eleen van den Berg Jan Willem Lugthart •i jpen B-titels ge STRICTSKAMPIOENSCHAPPEN TENNIS: Titels Qeid&iQowuwt sportuitslagen iginI MAANDAG 29IUNI1987 PAGINA 17 niet t 5 hij j pers der tiende» itsch 1 31.55 iac hi 1 vai Grauw als de i, maar met af en toe ipklaring en zonnige [den in de namiddag, jetere typering is op kampioenschappen is van het district Lei- (niet van toepassing, jddeld was het peil jde finales voor de louwers even inter mit, als het turen naar dekte hemel. De ngen in de vorm de enkelspelfinales Cl, heren Cl en i D maakten het toe- op het tennispark nog de moeite In de middag brak bn door, op de baan Ie de finale heren- lel B voor een spran- de apotheose van de ditie van de tennis- lioenschappen. De B- in het enkelspel gin- naar Heieen van den (3x) en Jan Willem hart. n van den Berg kon ove- s drie titels op haar conto rijven, een serie, die haar aanvang van de districts was toegedacht. Het set- in alle partijen bleef jkt tot één. Carola Geer- [en Freek van der Capel- •nnen zaterdagavond in romende regen op een idde doorweekte baan [halve finale GDB de eer- Jet tegen Heieen, gekop- tephan Faas. In de dames BI tegen Heieen st de verrassende finaliste stel Verwoert zich tevre- tellen met één game. Het lield Christel er niet van de finale dames B2 zelf IPÏ etigend uit te halen. Zonderop kon het ni- van de halve finale tegen ia Geerlings, 6-2, 2-6, 6-3 bij lange niet halen. Het ïeds blondje" moest in de tegen Christel met twee ts genoegen nemen. Met lings won Heieen van den de DDB met 6-0, 6-4, ter- met partner Faas de GDB 6-2, 7-6 werd binnenge- i. inale van wat het belang- te onderdeel van de dis- moet zijn, de heren BI, een teleurstellend vlak- partij tennis. B2-speler Damen speelde tot aan finale een uiterst sterk aooi, via Richard Oskam, hem wel in de B2 voor i, werd de kwartfinale be- De als derde geplaatste ijn Krans en de als twee ichatte Marcel Vink wer- beiden met 7-5, 6-2 versla- In de bovenste helft was Jan-Willem Lugthart die edoodverfde winnaar, Mi- 1 van den Berg, uit de fi- hield. Lugthart, die voor at Is afgeschreven werd om- inn even, wilde nog eens ou- mfrets vlammen. Tegen Van Berg was degelijk spelen hte jgHHpS38Mi Jeanine Junger zag een ijzersterk gespeeld toernooi bekroond met een verrassende overwinning bii de C-dames. J FOTO'S: KEES VAN DEN BERG reeds voldoende om in drie sets te zegevieren, 6-2, 4-6, 6-0. In de eerste set van de finale bereikte Jan-Willem al snel het niveau van degelijkheid, waar Léon Damen naar zijn vorm liep te zoeken, 6-2. Bij een 2-0 voorsprong voor Lugt hart begon Damen „te knok ken voor wat ik waard ben". Het resulteerde in een setje vechttennis, waarin Léon Da men een 6-5 voorsprong nam, maar die op 15-40 weer ver speelde. De afsluitende tiebre ak werd een simpele prooi voor Jan-Willem Lugthart, die daarmee aantoonde, dat „de critici mij te snel hebben afge schreven De enkelspelfinale heren B2 werd een strijd tussen Robert van Splunter - de halve tegen Richard Oskam 6-1, 6-4 - en Marco Visser. Feitelijk was er van een strijd geen sprake. Van Splunter kreeg de ballen niet binnen de lijnen en Visser haalde met 1 en 2 de begeerde titel binnen. Daarvoor had Marco Visser een zware strijd moeten