EXIT Van Motobécane hoort u nooit meer! Uw krant op uw vakantieadres •.^523 Bekende Nederlanders over de Tour de France Lezer. VA* MARWIJK 'n RACEFH ETS IS ZO BESTELD 1085- BERT v.d. MEY Alle onderdelen BERT v.d. MEY 719.- 1159.- 699.- 850.- 925.- Fa. VAN POLANEN ,GIJS VAN DAM" 1295.- £cid^ Sou/tont PUCH MAXI-TOMOS en PEUGEOT BROMFIETSEN Middelweg 30, Leiden-Centrum. Tel. 071-142557. Zi|ismgel 65 Leiden Telefoon 071 12 53 56 VERKOOP - REPARATIE - INRUIL voor Honda - Kreidler - Zündapp enz. zowel nieuw als gebruikt. Middelweg 30 - Leiden-centrum Tel. 071-142557 Van MBK des te meer! Nimmer zult u in het peloton van peda- leurs de benen een Motobécane zien voortstuwen. C'est passé. Tour-de-France- geschiedenis. De toekomst is aan MBK. Want Motobécane werd MBK na de overname van het geruchtmakende merk door de Japan se tweewielergigant Yamaha. Eigenlijk is er dus niets aan de hand dan alleen een nieuwe naam in een eigentijdse letterkom- binatie als MBK. Onder de bezielende leiding van Luis Ocana zal de MBK- wielerploeg in deze Tour de legende van Motobécane doen verbleken. MBK demarreert uit het naamloze peloton naar nieuwe wapen feiten. Ritzeges zullen bevochten worden op MBK's. Nee, van Motobécane hoort u nooit meer. MBK, eens te meer. Batavus Champion Batavus Criterium Gazelle Olympia Gazelle Ventoux Gazelle Tour de France 5 Meiplein 128 Leiden Haarlemmerstraat 201 Leiden Morsweg 174 Leiden Lange Voort 19 Oegstgeest Rijwielhandel Noordeinde 11 - Leiden Aanbieding Trim Trophy eigen opbouw Dó Gazelle-racedealor van Lelden Met behulp van onderstaande bon kunt u ons opdracht geven uw krant tijdelijk op uw vakantie-adres te bezorgen. Het moet dan wel gaan om een periode van minstens één week, welke op elke dag kan ingaan, behalve op zaterdag. De bon dient veertien dagen voor u vertrekt bij ons binnen te zijn. Wij verzorgen de ver zending van uw krant met grote accuratesse; voor gebeurtenissen die zich voordoen na verzending kunnen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. Toezending in de Benelux Wanneer u op vakantie gaat in Nederland, België of Luxemburg bedragen de extra kos ten f 3,-- per week. Voor de betaling van deze kosten wordt u een aparte acceptgiro kaart gezonden. Toezending op andere bestemmingen binnen Europa Voor toezending van uw krant op een va kantie-adres binnen Europa bedragen de ex tra kosten f 3,75 per dag. Voor de betaling van deze kosten wordt u een aparte accept girokaart gezonden. Telefoon Telefonische opgaven kunnen in verband met het risico van vergissingen niet worden geaccepteerd. Wilt u eerst nog nadere inlich tingen, dan kunt u daarvoor uiteraard wel telefonisch terecht bij onze Abonnementen service: telefoon 071-313677. GRAAG MET BLOKLETTERS INVULLEN één letter per vakje Naam: Adres. Postcode: Telefoon: Voorletters - Plaats: I wenst verzending van de krant naar onderstaand vakantie-adres voor de periode: Naam. Aanvulling 5 bung.nr. m Adres: o Postcode C/1 Land: als boven I II II II I II I huisnr.: - Plaats I U kunt deze bon kosteloos in een open envelop zenden aan: Leidse Courant, Abonnementen Service, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NIET INVULLEN Datum binnenkomst: DEVENTER - De Tour houdt velen bezig. Ook bekende Ne derlanders houden er een me ning op na over het grootste wielerspektakel. Aan de voor avond van 74e Tour de France leggen zes van hen uit waar om de Tour hen wèl of nauwe lijks aan het hart ligt: Normaal-zanger Bennie Jolink ziet het liefst boerenjongens de flanken van l'AIpe d'Huez en de Mont Ven- toux beklimmen. „Ik houd van wielrenners met