A. van Vuren, die nogal wat stof hebben doen opwaai en, wil Dijcks liever niets zeg gen. „Ik weet daar te weinig van". Hij vindt dat de media veel meer dan nu het geval is aan dacht zouden moeten besteden aan het leger. „De maatschap pij heeft er recht op om te we ten wat het leger in vredestijd doet. Er zijn immers veel men sen bij betrokken en er is een massa geld mee gemoeid. De narigheid is dat de berichtge ving zich vooral concentreert op incidenten en calamiteiten. We zijn niet zo gesloten als we wel eens overkomen". Maar hoe valt dat dan te rij men met de beslissing onlangs van het ministerie van defen sie om geen medewerking meer te verlenen aan de me dia bij het maken van reporta ges over oefenende militairen? Een maatregel die overigens inmiddels weer is ingetrokken. „Kijk, om te beginnen gehoor zaam ik natuurlijk aan zo'n richtlijn. Maar zoiets moet na tuurlijk wel geplaatst worden in een menselijke context Ik vergelijk het met twee kinde ren die ruzie maken. Als dat uit de hand loopt krijgen de ouders van die kinderen ook ruzie met elkaar. In zo'n geval is het toch logisch dat een ou der tegen zijn kind zegt dat het voorlopig niet meer met het andere kind mag spelen totdat de druk een beetje van de ketel is". Bij dit alles heeft volgens Dijcks ongetwijfeld ook een rol gespeeld dat het ministerie ervoor heeft willen waken dat collega's tegen el kaar zouden worden uitge speeld. Stappen De manschappen van de der tiende pantserbrigade mochten zaterdagavond zelf bepalen waar ze wilden gaan stappen. Brigade-generaal Dijcks zorg de voor vervoer met vierton- ners. De keuze viel op vier middelgrote plaatsen in de buurt van Sennelager. Pader- born is een van die plaatsen. Zaterdagavond bood de bin nenstad een rustige aanblik. Er werd druk geflaneerd, voornamelijk door inwoners van Paderborn zelf. Af en toe slenterde een groep Nederlan ders langs, de meesten in bur ger, sommigen in het veldte- nue ert een enkeling in het sjiekere uitgaanspak. De kroe gen en bars zaten vol. De ter- )eetman dreigde n 4net aftreden Lira ioo! ^ervo^8 van voorpagina) 1 T)e gaten in de onderwijsbe- 3or roting werden vorige week f ntdekt door het Nederlands Christelijk Werkgeversver- >nd (NCW). De tegenvallers i volgens het NCW op rhillende plaatsen ver- cholen in de onlangs door het ahinpt uitophrarhtp Voor- rasjes waren zo mogelijk nog voller. Af en toe reed een poli tiepatrouille door de straten. Ook de koninklijke mare chaussee kwam enkele keren zachtjes langs. Paderborn zag er waarschijnlijk niet anders uit dan op welke willekeurige zomerse zaterdagavond dan ook. Dijcks erkent dat er bij het stappen wel eens dingen ge beuren die niet door de beugel kunnen. „Als duizend man schappen zich vermaken en daarbij ook nog drinken, ge beurt er wel eens wat waarvan je achteraf zegt dat het niet kan. Maar dat komt overal voor. Bij het voetballen, op va kantie. Ik vind niet dat we daar onze ogen voor moeten sluiten maar het is wel belang rijk om vast te kunnen stellen dat Nederlandse soldaten in het buitenland zich niet nega tief onderscheiden van andere groeperingen". Brigade-generaal Dijcks waar schuwt zijn manschappen te voren wel zich zo goed moge lijk te gedragen. Hij vindt dat vanzelfsprekend. „Ik heb vier dochters, van 16 tot 22 jaar. Als die zeggen dat ze alleen naar Italië met vakantie wil len, waarschuw ik ze ook, on danks hun goede opvoeding. Een kleine misstap kan soms veel problemen met zich mee brengen. Datzelfde geldt voor mijn mannen. Ik waarschuw hen uit bezorgdheid voor hun eigen welzijn' Commandanten mee Dijcks stuurt ook de comman danten mee met de stappende