leveren met Anne-Jan van der Meer: 3-6, 6-4, 6-3. De zonnigste periode van de dag viel gelijk met de zonnigste partij van de dag. De HDB-ti- tel ging naar „de oude garde" Hans Tönjann/Freek van der Capellen en niet naar de to renhoge favorieten Michael van den Berg/Stephan Faas. Van der Capellen/Tönjann lo genstraften met hun overwin ning de vrijdagavond in het publiek gemaakte opmerking dat de HDB-strijd door het sa menspelen van Van den Berg en Faas eigenlijk al gestreden en dus niet meer leuk was. De finale werd veruit de aantrek kelijkste partij van alle B-fina les. Freek en Hans stonden weer als vanouds te spelen en toonden aan dat het samen brengen van twee prima sin gelaars niet automatisch een onverslaanbaar duo oplevert. Via 1-3 en 4-4 haalden de „oudjes", ondanks het soms missen van smashes in riante C'ties, de eerste set met 6-4 ten. De tweede ging tot 3-3 gelijk op. Daarna gaven Faas en Van den Berg door slordig spel de volgende twee games weg, om er in de laatste game helemaal niet meer in te gelo ven. Een eerdere belangrijke zege voor het hoofdklasseduo van 1986 was de halve finale tegen Léon Damen en Marcel Vink, 7-5, 6-3. C-toernooi Voor de opklaringen op de sombere finaledag zorgden de winnaars in de enkelspelen Cl. Jeanine Jünger speelde een uitermate sterk toernooi. Was zij in de B2 de enige, die winnares Christel Verwoert tot twee lange sets dwong, in de Cl was zij ongenaakbaar. In de halve finale maakte Petra Jan Willem Lugthart bleef in de HEB-finale Lóón Damen voor. Velzel de helft van de games die Jee&ine nodig had, en ver deelde die nog eerlijk over de beide sets ook. En ook Suzan Vissers kon in de finale niet verder komen, dan dezelfde stand, 6-3, 6-3. Jeanine Jünger dicteerde vanaf het begin het spel met jagende forehands. Daar waar het in het verleden mis ging, het zelfvertrouwen, was ze nu zeker van haar zaak. Een terechte winnares derhalve. Suzan Vissers be reikte als ongeplaatste de fina le. Ook zij beschikt weer over een goede dosis optimisme en zelfvertrouwen, en een prima draaiende backhand. De finale was een „onmogelijke zaak", de halve finale een vermel denswaardige overwinning op de winnares van Dekker en Lisse, Marja Kuipers, 4-6, 6-3, 6-2. De finale bij de mannen Cl (in feite jongens t/m 16 jaar) werd de vierde confrontatie van dit jaar tussen Kees-Jan Schuilen burg en Erik Bakker. Het werf de kwalitatief beste sing le van de dag. Een kletsende Kees-Jan kwam snel met 4-1 achter, hervond op die stand zijn rust. Erik Bakker liet te vens de teugels wat vieren, om vervolgens te constateren, dat Kees-Jan hem volkomen uit speelde. Lage geslice ballen half-court op de forehand, in combinatie met versnelde sla gen diep op de dubbelhandige backhand werden Erik Bak ker te machtig. Goed inkomen op de halfhoge returns leverde veel punten op. Een vooral taktisch knap gespeelde partij van Kees-Jan Schuilenburg: 6- 4, 6-2. Kees-Jan veroverde met zijn tegenstander uit de halve finale. Mark Flei- scheuer, een tweede districts- C-titel, namelijk de HDC. Op ponenten waren de Unicum- mers Mark Nije en Marcel van Paridon, die werkelijk geen poot aan de grond kregen, 6-0, 6-3. Bij de dames C2 werf even eens een districtsjeugdkampi- oene