dikke armen", zegt Jolink doelend op het klimaat waar wielrenners als Henk Lubber- ding, Dries van Wijhe, maar ook Bernard Hinault werden groot ge bracht: op het platteland. „Ik houd van karakter. Die Hinault was ook een boerenjongen, maar één met een ijzeren mentaliteit. Dat soort types heeft niet alleen mijn voor keur, maar ook die van onze hele groep. Als Dries van Wijhe weer eens een wedstrijd wint, dan lig ik dubbel van de pret. Prachtig toch, dat mensen van die leeftijd nog kunnen winnen. Heerlijk. Ze zijn van mijn generatie. Daarom vind ik het jammer dat Joop Zoetemelk niet meer meedoet". Hoewel Jolink, net als zijn collega's van Normaal, graag eens een keer naar Frankrijk zou afreizen om het peloton voorbij te zien razen, moet de zanger die trip voorlopig uit zijn hoofd zetten. „Tijdens de Tour is het voor ons net een drukke tijd. We zouden het allemaal erg graag willen, want we zijn wel een klein beetje sportgek. De band is na tuurlijk gek van motorsport, maar zoals bekend moeten we bijvoor beeld proberen De Graafschap uit het slop te halen. De Tour volgen we uiteraard voor zover mogelijk, op televisie en radio. Wij zijn allen grote chauvinisten. De ploeg Post staat altijd garant voor succes. Een hoofdrol voor de Nederlanders is denk ik niet weggelegd. We heb ben geen all-rounders meer. Ste ven Rooks is nog niet groot ge noeg, denk ik, of wel?" Spits Geconfronteerd met de Tour de France gaan de gedachten van pla- tenplugger Frits Spits direct uit naar een grijs verleden. „Vroeger, toen ik een kleine jongen was, dacht ik dat ik Jacques Anquetil was. Als kind beleefde ik het wiel rennen veel romantischer. Dan ga je je spiegelen aan sporthelden. Voor mij was dat onder meer aan Anquetil". Door een gebrek aan tijd komt Spits tegenwoordig nauwelijks toe aan het volgen van de verrichtin gen van de renners in de Ronde van Frankrijk. „De laatste jaren is dat steeds minder geworden. Deels door tijdgebrek, maar ook omdat het minder leuk is dan vroeger. Het is een keiharde wereld geworden, „De commercie heeft de Tour te veel in zijn macht". (Yvonne v. Gennip, schaatsster). (Frits Spits, disc-jockey). waarin erg veel geld omgaat. Vroe ger deed het me gewoon veel meer. Toch kan ik nog wel genie ten van een bergrit, hoor. Verstand van wielrennen heb ik net zo veel als van voetballen, weinig tot niets dus. Ik heb het peloton eens een keer van nabij gezien. Dat was in Zwitserland bij Montreux. Een fan- tistisch spektakel. Wie van de Ne derlanders kans maakt? Nou, Jo- han van der Velde heeft in de Ron de van Italië toch twee etappes ge wonnen. Dan moet-ie de Tour ook maar winnen. Erik Breukink? Die ken ik niet, zover reikt mijn kennis helaas niet". Van Gennip Yvonne van Gennip is geen wieler- ïït WiSu.UHM/» fanaat. De schaatsster zal de tele visie bij het zien van beelden van het zwoegende peloton niet uitzet ten, maar blijft er ook zeker niet voor thuis. „Ik volg het in grote lij nen. Ik zal er niet speciaal een krant voor kopen. Ach, af en toe zal ik wel wat op televisie zien. Ik heb er eerlijk gezegd ook geen verstand van", bekent ze. Door zijn uitstraling was Bernard Hinault voor Van Gennip de verpersoonlij king van de professionele wielren ner. „Ik was altijd een bewonde raar van Hinault. Die jongen heeft wat, heeft een eigen mening en is lekker eigenzinnig, stippelt z'n ei gen koers uit. Van dat soort types houd ik wel". Voorzichtig uit Yvon ne van Gennip kritiek op het circus dat „professionele wielersport" heet. „Ik vind het te commercieel i c llfilVcJ .vfMlIlllf.f.IJrm'l Lucien van Impe. Tot 1980 werd hij schamper