Brigade-gene raal H. Dijcks, commandant van de dertiende pantserbrigade uit Oirschot die op oefening Is in het Westduitse Sennelager. FOTO: ANP soldaten. „Een commandant is er voor zijn manschappen, niet omgekeerd. Een commandant is niet alleen verantwoordelijk voor zijn jongens gedurende de oefening. Die verantwoorde lijkheid houdt niet op in het weekeinde". Samen op stap gaan heeft twee voordelen, aldus Dijcks. „Het bevordert de saamhorigheid. Dat is erg belangrijk. En als er al eens problemen zijn kan een commandant heel vaak de sol daat een hand boven het hoofd houden. Hij kan bovendien problemen veelal in de kiem smoren. De commandanten gaan beslist niet mee als cha peronne". De manschappen die zaterdag avond besloten „thuis" te blij ven hoefden de avond overi gens niet in soberheid op het kamp in Sennelager door te brengen. Welzijnszorg had links en rechts bars ingericht en pal tegenover de hoofdin- f;ang van het trainingskamp igt het imposante „Joe's Beer House", geflankeerd door een fors bordeel. Een brigade-generaal heeft tij dens een grootscheepse oefe ning in West-Duitsland meer zorgen aan zijn hoofd dan het ene avondje stappen van ziin manschappen. In een voorlich tingsboekje dat alle deelne mers aan de oefening ter hand is gesteld wordt gewezen op het gevaar van Russische spionnen. Die zijn te herken nen aan de auto waarin ze rij den. Auto's van Russen zijn namelijk voorzien van een bord met daarop „Soviet Mili tary Mission", een erfenis van de vredesconferentie van Jalta na afloop van de Tweede We reldoorlog. De Russen probe ren terdege informatie over de oefening in te winnen, aldus het voorlichtingsboekje. In april 1984 is het nog voorgeko men dat inzittenden van zo'n „Soviet Military Mission"-auto probeerden een militaire kaart te ontvreemden uit een jeep. Ook werden indringende vra gen gesteld aan oefenende mi litairen. „Wees dus alert", al dus het boekje. iota, waarin melding urordt gemaakt van de mee- 3nfcn tegenvallers in de lopende ijksbegroting. Vice-premier )e Korte, die vrijdag premier Aibbers verving bij de weke- ijkse persconferentie na het kabinetsberaad, gaf toe dat er prake is van zware over- chrijdingen in het onderwijs, n kringen rond het kabinet leed dit weekeinde het ver taal de ronde dat minister )eetman vorige week vrijdag in de ministerraad heeft ge- Ireigd met aftreden. Het kabi net besprak toen het politie- Dudget voor de komende jaren. Deetman, wetende dat hij nog :waar moet bezuinigen, ver- tte zich heftig tegen het |A foorstel van de ministers PI Korthals Altes (justitie) en Van Dijk (binnenlandse za ten) om de politie van verdere snoeiplannen uit te sluiten. Als daartoe zou worden besloten, zou hij zijn portefeuille ter be schikking stellen. Het kabinet stelde daarop vast dat de poli- ttie tot 1990 in elk geval niet [méér zal krijgen dan het vorig tear afgesproken bedrag van [3.5 miljard gulden. ADVERTENTIE PORTUGAL uitzonderlijk rVoor komende weken nog enige ledereen-gelukklg-vakantiesl Ook al aanbiedingen voor sept. en okt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ziet er naar uit dat de Tweede Kamer het voorlopig niet eens wordt over een wijzi ging van de Winkelslui tingswet, waardoor flexi beler openingstijden mo gelijk moeten worden. Komende woensdag ver gadert de kamercommis sie voor het midden- en kleinbedrijf met staatsse cretaris Evenhuis (econo mische zaken) over deze kwestie. Afgelopen zaterdag bleek tij dens een discussie tussen ka merleden in het Vara-radio- programma „In de Rooie Haan" dat er nog altijd grote politieke onenigheid bestaat over de openingstijden van winkels. Mevrouw Groenman (D66) vindt dat elke winke liers het recht moet hebben, zijn zaak tot 7 uur 's avonds open te houden. Zij heeft daar ruim een jaar geleden een ini tiatief-wetsontwerp over inge diend, dat echter wegens de verschillen van mening in de Kamer nog niet klaar is voor behandeling. Schaefer (PvdA) meent dat er twee soorten winkels moeten zijn: dagwinkels (open tot 18.00 uur) en middag-avond winkels, die geopend zijn van 12.00 uur tot 21.00 uur. Het. VVD-kamerlid Van Erp staat echter een nog ruimere rege ling voor ogen. Hij wil de mo gelijkheid scheppen om win kels tot middernacht open te houden. In zulke gevallen mag er dan echter pas om vier uur 's middags worden begonnen met de verkoop. Het CDA voelt momenteel bitter weinig voor een soepeler Winkelslui tingswet. Staatssecretaris Evenhuis zei zondag voor de AVRO-radio, dat hij het vraagstuk rond de openingstijden uiterst zorgvul dig wil behandelen en geen overhaaste beslissingen wenst te nemen. „Ik laat me op ge nerlei wijze opjagen", aldus de bewindsman. DEN HAAG - Prins Constantijn (17), de jongste zoon van koningin Beatrix en prins Claus, gaat het komend half jaar een talencursus in het buitenland volgen in afwachting van zijn keuring voor militaire dienst. Alle drie de zonen van koningin en prins hebben na de zo mer het ouderlijk huis ingeruild voor een zelfstandig bestaan. De Rijksvoorlichtingsdienst wil in verband met bescherming van zijn privacy niet zeggen waar Constantijn de cursus volgt. Kroonprins Willem-Alexander gaat, zoals bekend, in Leiden wonen waar hij vanaf september geschiedenis gaat studeren. Friso, de middelste zoon, blijft nog een jaar in Berkeley, Califor nia, waar hij aan de technische hogeschool bedrijfskunde stu deert. Ook in het gezin van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollen- hove gaat één van de zoons het huis uit. Prins Maurits, de oud ste, gaat deze zomer in militaire dienst bij het korps mariniers in Rotterdam. Bernhard junior gaat na het behalen van het havo diploma verder met het vwo. De prinsen krijgen op hun huisadres bewaking van een recher cheur van de veiligheidsdienst van het koninklijk huis. Actie voor ANC levert ruim 1 miljoen op AMSTERDAM De landelij- ke inzamelingscampagne voor de tegen de apartheidspolitiek strijdende organisatie ANC heeft ruim één miljoen gulden opgebracht. Dit voorlopige re sultaat zal volgens de Anti- Apartheids Beweging Neder land nog verder oplopen om dat nog niet alle giften in dit bedrag zijn opgenomen. EEN uitstekend PRINCIPE'. U KMT gEN MM HW- H'JN HASf. GCE'EMCfWll Visserij-diploma voor Ethiopiërs Het diploma van de visserljschool in Urk staat ook in Ethiopië hoog aangeschreven. De koptlsche aartsbisschop van dat Afrikaanse ontwikkelingsland ontbrak daarom niet toen drie landgenoten afgelopen zaterdag een dergelijk getuigschrift kregen overhandigd. Het Ethiopische drietal heeft in twee maanden leren netten maken, vissen en motoren onderhouden en herstellen. foto: anp \RUI\II 30 Juni Koningin Beatrix brengt een werkbe zoek aan de 5e groep geleide wapens van de koninklijke luchtmacht In Stol; zenau In West-Duitsland. 