winnares. Mirjam Sieme- rink (14 jaar) versloeg met 6-1, 6-3 de D-kampioene van 1986, Marieke Halenbeek. Martijn Royen was naast mede-wed strijdleider de oppermachtige kampioen van de C2-heren. In de finale moest Frank Benne- meer (een come-back?) met twee games genoegen nemen. Daarvoor had Martijn al geen set afgegeven. Het damesdub belspel C werf een spannende affaire met Marja van der Kolk en Mariëlle van der Plas als gelukkige winnaressen. In het gemengddubbelspel kre gen Fleur Meiier en Tom Gi- berius genoegdoening voor de in de enkelspelen geleden ne derlagen. Gezamenlijk ver sloegen zij het Merenwijkduo Simone den Hollander en Ar nold van der Capellen: 6-3, 7- 6. D-toernooi De HED-finale werf gewon nen door Patrick Kieboom. Jan Willem de Vries, zijn op ponent in de eindstrijd, zorgde echter voor de grootste verras sing. Als volslagen outsider be reikte E-speler De Vries de eindstrijd. Hij won in de kwart finale eerst van B. Albers (6-3, 6-4), om in de halve finale ook Erwin Breedeveld (6-1, 6-1) aan de zegekar te binden. Even leek het erop dat De Vries ook de finale tegen Kie boom, die gezien zijn spel vol gend jaar waarschijnlijk met een C op zijn pasje zal rondlo pen, zou winnen. Goed sprei dend en goed plaatsend, schreef hij de eerste set met 5- 7 op zijn naam, waarna Voor- houter De Vries op 4-5 drie matchpoints kreeg. Hij slaagde er echter niet in die te benut ten. Patrick Kieboom pakte vervolgens de set via de tie break (7-6), waarna het verzet van de jonge E-speler stokte: 6-0. Henrike Engel, die op voorhand het brons was toebe dacht won de DED-eindstrijd tegen Audrey Bonnet in twee sets: 6-3, 7-5. De HDD-titel was voor Cock en Richard Zeven hoven. Vader en zoon, in de schema's als eerste getipt, had Veel titels zijn er weer verdeeld, gisteren. Jammer al leen, dat de zon ontbrak, want het was meer een som- (ber)dag. Na de zeven vette jaren, die ik U vorig seizoen mocht melden, is het eerste magere jaar aangebroken. Zouden het zeven magere jaren worden, of lukt het om met Unicum-voorzitter Har Meijer te spreken (in zijn openingswoord van de prijsuitreiking) tot een samenwer king te geraken tussen district, verenigingen, ouders en tennisscholen. Wie neemt het voortouw? En! Is dit wel de echte oplossing De eerste titel, die wel wordt gebezigd, de tennis- kampi oenschappen van het district Leiden der KNLTB staat stellig ter discussie. Getennist werd er wel, een kampi oenschap was het niet De vraag gesteld aan het begin van de week of het nu het districts- of het Unicum-kam pioenschap is, lijkt beantwoord. Voorzitter Ben Lange- veld reikte de (geld)-prijzen uit in keurige Unicum-enve loppen. Dus toch het Unicum-toernooi met deelname uit het gehele district Of is de samenwerking tussen het dis trict en Unicum nu toch van de grond gekomen? De tweede titel, die wel wordt gebezigd is die van dis trictskampioen, de beste dus. Met toernooien het gehele jaar door stel ik voor die titel af te schaffen. De kam pioen is voor mij de vrouw of man, die het gehele jaar door tot goede resultaten komt. Of het koppel, dat de meeste toernooien weet te winnen. Freek van der Capel len en Hans Tönjann zijn voor mij de echte kampioenen. Zij verdienen de titel