de 'eeuwige tweede' ge noemd. Toen schreef hij na Jan Janssen als tweede Nederlander de Tour op zijn naam. Zijn grootste triomf was misschien wel het win nen van de wereldtitel in Italië. In 1985 verbaasde de toen 38-jarige Zoetemelk het peloton met de regenboogtrui. Onder ai zijn suc cessen heeft de in Frankrijk wo nende hotelier een streep gezet. Hij is dan ook de grote afwezige bij de proloog in Berlijn. „Ik hoef me zelf niets te verwijten", meent Zoe temelk. „Natuurlijk, het zal even wennen zijn dat ik nu de Tour via de kranten en de televisie moet volgen, maar ik denk niet dat het me pijn zal doen. Wat ik ga doen? Ach, dat weet ik nog niet. Mis schien ga ik de hond wel uitlaten. Als ik in staat ben om ergens te gaan kijken, zal ik dat zeker niet laten. Maar ik zal niet speciaal naar een etappeplaats gaan". Voor Zoe temelk is de Ier Stephen Roche de grote favoriet voor de eindzege. „Ik verwacht een open Tour. De Nederlanders zullen naar mijn me ning geen grote rol kunnen spelen. Breukink rijdt natuurlijk vreselijk goed, maar zal niet met de besten meekunnen. Ook Peter Winnen niet. Misschien dat Rooks zich bij de eerste tien kan rijden, maar ver der komt ook hij niet". Bruynestein worden. Dat is jammer. Ik vraag me wel eens af of de kopman van een ploeg wel daadwerkelijk de beste is. Bij de beroepsrenners worden combines gemaakt, de kopmensen verdedigd. Dat kennen de amateurs niet. Die rijden vanaf het begin snoeihard. Daarnaast wordt er, zeker in vergelijking met het schaatsen, met geld gesme ten". Zoetemelk Zestien keer kwam de naam Joop Zoetemelk voor op de deelnemers lijst van de Tour de France. Zuinig fietsend dwong hij in al die jaren respect af in het peloton. Hij over leefde de groten in de wielersport: Eddy Merckx, Bernard Hinault en J y. 1 .tv! i it; i i )t Sporttekenaar Dick Bruynestein volgt de 74e Ronde van Frankrijk met een buitengewone belangstel ling. Hij vestigt zijn hoop vooral op de Nederlandse coureurs. Die hoop wordt voornamelijk gevoed door het zakelijke instinct van Bruynestein. Een sensationale prestatie van een Hollandse brood rijder levert de tekenaar opdrach ten en dus keiharde guldens op. „Stel dat Breukink een fantasti sche ronde rijdt, dan staat de tele foon bij mij roodgloeiend en heb ik voorlopig werk voldoende. Niet dat ik nu geen werk heb, maar Neder lands succes komt mij niet ongele gen. Ik volg de Tour deels om den brode". Bruynestein kijkt niet al léén uit zakelijke overwegingen. „Ik volg de Tour de France al jaren. Ik ben ook vele malen in Frankrijk ge weest. Ik heb Rini Wagtmans eens een keer vooruit moeten schreeu wen. Die stond op één of andere berg gewoon stil. Ik zit zelf ook graag op de fiets, weliswaar is een laag tempo. Ik ben lid van een club waar de vader van Erik Breukink, Wim, voorzitter van is. Ik huldig bij dat fietsen van mij één principe: wielrijden is gezond, wielrennen niet". De komende Tour is ook voor de tekenaar nog een open boek. „Het is moeilijk te voorspel len wie de Tour gaat winnen. Ik heb ook geen echte favoriet. Zake lijk gezien mag Erik Breukink weer een klapper maken, want van die Colombianen kan ik ook geen cho cola maken". BERNIE VAN UNEN „Ik houd van wielrenners met dik ke bovenarmen". (Bennie Jolink, zanger). „Wat ik tijdens de Tour ga doen? Misschien wel m'n hond uitlaten". (Joop Zoetemelk, profwielrenner). „Wielrijden is gezond, wielrennen niet". (Dick Bruynestein, sporttekenaar). „Toen ik nog een kind was be leefde ik de Tour de France ro mantisch. Toen verbeelde ik me dat ik Jacques Anquetil was".

Leidse Courant | 1987 | | pagina 31