's Avonds wonen koningin Beatrix en prins Claus in het Muziektheater in Amsterdam de uitvoering bij van de opera „La Rondine" van G. Puccini door het koor en orkest van het „Te- atro Comunale dl Bologna". Met de uitvoering van deze opera wordt het Holland Festival afgesloten. ADVERTENTIE ook 's avonds 070-54 5454 Reserveer GRATIS NU e(ke dag 9-12 u. 0E MELKWEG Top-astronomie Planetariumprogramma (dus geen film) Dag 11u. DARWIN OP DE GALAPAGOS Uitzonderlijke natuur Dagelijks 12,14,16 en 20 u. ■HWiïiON THE WING Zo vnj als een vogel -vlieg meel- Dag.13.15.17.19 en 21 u 640 m' beeld en geluid rondom. Uniek uit met uw gezin. NS dagtocht 88 COLUMN? Minister Brinkman van WVC gaf onlangs ruchtbaar heid aan zijn intentie om binnen ruwweg zes jaar een roman af te ronden. Maar hij is helaas niet de enige minis ter uit de club-Lubbers die ambities op het literaire vlak ten toon spreidt. In het lijf blad van het departement van defensie, de Defensiek rant, kan de lezer wekelijks een column aantreffen van de hand van de meester zelf: minister Wim van Eekelen. Wat kan die man schrijven'. Zijn stukjes zijn net zo bloemrijk als een woestijn zonder oase. De redactie van de Defen siekrant heeft Van Eekelens column min of meer opge drongen gekregen. Het initi atief om een wekelijkse bij drage te leveren kwam van de minister zelf. En dan zeg je als redactie niet zomaar: nou nee, laat maar zitten, of- laat eerst maar eens zien dat u kunt schrijven. Nu blinkt de Defensiekrant weliswaar niet uit in leven dige schrijfstijl, maar de arti kelen zijn over het algemeen redelijk goed leesbaar. On der de redactionele uitgaven van andere ministeries zijn slechtere voorbeelden te vinden. Wie de column van Wim van Eekelen tot zich neemt, zal zich echter met verba zing afvragen, hoe deze be windsman zich wekelijks weer zo te kijk kan zetten. De man schrijft hele zinnen, maar daarmee is zo onge veer al het positieve gezegd. Minister Wim van Eekelen. Wat kan die man schrijven! Zijn columns in de Defen siekrant zijn net zo bloemrijk als een woestijn zonder oase. FOTO: GER DIJKSTRA OPSTEL! Wie weet dat het ministerie van defensie gelegen is aan het Plein in Den Haag, raakt direct doordrongen van de spitsvondigheid die Van Eekelen met de naam van zijn column En PLEIN Public aan de dag legt. De tekst, die onder het fo tootje van de bewindsman staat afgedrukt, doet nog het meest denken aan een opstel met als titel: Het was me het weekje wel. Mensen met een klein beetje eergevoel voor de Nederlandse taal zullen de bijdrage van Van Eeke len met samengeknepen te nen lezen. De minister bouwt zijn beschouwing op volgens het alom verfoeide stramien van: toen gebeurde dit, en toen dat en ik heb dus deze week heel wat boeiend werk verzet. In de Defensiekrant van 18 juni schrijft Van Eekelen over het bezoek van gene raal Rogers aan Nederland: „Ik was staatssecretaris toen hij aantrad. Nu mocht ik hem, namens Hare Majesteit, de versierselen van het Grootkruis Oranje Nassau omhangenEn even verder: „In mijn afscheidsspeech gaf ik uiting aan mijn waarde ring voor het heldere mili taire advies dat de generaal steeds heeft gegeven". En wat gebeurde er toen? „Na mijn bezoek aan het KIM vorige week woonde ik nu eens een vergadering van het Curatorium van de Ko ninklijke Militaire Academie bij". Daar heerste een .goe de stemming" en het was al lemaal „interessant om te zien". En dan de uitsmijter van columnist Wim van Eekelen: „De nadruk op mi litaire bedrijfskunde als een samenhangend pakket ge richt op commandovoering sprak mij zeer aan Brrr! In de Defensiekrant van 26 juni vertelt de minister over zijn bezoek aan de lucht vaartshow op het vliegveld Le Bourget bij Parijs. Span ning en sensatie. „Le Bour get bood weer een indruk wekkend overzicht van de technologische prestaties op civiel en militair gebied. Ne derland kwam goed voor de dag met de Fokker 50 die te bezichtigen was en de Fok ker 100 die precies op tijd kwam overvliegen". Maar even verderop veroorlooft de schrijver zich zowaar een poëtisch aandoend zinnetje als hij schrijft over de Ne derlandse plannen tot aan schaf van anti-tankhelicop- ters: „Het uur der