van beste samenspelers. En lieten dat in de afgelopen districts weer eens zien. Heieen van den Berg won de dames B-titel. Is zij daar mee de beste van het district? De vraag is niet relevant De concurrentie ontbrak. Jacqueline van Wijk staat op de Al en speelt dus niet mee. Zij heeft wel de titel van districtskampioene een jaar lang gedragen. En Margot van Overloop poogt het in A. De finale DDA in Iduna werd bereikt met de leeftijdsgenote van Heieen, Ba bette Eysvogel. Margot heeft wel de Master B-titel een jaar lang gedragen. En Heieen heeft nu ook één jaar een titel. Titels te over. Want behalve de titels in de diverse on derdelen, werden nog meer titels tijdens de districts ver geven. Gerard van Kan werd behalve wedstrijdleider ook betiteld als meester-voeder van de wedstrijdleiding. Gelukkig vergat hij de pers ook niet En de bondsgedele- geerde krijgt thans de titel van bondsgedetineerde. Want als bondsman zat Rob Liefbroer er niet alleen, „aan", maar ook „in" vast. Anne-Jan van der Meer ging even eens met een titel strijken. Die van de hoogste sportivi teit, voor het een hem feliciterende tegenstander laten doorspelen, omdat deze het matchpoint wel bereikt, maar nog niet verloren had. Uiteraard zijn er nog enkele ludieke titels verdeeld. Léon Damen ging huiswaarts met de titel: vrolijkste gezicht van de week. Niet zo gek natuurlijk, als ie als B2-speler de Bl-finale haalt. En Kees-Jan Schuilenburg, met reeds twee titels op zak, de HEC en HDC, werd verrijkt met een derde titel. Hij verwierf zich de TöNijkel-bokaal, een fraai glaswerk, meestal gevuld met vocht inclusief twee- vingers-dikte. Een prijs voor de beste „prater" op de baan, beschikbaar gesteld door Hans Tönjann en Mark Nije, en als altijd goed voor de vrolijke noot. Van mij krijgen die twee de titel „beste act op opvoedingsgebied van jong talent". Hoewel als Har Meijer nog eens een evenknie krijgt, is ook niet zo slecht! De titel voor de bevalligst spelende dame werd terecht niet verstrekt. Sinds 1986 is vrouwentennis geen achter gebleven gebied meer in Leiden. En dat heeft konsek- wenties, ze zijn allemaal bevallig geworden. En voor zo ver ze dat nog niet zijn, zullen zij er in 1987 zeker op gaan letten. Wie de pump past, trekke haar aan. Tenslot te gaat er één titel verdwijnen. Die van echte d.t.l.! T.L.- en genoeg in Leiden, maar of er nog één de D. kan trek ken? Wist U, dat d.t.l. districtstennisleraar betekent? Voor sommigen is het een rebus: voeg een d. toe en laat een 1. weg, en je krijgt puur vergif. Zou dat een leuke titel zijn? PETER KLEIN den drie sets nodig tegen Lan- gelaan/Versteeg: 6-2, 4-6, 6-3. De DDD-finale werf gewon nen door de papieren nummer vier Elisa Bonnet/Francoise Velzel, al boden de getipte nummers twee Audrey Bon net/Laura Staal flink verzet: 6-7, 7-5, 6-4. Olga Klein en Kees de Boer kroonden zich tot districtstitelhouder in de GDD. Margreet Zeilmaker en Erwin Breedeveld waren met 6-3, 2-6, 7-6 de mindere. De HEVI -strijd had een cu rieus karakter. Piet van Dui venvoorden kreeg de partij bij 6-3, 4-1 verder cadeau van Ro nald Blommendaal. Blommen- daal zelf had op dezelfde wijze de overwinning in de halve fi nale tegen Rob Koggink als Koggink namelijk kondigde bij zijn geschenk gekrege namelijk kondigde bij tiende matchpoint in de tie break van de derde set aan van de baan te zullen stappen als hij die niet zou benutten. En hij hield woord Ad van der Berg leek op een wel heel ippe zege af te stevenen in de HEV2 tegen Theo Sanders. Van der Berg immers snelde in de eerste set naar 4-0, waar bij hij Sanders slechts eenmaal het genoegen van- een tegen- punt gunde. Het liep echter niet zo n vaart. Sanders sleepte er een driesetter uit, die overi gens wel door Van der Berg gewonnen werf: 6-3, 3-6, 6-4. Maureen Meijer en Joan Zon- nevylle speelden in de DEVI de voorspelde finale, die even eens volgens voorspelling door Meijer gewonnen werd: 5-7, 7- 6, 6-4. In de DEV2-strijd ging het met het voorspellen echter helemaal fout. Meijer, ook nu weer getipt als winares, vloog er al in haar eerste partijtje uit en Zonnevylle kreeg een troostprijs middels de DEB2-ti- tel. Ze won in de finale met 6- 2, 7-6 van Doris Knott De dubbel-titels bij de veteranen gingen naar Dick Heemskerk- Thomas de Mooy (HDV) en Joly Drok/Doris Knott De da mes hoefden voor die titel de baan niet eens op. Riet van Balen had verplichtingen el ders en kon derhalve niet met partner Vink aantreden. De ti tel bij de mixende veteranen is nog niet vergeven. De eind strijd Knott/Blommendaal - Van Balen/Van der Maarl wordt op een nader te bepalen datum in Noordwijk gespeeld. PETER KLEIN ERIK HUISMAN Districtskampioen- schappen HEB1: halve finales: Jan Willem Lugt- hart - Michael van den Berg 62. 4-6, 6-0; Leon Damen - Marcel Vink 7-5, 6-3. Finale: Lugthart - Damen 62, 7- 6. HEB2: halve finales: Robert van Splunter - Richard Oskam 61, 6-4; Marco Visser -Anne Jan van der Meer 3-6, 6-4, 63. Finale: Visser - Van Splunter 61, 62. DEB1: Heieen van den Berg - Bionda Zonderop 63. 5-4; Christel Verwoert - Marguérite Pati- wael 6-3, 6-4. Finale: Van den Berg - Verwoert 61. 6-0. DEB2: halve fina les: Bionda Zonderop - Carola Geer lings 62, 2-6, 6-3; Christel Verwoert - Jeanine Jünger 7-5, 6-4. Finale: Ver woert - Zonderop 61, 61. HDB: hal ve finales: Stephan Faas/MIchael van den Berg - Marcel van Rijn/Jan Wil lem Lugthart 6-4, 63; Freek van der i Capellen/Hans Tönjann - Leon Da- men/Marcel Vink 7-5, 6-3. Van der Capellen/Tönjann - Faas/Van den Berg 6-4, 6-3. DDB: halve finales: He- leen van den Berg/Carola Geerlings - Jaqueline Paauw/Marguérite Patiwael 62, 63; Madeion Damen/Fleur Mey er - Lisette Koenders/Madeion Ver- el egaal 6-4, 64. Finale: Van den Berg/Geerlings - Damen/Meyer 6-0, 6-4. GDB: Heieen van den Berg/Step han Faas - Carola Geertings/Freek van der Capellen 67. 6-3, 62; Made- Ion Damen/Michael van den Berg - Wil den Hollander/Martijn Krans 6-4, 5-7, 6-3. Finale: Van den Berg/Faas - Damen/Van den Berg 62, 7-6. HEC1: halve finales: Kees Jan Schuilenburg - Mark Fleischeuer 67,m 62. 6-3; Erik Bakker - Maarten Kallenberg 4- 6. 61, 6-0. Finale: Schuilenburg - Bakker 6-4, 62. HEC2: halve finales: Martijn Royen - Sander Warmerdam 6-3, 6-3; Frank Benoemeer - Maarten Kallenberg 66, 61. 61. Finale: Roy en - Bennemeer 61, 61. DEC1: Jea nine Jünger - Petra Velzel 6-3, 6-3; Suzan Vissers - Marja Kuipers 4-6. 