waarheid zal deze zomer gepasseerd worden". Wat een verade ming, zo'n passage! SFl Nu moet men uit het voor gaande niet de indruk over houden dat politici in het al gemeen slechts saaie toe spraken of onleesbare tek sten uit hun pen kunnen la- Redactie: Frans Weerts ten vloeien. Neem het VVD- kamerlid Theo Joekes, die al enige misdaadromans op zijn naam heeft staan. De moor den zijn alle rond het Bin nenhof gesitueerd en ook het korte maar vrediger ver haal dat hij vorige week in de NRC liet afdrukken, speelt in de sferen van de Haagse politiek. In dit verhaal, dat het beste kan worden gekarakteri seerd als politieke science fiction, schetst Joekes vanuit het jaar 1991 de opkomst van een nieuwe politieke stroming in NederlandDe Tuma-partij. „Nu het kabi net toch in de Eerste Kamer is gevallen zoals indertijd in 1987 al als mogelijk werd verondersteld kan het nuttig zijn de belangrijkste gebeurtenissen die daartoe leidden, nog eens de revue te laten passeren". Joekes schetst vervolgens hoe in 1987 de Tuma-partij ontstaat uit een groepje Turken en Marokkanen die uit onvrede over de situatie van de min derheden de koppen bij el kaar hebben gestoken: „Aangezien van de integra tie van minderheden zelf in de tweede generatie weinig terecht is gekomen, was de aanhang geruisloos te orga niseren Zonder dat Neder land het dus in de gaten heeft groeit de aanhang van deze ondergronds opereren de beweging en steeds meer minderheidsgroeperingen sluiten zich aan bij de Tuma- partij. SF2 De titel van het verhaal geeft al aan, waar Joekes met zijn story naar toe wil: „Kabinet komt in 1991 in Eerste Kamer ten val". De crux van het verslag zit hem in het feit dat (nog steeds volgens Joekes) de Tweede Kamer in 1990 dan eindelijk het provinciale kiesrecht voor niet-Nederlandse inge zetenen in de Grondwet vastlegt Het overige valt dan wel te raden: de brede minderhedenpartij inmid dels omgedoopt tot Regen boog) scoort onder het motto „meer voor minder" zeer hoog bij de provinciale ver kiezingen van 1991. En aan gezien de Eerste Kamer wordt gekozen door de pro vinciale statenleden, behaalt Regenboog met 38 zetels een meerderheid van één zetel in de Senaat „De rest is recent", besluit Joekes zijn verslag uit de ge fingeerde toekomst Nadat daar achtereenvolgens drie wetsvoorstellen van geheel verschillende aard en ge wicht verworpen worden, dient het kabinet zijn ont slag in. „Op het advies van de drie wijze mannen wordt nu ademloos gewacht", aldus de slotzin van dit stukje poli tieke SF. Het is duidelijk dat Theo Joekes zijn verhaal heeft ge schreven met een knipoog naar de statenverkiezingen die in maart van dit jaar werkelijk hebben plaatsge vonden. In de periode die daaraan vooraf ging, werd namelijk hevig gespeculeerd over de vraag, wat de over levingskansen van het kabi- net-Lubbers zouden zijn, in dien de oppositie (en dat was volgens de peilingen hele maal niet zo ondenkbaar) een meerderheid in de Se naat zou behalen. Of Joekes' voorspellingen zullen uitkomen? Wie weet; Jules Verne werd ook voor fantast uitgemaakt, toen hij mensen in een projectiel naar de maan liet reizen. DE KAMER DEZE WEEK In de laatste week voor het zomerreces heeft de Tweede Kamer nog één forse kluif te verorberen: de Voorjaarsno ta. Morgen en woensdag mag het parlement zich nog eenmaal vastbijten in het lijstje van mee- en tegenval lers die 's lands penning meester, minister Ruding, heeft opgesteld. Vrijdag gaat de Kamer tot begin septem ber met reces. Ook deze ru briek neemt vakantie, om in het vroege naiaar weer terug te keren in deze kolommen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 3