6 3, 62. Finale: Jünger - Vissers 6-3, 6 3. DEC2: halve finales: Mirjam Sleme rink - Cindy Berkhout 6-4, 62; Marie ke Halenbeek - Ingrid Chaudron 6-4, 6-0. Finale: Siemerink - Halenbeek 6 1. 6-3. HDC: halve finales: Marcel van Paridon/Mark Nije - Arnold van der Capellen/Jan van Duyn 6-3, 62; Mark Fleischeuer/Kees Jan Schuilen burg - Erik Bakker/Jan Arie Bakker 6-4, 6-3. Finale: Fleischeuer/Schuilen- borg - Van Paridon/Nije 6-0, 6-3. DDC: halve finales: Marga van der Kolk/Mariélle van der Plas - Nolly Bennink/Liz Weare 61, 7-5; Nicole Bader/Colinda Voskuil - Anouk van Aalderen/Petra Velzel 62, 6-3. Fina le: Van der Kolk/Van der Plas - Ba der/Voskuil 67, 6-4, 6-4. GDC: halve finales: Fleur Meyer/Tom Giberius - llonka van Riet - Jan van Duyn 2-6, 6 2, 6-3; Simone den Hollander/Amold van der Capellen - Nathalie van der Voort/Mare Prins 62, 63. Finale: Meyer/Giberius - Den Hollander/Van der Capellen 6-3, 7-6. HED: kwart 6 nales: Erwin Bredeveld - Dennis Ver steeg 62 3-6, 6-4; Jan Willem de Vries - B. Albers 63. 6-4; Patrick Kie boom - Remo Bouwman 3-6, 61, 6-4; Ian Parsons - B. Minnema 6-4. 62. halve finales: De Vries - Breedeveld 61, 61; Kieboom - Parsons. Finale: Kieboom - De Vries 67. 7-6, 6-0. DED: hèlve finales: Audrey Bonnet - Laura Staal 6-4, 61; Henrike En gei - Nicolien van der Voort. Finale: Engel - Bonnet 6-3, 7-5. HDD: halve finales: Cock en Richard Zevenhoven - E. Spoelder/A. de Rooy 7-5, 6-3; M. Langelaan/D. Versteeg - E. Kraska/A. Turk 6-0, 6-0. Finale: Zevenhoven 2x - Langelaan/Versteeg 62, 4-6, 6-3. DDD: Elisa Bonnet/Francoise Velzel - Henrike Engel/Chantal van Remoor- tere 6-4, 62; Audrey Bonnet/Laura Staal - L. van der Laar/H. Bakker 6-4, 6-3. Finale: *6onnet/Velzel - Bonnet- /Staal 6-7, 7-5, 6-4. GDD: halve fina les: Margreet Zellmaker/Erwln Bree develd - A. Ammerlaan/R. Rijnsbur ger 3-6, 6-4, 6-3; O Klein/K. de Boer - A van der Akker/S. Hartwijk 6-4, 6 1. Finale: Klein/De Boer - Zeilmaker- Breedeveld 6-3, 2-6, 7-6. HEV1: hal ve finales: Piet van Duivenvoorden - H6r Meijer 61. 6-4; Ronald Blom mendaal - Rob Koggink 7-5, 3-6, 6-6 opgeg.; Piet van Duivenvoorden - Ro nald Blommendaal 6-3, 4-1 ret.. HEV2: halve finales: Ad van der Berg - Thomas de Mooy 6-3, 62; Theo Sanders - Lodewijk Kallenberg w.o. Finale- Van der Berg - Sanders 6-3, 3-6, 6-4. DEV1: halve finales: Mau reen Meyer - Trees van der Voort 6-0, 6-4; Joan Zonnevylle - Nolly Benntnk 6-3, 6-4. Finale: Meyer - Zonnevylle 6 7, 7-6, 6-4. DEV2: halve finales: Joan Zonnevylle - Joly Drok 62, 6-0; Doris Knott - Sietske Huiskamp 7-6, 62. Fi nale: Zonnevylle - Knott 6-2, 7-6. HOV: halve finales: Dick Heemskerk- /Thomas de Mooy - Joop Beugets- dijk/Har Meyer 63. 7-5; Piet van Dui venvoorden/Rob Koggink - Ton Grimbergen/Lodewijk Kallenberg 64, 7-6. Finale: Heemskerk/De Mooy - Duivenvoorden/Koggink 6-0, 67, 62. DDV: halve finales: Joly Drok/Doris Knott - Helma Kallenberg/Maureen Meyer 64, 7-5; Riet van Balen/Ank Vink -Ueske van der Laan/Roos La- court 3-6, 7-6, 7-6. Finale: Drok/K- nott - Van Balen/Vink w.o. GDV: hal ve finales: Doris Knott/Ronald Blom mendaal - Anneke Wijnveldt/Bram de Feyter 62, 62; Riet van Balen/Jan van der Maarl - Jullötte en Ton Grim bergen 61, 6-0. Finale wordt nog ge-

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17